» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
150 / 611
»»

Telbanc ::

FireSnake je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Anymal: če bi ti bil kaj vreden, bi te že zaposlili.
Te še niso?

Kako to?

Brez skrbi, da vedo, kako se zadevi streže ;)

Šalo na stran. A ti bi v njihovem primeru naredil tako? Skregano z vsako logiko. Pa naj bo nek lokalni proizvajalc z 100.000eur letno prometa ali pa korporacija z milijardami.


Jaz jih razumem. Ljudje jih kupujejo, kot divji. In zakaj to ne še bolj stopnjevati?
Ne morem pa vedeti, če oni razmišljajo tako, ker sem v tem preveč zelen.


AMD sedaj mora dobiti nazaj trg, to je odgovor na mnoga vprašanja, tud zakaj je taka cena.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

FireSnake ::

Bi se kar strinjal. Malo je tudi treba gledati na dolgi rok.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

hojnikb ::

#brezpodpisa

damirez ::

Grey je izjavil:

damirez je izjavil:

Predator X je izjavil:

Recimo:
http://www.techspot.com/review/1360-amd...


Nice. Se pravi intel pokrije najvišji in najnižji segment za gaming cpu. Vse ostalo vmes je Ryzen
i7 7700k 340EUR
R5 1600x 240EUR
R5 1500x 190EUR
/ - nič pametnega
g4560 - 60EUR


Najboljši mainstream procesor bo zgleda r5 1500x.

Mnja, i7 7700k ne moreš takole direktno primerjat, ker je brez venta, Ryzena sta pa z venti. Tako, da mirno prištej zraven še cca 40EUR za cooler, s katerim boš lahko navil procesor, da dosežeš to, kar prikazujejo na TechSpot. Se pravi

i7 7700k 353EUR + cooler (35EUR) = 388EUR
R5 1600 240EUR
R5 1400 190EUR
/ - nič pametnega
g4560 - 57EUR

Relativna razlika v ceni med R5 1600 in i7 7700K je torej cca 62%. Toliko pa ni skoraj nikjer i7 7700K hitrejši v teh testih. Razlika po tem testu v performansu je do cca 10%. S stališča future-proofa in splošne zmogljivosti PCja, je bolj smiselno kupiti R5 1600, brez pomislekov. Tako, da razen, če ima človek RES preveč denarja, se mu ne splača vzeti i7 7700K, nikakor.


Kaj ima to veze s čemerkoli? Z razmerji cene in itd...

Kdor hoče price/perfomance vzame ryzna 1600x ali 1500x.
Kdor hoče najboljše za gaming, kupi i7 7700k. Trenutno je to najboljši procesor za gaming in je v nekaterih primerih tudi do 50% hitrejši od katerega koli Ryzna.
Kadar kupuješ najboljše potem kupiš Nvidio in Intel. Pika!

D3m ::

damirez je izjavil:

Grey je izjavil:

damirez je izjavil:

Predator X je izjavil:

Recimo:
http://www.techspot.com/review/1360-amd...


Nice. Se pravi intel pokrije najvišji in najnižji segment za gaming cpu. Vse ostalo vmes je Ryzen
i7 7700k 340EUR
R5 1600x 240EUR
R5 1500x 190EUR
/ - nič pametnega
g4560 - 60EUR


Najboljši mainstream procesor bo zgleda r5 1500x.

Mnja, i7 7700k ne moreš takole direktno primerjat, ker je brez venta, Ryzena sta pa z venti. Tako, da mirno prištej zraven še cca 40EUR za cooler, s katerim boš lahko navil procesor, da dosežeš to, kar prikazujejo na TechSpot. Se pravi

i7 7700k 353EUR + cooler (35EUR) = 388EUR
R5 1600 240EUR
R5 1400 190EUR
/ - nič pametnega
g4560 - 57EUR

Relativna razlika v ceni med R5 1600 in i7 7700K je torej cca 62%. Toliko pa ni skoraj nikjer i7 7700K hitrejši v teh testih. Razlika po tem testu v performansu je do cca 10%. S stališča future-proofa in splošne zmogljivosti PCja, je bolj smiselno kupiti R5 1600, brez pomislekov. Tako, da razen, če ima človek RES preveč denarja, se mu ne splača vzeti i7 7700K, nikakor.


Kaj ima to veze s čemerkoli? Z razmerji cene in itd...

Kdor hoče price/perfomance vzame ryzna 1600x ali 1500x.
Kdor hoče najboljše za gaming, kupi i7 7700k. Trenutno je to najboljši procesor za gaming in je v nekaterih primerih tudi do 50% hitrejši od katerega koli Ryzna.
Kadar kupuješ najboljše potem kupiš Nvidio in Intel. Pika!


Ni res.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

damirez je izjavil:


Kadar kupuješ najboljše potem kupiš Nvidio in Intel. Pika!


S tem se strinjajo le mamine maze, ki jim mamica kupi čurunalo za igrat igre.

Za resno delo pa to (k sreči) ne velja več.

Tudi na server področju se bo marsikaj spremenilo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

filip007 ::

Kaj ni res, vse je programirano za Intel in nVidijo, vse ostalo je eksperiment in podprti standardi.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

FireSnake ::

Vir tvojih natolcevanj pa je?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m0r4l1z3d ::

FireSnake je izjavil:

Vir tvojih natolcevanj pa je?

Kaj pa tvojih?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

http://www.3dmark.com/aot/199230

APi overhead DX11 vs DX12 vs VULKAN (R7 1800X + GTX 1070)

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Vir tvojih natolcevanj pa je?

Kaj pa tvojih?



OK, ker se dejansko delate bolj neumne, kot ste:
Server + data centri (kar sem pozabil omeniti)

Za resno delo (rendering, ...) si pa poglej milijon testov, ki so na netu. rabiš linke?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

damirez ::

Ni res...
mamine maze to kupujejo...
itd...

to so brezvezni komentarji.
Čisto lepo sem napisal, trenutno za gaming je najboljše intel i7 7700k@4,8ghz + GTX 1080ti. Sestavite mi boljšo kombinacijo. Sestavite boljšo. Ok 5960x@4,5ghz in gtx 1080ti SLI quad...
Seveda je P/P bolje r5 1600x & rx 480 8gb. Samo je pa daleč od tega, da bi bilo absolutno boljše.

Saj sem jaz tudi amd fanboy, sam to ne pomeni, da se neumen tako kot večina fanboyev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirez ()

Predator X ::

damirez je izjavil:

Ni res...
mamine maze to kupujejo...
itd...

to so brezvezni komentarji.
Čisto lepo sem napisal, trenutno za gaming je najboljše intel i7 7700k@4,8ghz + GTX 1080ti. Sestavite mi boljšo kombinacijo. Sestavite boljšo. Ok 5960x@4,5ghz in gtx 1080ti SLI quad...
Seveda je P/P bolje r5 1600x & rx 480 8gb. Samo je pa daleč od tega, da bi bilo absolutno boljše.

Saj sem jaz tudi amd fanboy, sam to ne pomeni, da se neumen tako kot večina fanboyev.


Za večino igerc bo itak i7 7700K 4.8GHz king, ampak nekateri MP špili bodo lepše laufal na 6/8C.
Sej se lepo vidi, kako je i5 7600K 4.5GHz počasnejši od i7 3770K 4.5Ghz. Roko na srce, za nek boljši gaming experience potrebujemo MT in boljši scaling ali pa 2x ST na next gen.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

https://www.computerbase.de/2017-03/amd...

i7-7700 ima preveč variacij med high in low fps.

|HP EliteBook|R5 6650U|

damirez ::

V bistvu ni za večino, ampak kar za vse igre bo 7700k TRENUTNO boljši. Kaj bo v prihodnosti pa pustimo. To je zavito v tančico...

D3m ::

To se zna končati že 5. aprila. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

damirez ::

D3m je izjavil:

https://www.computerbase.de/2017-03/amd...

i7-7700 ima preveč variacij med high in low fps.


To je pizdarija. Iz 200+ fpsjev pade na 100 med Crysis 3 cutsceno.

Predator X ::

damirez je izjavil:

V bistvu ni za večino, ampak kar za vse igre bo 7700k TRENUTNO boljši. Kaj bo v prihodnosti pa pustimo. To je zavito v tančico...


Potem strani lažejo?

damirez ::

Predator X je izjavil:

damirez je izjavil:

V bistvu ni za večino, ampak kar za vse igre bo 7700k TRENUTNO boljši. Kaj bo v prihodnosti pa pustimo. To je zavito v tančico...


Potem strani lažejo?

Katere strani?

Predator X ::

damirez je izjavil:

Predator X je izjavil:

damirez je izjavil:

V bistvu ni za večino, ampak kar za vse igre bo 7700k TRENUTNO boljši. Kaj bo v prihodnosti pa pustimo. To je zavito v tančico...


Potem strani lažejo?

Katere strani?


Kaj pa vem, CB etc.

damirez ::

Predator X je izjavil:

damirez je izjavil:

Predator X je izjavil:

damirez je izjavil:

V bistvu ni za večino, ampak kar za vse igre bo 7700k TRENUTNO boljši. Kaj bo v prihodnosti pa pustimo. To je zavito v tančico...


Potem strani lažejo?

Katere strani?


Kaj pa vem, CB etc.

Ja dej en link, kjer je Ryzen ne vem v kakšnem stanju, da je boljši za gaming od naviteka 7700k

Predator X ::

Kakor sem razbral si rekel, da je i7 7700K najhitrejši v vseh špilih, kar ni res.

D3m ::

i7 7700k je cenejši od 1800X za gaming.

Tukaj mu dam prav.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

D3m je izjavil:

i7 7700k je cenejši od 1800X za gaming.

Tukaj mu dam prav.


1800X ni ravno gaming CPU.

damirez ::

Predator X je izjavil:

Kakor sem razbral si rekel, da je i7 7700K najhitrejši v vseh špilih, kar ni res.

Navit i 7700k na 4,8 ghz je hitrejši v vseh igrah od kateregakoli ryzna, da to sem rekel.
V katerih ni hitrejši, vsaj 3 igre rabim.

Predator X ::

damirez je izjavil:

Predator X je izjavil:

Kakor sem razbral si rekel, da je i7 7700K najhitrejši v vseh špilih, kar ni res.

Navit i 7700k na 4,8 ghz je hitrejši v vseh igrah od kateregakoli ryzna, da to sem rekel.
V katerih ni hitrejši, vsaj 3 igre rabim.


heh v Bf1 MP ni hitrejši, tud v watchdgos 2(BF1 MP, tud DOOM VULKAN), ko daš ryzenu hiter ram je ryzen zelo hiter.
Pusti par špilov, BF1 ima 4 job threade in velja kot optimiziran špilk za MT proce.

Ampak, vseeno bi raje kupil R7 1700/X pa dal par € več plato in rame.
Če malo premisliš LGA 1151 vs AM4? Se res plača trenutno vlagat v LGA 1151, kmal pridejo ven R5 proci....

mtosev ::



























Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

damirez je izjavil:

V bistvu ni za večino, ampak kar za vse igre bo 7700k TRENUTNO boljši. Kaj bo v prihodnosti pa pustimo. To je zavito v tančico...


Tebi je to nepojmljivo, amapak ljudje z računalnikom tudi služijo svoj kruh. In jaz sem zgoraj govoril o resnem delu.

Ti pa še kar s špili pribijaš.


damirez je izjavil:

Predator X je izjavil:

Kakor sem razbral si rekel, da je i7 7700K najhitrejši v vseh špilih, kar ni res.

Navit i 7700k na 4,8 ghz je hitrejši v vseh igrah od kateregakoli ryzna, da to sem rekel.
V katerih ni hitrejši, vsaj 3 igre rabim.


A Ryzen e pa ne navija? To je pa novo zame ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Predator X ::

mtosev je izjavil:





























Vse je SP. Se ti slučajno svita koliko špilov je bilo narejenih za MP v zadnjem času?

D3m ::

R5 1600

|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

D3m sej, če zdej trollajo nalašč z i7 7700K vs R7 1700....
Sej prideta kmal R5 1400/1500X pod 200EUR.

Pa boš zraven vzel lahko neko solidno plato (čez dve leti lepo narediš upgrade na Ryzen2), če ne pa R3 počakaš.

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

ja, počakaš

FireSnake je izjavil:

damirez je izjavil:

V bistvu ni za večino, ampak kar za vse igre bo 7700k TRENUTNO boljši. Kaj bo v prihodnosti pa pustimo. To je zavito v tančico...


Tebi je to nepojmljivo, amapak ljudje z računalnikom tudi služijo svoj kruh. In jaz sem zgoraj govoril o resnem delu.

Ti pa še kar s špili pribijaš.


damirez je izjavil:

Predator X je izjavil:

Kakor sem razbral si rekel, da je i7 7700K najhitrejši v vseh špilih, kar ni res.

Navit i 7700k na 4,8 ghz je hitrejši v vseh igrah od kateregakoli ryzna, da to sem rekel.
V katerih ni hitrejši, vsaj 3 igre rabim.


A Ryzen e pa ne navija? To je pa novo zame ...

Le zakaj so nižali cene, tem tipom, ki služijo z resnim delom, potem je itak z Ryznom žlica v med padla, pol cenejši 1800x pa enako hiter kot 6900k, to je noro, le zakaj bi bil še AMD cenejši, le zakaj?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Cveto ::

Zaradi takih, ko t si ti, ki jim znamka izkrivlja pogled. Meni je vseeno, zaradi mene če pride Cyrix procesor in če se bo obnesel v zadevah, ki jih jaz potrebujem, ga bom vzel.

FireSnake ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:


Le zakaj so nižali cene, tem tipom, ki služijo z resnim delom, potem je itak z Ryznom žlica v med padla, pol cenejši 1800x pa enako hiter kot 6900k, to je noro, le zakaj bi bil še AMD cenejši, le zakaj?



Pustimo ob strani, da mi nisi odgovoril na vprašanje in bleješ svoje.

Čudno, da te pri AMDju še niso zaposlili (le zakaj, le zakaj).

Ja, pri resnem delu dobiš več (veliko več) za manj denarja.

Zdaj, če to tebe peče, to je pa tvoj problem. Številke govorijo svoje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

damirez ::

Kaj je folk neumen. fak res...

Sam sem napisal lestvico procesorjev, od najboljšega do najslabšega izključno za gaming. Povedal sem da je P/P res sweet spot 1500x in 1600x. Najbl low proc za gaming, kater obstaja je g4560 najboljši 7700k vse vmes je AMD.

Ampak folk se pa najde:
"Ne ni i7 7700k najboljši za gaming, se najdejo igre, kjer je Ryzen boljši, sam jih ne najdem oziroma jih še ni."
"7700k HA, eni tudi kaj drugega delajo ne samo igric po cele dneve"

Mislim who gives a fuck. Sam bom kupil Ryzna, sam to ne spremeni dejstva da je: IZKLJUČNO ZA GAMING, HIGH END GAMING, NAJBOLJŠI i7 7700k. Ali je vreden denarja, kako bo v prihodnje, koliko niti bodo igre koristile itd... Je pa stvar druge debate.

Trenutno da i7 7700k v igrah najboljše rezultate. Ne mi ko rečem, da je Porcshe najhitrejši avto na nubrning ringu, potem uletavat, ja sam je drag, če kupiš M3 je P/P boljši in ni toliko počasnejši.
Tretji uleti, ja sam kaj ti bo Porsche eni gremo tudi v gmajno po drva, dam je Nissan Navara boljša itd...


Jest sem samo rekel, daj e porsche najihtrejši na dirkališču, vse ostalo je nepomebno.

D3m ::

Ok.

Ali je i7 7700k še zmeraj boljši, če vmes, še delaš stream, chrome, flash igro, youtube...?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

damirez je izjavil:

Kaj je folk neumen. fak res...

Sam sem napisal lestvico procesorjev, od najboljšega do najslabšega izključno za gaming. Povedal sem da je P/P res sweet spot 1500x in 1600x. Najbl low proc za gaming, kater obstaja je g4560 najboljši 7700k vse vmes je AMD.

Ampak folk se pa najde:
"Ne ni i7 7700k najboljši za gaming, se najdejo igre, kjer je Ryzen boljši, sam jih ne najdem oziroma jih še ni."
"7700k HA, eni tudi kaj drugega delajo ne samo igric po cele dneve"

Mislim who gives a fuck. Sam bom kupil Ryzna, sam to ne spremeni dejstva da je: IZKLJUČNO ZA GAMING, HIGH END GAMING, NAJBOLJŠI i7 7700k. Ali je vreden denarja, kako bo v prihodnje, koliko niti bodo igre koristile itd... Je pa stvar druge debate.

Trenutno da i7 7700k v igrah najboljše rezultate. Ne mi ko rečem, da je Porcshe najhitrejši avto na nubrning ringu, potem uletavat, ja sam je drag, če kupiš M3 je P/P boljši in ni toliko počasnejši.
Tretji uleti, ja sam kaj ti bo Porsche eni gremo tudi v gmajno po drva, dam je Nissan Navara boljša itd...


Jest sem samo rekel, daj e porsche najihtrejši na dirkališču, vse ostalo je nepomebno.


Pa sej maš benchmarke, kaj ti ni jasn?
Če je teb pomemben sam FPS (ki ti jih pove FRAPS), kr imej to.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::


ziga1990 ::

Vsi ki imate ASUS matične poglejte za BIOS update jaz sem ga dobil za svojo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

Katerega?
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

ziga1990 je izjavil:

Vsi ki imate ASUS matične poglejte za BIOS update jaz sem ga dobil za svojo
kolk je better btw?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ziga1990 ::

^^ nič ne opazim sicer pa to piše:
1.Improve system performance.
2.Make CPU temperature more precise.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

ziga1990 je izjavil:

^^ nič ne opazim sicer pa to piše:
1.Improve system performance.
2.Make CPU temperature more precise.


Škoda, ker si ne pišeš stare/nove rezultate iger.

Na oko verjetno razlike v samem desktopu ne boš opazil.

Ostane ti samo še pisanje dejanskih številk.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

ziga1990 ::

Evo Winrar speed test:
Končni rezultat(kb/s): 9.297
Sedaj je pa končni rezultat(kb/s): 10.587

malo pa se pozna
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Ahim ::

damirez je izjavil:

Ne mi ko rečem, da je Porcshe najhitrejši avto na nubrning ringu, potem uletavat, ja sam je drag, če kupiš M3 je P/P boljši in ni toliko počasnejši.
Tretji uleti, ja sam kaj ti bo Porsche eni gremo tudi v gmajno po drva, dam je Nissan Navara boljša itd...

Jest sem samo rekel, daj e porsche najihtrejši na dirkališču, vse ostalo je nepomebno.

A to tisti Porsche, ki je pocasnejsi od Lamborghinija in Radicala ali kateri drugi?

"na nubrning ringu" :)) N00bring indeed.

D3m0r4l1z3d ::

FireSnake je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:


Le zakaj so nižali cene, tem tipom, ki služijo z resnim delom, potem je itak z Ryznom žlica v med padla, pol cenejši 1800x pa enako hiter kot 6900k, to je noro, le zakaj bi bil še AMD cenejši, le zakaj?



Pustimo ob strani, da mi nisi odgovoril na vprašanje in bleješ svoje.

Čudno, da te pri AMDju še niso zaposlili (le zakaj, le zakaj).

Ja, pri resnem delu dobiš več (veliko več) za manj denarja.

Zdaj, če to tebe peče, to je pa tvoj problem. Številke govorijo svoje.

Številke govorijo, da so morali znižati cene. Nekaj kar govori samo zase, ti pa se delaj norca še naprej, nima veze, poglej številke.
Cveto, nič mi znamka ne izkrivlja pogleda, samo včasih kupim p/p kinga, včasih pa absolutno najboljšega za določen max budget.

Predator X je izjavil:



1800x je skoraj 200eur dražji. A to si sam obkljukal igre za primeren rezultat? Poglej graf bolje.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

youPlonker ::

Nekdo v tej temi je omenjal Crysis 3, pa bi samo rad zbodel tiste, ki še vedno priporočajo i5 strictly for gaming. Sam imam i5 in Crysis 3 igra ni sposobna 60 fps locka na bilokaterih grafičnih nastavitvah. Ne samo uvodni level, tudi vse kasnejše misije.

GTA5 Multiplayer je še en primer igre, kjer je že leto dni nazaj i5 gladko popušil napram i7, pa se je tu na slotechu še vedno goreče priporočalo i5 češ zaradi p/p in da igre ne koristijo 8 niti. Nasploh se mi zdi, da procesorje za gaming priporočajo tisti, ki iger ne igrajo. IMHO ni kar tako no brainer za igre vzet 7700k@5GHz pred 1700@4GHz.

Verjamem tudi, da gamersnexus tip testa (1% in 0,1% low percentile) še vedno ne pove realne slike, kako se proc odreže za gaming, če avtor članka ni probal na Ryzenu preigrat vsaj par različnih levelov, poskusil multiplayer na kakšnih zbuganih serverjih, imel v Winsih v ozadju odprt Chrome s 30 tabi,...

To, da je edina metrika za testiranje gaming performanca nek average framerate na predoločenem single player scenariju, je krneki. Sploh če na tem scenariju ni nekih velikih framerate dropov in spreminjanja okolice.

Grey ::

damirez je izjavil:

Kaj ima to veze s čemerkoli? Z razmerji cene in itd...

Kdor hoče price/perfomance vzame ryzna 1600x ali 1500x.
Kdor hoče najboljše za gaming, kupi i7 7700k. Trenutno je to najboljši procesor za gaming in je v nekaterih primerih tudi do 50% hitrejši od katerega koli Ryzna.
Kadar kupuješ najboljše potem kupiš Nvidio in Intel. Pika!

Hahaha, damirez :D Problem je, ker midva besedo najboljši vrednotiva vsak na svoj način. Sploh, če gledaš za gaming, ki je v glavnem metanje denarja stran. Vedno gledam s stališča price/performance in performance/mhz, ko vlagam svoj denar. In potem vložim. Zato meni beseda najboljši pomeni točno to - Best Overall Value (in tu gladko zmaga Ryzen). Najhitrejši bi pa zvenelo popolnoma drugače in bi se strinjal s teboj.

ziga1990 ::

Evo sem gledal HWmonitor in vam povem moj 1700 stock idla na 26 stopinjah a ko ga bencham gre hitro na 38 stopinj a potem rabi čas da gre na 39 stopinj med tem ko imajo ventilatorji od NH-D15 pri 39 stopinjah samo 725rpm grejo pa do 1500rpm.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m0r4l1z3d ::

Wait for summer, Žiga.

Grey, najboljši p/p ima g4560, analyze this.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus
««
150 / 611
»»