» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
66 / 611
»»

Predator X ::

Spock83 je izjavil:

Hehehe katere komedije. Bodimo realni :)


Sej smo realni.

Spock83 ::

Do prvih realnih testov so samo ugibanja in subjektivne želje. Ne me narobe razumet. Tudi sam bi si to želel.

D3m0r4l1z3d ::

Spock83 je izjavil:

Do prvih realnih testov so samo ugibanja in subjektivne želje. Ne me narobe razumet. Tudi sam bi si to želel.

No shit.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

damirez ::

Kot sem večkrat pravilno prerokoval. Bom tudi sedaj. Citirajte me ob izzidu Ryzna.

Ryzen bo koštal 10 do MAX 20% manj od ekvivalentnega intela.

V kolikor bo nek sonovni 4/8 ryzen enako hiter, kot nek i5 ki je 4/4 se zna zgodit, da bo cena ista.

Kdor pa misli, da bo dobil i7 permance za ceno i3, je pa milo rečeno NEUMEN!

Predator X ::

damirez je izjavil:

Kot sem večkrat pravilno prerokoval. Bom tudi sedaj. Citirajte me ob izzidu Ryzna.

Ryzen bo koštal 10 do MAX 20% manj od ekvivalentnega intela.

V kolikor bo nek sonovni 4/8 ryzen enako hiter, kot nek i5 ki je 4/4 se zna zgodit, da bo cena ista.

Kdor pa misli, da bo dobil i7 permance za ceno i3, je pa milo rečeno NEUMEN!


AM4 ni server plata in intel nima 6 jedernih procov. Ne pa primerjat RYZENA z 16 PCIE lanes, pa i7 6900K z 40 PCIE lanes.
Sej pride še server platforma tam pa pričakuješ podbne cene in malce več naroba.

NEUMEN je tisti, ki bo kupil RYZEN 8C za 900EUR za AM4.

Zgodovina sprememb…

damirez ::

Jest bom primerjal s tistim, kar bo perfomance. A ima 16 pcie lanes al 120 i dont give a fuck, neither do 10M gamesr arround the world.

Vsakdo, ki je kupil i7 6800K ga ni kupil zaradi 40pci lanes.
In če bo Ryzen 8c/16t enako hiter kot i7 6800k, ne pričakovati, da bo cenejši od 400€ oziroma 360€.
In če bo ryzen 6c/12t enako hiter, kot i7 7700 ne pričakovat, da bo cenejši od 300€ oziroma 270€.

Lanes gore dole...

Dr_M ::

To sem že jaz razlagal folku, pa so me skoraj iz kože dali.
Pusti vernikom svoje sanje :>
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gddr85 ::

tud če bo enako hiter in drag kot intel 6 core, dobiš pri amdju še vedno 4 threade več, ampak, ker folk samo igrce nažiga...well, je potem najbrž res vseeno ;)
me pa zanima kolk zares "ugodni" bodo quad core ryzen, ki naj bi bli konkurenca i5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Predator X ::

damirez je izjavil:

Jest bom primerjal s tistim, kar bo perfomance. A ima 16 pcie lanes al 120 i dont give a fuck, neither do 10M gamesr arround the world.

Vsakdo, ki je kupil i7 6800K ga ni kupil zaradi 40pci lanes.
In če bo Ryzen 8c/16t enako hiter kot i7 6800k, ne pričakovati, da bo cenejši od 400EUR oziroma 360EUR.
In če bo ryzen 6c/12t enako hiter, kot i7 7700 ne pričakovat, da bo cenejši od 300EUR oziroma 270EUR.

Lanes gore dole...


To je problem sedanjih buldozerjev. Sej FX 8350 je v MTju neako hiter kot i5 celo kot i7 (starejši).
Problem je ST... če bo RYZEN malce pod nivojem skylaka potem bo 6C povozil 4C KL oziroma malce navit 4C RYZEN bo enak 4C KL.

gddr85 je izjavil:

tud če bo enako hiter in drag kot intel 6 core, dobiš pri amdju še vedno 4 threade več, ampak, ker folk samo igrce nažiga...well, je potem najbrž res vseeno ;)
me pa zanima kolk zares "ugodni" bodo quad core ryzen, ki naj bi bli konkurenca i5


Veliko novejših špilov ti bo kr lepo uporabil več threadov kot pa samo 4 ali 8.

Zgodovina sprememb…

damirez ::

Zaenkrat na prste ene roke lahko našteješ igre, kjer je bistvenega pomena preskok iz i5 na i7 pri isti frekvenci, oziroma iz 4 na 8 jedr pri intelu.
A od jutri naprej pa kr že 8 threadov ne bo dovolj?

Konzole so komaj na polovici ciklusa s svojih podhranjenim 8t jaguarjem.

damirez ::

Žal še vedno gamerji odločajo. Sj bistveno cenejši FX8core se je še vedno znašel v manj delovnih kištah kot i7, zaradi TDPja verjetno. Gamerji določajo trend, žal ali na srečo.
Na AMD so vedno stavili gamerji in jih je z FX razočaral. Upam da ryzen ne...
S tako nizkim TDPjem pa prepirčajo še pisarniške molje.

Moji posti se berejo, kot amd hater. Ravno nasprotno, sem AMD fan. Vedno bi vzel AMDja pred Intelom in nvidio, samo nisem pa skrajnež no...

Bomo videli, v kolikor ryzen 4c/8t enako hiter kot i5 pri isti frekvenci in še recimo 10% cenejši.
Recimo za 180€ v nemčiji je to zame, kar že win. Zakaj?
i5 6500 v nemčiji = 210€ ne moreš navijat + samo 4t, kar mal počepne pri sandbox igrah v določenih situacijah = not future proof
Ryzen 4c/8t = 180€ lahko naviješ, ko rabi dodatne threade jih vzame = future proof

D3m0r4l1z3d ::

Zakaj pa ne bi bil ryzen 4/8 vsaj enakovreden i7 4790k ali 6700k? vse drugo je fail, v bistvu moral bi biti hitrejši od obeh (pe četudi na stock 4.5ghz recimo), če se že mislimo veseliti. Come back AMD-ja bi bil zares le, če je hitrejši od Skylake.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

damirez je izjavil:

Zaenkrat na prste ene roke lahko našteješ igre, kjer je bistvenega pomena preskok iz i5 na i7 pri isti frekvenci, oziroma iz 4 na 8 jedr pri intelu.
A od jutri naprej pa kr že 8 threadov ne bo dovolj?

Konzole so komaj na polovici ciklusa s svojih podhranjenim 8t jaguarjem.


Najnovejši open world špili ti hitro spravijo tud i7 6700K na kolena za 60fpsjev.

Kar mene skrbi je MT core efficiecny z dual channelom...

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

Očitno ryzen proci ne bodo ločeni kot pri intlu z zaklenjenim in odklenjenim množilnikom, a s smt in brez.
https://www.techpowerup.com/229540/amd-...
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

Naj AMD spusti 4C/4T 3.0GHz na 110-120EUR in 4C/8T pod 200EUR za gamerje. PC lahko postane zelo zanimiv z AM4 in odličnimi cenami.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

to bi blo absolitno morilsko za intel. ce bi seveda bil ipc tam z broadwell/sky
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

to bi blo absolitno morilsko za intel. ce bi seveda bil ipc tam z broadwell/sky


Ja za trenutni monopol ja. Realno take cene procesorjev ubijajo PC.
Za 110€ CPU (+OC) in 200€ GPU meh bi nametal za 450-550€ en konkreten 1080P PC.

hojnikb ::

za 500e ze mas danes soliden 1080p pc.... rx480+g4560
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

za 500e ze mas danes soliden 1080p pc.... rx480+g4560


i3? dejno.

hojnikb ::

mas prav, slab skil ti tale pentium sigurno neb pofixu v bf1 :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

mas prav, slab skil ti tale pentium sigurno neb pofixu v bf1 :)


Heh. Sej i3 nekak predstavlja budget... Kar govorim, da bi se morala revolucija zgodit že prej (upam, da se bo z ZENom)
Ne 50€ za 8 jeder, ampak tole :
Pentium = 2C/4T max 80€
i3 = 4C/4T max 130€
i5 = 4C/8T max 230€
i7 = 6C/12T max 330€

hojnikb ::

pentium je ze danes 70e :)

zgornji seznam se pa zna zelo verjetno pojavit z coffe lake
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

pentium je ze danes 70e :)


Pa kolkokrat bo to ponovil? a je slučajn i5 za 110EUR? Al pa i7 za 200EUR?
i3 je za budget. Men so všeč openworld špili in ciljam nekak na konstantnih 80-90FPSjev.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

nwm kaj se muckas, nabavi ze enkra x99 and be done with it.
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

nwm kaj se muckas, nabavi ze enkra x99 and be done with it.


Ryzen, pa trenutno še ni neke velke potrebe.

hojnikb ::

ocitno je ze, ce tko jamras... pa ryzen ne bo quad channel :)
#brezpodpisa

Napajalc ::

Jah no, intel zna narest 2 jedrnika za 100e, AMD pa 8 jedrnika, ni razloga da nebi bli novi AMD CPU ugodni.
011011100111010101100010

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

ocitno je ze, ce tko jamras... pa ryzen ne bo quad channel :)


Lj vsak človk lahka jamra, če je monopol. 8-)

hojnikb ::

Napajalc je izjavil:

Jah no, intel zna narest 2 jedrnika za 100e, AMD pa 8 jedrnika, ni razloga da nebi bli novi AMD CPU ugodni.

ne, amd je prisiljen dat 8 jedernika za 100e, ko ga intelov 2 jedernik tepe po riti ;)
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Jah no, intel zna narest 2 jedrnika za 100e, AMD pa 8 jedrnika, ni razloga da nebi bli novi AMD CPU ugodni.

ne, amd je prisiljen dat 8 jedernika za 100e, ko ga intelov 2 jedernik tepe po riti ;)


Ja IPC. Sej to je vsem jasn. Pa še kr folk nabija če bo 6 jedrnik tolk dober kot 4 jedernik bom kupil ZENA! Sej zdej maš 8 jeder za 2jedra? Aja IPC.

Napajalc ::

Sigurno se bo še kaka nova igra našla ki bo recomended 2 core cpu.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Napajalc je izjavil:

Sigurno se bo še kaka nova igra našla ki bo recomended 2 core cpu.


Dva jedra sta samo za budget (2C/4T). 2C/2T ni več za gaming.

hojnikb ::

Napajalc je izjavil:

Sigurno se bo še kaka nova igra našla ki bo recomended 2 core cpu.

torej za 4 core recommended pravis da je semprom 3850 way to go ? ;)
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Sigurno se bo še kaka nova igra našla ki bo recomended 2 core cpu.

torej za 4 core recommended pravis da je semprom 3850 way to go ? ;)


Dobr ni treba zdej v extreme.

damirez ::

PredatorX a lahko ti nehaš sodelovat v teh temah, ker kr nekaj nabijaš v prazno res. Ti si v svoje tolko prepričan, k jihadisti v device. Stopi malo na žogo... Kaj si tolko potreben procesorja.

1. Kere igre so to, ki ti i7 6700 na kolena spravijo za 60fps? Napisal si da jih je več, naštej 3.
2. g4560 je isti kurac kot i3
3. Več kot 100 miljonov ljudi igra igre, pri katerih ti čeljust dol pade pri grafiki, pa igrajo na 30fps. Pa koga briga, če ti pri določeni igri ob določenem času, za določen trenutek fpsji padejo na 45.
Ne rečem ajde si nek pro gamer CS:GO al pa LOL, al pa kaj jest vem, igraš DOOM tanov in res hočeš imet rock solid minimum 60fps raje 75 oziroma imaš 144hz monitor in bi rad minimalno 100fps.
Ampak da ti pri witcherju, gta v ali kakemu druge rpg špilu kdaj pade pod 50 se pa ne bo svet podrl, kot ti to hočeš povedat no...

Predator X ::

Damirez kaj teb ni jasn? Mam i7 3770, naj zdj kupm G4560 ker je cena solidna? Rekel sem že, da bom verjetno kupil proc poleti oziroma kasneje, če se pa hojnikb rad nonstop norca dela mi je pa vseeno.
Poudarjam pa da si želim normalne cene.

Zgodovina sprememb…

damirez ::

Predator X je izjavil:

Damirez kaj teb ni jasn? Mam i7 3770, naj zdj kupm G4560 ker je cena solidna? Rekel sem že, da bom verjetno kupil proc poleti oziroma kasneje, če se pa hojnikb rad nonstop norca dela mi je pa vseeno.
Poudarjam pa da si želim normalne cene.

Kaj ti pišeš?

Kdo ti je rekel da kupi g4560?

Ti si rekel, da igre spravijo i7 6700 na kolena. KAtere igre so to, naštej 3...

Predator X ::

damirez je izjavil:

Predator X je izjavil:

Damirez kaj teb ni jasn? Mam i7 3770, naj zdj kupm G4560 ker je cena solidna? Rekel sem že, da bom verjetno kupil proc poleti oziroma kasneje, če se pa hojnikb rad nonstop norca dela mi je pa vseeno.
Poudarjam pa da si želim normalne cene.

Kaj ti pišeš?

Kdo ti je rekel da kupi g4560?

Ti si rekel, da igre spravijo i7 6700 na kolena. KAtere igre so to, naštej 3...


Nerabim. i7 6700 je killer za vse builde.
Lp

Predator X ::

Na tem forumu kupiš grafično overkill, ker boš dobil čez dve leti x2 za isti dnar kot pa CPU, ker i3 (pentium) je itak bomba. i7 6700 bo mel kr probleme sledit GTX 1070 na 1080P

Zgodovina sprememb…

damirez ::

Predator X je izjavil:

Na tem forumu kupiš grafično overkill, ker boš dobil čez dve leti x2 za isti dnar kot pa CPU, ker i3 (pentium) je itak bomba. i7 6700 bo mel kr probleme sledit GTX 1070 na 1080P


Dej ti ne klobasaj skoz v prazno in podkrepi svoje trditve z argumenti. Katere špile imajo problem za 60fps na i7 6700? Naštej vsaj 3.

Predator X ::

Določeni deli map (mesto, dost npcjev, max cpu nastavitve)
Mafia 3, watchdogs 3, JC3, GTA V, Crysis 3, Fall out 4, tud BF1 (kakšna mapa zna zbit nek i7 6700 na dobrih 60fpsjev).... skratka openworld špili.

damirez ::

No vse naštete špile i7 6700 zlahkoto fura na 60fps

tt2 ::

Veliko ljudem ni jasno, da AMD ne more dati prenizkih cen, saj tako ne bo imel zaslužka. Vedite, da bo v primeru nizkih cen Intel v trenutku reagiral in spustil cene in s tem spet povečal prodajo. Kar pa pomeni, da bo imel AMD majhen zaslužek, česar si pa ne želi. Intel lahko po potrebi spusti ceno 6900k tudi na 300$ in bo še vedno služil.

Brane22 ::

Tu je že vprašanje.

Stvar niso več kot so bile. AMD je na konkurenčnem procesu ( oziroma vsaj veliko bolj konkurenčnem kot prej), Intel pa mora plačevati tovarne.

gddr85 ::

6900k iz 1k$+ na 300$?
..potem nej še 6800k spustijo na 150$...takoj kupim :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Dr_M ::

A je mal zgodnja ura? Prevec fantazirate.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FireSnake ::

tt2 je izjavil:

Veliko ljudem ni jasno, da AMD ne more dati prenizkih cen, saj tako ne bo imel zaslužka. Vedite, da bo v primeru nizkih cen Intel v trenutku reagiral in spustil cene in s tem spet povečal prodajo. Kar pa pomeni, da bo imel AMD majhen zaslužek, česar si pa ne želi. Intel lahko po potrebi spusti ceno 6900k tudi na 300$ in bo še vedno služil.


Ja, tu bi imela sociala Ryzen procesorje:
110-120EUR in 4C/8T pod 200EUR.
In seveda odklenjen množilnik, da bi navili nekje na 4.5GHz

Razvoj bo pa plačal kdo?

Ampak, raja še kar pribija.

Kot sem rekel: upam, da bodo procesorji svinjsko hitri in temu primerno dragi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Predator X ::

damirez je izjavil:

No vse naštete špile i7 6700 zlahkoto fura na 60fps


zlahkoto?


glej gpu load gtx 1070

Mr.B ::

Predator X je izjavil:

damirez je izjavil:

No vse naštete špile i7 6700 zlahkoto fura na 60fps


zlahkoto?


glej gpu load gtx 1070

Sorry ne poznam spila... a ni znotraj igrice nastavljeno target 60 fps.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

hojnikb je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Jah no, intel zna narest 2 jedrnika za 100e, AMD pa 8 jedrnika, ni razloga da nebi bli novi AMD CPU ugodni.

ne, amd je prisiljen dat 8 jedernika za 100e, ko ga intelov 2 jedernik tepe po riti ;)


A to, ko zalaufaš Adobe photoshop in je Pentium hitrejši od 8 jedrnega AMDja? :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()
««
66 / 611
»»