» »

AMD R3xx series

AMD R3xx series

Temo vidijo: vsi
««
61 / 115
»»

D3m0r4l1z3d ::

razprodati 30.000 kosov in imenovati to za uspeh, NOT
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Senitel ::

PredatorX je izjavil:

Saj sem napisal "mislim". Ničesar nisem trdil.. prav tako pa se ti ne obnašaj tako kot, da si največja legenda tega sveta.
Jst se osebno nebom ubadal. Prvo me zanima koliko bodo async shaderji pomagal v DX12 špilih, najlažje bo, da kar DX12 špil vzamem in probam.
- Deus Ex : Mankind Devided.
Tko, da lahko trdim in mislim, da ima AMD prednost v VR in DX12 napram NVIDIJI, ki je imela večjo prednost v DX11. Vse bomo pa raje testestirali in potem razglabljali. Se strinjaš?

Skoz trdiš kako bodo async shaderji pomagali v DX12 in kako bodo pomagali AMD-ju specifično. In skoz vlečeš sem not neke kvazi tehnične razlaga iz nekih xz forumov, ki podpirajo to tvoje religiozno prepričanje. Če ti tvoji linkani posti kvasijo bedarije, se mi zdi povsem korektno, da te bedarije pokažem.
Kaj točno se dogaja v AotS ti tu na forumu ne bo noben mogel dal točnega odgovora. Lahko samo ugibamo, nimamo nobenega vpogleda v kaj ta benchmark dejansko počne. To, da naj bi bil nek hardware sposoben poganjat shaderje asinhrono ali ne, je pa v bistvu dost enostavno preverit...

PredatorX je izjavil:

Če ima pa tisti človek 100% prav... lahko pa vsak presodi sam.

Vsak lahko presodi sam? Če si ti presodil napačno, koliko drugih bo naredilo isto?
Ravno ta del mi gre pri vsem tem konkretno na živce. Dejansko prideš sem gor, poveš da nimaš pojma o tem, lahko si pa vse preberemo v nekem x postu na nekem y forumu.
Jaz sicer nimam pojma, ampak zemlja mora bit ravna, eko še dejstva:

Mogoče bo pa komu zanimivo ane. >:D

Truga ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

razprodati 30.000 kosov in imenovati to za uspeh, NOT

Ja ze ze, ampak nemores rect da je cenovna politika slaba, ce razprodas vse kose ki jih mas?

D3m0r4l1z3d ::

eh, ne, če bi nvidia naredila samo 10 Titanov x2 po 3000 EUR in vse prodala, še ne pomeni, da imajo dobro cenovno politiko
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Truga ::

Kar hoces rect je, ker so razprodali vse kose bi morali ocitno se bolj nategnit ceno? Ja, se strinjam.

D3m0r4l1z3d ::

Market share kaže, da nimajo dobre cenovne politike :-)

Truga je izjavil:

Kar hoces rect je, ker so razprodali vse kose bi morali ocitno se bolj nategnit ceno? Ja, se strinjam.

če bi jih imeli 60.000 namesto 30.000 pa bi rekel, da nimajo dobre cenovne politike?

Senitel, PredatorX bi ti moral napisati, da je Zemlja ravna, relativno
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

AMD bi do danes moral prodat že kak milijon Furyjev.. 30.000 je pljunek v morje in zaenkrat so zagotovo v velikem minusu, zalog in razumnih cen pa še kar ni na vidiku. Čez 3 mesece bo pa verjetno že prepozno zanje, ker bodo ljudje začeli čakati na Pascala.. 8Gb HBM2, 16nm, kdo ne bo počakal pol leta na to zver? Recimo, da bo izzid napovedan za junij 2016.. Game over, pa četudi kasneje prestavijo izzid na november. Furyje bodo primorani deliti po 300€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Truga ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

če bi jih imeli 60.000 namesto 30.000 pa bi rekel, da nimajo dobre cenovne politike?

Odvisno. A so jih razprodali? Ce ja, pol je ok. Ce ne, pol ni ok.

Jarno ::

Kje je že bil problem? Aja v tem, da je GCN v DX11 tak tak in blesti v DX12. Morda. Zakaja pa ne?
Sicer pa je itak jasno, da bo DX12 dominiral šele čez čas in takrat bodo zunaj že nove arhitekture.
Pri nVidii se znajo potruditi in prilagoditi trgu, AMD pa je rad nekje v oblakih prihodnosti, in se jim trenutno razvijalci prilagajajo po žličkah.
Skrbi me edino, da bodo za "8Gb HBM2, 16nm" še kako leto po izidu oboji navijali cene...

Truga ::

DarwiN je izjavil:

AMD bi do danes moral prodat že kak milijon Furyjev..

S tem se strinjam. Samo pri te ceni ne bi nikol prodali miljon Furyjev, ker pa jih nimajo komot navijejo ceno, pa vseeno razprodajo.

D3m0r4l1z3d ::

Truga je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

če bi jih imeli 60.000 namesto 30.000 pa bi rekel, da nimajo dobre cenovne politike?

Odvisno. A so jih razprodali? Ce ja, pol je ok. Ce ne, pol ni ok.

če jih ne bi razprodali, bi morali znižati ceno in to pomeni, da nimajo dobre cenovne politike
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Truga ::

Ampak oni so jih razprodali. Kaj tocno mi hoces kle povedat?

piromanček ::

pol 2016 je zadnja šansa za amd, če ne gre v maloro/prodajo?

Truga ::

Vec ali manj, ja.

D3m0r4l1z3d ::

Truga je izjavil:

Ampak oni so jih razprodali. Kaj tocno mi hoces kle povedat?

da je 30.000 relativno majhna številka in ne moreš ocenit to kot: če so vse razprodali, imajo dobro cenovno politiko
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Truga ::

Tocno in samo od tega je odvisna cenovna politika. "A sm prodal vse kartice za profit?" Ce je odgovor ja je cena ok.

D3m0r4l1z3d ::

Odvisno kakšen profit in kaj čem zdaj naprej sploh še prodajati, najboljše Nanote, ki sem jih šparal, da jih za isto ceno razprodam :-)

piromanček je izjavil:

pol 2016 je zadnja šansa za amd, če ne gre v maloro/prodajo?

Tako na cpu kot gpu trgu, do takrat pa staro robo in še neka 10k nanotov
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

Še enkrat.
- R9 290X vs GTx 780TI
- Več compute moči, več taskov lahko hkrati naredi
- Tud GCN - async shaderji so bolje "prilagojeni".

Kepler sploh nepodpira async shaderjev - gaming.
Kakor sem rekel prej:
Kepler - 32 queues compue does not support.
GCN 1.1, R9 290 - 64 + 1 Compute/graphic/copy + support.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

PredatroX ::

Kje so benchmarki kaki? pa ne tiste z amd logotom prosim
predator je rekel da bodo 27. ze tu

D3m0r4l1z3d ::

teorija je eno, praksa pa drugo

ja, bo treba do benchmarkov počakat
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

torej še kak mesec
#brezpodpisa

PredatorX ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

teorija je eno, praksa pa drugo

ja, bo treba do benchmarkov počakat



se strinjam.
Trenutno pa ima samo maxwell 2 podporo za async shaderje.
Maxell 2 ima manj compute performance ter 32 queues medtem, ko GCN 1.171.2 (R9 290+,R9 380,..) 64 queues.
trenutno dobro zgleda za AMDjev GCN predvsem proti keplerju. Ampak benchmarki bodo pokazali svoje.

SuperVeloce ::

1. Ja, ima manj compute moči? Kako točno to na tebe kot gamerja vpliva?
2. Če se hvališ s 64queues pri gamingu, je nekako tako, kot bi se pri SSDju hvalil, da ima dober random performance pri queue depth 64.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

PredatroX ::

amd tekmuje z zgodovino oz. keplerji dandanes? zakaj v cem je fora?
a res sele naslednji mesec bodo testi?
eh nic pol ne splaca se cakat pa vidim da bo 700e omg kot da bi 970 itx bla 2x vec od obicne

SuperVeloce ::

sej fiji mini ni 2x več od furija...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

D3m0r4l1z3d ::

cenovno je Nano 2x 970mini
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

SuperVeloce ::

To je res ja. Ampak po drugi strani so računalniške komponente (gaming grafične) verjetno ena redkih stvari v tehniki, kjer se občasno dogaja, da dobiš za 2x več denarja 2x večji performance (bolj zato, ker so low end grafike enostavno predrage). To skoraj nikjer drugje ne drži in cena skoraj eksponentno narašča.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Truga ::

Navita 980Ti je skoraj 2x hitrejsi od navite 970, pa samo ~2x drazja. Tako da se dogaja, ampak zelo redko. :P

SuperVeloce ::

Tudi 970 se da naviti. Prav tako 980ti nimaš v itx izvedbi, kvečjemu je 3x daljša :P. Če že kaj, je tale mini še bolj nišna kot 980ti. Brez pardona, tudi meni je cena uhuhu, ampak tako pač je s high end nišnimi karticami. Vsi ostali pa lahko upamo na padec cen Fury (non-x), ko bo zaloga dejansko folgala povpraševanje.

edit: sem videl, da si pisal tudi za 970 kot navito. Ampak zakaj bi navite primerjal, če so stock v približno istem razmerju
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Truga ::

Ker ce kupis nvidijo in jo ne navijes si bebec. Ce ne navijas se pogosto bolj splacajo radeoni, sploh pri visjih resolucijah.

PredatorX ::

SuperVeloce je izjavil:

1. Ja, ima manj compute moči? Kako točno to na tebe kot gamerja vpliva?
2. Če se hvališ s 64queues pri gamingu, je nekako tako, kot bi se pri SSDju hvalil, da ima dober random performance pri queue depth 64.


ja hvalim lahko. :) Če bo sploh imelo kaj vpliva sem tudi sam skeptičen. Point je, da je AMD v prednosti.


En primer async shaderjev
http://arstechnica.com/gaming/2015/08/d...
R9 290X je skoraj na nivoju GTX 980TI! Z boljšomi frametimes-i

Nvidia ima res veliko prednost v tessellaciji. Čeprav je AMD GCN 1.2 popolnoma sposoben furat teselacijo je problem rasterizer efficiency.
Seprav recimo nekak
- brez tess ~75-90% @ 13 pixel per clock
- normalne tess 18-25% @ 4 pixel per clock
- extreme tess - 6.5% @ 1 pixel per clock

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

PredatorX ::

DarwiN ::

Predator, imaš Fury X akcijo na amazonu za 619€.

Kaj še čakaš? :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

AapocalypseE ::

Na €€€ :))

SimplyMiha ::

Hm, da kartica stane toliko kot en nov 1080p gaming računalnik...

Jok, brate, nič ne bo.

SuperVeloce ::

Joking aside, tole je super cena.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

PredatroX ::

SuperVeloce je izjavil:

Tudi 970 se da naviti. Prav tako 980ti nimaš v itx izvedbi, kvečjemu je 3x daljša :P. Če že kaj, je tale mini še bolj nišna kot 980ti. Brez pardona, tudi meni je cena uhuhu, ampak tako pač je s high end nišnimi karticami. Vsi ostali pa lahko upamo na padec cen Fury (non-x), ko bo zaloga dejansko folgala povpraševanje.

edit: sem videl, da si pisal tudi za 970 kot navito. Ampak zakaj bi navite primerjal, če so stock v približno istem razmerju

praviš da bo tudi 2x hitrejša? tudi v temle: http://www.cooltek.de/en/cubes/coolcube... vsepovsod namreč piše up-to 1000mhz torej je to lahko 200-300 ko se zagreje
2x hitrejša na fullhd?

kako to da ni zaloge ali pa se dejansko tako slabo prodajajo? ne razumem tega sarkazma

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

PredatroX je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

Tudi 970 se da naviti. Prav tako 980ti nimaš v itx izvedbi, kvečjemu je 3x daljša :P. Če že kaj, je tale mini še bolj nišna kot 980ti. Brez pardona, tudi meni je cena uhuhu, ampak tako pač je s high end nišnimi karticami. Vsi ostali pa lahko upamo na padec cen Fury (non-x), ko bo zaloga dejansko folgala povpraševanje.

edit: sem videl, da si pisal tudi za 970 kot navito. Ampak zakaj bi navite primerjal, če so stock v približno istem razmerju

praviš da bo tudi 2x hitrejša? tudi v temle: http://www.cooltek.de/en/cubes/coolcube... vsepovsod namreč piše up-to 1000mhz torej je to lahko 200-300 ko se zagreje
2x hitrejša na fullhd?

kako to da ni zaloge ali pa se dejansko tako slabo prodajajo? ne razumem tega sarkazma

Kje sem napisal, da bo toliko hitrejša? Pogovarjaj se sam s seboj kje drugje.

Ni zaloge, problem je predvsem HBM (zaradi počasne proizvodnje) na interposerju. Da AMD ne folga dobavljati niti tisti minimum kartic, ni nobena skrivnost. Ne vem o kakšnem sarkazmu sanjaš.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

D3m0r4l1z3d ::

Privrženci AMD grafik so/smo malo butthurt, ker zadeva teoretično zmaga in prehiti konkurenco, potem pa ali driverji ali developerji ali še kakšna bolj obskurna zadeva prepreči izkoristek vse te moči, ki pa na žalost tudi v vatih in segrevanju pride do izraza, praktično je slab izkoristek tisto kar najbolj moti, vsaj tiste, ki ne slišimo prvič za pomembnost izkoristka pri tehnikalijah
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PredatorX ::

Eto Async shaderje pri maxwellu.

P.S. There is no war of words between us and Nvidia. Nvidia made some incorrect statements, and at this point they will not dispute our position if you ask their PR. That is, they are not disputing anything in our blog. I believe the initial confusion was because Nvidia PR was putting pressure on us to disable certain settings in the benchmark, when we refused, I think they took it a little too personally.

AFAIK, Maxwell doesn't support Async Compute, at least not natively. We disabled it at the request of Nvidia, as it was much slower to try to use it then to not.
Weather or not Async Compute is better or not is subjective, but it definitely does buy some performance on AMD's hardware. Whether it is the right architectural decision for Maxwell, or is even relevant to it's scheduler is hard to say.

Read more: http://wccftech.com/oxide-games-dev-rep...


Očitno je Mahigan imel prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Seljak ::

Se še komu dogaja,da se mu z temi novimi AMD R9 gonilniki le ti sesuvajo. Meni se random sesuvajo,ko brskam po spletu(Google Chrome). V igrah deluje vse tako kot mora,ko pa brskam pa mi non-stop javlja,da so se GPU gonilniki sesuli in nato obnovili. Včasih lahko brskam dalje,včasih pa brskalnik zmrzne in ga moram prisilno zaustaviti. Bral sem,da bi naj bili problemi v Fire foxu,če imaš odprtih več zavihkov(oken). Meni se to dogaja v Chrom-u tudi,če imam odprt samo eno okno ali zavihek. Namestil sem tudi nove Beta gonilnike in se dogaja enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

m0LN4r ::

Poskusi še z IE, Edge ali FF, če se dogaja enako
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

#brezpodpisa

D3m ::

Pri meni ni problema.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

izklop hardware pospeševanje
#brezpodpisa

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

da so ven spustil TPU, ki dela dost indepth reviewe, je kr mal bedna
#brezpodpisa

D3m ::

Saj jo ima Anandtech a z njimi pa nisi zadovoljen? Jesus H. Christ.

"dost indepth", da fak to pomeni? Indept je Anand ne pa Tech.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

teste porabe pa glasnosti delajo poleg toms hardware najbolše
#brezpodpisa

Napajalc ::

To je kar dober indikator kakšne barve so testerji.
011011100111010101100010
««
61 / 115
»»