» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
432 / 611
»»

Predator X ::

D3m je izjavil:

double digit IPC boostu.


Dvomim razen, če je MT test.


ST

D3m ::

8% se omenja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fuck_it_ ::

D3m je izjavil:

8% se omenja.


To se sliši kot odličen inkrementalen update, vsekakor pa je to bistveno premalo, da bi se splačalo čakat 1 leto na nakup.

Jaz bi počakal edino če bi se pojavile govorice da se bodo matične plošče pocenile.

FlyingBee ::

Iz 1600 pa bo na 4600 lep upgrade, ali pa kar 4700x za minimalno 5 let, če ne bo Intel vmes čudeža naredil.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

D3m je izjavil:

8% se omenja.


Zato ker so samo leake in je to samo "VELIK ČE".... kakor vem se govori okol 8-12% IPC BOOST

fuck_it_ ::

FlyingBee je izjavil:

Iz 1600 pa bo na 4600 lep upgrade, ali pa kar 4700x za minimalno 5 let, če ne bo Intel vmes čudeža naredil.


Ja tako. Kupiš drugo leto 4700x in ga furaš 5 let, potem pa menjaš komplet sistem, če bi SLUČAJNO postal prešvoh. Sem prepričan sicer, da bo čez 5 let še vedno to veljal za zmogljiv procesor.

Danes je recimo i7-6700k še vedno dovolj močan procesor, pa je star 4 leta. 3600x je recimo samo kakšnih 15 % hitrejši, pa je na trg prišel 4 leta za i7-6700k.

Glede na to kak brutalen preskok je naredil zdaj AMD s svojimi mnogimi jedri....dvomim da bo 4700x čez 5 let kakorkoli slab procesor. :)
tudi 3700x bo čez 5 let še vedno perfekten procesor.

FlyingBee je izjavil:

če ne bo Intel vmes čudeža naredil.


pomojm bodo pač inkrementalno tekmovali z AMDjem še nekaj let. Ne pričakujem da bo v naslednjih 5 letih Intel brutalno prehitel AMD....tekmovala bosta tako kot trenutno, ko sta si po zmogljivosti precej podobna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

D3m ::

Predator X je izjavil:

D3m je izjavil:

8% se omenja.


Zato ker so samo leake in je to samo "VELIK ČE".... kakor vem se govori okol 8-12% IPC BOOST


V MT to pomeni, kar veliko razliko napram 3000 seriji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

fuck_it_ je izjavil:

vzemi 3700x in ne menjaj CPUja nekaj let. V večini iger mi 3700x dela skoraj na IDLE. lol :D

Grafična: Nvidia 2060 super.



Imam že R7 1700 3,8GHz.

Sedaj bi pa nekako šel ali R5 3600X OC 4.4GHz ali R7 3700X OC 4.4GHz.
Sicer ne potrebujem novega... ampak če bi že upgradal GPU bi kupil še proc + ddr4 4000CL19 + LC. Zdej pa glede nato, da bo zima in bo že spet kak igra padla. No, sicer predvsem pa zaradi zabave do navijanja in sestavljanja.

R5 3600X bi vsekako bi na nivoju (R7 1700) za MT, ki ga potrbeujem malce manj.

Menjal bi pa predvsme zaradi tega, ker bi R7 1700 porabil drugje... razn če počakam na DDR5 ali Ryzen 4000 desktop gen.

DarwiN ::

Infinity fabric menda gre roko v roki 1:1 z ramom do 3733Mhz, nakar začne uporabljat dividerje za višje hitrosti rama. 4000Mhz rami posledično dajo slabši rezultat kot 3600/3733Mhz.

Si malo razočaral, Predatorček, da si kot strokovnjak za rame spregledal ta detajl. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

klinker ::

Predator, a si kaj poskusu downclock 1700ke?
Razmisljam da bi ga uporabu namesto trenutnega dual socket serverja, na kerem furam virtualke s cloudom, stream, nas, itd, kjer rabim samo jedra in cim manjso porabo. Bi ga poknu sub 2Ghz, ker ce se prav spomnem je Pegasus omenjal da je Ryzen arhitektura do 2Ghz posteno ucinkovita in poraba konkretno pade.

dolenc ::

IF ja, še zmeraj imaš pa hitrejši ram, kar je lahko v določenih primerih hitreje.

fuck_it_ ::

DarwiN je izjavil:

Infinity fabric menda gre roko v roki 1:1 z ramom do 3733Mhz, nakar začne uporabljat dividerje za višje hitrosti rama. 4000Mhz rami posledično dajo slabši rezultat kot 3600/3733Mhz.

Si malo razočaral, Predatorček, da si kot strokovnjak za rame spregledal ta detajl. :D


pač povprečno glumljenje na forumih.
Za domačo rabo se pa res splača kupovat 4000 MHz ram ja. Dejmo no. svašta.
Za ryzen1 je sigurno kupil 3200 MHz ram in zdaj ga bo kar prodal in kupil 4000 MHz. Yea right.
Kupiš takoj 32 ali 64 gb in pozabiš na ram za 10 faking let.

Za razliko v ceni bi lahko raje kupil 3900x in počasnejši ram, bi bistveno več pridobil na zmogljivsoti kot 3600/3700x in 4000 MHz ram.

me vsakič znova preseneti kako ljudje radi kar nekaj pišejo po forumih samo zavoljo zabijanja časa med delavnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

D3m ::

Predator X je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:

vzemi 3700x in ne menjaj CPUja nekaj let. V večini iger mi 3700x dela skoraj na IDLE. lol :D

Grafična: Nvidia 2060 super.



Imam že R7 1700 3,8GHz.

Sedaj bi pa nekako šel ali R5 3600X OC 4.4GHz ali R7 3700X OC 4.4GHz.
Sicer ne potrebujem novega... ampak če bi že upgradal GPU bi kupil še proc + ddr4 4000CL19 + LC. Zdej pa glede nato, da bo zima in bo že spet kak igra padla. No, sicer predvsem pa zaradi zabave do navijanja in sestavljanja.

R5 3600X bi vsekako bi na nivoju (R7 1700) za MT, ki ga potrbeujem malce manj.

Menjal bi pa predvsme zaradi tega, ker bi R7 1700 porabil drugje... razn če počakam na DDR5 ali Ryzen 4000 desktop gen.


R5 3600X je na nivoju 2700X, BTW.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

Infinity fabric menda gre roko v roki 1:1 z ramom do 3733Mhz, nakar začne uporabljat dividerje za višje hitrosti rama. 4000Mhz rami posledično dajo slabši rezultat kot 3600/3733Mhz.

Si malo razočaral, Predatorček, da si kot strokovnjak za rame spregledal ta detajl. :D


3733 se slabs obnese k 3200. Vsaj v testih, ki sem jih prebral.

D3m ::

Boš dal link do testov?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

dolenc je izjavil:

IF ja, še zmeraj imaš pa hitrejši ram, kar je lahko v določenih primerih hitreje.

kot recimo? Last i checked, so zen2 jedra povezane s svetom preko IF, torej znizevanje IF hitrosti ti zbije tudi efektiven bandwidth, ki ga imajo jedra oz. CCX enote.
#brezpodpisa

Predator X ::

DarwiN je izjavil:

Infinity fabric menda gre roko v roki 1:1 z ramom do 3733Mhz, nakar začne uporabljat dividerje za višje hitrosti rama. 4000Mhz rami posledično dajo slabši rezultat kot 3600/3733Mhz.

Si malo razočaral, Predatorček, da si kot strokovnjak za rame spregledal ta detajl. :D


Jah še zmeraj ne pomeni, da ne teče na 2000MHz IF.
AMD garantira za vse procesorje, da IF doseže frekvence 1866MHz. Mislim, da +134MHz je mogoče.

DarwiN ::

Ja, če zadaneš na silicijevi loteriji.



Povedano drugače, vse je isti qrac. Vzame se ene CL16 3200Mhz rame in gasa.

Ampak predvidevam, da bo tebi šel ta GN deepdive v nos, ker si bil vedno prepričan, da imajo rami neverjeten vpliv na performance in verjetno pričakuješ skoraj podvojene fps-je s 4000 rami. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

6151 ::

Vzameš ballistix 3000CL15 in naviješ na 3733/3800 CL16/19/14/14

dolenc ::

Kot recimo, špili

hojnikb ::

dolenc je izjavil:

Kot recimo, špili


provided, da je IF sposobn laufat na tej frekvenci. 2:1 ratio ti lepo zbije performance, kot je videno v tem grafu.

also, minimumi grdo padejo, ko zvisas ram clocke izven 1:1 ratia (kako jim sploh uspeva laufat dram na 2100mhz in if na 1900???)
#brezpodpisa

Vuli ::

ja malo navijejo IF. A ni blo rečeno, da naj bi IF šel do 1800 (ddr3600), vse nad je bolj sreča...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

hojnikb ::

pa če lepo piše IF 1900, ram 2100 (efektivno 4200). Torej ram hitrost je v tem primeru decouplana od IFja (pa ne v 2:1 razmerju)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Bwaze6 ::

Jaz se s tem nisem igral, ker je seveda povsod poudarjeno, da naj bi ram in IF 1:1 delovalo najbolje, se pa spomnim enih testov, kjer so pri počasnem ramu (pod 3000) dvignili le IF in je dejansko pomagalo. Pri 3200 in hitrejšem pa ne več, ker je večji penalty za neenako frekvenco kot je majhen bump IF. Tako da mislim da se da dokaj poljubno nastavljati IF frekvenco neodvisno od rama, privzeto "Auto" je pač na isti frekvenci kot ram, in potem 2:1 ko ram preseže 3733 / 3800.

strumf666 ::


Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

strumf666 ::

AMD priporoča, da sta frekvenci sinhronizirani, ker je to (po njihovo) najboljš, ampak pri AMD-ju ni nič enostavno, k se spustiš v podrobnosti...
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

rabelj5 ::

(predlagaj izbris)

Predator X ::

strumf666 je izjavil:

AMD priporoča, da sta frekvenci sinhronizirani, ker je to (po njihovo) najboljš, ampak pri AMD-ju ni nič enostavno, k se spustiš v podrobnosti...



Vidim, ja in da je 2000MHz na Ryzen 3000 težko doseči.

Mah bom kr počaku na zadnjo verzijo zena na AM4

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

Hudiča.

R9 3900 ni slab.
|HP EliteBook|R5 6650U|

pegasus ::

Mr.B je izjavil:

amd eco mode
Dajte me pingat, ko se bo na ta način dalo 15W desktop čip furat na 5W. Do takrat so vse te številke previsoke.

hojnikb ::

raspberrypi si kup ;)
#brezpodpisa

tikitoki ::

D3m je izjavil:

Boš dal link do testov?


Nope, ne bom iskal. Lahko pa postrežes s testi sam. Osebno so se mi zdeli tisti rezultati v nasprotju s pričakovanji.

Mr.B ::

pegasus je izjavil:

Mr.B je izjavil:

amd eco mode
Dajte me pingat, ko se bo na ta način dalo 15W desktop čip furat na 5W. Do takrat so vse te številke previsoke.

Seveda.. 3400G ima ko ne dela kaj konkretnega cca maximum 8W porabe, potem papride do 35W. Za napravo pod Tv-jem je dovolj ....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Se popravljam 3200G 3W video pri 21 minutah brez zni#anja volta#e ali clock:
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

rabelj5 je izjavil:

(predlagaj izbris)


Za naslednjič:

MrStein je izjavil:



JAVNA OBJAVA:

Sporočilo se briše (v celoti, da ni več vidno) s tem preprostim postopkom:
- klikneš "popravi"
- klikneš "polni popravi"
- izbrišeš vso besedilo (hekerji: ctrl-a , DEL, ostali: držiš tipko DEL ali backspace, dokler ni vse izbrisano, umetniki: z miško označiš vso besedilo in izbereš "Delete/Izbriši")
- klikneš "pošlji"

(pišem spet, ker očitno folk še vedno ne pozna te preproste operacije)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

meho7 ::

D3m ::

What!

Testi so že? Kaj je hitro minil čas.

Lp.

JESUS...thats a lot of performance!

Še TR 2950X je pojedel.

To bodo cene padle.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

DarwiN ::

Kolk jih laufa na 4.7 Ghz za sekundo? ;((
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

2 sekundi. :P

A ti iščeš MHz?

Potlej bo FX-8350 pravi zate.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

DarwiN ::

3930 Mhz all core in 4340 Mhz single core.

AMD marketing: Up to 4.7 Ghz.

Patetično, AMDesperate.

A ti iščeš MHz?

Jaz iščem resnico in poštenje, ne nategovanje in zavajanje. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

D3m ::

Jaz iščem resnico in poštenje, ne nategovanje in zavajanje.


|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bajsibajsi ()

DarwiN ::

Vem, hočeš verjeti, da AMD dosega 4.7Ghz in da je Dumbo nedolžen. Si v zelo nezavidljivem položaju. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

pegasus ::

Mr.B je izjavil:

3200G 3W
Ja, eno jedro. Trenutek zatem reče "cel pc max 77W". To je še vedno 10x več kot imam sedaj, pa mi to vključuje proc, ram, disk in net.

Na žalost AMD trenutno tu še nima konkurečnega proizvoda in sta Intel in Arm boljši izbiri. Mogoče se situacija spremeni v letu ali dveh, ko bo AMD bolj prisoten tudi pri prenosnikih.

D3m ::

Nahhh, frekvenca me ne zanima. Gledam samo rezultate. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mr.B ::

pegasus je izjavil:

Mr.B je izjavil:

3200G 3W
Ja, eno jedro. Trenutek zatem reče "cel pc max 77W". To je še vedno 10x več kot imam sedaj, pa mi to vključuje proc, ram, disk in net.

Na žalost AMD trenutno tu še nima konkurečnega proizvoda in sta Intel in Arm boljši izbiri. Mogoče se situacija spremeni v letu ali dveh, ko bo AMD bolj prisoten tudi pri prenosnikih.

Ja ok Intlov mobilnik pokuri 25W cel prenosnik ima pa 75W napajalnik, torej kaj hočeš povedati ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pegasus ::

Mr.B je izjavil:

kaj hočeš povedati ?
Moj desktop ima 30W napajalnik. Pa bi moral ok delati tudi z 10W napajalnikom ...

Mr.B ::

pegasus je izjavil:

Mr.B je izjavil:

kaj hočeš povedati ?
Moj desktop ima 30W napajalnik. Pa bi moral ok delati tudi z 10W napajalnikom ...

Da ok. Moj desktop, če ne igram igrice, drži cel dan ma pa napisan quick charge.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

rabelj5 ::

pegasus, kaj ti bo tako nizka poraba na desktopu?

MrStein je izjavil:

rabelj5 je izjavil:

(predlagaj izbris)


Za naslednjič:

MrStein je izjavil:



JAVNA OBJAVA:

Sporočilo se briše (v celoti, da ni več vidno) s tem preprostim postopkom:
- klikneš "popravi"
- klikneš "polni popravi"
- izbrišeš vso besedilo (hekerji: ctrl-a , DEL, ostali: držiš tipko DEL ali backspace, dokler ni vse izbrisano, umetniki: z miško označiš vso besedilo in izbereš "Delete/Izbriši")
- klikneš "pošlji"

(pišem spet, ker očitno folk še vedno ne pozna te preproste operacije)

predlagal sem izbris trierjovega (trollovega) posta

pegasus ::

rabelj5 je izjavil:

pegasus, kaj ti bo tako nizka poraba na desktopu?
Obnašam se kot odgovoren zemljan. Pa vi?
Za motivacijo, da bi se vsi obnašali kot odgovorni zemljani, smo ta teden (spet) dobili obvestila o podražitvi elektrike :D
««
432 / 611
»»