» »

20v napajalnik na 19V laptopu

20v napajalnik na 19V laptopu

Mike0 ::

Imam napajalnik ki prejme 1.7a in outputa 19v,3.42a,ki se je pokvaril.

Zdaj uporabljam napajalnik ki prejme 1.5a in odda 20v,4.5a ali bo kaj narobe?

mat xxl ::

NE !

techfreak :) ::

Glede malo visje napetosti ne bi smelo biti problemov, je pa lahko tezava ce napajalnik ne more dati od sebe pricakovanega toka (1.7A). Sicer v vsakem primeru je priporocljivo da najdes 20V napajalnik, ki da od sebe 1.7A ali vec.

hojnikb ::

dej ber malo... zadeva gotovo ne da od sebe 1.5A (to bi pomenl, da je 30W napajalc), ampak da od sebe 4.5A, kar je vrh glave za OPjov prenosnik
#brezpodpisa

techfreak :) ::

Ah, jutro je se, my bad.

Mike0 ::

Naj dodam se zanimivost.

Uprasam na Lenovo Slovenija ce lahko kupim original Lenovo napajalnik in me napotijo na prodajne partnerje, torej eno od trgovin, ki prodaja Lenovo izdelke, da lahko tako narocim in pride v roku 30 dni.

Posljem mail Big Bangu, kjer sem kupil laptop,in oni me posljejo na uradni servis Lenovo, to je ITS Intertrade v Ljubljani.

Posljem mail ITS Intertradu, in oni mi ponudijo napajalnik od Delta Electronics ~original~.

Noben od teh pa mi ni odgovoril na moje uprasanje in sicer bi jaz rad original Lenovo adapter, in ne od Delta Electronics.

Ce ne drugace, bom pac moral narociti z ebaya ali amazona iz tujine, mimo uradnih kanalov v Sloveniji, je pa zanimivo da noben od uradnih kanalov ni znal odgovoriti na moje uprasanje.

Vem,da tudi da od Delta Electronics verjetno dela cisto v redu in pravilno, ampak zdej je ze tok zanimivo da bi rad original, ker je tako hard to find :)

Na vzpon.com, so mi tudi ponudili od Delta napajalnik.

Mogoce so ti original napajalniki narejeni v isti kolicini kot prodani laptopi in jih je zato tezko dobiti posebej?

Na Amazonu sem nasel identicen adapter, ampak ali je res od Lenovota ali je samo dobra replika.

http://www.amazon.com/Lenovo-Original-0...

Na koncu se clovek uprasa kaj je to Original, ok ma gor nalepko Lenovo, in verjetno je narejen v Lenovo tovarni, to je zame dovoljsen kriterij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mike0 ()

Invictus ::

Boli jih k**** za en napajalnik. Servis tako ali tako ne sme prodajati robe, Big bangu je pa to odveč.

Kot da ne moreš iti na net in si ga kupit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gddr85 ::

Dvomim da delajo napajalnike v lenovo tovarni, to je po moje samo nalepka čez.

hojnikb ::

Noben od teh pa mi ni odgovoril na moje uprasanje in sicer bi jaz rad original Lenovo adapter, in ne od Delta Electronics.
Na vzpon.com, so mi tudi ponudili od Delta napajalnik.


ma sj delta dela za lenovo, torej tisti original je tudi od delte, samo lenovo nalepka je črez :)
#brezpodpisa

Mike0 ::

Zgleda da je kabel od napajalnika natrgan (zvit), nekje na začetku kabla gledano s strani laptopa, torej v bližini priključka na laptop.

Ali se da to naprimer skrajšat kabel, torej odstraniti natrgani del in ponovno povezati.

Ali to kje naredijo v Ljubljani za plačilo. Ali sam svoj mojster.

gddr85 ::

Ne. Če bi blo na drugi strani adapterja bi lahko samo tist konc menjal, tako pa ne vem kdo bi šel to štukat, če je sploh možno in bi potem delalo bp brez čudnih prekinitev.

mihec87 ::

če je kje vmes se da bp poštukat zalotaš in termo skrčljiva cevka čez...Če je pa čisto zraven konektorja je skoraj bolje nalotat nov konektor saj če se štuka čisto zraven je tisti del bolj trd kot sam kabl in je nerodno potem...Vsak ki zna vsaj malo lotat in elektro pojma ma par min dela..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
366578 (6066) Brias
»

Thermalright hladilnik za socket a

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121555 (1362) Jakka
»

Kateri napajalnik namesto ANTEC SL350 PBLUE ?

Oddelek: Strojna oprema
7688 (664) Tilen
»

512MB 400Mhz ne dela sinhrono z 200 fsb? pametne glave pomoč!

Oddelek: Strojna oprema
16909 (713) ohter
»

YS-Tech NFD1212389B-2F/ Monstrum ali angel?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231359 (1094) burkiburke

Več podobnih tem