» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
271 / 611
»»

FireSnake ::

Wrop je izjavil:

FireSnake je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

Če je to res bo AMD se prebližal Intelu preveč.


Prosim?


Ni se še odzehal do konca, pa spil kave. Eni tudi hočejo, da AMD pride Intelu čim bližje, da bodo modre ceneje kupovali. Če bodo še v igrah na 320p/720p boljši, pa bodo šli v hard reset.


Jaz bi želel, da jih, za en čas, prehitijo.
So na dobri poti.

Na ta način bomo vsi ceneje kupovali.

Hecno mi je bilo tisto "približal preveč". Preveč ne more biti. Če sta izenačena je že vredu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pennywis3 ::

klinker je izjavil:

Hmm, R5 3600G je meni zanimiv. 4Ghz in 16 niti imam dovolj, pa se je vgrajen gpu. Prodano!


Enako, sploh če bo GPU performance nekje med 1050 in 1060, bo tole zelo zanimivo za nas, "nedeljske" gamerje :))

FireSnake ::

Jaz vseeno še vedno dvomim.
Je pa res, da so pri AMDju rekli (uradno), da se poraba zelo zmanjša na 7 nanometrov.

Če je samo pol res, je že OK :D
Živi bili, pa videli.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pennywis3 ::

Idealno bi bilo 8/16 + 32 vega cu's v mini-itx ohišju z custom vodnim hlajenjem :D
Samo da se losam teh ogabnih grafičnih kartic in gromozanskih ohišij, bljak.

FireSnake ::

Da ti povem, da je tudi meni vedno manj do tega železja.
Zaradi pomanjkanja časa se ne spomnim, kdaj sem nazadnje kaj igral.

In bi bilo fino imet eno lično ohišje, ki se lepo poda v dnevno sobo. Vseeno pa dovolj zmogljivo mašino, da na njej lahko počneš kaj resnega.
Seveda mora biti tudi tiha...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Mi je pa hecno, da se na tujih forumih ljudje pritožujejo čez porabo - 105W za 12 core na 5GHz, 135W za 16 core na 5.1GHz... To so moči, ki jih Intel presega že z 7700K, štirijedrnikom na 4.5GHz z 91W TDP. 2700X, 4.3GHz power rating je 105W, in tam nekje tudi ostane.

gddr85 ::

ja, intelaši se pritožujejo ;)

FireSnake ::

Poraba je probelm samo pri AMDju.
Ko gre Intel v višave ni problem.

Samo, da je FPS (to pove vse o resnosti teh uporabnikov).

To je pač religija - tu se ne da nič pomagat :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Predator X ::

FireSnake je izjavil:

Jaz vseeno še vedno dvomim.
Je pa res, da so pri AMDju rekli (uradno), da se poraba zelo zmanjša na 7 nanometrov.

Če je samo pol res, je že OK :D
Živi bili, pa videli.


z DDR4 res. zZakaj bi dal gor nek dGPU čip, ki bi laufal na DDR4? Sej dejmo hitr RTX 2080TI DDR4 3600MHz pa bomo vidl kje smo.
Težko vrjamem, da je na AM4 dost placa za AIO + GPU + CPU + HBM.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Bwaze6 je izjavil:

Mi je pa hecno, da se na tujih forumih ljudje pritožujejo čez porabo - 105W za 12 core na 5GHz, 135W za 16 core na 5.1GHz... To so moči, ki jih Intel presega že z 7700K, štirijedrnikom na 4.5GHz z 91W TDP. 2700X, 4.3GHz power rating je 105W, in tam nekje tudi ostane.


Ko bi vedeli, da AMD TDP prikazuje, kot cca. dejanska poraba. Med tem, ko Intel TDP prikazuje kot average consumption se pravi, če piše TDP 95W je realna poraba blizu 180W drugače throttla, če matična tega ne omogoča.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

AapocalypseE ::

Ti leaki so zelo fishy, ker, da bi nov top ryzen boostal glih na 5.1GHz ( na toliko se da z normalno voltažo navit all core 9900K ), je zelo vprašljivo, če se ne dela res nekdo norca.

Če je res pa je seveda TOP zadeva, sploh za takšno ceno.

Kupim takoj 3700X ali 3850X, odvisno od razlike v ceni.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

Pod pogojem, da so čenče resnične, bo za AMD dobro to, da so CCX ločili in jih povezali preko IO. Na eno rezino silicija spravijo več čipov, pa še te lahko sparijo, tako, da dobijo čim večji izkoristek pri hitrosti. Prej si imel 200 mm2, ki je iz sebe potegnil 3,5 GHz, čeprav bi lahko en CCX prenesel 4 GHz. Sedaj pa bodo sparili dva, ki preneseta približno iste frekvence in napetosti.
Če se še znebijo dveh različnih procesov za izdelavo APU in CPU lahko še dodatno povečajo izkoristke. IO pa lahko delajo pri GF. Ko je pravi čas pa zlepijo skupaj AIO + GPU + CPU + HBM in dobijo konzolo.

D3m ::

AapocalypseE je izjavil:

Ti leaki so zelo fishy, ker, da bi nov top ryzen boostal glih na 5.1GHz ( na toliko se da z normalno voltažo navit all core 9900K ), je zelo vprašljivo, če se ne dela res nekdo norca.

Če je res pa je seveda TOP zadeva, sploh za takšno ceno.

Kupim takoj 3700X ali 3850X, odvisno od razlike v ceni.


Zakaj pa ne? Moraš razumeti, da uporabljajo novo 7nm tehnologijo. Že sedaj imaš max. boost 4.30GHz na 12nm.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

ziga1990 ::

14nm in 12nm node v primerjavi z 7nm nista high performance node
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Bwaze6 ::

Ja, in kaj naj bi pomenil: Debut: CES? Da bojo tam prvič predstavljeni, dobavljivi pa čez nekaj mesecev?

Btw, 9900K v povprečju ne gre na 5.1GHz. Še 5 ne gre 50% procesorjev.

Siliconlottery:

As of 11/17/18, the top 14% of tested 9900Ks were able to hit 5.1GHz or greater.

As of 11/17/18, the top 46% of tested 9900Ks were able to hit 5.0GHz or greater.

ziga1990 ::

Bwaze6 je izjavil:

Ja, in kaj naj bi pomenil: Debut: CES? Da bojo tam prvič predstavljeni, dobavljivi pa čez nekaj mesecev?

Btw, 9900K v povprečju ne gre na 5.1GHz. Še 5 ne gre 50% procesorjev.

Siliconlottery:

As of 11/17/18, the top 14% of tested 9900Ks were able to hit 5.1GHz or greater.

As of 11/17/18, the top 46% of tested 9900Ks were able to hit 5.0GHz or greater.


kupce intela ne zanima koliko lahko dejansko boosta ampak da je boljš od AMD
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

Bwaze6 je izjavil:

Ja, in kaj naj bi pomenil: Debut: CES? Da bojo tam prvič predstavljeni, dobavljivi pa čez nekaj mesecev?

Btw, 9900K v povprečju ne gre na 5.1GHz. Še 5 ne gre 50% procesorjev.

Siliconlottery:

As of 11/17/18, the top 14% of tested 9900Ks were able to hit 5.1GHz or greater.

As of 11/17/18, the top 46% of tested 9900Ks were able to hit 5.0GHz or greater.


Da.

Začetek Januarja je debut.....Januar/Februar prodaja.

Recimo.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

Samo upam da niso ti rumorji lažni ker če so bo jok
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

AapocalypseE ::

Bi pa bilo zelo zanimivo gledat v task managerju 32 niti in 5% cpu load v igrah :))

S 16/32 pa maš res dolgo mir z upgrejdom.

Bwaze6 ::

Jaz sem pričakoval, da bo 8. januarja na CES bolj splošna predstavitev Zen2 za desktop in nekaj namigov glede zmogljivosti - podobno kot je bila Rome predstavitev pred mesecem bolj teaser kot pa predstavitev posameznih modelov s specifikacijami in zmogljivostjo.

Same procesorje sem pa pričakoval maja, junija enkrat.

FireSnake ::

ziga1990 je izjavil:


kupce intela ne zanima koliko lahko dejansko boosta ampak da je boljš od AMD


Kupce zanima zmogljivost.
Tistih par pacientov tu gori ni merodajnih.
Je pa res, da so zelo glasni - morda zato ta občutek :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Bwaze6 je izjavil:

Jaz sem pričakoval, da bo 8. januarja na CES bolj splošna predstavitev Zen2 za desktop in nekaj namigov glede zmogljivosti - podobno kot je bila Rome predstavitev pred mesecem bolj teaser kot pa predstavitev posameznih modelov s specifikacijami in zmogljivostjo.

Same procesorje sem pa pričakoval maja, junija enkrat.


Zgleda bodo isto naredili, kot so z Zen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FlyingBee ::

Eh, eden je hitrejši od drugega, to je vsa umetnost.

Buggy ::

Bwaze6 je izjavil:

Jaz sem pričakoval, da bo 8. januarja na CES bolj splošna predstavitev Zen2 za desktop in nekaj namigov glede zmogljivosti - podobno kot je bila Rome predstavitev pred mesecem bolj teaser kot pa predstavitev posameznih modelov s specifikacijami in zmogljivostjo.

Same procesorje sem pa pričakoval maja, junija enkrat.


Saj tako nekako tudi bo. Pred poletjem se teh procov IMHO ne bo dobilo.

Upam, da je v teh leakih res kaj resnice, predvsem zato, da vidim odziv na obrazu (beri. v postih) teh bebastih fanbojarskih Intelasov, kako bodo nenadoma prestopali v tabor, ki ga cel cas pljuvajo...neprecenljivo :))

FlyingBee ::

V tretje gre rado. Upajmo, da bo res tako kot so rumorji, čeprav priporočajo sol.

FireSnake ::

Buggy je izjavil:


Upam, da je v teh leakih res kaj resnice, predvsem zato, da vidim odziv na obrazu (beri. v postih) teh bebastih fanbojarskih Intelasov, kako bodo nenadoma prestopali v tabor, ki ga cel cas pljuvajo...neprecenljivo :))


To tudi :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Wrop ::

Morajo tudi taki obstajat, da pljuvajo po AMD, da nato stisne Intela, da si bodo lahko končno kupili tudi 6C/6T Intela.

klinker ::

AapocalypseE je izjavil:

Ti leaki so zelo fishy, ker, da bi nov top ryzen boostal glih na 5.1GHz ( na toliko se da z normalno voltažo navit all core 9900K ), je zelo vprašljivo, če se ne dela res nekdo norca.

Če je res pa je seveda TOP zadeva, sploh za takšno ceno.

Kupim takoj 3700X ali 3850X, odvisno od razlike v ceni.


Lahko ja, ce ga hladis s highend hlajenjem >:D

Jarno ::

Brez zamere, 6c/6t je novi 4c/4t. Vsaj 6c/12t ali pa 8c/8t je novi fjučrproof. :)
Lahko ja, ce ga hladis s highend hlajenjem

Dobra stran 7nm procesa znajo biti solidni 65W TDP procesorji, bom kar enga nabavil, ker ne maram pečk.
#65W!

tikitoki ::

Men ta leak izgleda sumljivo, k je razlika pr boost frekvencah mid range CPUje in high end CPUjev, nekam velika.

Wrop ::

Razlike je za 300 MHz. Vsi Ryzen 3 - 6C/12T imajo 65 W TDP, kar pomeni, da imajo malo nižji boost. 2600X ima 95 W TDP.

tikitoki ::

Trditve za GPUje so precej visokoletece. Itak, da bo 7 nm prinesel precejsnje izboljsave, sam ta cenovna revolucija bo skorajda vecja, kot je bila s Polarisom.

Pa RX 590 me malce moti, ker so ga komajda izdali in zanj zahtevajo cca. 300 EUR. Po tej novici pa trdijo, da bos skorajda taksno zmogljivost dobil za manj k polovico te vsote.

super, ce bo res. Sam jaz bi to novico jemal z goro soli:).

Bwaze6 ::

Še Threadripperji grejo na 5GHz:



AMD 2nd Generation Ryzen Probable SKUs, Specs, Pricing Leaked?

Cene naj bi bile OEM channel pricing, ne retail.

8-O

Wrop ::

Malo sem šel računat. Zen je velik 218 mm2 9,8 mm x 22,3 mm. Na eno 300 mm2 rezino spraviš čez palec 250 zen čipov. Kako je z zen2? Vzel sem 7,2 mm x 10,3 mm. Na 300 mm2 rezino pride 780 zen 2 čipov. Torej 3x več. Število defektov na kvadratni cm je sicer skrivnost, lahko pa se malo poigramo.
Če damo 0,1 defekta na cm2, pridemo pri zen na cca 50 defektnih čipov od 250, polno delujočih je 200. Torej yield je 80 %. Iz enakih parametrov dobiš prav tako cca 50 defektnih čipov. Torej imaš vsaj 700 polno delujočih. Yield je 93 %. Iz iste rezine dobimo 3,5x več delujočih čipov.
Če damo 0,2 defekta na cm2, pridemo pri zen na cca 87 defektnih čipov od 250, polno delujočih je 165. Torej yield je 66 %. Iz enakih parametrov dobiš prav tako cca 110 defektnih čipov. Torej imaš vsaj 670 polno delujočih. Yield je 86 %. Iz iste rezine dobimo 4x več delujočih čipov.

Število defektov na cm2 ne moremo ravno primerjati pri različnih proizvodnih procesih, ampak vseeno. Vemo pa, da so na 14 nm presegli 80 % donos na rezino.
Izdelava procesorjev na eni rezini jih košta po pesimistični oceni 8k $, torej cca 40 $ na en zen čip. Če jih zen 2 stane 2x več, torej 16k $, jih en zen 2 čip stane 23 $.

FireSnake ::

Edino, kar tvoja enačba ne upošteva: na začetku je več napak.
Ko proizvodni proces "zori", jih je pa vedno manj.

Če se prav spominjam so imeli z Zen in Zen+ že v štartu kar dobre izkoristke.

Kako je tekrat pa (barabe) nič ne povedo :D

Nekaj je zagotovo: Intel se je iz "zlepljenih" čipov delal norca.
Čeprav so jih sami imeli v preteklosti.
In zopet jih bodo imeli - o tem je že bilo govora.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Ni čisto isto kot Intelov prehood na manjšo litografijo - TSMC zdaj že nekaj časa izdeluje 7 nm izdelke, tako da vsaj prevelikih porodnih težav ni pričakovati. Pa še s prezasedenostjo tovarne zgleda ne bo težav:

TSMC's 7nm Production Likely to Be Underutilized in 2019 as Smartphone Chip Demand Weakens

tikitoki ::

Bwaze6 je izjavil:

Ni čisto isto kot Intelov prehood na manjšo litografijo - TSMC zdaj že nekaj časa izdeluje 7 nm izdelke, tako da vsaj prevelikih porodnih težav ni pričakovati. Pa še s prezasedenostjo tovarne zgleda ne bo težav:

TSMC's 7nm Production Likely to Be Underutilized in 2019 as Smartphone Chip Demand Weakens


Suoper novica. Manj smeti in manj problemov z dosegljivosti zeljenih produktov:)

FlyingBee ::

Boš končno lahko tudi kaj kupil in dejansko imel.

Bwaze6 ::

Kyle_Bennett, HardOCP, glede leakov:


aduljr said:
what reality are we in, this can't be real pinch me :)

There is a whole lot of reality in that video. A lot. There is a little wrong, but not a lot.

D3m ::

No torej leak je v veliki večini realen.

Torej Zen 2 je 5.1GHz boost.

|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Boš končno lahko tudi kaj kupil in dejansko imel.


Trenutno sem na net priklopljen telepatsko.

Vem, da ni vsak zmozen tega. Mogoce pa tvoje potomce resi genetski inzeniring.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

D3m ::

Poizkuša sprovocirati. Moraš mladini čestitati za poizkus. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

quake5 ::

D3m je izjavil:

No torej leak je v veliki večini realen.

Torej Zen 2 je 5.1GHz boost.



LOL, AMD nima šans. Tudi če izda 5GHz Zen, ima Intel v ozadju dosti rezerve da dajo ven nov čip in pustijo AMD v zmogljivosti dalač zadaj na repu.

Misliš da Intel viša cene ker je butast, ali ker vidi da nima konkurence in zasluži več, tudi če proda manj?

Muh better zen!!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: gddr85 ()

D3m ::

quake5 je izjavil:

D3m je izjavil:

No torej leak je v veliki večini realen.

Torej Zen 2 je 5.1GHz boost.



LOL, AMD nima šans. Tudi če izda 5GHz Zen, ima Intel v ozadju dosti rezerve da dajo ven nov čip in pustijo AMD v zmogljivosti dalač zadaj na repu.

Misliš da Intel viša cene ker je butast, ali ker vidi da nima konkurence in zasluži več, tudi če proda manj?

Muh better zen!!!!



Misliš Comet Lake 14nm++++++++++++++++++

;)

IPC AMD je med 25-35% več od Zen.

Sedaj pa računaj glede na tabelo, ki si jo prilepil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

KAVINSKY ::

quake5 je izjavil:

Misliš da Intel viša cene ker je butast, ali ker vidi da nima konkurence in zasluži več, tudi če proda manj?


Cene višajo trgovci, ker ima Intel težave z proizvodnjo.

ziga1990 ::

quake5 je izjavil:

D3m je izjavil:

No torej leak je v veliki večini realen.

Torej Zen 2 je 5.1GHz boost.



LOL, AMD nima šans. Tudi če izda 5GHz Zen, ima Intel v ozadju dosti rezerve da dajo ven nov čip in pustijo AMD v zmogljivosti dalač zadaj na repu.

Misliš da Intel viša cene ker je butast, ali ker vidi da nima konkurence in zasluži več, tudi če proda manj?

Muh better zen!!!!



kero rezervo 10nm so kot kaže opustili edino kar lahko naredijo je spustijo cene kar bo pa jasno povedalo da je AMD boljši. dejstvo je da če so leaki resnični bo AMD naslednje leto imel boljše procesorje kot Intel.

Intelov 14nm proces je pa itak že izpiljen skoraj do konca torej veliko izboljšave več nebo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

quake5 ::

ziga1990 je izjavil:

če so leaki resnični


A ni AMD že povedal da ti liki niso? Vem da sem že včeraj zvečer bral.

ziga1990 ::

link ker jaz nič ne najdem drugače bom smatral da tvoja izjava ne drži vidim da so modri v panic mode
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

quake5 ::

ziga1990 je izjavil:

link ker jaz nič ne najdem drugače bom smatral da tvoja izjava ne drži vidim da so modri v panic mode


Ja, jaz sem paničen ko se amd fanboji slinite ob .jpg datoteki za katero trdite da ni troll. Moja izjava da sem videl enega od AMD izjaviti da je leak fejk je pa smrtni greh in me boste vrgli na grmado.

PS: jaz mam leak da bo naslednji Intel na 0,00001nm in na minimumu laufal 9THz :D A si sedaj kaj paničen?

ziga1990 ::

daj link
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900
««
271 / 611
»»