» »

napajalnik za LED monitor

napajalnik za LED monitor

elektron_1 ::

Pozdravljeni,

preko bolhe sem kupil LED monitor LITEON. Star cca 10 let. Pri pregledu pred nakupom nisem opazil težav..Ko sem ga doma priklopil sem po 1 uri delovanja ugotivil da se se adapter nenormalno segreva in monitor se izklaplja - predvidevam da zaradi adapterja, saj sem ga večkrat izklopil iz elektrike in ko se je zadeva malo ohladila, je monitor spet delal do pregretja...

Ta adapter ima sledeče karakteristike:OUTPUT 19V, 3,42a lps, 65W...
Ker je princip bolhe znan videno-kupljeno in prodajalec ni več zainteresiran za sodelovanje iščem rešitev oz nov adapter. Vidim, da adapterja s podobnimi lastnostmi ni zato bom moral kupiti nekaj podobnega...(razen če sem kaj spregledal)

VPRAŠANJE: na KATERO lastnost moram biti pozoren pri nakupu adapterja? Napetost?Tok? Moč? vse skupaj?...
Mogoče bi lahko uporabil tudi kakšen star adapter od laptopa...

Hvala

PA še to:

Prodajalec je oz. so: maracpalac1 oz. tihimarc, trgovina ki jo oglašajo po spletu je mpt.happy-be-happy.com

dope1337 ::

Gledaš da je ista napetost, ter da je izhodna moč adapterja (podana v W) >= porabnika (LED monitorja).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

elektron_1 ::

aha..torej V in W je pomembno...A torej ni...
hvala in lep dan

Mitch ::

Sej tudi amperi so pomembni ampak ker so vati izpeljana enota lahko izračunaš tudi A...

elektron_1 ::

vem vem:)..samo ker je bilo tako napisano...

predpostavljam da je najbolje če so parametri enaki. Ker pa ne zasledim polnilca s takimi parametri se sprašujem, ali je kaj narobe, če dam močnejši (verjetno bolje kot švohejši) polnilec? močnejši po bilokakšnem parametru oz. če moja ideja ne drži, na katero spremenljivko moram pazit..

Frenckie ::

Poglej na nalepko na monitorju in preveri, če je bil ta napajalnik sploh pravi. In se je zato pregreval.

elektron_1 ::

hja. Oboje je LITEON. Če je model adapterja ustrezen modelu monitorja bi moral poguglat.

Vrednosti so pa sledeče:

P(monitor)=12V x 4,16A=50W

P(adapter)=19V x 3,42A=65W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
191888 (1133) Bye
»

20v napajalnik na 19V laptopu

Oddelek: Strojna oprema
11818 (528) mihec87
»

napajalni kabel- kaj je pomembno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61020 (878) barossa45
»

Adapter za medion laptop...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91621 (1446) #000000
»

Polnenje prenosnika v avtu?

Oddelek: Strojna oprema
182581 (2153) Damjan Jagar

Več podobnih tem