» »

Ukrajina Part II

Ukrajina Part II

Temo vidijo: vsi
««
402 / 859
»»

gazibo ::

voss_ je izjavil:

Parkiranje po Ukrajinsko





Niso nardil razsirjenega vhoda v vrtec, se je revez moru zadovoljit z igriscem pred blokom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gazibo ()

Comandante ::

Chalky je izjavil:

Me zanima koliko časa bodo lahko Rusi še vlekli tole vojno? V Ukrajini naj bi bilo 200K ruskih vojakov ki jih je potrebno vzdrževati. Verjetno ni ravno poceni sploh ker so pod brutalnimi sankcijami in ker Rubelj izgublja na vrednosti.

Sem pa danes pred pekarno srečal prve Ukrajince (večinoma otroci približno 20 iz Kijeva). Povsem prestrašeni in izgubljeni. So dobili zastonj pijačo na račun pekarne.

Zdaj je ze malo ceneje, samo se 190k Rusov morajo vzdrzevati. Poleg tega niso tako dragi, ker morajo sami raubati supermarkete, saj ne dobijo nicesar za jesti.

Pac-Man ::

Potrjeno sestreljeni so štirje Su-34.
https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/a...

https://twitter.com/stealthygeek/status...

I can't believe this. You're looking at the cockpit of a Russian Su-34 fighter/bomber. It entered service in 2014 as one of the most modern planes in their inventory and is flying against #Ukraine.
See the little box? It's a commercial GPS just C-clamped to the dash.
Russia has their own orbital geo location system called GLONASS. It's not as precise as GPS, but with a 3-7 meter accuracy, it's good enough for bombs.
Whether they don't have it installed, or they can't make it work in their planes, I don't know.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

PrimoZ_ ::

Voss je izjavil:

In the areas of #Ukraine that #Russia now "controls" their military units are in need of reinforcement & they face a hostile population & constant ambushes of long supply lines

This is increasingly forcing them to pick between new advances & holding on to areas they "control"

Toliko o tistem zloglasnem zemljevidu, ki ga limajo rusofili.


Dons bo že čist rdeč.
Ne vem kaj bodo risal pol naslednje dni

:))

voss_ ::

PrimoZ_ ::

Reycis je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Voss je izjavil:

Vitez je izjavil:

Zakaj bi moral kdorkoli s foruma iti v Rusijo, ne razumem. Po tej logiki bi se morali zagovorniki ukrajinskih skrajnežev preseliti v Ukrajino.
Mi smo zagovorniki miru.
Še nikoli nisem videl nobenega zagovornika miru, da bi spokal V Libijo, Irak, Afganistan, Sirijo... Sem pa videl mnogo prostovoljcev, ki so šli pomagati ljudem na okupiranih ozemljih.


Še vedno čakamo zagovornike putinovega režima, da se preselijo v ta njihov raj.

Iz kavča na zahodu je lahko navijat za putina.

Mogoče zato, ker nismo kozmopolitani kot vi. Mi si bomo tuklaj ustvarili svoj raj. Do takrat pa se lahko malo veselimo ko vidimo kako imperij propada.


Uživaš v propadu Rusije?
To pa ni lepo, jaz jim ne privoščim.

Ne podpiram njihovega klanja po Ukrajini ampak tudi propada Rusije ne želim.

Unilseptij ::

Chalky je izjavil:

Me zanima koliko časa bodo lahko Rusi še vlekli tole vojno? V Ukrajini naj bi bilo 200K ruskih vojakov ki jih je potrebno vzdrževati. Verjetno ni ravno poceni sploh ker so pod brutalnimi sankcijami in ker Rubelj izgublja na vrednosti.


Kot sem bral vojna stane Rusijo 2 milijardi dolarjev na dan. Ruska centralna banka naj bi imela 600 milijard dolarjev rezerv. To potem da nekje 300 dni vojne, če bo Putin šel do konca in vse pokuril za vojno. 300 dni pomeni za nas še eno poletje (ruska in ukrajinska pšenica) in zimo (ruski plin), da ne govorimo o drugih posledicah sankcij in gospodarske krize, ki prihaja. Pa seveda še uničena Ukrajina in potencialno tisoče žrtev in milijone beguncev. Da o možnosti in precejšnji verjetnosti eskalacije v jedrski konflikt na koncu, ko bo šlo vsem že za nohte, sploh ne govorimo. Pa sem mislil, da so bili COVID časi nori v smislu, da samo bolj ali manj čakaš, da mine in se tolažiš, da mazohistični ukrepi vsaj malo pomagajo, ampak tukaj ni nič drugače, skoraj kot bi se dogajalo v filmu, popolnoma izven neke družbene in politične realnosti, ki jo lahko sooblikujemo v svobodni demokratični družbi... razen za Ukrajince seveda.

PrimoZ_ ::

voss_ je izjavil:

Kdo je kriv? Vsi faktčekerji trdijo da se od 2014 naprej ne dogaja noben genocid nad Rusi v Donbasu.


Še dogaja, pod ruskimi zelenimi mozici brez nasitkov, ki se izživljajo nad vsemi, ker vedo da bodo nekaznovani.

voss_ ::

PrimoZ_ je izjavil:

voss_ je izjavil:

Kdo je kriv? Vsi faktčekerji trdijo da se od 2014 naprej ne dogaja noben genocid nad Rusi v Donbasu.


Še dogaja, pod ruskimi zelenimi mozici brez nasitkov, ki se izživljajo nad vsemi, ker vedo da bodo nekaznovani.


Seveda. Medtem:

Voss ::

Prašič stremetski je raje nov profil odprl, tako ga je sram.

Cvilil bo kot prašič, če pride vojna sem. Treba ga bo izselit v Rus/Srb. Razen seveda, če bo zavpil SLAVA UKRAJINI!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Fritz ::

Voss je izjavil:

Prašič stremetski je raje nov profil odprl, tako ga je sram.

Cvilil bo kot prašič, če pride vojna sem. Treba ga bo izselit v Rus/Srb. Razen seveda, če bo zavpil SLAVA UKRAJINI!

Če se ti gabi njegovo pisanje ti povem, da tvoje ni nič boljše.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

TezkoDihanje ::

Kakšne brezvezne debate se greste. Samo smetite temo.

fur80 ::

Unilseptij je izjavil:

Chalky je izjavil:

Me zanima koliko časa bodo lahko Rusi še vlekli tole vojno? V Ukrajini naj bi bilo 200K ruskih vojakov ki jih je potrebno vzdrževati. Verjetno ni ravno poceni sploh ker so pod brutalnimi sankcijami in ker Rubelj izgublja na vrednosti.


Kot sem bral vojna stane Rusijo 2 milijardi dolarjev na dan. Ruska centralna banka naj bi imela 600 milijard dolarjev rezerv. To potem da nekje 300 dni vojne, če bo Putin šel do konca in vse pokuril za vojno. 300 dni pomeni za nas še eno poletje (ruska in ukrajinska pšenica) in zimo (ruski plin), da ne govorimo o drugih posledicah sankcij in gospodarske krize, ki prihaja. Pa seveda še uničena Ukrajina in potencialno tisoče žrtev in milijone beguncev. Da o možnosti in precejšnji verjetnosti eskalacije v jedrski konflikt na koncu, ko bo šlo vsem že za nohte, sploh ne govorimo. Pa sem mislil, da so bili COVID časi nori v smislu, da samo bolj ali manj čakaš, da mine in se tolažiš, da mazohistični ukrepi vsaj malo pomagajo, ampak tukaj ni nič drugače, skoraj kot bi se dogajalo v filmu, popolnoma izven neke družbene in politične realnosti, ki jo lahko sooblikujemo v svobodni demokratični družbi... razen za Ukrajince seveda.


Veliko rezerv so imeli zunaj, ki so jim jih zamrznili že. Rubelj bo še padel, že sedaj je veliko, to pomeni, da da bodo morali kupovati držaje, veliko dražje. Američani so zamrznili vse nafto, plin in premog iz Rusije, če jih bodo še bolj močno stisnili in če ne bo prišla Kitajsa trojka, ki jim bo nabila kredite, bi lahko bankrotirali že aprila, ker ne bodo mogli odplačevati kreditov in obrest, kje je še vse drugo. Putko se bo pa še kar pogojal za koridorje... USA, ga bo stisnila, da bo čimprej tega mrcvarjenja konec na obeh straneh, če so pa Kitajci pametni pa tudi!

Aja ko bomo pa gledali prazne police iz Rusije in ljudi brez hrane, bo pa spet zahod kriv za naše Rusofile! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Voss ::

Ukraine pays $1 million for an intact Russian airplane, $500,000 for a helicopter.

8-)

xgeorgex ::

gazibo je izjavil:

voss_ je izjavil:

Parkiranje po Ukrajinsko





Niso nardil razsirjenega vhoda v vrtec, se je revez moru zadovoljit z igriscem pred blokom


Čez en dan bodo pa slike razbitega bloka in novica da Rusi obstreljujejo civilne objekte

Voss ::

https://twitter.com/IAPonomarenko/statu...

Naša četica koraka strumno in veselo :))

MojaDežela ::

To sem našel med brskanjem na netu-preroško za vojno!

19. 1. 2022; 22.18
Dimitrij Rupel: Rusi prihajajo

Za začetek, mesec po koncu prvega slovenskega predsedovanja EU (2008), je Putin napadel Gruzijo, leta 2014 pa je bila z zavzetjem Krima na vrsti Ukrajina. Pred nekaj dnevi je Wolfgang Münchau v spletnem časopisu Eurointelligence napisal, da se boji Putinove skušnjave v zvezi s pokrajino Suvalščizna (Suwalki gap) ob poljsko-litovski meji, ki povezuje Belorusijo z rusko eksklavo Kaliningrad (Königsberg). Ko bi zavzel ta prehod, bi Belorusijo fizično povezal s Kaliningradom in zabil klin v Evropsko unijo, baltske države pa bi bile tako odrezane od Evropske unije in z vseh strani obkrožene z Rusijo.

Glavna poanta člankov, ki se v teh dneh pojavljajo v zvezi z Rusijo in Ukrajino, je pomiritev (appeasement) med evropskimi državami in Rusijo. Evropa se Rusiji zoperstavljala ne bo! Večkrat omenjajo Nemčijo. Ljubljansko Delo opaža dvojno pomirljivost Nemčije: Ukrajini ne bo pomagala niti z vojsko niti z orožjem. Ukrajinska podpredsednica pravi, da razume, da se ne bo "noben tuji vojak ... boril za Ukrajino proti Rusiji",

PrimoZ_ ::

Unilseptij je izjavil:

Chalky je izjavil:

Me zanima koliko časa bodo lahko Rusi še vlekli tole vojno? V Ukrajini naj bi bilo 200K ruskih vojakov ki jih je potrebno vzdrževati. Verjetno ni ravno poceni sploh ker so pod brutalnimi sankcijami in ker Rubelj izgublja na vrednosti.


Kot sem bral vojna stane Rusijo 2 milijardi dolarjev na dan. Ruska centralna banka naj bi imela 600 milijard dolarjev rezerv. To potem da nekje 300 dni vojne, če bo Putin šel do konca in vse pokuril za vojno. 300 dni pomeni za nas še eno poletje (ruska in ukrajinska pšenica) in zimo (ruski plin), da ne govorimo o drugih posledicah sankcij in gospodarske krize, ki prihaja. Pa seveda še uničena Ukrajina in potencialno tisoče žrtev in milijone beguncev. Da o možnosti in precejšnji verjetnosti eskalacije v jedrski konflikt na koncu, ko bo šlo vsem že za nohte, sploh ne govorimo. Pa sem mislil, da so bili COVID časi nori v smislu, da samo bolj ali manj čakaš, da mine in se tolažiš, da mazohistični ukrepi vsaj malo pomagajo, ampak tukaj ni nič drugače, skoraj kot bi se dogajalo v filmu, popolnoma izven neke družbene in politične realnosti, ki jo lahko sooblikujemo v svobodni demokratični družbi... razen za Ukrajince seveda.


Polovico teh rezerv imajo zmrznjenih, ker so shranjene zunaj države.
To že prepolovi čas ki ga imajo na voljo.
Dodatno so druge ocene o stroških vojne bistveno višje. To ni samo sendvič in sok na dan za vojaka. 20 milijard je verjetno previsoka ocena, ampak tudi 2 milijardi je sumljivo nizka.
Če samo podvojimo, je vojna skrajšana že na četrtino.

Darkjaar ::

Unilseptij je izjavil:

Chalky je izjavil:

Me zanima koliko časa bodo lahko Rusi še vlekli tole vojno? V Ukrajini naj bi bilo 200K ruskih vojakov ki jih je potrebno vzdrževati. Verjetno ni ravno poceni sploh ker so pod brutalnimi sankcijami in ker Rubelj izgublja na vrednosti.


Kot sem bral vojna stane Rusijo 2 milijardi dolarjev na dan. Ruska centralna banka naj bi imela 600 milijard dolarjev rezerv. To potem da nekje 300 dni vojne, če bo Putin šel do konca in vse pokuril za vojno. 300 dni pomeni za nas še eno poletje (ruska in ukrajinska pšenica) in zimo (ruski plin), da ne govorimo o drugih posledicah sankcij in gospodarske krize, ki prihaja. Pa seveda še uničena Ukrajina in potencialno tisoče žrtev in milijone beguncev. Da o možnosti in precejšnji verjetnosti eskalacije v jedrski konflikt na koncu, ko bo šlo vsem že za nohte, sploh ne govorimo. Pa sem mislil, da so bili COVID časi nori v smislu, da samo bolj ali manj čakaš, da mine in se tolažiš, da mazohistični ukrepi vsaj malo pomagajo, ampak tukaj ni nič drugače, skoraj kot bi se dogajalo v filmu, popolnoma izven neke družbene in politične realnosti, ki jo lahko sooblikujemo v svobodni demokratični družbi... razen za Ukrajince seveda.


Do približno 40% teh rezerv ne morejo priti zaradi sankcij.

LuiIII ::

ZDA uvažajo samo 3% svojih naftnih potreb iz Rusije, tako, da za njih ni neke panike. Z Venezuelo pa seveda menijo, da bodo lahko nafto izvazali v EU. S tem bo seveda cena nafti padla na neko normalno raven. To je seveda v interesu vseh predvsem pa EU in Kitajske. No razen Rusije seveda.
Ker se zima v Evropi počasi poslavlja, se s tem nizajo potrebe po ruskem plinu. Glede na to, da se sedaj ustvarjajo zaloge za poletje, računam na to, da do jeseni ne bo neke hude panike. Do jeseni pa je še pol leta in vmes se lahko zrihta in spremeni še marsikaj.

MojaDežela ::

Voss je izjavil:

https://twitter.com/IAPonomarenko/statu...

Naša četica koraka strumno in veselo :))


kateri so kateri?

Voss ::

MojaDežela je izjavil:

Voss je izjavil:

https://twitter.com/IAPonomarenko/statu...

Naša četica koraka strumno in veselo :))


kateri so kateri?


Četica, ki koraka z dvignjenimi rokami so Ruski vojaki.

MojaDežela ::

PrimoZ_ je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

Chalky je izjavil:

Me zanima koliko časa bodo lahko Rusi še vlekli tole vojno? V Ukrajini naj bi bilo 200K ruskih vojakov ki jih je potrebno vzdrževati. Verjetno ni ravno poceni sploh ker so pod brutalnimi sankcijami in ker Rubelj izgublja na vrednosti.


Kot sem bral vojna stane Rusijo 2 milijardi dolarjev na dan. Ruska centralna banka naj bi imela 600 milijard dolarjev rezerv. To potem da nekje 300 dni vojne, če bo Putin šel do konca in vse pokuril za vojno. 300 dni pomeni za nas še eno poletje (ruska in ukrajinska pšenica) in zimo (ruski plin), da ne govorimo o drugih posledicah sankcij in gospodarske krize, ki prihaja. Pa seveda še uničena Ukrajina in potencialno tisoče žrtev in milijone beguncev. Da o možnosti in precejšnji verjetnosti eskalacije v jedrski konflikt na koncu, ko bo šlo vsem že za nohte, sploh ne govorimo. Pa sem mislil, da so bili COVID časi nori v smislu, da samo bolj ali manj čakaš, da mine in se tolažiš, da mazohistični ukrepi vsaj malo pomagajo, ampak tukaj ni nič drugače, skoraj kot bi se dogajalo v filmu, popolnoma izven neke družbene in politične realnosti, ki jo lahko sooblikujemo v svobodni demokratični družbi... razen za Ukrajince seveda.


Polovico teh rezerv imajo zmrznjenih, ker so shranjene zunaj države.
To že prepolovi čas ki ga imajo na voljo.
Dodatno so druge ocene o stroških vojne bistveno višje. To ni samo sendvič in sok na dan za vojaka. 20 milijard je verjetno previsoka ocena, ampak tudi 2 milijardi je sumljivo nizka.
Če samo podvojimo, je vojna skrajšana že na četrtino.


To mi delaj! in ruska morala tudi!

Voss je izjavil:

MojaDežela je izjavil:

Voss je izjavil:

https://twitter.com/IAPonomarenko/statu...

Naša četica koraka strumno in veselo :))


kateri so kateri?


Četica, ki koraka z dvignjenimi rokami so Ruski vojaki.


SUPER! zdaj pa naj gredo obnavljat tist porušen most kjer bežijo civili!

Zgodovina sprememb…

Voss ::

Voss je izjavil:

https://twitter.com/IAPonomarenko/statu...

Naša četica koraka strumno in veselo :))


https://twitter.com/visegrad24/status/1...

The Russian Army has suffered significant losses in the Mykolayiv region over the last 48 hours.

Here is another video from today of an ambushed Russian supply convoy.

------

Očitno je šlo za tale konvoj.

Fritz ::

"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Voss ::

Fritz je izjavil:



Zakaj bi bili solidarni z nekom, ki podpira neonacistično Rusijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

matic492 ::

Fritz je izjavil:




Bravo, po twitterju bomo vsi glasno ploskali začetek 3 sv. vojne, woohoo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

MojaDežela ::

Voss je izjavil:

Voss je izjavil:

https://twitter.com/IAPonomarenko/statu...

Naša četica koraka strumno in veselo :))


https://twitter.com/visegrad24/status/1...

The Russian Army has suffered significant losses in the Mykolayiv region over the last 48 hours.

Here is another video from today of an ambushed Russian supply convoy.

------

Očitno je šlo za tale konvoj.


Tooo! spominja me na vojno v slo91 ko so teritorialci imeli dost takih primerov - tudi tako se je treba znajti pri naoroževanju

Fritz ::

Voss je izjavil:


Zakaj bi bili solidarni z nekom, ki podpira neonacistično Rusijo?

In ti praviš, da ima stremetski nespodobne komentarje? Tole je navijaški gnoj od komentarja.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Pithlit ::

Vitez je izjavil:

Voss je izjavil:

Ne rabimo ne Trsta, ne Istre. Smo itak v EU in je vse to "naše".

Srbom pa prepovedat vstop za naslednjih 20 let.

Evropska miselnostn ne pa rusko neonacistična!


Kr povej italijanskim nacionalistom, da je Trst tvoj. Že tvojega barbarskega slovanskega jezika ne bodo razumeli. Tolk o evropski družini.

Moj kolega, deklariran desničar, kandidat za župana Vidma na Salvinijevi listi... Se uči slovensko. Si moreš mislit?

Niso vsi ostali v srednjem veku kot ti.
Life is as complicated as we make it...

MojaDežela ::

matic492 je izjavil:

Fritz je izjavil:




Bravo, po twitterju bomo vsi glasno ploskali začetek 3 sv. vojne, woohoo.


Se lahko na hitrico prevede-poanta?

Fritz ::

MojaDežela je izjavil:


Tooo! spominja me na vojno v slo91 ko so teritorialci imeli dost takih primerov - tudi tako se je treba znajti pri naoroževanju

TO je zadržala precej svojega orožja, ki ga je imela še v času pred vojno. Poleg tega so takoj na začetku zajeli velika skladišča Borovnico in Ložnico. Ti verjetno tedaj še nisi bil rojen ali dovolj star, da bi se tega spominjal.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

matic492 ::

MojaDežela je izjavil:

matic492 je izjavil:

Fritz je izjavil:


Bravo, po twitterju bomo vsi glasno ploskali začetek 3 sv. vojne, woohoo.

Se lahko na hitrico prevede-poanta?


Enak princip kot Covid, zdaj morajo vsi delat kot da je Rusija the big bad guy, vse (anticepilce/"rusofile"), bomo pa po zaprli pa zjebali do konca.

Idiotizem pač.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Voss ::

Rusija je napadla suvereno državo. Kdo drug pa je the bad guy pizda hahaha Zdaj so Ukrajinci krivi, ker ne dajo svoje zemlje? Nesramneži!!!

Idiotizem pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Pac-Man ::

Fritz je izjavil:

Ja, to je bila pa res fino vodena invazija, nič tako umazanega kot to kar počnejo Rusi. Same hi-tec zadeve pa to:
However, Iraq Body Count, an organisation which tracks civilian casualties in Iraq, claims that 6,700 civilians were killed in the first three weeks of action in Iraq, during the ‘shock and awe’ phase< In the 21 days between 20 March and 9 April, when Baghdad was seized by Allied forces, 320 civilians were killed each day.

Tole je zgornja meja legit ocen in posledica okupacije celotne države.
V Ukrajini so kinetične operacije zaenkrat omejene na mesta ob meji. Če Rusija vztraja, bodo imeli obilo priložnosti preseč te številke.

List of cities in Ukraine @ Wikipedia



Fritz je izjavil:

Razlogi za invazijo pa so za razliko od ruskih bili popolnoma opravičeni:

Da, ZDA so ga v Iraku usrale. Ampak ni nam treba zato zagovarjat podobnih napak Rusije v Ukrajini. Totalno gnila logika.

Takole zagovarjajo operacijo svojim otrokom, @3:00:

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

MojaDežela ::

18.12.2021 - še ena! - ko se je začelo "kuhat"!
Ukrajinski zunanji minister Dmytro Kuleba v ameriški reviji Foreign Affairs objavil članek z naslovom "Ne prodajajte Ukrajine" (Don't Sell Out Ukraine) in podnaslovom "Zahod mora Rusiji odgovoriti z močjo, ne s pomiritvijo (Appeasement)".
Minister opozarja na odločno zahodno usmeritev Ukrajine, ki je presenetila Putina.
Glavni interes Ukrajine, ki bi celo lahko ostala nevtralna država, je članstvo v EU.
Glede ruskih predlogov, naj se ukrajinska vlada sama pogodi s pokrajinama Doneck in Lugansk, minister pravi, da njen sogovornik nista pokrajini, ampak Rusija.
Po ukrajinskem ministru želi ruski predsednik v neposrednih pogajanjih z ameriškim Bidnom "zarisati nove meje prek Evrope in razdeliti celino na nove interesne sfere". Ukrajina predlaga, naj Zahod preprosto ignorira ruske nezakonite zahteve in naj ne poskuša pomiriti (appease) Rusije s pogajanji o Natu. Na koncu minister pove, da imajo v Ukrajini sposobno vojsko in da ne pričakujejo, da bi zahodne države poslale svoje vojake. Potrebujejo pa orožje, da se branijo. Cilj Ukrajine je doseči "mir z močjo" (peace through strength).

Fritz ::

Pac-Man je izjavil:


Da, ZDA so ga v Iraku usrale. Ampak ni nam treba zato zagovarjat podobnih napak Rusije v Ukrajini. Totalno gnila logika.

Ne samo v Iraku.

Ne zagovarjam rusko invazijo. Opozarjam na popolnoma različen pristop dvema popolnoma enakima kriminalnima napadoma na suvereno državo. Bo šlo?

Voss je izjavil:

Rusija je napadla suvereno državo. Kdo drug pa je the bad guy pizda hahaha Zdaj so Ukrajinci krivi, ker ne dajo svoje zemlje? Nesramneži!!!

Idiotizem pač.

The West writes Pakistan, asking the country to join them in condemning Russia, after Pakistan abstained from a UNSC vote to condemn Russia. Pakistan replies them: “What do you think of us? Are we your slaves…that whatever you say, we will do? - Imran Khan, Pakistani PM
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Pithlit ::

Ok, ampak točno to je whataboutism.
Life is as complicated as we make it...

blay44 ::

Dosti tehnike so si nabrali.
Pa začuda jo znajo uporabljati.
https://t.me/a_shtirlitz/16427

Pithlit ::

Ostali se pač ne obremenjujemo s preteklostjo in nam ti težko enostavno reč "Russlander raus!". Nam je čisto jasno da je mal prepozno vpit "Amerikaner raus!".
Life is as complicated as we make it...

Fritz ::

Pithlit je izjavil:

Ok, ampak točno to je whataboutism.

Seveda ni. Bil bi, če bi opravičeval invazije na suverene države in če bi odziv bil enak, pa ni.

Kak je odziv na klavnico, ki jo v Jemnu že več let izvaja Savdova Arabija ali pa na izraelski več desetletij trajajoči apartheid? Nikakršen, ker sta ti dve državi zaveznici ZDA.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Pithlit ::

Fritz je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Ok, ampak točno to je whataboutism.

Seveda ni. Bil bi, če bi opravičeval invazije na suverene države in če bi odziv bil enak, pa ni.

Kak je odziv na klavnico, ki jo v Jemnu že več let izvaja Savdova Arabija ali pa na izraelski več desetletij trajajoči apartheid? Nikakršen, ker sta ti dve državi zaveznici ZDA.

Govori zase mišek. Govori zase. Če ti ne vidiš še ne pomeni da se ne dogaja.

Aja mogoče pričakuješ da vzamem puško ter grem v Ukrajino, Palestino in Jemen? Dej še Sirijo, za ziher. Ker mam pač 4 okončine. V vsako državo eno.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

matic492 ::

Pithlit je izjavil:

Ok, ampak točno to je whataboutism.


Ste dosadni s tem whataboutismom, to je mogoče argument ko se z ženo kregaš, ne pa v geopolitiki.

Če lahko Američani, potem lahko tudi Rusi, zakaj imamo ukrepe proti enim, drugim pa ne?

Sem podpiral in se strinajm z Putinom v Libiji in Siriji, sem bil malo presenečen ko so dejansko naredili invazijo na Ukrajino, in mi seveda ni všeč, da bodo umrli civilisti, ampak noben izmed nas tu ne bo vedel celotne zgodbe, dokler ne bo vse že mimo in pozabljeno, zato je debatiranje itak brezeveze.

Zaenkrat pač pomagaš beguncem kolikor lahko, ker si lahko hitro na njihovem mestu, geopolitično debatiranje in raznio biolabi itd. so pa samo propaganda iz obeh smeri in bedarija (isto kot moj post, ampak sem danes spet malo za foro odprl tole temo)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Aquinas ::

Fritz je izjavil:

Kak je odziv na klavnico, ki jo v Jemnu že več let izvaja Savdova Arabija ali pa na izraelski več desetletij trajajoči apartheid? Nikakršen, ker sta ti dve državi zaveznici ZDA.


Zakaj bi se v temi o Ukrajini odzivali na klavnico v Jemnu?

MojaDežela ::

blay44 je izjavil:

Dosti tehnike so si nabrali.
Pa začuda jo znajo uporabljati.
https://t.me/a_shtirlitz/16427


Uau-kot da ima igralno konzolo.

Anney ::

McDonald's says it is temporarily closing 850 restaurants in Russia in response to Ukraine invasion.


Na vse kar se dogaja, bodo rusi pogoreli (kamena doba), občutili bomo itak vsi, vojne so pač vojne. To nikomur ne prinese nič dobrega. Ob enem pa se strinjam, da pač zdaj drugače ne gre, ker imamo ''bolnika'' na drugi strani s preveč jederskega orožja. Evropa je zrave pameti in ne gre v konflikte, drezajo drugače.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Pithlit ::

matic492 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Ok, ampak točno to je whataboutism.


Ste dosadni s tem whataboutismom, to je mogoče argument ko se z ženo kregaš, ne pa v geopolitiki.

Če lahko Američani, potem lahko tudi Rusi, zakaj imamo ukrepe proti enim, drugim pa ne?

Zaradi mednarodnih konsenzom ter tvoje trenutne lokacije. Kaj pričakuješ od mene? Sankcije proti ZDA? Ni problema srček!

Aja mimogrede, bolj "what about" kot tvoj sestavek gre že težko. "če lahko on pol lahko tudi jaz" whataboutism v sedmih besedah. A moram tud klicaj dodat? Da bo bolj jokajoče?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Pac-Man ::

blay44 je izjavil:

Dosti tehnike so si nabrali.
Pa začuda jo znajo uporabljati.
https://t.me/a_shtirlitz/16427


Tole je Stugna-P, domač razvoj & proizvodnja



The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

matic492 ::

Pithlit je izjavil:


Zaradi mednarodnih konsenzom ter tvoje trenutne lokacije. Kaj pričakuješ od mene? Sankcije proti ZDA? Ni problema srček!


Nemci itak rabijo delavce, naj jim pošlje teh 40 miljonov ukrajincev, Rusom pa pustijo Ukrajino, pa bomo vsi veseli in kapitalizem gre naprej.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Pithlit ::

matic492 je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Zaradi mednarodnih konsenzom ter tvoje trenutne lokacije. Kaj pričakuješ od mene? Sankcije proti ZDA? Ni problema srček!


Nemci itak rabijo delavce, naj jim pošlje teh 40 miljonov ukrajincev, Rusom pa pustijo Ukrajino, pa bomo vsi veseli in kapitalizem gre naprej.

Še en bedak ki podpira invazijo. Kolk bi blo fajn če bi se morali z imenom in priimkom predstavljat.
Life is as complicated as we make it...
««
402 / 859
»»