» »

Ukrajina Part II

Ukrajina Part II

Temo vidijo: vsi
««
674 / 859
»»

gazibo ::

Trussova kokoska je sla s posrano glavo nazaj na svoj dezevni otok, medtem ko so Ruse lepo sprejel

India grants Russian FM audience with Modi after rejecting UK request to stop buying discount Russian oil
https://www.msn.com/en-in/news/world/in...

Edino pravilno

Scaramouche ::

Kaj bi ti rad? Mir na svetu? Ustanovi svoj beauty pageant.

torej iq 30...

TezkoDihanje ::

Scaramouche je izjavil:

kjer obstajajo neka pravila!

Pravila ki jih zahod piše, torej napadeš lahko sam države pod pretvezo da imajo orožje za masovno uničevanje in nisi obsojen kot Rusi, lepa pravila...vemo kdo piše zakone, krivi so Ameri in Rusi,samo eni plačajo ceh!
Kitajci gledajo svoj interes, vidijo da AMeri gledajo svojega..


Alo bizgec. Rusija se gre land grab. Nihče na Zahodu se tega ni šel. Zdaj pa začepi.

Scaramouche ::

Zdaj pa začepi.

Toleranca Hitlerja, kje te to učijo na Janševih učilnicah?

Ameri pa nimajo land grab z bazami po celem svetu ko kupujejo vse kar lahko?

Zgodovina sprememb…

fur80 ::

gazibo je izjavil:

Indija se poserje na EU in ZDA in njihovo retoriko

THE DEBATE : Can India stay out of it? While West sanctions Russia, Delhi maintains historic ties


Indija pa Kitajska sta še edini, ki lahko kak kredit data Rusiji, kje drugje ga bodo pa jemali, če imajo sankcije nabite na vse? Drugače pa blagovna menjava med Rusijo in Indijo je med 3Bn$ in 6Bn$ to je 2$ na Indijca. Kako bodo povečali Rusi primankljaj z zahodom, ki ga bo nadomestila "bogata" Indija! Se komu sanja mogoče?

BlaY0 ::

redtech je izjavil:


Še vsak imperij je padel ravno zaradi tega, ker je vojska draga. V rimskem imperiju so bili na koncu kovanci z vedno manj srebra, vojaki so sicer dobivali zlate kovance, prej ali slej se vsak sesuje sam vase.

Imperiji so padali ker so bili preveliki a preveč centralizirani.

TezkoDihanje ::

Scaramouche je izjavil:

Nato ukazuje Kitajski ker ni obsodila napada...


Kitajska se je v tem konfliktu izkazala kot ena posrana ubožica.
Od nekoga, ki hoče biti velika sila, se pričakuje, da se jasno izraža. Namesto tega, kitajska politika v tem konfliktu fura sedenje na obeh stolih, bojijo se enih in drugih.

PS: Sicer pa, če je pa Kitajcem kaj jasno po tej vojni, je to, da za napad na Tajvan v nobenem primeru ne smejo uporabiti padalcev. Oni ruski VDVjevci so jih dobili po pički za 100 let naprej.

gazibo ::

Siemens Energy and BASF warn Russian gas supply cuts would cause severe damage
https://www.cleanenergywire.org/news/si...

Konglomerati se ze pripravljajo z armado odvetnikov odpihnit sankcije v fantazmo

Bucha je pa itak buča in se en beden manever jukrejn nacijev

BlaY0 ::

Scaramouche je izjavil:


Ameri pa nimajo land grab z bazami po celem svetu ko kupujejo vse kar lahko?

Daj še Kitajce malo vključi. Pol Afrike je že njihove, brez baz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

TezkoDihanje ::

Scaramouche je izjavil:

Toleranca Hitlerja, kje te to učijo na Janševih učilnicah?
Ameri pa nimajo land grab z bazami po celem svetu ko kupujejo vse kar lahko?


Primerjaš hruške z jabolkami. Ta konflikt ni primerljiv s konflikti ZDA zadnjih 20-30 let.

gazibo ::

"There are more and more Ukrainian prisoners of war in the DPR every day. If a few weeks ago they were brought in dozens, today, after a month and a half of grueling battles, they are being delivered in hundreds, "commander Andrey Rudenko.
https://t.me/intelslava/24404

Scaramouche ::

BlaY0 je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


Ameri pa nimajo land grab z bazami po celem svetu ko kupujejo vse kar lahko?

Daj še Kitajce malo vključi. Pol Afrike je že njihove...


Sej so isti, jaz vse vidim kot hijene ki hočejo požreti vse kar leze, ti pa samo Ruse, to je problem večine tukaj!
Zmagal bo najmočnejši in najbolj pretkan,morale ni!

TezkoDihanje ::

gazibo je izjavil:

"There are more and more Ukrainian prisoners of war in the DPR every day. If a few weeks ago they were brought in dozens, today, after a month and a half of grueling battles, they are being delivered in hundreds, "commander Andrey Rudenko.
https://t.me/intelslava/24404


Pa 2000 tankov, pa 200 letal uničenih, ane. Bebava ruska propaganda.

redtech ::

BlaY0 je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


Ameri pa nimajo land grab z bazami po celem svetu ko kupujejo vse kar lahko?

Daj še Kitajce malo vključi. Pol Afrike je že njihove, brez baz...


Veliko US farm land tudi, ampak US bo itak to pokradla nazaj, ko bo čas.

BlaY0 ::

Scaramouche je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


Ameri pa nimajo land grab z bazami po celem svetu ko kupujejo vse kar lahko?

Daj še Kitajce malo vključi. Pol Afrike je že njihove...


Sej so isti, jaz vse vidim kot hijene ki hočejo požreti vse kar leze, ti pa samo Ruse, to je problem večine tukaj!
Zmagal bo najmočnejši in najbolj pretkan,morale ni!

Ne Scara, jaz vidim vse, ampak trenutno se pa ukvarjamo z Rusijo in njenim napadom na Ukrajino. Ne vem kaj je tvoja agenda tukaj? A bi ti rad da napademo (in porazimo) vsi Ameriko, in ta ter posledično vse vojne se bodo končale?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Pac-Man ::

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

TezkoDihanje ::

BlaY0 je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


Ameri pa nimajo land grab z bazami po celem svetu ko kupujejo vse kar lahko?

Daj še Kitajce malo vključi. Pol Afrike je že njihove, brez baz...


Kater del Afrike? A lahko napišeš te države?

gazibo ::

20 mujahedinov in en jukrejn neonaci, what could possibly go wrong here :|8-)

https://t.me/intelslava/24384

Scaramouche ::

Ne Scara, jaz vidim vse, ampak trenutno se pa ukvarjamo z Rusijo in njenim napadom na Ukrajino.

Pozabljaš na nekoga!

TezkoDihanje ::

Scaramouche je izjavil:

Ne Scara, jaz vidim vse, ampak trenutno se pa ukvarjamo z Rusijo in njenim napadom na Ukrajino.

Pozabljaš na nekoga!



Začuda tele možiclji Merklovi niso preprečili odvisnost od ruskih energentov.
Očitno ne obstajajo.

Pac-Man ::

gazibo je izjavil:

20 mujahedinov in en jukrejn neonaci, what could possibly go wrong here :|8-)

https://t.me/intelslava/24384

Proof of life, karkoli gre od tega trenutka "narobe" bo nekdo odgovarjal.
Ravno brihtni pa niso tile kadirovci, nje?
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Scaramouche ::


Začuda tele možiclji Merklovi niso preprečili odvisnost od ruskih energentov.
Očitno ne obstajajo.


resno? The U.S. will ship more liquefied natural gas to Europe starting next winter
https://www.npr.org/2022/03/28/10891212...
Vidi se kdo stoji za tem, komu je v interesu da Rusija ne dobi pogodbe...

TezkoDihanje ::

Scaramouche je izjavil:


Začuda tele možiclji Merklovi niso preprečili odvisnost od ruskih energentov.
Očitno ne obstajajo.


resno? The U.S. will ship more liquefied natural gas to Europe starting next winter
https://www.npr.org/2022/03/28/10891212...
Vidi se kdo stoji za tem, komu je v interesu da Rusija ne dobi pogodbe...


Merklova ni več kanclerka, ti budalo zabito. Kaj mi limaš link iz 28. marca 2022??

BlaY0 ::

TezkoDihanje je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


Ameri pa nimajo land grab z bazami po celem svetu ko kupujejo vse kar lahko?

Daj še Kitajce malo vključi. Pol Afrike je že njihove, brez baz...


Kater del Afrike? A lahko napišeš te države?

Kenija je prva ki mi pade na pamet recimo...

Scaramouche ::


Merklova ni več kanclerka, ti budalo zabito. Kaj mi limaš link iz 28. marca 2022??


Ne govorim o njej, plani za to so bili pripravljeni že desetletja...
Kaj ma ona veze s tem da Ameri provocirajo že dolgo časa, in da so sprovocirali to vojno!
Oboji so krivi, tisti ki provocirajo in tisti ki so se pustili sprovocirati, ti si naiven in vidiš samo ene!

Ameri so pa s tem pridobili pogodbo Rusije!

TezkoDihanje ::

BlaY0 je izjavil:

Kenija je prva ki mi pade na pamet recimo...


Koliko kitajskih investicij je v Keniji?

BlaY0 ::

gazibo je izjavil:

20 mujahedinov in en jukrejn neonaci, what could possibly go wrong here :|8-)

https://t.me/intelslava/24384

Ahh, tiktokerji...

TezkoDihanje ::

Scaramouche je izjavil:


Merklova ni več kanclerka, ti budalo zabito. Kaj mi limaš link iz 28. marca 2022??


Ne govorim o njej, plani za to so bili pripravljeni že desetletja...
Kaj ma ona veze s tem da Ameri provocirajo že dolgo časa, in da so sprovocirali to vojno!
Oboji so krivi, tisti ki provocirajo in tisti ki so se pustili sprovocirati, ti si naiven in vidiš samo ene!

Ameri so pa s tem pridobili pogodbo Rusije!


Ti možiclji Merklovi NISO preprečili, da bi Nemčijo naredila še bolj odvisno od Rusije. Očitno NE obstajajo.

Scaramouche ::

Ti možiclji Merklovi NISO preprečili, da bi Nemčijo naredila še bolj odvisno od Rusije. Očitno NE obstajajo.

Merklova ne obstaja v večjem planu, Merklova ni bila sposobna ubraniti interes od teh možicljev ko so hoteli uničiti njen plan, in uspeli so!

endelin ::

Merklova je prodala evropo za nekaj popusta pri plinu. Skenslala jedrske elektrarne. Zame je traitor. Šla je v naročju Putlerja, kot cenena kurba

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Kebo ::

Merklova je prišla iz Vzhodne Nemčije, kjer si je Putin naredil kariero v KGBju. Sigurno je imel on prste vmes, da je prišla na oblast in bila tam tako dolgo.

fur80 ::

gazibo je izjavil:

"There are more and more Ukrainian prisoners of war in the DPR every day. If a few weeks ago they were brought in dozens, today, after a month and a half of grueling battles, they are being delivered in hundreds, "commander Andrey Rudenko.
https://t.me/intelslava/24404


HAHA, vir pa RT televizija! :D kaj bodo napisali še, da se bo čimveč nabornikov prostovoljno prijavilo! :D Tako je tudi Putler danes imel govor, da za pomanjkanje hrane v Rusiji ni kriva vojna in sankcije, pač pa splošno pomanjkanje hrane v svetu! :D

TezkoDihanje ::

Scaramouche je izjavil:

Ti možiclji Merklovi NISO preprečili, da bi Nemčijo naredila še bolj odvisno od Rusije. Očitno NE obstajajo.

Merklova ne obstaja v večjem planu, Merklova ni bila sposobna ubraniti interes od teh možicljev ko so hoteli uničiti njen plan, in uspeli so!


Kako so uničili njen plan? Tako, da so Putina nahecali, da ravno zdaj napade Ukrajino? Ne pa pol leta nazaj, ko je bila Merklova še kanclerka?

Ti pa si spešl? A si iz katere ustanove pobegnil? Te iščejo?

tomlin ::

Deja vu pri ruskih vojakih. Med WWII so pri zavzetju Nemčije, po izpovedi stotinah prič, posiljevali ženske vsevprek, celo judovske taboriščnice iz Osvienčima/ Auschwitza. Popolnoma verjetno je, da tudi danes izvajajo vse, v članku, opisane grozote.


"Ubijali in posiljevali so ženske pred njihovimi otroki, to vse so počeli ruski vojaki,"

https://siol.net/novice/svet/rusi-vztra...

Pac-Man ::

Scaramouche je izjavil:

Ti možiclji Merklovi NISO preprečili, da bi Nemčijo naredila še bolj odvisno od Rusije. Očitno NE obstajajo.

Merklova ne obstaja v večjem planu, Merklova ni bila sposobna ubraniti interes od teh možicljev ko so hoteli uničiti njen plan, in uspeli so!


Hudi plani, kjer so želeli Nemci še konec februarja Ukrajino vreč pod ruski bus. Pa se kurba grda kar nekaj brani.


Pac-Man je izjavil:

tedne dolga nit s primarnimi viru, tudi nemškimi

https://twitter.com/EuromaidanPress/sta...

When 🇷🇺 attacked Ukraine, a 🇺🇦 Ambassador asked secretary of state of influential EU country for help
"He smiled &answered: My dear, let's be honest, why should we help you if all will end in 48h at most &new reality sets in" - @DmytroKuleba in interview

...

After Russia invaded Ukraine, German Finance Minister Christian Lindner "with a polite smile" told Ambassador Melnyk that Ukraine had only a few hours left, soi t was "senseless" to supply weapons to Kyiv & disconnect Russia from SWIFT, Melnyk told FAZ

Instead, Lindner wanted to talk about 🇷🇺-occupied Ukraine with the imposed 🇷🇺 puppet government.
"It was the worst conversation in my life," -Melnyk
Before start of Russia's full-blown invasion, Germany opposed supplying weapons to Ukraine so as to not "escalate" in Donbas

n another interview, 🇺🇦 Ambassador to 🇩🇪 Melnyk reiterates that despite denials, 🇩🇪 FinMin Lindner indeed said 24Feb that now there is no point in arming Ukraine, it could have been done earlier
"He indeed said that, I'm ready to swear on Bible" -Melnyk

Acc to Melnyk, this is 🇩🇪policy to arming 🇺🇦
🔹Before war:we can't arm 🇺🇦 to not provoke Putin
🔹War starts:too late, 🇺🇦 will fall, there's no point
🔹🇺🇦 fights:the more we arm 🇺🇦, the longer the war will drag on
"Very few 🇩🇪politicians believe 🇺🇦has a chance. It's very unfair"

...

Melnyk: the Germans kept list of sanctions against Russia secret, this was a "fatal huge mistake" of Scholz's tactics - if Putin knew everything, from NordStream2 to SWIFT to freezing Central Bank reserves, he could have chosen to not start the war

//Meni se zdi, da ni bilo nekega seznama sankcij, ampak se zdaj improvizira ker se Ukrajina uspešno brani.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

endelin ::

tomlin je izjavil:

Deja vu pri ruskih vojakih. Med WWII so pri zavzetju Nemčije, po izpovedi stotinah prič, posiljevali ženske vsevprek, celo judovske taboriščnice iz Osvienčima/ Auschwitza. Popolnoma verjetno je, da tudi danes izvajajo vse, v članku, opisane grozote.


"Ubijali in posiljevali so ženske pred njihovimi otroki, to vse so počeli ruski vojaki,"

https://siol.net/novice/svet/rusi-vztra...

Vprašaj malo po vzhodni slkveniji in tam koga so se ženske bolj bale. Nemcev ali rusov…

Rusom je posiljevanje v genih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

BlaY0 ::

TezkoDihanje je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Kenija je prva ki mi pade na pamet recimo...


Koliko kitajskih investicij je v Keniji?

Ne vem iz glave. Bistven podatek je, da se je njihov FDI v 15 letih povečal za 100x. Se mi zdi da ima Afrika trenutno okoli $150 mrd kitajskega pufa.

IL_DIAVOLO ::

fur80 je izjavil:

cias je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

I'm not going to post it, but there is a video on Telegram that appears to show Ukrainian soldiers executing a wounded Russian soldier (there are multiple bodies) near Dmytrivka, Kyiv Oblast where several Russian vehicles were destroyed a few days ago. The video appears genuine.


#fakenews

:P

Kolikor vem, ni šlo za Ukr vojsko (s tem se strinjajo tudi s pro-rus strani). Ena varianta je da so bili Čečeni oziroma prostovoljci.


Eni že 2 tedna gledamo Zelenskejeve borce kako mučijo in usmrcujejo "vohune". Enega "izdajalca" štihjo z nožem v telo in na koncu se v oko. Še dobro da Rusi niso ljudje.

Na telegramu so ti borci proti vohunom že večinoma doxani.


Sedaj lahko šele pričakuješ svinjarije, Ukrajinci bodo to maščevali, pomoje je vsak ukrajinski vojak videl kaj so naredili!


Američani so učili:

Ce nimas razloga za vojno, ga sam naredi
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

endelin ::

Meni se rusi gabijo da iste stvari kot so se dogajale v 40ih delajo danes, leta 2022. Oziroma še hujše. Se več sovraštva

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

tomlin ::

Ne boš verjel, sem se pogovarjal z dvema starejšima ženskama, ki sta dali čez "rusko ljubljenje". Imeli sta samo eno besedo: "zveri"

endelin je izjavil:

tomlin je izjavil:

Deja vu pri ruskih vojakih. Med WWII so pri zavzetju Nemčije, po izpovedi stotinah prič, posiljevali ženske vsevprek, celo judovske taboriščnice iz Osvienčima/ Auschwitza. Popolnoma verjetno je, da tudi danes izvajajo vse, v članku, opisane grozote.


"Ubijali in posiljevali so ženske pred njihovimi otroki, to vse so počeli ruski vojaki,"

https://siol.net/novice/svet/rusi-vztra...

Vprašaj malo po vzhodni slkveniji in tam koga so se ženske bolj bale. Nemcev ali rusov…

Rusom je posiljevanje v genih

Pac-Man ::

Menda posneto 26.marca, video

https://twitter.com/antiputler_news/sta...

🔞Video proof of a subscriber from Bucha
Shooting date: March 26th.

"This man was just transporting water for his mother through the checkpoints of the occupiers ... they shot him for no reason, creatures!"
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

fur80 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

fur80 je izjavil:

cias je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

I'm not going to post it, but there is a video on Telegram that appears to show Ukrainian soldiers executing a wounded Russian soldier (there are multiple bodies) near Dmytrivka, Kyiv Oblast where several Russian vehicles were destroyed a few days ago. The video appears genuine.


#fakenews

:P

Kolikor vem, ni šlo za Ukr vojsko (s tem se strinjajo tudi s pro-rus strani). Ena varianta je da so bili Čečeni oziroma prostovoljci.


Eni že 2 tedna gledamo Zelenskejeve borce kako mučijo in usmrcujejo "vohune". Enega "izdajalca" štihjo z nožem v telo in na koncu se v oko. Še dobro da Rusi niso ljudje.

Na telegramu so ti borci proti vohunom že večinoma doxani.


Sedaj lahko šele pričakuješ svinjarije, Ukrajinci bodo to maščevali, pomoje je vsak ukrajinski vojak videl kaj so naredili!


Američani so učili:

Ce nimas razloga za vojno, ga sam naredi


Rusi pa ko bečki padli na limance? Vse kaj je Putler želel in zahteval pred vojno, bo sedaj dobil v 100X večjem obsegu nazaj!

BlaY0 ::

endelin je izjavil:

Merklova je prodala evropo za nekaj popusta pri plinu. Skenslala jedrske elektrarne. Zame je traitor. Šla je v naročju Putlerja, kot cenena kurba

Se ne strinjam s tem. To da je skenslala jedrske ni nič narobe. Zadnjih 10 let se Nemčija matra kako bi rešila ta problem, rešuje se pa tako da sama sebe goljufa. Tale vojna (+ zeleni v sedlu) bo za Nemčijo veliko prinesla na tem področju, sem prepričan. Stvari se bodo končno tudi dejansko premaknile. Nedvomno se bo vse podražilo ampak to je bilo neizbežno in bi se zgodilo tako ali tako, tudi brez vojne. Vojna bo ta proces samo pospešila.

Pac-Man je izjavil:

Menda posneto 26.marca, video

https://twitter.com/antiputler_news/sta...

🔞Video proof of a subscriber from Bucha
Shooting date: March 26th.

"This man was just transporting water for his mother through the checkpoints of the occupiers ... they shot him for no reason, creatures!"

Sorry, ne vidim ker nimam Tweet0r accounta... a je to tisti na kolesu ki zavije levo in ga BOV s parimi streli iz topa zradira?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

fur80 ::

tomlin je izjavil:

Deja vu pri ruskih vojakih. Med WWII so pri zavzetju Nemčije, po izpovedi stotinah prič, posiljevali ženske vsevprek, celo judovske taboriščnice iz Osvienčima/ Auschwitza. Popolnoma verjetno je, da tudi danes izvajajo vse, v članku, opisane grozote.


"Ubijali in posiljevali so ženske pred njihovimi otroki, to vse so počeli ruski vojaki,"

https://siol.net/novice/svet/rusi-vztra...


Kot pravim Rusi so neka druga sorta, kot bi bili neko veliko pleme nevzgojeno 50 let za zahodnim svetom s pomočjo alkohola pa jih to še bolj poneumi in podivja! Mi ko smo delali z njimi nas je 10 več naredilo kot njih pijancev 50 rdečih v glavo in niso gledali eden na drugega!

primoz4p ::

fur80 je izjavil:

cirecire je izjavil:

Moja stara mama je bila med drugo svetovno vojno v koncentracijskem taborišču v Nemčiji. Taborišče so ovobodili ameriški vojaki od koncu vojne. Ameriški vojaki so taboriščnikom takoj dali hrano in jim pomagali kakor so lahko. Moja stara mama je takrat prvič v življenju videla pomarančo, ki ji jo je dal ameriški vojak. Nekaj kilometrov stran so pa drugo taborišče zasedli ruski vojaki rdeče armade. In prva stvar, ki so jo ruski vojaki naredili je, da so iz nemške ambulante pokradli špirit in so ga pili, ker niso imeli vodke. Nato pa so pijani posilili taboriščnice različnih narodnosti.


Tudi jaz poznam gospo staro 88 let je bila takrat delklica med ww2 in je razlagala, kako so posiljevali naše ženske, ko so prišli v kraj, pijani zadeti, kot horda, ki je plenila! Saj se Rusi še sedaj niso kaj spremenili, in so na drugem civiliziskem nivoju, pa si naši Ruskoti priznajo ali ne!

Si pa predstavljate, kaj bi šele počeli, če bi se Ukrajinci predali, kot so si nekateri naši ljudje tu na forumu želeli, da bi bila cena ogrevanja malo nižja?

Nekaj ruske propagande na to temo:

- Rdeča armada v Prekmurju
"...
Direktorica Pokrajinskega muzeja Murske Sobote Metka Fujs je v pogovoru za Siol.net pred leti pojasnila, da so na območju Prekmurja delovale sile v okviru 57. armade pod poveljstvom generala Šarohina. To so bile 84. pehotna strelska divizija, 61. pehotna elitna divizija (imenovana tudi stalingrajska), 73. pehotna elitna divizija in 113. pehotna strelska divizija. Sama 57. armada je bila sestavni del 3. ukrajinske fronte pod poveljstvom maršala Fjodorja Ivanoviča Tolbuhina.
Čeprav je osvobajanje trajalo le nekaj dni, je bilo med rdečearmejci kar nekaj izgub. Kot razkriva Fujs, je bilo samo pri gradnji pontonskega mostu na Muri – pri Melincih in obeh dokležovskih mostovih v smeri proti Bakovcem – več kot 400 mrtvih na strani Rdeče armade (113. in 73. divizija sta potem zasedli območje ob Kučnici in od tam nadaljevali napade v Avstriji).

Točno število vseh padlih ni znano, so pa znane nekatere ocene, ki se gibljejo nekje od 500 padlih sovjetskih vojakov naprej. Po ocenah (str. 97) Darje Kerec je skupno pri zaključnih bojih za Prekmurje padlo "skoraj 800 ruskih vojakov", od katerih jih je 521 danes pokopanih v grobnici na pokopališču v Murski Soboti.

Ista zgodovinarka je ob drugi priložnosti pojasnila, da je mogoče iz znanih priimkov borcev sklepati, da so se tedaj v vrstah Rdeče armade poleg Rusov borili tudi Ukrajinci, Bolgari, Poljaki in pripadniki nekaterih drugih narodnosti.

...
Pri akcijah so bili še posebej aktivni mladi. Zlasti ženske, ki so celo na dnevni ravni obiskovale rdečearmejce v ruski bolnici in jim nosile darila, sovjetski vojaki pa so jih sprejemali ganjeno in čustveno, mnogi s solzami v očeh in občutkom, »kot da so darila prinesle njihove matere, žene in dekleta«. Potekali so tudi kulturni dogodki s pesmimi, plesi in filmi iz Sovjetske zveze, posebno slovesne pa so bile tudi prvomajske demonstracije, na katerih so govorci poudarjali bratstvo s Sovjeti ob petju sovjetske himne in himne Hej, Slovani! (str. 88-90).
...
"


- Je Rdeča armada osvobajala ali osvajala Jugoslavijo?
"Znano je, da v nekaterih državah danes prevprašujejo ali celo aktivno potvarjajo rezultate druge svetovne vojne. Na Slovenskem je takšen trend manj prisoten kot v Ukrajini, Pribaltiku ali na Hrvaškem, vendar se tudi tukaj občasno govori o »zločinih« Rdeče armade v Jugoslaviji.
...
Mit št. 3: »Življenje pod okupatorjem med vojno je bilo relativno mirno, ko so prišli Rusi, pa so se začela posilstva, umori in neutemeljena streljanja.«

Milo rečeno ni korektno, da bi govorili o mirnem življenju v času okupacije Jugoslavije. Dogajala so se streljanja civilistov, aretacije in internacije. Konkretnih podatkov o takšnih postopanjih Rdeče armade ni, navajalo se jih niti v času najhujšega konflikta med Titom in Stalinom od leta 1948 naprej, kar napeljuje k misli, da se to preprosto ni dogajalo.

Če je pri osvobajanju Jugoslavije že prišlo do posameznih incidentov, ki so jih zakrivili sovjetski vojaki, je Rdeča armada kršitelje praviloma strogo kaznovala, takšne prestopke pa je poskušala preprečevati tudi preko osveščanja in partijsko-političnega dela. Za območje Jugoslavije obstaja v arhivu ruskega obrambnega ministrstva na desetine sodnih procesov, v katerih so oficirje in navadne vojake na primer obsojali na 9-10 let zaporne kazni zaradi nezakonitih ugrabitev, ropanj, kraj in posilstev.

Zgodovinska znanost ta trenutek nima dokazov o množičnih prestopkih sovjetske armade na območju Jugoslavije, čeprav je o teh govorila ostro nastrojena titovska propaganda po konfliktu leta 1948. Naokoli kroži psevdodokument Zločini pod plaščem socializma, ki se pripisuje Milovanu Đilasu in Titovemu biografu Vladimirju Dedierju, vendar je v njem obilje nepotrjenih podatkov in avtorskih izmišljotin, ki spominjajo na propagandistične prijeme o sovjetskih vojakih kot nekakšnih divjih in nebrzdanih zvereh, novih Hunih pod vodstvom Atile Stalina. Knjiga je bila odstranjena iz knjižnic že leta 1954, a je navdahnila še mnogo podobnih virov, ki so se pojavili kasneje.

Seveda je prihajalo do streljanj predstavnikov stare družbene elite, vendar bi to težko pripisovali samovoljnemu delovanju Rdeče armade, ki se je predvsem borila proti okupatorski vojski. Takšne smrti je mogoče pripisati predvsem notranji državljanski vojni.
..."

Pac-Man ::

Ni podnapisov, razen avtomatskih, so pa zbrani best of posnetki rabutanja, nekatere vidim prvič.

The world's first looting army • Ukrainer

Food, alcohol, appliances, jewelry, clothing, cars. Feeling impunity, Russian soldiers are looting massively in abandoned Ukrainian homes, shops, pharmacies, banks, ATMs and churches.
Then they brag about the loot in telephone conversations with relatives.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

bbbbbb2015 ::

BlaY0 je izjavil:

redtech je izjavil:


Še vsak imperij je padel ravno zaradi tega, ker je vojska draga. V rimskem imperiju so bili na koncu kovanci z vedno manj srebra, vojaki so sicer dobivali zlate kovance, prej ali slej se vsak sesuje sam vase.

Imperiji so padali ker so bili preveliki a preveč centralizirani.


Rimski imperij je padel, ker niso imeli več nikogar solidnega za oropati. Germani so jim dali po prdalici, Kaledonci (Kelti) ravno tako. Omejili so jih tudi Alani in Vandali.
Bili so veliki in centralizirani, samo jebiga nikogar za ožepariti.

stratosD ::

Delo, Sobotna priloga

Rdeča armada osvobaja



https://old.delo.si/sobotna/poraz-naciz...

fur80 ::

primoz4p je izjavil:

fur80 je izjavil:

cirecire je izjavil:

Moja stara mama je bila med drugo svetovno vojno v koncentracijskem taborišču v Nemčiji. Taborišče so ovobodili ameriški vojaki od koncu vojne. Ameriški vojaki so taboriščnikom takoj dali hrano in jim pomagali kakor so lahko. Moja stara mama je takrat prvič v življenju videla pomarančo, ki ji jo je dal ameriški vojak. Nekaj kilometrov stran so pa drugo taborišče zasedli ruski vojaki rdeče armade. In prva stvar, ki so jo ruski vojaki naredili je, da so iz nemške ambulante pokradli špirit in so ga pili, ker niso imeli vodke. Nato pa so pijani posilili taboriščnice različnih narodnosti.


Tudi jaz poznam gospo staro 88 let je bila takrat delklica med ww2 in je razlagala, kako so posiljevali naše ženske, ko so prišli v kraj, pijani zadeti, kot horda, ki je plenila! Saj se Rusi še sedaj niso kaj spremenili, in so na drugem civiliziskem nivoju, pa si naši Ruskoti priznajo ali ne!

Si pa predstavljate, kaj bi šele počeli, če bi se Ukrajinci predali, kot so si nekateri naši ljudje tu na forumu želeli, da bi bila cena ogrevanja malo nižja?

Nekaj ruske propagande na to temo:

- Rdeča armada v Prekmurju
"...
Direktorica Pokrajinskega muzeja Murske Sobote Metka Fujs je v pogovoru za Siol.net pred leti pojasnila, da so na območju Prekmurja delovale sile v okviru 57. armade pod poveljstvom generala Šarohina. To so bile 84. pehotna strelska divizija, 61. pehotna elitna divizija (imenovana tudi stalingrajska), 73. pehotna elitna divizija in 113. pehotna strelska divizija. Sama 57. armada je bila sestavni del 3. ukrajinske fronte pod poveljstvom maršala Fjodorja Ivanoviča Tolbuhina.
Čeprav je osvobajanje trajalo le nekaj dni, je bilo med rdečearmejci kar nekaj izgub. Kot razkriva Fujs, je bilo samo pri gradnji pontonskega mostu na Muri – pri Melincih in obeh dokležovskih mostovih v smeri proti Bakovcem – več kot 400 mrtvih na strani Rdeče armade (113. in 73. divizija sta potem zasedli območje ob Kučnici in od tam nadaljevali napade v Avstriji).

Točno število vseh padlih ni znano, so pa znane nekatere ocene, ki se gibljejo nekje od 500 padlih sovjetskih vojakov naprej. Po ocenah (str. 97) Darje Kerec je skupno pri zaključnih bojih za Prekmurje padlo "skoraj 800 ruskih vojakov", od katerih jih je 521 danes pokopanih v grobnici na pokopališču v Murski Soboti.

Ista zgodovinarka je ob drugi priložnosti pojasnila, da je mogoče iz znanih priimkov borcev sklepati, da so se tedaj v vrstah Rdeče armade poleg Rusov borili tudi Ukrajinci, Bolgari, Poljaki in pripadniki nekaterih drugih narodnosti.

...
Pri akcijah so bili še posebej aktivni mladi. Zlasti ženske, ki so celo na dnevni ravni obiskovale rdečearmejce v ruski bolnici in jim nosile darila, sovjetski vojaki pa so jih sprejemali ganjeno in čustveno, mnogi s solzami v očeh in občutkom, »kot da so darila prinesle njihove matere, žene in dekleta«. Potekali so tudi kulturni dogodki s pesmimi, plesi in filmi iz Sovjetske zveze, posebno slovesne pa so bile tudi prvomajske demonstracije, na katerih so govorci poudarjali bratstvo s Sovjeti ob petju sovjetske himne in himne Hej, Slovani! (str. 88-90).
...
"


- Je Rdeča armada osvobajala ali osvajala Jugoslavijo?
"Znano je, da v nekaterih državah danes prevprašujejo ali celo aktivno potvarjajo rezultate druge svetovne vojne. Na Slovenskem je takšen trend manj prisoten kot v Ukrajini, Pribaltiku ali na Hrvaškem, vendar se tudi tukaj občasno govori o »zločinih« Rdeče armade v Jugoslaviji.
...
Mit št. 3: »Življenje pod okupatorjem med vojno je bilo relativno mirno, ko so prišli Rusi, pa so se začela posilstva, umori in neutemeljena streljanja.«

Milo rečeno ni korektno, da bi govorili o mirnem življenju v času okupacije Jugoslavije. Dogajala so se streljanja civilistov, aretacije in internacije. Konkretnih podatkov o takšnih postopanjih Rdeče armade ni, navajalo se jih niti v času najhujšega konflikta med Titom in Stalinom od leta 1948 naprej, kar napeljuje k misli, da se to preprosto ni dogajalo.

Če je pri osvobajanju Jugoslavije že prišlo do posameznih incidentov, ki so jih zakrivili sovjetski vojaki, je Rdeča armada kršitelje praviloma strogo kaznovala, takšne prestopke pa je poskušala preprečevati tudi preko osveščanja in partijsko-političnega dela. Za območje Jugoslavije obstaja v arhivu ruskega obrambnega ministrstva na desetine sodnih procesov, v katerih so oficirje in navadne vojake na primer obsojali na 9-10 let zaporne kazni zaradi nezakonitih ugrabitev, ropanj, kraj in posilstev.

Zgodovinska znanost ta trenutek nima dokazov o množičnih prestopkih sovjetske armade na območju Jugoslavije, čeprav je o teh govorila ostro nastrojena titovska propaganda po konfliktu leta 1948. Naokoli kroži psevdodokument Zločini pod plaščem socializma, ki se pripisuje Milovanu Đilasu in Titovemu biografu Vladimirju Dedierju, vendar je v njem obilje nepotrjenih podatkov in avtorskih izmišljotin, ki spominjajo na propagandistične prijeme o sovjetskih vojakih kot nekakšnih divjih in nebrzdanih zvereh, novih Hunih pod vodstvom Atile Stalina. Knjiga je bila odstranjena iz knjižnic že leta 1954, a je navdahnila še mnogo podobnih virov, ki so se pojavili kasneje.

Seveda je prihajalo do streljanj predstavnikov stare družbene elite, vendar bi to težko pripisovali samovoljnemu delovanju Rdeče armade, ki se je predvsem borila proti okupatorski vojski. Takšne smrti je mogoče pripisati predvsem notranji državljanski vojni.
..."


Tu pri nas na celjskem štajerskem in koroškem so bi baje po njenih pričevanjih najhujši Kozaki https://si.rbth.com/zgodovina/87030-koz... in pa Cossacks @ Wikipedia ,to je baje bilo noro, pobijali so domačine, posiljevali ženske, bili so pijani, od kolegice pradedka so ubli imel je lekarno, zajeli so ga Nemci, ker je pomagal partizanom, vendar so ga izpustili, zato so ga potem ubili Kozaki, ker so mislili, da je nemški vohun. ;) Pravi omika, da se jih še sedaj točno in živo spomni, kako so šli skozi mesto v njihovih uniformah, čeprav je bila stara okoli 12 let!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

BlaY0 ::

fur80 je izjavil:


Tu pri nas na celjskem štajerskem in koroškem so bi baje po njenih pričevanjih najhujši Kozaki https://si.rbth.com/zgodovina/87030-koz... in pa Cossacks @ Wikipedia ,to je baje bilo noro, pobijali so domačine, posiljevali ženske, bili so pijani, od kolegice pradedka so ubli imel je lekarno, zajeli so ga Nemci, ker je pomagal partizanom, vendar so ga izpustili, zato so ga potem ubili Kozaki, ker so mislili, da je nemški vohun. ;)

Se pravi ubili so ga v bistvu Ukrajinci.
««
674 / 859
»»