» »

AMD R3xx series

AMD R3xx series

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 115
»»

m0LN4r ::

Da nebote preveč smetil po temi Nvidia GTX 900 series imate tukaj lasten peskovnik za prihajajočo novost od AMDja:

Govorice šušljajo o TDP 300W, kar v praksi za nereferenčne OC modele pomeni še več: http://wccftech.com/amd-taped-radeon-r9...
Pravtako se šušlja, da ostajamo zaenkrat še pri 28nm.
- Zelo dobre rešitev za hladne mesece.

Malo manj prijetna rešitev za:
Lastnike slabših napajalnikov in neklimatiziranih prostorov (v poletnih mesecih) vzemite tole v upoštev.
Pravtako ne pozabimo na glasnost in velikost potrebnega hlajenja in obrate ventilatorjev znotraj takega sistema.


Predajam peskovnik za nadaljno debato, novicam in govoricam o prihajajočih karticah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
  • zaklenil: galu ()

DarwiN ::

Prav tako se šušlja, da naj bi ena od novih kartic dosegla 8100 točk pri 3dmark 2011, kar je ~80% večja zmogljivost kot 290x (~4700 točk) in kar je precej na meji verjetnega.



Ampak, dDon't believe everything you see and hear. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

@DarwiN
80% od 8100 je okvirno 6500 oz. 20% je na oko 1600.

Če bo 80% hitrejša pomen, da bom namesto 100fpsjev dobil 180 ??? Kupim takoj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DarwiN ::

m0LN4r je izjavil:

@DarwiN
80% od 8100 je okvirno 6500 oz. 20% je na oko 1600.

Če bo 80% hitrejša pomen, da bom namesto 100fpsjev dobil 180 ??? Kupim takoj.


Ja.. 70-80%... iz 5000 na 8000.. Evo ti link do razlage, od kod je prišel ta leak.

Skratka, tudi OC verzija 390X ne more naredit takšnega preskoka.. Too good to be true..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

XKEKAX ::

Kako je pa kaj s približnim izidom? Že kaj znano?

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

RejZoR ::

https://rejzor.wordpress.com/2015/01/22...

Počasi se pojavljajo uradni podatki... Tole novo je direktno od Lise Su, vodje produktnega programa. Zanimivo, da bo R9-380 imel 4096 stream procesorjev, očitno imajo za 390 modele še večje plane...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

>Zanimivo, da bo R9-380 imel 4096 stream procesorjev, očitno imajo za 390 modele še večje plane...

po čem sklepaš, da nebo že 380 series topend ponudba ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RejZoR ::

R9-290 anyone?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Ker se je amd vedno držal x9x naminga za topend kartice...
#brezpodpisa

Skyman ::

Bols da bi bil naslov teme AMD R9-3xx

Drugace pa ja.. govori se da naj bi bila 45% hitrejsa 390x napram 290x ter imela naj bi 9x hirejsi ram od GDDR5

Xserces ::

9x hitrejsi ram kot GDDR5? woot?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

gddr85 ::

to zna bit najbrž 380x ne 390x

Skyman ::

Xserces je izjavil:

9x hitrejsi ram kot GDDR5? woot?

The report reiterated the previously leaked specifications of 4096 stream processors / GCN cores and 4GB of 3D stacked High Bandwidth memory which is 9 times faster than GDDR5. Based on the increased number of compute units alone we should see an improvement in performance north of 45% with the new card compared to the R9 290X.

pa naj bi imela 640gb bandwith

TO so itak samo ugibanja ter razni leak-i,dejansko naj bi prisla med aprilom ter junijem

hojnikb ::

9x hitrejši ram sam po seb še nič ne pomeni..
#brezpodpisa

RejZoR ::

hojnikb je izjavil:

9x hitrejši ram sam po seb še nič ne pomeni..


Od viška pa tud nikoli ni bolela glava. In če kartice imajo surov bandwidth se dokazano bolje obnašajo v high res situacijah z glajenjem robov. Kar je tud razlog zakaj se R9-290X tako dobro drži celo proti GTX 970/980... 512bit bus in hiter GDDR5 VRAM.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Kje piše da bo grafa mela 9x hitrejši spomin ?
Verjeno bo hitrejši od 290x, ampak 9x ziher ne..
#brezpodpisa

AapocalypseE ::

The report reiterated the previously leaked specifications of 4096 stream processors / GCN cores and 4GB of 3D stacked High Bandwidth memory which is 9 times faster than GDDR5.

http://wccftech.com/r9-380x-coming-q2-2...

Kdo pa pravi, da bo 9x hitrejša od 290x?

Naj bi bila 45% ali več hitrejša od 290x.

m0LN4r ::

Ne pri amdju je vedno _UP_TO_45% in tudi boost clocki bojo instabilni, zaradi visokih tempov.

Jaz samo upam da tole zrihtajo:
 Ker se tudi moja 7870, špona na dveh monitorjih za brezveze nekam v prazno. Edina stvar ki jo moram poslušat.

Ker se tudi moja 7870, špona na dveh monitorjih za brezveze nekam v prazno. Edina stvar ki jo moram poslušat.

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Napajalc ::

To je res bedarija, sem probal na silo mu dat nastavitve za 1 monitor in je vse lepo delalo.
Pogovarjamo se o 40w večji porabi za prazen nič (r9 290), bedarija in velik minus za amd.

Skyman ::

Kdo je pa rekel da bo 9x hitrejsa od 290x??? ce ne znate brat potem bo pa ze drzalo :))

RejZoR ::

Samo pomeni, da je stacked VRAM 9x hitrejši od GDDR5, kar pa nikakor ne pomeni, da bo kartica 9x hitrejša lol.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Skyman ::

sei jz sm to napisal malo zgoraj..

RejZoR ::

Enim je treba 2x napisat, da napol dojamejo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Skyman ::

Radeon R9 390X(2) -- GeForce GTX 990
Radeon R9 380X ---- GeForce GTX 980
Radeon R9 370X ---- GeForce GTX 970
Radeon R9 370 ----- GeForce GTX 960 Ti
Radeon R7 360X ---- GeForce GTX 960

Nekak tko se nekaj spekulira glede performance

Kot prvo naj bi prisla 380x vn kot odgovor nvidije za 980

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

RejZoR ::

R9-390X pa bo za GTX 980 Ti. Vsaj če špekuliramo po GTX 700 seriji...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

r9 270 bo pa rebrand r9 290 serije :))
#brezpodpisa

DarwiN ::

380x bi torej naj bil podobno zmogljiv kot GTX980, le da bo imel manjšo učinkovitost (kolikor poznamo AMD). In potem mora Nvidia samo spustit cene in je AMDjeva 300 serija poražena.. Nekako tako kot je AMD spustil cene kmalu po izzidu 970/980 kartic, le da jih v tem primeru kljub temu 'nihče' ne kupuje, ravno zaradi porabe/segrevanja/hrupa.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

380x bo navita 290x nič drugega :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Buggy ::

...le da jih v tem primeru kljub temu 'nihče' ne kupuje, ravno zaradi porabe/segrevanja/hrupa.


govori zase...raje za dosti manj denarja vzamem 290 in igram na 4K, kot kriplano 970 in se praskam po jajcih, ko mi bo stekal zaradi memory buga >:D


m0LN4r je izjavil:

380x bo navita 290x nič drugega :)



bravo..zdej pa se razlozi malo kako si to mislu.

AapocalypseE ::

m0LN4r je izjavil:

380x bo navita 290x nič drugega :)


290x ma HBM?

Že zaradi tega ne bo mogla bit navita 290x...

hojnikb ::

380 ziher nebo mela HBM, amapk zna bit skor gotov rebrand 290ke. 390X bo pa nova zadeva z HBM. Razn če se amd odloči in reče da je 380X po novem top kartica. Pol se pač lestvica pomakne dol.
#brezpodpisa

AapocalypseE ::

Time will tell 8-)

hojnikb ::

Še vedno se je rebrandalo, nwm zakaj bi bilo sedaj drugače..
#brezpodpisa

AapocalypseE ::

Time will tell 8-)

Noben pa ne more videt v prihodnost, da lahko reče to pa bo ziher tak ;)

Buggy ::

hojnikb je izjavil:

Še vedno se je rebrandalo, nwm zakaj bi bilo sedaj drugače..


seveda se bo...samo ce ze, potem se bo prepakiralo/okrnilo 290 v 370 in ne v 380 IMHO

hojnikb ::

> seveda se bo...samo ce ze, potem se bo prepakiralo/okrnilo 290 v 370 in ne v 380 IMHO

če bo 380X topend ponudba, potem ja.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RejZoR ::

DarwiN je izjavil:

380x bi torej naj bil podobno zmogljiv kot GTX980, le da bo imel manjšo učinkovitost (kolikor poznamo AMD). In potem mora Nvidia samo spustit cene in je AMDjeva 300 serija poražena.. Nekako tako kot je AMD spustil cene kmalu po izzidu 970/980 kartic, le da jih v tem primeru kljub temu 'nihče' ne kupuje, ravno zaradi porabe/segrevanja/hrupa.


Ne vem iz kje si potegnil, da so AMD kartice vedno manj učinkovite. Imaš cel kup stvari, kjer AMD kartice peljejo scat NVIDIA kartice na celi črti. In za compute vem da je Maxwell precej švoh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

DarwiN ::

@Rejzor.. Jaz sem imel v mislih energetsko učinkovitost (porabo elektrike).. Kjer AMD zaostaja, a ne, tako pri cpu-jih kot gpu-jih..

AMD je znižal ceno 290x na nivo GTX970, ki je primerljiva tudi po zmogljivosti, vendar danes kljub temu redko kdo kupi 290x.

Če izzide 380X za ~350€ in če bo primerljiva z GTX980, mora nvidia samo znižat ceno in bomo še naprej "vsi" kupovali nvidio.. Podobna zmogljivost, manjša poraba, tišje delovanje.

Seveda špekuliram 100 na uro..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

RejZoR ::

Men je vseeno za porabo. Če ven dobim visok framerate za solidno ceno mi je vseeno kolk štroma požira. Glasnost sem uredil še pri vsaki grafični, tko da ne vidim težave.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trnvpeti ::

RejZoR je izjavil:

Men je vseeno za porabo. Če ven dobim visok framerate za solidno ceno mi je vseeno kolk štroma požira. Glasnost sem uredil še pri vsaki grafični, tko da ne vidim težave.

A ce izbiras med A in B, obe isto staneta, B je tisja in pokuri manj stroma, a ti je vseeno?

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Men je vseeno za porabo. Če ven dobim visok framerate za solidno ceno mi je vseeno kolk štroma požira. Glasnost sem uredil še pri vsaki grafični, tko da ne vidim težave.

A ce izbiras med A in B, obe isto staneta, B je tisja in pokuri manj stroma, a ti je vseeno?

Sj rezjzorćek je že večkrat povedal, da poraba ni issue :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Buggy ::


Sj rezjzorćek je že večkrat povedal, da poraba ni issue :)


za tiste par uric ko grafa res dela na full load...poraba res ni issue...pa cetudi bi skoz laufal na polno, je strom pri nas se vedno tako pocen da se okol tega res ni za sekirat (raje kaksno luc vec doma ugasnite).
Kar se pa hlajenja tice pa tudi ni tezav. Moja WF3 290 je popolnoma neslisna (je pa res da imam zelo dobro prevetreno ohisje) max temp, ki sem ga z Afterburnerjem zalogiral pa 72 stopinj. Isto pri 270X CF setupu tudi WF3..neslisno. 7950 z dvemi venti sem moral pa prilagoti parametre z AB, da sem dobil zelene rezultate po glasnosti in tempih (downvolt + OC).
OK res da so prve referencne 290 bile okoli tega malo problematicne...custom 290 (sploh tiste s tremi venti) pa so nekaj cisto drugega od tega posplosevanja kako so AMD karte sesalci in centralne peci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

hojnikb ::

hja, ampak če imaš na izbiro 2 kartici, ki stanejo isto in so isto hitre... Katero boš vzel... Tisto z 200W ali tisto z 300W ?
#brezpodpisa

Buggy ::

hja, ampak če imaš na izbiro 2 kartici, ki stanejo isto in so isto hitre... Katero boš vzel... Tisto z 200W ali tisto z 300W ?


Ker pa gre za hipoteticno vprasanje in z Nvidia/Amd nima veze, ker je v slednjem primeru prisotno dosti vec parametrov, bi vzel pac novejso.
Pricakoval bi kaksen gain z driverji, na porabo ne bom gledal prioritetno.

M-XXXX ::

hojnikb je izjavil:

hja, ampak če imaš na izbiro 2 kartici, ki stanejo isto in so isto hitre... Katero boš vzel... Tisto z 200W ali tisto z 300W ?

CF/SLI dveh cenejših, ki so konkretno boljše!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

hojnikb ::

to je skoraj vedno slaba izbira...
#brezpodpisa

Clubraider ::

S takim pogovor ne boste prišli nikamor.
Vsak vzame tisto grafično, katera mu je boljša za njegove pojme.

Jaz bom verjetno počakal na 390x da vidim kakšna bo cena in kakšen Performance.

Zaenkrat pa mi moja 290 OC služi odlično, tako da neke sile nimam.
Dobro je prvo počakati malo na teste in primerjavo med obema taboroma.

Živi bili in videli 8-)
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

m0LN4r ::

za tiste par uric ko grafa res dela na full load...poraba res ni issue...pa cetudi bi skoz laufal na polno, je strom pri nas se vedno tako pocen da se okol tega res ni za sekirat (raje kaksno luc vec doma ugasnite).

Tak razmišljate tisti, ki imate samo eno kartico za špilanje igric 2-3 ure na dan.
Sory ampak, meni ni vseeno če za isti denar dobim poleti v sobo kalorifer, da mi napajalnik laufa 30% več, grafa vrti ventilatorje več, pa še na koncu leta doplačam štrom.
Mislim zakaj bi si to naredil.

Imam dve starejši zelo potratni in vroči kartici trenutno (eno amd in eno nvidio).
Never again.
Zaradi tega sem moral vzeti dražji napajalnik (da nebo preveč obremenjen),
omara se mi greje ko hudič,
ventiče moram poslušat 50db namesto 40db -ko kaj pretvarjam,
najmanj 1kw na dan bi prišparal,
pa poletje in če nimaš klime sploh ne omenjam.

Če je komu kdo fetiš, da si to dela mu jih takoj dam in menjam za manj potrane-isto efektivne alternative.

Mene ne briga ali je AMD ali nvidia, ampak take stvari so tudi pomembne. Tako kot dobre gume na hitrem avtu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Buggy ::

Tak razmišljate tisti, ki imate samo eno kartico za špilanje igric 2-3 ure na dan.


seveda...ker vec kot je toliko nimas vsakodnevno igric kaj za spilat...bos se zbolu ali pa imas prevec prostega casa :D

Sory ampak, meni ni vseeno če za isti denar dobim poleti v sobo kalorifer, da mi napajalnik laufa 30% več, grafa vrti ventilatorje več, pa še na koncu leta doplačam štrom.
Mislim zakaj bi si to naredil.


Pozimi se pa zastojn ogrevas, ko si minal:)), drugace pa razlika ni taksna, da bi ti konkretno cutil razlike med enim ali drugim taborom, ko bi obe ganjal na full...se v compu greje se kaj drugega takrat kot grafa in ce imas ti vse skup stlacen v omari, ti verjamem da se ti vse skup dere in pregreva...to ste pa vi gejmerji, mi minerji znamo sisteme dobro prezraciti in optimizirat...za simulacije voznje pa uporabljamo hladno klet, kjer odpadno toploto kartic pretvarjamo s toplotno crpalko v toplo sanitarno vodo :))

Zaradi tega sem moral vzeti dražji napajalnik (da nebo preveč obremenjen),
omara se mi greje ko hudič,
ventiče moram poslušat 50db namesto 40db -ko kaj pretvarjam,


sem ze zgoraj napisal...tvoj problem in stvar optimizacije. Napajalnik pa prav da imas bolji/mocnejsi, eni smo ze v startu poskrbeli za pravo izbiro...sam imam 1200W platinum v masini...ostalo se od mininga >:D

Tko da zame se kaksno poceni AMD kartico prosim...se raje ce mi jo kdo proda za take smesne dnarje kot eni sanjajo, zdej ko greste masovno 9xx Nvidie kupovat....meni zelo pase taksno stanje ;)


Drugace pa socustvujem s tabo, ker imas z AMD take tezave. Ce tvoja gaming postavitev pac zahteva tisji in hladnejsi setup bos delam na tem da si bos naredil ustrezno okolje, naceloma tudi AMD lahko pod vodo vrzes, ce je ze taka sila...zelim povedati, da si vsak uredi svoj prostor bolj ali manj uspesno glede na svoje potrebe. In nekomu je pravzaprav cisto vseeno kaj ima ker se za vsak problem najde resitev.
««
«
1 / 115
»»