» »

AMD ZEN - nova X86 Jedra

AMD ZEN - nova X86 Jedra

Temo vidijo: vsi
««
245 / 611
»»

gendale2018 ::

pa ne ob današnjih cenah rama
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

Saj trenutno smo pri GT 1030 hitrosti v samem AMD CPUju.

Še malo pa bomo pri 1050 ali celo 1050 Ti. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Damn Chrome bug.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

klinker ::

D3m je izjavil:

Saj trenutno smo pri GT 1030 hitrosti v samem AMD CPUju.

Še malo pa bomo pri 1050 ali celo 1050 Ti. :)


Bos ja, ko bo 3050Ti zunaj, nic prej.

gendale2018 ::

klinker je izjavil:

D3m je izjavil:

Saj trenutno smo pri GT 1030 hitrosti v samem AMD CPUju.

Še malo pa bomo pri 1050 ali celo 1050 Ti. :)

Bos ja, ko bo 3050Ti zunaj, nic prej.

3050 ti bo pa hiter kot 1060 za ceno 1060 ti
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

TOP ::

Tole je pa zanimiva informacja
https://www.pcgamesn.com/amd-asus-gigab...

KAVINSKY ::

D3m je izjavil:

Saj trenutno smo pri GT 1030 hitrosti v samem AMD CPUju.

Še malo pa bomo pri 1050 ali celo 1050 Ti. :)



Ta delno že obstaja:

https://ark.intel.com/products/130409/I...

MihaK3 ::

TOP je izjavil:

Tole je pa zanimiva informacja
https://www.pcgamesn.com/amd-asus-gigab...


Hehe, da ne štancajo Kinezi že kaj več od njihove verzije Epycov, sedaj pa plat zmanjkuje...:D

filip007 ::

Ja saj kdaj bo PCIe 4.0, USB 4.0 in SATA 4?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

pegasus ::

PCIe 4 lahko že danes dobiš v power9 piksnah, drugo leto pa še v epyc2 piksnah. Intel kasneje.

RegulusDraco ::

epyc2, kaj pa zen2?

se sploh splača čakat na zen2? Ni nekih pametnih informacij na voljo kdaj bo sploh prišel na trg.... o zen in zen+ se je govorilo na veliko, o zen2 pa ni jasno kaj dosti.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

gendale2018 ::

kupiš danes zen+, ko pride zen2 po želji nadgradiš.. itak bo kompatibilen
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

RegulusDraco ::

mah saj tistih nekaj % gaina v performancu niti ni tako kritično. Bolj so zanimivi kakšni pcie4.0, usb4, sata 4, morebitna nižja poraba štroma (in s tem povezano manjše gretje procesorja in s tem povezana manjša količina decibelov ventilatorja) in podobna jajca. Ampak za kaj takšnega je pač treba potem menjat tudi matično in ram...... cel kup brezveznih komplikacij.

ryzen 2700x je itak watafak top v kombinaciji z asus prime X470-Pro. Prižgeš in si rečeš NOOOOJS :D =)



Bom pa rabil še nek sistem za v dnevno sobo. Kaj menite o ryzen 2400g? Je dovolj močan za poganjanje 4k 60fps ali pa fullhd 240fps videa brez štekanja? Ali je vgrajena grafična dovolj močna za občasno igranje Rise of Tomb Raider (iz leta 2016), kak Witcher3 in mogoče kaj novejšega ali pa je vgrajena grafična absolutno prešvoh? Kakor sem gledal teste je grafa rahlo na meji uporabnosti, pa me zanima še vaše mnenje...
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Kolikor sem sam gledal teste 2400G lahko pričakuješ nekje 30 fps @ full HD v srednje zahtevnih igrah (kar verjetno pomeni tudi na medium detajlih?).

Glede predvajanja videa pa nimam pojma.

RegulusDraco ::

se mi je zdelo nekako tako ja, tnx.
kakor sem gledal teste je za karkoli več treba kupit vsaj nvidia 1050, da se dejansko pozna razlika med vgrajeno grafično v 2400g in nvidia grafično..... to pa je 170 eurov dražji vložek.
Zato se mi zdi amd 2400g pač zanimiv procesor, ker za 170 eurov dobiš uporaben paket cpu in gpu za dnevno sobo.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

tony1 ::

Za ta denar je vsekakor zelo zanimiv. Je pa samo 4-jedrnik, če te to slučajno moti.

RegulusDraco ::

Za development (virtualke) ali kakšno delo z adobom pač ni primeren ne. Tu pa razmišljam koliko je ta procesor primeren za "multimedio"...se pravi slow-motion videi predvajani tudi v "realnem času", 4k videi, streaming reči preko Netflixa, amazona, občasen gaming, browsanje.....

samo premišljujem pač ali čem počakat na zen2, če bodo pokazali kak izboljšan izdelek ali pa pač vzamem 2400g. Mi je tečno da ni nobenega pametnega podatka nikjer kdaj naj bi zen2 sploh izšel. O epycu se še najde kak podatek ampak če prav razumem je to čisto druga serija procesorjev, ki bo nadomestila threadripperje, ne pa tudi ryzne....? ali pač ne?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Za vse kar si naštel v full HD resoluciji je po moje cenovno zelo dober deal, sploh ker praviš občasni gaming.

Za 4K pa nimam info, ker nimam takšnega monitorja in nisem nikoli iskal.

gendale2018 ::

tony1 je izjavil:

Za ta denar je vsekakor zelo zanimiv. Je pa samo 4-jedrnik, če te to slučajno moti.

kam smo prišli da se reče 'samo 4-jedernik'

RegulusDraco je izjavil:

mah saj tistih nekaj % gaina v performancu niti ni tako kritično. Bolj so zanimivi kakšni pcie4.0, usb4, sata 4, morebitna nižja poraba štroma (in s tem povezano manjše gretje procesorja in s tem povezana manjša količina decibelov ventilatorja) in podobna jajca. Ampak za kaj takšnega je pač treba potem menjat tudi matično in ram...... cel kup brezveznih komplikacij.

ryzen 2700x je itak watafak top v kombinaciji z asus prime X470-Pro. Prižgeš in si rečeš NOOOOJS :D =)



Bom pa rabil še nek sistem za v dnevno sobo. Kaj menite o ryzen 2400g? Je dovolj močan za poganjanje 4k 60fps ali pa fullhd 240fps videa brez štekanja? Ali je vgrajena grafična dovolj močna za občasno igranje Rise of Tomb Raider (iz leta 2016), kak Witcher3 in mogoče kaj novejšega ali pa je vgrajena grafična absolutno prešvoh? Kakor sem gledal teste je grafa rahlo na meji uporabnosti, pa me zanima še vaše mnenje...

pcie4/sata4/usb4 pomoje še nekaj časa ne bo blazno pomembna zadeva.. za večino naprav je že 8x pcie 3.0 dovolj kaj šele 16x; sata trdi diskov ne bremza, ssd gre pa lahko na nvme; usb3.1 pa tudi ni ravno počasen..

ddr5 si pa itak ne želiš, ker bojo spet nabili cene, ki so že tko predrage.. niti ga zen2 še ne bo imel

2400g naj bi bil uredu, ampak na tujih forumih bolj hvalijo 2200g ker ima boljši p/p.. čeprav za to kar dobiš sta poceni oba
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MihaK3 ::

Dober deal je, dokler ni nekega resnega gaminga, ampak zgoraj sta že omenjena Rise of the Tomb Raider in The Witcher 3, kjer pa bo tenko piskal na vseh normalnih nastavitvah, tudi pri 1080p tako da ali se raje povsem odpovedati gamingu ali pa vzeti nek drug cpu in pa ločeno grafično, vsaj 1050Ti, ampak raje več.

gendale2018 ::

>O epycu se še najde kak podatek ampak če prav razumem je to čisto druga serija procesorjev, ki bo nadomestila threadripperje, ne pa tudi ryzne....? ali pač ne?
epyc - server
threadripper - hedt
ryzen - desktop

so pa vsi narejeni iz istih 'lego kock', zen/zen+/.. jeder (po domače)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

tony1 ::

Glendale2018: Kajne? :))

RegulusDraco ::

hahah sem ravnokar opazil da je cena i7-8700 zrasla. Ko je amd 2700x prišel ven sta bila tam tam, zdaj pa je i7 neprimerljivo dražji. Lol. Za i7-8700k hočejo imet med 450 in 470 euri :) :D Se pravi vsaj 100 eurov več kot 2700x. Takrat vem da sta bila oba nekje okoli 400 eur ali pa še kak euro manj.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

MihaK3 ::

Ja, kar poleteli so Inteli, sem tudi sam šele včeraj opazil, zdaj če ne iščeš ravno stabilne 120 fps+ gaming izkušnje se res ne splačajo več...

Predator X ::

MihaK3 je izjavil:

Ja, kar poleteli so Inteli, sem tudi sam šele včeraj opazil, zdaj če ne iščeš ravno stabilne 120 fps+ gaming izkušnje se res ne splačajo več...


sej je R5 2600X prav tudi za to.

RegulusDraco ::

MihaK3 je izjavil:

Dober deal je, dokler ni nekega resnega gaminga, ampak zgoraj sta že omenjena Rise of the Tomb Raider in The Witcher 3, kjer pa bo tenko piskal na vseh normalnih nastavitvah, tudi pri 1080p tako da ali se raje povsem odpovedati gamingu ali pa vzeti nek drug cpu in pa ločeno grafično, vsaj 1050Ti, ampak raje več.


razlika v vložku je:
2400g:
170 eurov za procesor, kjer dobiš zraven tudi grafično, ki se jo da uporabit za stare naslove.

2600x + 1050:
250 eurov za cpu in 170-200 eurov za grafično.----->450 eurov

2600x + 1060:
250 eurov za cpu in 350 eurov za grafično ---->600 eurov


malce slabo primerjavo si dal....170 eurov vs 450-600 eurov za CPU + GPU configuracijo:P
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ko bi vsaj AMD ponudili APU, kot ga ima kitajska konzola Zhongshan Subor.

2400G je 4/8 , Vega GPU 11 CU in 704 SP
Zhongshan je 4/8, Vega GPU 24 CU in 1536 SP več, kot duplo močnejša :O
|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale2018 ::

Intelovih procesorjev primanjkuje zato so šle cene iz dragih na dražje :))

tony1 je izjavil:

Glendale2018: Kajne? :))

Ja, še ne tolk dolg nazaj so bila 4 jedra high end :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale2018 ::

D3m je izjavil:

Ko bi vsaj AMD ponudili APU, kot ga ima kitajska konzola Zhongshan Subor.

2400G je 4/8 , Vega GPU 11 CU in 704 SP
Zhongshan je 4/8, Vega GPU 24 CU in 1536 SP več, kot duplo močnejša :O


A ni ze 2400g omejen z ramom?

Lahko bi dali pa '4x2400g' kot 2950g threadripper in bi imel 16c/32t + 44 cu/2816 sp
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

To bi bilo celo močnejše od RX 580.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale2018 ::

To bi takoj kupil :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MihaK3 ::

RegulusDraco je izjavil:

MihaK3 je izjavil:

Dober deal je, dokler ni nekega resnega gaminga, ampak zgoraj sta že omenjena Rise of the Tomb Raider in The Witcher 3, kjer pa bo tenko piskal na vseh normalnih nastavitvah, tudi pri 1080p tako da ali se raje povsem odpovedati gamingu ali pa vzeti nek drug cpu in pa ločeno grafično, vsaj 1050Ti, ampak raje več.


razlika v vložku je:
2400g:
170 eurov za procesor, kjer dobiš zraven tudi grafično, ki se jo da uporabit za stare naslove.

2600x + 1050:
250 eurov za cpu in 170-200 eurov za grafično.----->450 eurov

2600x + 1060:
250 eurov za cpu in 350 eurov za grafično ---->600 eurov


malce slabo primerjavo si dal....170 eurov vs 450-600 eurov za CPU + GPU configuracijo:P


Ja, za stare naslove, samo zgornja dva sta mogoče rahlo ostarela glede na izid, ne pa na strojno zahtevnost. Sicer pa nisem mislil še boljši procesor namesto 2400g, ampak nekaj v stilu 2200 če že ostanemo pri AM4 platformi (sicer bi zadoščal tudi kak 4 nitni pentium, samo jih nikjer ni na zalogi) + recimo kaka 1050Ti, katero se da dobiti na bolhi že za dobrih 100EUR samo par mesecev rabljeno s še skoraj polno garancijo, ker jih cel kup ljudi, ki so jih v preteklem letu kupili ker so bile ene redkih, katere ni tako hudo podražila mining mrzlica, sedaj ko so cene graf na splošno padle, menjuje za močnejše za svoje gaming rige. Še bolje bi bilo na isti način dobiti kako 1060-ko, magari 3gb, sem jih videl že za 120EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

RegulusDraco ::

hm.

tnx, will think about it.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Brane3 ::

Ne vem, če je že bilo - novi Zeni prihajajo s TDP 45W:

REDDIT: updated Proc spec...

FireSnake ::

Tole je pa kar divje :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tikitoki ::

D3m je izjavil:

Ko bi vsaj AMD ponudili APU, kot ga ima kitajska konzola Zhongshan Subor.

2400G je 4/8 , Vega GPU 11 CU in 704 SP
Zhongshan je 4/8, Vega GPU 24 CU in 1536 SP več, kot duplo močnejša :O


Ker so doloceni slotechovci razlozili, da je to nemogoce in nesmiselno.

D3m ::

FireSnake je izjavil:

Tole je pa kar divje :)


Celo res je

https://www.amd.com/en/products/specifi...
|HP EliteBook|R5 6650U|

neo5468 ::

klinker ::

tikitoki je izjavil:

D3m je izjavil:

Ko bi vsaj AMD ponudili APU, kot ga ima kitajska konzola Zhongshan Subor.

2400G je 4/8 , Vega GPU 11 CU in 704 SP
Zhongshan je 4/8, Vega GPU 24 CU in 1536 SP več, kot duplo močnejša :O


Ker so doloceni slotechovci razlozili, da je to nemogoce in nesmiselno.


Ker si ti tolko pameten, verjetno ves kako je zadeva sestavljena in je to dejansko APU kot 2400g ;)

Evo, izvoli vse to spravit v en cip.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

microchip ::

A bo AMD dal ven kakšen SOC (itx plata skup s procom in grafo ki pobere max ~10W)?

Ahim ::

D3m je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Tole je pa kar divje :)

Celo res je
https://www.amd.com/en/products/specifi...

Zakaj pa ne bi bilo res? Gre za 'E' modele, kakrsne izdaja AMD s to isto oznako ze vsaj od casa prvih Phenomov.

So pac toliko pocasnejsi, da pokurijo manj, podobno kot 'T' verzija pri Intelu.

D3m ::

Samo potrdil sem še z uradnim linkom. Nič takega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Downclockan Ryzen pac. To lahko sam doma ustimas z vsakim CPUjem. Ne vem kaj folk orgazmira na take zadeve, sploh pa kupuje in celo vec placa za njih.

dolenc ::

Ker vsi tega ne znajo in lahko to že kupijo. Ravno tako so ponavadi "binned" kosi.

Seveda za slo-tech je to res bedarija, ampak ko je ljudem dolgčas ...

RegulusDraco ::

dolenc je izjavil:

Ker vsi tega ne znajo in lahko to že kupijo. Ravno tako so ponavadi "binned" kosi.

Seveda za slo-tech je to res bedarija, ampak ko je ljudem dolgčas ...


kdor tega ne zna pa itak ne rabi ultra varčnega procesorja.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Brane3 ::

IMO je poanta tega da gre za čipe, ki so binani v smislu nizkega leaka in pa verjetno imajo optimiziran power profil v to smer.

sirotka ::

RegulusDraco je izjavil:

dolenc je izjavil:

Ker vsi tega ne znajo in lahko to že kupijo. Ravno tako so ponavadi "binned" kosi.

Seveda za slo-tech je to res bedarija, ampak ko je ljudem dolgčas ...


kdor tega ne zna pa itak ne rabi ultra varčnega procesorja.


Seveda rabi, samo drugi mu ga zapakirajo in ga zato mal več plača...

J3455 je pa fajn zadeva za htpc, nas-e,... 8w v idlu z 1TB 2.5 diskom, okol 18w (2x3TB WD green+ pcie intel mrežna)...

pegasus ::

Katere desktop am4 plate omogočajo omejitev tdp navzgor? Tudi laptop proci so lahko 15w ali 35w, kje se to nastavi?

tikitoki ::

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

D3m je izjavil:

Ko bi vsaj AMD ponudili APU, kot ga ima kitajska konzola Zhongshan Subor.

2400G je 4/8 , Vega GPU 11 CU in 704 SP
Zhongshan je 4/8, Vega GPU 24 CU in 1536 SP več, kot duplo močnejša :O


Ker so doloceni slotechovci razlozili, da je to nemogoce in nesmiselno.


Ker si ti tolko pameten, verjetno ves kako je zadeva sestavljena in je to dejansko APU kot 2400g ;)

Evo, izvoli vse to spravit v en cip.



Vidim, da si tolk neumne, da nisi dojel sporocila. Kar se tko al tko predvideval. Skoda casa zate.
««
245 / 611
»»