» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
296 / 610
»»

Bwaze6 ::

Kaj točno sem povedal narobe glede na statistiko? Ki so najverjetneje ocene, točnih številk tako ali tako nihče ne deli...

Jaz trdim, da bi AMD prodal še veliko več v zadnjem letu, če ne bi imel Intel ekskluzivnih pogodb z večjimi sestavljalci. Cena Intelovih procesorjev je šla močno gor, ker pa ima v Ryzenih zdravo konkurenco, je šla vsaj v DIY prodaja strmoglavo navzdol (Mindfactory številke).
Enako bi se zgodilo v celotnem trgu, če ne bi bilo dolgotrajnih pogodb. A zaradi tega OEM zdaj jamrajo, da jim pada prodaja in dobiček...

tikitoki ::

Bwaze6 je izjavil:

Kaj točno sem povedal narobe glede na statistiko? Ki so najverjetneje ocene, točnih številk tako ali tako nihče ne deli...

Jaz trdim, da bi AMD prodal še veliko več v zadnjem letu, če ne bi imel Intel ekskluzivnih pogodb z večjimi sestavljalci. Cena Intelovih procesorjev je šla močno gor, ker pa ima v Ryzenih zdravo konkurenco, je šla vsaj v DIY prodaja strmoglavo navzdol (Mindfactory številke).
Enako bi se zgodilo v celotnem trgu, če ne bi bilo dolgotrajnih pogodb. A zaradi tega OEM zdaj jamrajo, da jim pada prodaja in dobiček...


Laptopi so izkljucno v domeni OEM in tam naj bi se prodaja Ryzenov bistveno bolj povecala, kot pri desktopih.
TI ne branim, da najdes bolj merodajne podatke.

Seveda pa tudi sam dvomim, da se je INTEL odpovedal svojim podlim poslovnim praksam, ki zavirajo implementacijo AMDjevih CPUjev.

TOP je izjavil:

D3m je izjavil:

TOP je izjavil:

Sem sedaj mal gledal teste med I5 9600K in 2600X z grafo GTX1060 6gb,mater v igrah procesorja dobesedno izenačena nobena prednost Intela,razen če gledaš kake grafe 1080Ti tam je.


Heretik. ;)

Kak Heretik


But, but, ce danes placas 400 EUR vec za CPU, bos mogoce profitiral v prihodnosti, k bos imel hitrejsi GPU!

Zgodovina sprememb…

Treer ::

400€ več?!? Kaj pa primerjamo - 2200g in 9900k? :)) In to, da bo v prihodnosti s hitrejšim gpujem (ker so vsakič hitrejši, no vsaj pri zelenem taboru ;(( ) hitrejši cpu boljši, je dejstvo, ne pa izgovor. Kdor kupuje danes in hoče imeti pc dolgo brez menjav, vzame pač 9700/9900

tikitoki ::

Treer je izjavil:

400€ več?!? Kaj pa primerjamo - 2200g in 9900k? :)) In to, da bo v prihodnosti s hitrejšim gpujem (ker so vsakič hitrejši, no vsaj pri zelenem taboru ;(( ) hitrejši cpu boljši, je dejstvo, ne pa izgovor. Kdor kupuje danes in hoče imeti pc dolgo brez menjav, vzame pač 9700/9900


Ti si tolk tezil z i9 9990K, da ocitno mislis, da je bil vreden svoejga denarja ze pri 600 EUR. Prav dolgocasen si.

Se najvecji bedak zna poiskati katera komponenta je najhitrejsa in najdrazja, mal vec truda pa je potrebno, da naredis uravnotezeno odlocitev med celotno platformo in oceniti optimalni bang for buck za nek omejen znesek.

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

tikitoki je izjavil:



Laptopi so izkljucno v domeni OEM in tam naj bi se prodaja Ryzenov bistveno bolj povecala, kot pri desktopih.
TI ne branim, da najdes bolj merodajne podatke.

Seveda pa tudi sam dvomim, da se je INTEL odpovedal svojim podlim poslovnim praksam, ki zavirajo implementacijo AMDjevih CPUjev.


Ja, to glede laptopov je tudi mene presenetilo - mogoče je dal zato zdaj Intel prioriteto laptop procesorjem (poleg strežniških), nedobavljivost laptop procesorjev v bistvu nam navadnim smrtnikom ne bi bila tako vidna kot je bilo to očitno pri desktopu.

Ker se ne spomnim, da bi v recenzijah ravno hvalo peli Ryzen laptop procesorjem. Res pa je, da nisem pretirano gledal, ker ne kupujem.

V bistvu je škoda, da so Zen 2 laptopi napovedani precej za desktop procesorji, 7nm bi tam verjetno še bolj prav prišel!

Treer ::

Dobro lahko sedaj vzameš 2600 v upanju da v dogleden času pridejo spodobni 8/16 cpu-ji iz 3000 serije, ampak top čip bo vsaj 300€, ni ziher da bo vse delovalo optimalno z isto plato in rami + starega boš prodal za đabe. A ni bolje pri toliko čejih in pogojnikih že sedaj vzeti proper cpu za 400€?

Bwaze6 ::

U, a zrihtaš i9 9900K za 400€? Vzamem!

FlyingBee ::

Nekateri so pozabili, da je že dolgo časa tako s cenami in manjšimi gaini glede na dvig cene. Ryzen je ok, Intel ima pa hitrejše, samo amd fanboyem to pač ni všeč in tukaj rant v vseh temah.

tikitoki ::

Treer je izjavil:

Dobro lahko sedaj vzameš 2600 v upanju da v dogleden času pridejo spodobni 8/16 cpu-ji iz 3000 serije, ampak top čip bo vsaj 300€, ni ziher da bo vse delovalo optimalno z isto plato in rami + starega boš prodal za đabe. A ni bolje pri toliko čejih in pogojnikih že sedaj vzeti proper cpu za 400€?


Ne, raje prihranim vec k 400 EUR in hitreje zamenjam celoten sistem, k da preplacam sedaj in si cez 4-5 let let lazem, da je bila to racionalna odlocitev.

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

FlyingBee je izjavil:

Nekateri so pozabili, da je že dolgo časa tako s cenami in manjšimi gaini glede na dvig cene. Ryzen je ok, Intel ima pa hitrejše, samo amd fanboyem to pač ni všeč in tukaj rant v vseh temah.


Naslov teme je "AMD ZEN - nova X86 Jedra", če še nisi opazil. Ne vem kdo tu "ranta"...

tikitoki ::

Bwaze6 je izjavil:

tikitoki je izjavil:



Laptopi so izkljucno v domeni OEM in tam naj bi se prodaja Ryzenov bistveno bolj povecala, kot pri desktopih.
TI ne branim, da najdes bolj merodajne podatke.

Seveda pa tudi sam dvomim, da se je INTEL odpovedal svojim podlim poslovnim praksam, ki zavirajo implementacijo AMDjevih CPUjev.


Ja, to glede laptopov je tudi mene presenetilo - mogoče je dal zato zdaj Intel prioriteto laptop procesorjem (poleg strežniških), nedobavljivost laptop procesorjev v bistvu nam navadnim smrtnikom ne bi bila tako vidna kot je bilo to očitno pri desktopu.

Ker se ne spomnim, da bi v recenzijah ravno hvalo peli Ryzen laptop procesorjem. Res pa je, da nisem pretirano gledal, ker ne kupujem.

V bistvu je škoda, da so Zen 2 laptopi napovedani precej za desktop procesorji, 7nm bi tam verjetno še bolj prav prišel!


Verjetno morajo imeti tehnicne ovire, da ne zmorejo 7 nm CPUjev za laptope splaviti hitreje, dvomim, da je lahko nacrtno.

V vsakem primeru pa ne pozabi, da je edini razlog, da sploh imas 8 jeder v maninstream segmentu AMD. Neumno je ne podpirati konkurenco, ce AMD rikne, bos spet na +5% visja hitrost na generacijo.

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

tikitoki je izjavil:

Treer je izjavil:

Dobro lahko sedaj vzameš 2600 v upanju da v dogleden času pridejo spodobni 8/16 cpu-ji iz 3000 serije, ampak top čip bo vsaj 300€, ni ziher da bo vse delovalo optimalno z isto plato in rami + starega boš prodal za đabe. A ni bolje pri toliko čejih in pogojnikih že sedaj vzeti proper cpu za 400€?


Ne, raje prihranim vec k 400 EUR in hitreje zamenjam celoten sistem, k da preplacam sedaj in si cez 4-5 let let lazem, da je bila to racionalna odlocitev.

ce te po 5ih letih se zmeraj boli 400€ priporocam da malo razmislis o svojih financah.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

tikitoki ::

Ti pa razmisli o svojih prioritetah.

Pa se razmisli zakaj ne razumes, da celoten sistem stane vec, k sam razlika med ceno dveh CPUjev:)

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

oh please, enlighten me
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

tikitoki ::

Ne hvala

Zgodovina sprememb…

D3m ::

TOP je izjavil:

D3m je izjavil:

TOP je izjavil:

Sem sedaj mal gledal teste med I5 9600K in 2600X z grafo GTX1060 6gb,mater v igrah procesorja dobesedno izenačena nobena prednost Intela,razen če gledaš kake grafe 1080Ti tam je.


Heretik. ;)

Kak Heretik


Smeškota si spregledal? :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

D3m je izjavil:

TOP je izjavil:

D3m je izjavil:

TOP je izjavil:

Sem sedaj mal gledal teste med I5 9600K in 2600X z grafo GTX1060 6gb,mater v igrah procesorja dobesedno izenačena nobena prednost Intela,razen če gledaš kake grafe 1080Ti tam je.


Heretik. ;)

Kak Heretik


Smeškota si spregledal? :)

tuki sta oba falila, ker se gre vec kot ocitno za GPU bottleneck.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

D3m ::

Gtx 1060? You got to be shiting us.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Treer ::

To je danes entry-level gpu - kaj je tu čudnega?

FlyingBee ::

Treer je izjavil:

To je danes entry-level gpu - kaj je tu čudnega?

Ne piši tako, to je 580 performance, high midrange, halo:))

D3m ::

Sedaj sem 100% prepričan, da je problem nvidia.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Šele zdaj si, kdaj pa je bil za tebe AMD kdaj kriv, hehe.

D3m ::

Kriv = problem

Boš obrazložil?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Nvidia je problem, torej je kriva za nekaj, kar si pač domišljaš.

Treer ::

D3m je izjavil:

Sedaj sem 100% prepričan, da je problem nvidia.

Wait - prvotni komentar je bil, da z 1060 ni neke razlike med 9600k in 2600x, ti pa tu vidiš nek problem v Nvidii?!? Menda nočeš reči, da bi morali biti fps-i na Ryznu višji? :));((

FlyingBee ::

Seveda, edino to bi bilo ok.

ziga1990 ::

Treer ker kaže da microsoft še ni čisto optimatiziral Windowsov
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

1060 s tema procesorjema pač izpljune max. in to je to.

Zato so fpsji tam tam.

Kdor trdi drugače, si lahko kar sam sebi laže.

TOP ::

Točno tako StreetRacer sam tole sem hotel,napisat ker nekateri potem trdijo kako je Intel superjoren.Napisal sem pa ,zato ker vsi gledajo teste z grafo 1080Ti in tulijo kako je Intel svetlobno let razlike v FPSjih seveda je sam en problem,nastane da vsi nimajo denarja za 1980Ti ali pa jo niti ne potrebujemo,če ne igraš toliko iger e in potem, pa postane vseen,kaj boš kupil.

meho7 ::

tikitoki je izjavil:

Treer je izjavil:

400€ več?!? Kaj pa primerjamo - 2200g in 9900k? :)) In to, da bo v prihodnosti s hitrejšim gpujem (ker so vsakič hitrejši, no vsaj pri zelenem taboru ;(( ) hitrejši cpu boljši, je dejstvo, ne pa izgovor. Kdor kupuje danes in hoče imeti pc dolgo brez menjav, vzame pač 9700/9900


Ti si tolk tezil z i9 9990K, da ocitno mislis, da je bil vreden svoejga denarja ze pri 600 EUR. Prav dolgocasen si.

Se najvecji bedak zna poiskati katera komponenta je najhitrejsa in najdrazja, mal vec truda pa je potrebno, da naredis uravnotezeno odlocitev med celotno platformo in oceniti optimalni bang for buck za nek omejen znesek.

A ryzen 1800x je pa bil vreden 500+€ ?

AapocalypseE ::

TOP je izjavil:

Točno tako StreetRacer sam tole sem hotel,napisat ker nekateri potem trdijo kako je Intel superjoren.Napisal sem pa ,zato ker vsi gledajo teste z grafo 1080Ti in tulijo kako je Intel svetlobno let razlike v FPSjih seveda je sam en problem,nastane da vsi nimajo denarja za 1980Ti ali pa jo niti ne potrebujemo,če ne igraš toliko iger e in potem, pa postane vseen,kaj boš kupil.


Če hočeš primerjat procesorje, potem ne moreš izbrat tako slabe kartice, ker ni realen pokazatelj kateri procesor je hitrejši. Gledaš fpsje kartice in ne procesorja.

FlyingBee ::

Meho7, dobra, sem pozabil na 1800x, takrat ni bilo ranta glede tega.

TOP ::

AapocalypseE je izjavil:

TOP je izjavil:

Točno tako StreetRacer sam tole sem hotel,napisat ker nekateri potem trdijo kako je Intel superjoren.Napisal sem pa ,zato ker vsi gledajo teste z grafo 1080Ti in tulijo kako je Intel svetlobno let razlike v FPSjih seveda je sam en problem,nastane da vsi nimajo denarja za 1980Ti ali pa jo niti ne potrebujemo,če ne igraš toliko iger e in potem, pa postane vseen,kaj boš kupil.


Če hočeš primerjat procesorje, potem ne moreš izbrat tako slabe kartice, ker ni realen pokazatelj kateri procesor je hitrejši. Gledaš fpsje kartice in ne procesorja.

Ma jaz to vem,sam če maš tako grafo od prej,kaj boš gledal teste od 1080Ti.

AapocalypseE ::

Boš mel večno 1060?

Grafične kartice se hitreje menjajo kot procesorji.

Treer ::

Če še ne misliš upgredajt tudi grafe (in je ta v razredu do 1060), potem je trenutno nesmiselno menjat sistem, če nimaš česa starejšega od Sandy bridge-a (seveda na Intel strani, če si na kakem FX-u pa verjamem da je huda panika :)) )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Meho7, dobra, sem pozabil na 1800x, takrat ni bilo ranta glede tega.


Ker ni bilo konkurence z 8/16.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Končno razumeš.

D3m ::

To je osnova dragec.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Osnove ti tudi v Turing temi niso bile jasne, zato.

FireSnake ::

meho7 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Treer je izjavil:

400€ več?!? Kaj pa primerjamo - 2200g in 9900k? :)) In to, da bo v prihodnosti s hitrejšim gpujem (ker so vsakič hitrejši, no vsaj pri zelenem taboru ;(( ) hitrejši cpu boljši, je dejstvo, ne pa izgovor. Kdor kupuje danes in hoče imeti pc dolgo brez menjav, vzame pač 9700/9900


Ti si tolk tezil z i9 9990K, da ocitno mislis, da je bil vreden svoejga denarja ze pri 600 EUR. Prav dolgocasen si.

Se najvecji bedak zna poiskati katera komponenta je najhitrejsa in najdrazja, mal vec truda pa je potrebno, da naredis uravnotezeno odlocitev med celotno platformo in oceniti optimalni bang for buck za nek omejen znesek.

A ryzen 1800x je pa bil vreden 500+€ ?


Za tiste, ki so ga izkoristili je bil.
AMD ni socialna ustanova in razvoj je treba plačati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Samo, da si zadovoljen Stojan.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Mhm, 1800x je bil tako vreden svojega denarja, da mu je cena nedolgo zatem ekspresno strmoglavila... :)) Real indication of value indeed!

D3m ::

Seveda, če so predstavili Zen+
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Japajade! Zadeva je še poleti 2017 najprej padla pod 400, do konca leta pa že na cca 300. Pravim top produktom se to pač ne dogaja.

gddr85 ::

o kakem top produktu ti to?
si pa končno dobil džabe 16 threadov za kako home ws mašino, ampak za to moraš seveda it mimo običajnih igric do kakega transcodinga, rendriranja ipd.
pa 1800x se za tako ceno itak ni splačal, best buy je bil 1700/x..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

D3m ::

Treer je izjavil:

Japajade! Zadeva je še poleti 2017 najprej padla pod 400, do konca leta pa že na cca 300. Pravim top produktom se to pač ne dogaja.


No...začetek leta pa predstavitev in izdaja Zen+, kaj ti sedaj ni jasno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Treer je izjavil:

Japajade! Zadeva je še poleti 2017 najprej padla pod 400, do konca leta pa že na cca 300. Pravim top produktom se to pač ne dogaja.


Pravi produkti se za brezveze podražijo za 100%, in potem rabijo nekega random slovenčka, da naokrog razglaša, kako je to edino primerno in zveličavno!

Ti si res obseden z navidezno ekskluzivnostjo procesorjev. Hint, to niso ročne ure ali ženske torbice...

FlyingBee ::

Je pa dober primer kako neprimerno višjo ceno je imel od 1700 glede na performance. Torej, nič novega, isto pri Intelovih, tako pač je.

FireSnake ::

Treer je izjavil:

Japajade! Zadeva je še poleti 2017 najprej padla pod 400, do konca leta pa že na cca 300. Pravim top produktom se to pač ne dogaja.


Stvari, ki je ti ne razumeš je,cda tisti, ki z računalnikom služijo ne gledajo na ceno.
V parih mesecih se toliko obrne, da je nakup upravičen.

Če je pa računalo zgolj za nabijanje igric (tvoj primer), je pa treba gledati kaj kupiš. No, tebo da še mamica.
Ko boš svoje položnice plačeval, boš malo bolj zrelo razmišljal.
Upajmo, da kmalu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Predator X ::

Pa tud gledas na ceno. INTEL te za kak solid workstation pride 2x vec kot amd. Sej avx2 se pa vecinoma ne rabi.
««
296 / 610
»»