» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
18 / 610
»»

m0LN4r ::

Ja razumem, lahk si dasta z zeno tut matico iz recikliranega zeleza na prst, bo melo isti efekt, kot kak drug iz platine in diamanti gor.
No, ni mus, odvisn od zene do zene ane. Mas take tut k nosjo verizco iz marjetic ane.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Dr_M ::

Btw, kdo pri zdravi pameti danes kupi am3+ ?


Kompleta absolutno ne. Drugace pa novo plato, ce imas Phenoma X6, pa ti je crknila plata.
Ce imas FX, vrzes v smeti in kupis LGA1151 :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

fxa prodaš flyingu :)
#brezpodpisa

jest10 ::

Hmmm, pa če imaš Athlona X4?:))
Po 10 letih občasnega flikanja sistema, bom moral počasi menjati tudi plato. M2N-SLI Deluxe je žal že preveč za časom.

D3m ::

jest10 je izjavil:

Hmmm, pa če imaš Athlona X4?:))
Po 10 letih občasnega flikanja sistema, bom moral počasi menjati tudi plato. M2N-SLI Deluxe je žal že preveč za časom.


Nice.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mitja358 ::

NDA se je dvignil in nekaj novih novic:

Test Wraith hladilnika - Prihajajo 3 različne verzije, tudi za 65W in 95W TDP.

Prvi Carizzo kot Athlon X4

Mitja358 ::

x45 ::

AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

x45 ::

Je kdo našel test od tega novega athlona x4 z novimi jedri?
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

hojnikb ::

nep, ker še ni na voljo.
#brezpodpisa

D3m ::

Anandtech bo pripravil. Ko bo čas.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Ko bojo dobil primerek. Sj so povedal
#brezpodpisa

D3m ::

Se mi ni dalo razmišljati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mitja358 ::

Je pa zanimivo, kaj vse se še da narediti na trenutni arhitekturi in proizvodnem procesu. Carrizo -> Bristol Ridge FP4 pri enakem TDP tudi do 1 GHz višje hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

hojnikb ::

kje maš ti podatek o +1Ghz ?
#brezpodpisa

D3m ::

Mitja358 je izjavil:

Je pa zanimivo, kaj vse se še da narediti na trenutni arhitekturi in proizvodnem procesu. Carrizo -> Bristol Ridge FP4 pri enakem TDP tudi do 1 GHz višje hitrosti.


Vprašanje, če ne bo Intel usekal "contra revenue". Pa se bo OEM spet odločil kriplati AMD.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Jst bi vseeno zaupal temu: http://ark.intel.com/products/91154/Int... future proof.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

Ko vidiš tale i3, pomisliš zakaj bi sploh kupo APU.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

Mitja358 je izjavil:

Je pa zanimivo, kaj vse se še da narediti na trenutni arhitekturi in proizvodnem procesu. Carrizo -> Bristol Ridge FP4 pri enakem TDP tudi do 1 GHz višje hitrosti.


Vprašanje, če ne bo Intel usekal "contra revenue". Pa se bo OEM spet odločil kriplati AMD.

Ce bi rad dualchannel - si ga kupis (20€ 4GB)
Ce bi rad vec kot 1600mhz, bos rabu plato ki to podpira in enostavno doplacas.
Ce bi pa rad vec TDPja pa bo treba 1,5cm debelejsi laptop.
Ce bi pa rad vec kot 940M, bo treba doplacat za 950/60/70/80/80
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mitja358 ::

hojnikb je izjavil:

kje maš ti podatek o +1Ghz ?


Malo višje sem objavil novico pa se vidi v tabeli.

Še malo drugače napisanih informacij: AMD’s Zen Based Opteron Processors To Feature 32 Cores in MCM Package – 8 Channel DDR4 Memory Support.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

SuperVeloce ::

1GHz+ je popolnoma iz riti povlečena cifra, ki niti v članku omenjena ni. O obnašanju zen arhitekture in procesa ne vemo praktično nič, vemo pa, da se zadeve nikoli linearno ne spreminjajo v navezi med seboj. Recimo povečanje voltaže za nek procent lahko precej bolj poviša porabo in precej manj frekvenco. Vemo le, da bi naj bil IPC 40% boljši od trenutne zadnje arhitekture v bohve kakšnih pogojih.
Kar se pa bristol ridge tiče... bolj zrel proces, boljši binning in zelo "na oko" podan TDP, ki je bolj design target za platformo in hladilnik, kot pa dejanski približek resničnemu stanju. Dva modela procesorjev (ali celo isti model 2 primerkov) pri istem TDP lahko porabi različno in odda različno količino toplote.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

32Cores pa 8 Channel. A to bo kak procesor za 5 jurjev na server plati za 2 jurja ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

D3m je izjavil:

Mitja358 je izjavil:

Je pa zanimivo, kaj vse se še da narediti na trenutni arhitekturi in proizvodnem procesu. Carrizo -> Bristol Ridge FP4 pri enakem TDP tudi do 1 GHz višje hitrosti.


Vprašanje, če ne bo Intel usekal "contra revenue". Pa se bo OEM spet odločil kriplati AMD.

Ce bi rad dualchannel - si ga kupis (20€ 4GB)
Ce bi rad vec kot 1600mhz, bos rabu plato ki to podpira in enostavno doplacas.
Ce bi pa rad vec TDPja pa bo treba 1,5cm debelejsi laptop.
Ce bi pa rad vec kot 940M, bo treba doplacat za 950/60/70/80/80


:| Kaj imaš spet za ene?
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Razlozil sem ti kako si lahko brez OEMa resis tezave dualchannel rama ipd.
oz. ce bi dejansko rad gejmal na laptopu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SuperVeloce ::

A nista mobilna Carrizo in Carrizo-L na identični platformi zaradi zahtev OEM proizvajalcev laptopov? Kar pomeni single channel..
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

SuperVeloce je izjavil:

1GHz+ je popolnoma iz riti povlečena cifra, ki niti v članku omenjena ni. O obnašanju zen arhitekture in procesa ne vemo praktično nič, vemo pa, da se zadeve nikoli linearno ne spreminjajo v navezi med seboj. Recimo povečanje voltaže za nek procent lahko precej bolj poviša porabo in precej manj frekvenco. Vemo le, da bi naj bil IPC 40% boljši od trenutne zadnje arhitekture v bohve kakšnih pogojih.
Kar se pa bristol ridge tiče... bolj zrel proces, boljši binning in zelo "na oko" podan TDP, ki je bolj design target za platformo in hladilnik, kot pa dejanski približek resničnemu stanju. Dva modela procesorjev (ali celo isti model 2 primerkov) pri istem TDP lahko porabi različno in odda različno količino toplote.


Pa dobro, kaj res ne znate razbrati iz tabel osnovih števil? Sem kar označil, da ne bo prihajalo do nesporazumov.



Pa še novico na to temo sem ti našel: http://fudzilla.com/news/processors/399...

Se pa strinjam, da TDP ne odraža vsega, ampak vseeno zelo dobro za enak proces in "enako" arhitekturo.

SuperVeloce ::

Sedaj pa si poglej Roadmap TDP. Carizzo na 35w TDP nastavitvi (ker je odločitev odvisna od OEM) seveda ne drži base clock na 2.1 ampak kar lepo na okoli 3GHz, lahko si pogledaš tudi test teh prenosnikov. Ta tabela je zavajujoča, ker 2.1ghz base clock drži za 12W tdp.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

En laufa na 3.4 z 35W drug pa na 3.7 z malo izboljsanim turbo core in voltazo.
Ni to bas nek WOW teh 300MHz.

Vprasanje je ali vsa jedra istocasno laufajo na 3.7 ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mitja358 ::

SuperVeloce je izjavil:

Sedaj pa si poglej Roadmap TDP. Carizzo na 35w TDP nastavitvi (ker je odločitev odvisna od OEM) seveda ne drži base clock na 2.1 ampak kar lepo na okoli 3GHz, lahko si pogledaš tudi test teh prenosnikov. Ta tabela je zavajujoča, ker 2.1ghz base clock drži za 12W tdp.


Mislim da tole ne bo držalo, sem imel Lenovoja za namestitev OS pa je bil na 1.7 GHz max na 15W, če se ne motim.

Nekaj podobnega pravijo tudi tu: "As soon as I run anything with 3D, both the CPU and GPU downclock to the base clocks : CPU at 1.3GHZ and GPU core to 300MHZ. This was very disappointing."

Vir: http://www.gaminglaptopsjunky.com/hp-li...

Mogoče ima še kdo kakšne izkušnje, recimo Lenovo je tekel pri 1.7 GHz, tu pravijo 1.3 GHz (verjetno zato, ker sem jaz obremenil samo CPU).

D3m ::

SuperVeloce je izjavil:

A nista mobilna Carrizo in Carrizo-L na identični platformi zaradi zahtev OEM proizvajalcev laptopov? Kar pomeni single channel..


Ne. AMD je naredil Carrizo in Carrizo-L na eni platformi. OEM je izkoristil in uporabil samo Carrizo-L platformo in single channel. Kriplal zadevo in jo računa za premium.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Alien123 ::

Upam da bo zen raztural, ker pol bo treba amd build naret

hojnikb ::

kot da ti je zdaj i7 premal
#brezpodpisa

Jarno ::

hojnikb je izjavil:

kot da ti je zdaj i7 premal

i7 je realno gledano overpriced glede na trenutno podprtost.
Nove igre še vedno bolj rabijo dober gpu, trend se spreminja tudi glede količine pomnilnika.
Če bo ZEN okta core za 250€ pa kupim, ker bi šlo za realno ceno, čeprav bi znal biti quad dovolj.
Torej, odklenjeni cpu-ji, dober per core performance, Intel pa lahko naprej razvija strežniške rešitve z nizko porabo.:)

hojnikb ::

ce kdo pricakuje hud preskok performanca na € z zenom, se moti.

amd ni karitas.
#brezpodpisa

Jst ::

Ko sem ob izidu kupil i7-3770K sem si mislil, da bo dober za štiri leta. Prej sem imel takšen tempo, da sem kupoval grafične na dve leti, CPU na štiri.

Sedaj vidim, da sicer CPUji napredujujejo, ampak če bi hotel Intel 6 core za EntertainmentPC, bi moral globoko odpreti denarnico. In glede na to, da sem ob nakupu takoj kupil 16GB RAMa, (čeprav so vsi govorili, da je overkill), SSD (to ni debate),... mi EntertainmentPC še vedno zadovoljivo služi.

Single GPU za 4K trenutno ne obstaja. In to je moj novi mejnik. In res upam, da bosta Zen in nova GPU arhitektura AMDja, sposobna goniti igre na 4K. Upam, da bo več_kot_Štiri_jedra CPU in da bo Polaris v High Endu konkurenčen Nvidiji.

GPUje od Voodooja 3 sem imel tako od AMDja kot od Nvidije in vedno je bilo tako, da je novo izdana igra bolje delala enkrat na eni, drugič na drugi arhitekturi.

CPUje sem pa vedno imel Intel. (Ko sem kupoval, je v času P4 prišlo ravno tako, da je AMD izdal nekaj mesecev kasneje, ko sem jaz kupil. Če bi prej, bi kupil AMDja.)

No, to kar sem sam iz denarnice dal (firmine stvari tukaj ne štejem). Sicer kakšno leto pred i7-3770K sem kolegu piporočal AMDja, ampak ko sem videl, kako je švoh, sem bil razočaran. 4 jedra furam že od q6600... kar se mi zdi desetletje nazaj. Upam, da bomo consumerji dobili več_kot_štiri_jedrne CPUje z Zen CPUji.

Resnično upam, da je AMD Zen res tako "revolucionarna" arhitektura in da bo tudi konkurenčna Intelu. Finance so nabrane in samo čakam na pravi moment...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Alien123 ::

če bo zen tako dober kot pravijo, takoj prodam ves komp pa naredim nov build.. Tak kot eni sanjajo o nvidii, tak jaz o amdju.. čeprav bi mel tudi amd procesor sedaj, sam pač bottleneck.. upam da bo kot pravijo

m0LN4r ::

Jst je izjavil:

Ko sem ob izidu kupil i7-3770K sem si mislil, da bo dober za štiri leta. Prej sem imel takšen tempo, da sem kupoval grafične na dve leti, CPU na štiri.

Sedaj vidim, da sicer CPUji napredujujejo, ampak če bi hotel Intel 6 core za EntertainmentPC, bi moral globoko odpreti denarnico. In glede na to, da sem ob nakupu takoj kupil 16GB RAMa, (čeprav so vsi govorili, da je overkill), SSD (to ni debate),... mi EntertainmentPC še vedno zadovoljivo služi.

Single GPU za 4K trenutno ne obstaja. In to je moj novi mejnik. In res upam, da bosta Zen in nova GPU arhitektura AMDja, sposobna goniti igre na 4K. Upam, da bo več_kot_Štiri_jedra CPU in da bo Polaris v High Endu konkurenčen Nvidiji.

GPUje od Voodooja 3 sem imel tako od AMDja kot od Nvidije in vedno je bilo tako, da je novo izdana igra bolje delala enkrat na eni, drugič na drugi arhitekturi.

CPUje sem pa vedno imel Intel. (Ko sem kupoval, je v času P4 prišlo ravno tako, da je AMD izdal nekaj mesecev kasneje, ko sem jaz kupil. Če bi prej, bi kupil AMDja.)

No, to kar sem sam iz denarnice dal (firmine stvari tukaj ne štejem). Sicer kakšno leto pred i7-3770K sem kolegu piporočal AMDja, ampak ko sem videl, kako je švoh, sem bil razočaran. 4 jedra furam že od q6600... kar se mi zdi desetletje nazaj. Upam, da bomo consumerji dobili več_kot_štiri_jedrne CPUje z Zen CPUji.

Resnično upam, da je AMD Zen res tako "revolucionarna" arhitektura in da bo tudi konkurenčna Intelu. Finance so nabrane in samo čakam na pravi moment...

5820K je bil 2014 bomba deal za 350EUR in eno 8gb palcko ddr4 rama.
Dvomim, da bo AMD ponudil kaj podobnega za novo leto in 300EUR.

Future proof in 8 jedrni uberclocked FXi so prilezli na nivo i3jev, nimajo niti grafike in so na mrtvih platah.
Kdor si je 2014 vzel
1231v3 in usb 3.0 plato za skupaj 260-70 evrov je danes na konju, napram nekomu ki je zapravil 300EUR za fxa in navijalske "pripomocke"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gddr85 ::

ko pride dx12 bojo fx-i še boljši, kot staro vino 8-)

Lonsarg ::

gddr85 je izjavil:

ko pride dx12 bojo fx-i še boljši, kot staro vino 8-)

V bistvu ne bodo boljši, pač pa bo zgolj DX12 manj procesorsko požrešen in bodo igre tudi na slabih(FX) procesorjih delale boljše.

m0LN4r ::

Lonsarg je izjavil:

gddr85 je izjavil:

ko pride dx12 bojo fx-i še boljši, kot staro vino 8-)

V bistvu ne bodo boljši, pač pa bo zgolj DX12 manj procesorsko požrešen in bodo igre tudi na slabih(FX) procesorjih delale boljše.

Kakor tud na vseh ostalih in hipernitnih procih
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

filip007 ::

Če je AMD FX hiter kot recimo Core i7 965 (Nehalem) +40%, če se vsaka Intel generacija upošteva recimo 10%, potem prideš do Skylake to je pa tudi vse bo pa to 8 jeder, kar je recimo prednost, proti cenovno dražjim LGA2011.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

dolenc ::

FX si bli zakon nakup, sploh ko so bli pocen, takrat je vse lavfal, zdej ti vse lavfa, za naprej se jim bo pa spet nekaj malega odprlo.

hojnikb ::

nakupi fxa je bil strel v nogo, sploh takrat k je bil cenovno na nivoju i5.
#brezpodpisa

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

Jst je izjavil:

Ko sem ob izidu kupil i7-3770K sem si mislil, da bo dober za štiri leta. Prej sem imel takšen tempo, da sem kupoval grafične na dve leti, CPU na štiri.

Sedaj vidim, da sicer CPUji napredujujejo, ampak če bi hotel Intel 6 core za EntertainmentPC, bi moral globoko odpreti denarnico. In glede na to, da sem ob nakupu takoj kupil 16GB RAMa, (čeprav so vsi govorili, da je overkill), SSD (to ni debate),... mi EntertainmentPC še vedno zadovoljivo služi.

Single GPU za 4K trenutno ne obstaja. In to je moj novi mejnik. In res upam, da bosta Zen in nova GPU arhitektura AMDja, sposobna goniti igre na 4K. Upam, da bo več_kot_Štiri_jedra CPU in da bo Polaris v High Endu konkurenčen Nvidiji.

GPUje od Voodooja 3 sem imel tako od AMDja kot od Nvidije in vedno je bilo tako, da je novo izdana igra bolje delala enkrat na eni, drugič na drugi arhitekturi.

CPUje sem pa vedno imel Intel. (Ko sem kupoval, je v času P4 prišlo ravno tako, da je AMD izdal nekaj mesecev kasneje, ko sem jaz kupil. Če bi prej, bi kupil AMDja.)

No, to kar sem sam iz denarnice dal (firmine stvari tukaj ne štejem). Sicer kakšno leto pred i7-3770K sem kolegu piporočal AMDja, ampak ko sem videl, kako je švoh, sem bil razočaran. 4 jedra furam že od q6600... kar se mi zdi desetletje nazaj. Upam, da bomo consumerji dobili več_kot_štiri_jedrne CPUje z Zen CPUji.

Resnično upam, da je AMD Zen res tako "revolucionarna" arhitektura in da bo tudi konkurenčna Intelu. Finance so nabrane in samo čakam na pravi moment...

5820K je bil 2014 bomba deal za 350EUR in eno 8gb palcko ddr4 rama.
Dvomim, da bo AMD ponudil kaj podobnega za novo leto in 300EUR.

Future proof in 8 jedrni uberclocked FXi so prilezli na nivo i3jev, nimajo niti grafike in so na mrtvih platah.
Kdor si je 2014 vzel
1231v3 in usb 3.0 plato za skupaj 260-70 evrov je danes na konju, napram nekomu ki je zapravil 300EUR za fxa in navijalske "pripomocke"



Kaj lapaš. Se jim pač ni izplačal preskok na CMT. Če bi programerji to AMD idejo podprli ne bi vi pljuvali po Bulldozerju.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

Vedno so drugi krivi xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

Kaj lapaš. Se jim pač ni izplačal preskok na CMT. Če bi programerji to AMD idejo podprli ne bi vi pljuvali po Bulldozerju.


Šur, ker je samo programje krivo, da je underlying arhitektura sfailana. Lej z švoh fpujem in počasnim l3jem pač niti softwareaši nemorejo delat čudežov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Pro_moted ::

hojnikb je izjavil:

nakupi fxa je bil strel v nogo, sploh takrat k je bil cenovno na nivoju i5.


Kdaj pa je bilo to ? Pred 4 leti sem ga kupil za 120 evrov. Z plato vred je bilo nekaj čez 200 evrov. Še vedno laufa brez problema na 4Ghz.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

hojnikb ::

ob izidu je bil fx8 celo dražji od i5.

Btw, 4 leta nazaj je bil procesor in question lepo 160-170€ v DE.
i5 2400 ("primerljiv" proc v tistem času) je bil 10e cenej.

Ugani kdo je danes na boljšem.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

pegasus ::

hojnikb je izjavil:

Ugani kdo je danes na boljšem.
Tisti, ki si sam skompajla perfomančno pomemben softver :D

hojnikb ::

za linuxaše je to fino.

Za windows (pa še posebaj igričaje) maš pa prst v rit, ker si usojen na milost razvijalcev.
#brezpodpisa
««
18 / 610
»»