» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
9 / 611
»»

PredatorX ::

Nope! Podal si trditev. Rekel si, da ni res. Pa jo ti podkrepi.
Men se neda še 1x iskat točno določenega testa imaš google in pogooglaj.

Nimaš ti Athlon x4 860K?
Pa ga dej na 3.5GHz in ga undervoltaj. Če te slučajno moti to, da se FX dobro undervolta in da se stem prišpara več kot 50W (odvisno od čipa in plate). Poročaj svoje ugotovitve.

hojnikb ::

>Nope! Podal si trditev. Rekel si, da ni res. Pa jo ti podkrepi.

Nigga, u just went full retard. Res.

>Nimaš ti Athlon x4 860K?

Ne, nimam. Osebno sn amd odpisal po socket 462
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

Nope! Podal si trditev. Rekel si, da ni res. Pa jo ti podkrepi.
Men se neda še 1x iskat točno določenega testa imaš google in pogooglaj.


Najprej A, potem B.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

>Men se neda še 1x iskat točno določenega testa imaš google in pogooglaj.

Raje priznaj, da stvar ni mogoča (na stock). Ni si pa treba zmišljevat, iskat robne pogoje in se vsesplošno izmikat
#brezpodpisa

PredatorX ::

Stock?
Govoriva o 3.5GHz

hojnikb ::

Nima veze. Dostavi test, ki kaže na števcu 90W, pa se bomo pogovarjal naprej
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Jst mam 4930K na 3.4ghz - 0,84v porabi 50W
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::



Tole je realno stanje porabe z 8350@3.5Ghz (al pa 8320 stock, ista stvar).

Zdej če se da z untervoltom zbit 102W, well...
#brezpodpisa

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

Nima veze. Dostavi test, ki kaže na števcu 90W, pa se bomo pogovarjal naprej


Ne, od tebe pa res nerabim komentarja. Samo ignoriraj moje poste.

hojnikb ::

Torej jaz sem že dostavil test, ki pokaže 202W. Zdaj si pa ti na vrsti, da demonstriraš 90W.
Izmikanja nema
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Izmikanje se smatra, kot laž
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PredatorX ::

Nope, ravno sem malce probal BF4.

kakšen test bi pa ti rad imel?
Sssaga bi lahko to probal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

hojnikb ::

> kakšen test bi pa ti rad imel?

prime95. Kot si sam trdil.

Prime95 + 8350@3.5Ghz
Poraba na wallu
#brezpodpisa

PredatorX ::

Poraba na wall-u je odvisna od napajalca in plate ter celotnega sistema.
Jaz sem samo trdil kar je nekdo na povedal na forumu OCN-ja. Drgač če pa hočeš teste boš moral pa malce pogooglat.

Verjamem pa, da se porabo da znižat na 100-110W ali še manj. Ker to je bilo fino delat na slabih platah.

Dr_M ::

Pa ti sploh ves, kaksna je kaj poraba enga obicajnega kompa?
~100W v idle, give or take.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PredatorX ::

To pa ni res.

hojnikb ::

Lej, ko boš demonstriral 90W v loadu, potem se bomo pa pogovarjal. Do takrat pa...
#brezpodpisa

ombre ::

http://www.ronwoods.us/2013/08/the-fx-8...

Heh v loadu si lahko srečen, da je poraba pod 200w... Sicer pa nevem kakšno vezo ima to s prihajajočo ZEN tehnologijo, ki naj bi bila oh in sploh... Sam sem AMD fan in bom počakal da pride ven pa da vidim kaj bo v resnici prinesla in če se splača zamenjat moj 1055T procesor. :P
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ombre ()

Dr_M ::

PredatorX je izjavil:

To pa ni res.



Moj comp
3570k
Asus MVG
Gtx970
2x8GB
850evo 500GB
1TB 2.5" hdd
750W Evga gold napajalnik
Dodatna 1gbit mrezna
Nekaj ventilatorjen na manjsih obratih in vodna crpalka.
Precej povprecna kista, ki na stock pokuri v idle 98W.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PredatorX ::

Dr_M je izjavil:

PredatorX je izjavil:

To pa ni res.



Moj comp
3570k
Asus MVG
Gtx970
2x8GB
850evo 500GB
1TB 2.5" hdd
750W Evga gold napajalnik
Dodatna 1gbit mrezna
Nekaj ventilatorjen na manjsih obratih in vodna crpalka.
Precej povprecna kista, ki na stock pokuri v idle 98W.



seveda je odvisno od kompa do kompa.
R9 390
i5 4460
mATX
iddle @ 40-50W / prime 95 @ 80W
gaming @ 310W - peak @ 350W


Z FX 8320 ATX
- 3.5GHz @1.12V - 105W @ prime 95W
- 4.5GHz @1.37V - 240W @ prime 95

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Dr_M ::

Cudne cifre. Men v gamingu pride na okoli 350-380W na polno navit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PredatorX ::

Dr_M je izjavil:

Cudne cifre. Men v gamingu pride na okoli 350-380W na polno navit.


zgornji sistem je bil z bronze PSU-jem (i5 + R9 390)

hojnikb ::

> - 3.5GHz @1.12V - 105W @ prime 95W

In kolk primerkov je stabilnih na 1.12V ?
#brezpodpisa

PredatorX ::

Kr velik.
Nekdo je celo dosegel 1.080V. Drgač pa se nekje rabi 1.12V-1.18V čist odvisn od primerka.

hojnikb ::

Bi rad vido to 24h prime95 stable.

Ker tak undervolt je kr konkretn.
#brezpodpisa

PredatorX ::

Ubistvu je FX 8350 lepo laufal tud na švoh platah, če si naredil undervolt poleg tega je stock cooler postal tih.

hojnikb ::

Še vedno je undervolt loterija, s katero se ne misli vsak ukvarjat.

In any case, 8 core fm2+ se nebo nikol zgodil.
#brezpodpisa

PredatorX ::

Glede undervoltanja

Fx 8350 ima stock voltaže 1.35V-1.425V+
In če slučajno imaš 5 minut časa resetiraš komp postaviš na 4GHz @1.25-1.275V si prihraniš 25-30W za heavy workload.
Glede FM2+ je pa itak dead end.

Tud excavator APU (ki, ga po mojem njenju nebo) bo na AM4. Mislim pa, da bo AMD štartal kr z ZENom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

hojnikb ::

Ali pa kupiš 8320e ki je že out of the box z nižjo porabo
#brezpodpisa

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

Ali pa kupiš 8320e ki je že out of the box z nižjo porabo


Sam preveč throttlajo. To je tud večji problem AMD-ja pr benchmarkih poleg IPC-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Frufru ::

hojnikb je izjavil:

Še vedno je undervolt loterija, s katero se ne misli vsak ukvarjat.

In any case, 8 core fm2+ se nebo nikol zgodil.


Sam sem do sedaj še vsaki "standard" procesor undervoltat. Samo je zadeva res hit-and-miss.
Za kakšen HTPC še priporočam, za ostalo pa teh par W manjše porabe ni vredno glede na potencialno nestabilnost.
Sem imel primer ko mi je zadeva opravila 8ur Prime95, dva tedna delovala brezhibno, potem pa naenkrat "zaštekala" ali pa se je kak program sam sesul brez razloga.
Po rahlem povišanju voltaže pa brez težav.

Pa tudi če bi bil 8 core na FM2+ je vprašanje kakšna bi bila cena in zmogljivost. Glede na max W, ki ga socket prenese, bi bila jedra verjetno kar nekaj pod 3GHZ.

pegasus ::

PredatorX je izjavil:

Sam preveč throttlajo. To je tud večji problem AMD-ja pr benchmarkih poleg IPC-ja.
Moje izkušnje so drugačne. 8320 z najcenejšim hladilnikom, kar sem jih našel, v majhni sobi pri 38 stopinj 11h na konstatnem loadu, vsa jedra na 3.5GHz, 70 stopinj ... po koncu loada je bil thermal throttle count 0.

Napajalc ::

Kako ga pa idla FX 8320?
r9 290x + i5 4690k @4.75 buss 125mhz, idle 55w, p95 ~218w
Se parvi OC i7 kuri kot OC FX.

Tudi meni se ne dopade p95 kot stble test, ni dovolj občutljiv.
011011100111010101100010

PredatorX ::

Heh
Testiram mal FX-a
4.7GHz @ 1.56V (max / 1.525 min) @ 55-60C
Ram @ 1886MHz OC

Nikakor jih ne dobim na @2133MHz.. max je @2070Mhz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

m0LN4r ::

Poročaj, ko boš naredu kak IBT ali Linpack z 80% rama + kopiranje iz periferije + predvajanje playliste + download na mrežni in vsaj 12 ur (pol dneva).
10 minute testov lahko tu nanizamo vsi takoj 100 različnih kombinacij

Jaz sem tudi undervoltal APUja, prime O.K par urc, render pa se je obesil po uri pa pol.

Summa summarum, ne gre to kr tko posploševat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PredatorX ::

1.56V je mal več od max safe voltage. Mi ni neki do undervoltanja + underclocka. Pod 4.5GHz sploh z FXom ne grem.

Pa tud max stabilnosti nerabim. Rabim gaming stabilnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

hojnikb ::

pegasus je izjavil:

PredatorX je izjavil:

Sam preveč throttlajo. To je tud večji problem AMD-ja pr benchmarkih poleg IPC-ja.
Moje izkušnje so drugačne. 8320 z najcenejšim hladilnikom, kar sem jih našel, v majhni sobi pri 38 stopinj 11h na konstatnem loadu, vsa jedra na 3.5GHz, 70 stopinj ... po koncu loada je bil thermal throttle count 0.


ouch, 70c precej vroče za amd.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Pa tud max stabilnosti nerabim. Rabim gaming stabilnost.

To je to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

>Pa tud max stabilnosti nerabim. Rabim gaming stabilnost.

In kaj hudiča to pomeni ?
#brezpodpisa

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

>Pa tud max stabilnosti nerabim. Rabim gaming stabilnost.

In kaj hudiča to pomeni ?


Hmm... joke?
EDIT:
Če pa že moram
max stabilnost je 24/7 stress test (large FFT) - ubistvo za kšn pomembnega k bo laufal več dni nonstop - test 120 ur.
gamign stabilnost je pa small FFT 20min-1 ure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

gddr85 ::

se prav 20min-1h small fft potem ni šans, da ti med 4 urnim gamingom štekne glih ta tretjo uro :)), sicer ti pa štekne lahko tud čez 3 dni po 24 urnem torture testu, nikol ne veš, seveda se z vsako uro možnost zmanjšuje, ampak vseeno..

PredatorX ::

gddr85 je izjavil:

se prav 20min-1h small fft potem ni šans, da ti med 4 urnim gamingom štekne glih ta tretjo uro :)), sicer ti pa štekne lahko tud čez 3 dni po 24 urnem torture testu, nikol ne veš, seveda se z vsako uro možnost zmanjšuje, ampak vseeno..



Ja mogoče pri AotS-ju ali 4 jedernih. 6 ali 8 jedrc bo pa težko obremenjen 100% v gamingu.

Drgač pa za gaming testiram 1H = stable + v bios +0.025V - če je na hitrco. Za kšne MMO-je pa res lahko uporabljaš nestabilen sistem - mogoče z boostom @ 5.2GHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

SuperVeloce ::

20min 1-h small fft test ti dejansko pove le, da le tisti tranzistorji trenutno uporabljenih instrukcij zdrzijo. To je nekako tako, kot bi testiral, ce pravilno mnozi neko omejeno mnozico stevil, medtem pa, ko bi se instrukcija zamenjala, bi lahko pripeljalo do nestabilnosti... Tovarniske napetosti niso le tam zaradi nihajocih yieldov, ampak tudi zaradi nesteto kombinacij uporabe, ki jih z eno kalkulacijo pac ne dosezes.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

PredatorX ::

hehe :)
FX ma tovarniško za 3.5GHz @ 1.325V (sepravi malce niha za voltaža). Za boost je preko @1.425V. Voltaže so kr za vse proce enake (gledamo FX 8350/8320/6350/6300/4300/4350) - ne glede nato, da ima recimo FX 6300 samo 3.5GHz/3.8GHz boosta ali pa FX 8350 4GHz/4.2GHz.
- 4,2GHz @ 1.325V 4ure stable large FFT - 5W več kot stock brez boosta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

m0LN4r ::

Jaz imam največ nestabilnosti, ko zafilam 14GB+ rama in uporabim 1866mhz quadchannel. Pri 1600mhz in dualchannelu teh težav ni, pade pa performance v pro appih temu primerno, kar višja frekvenca sicer prinese nazaj, prinese pa za sabo druge nevšečnosti.

Tam po 6 točno 6 ur, po prej omenjenem mešanem postopku, kjer so obremenjeni mrežna, usbji, diski, zvočna, ves ram in cpu z IBT ali linpack (prime je hec), še 24 urni prime se v ibtju ali linpacku obesi kaj kmalu.

Ta tvoj omenjeni "Gaming OC" na dolgi rok je joke, to sploh ne morš jemat resno, zato pa je na tisoče pametnih najstnikov s temle "gaming oc" in cel splet poln njihovih problemov, ki jih jaz na isti opremi večino nikol ne vidim, razen če se gre za SW bug. Veliko softwara pa je občutljiv na male instabilnosti.

Predlagam, da odpreš namesko temo: Gaming OC in tam predlagaš te rešitve in razlagaš dolgo in na široko o njih.
Dobronameren predlog, bo vsaj vse na kupu

PS:
Drgač pa za gaming testiram 1H = stable + v bios +0.025V - če je na hitrco. Za kšne MMO-je pa res lahko uporabljaš nestabilen sistem - mogoče z boostom @ 5.2GHz

Ti kr uživaj v tem... posploševat pa ni treba.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PredatorX ::

Jaja.

Večino gamerjev uporablja nestabilen OC tudi pri GPU-jih. me prav zanima katera GTx 970 lahko prenese Furmark @6ur pri 1550Mhz-jih. Hhah.

Ja ena jedra se da naviti več. In to lahko narediš z določenim programom. Sepravi, navijaš posamezno jedro.
Sepravi naviješ tri jedra na 5GHz+ ostala pa pustiš na 3.5GHz ali pa celo disabled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Leprechaun ::

Undervolt in OC sta odvisna od sreče, tako, da če že naj se v obzir jemljejo povprečne vrednosti, ne pa posamični dobri-slabi primerki.
Sam testa ne morem opraviti, ker sem pred kratkim kišto z fx 6300 prodal.
Imel sem ga na 3,5 Ghz z izklopljenim boostom, voltaža je bila mislim da 1,2V, poraba v idle v povprečju 80W, gold napajalnik, 990xa plošča. Navit na 4,6GHZ je potreboval 1,41V. Dosegel je max 55c z zračnim hladilnikom za 30€. Glede skupne porabe raje ne bi, ker se več ne spomnim točnih vrednosti.

Po drugi strani pa ima prijatelj fx 9370. Za 4,6 GHZ potrebuje 1,3V, z manj ne deluje popolnoma stabilno (čeprav je tudi z 1,29 Prime test deloval 10h). Za 5GHZ pa 1,4V. Glede porabe se več ne spomnim, sem pa pisal o tem že v neki drugi temi pred časom.
*************************************************************

Leprechaun ::

Aha, 90w v loadu -sploh pri prime95 pa mislim, da so bolj kot kaj drugega pravljice, vsaj glede na moje izkušnje (govorimo za sistem pri obremenjenem procesorju).
*************************************************************

PredatorX ::

Leprechaun je izjavil:

Aha, 90w v loadu -sploh pri prime95 pa mislim, da so bolj kot kaj drugega pravljice, vsaj glede na moje izkušnje (govorimo za sistem pri obremenjenem procesorju).



Ja seveda :)

Kakor sem rekel jaz sme dobil 110W. Nekdo 90W.. zdej kolk je bil sistem stabilen ..., ampak throttlal mu pa ni. Seveda se pa je lahko zlagal. Čeprav, sem tudi prišel pod 100W pri 3.3GHz.

Okey.. power saving on, 1,115V @ 3.5GHz. 2x vent/1TB HDD/ATX/GPU/8GB RAM @1.5V = 110W prime 95.
Vzameš faktor 110W*0.92 = 101W :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

filip007 ::

Kako se obnesejo FX procesorji, sem malo gledal primerjavo FX-4350 proti Core i3 pa ne kaže najboljše.

Zen bo ven šele čez eno leto.
http://www.kitguru.net/components/cpu/a...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.
««
9 / 611
»»