» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
57 / 611
»»

Zheegec ::

Tole je še ES, kar se vidi po frekvenci. Končna frekvenca bo 3.4GHz. Pa cena bo okoli $400, če bo res tako blizu Intel procesorju za $1000 bo to zmaga.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

m0LN4r ::

 Je kdo videl ta leak ?

Je kdo videl ta leak ?

https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

D3m ::

Smo, ampak si pozabil na preostala grafa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tt2 ::

Pa teče na 3.15 Ghz

Predator X ::

Grid, Anno in Arma so bolj odvisne od ST.
Je pa zanimiv, kako je FX 8370 4/4.2GHz vseeno zadaj, čeprav ima 1GHz prednosti.

Predator X ::

Tole so kr dost legit benchmarki.
No tale model je en od CPU-Z in tud tole je naredu.
http://www.x86-secret.com/articles/cpu/...

next3steps ::

m0LN4r je izjavil:

 Je kdo videl ta leak ?

Je kdo videl ta leak ?


A ga je postal wannabe 4reddit caR? Ker že izgleda tako.

DarwiN ::

Sej sploh ni tolk slab rezultat za 3.2Ghz al kolk je laufal ta inženirski primerek.. Končni produkt bi naj dosegal 3.4+Ghz, torej lahko mirno prišteješ 5-10% k temu grafu. Sicer pa 16-nitni procesorji tako ali tako niso namenjeni igram. 4c/8t bo bolj zanimiv, če bo dosegel ~4Ghz ob ugodni ceni. Mogoče 6c/12t, če bo uvidel luč.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m0r4l1z3d ::

naj bi jih kar zastonj začeli talati, vse po vrsti 4/8, 6/12, 8/16... samo da bodo pričakovanja AMD fanboyev opravičili
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

FireSnake ::

Meni bi bilo najbolj všeč, če bi bili svinjsko hitri in svinjsko dragi (razvoj je treba pokrit).

Tole cviljenje o nizkih cenah že prav najeda.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

naj bi jih kar zastonj začeli talati, vse po vrsti 4/8, 6/12, 8/16... samo da bodo pričakovanja AMD fanboyev opravičili


Zadnje čase pa, kar krepko nižaš cene.

A si ok stari ejga?
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

Vejice me spet motijo pri tebi.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Jst ::

Intel dela evolucijo iz arhitekture na aritekturo. Čeprav je znan njihov tick-tock, se arhitektura ni veliko spreminjala.

AMD je "baje" začel z ZEN na praznem listu papirja. Po eni strani jim lahko use preseči Intel, po drugi strani pa je možno, da so preveč/premalo komplicirali, in bo končni izdelek razočaranje.

Te leakani benchi -- jaz jim ne verjamem nič.

Ko bodo retail zadeve na trgu, bomo šele takrat lahko razpravljali.

Ne razumem kaj vam trippa v tem trenutku, ko ni še nič konkretnega znano...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m0r4l1z3d ::

AMD Hype train
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Vejice me spet motijo pri tebi.


Mene in druge pa, da si tako linkless.

Nič od tebe razen megle.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

AMD Hype train


tebe in nekatre druge resno moti, da nekateri na forumu kažejo zanimanje za AMD procesorje.

Hype je zato, ker AMD ni naredil update kot ga intel dela ampak je čisto spremenil vse tako, da se AMD konkretno lahko vrne na trg
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

klinker ::

D3m je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Vejice me spet motijo pri tebi.


Mene in druge pa, da si tako linkless.

Nič od tebe razen megle.


Pravi se oglasa :))

Jst je izjavil:

Intel dela evolucijo iz arhitekture na aritekturo. Čeprav je znan njihov tick-tock, se arhitektura ni veliko spreminjala.

AMD je "baje" začel z ZEN na praznem listu papirja. Po eni strani jim lahko use preseči Intel, po drugi strani pa je možno, da so preveč/premalo komplicirali, in bo končni izdelek razočaranje.

Te leakani benchi -- jaz jim ne verjamem nič.

Ko bodo retail zadeve na trgu, bomo šele takrat lahko razpravljali.

Ne razumem kaj vam trippa v tem trenutku, ko ni še nič konkretnega znano...


This!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

m0LN4r ::

ziga1990 je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

AMD Hype train


tebe in nekatre druge resno moti, da nekateri na forumu kažejo zanimanje za AMD procesorje.

Hype je zato, ker AMD ni naredil update kot ga intel dela ampak je čisto spremenil vse tako, da se AMD konkretno lahko vrne na trg

Spremenili so cisto vse, ker jim nic drugega ni preostalo po tolko letih stagnacije.

https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ziga1990 ::

^^ to je laž ker prvič Ryzen ki so ga nazadnje predstavili ima 3.4Ghz in ne 3.15 tako, da dokler zadeva ni izšla in je stestirana pravilno me s temi triki neboš prepričal
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

m0LN4r ::

A ni 3.4 turbo ?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

ziga1990 ::

m0LN4r je izjavil:

A ni 3.4 turbo ?


ne 3,4Ghz je stock frekvenca katera pa še ni dokončna AMD predvideva da bo imela finalna verzija večjo frekvenco in tudi na tazadnji predstavitvi je bila turbo funkcija izključena torej AMD še ni pokazal 100% zmogljivosti flagship procesorja
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m0r4l1z3d ::

4/8 upam, da bodo na 4ghz
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

ziga1990 ::

^^ čist možno edin trik je da sedaj gledamo Ryzena SR7 ki je enako kot intelov i7 kateri niso ravno gaming procesorji kolikor vem bo 4/8 SR5 kar je enako kot intel i5 in ta bo gaming cpu
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Predator X ::

GTX 970 - i5 2500K vs i7 6700K both 4.5GHz
http://www.overclock.net/t/1578480/i5-2...

CPU bottleneck? How?
i3 6100 pa GTX 1060 je to p stvar ali pač?

Zgodovina sprememb…

tt2 ::

Predator X je izjavil:

GTX 970 - i5 2500K vs i7 6700K both 4.5GHz
http://www.overclock.net/t/1578480/i5-2...

CPU bottleneck? How?
i3 6100 pa GTX 1060 je to p stvar ali pač?

Poglej razliko v watch dogs 2, ki je izredno CPU odvisna igrica. 59 fps proti 82fps.

D3m ::

Ram pomaga Skylake-u.
|HP EliteBook|R5 6650U|

wungad ::

Vsi game testi lafuajo na max ali ultra settingih pa imajo vsi kar spodoben min. fps.Če dosežeš 60fps na normal settingih, res ni vredno upgrada.
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wungad ()

Napajalc ::

Meni je zanimivo, da 4 jedernik profitira z boljšimi rami, zgleda je tole downgrade od prejšnjih generacij, sklepam da se gre za promocijo ddr4. Bi blo treba kako tabelo ponajdit kako kaj 6-8 jedrniki prejšnje generacije profitirajo med 64/128 bit rami.
011011100111010101100010

Predator X ::

wungad je izjavil:

Vsi game testi lafuajo na max ali ultra settingih pa imajo vsi kar spodoben min. fps.Če dosežeš 60fps na normal settingih, res ni vredno upgrada.


Jst sm nekaj časa nazaj težil, da je za RX 470 ali GTX1060 potrebno imeti vsaj nek spodoben i5. Pa smo se lepo kregal in dobil sem čist nepotreben ban, ker sem imel prav. i3 6100 + RX 480 ne greta skupaj.

Napajalc ::

OC i3 bi bil hipotetično dovoj tam do 2-3 generacije, sedaj ga dobiš že stok z 4.2 ghz, torej ga naviješ za 10% in je konc z OC, dropi ostanejo kljub oc. Škoda edino, da se ne da upgradat starejših i3 za nek razumen denar, to je bil kar lep nateg s strani intela ki je marsikoga odvrnil od nakupa fx 8 core za enak denar.
011011100111010101100010

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

 Je kdo videl ta leak ?

Je kdo videl ta leak ?



Ni spektakularno, sam se vedno cisto vredu, ce bo cena prijazna denarnici. Sicer pa teh "leakov" je bilo veliko tudi pred polarisom in pascalom in vecina ni bila vredna elektrike, k je bila potrebna za prizakovanje slike.

FireSnake je izjavil:

Meni bi bilo najbolj všeč, če bi bili svinjsko hitri in svinjsko dragi (razvoj je treba pokrit).

Tole cviljenje o nizkih cenah že prav najeda.

đSuper, da ti kes raste na drevju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

damirez ::

Predator X je izjavil:

wungad je izjavil:

Vsi game testi lafuajo na max ali ultra settingih pa imajo vsi kar spodoben min. fps.Če dosežeš 60fps na normal settingih, res ni vredno upgrada.


Jst sm nekaj časa nazaj težil, da je za RX 470 ali GTX1060 potrebno imeti vsaj nek spodoben i5. Pa smo se lepo kregal in dobil sem čist nepotreben ban, ker sem imel prav. i3 6100 + RX 480 ne greta skupaj.


Lol, edino prav da si dobil ban...

Misli kake bedarije to slišiš, da je treba za rx 470 imeti vsaj nek spodoben i5?
A zato, da v točno določeni igri v točno določenem trenutku ne padejo fpsji na 45 ampak samo na 52? In še to v igrah, ki so izredno cpu zahtevne, katere na miljone ljudi igra na konzolah z zgolj 30fps. Vemo pa da snemanje gameplaya bolj škodi procesorjem z manj jedri/niti.

To smo dali že 28x skozi.
In sam sebe tolažiš, ko si govoriš imam prav.

Lej nimaš.
Če človek misli dat za procesor in grafično 300-350€ je zmeraj bolje
i3 6100 + gtx 1060 6gb
kot pa
i5 6500 + GTX 1050ti
Prva izbira bo za gamerja vedno boljša izbira. VEDNO! Pa nehej že..

Predator X ::

Damirez kaj ko bi to ti malo dokazal.

D3m0r4l1z3d ::

Predator X je izjavil:

Damirez kaj ko bi to ti malo dokazal.

Veliko let že velja tole, že ptički na drevju čivkajo o tem, kaj je boljše za igre, edino če se boš le na BF1 multiplayer obesil kot si se na bf4 s fx6300, pčelica
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

Faill kombincaije, bo treba kej odigrat ne samo slajderje gledat.
Veliko let že obljubljate kako je i3 bolši ker se ga da upgradat, očitno bo daleč najbolje odnesel nekdo z fx 8c ki šalta na zen, i7 3770k se dobi za nekje 350e, za tak denar se mi zdi da se bo dobilo 2 zena 4+4.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

350e za i7 ?

kaj ikadis
#brezpodpisa

filip007 ::

Rabljeno zakaj pa ne. Drugače je najnovejši 400€, saj je čas da AMD strese te visoko leteče cene.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

damirez ::

Jest bi rekel, da sem najbolje skoz prišel. Imam h81 plato za 40€ in 4670k procesor navit. Ta kombo je daleč, daleč, daleč najboljši P/P.

AMD pač nikoli ni bil dober kombo, ker na koncu, ko si zračunal si videl, da se ne splača.

gddr85 ::

na kolk si ga pa navil na tej plati?

m0LN4r ::

i3 komot nadgradis z poceni rabljeni i7, kadarkoli.
Gres na ebay pa narocis.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

damirez ::

gddr85 je izjavil:

na kolk si ga pa navil na tej plati?

Nisem se nič igral. Samo voltažo sem dal 1,25v in multiplayer na 4,4ghz probal če je stabilen in to je to. Verjetno dam lahko malce nižjo voltažo, ali malce več procesorja. Samo a veš da se mi ne da par ur jebat in testirat za 100-200mhzjev oziroma za 0,05 nižjo voltažo

damirez ::

V bistvu pa sploh ne vem, kaj tolko trippate na te drage procesorje, če je pa danes čisto dovolj rahlo navit fx 8300 za dobrih 100€ ali pa rahlo navit 6 let star i7 2600k?

Mene bolj zanima, kakšen bo zen 4/8 in koliko bo stal. A se vsi ukvarjate z video produkcijo, da vas zanima 8/16?

D3m0r4l1z3d ::

Ne, samo 8/16 je kul, Intel tega še ne ponuja... čakaj, AMD tudi ne še, niti ne vemo koliko bo stal.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

filip007 ::

Na 2011 podnožju imaš jeder kakor hočeš, tako da AMD je precej zadaj. Samo cena bo bistvena.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

Mene pa zanima kako bo Extended Frequency Range funckcija delovala, ker kolikor jo jaz razumem je to avtomatsko navijanje ki je odvisno od hladilnika, če je tako bo ta procesor nemogoče zanesljivo benchmark-at z to funkcijo vklopljeno, ker bo vsak dobival različne frekvence.

Si predstavljate, da se vam brez da bi kaj sploh naredil Ryzen navije na 4.5GHz s tem bi bil teoretično enako dober v igrah kot i7 7700k ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

to bo verjetno podobona fora kot nvidia boost. Torej navije se preko nominalne frekvence, dokler je tdp/temparature in check.
#brezpodpisa

ziga1990 ::

^^ verjetno samo če bojo vsi Ryzen-i imeli to funkcijo in bo dobro delovala bo AMD kar ogrozil Intel kaj je hujšega od procesorja ki se lahko kosa z i7 6900k v težjih opravilih in z i7 7700k v gamingu?

Vse to so samo špekulacije moramo počakat na uradni izid, cene in teste
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Rok Woot ::

damirez je izjavil:

Jest bi rekel, da sem najbolje skoz prišel. Imam h81 plato za 40€ in 4670k procesor navit. Ta kombo je daleč, daleč, daleč najboljši P/P.

AMD pač nikoli ni bil dober kombo, ker na koncu, ko si zračunal si videl, da se ne splača.


Ko si navil AMD XP procesor iz 1.7 GHz na 2.4 GHz, je imelo pri Intelu kaj boljši p/p? Pa Prosim konkreten odgovor, kar cpu model in plato.

hojnikb ::

za 2.4Ghz si se mogu pri athlon xp konkretno potrudit, sploh pri 1.7g osnove
#brezpodpisa
««
57 / 611
»»