» »

Ukrajina Part II

Ukrajina Part II

Temo vidijo: vsi
««
413 / 859
»»

voss_ ::

Pimoz je izjavil:

To, da ima Ukrajina žida za predsednika je en tak velik lari fari.
Kako bi palestinci opisali židovski Izrael? Mislim, da precej v smeri nekih nacistov...



DEBONKED!

The Lie of Israelis Being the New Nazis

V Rusiji greš lahko v zapor zaradi antisemitskih izjav!

Zmajc ::

Putler je v 2 tednih uničil vse kar je 20 let počasi in vztrajno gradil. Očitno se mu je zdel konec serije Game of Thrones fenomenalen! :))

endelin ::

Ironično bi bilo da Putina na koncu odnese kakšna Mcdonalds revolucija - saj veste kruha IN iger

Pac-Man ::

https://twitter.com/michaeldweiss/statu...

Just off the phone with an officer from Ukraine's military intelligence service (GUR). Someone I've known now for four years who's often rolled his eyes at official Ukrainian government pronouncements.

A few observations/comments:

I asked how his spirits were holding up. Answer: "Now is not the time for crying; now is the time for laughing."
He meant at Russia's military performance and its enormous losses in manpower and firepower in the field.

"They have lost far more than they expected. That is why they started peace negotiations on the second day of the war."
"Yesterday, they lost 30 helicopters in the vicinity of Kherson where our marines destroyed them. The government announced this. Frankly speaking, it's true."
"There was also some evidence for the loss of two aircraft in the airspace around Kyiv."

"Our mood: Everything is OK. We are defending our soil, our Motherland. We have nothing to lose. They are conquerors. They are the fascists. And we will win. I have no doubt."

I asked about all the Russian deserters abandoning their undamaged tanks, BTRs, air defense systems. Where did they go and where are they now?
"They fled into the woods. Sometimes they're marodyory [looters, marauders]. Even according to our interceptions we can determine many are robbing civilian houses and occupying them."
"We also have evidence that even when the Russians occupy villages and towns they face resistance. In Kyiv they will meet extremely tough Territorial Defense."

He also confirmed the majority of Ukraine's Air Force is still in tact, on Day 12, including fixed wing and rotary aircraft.
I asked how many operational Bayraktar TB2 drones Ukraine has in its arsenal. He laughed. "OK, Michael, can I just say: 'It's enough.'"
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

bbbbbb2015 ::

PrimoZ_ je izjavil:


Verjetno je bilo to tudi na mizi pa, so lahko ugotovili da je brezveze ker
- ali imajo ukrajinci pilote ?
- ali imajo mehanike, gorivo, strelivo in rezervne dele?
- kje bo letalska baza in koliko časa bo preživela preden jo rusi sesujejo?
- kaj bodo ukrajinci sploh delali s tem letali ? Kolikor vem je MIG-29 air superiority figter, ki so ga kasneje prilagodili tudi v multirole
- koliko se poljske in ostale verzije razlikujejo od ukrajinskih, ali lahko piloti res enostavno prešaltajo ?


Jaz mislim, da bi ta letala Ukrajini zelo koristila. Pilote po moje imajo. Že so menda bili na Poljskem, da bi letala "prevzeli".
Mehanike imajo, rezervni deli so vprašljivi, a verjetno bi šlo vse z letali - tudi deli. Strelivo enako, saj dejansko potem Poljaki nimajo s strelivom potem več kaj.

S temi letali bi se sigurno dalo nekaj bomb zmetati v kritične točke (konvoji z gorivom).

Ta deal je svetovni - za Poljake. Za ZDA not so much. Zakaj bi sedaj ZDA zastonj neka letala dajala Ukrajini? Vse ter 'pakete pomoči' kar ZDA daje je praviloma tako, da odobrijo denar, oborožitveno-industrijski kompleks to orožje naredi. Ali pa vojska ZDA ODDA OROŽJE, PA ZOPET POTEM ZA TA DENAR NAROČI.

Skratka, keš skoraj nikoli ne konča direktno v tujih rokah. Zato ZDA ne bodo dajale denarja za nekaj, kar so naredili Rusi.

Zgodovina sprememb…

voss_ ::

Rusi pošiljajo nove okrepitve!!11!

Fritz ::

TheBlueOne je izjavil:


Meni se zdi absolutno debilno dati Rusiji free pass, iz stalisca nekoga iz EU, ker mi ni vsec kar pocne Izrael. Obsojam oboje, kjer me Ukrajina nekoliko bolj boli, ker je blizu.

A sem zahteval free pass Rusiji? Zahtevam oz. protestiram proti temu, da licemerji uporabljajo termine kot je 'poenotenje okrog mednarodnega prava', ker je več kot očitno, da to velja samo v primeru, ko 'naši' niso agresorji.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

endelin ::

A je že kako dobro ime za Z-jevce?

dexterboy ::

Unchancy je izjavil:

FilipF je izjavil:

dice7 je izjavil:

Svet je velik in EU se ne sekira. Je gospodarsko premocna, da bi jo neka rusija, ki je na rangu tretjega sveta zmajala s temeljev. Alternativ za Rusijo je ogromno
So rekli Američani, ko so hoteli proglasiti Madura za svetilnik demokracije, če jim da nafto in plin.
Američani so največji proizvajalec nafte na svetu in neto izvoznik. Eni sploh blage veze nimate, o čemu pišete. Dejte se lotit česa lažjega…
Naroči si CT/MR glave. Boš videl, da ti bo še kako dobro delo ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

PrimoZ_ ::

dexterboy je izjavil:

Unchancy je izjavil:

FilipF je izjavil:

dice7 je izjavil:

Svet je velik in EU se ne sekira. Je gospodarsko premocna, da bi jo neka rusija, ki je na rangu tretjega sveta zmajala s temeljev. Alternativ za Rusijo je ogromno
So rekli Američani, ko so hoteli proglasiti Madura za svetilnik demokracije, če jim da nafto in plin.
Američani so največji proizvajalec nafte na svetu in neto izvoznik. Eni sploh blage veze nimate, o čemu pišete. Dejte se lotit česa lažjega…
Naroči si CT/MR glave. Boš videl, da ti bo še kako dobro delo ;)


pejt se cepit :)

Fritz ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Ta deal je svetovni - za Poljake. Za ZDA not so much. Zakaj bi sedaj ZDA zastonj neka letala dajala Ukrajini? Vse ter 'pakete pomoči' kar ZDA daje je praviloma tako, da odobrijo denar, oborožitveno-industrijski kompleks to orožje naredi. Ali pa vojska ZDA ODDA OROŽJE, PA ZOPET POTEM ZA TA DENAR NAROČI.

ZDA imajo kupe starejših F-16. Za njih je dober vsak deal, kjer se denar, ki je domnevno namenjen drugi državi, vrne v njihov MIC. Enako so počeli v Afganistanu, kjer je 90%+ 'pomoči' bilo namenjeno kupovanju in plačevanju materiala in uslug iz ZDA.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

TheBlueOne ::

Fritz je izjavil:


A sem zahteval free pass Rusiji? Zahtevam oz. protestiram proti temu, da licemerji uporabljajo termine kot je 'poenotenje okrog mednarodnega prava', ker je več kot očitno, da to velja samo v primeru, ko 'naši' niso agresorji.


Boljse tu in tam, kot nikoli? Drugace pa ZDA nonstop dobiva porcije zaradi Iraka, deloma tudi EU zaradi Libije itn. Tega ne bomo pozabili Evropejci in ne Americani. Sem pa vesel, da smemo protestirati. Sem vesel da se smemo od teh napak uciti, ne pa, da gremo za 15 let v gulag ker recemo "vojna v Iraku" namesto "Specialna protiteroristicna operacija".

Ampak ne bom se pritozeval sedaj, ker bi samo relativiziral trenutno sranje. Tokrat se strinjam z zahodom in veliko vecino mednarodne skupnosti.

Pimoz ::

voss_ je izjavil:

Pimoz je izjavil:

To, da ima Ukrajina žida za predsednika je en tak velik lari fari.
Kako bi palestinci opisali židovski Izrael? Mislim, da precej v smeri nekih nacistov...



DEBONKED!

The Lie of Israelis Being the New Nazis

V Rusiji greš lahko v zapor zaradi antisemitskih izjav!

Spet ne znate brat. Nisem rekel, da so naziji tako kot ne pravim za ukrajince da so naziji. Ampak sem vprašal kako bi jih palestinci opisali?
Pač moje mnenje je da kolikor gorja so povzročili nacisti ga lahko tudi židje. Težko ateista prepričaš, da ima bojda izbrano ljudstvo neko višjo moralo in da ne povzroča gorja na tem planetu.

voss_ ::

Cepite se za #slavazelenskemu

fikus_ ::

TheBlueOne je izjavil:

cleanac je izjavil:

5. člen ni to kar misliš, da je. Nikjer ne piše, da mora NATO pomagati Poljski oz. državi, ki je napadena.


So dosti jasni pri tolmacenju. Tudi v trenutni situaciji so veckrat povdarili kaj bi pomenil napad na clanico NATO pakta.


To je stvar interesa članic NATO. Ta famozni 5. člen ne zagotavlja avtomatskega posredovanja NATO, ampak se je prej potrebno dogovoriti za/proti.
Ampak verjamem, da bi bilo usa v interesu branit NATO članice v EU, npr. Poljsko.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Fritz ::

Pac-Man je izjavil:


"Yesterday, they lost 30 helicopters in the vicinity of Kherson where our marines destroyed them. The government announced this. Frankly speaking, it's true."

Ja, seveda. Vsakega ubitega ruskega vojaka paradirajo v medijih, nimajo pa enega posnetka 30 uničenih helikopterjev. Dokler ne vidim dokazov, verjamem v to zgodbo lih ene toliko kot v zgodbo o dveh sestreljenih Il-76 pri Kijevu.

Vidim, da se pri Ukrajini zbira stara propagandna druščina iz namišljene sirske 'FSA' (cover story za islamistične glavorezce) - Jihadi Julian Röpcke, Charles Lister in Paco.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

TheBlueOne ::

Imas odprotkodno stran, ki sledi konfliktu. Tudi preverja fotografije, dela statistike ...

https://liveuamap.com/

Tale jih rad povzema. Menda bivsi soldat, zanimivo za pogeldat:

Zgodovina sprememb…

endelin ::

Baje Putler Ukrajini ponuja da ostanejo neodvisna drzava. Izgleda je bil imperializem od začetka vzrok>:D

voss_ ::

Uf, zakaj ga nočejo?



Aja

mackilla ::

voss_ je izjavil:

Uf, zakaj ga nočejo?



Aja


A nisi prebral,do konca,da so ga zavrnili,ker nima vojaških izkušenj? Ne vem zakaj lepiš neko sranje,ki se ga da preverit v treh sekundah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

Voss ::

voss_ je izjavil:

Uf, zakaj ga nočejo?



Aja



Zanimivo, kako ignoriraš Pac-mana in njegove vire o Ruskih neonacistih. Včeraj pa si moje.

Papak Srbski :))

voss_ ::

Voss je izjavil:



Papak Srbski :))


#killthemall

endelin ::

Russian ex-minister says invasion of Ukraine is stalling because officials stole from military budget for 'mega-yachts in Cyprus'

Še vojski so kradli lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

LeQuack ::

A če se Ukrajina preda oz. sprejme Ruske zahteve in je vojne konec, ali zahod ukine sankcije ali ne?
Quack !

endelin ::

Mislim da ne bo šlo dokler bo Putin na stolčku - popolna odprava sankcin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Voss ::

voss_ je izjavil:

Voss je izjavil:



Papak Srbski :))


#killthemall



A sm mal živčk zadel 8-)

Fritz ::

TheBlueOne je izjavil:

Imas odprotkodno stran, ki sledi konfliktu. Tudi preverja fotografije, dela statistike ...

https://liveuamap.com/

Tale jih rad povzema. Menda bivsi soldat, zanimivo za pogeldat:

LiveUAmap je ukrajinska propaganda. Pa ne od danes temveč od kar obstaja, še posebej pa se je to videlo v Siriji. Tako da, hvala, res ne bi.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

voss_ ::

Sorry boys, girls and xers, you need to die for our values!

Pac-Man ::

Cela šolska lekcija. Tole so faking velikosrbske ideje. "Vsi smo Srbi/Rusi"

https://vk.com/video/@minprosvet?z=vide...

In FYI, pred mladino nas predstavljajo kot naciste.

Dvominutni povzetek:

Russia ramps up propaganda battle with brazen video claiming Ukraine war ‘misinformation’


1. članek

https://www.telegraph.co.uk/world-news/...

The Kremlin has stepped up its propaganda war with an "educational" video warning children that reports of a Russian attack on Ukraine are part of a “Western disinformation campaign”.
Hosted by Sofia Khomenko, a 12-year-old musical prodigy who in 2017 sang live on television about her love for Russia, the Ministry of Education video denied Russia was at war with its neighbour.
Instead the clip, entitled A Lesson About World Peace, concentrated on reinforcing Vladimir Putin's reasons for his "special operation" in Ukraine, which children were told would protect Russia's kinfolk from Nazis.

...

"There are many images about a war in Ukraine but actually these are from other war conflicts," said Denis Polunchukov, the other main presenter. "Some images are even from computer games."

...

With Sofia asking innocent questions, the bizarre programme drifted from a history lesson on how close Russians and Ukrainians were, to how Nazis attacked Russian speakers and police in a 2014 revolution in Ukraine, forcing Russia's government to intervene.

...

After a section about how important it is not to be too emotional on social media, Mr Polunchukov had more advice on its perils.
"There is a lot of misinformation,” he said. “A rocket has hit a kindergarten, a column of tanks has been broken, a plane has been shot down and other information from social media.
"Absolutely when you get this information from social media, it is very important to verify the source."


2. članek

https://www.themoscowtimes.com/2022/03/...

Russia held an online open lesson for children Thursday to shape domestic opinion toward the invasion of Ukraine that has triggered worldwide condemnation and anti-war protests.
The Education Ministry’s “Peace Defenders” lesson presented Moscow’s hotly contested version of events explaining why President Vladimir Putin ordered an attack on Russia’s democratically elected neighbor last week.

...

“Students will be told why the liberation mission in Ukraine is a necessity,” the Education Ministry said in its announcement of Thursday’s open lesson.

...



melos v eni sliki:
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zmajc ::

endelin je izjavil:

Russian ex-minister says invasion of Ukraine is stalling because officials stole from military budget for 'mega-yachts in Cyprus'

Še vojski so kradli lol


V Ruski vojski je korupcija baje katastrofalna. Baje je velja za nekaj normalnega, da se do 50% vojaškega goriva prodaja naprej za lastni dobiček.

strawman ::

voss_ je izjavil:

Cepite se za #slavazelenskemu



Vir 4chan /pol/ pove vse.
Reverse image search vrne točno 0 rezultatov.
Smešni ste vi edgy karakterji, ki sami ustvarjate namišljene probleme, nad katerimi se usajate.

The stories and information posted here are artistic works of fiction and falsehood. Only a fool would take anything posted here as fact.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()

voss_ ::

strawman je izjavil:


Vir 4chan /pol/ pove vse.


Ad hominem. Ostani pri poptv, mahaj z Ukrajinsko zastavo in ne kupuj hrane in bencina da se ti ne razbije iluzija o superiornosti, moralnosti, svobodi, demokraciji...

IL_DIAVOLO ::

Voss je izjavil:

People in #Moscow sell online sweet-and-sour sauce from #McDonald's.

https://twitter.com/nexta_tv/status/150...

:)):)):))


Ko Vam bodo prodajali liter bencina za 1.5 evra, se boste lahko smejali in to online.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

TheBlueOne ::

Jaz sem vceraj v Avstriji tankal za 1.8EUR. V Beljaku so menda ponekod videli 2EUR+.

Zgodovina sprememb…

Voss ::

voss_ je izjavil:

strawman je izjavil:


Vir 4chan /pol/ pove vse.


Ad hominem. Ostani pri poptv, mahaj z Ukrajinsko zastavo in ne kupuj hrane in bencina da se ti ne razbije iluzija o superiornosti, moralnosti, svobodi, demokraciji...


Od tebe pričakujemo enako. Torej nič več nakupovanja stvari ustvarjenih na zahodu 8-)

IL_DIAVOLO ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz sem vceraj v Avstriji tankal za 1.8EUR. V Beljaku so menda ponekod videli 2EUR+.


Ja saj, 1.5 evra bo poceni.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Voss ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Voss je izjavil:

People in #Moscow sell online sweet-and-sour sauce from #McDonald's.

https://twitter.com/nexta_tv/status/150...

:)):)):))


Ko Vam bodo prodajali liter bencina za 1.5 evra, se boste lahko smejali in to online.


Pa naj. Bmk. Bom pa od doma delal al pa šel s kolesom. Itak je že skor pomlad.

endelin ::

Folk še kar jaha avto tudi za 1km do trgovine za eno vrečko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

voss_ ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz sem vceraj v Avstriji tankal za 1.8EUR. V Beljaku so menda ponekod videli 2EUR+.


Iz Nemcije sem že videl slike precej čez 2.
Edino za Švicarje nisem nič videl da bi se pritoževali.

Samo jaz sem pripravljen dati tudi 10€ za liter da kaznujemo Ruse. Sploh ker se ne vozim z avtom.

Pac-Man ::

Glej, si nov, jaz sem pa tale rodeo dal skozi že pred osmimi leti.


voss_ je izjavil:

Aja



Prva vrsta je iz Sankt Peterburga.

Skrajno desni je Aleksej Maksimov "Muha", blizu FSB.
Uporabljajo ga za provokacije in mu pogledajo skozi prste ko pride v navskriž z zakonom.

Dolg, ampak fascinanten članek. Preberi do konca, zadeva je triler.
https://www.nytimes.com/2015/06/07/maga...

Črno-rumeno-bela ruska imperialna zastava v ozadju:
https://uglich-jj.livejournal.com/92365...


Gremo denacificirat Rusijo?
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

mackilla ::

Voss je izjavil:

voss_ je izjavil:

Uf, zakaj ga nočejo?



Aja



Zanimivo, kako ignoriraš Pac-mana in njegove vire o Ruskih neonacistih. Včeraj pa si moje.

Papak Srbski :))

Tako je tako zarukan,da ni niti preveril,če je res. Zavrnili,ker ni imel vojaških izkušenj. Sam lepi propagando in ne preveri ničesar. Vzelo bi mu par sekund. Potem pa govori,da imamo mi oprane možgane.

However the 37-year-old, who runs a gym in Molesey, Surrey, said his request was rejected by Ukrainian officials because he has no military experience

voss_ ::

Pac-Man je izjavil:

Glej, si nov, jaz sem pa tale rodeo dal skozi že pred osmimi leti.



To debunkaj ti jahač:

https://mobile.twitter.com/RealAlexRubi...

Voss ::

voss_ je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

Glej, si nov, jaz sem pa tale rodeo dal skozi že pred osmimi leti.



To debunkaj ti jahač:

https://mobile.twitter.com/RealAlexRubi...


Pacman te ubija "kolega".

mackilla ::

Voss je izjavil:

voss_ je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

Glej, si nov, jaz sem pa tale rodeo dal skozi že pred osmimi leti.



To debunkaj ti jahač:

https://mobile.twitter.com/RealAlexRubi...


Pacman te ubija "kolega".

Kam bo še prestavil gol? Lepi vse kar so mu servirali na 4chainu in jemlje za suho zlato. Ne vzame si niti minuto,da bi preveril kaj je res.

MadMicka ::

Il diavolo, ko se spakuješ, češ se boste lahko smejali online, ko bo cena bencina 1,5 EUR, ti povem, da takšna cena je bila že leta 2012. Tedaj npr. je bila povprečna plača za dobrih 400 EUR nižja kot sedaj.

PrimoZ_ ::

voss_ je izjavil:

Voss je izjavil:



Papak Srbski :))


#killthemall



Prepozno so vas zbombal, zato pa je bila taka morija b razpadu juge.

IL_DIAVOLO ::

Vazna je igra na terenu, ki jo Ukrajinci izgubljajo, čeprav zahodna propaganda pravi nasprotno.

Lazi ki govorijo vprid Ukrajine, je pac zelo enostavno najti, ruska dejstva pa se spretno pomete pod preprogo.

Rusko bičanje se prihaja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

TheBlueOne ::

O cem govoris? Kar sem slisal od analitikov je, da bi Rusija morala biti sposobna vojasko premagati Ukrajino ampak, da je ne bo mogla drzati. Pravzaprav so tudi analitiki katere sem poslusal bili v zmoti v smislu, da bi moralo vec Ukrajine ze pasti.

endelin ::

Rusko bičanje se prihaja.
"Drkaš" na pobijanje in izvajanje terorja ukrajinskih civilov al kaj je mišljeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

PrimoZ_ ::

Zmajc je izjavil:

endelin je izjavil:

Russian ex-minister says invasion of Ukraine is stalling because officials stole from military budget for 'mega-yachts in Cyprus'

Še vojski so kradli lol


V Ruski vojski je korupcija baje katastrofalna. Baje je velja za nekaj normalnega, da se do 50% vojaškega goriva prodaja naprej za lastni dobiček.


50% proda en general. Drugih 50% pa tadrugi :))
««
413 / 859
»»