» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
374 / 610
»»

meho7 ::



meh...

FlyingBee ::

Mogoče bodo pa ZEN3 dosegali kaj višje frekvence.

D3m ::

Anandtech update, hvala FireSnake

We've updated the article benchmark numbers on the 3900X. We've seen 3-9% improvements in exclusive ST workloads. MT workloads have remained unchanged, Gaming had both benefits and negatives. We contunie to work on getting updated 3700X numbers. Original BIOS results are marked with ** in the graphs.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

MrStein je izjavil:

Predator X je izjavil:


mene samo zanima kako bo intel dobil boljšega naslednika.. ni pomemben IPC boost. AMD ima desktop 16C procesor, veliko bolj učinkovit arch?

Kje?

Vzemi dol fanboyevska očala, in boš videl, da so zgolj dosegli pol do dve leti stare produkte konkurence.

Dobrodošli nazaj v tekmi, za zmago pa bo še malo potrebno.


Kupi si spegle, ker so INTEL mocno prekosili v na p/e podrocju.

FireSnake ::

Med tem ima konkurenca produkt, ki je primeren za ogrevanje sobe in RARanje.
Ampak, da se to doseže, je potrebno odšteti vsaj 1000 dolarjev.

Kaj si želel povedati?

Celo ti, ki si FPS drkađija bi lahko razumel, da je igra pri 115 ali 121 sličicami na sekundo popolnoma enako igrabilna.
Pri 24 ali 29 pa enako neigrabilna.

Ko boš odrasel, začel plačevati svoje položnice se bomo pa drugače pogovarjali, ker takrat boš pa razumel.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Pretiravaš, kompleks večvrednosti malo znižaj.

Komaj so staro arch Core prekosili, kar nam je lahko v veselje, ampak čudeža kot ga želiš prikazati pa spet ni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

klinker ::

Overall prekosili so ga ze zdavnaj, ta edina postavka kjer je se boljsi zal ne odtehta ostalega, kjer pusi nenormalno.

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Pretiravaš


Kje pretiravam?
Ja, pretiraval sem, ko sem dal preveliko razliko! V praksi je razlika manjša.
Če trdiš pa nasprotno, pa to podkrepi z viri. Jaz sem bral test na Anandtech (povezava je bila tukaj prilepljen kar nekajkrat).

In, kje želim prikazati čudež (daj citat), bedak?

########################################

Še ena kost za glodanje:


https://www.reddit.com/r/Amd/comments/c...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Semafor ::

FireSnake je izjavil:


Še ena kost za glodanje:



Eh, sedaj pa teste iz igric lepite.

D3m ::

Ne. Gledamo razliko med NV in AMD arch.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

@semafor: verjamem, da ne razumeš zakaj. Ne se sekirat.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

Zakaj vojna AMD - Intel? Če AMDja ne bi bilo, bi Intel fural politiko počasinih in dragih Cpujev......kaj manjka novemu Ryzenu 3?

FireSnake ::

@scipascapa: prehitro ZIPa.

Modri dirkači dobijo pri Intelu več za svoj denar (zahvaljujoč AMDju) a jim to, očitno, ne odgovarja.
Zakaj je temu tako pa jaz ne razumem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Wrop ::

Niso zadovoljni z 8C/16T. Oni bi raje 5,5 GHz 4C/8T. V 720p na 300 fps na 60 Hz monitorju.

meho7 ::



Se vedno me zanima od kje je AMD potegnu tiste gaming benchmark chartse.

Semafor ::

Verjetno iz iste luknje kot 5Ghz.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

FireSnake ::

Semafor je izjavil:

Verjetno iz iste luknje kot 5Ghz.


Vir, kje je to AMD trdil?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DarwiN ::

Zanimivo, da je 9600k čez noč padel na 219€ in ima 3600 kar naenkrat spet konkurenco.. Plusi in minusi.. 3600 ima HT in malo nižjo porabo, ampak je AMD "ubil" navijanje... Po drugi strani se 9600k lepo navija in je posledično hitrejši v igrah, moraš pa dokupit hladilnik.

Niti en, niti drugi pa ne segneta 2600 niti do gležnja, tko da, nothing to see here. Za povprečnega uporabnika sta oba omenjena procesorja bolj ali manj mrtva.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Za povprečnega uporabnika sta oba omenjena procesorja bolj ali manj mrtva.


Ne pretiravaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Jah, 124€ proti 200€ oz. 219€... Razlike pri uporabniški izkušnji povprečnega userja pa praktično nobene. Zdaj pa ti meni povej...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

2600 se umika, 9600 in 3600 pa ostajata.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

pebi, real winner tukaj je r3 1200 za 46,90€. Z overclockom pomete z "konkurence" v value/$ kategoriji :)
#brezpodpisa

Wrop ::

Sedaj je pa problem, ker so stari procesorji prepoceni, da bi kupil novejšega. AMD ni Intel, da bi stare procesorje prodajal po 10 % nižji ceni, kot stane pri novi generaciji.

FireSnake ::

To je res ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

scipascapa ::

hojnikb: i5 2500k je ranga amd 2600?

hojnikb ::

nop, dosti hitrejsi. se r3 1200 bi znal bit hitrejsi.
#brezpodpisa

DarwiN ::

1200 je absolutni budget king indeed... Tko kot je bil G4560 pred časom.. Ampak 4-jedrnikom se že danes malo kolca. Vprašanje, kaj bo čez 2 leti.. Zatorej sweet spot R5 2600, anede..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

danes kupis r3 1200 z b450 plato, cez 2 leti pa r5 4600 ali kar bo pac takrat kompatabilno z am4

ce prodas 1200ko za recimo 20e-30e, si mel v tem casu zadevo prakticno zastonj.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

scipascapa ::

pa še menjava proca je zelo preprosta, natikanje coolerja ipd.....za intel vem, da je sranje....hojnikb: kaj pa tvoj 2200g prot 1200k?

hojnikb ::

intel sranje? intel stock kuler je najbols enostavn kuler za montirat, ce nisi zaostala opica. se vsak drug 3rd party cooler (z izjemo teh, ki uporabljajo sistem tak k ga ma intel) je dost bol debiln.

r1200 pa 2200g sta tamtam. samo da ma 2200g se grafiko
#brezpodpisa

Jarno ::

Sem preveril benchmarke in 2500k ter r3 1200 sta nekje izenačena. Je pa 1200-ka dosti boljša od pentiuma.
Danes brez slabe vesti vzameš R5 3600 z močnejšo grafično, za budget pa je r5 2600 zanimiva izbira.
Če kupuješ placeholder HW okrog matične, zna na koncu vse končat v povprečju. :)
#65W!

hojnikb ::

no, ce si na budgetu, pac kupis nekaj good enough, kar 1200 z ocjem je lahko vsekakor.
#brezpodpisa

scipascapa ::

ja sej nimam intel stock ampak nek 3rd party, sem že pozabil kerga....zame je itaq casual uporaba, ker skoraj ne igram iger na pcju....

hojnikb ::

ce ti 2500k zadostuje, potem ni nobenga razloga za menjavo. z malo overclocka je stvar good enough se za naslednih 5 leti.
#brezpodpisa

scipascapa ::

mah nekako imaš prav, samo r9 280x zamenjam z kako rx580 pa mir.

Bwaze6 ::

meho7 je izjavil:



Se vedno me zanima od kje je AMD potegnu tiste gaming benchmark chartse.


Mogoče je pa testiral z AMD grafičnimi karticami, kaže, da z Nvidia grafično zgubi kar nekaj FPS glede na Intelove čipe (kot so prilepili že zgoraj):

meho7 ::

Bwaze6 je izjavil:

meho7 je izjavil:



Se vedno me zanima od kje je AMD potegnu tiste gaming benchmark chartse.


Mogoče je pa testiral z AMD grafičnimi karticami, kaže, da z Nvidia grafično zgubi kar nekaj FPS glede na Intelove čipe (kot so prilepili že zgoraj):


Ryzen cpuji so ze prej bili boljsi od Intelovih v TR igrah


Tako v Shadow kot v Rise of the TR so ryzen cpuji imeli boljse fpsje

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Zanimivo, da je 9600k čez noč padel na 219€ in ima 3600 kar naenkrat spet konkurenco.. Plusi in minusi.. 3600 ima HT in malo nižjo porabo, ampak je AMD "ubil" navijanje... Po drugi strani se 9600k lepo navija in je posledično hitrejši v igrah, moraš pa dokupit hladilnik.

Niti en, niti drugi pa ne segneta 2600 niti do gležnja, tko da, nothing to see here. Za povprečnega uporabnika sta oba omenjena procesorja bolj ali manj mrtva.

Seveda intla bos uparil s 5€ hladilnikom.S stok bos zgolj en core navil dokler se kos aluminija ne bo tolk segrel da bo spustil frekvence. No morda ti uspe test spustiti ces, no morda..

meho7 je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

meho7 je izjavil:



Se vedno me zanima od kje je AMD potegnu tiste gaming benchmark chartse.


Mogoče je pa testiral z AMD grafičnimi karticami, kaže, da z Nvidia grafično zgubi kar nekaj FPS glede na Intelove čipe (kot so prilepili že zgoraj):


Ryzen cpuji so ze prej bili boljsi od Intelovih v TR igrah


Tako v Shadow kot v Rise of the TR so ryzen cpuji imeli boljse fpsje

Znas to v procente dat. ter povej koliko bo oseba to s 144Hz monitorjem opazila, glede na to da je amd pri 0.1% boljsi
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

meho7 ::

Mr.B je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Zanimivo, da je 9600k čez noč padel na 219€ in ima 3600 kar naenkrat spet konkurenco.. Plusi in minusi.. 3600 ima HT in malo nižjo porabo, ampak je AMD "ubil" navijanje... Po drugi strani se 9600k lepo navija in je posledično hitrejši v igrah, moraš pa dokupit hladilnik.

Niti en, niti drugi pa ne segneta 2600 niti do gležnja, tko da, nothing to see here. Za povprečnega uporabnika sta oba omenjena procesorja bolj ali manj mrtva.

Seveda intla bos uparil s 5€ hladilnikom.S stok bos zgolj en core navil dokler se kos aluminija ne bo tolk segrel da bo spustil frekvence. No morda ti uspe test spustiti ces, no morda..

meho7 je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

meho7 je izjavil:



Se vedno me zanima od kje je AMD potegnu tiste gaming benchmark chartse.


Mogoče je pa testiral z AMD grafičnimi karticami, kaže, da z Nvidia grafično zgubi kar nekaj FPS glede na Intelove čipe (kot so prilepili že zgoraj):


Ryzen cpuji so ze prej bili boljsi od Intelovih v TR igrah


Tako v Shadow kot v Rise of the TR so ryzen cpuji imeli boljse fpsje

Znas to v procente dat. ter povej koliko bo oseba to s 144Hz monitorjem opazila, glede na to da je amd pri 0.1% boljsi

Clovek govora je o 1 igri.
Predstavljaj si, da nekdo benchmarka 5700xt v samo 1 igri - Forza Horizon4. Je 5700xt hitrejsa od 2080ti?

Dr_M ::

Ja treba je pokazat na tisto eno stvar in jo vzet za sveto.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FlyingBee ::

Dr_M je izjavil:

Ja treba je pokazat na tisto eno stvar in jo vzet za sveto.

Kaj si pa misli, FireSnake je podal ta link, očitno je to eden od čudežev.

FireSnake ::

Bedak^3
Ta link sem podal kasneje.
Še vedno čakam citat.

*********************************************

Spet bom bral cel večer :))

https://www.anandtech.com/print/14161/t...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

https://www.anandtech.com/show/14615/as... to je korak v pravo smer ... samo vataža je še previsoka, hočem pasivno hlajenje.

Dr_M ::

FlyingBee je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ja treba je pokazat na tisto eno stvar in jo vzet za sveto.

Kaj si pa misli, FireSnake je podal ta link, očitno je to eden od čudežev.



Pa celo veckrat se pojavi ista igra.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

meho7 ::

Me zanima koliko 3900x doseze oglasevanih 4.6Ghz

DarwiN ::

Der8uer je objavil zanimiv video glede X570 porabe. Bottom line, stvar je iz njemu neznanega razloga hudo požrešna. Razlog menda sploh ni PCIE 4.0, saj praktično ni nobene razlike v porabi, če namestiš Gen3 ali Gen4 pcie disk. Čipset enostavno pije 2x več od prejšnje generacije. Zdaj pa, ali to pomeni, da se bo ventilator vrtel pogosto, ne glede na nameščene komponente?

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

meho7 ::

Nobene razlike med X470 ter x570 kar se tice Pcie4.0 ssd hitrosti


@ 34:45

Kaj je potem sploh point teh plat? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Jarno ::

Funtech že ma Ryzne 3000 v ponudbi:
R5 3600 : 215,70€
R7 3700X: 411,27€
R9 3900X: 602,70€
#65W!

scipascapa ::

mindfactory 3700x 350€?

MPC nekje 450€ pri nas OMFG.

https://b2b.elkotex.si/amdcp-ryzen-3700...

Izi ::

Jarno je izjavil:

Funtech že ma Ryzne 3000 v ponudbi:
R5 3600 : 215,70€
R7 3700X: 411,27€
R9 3900X: 602,70€

Pri 3700X si očitno narobe prekopiral ceno. Za 362€ ga dobiš na Funtech, kar je enako kot v tujini, če prišteješ še poštnino.
Funtech: Ryzen 7 3700X - 362,61 €

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()
««
374 / 610
»»