» »

Ukrajina Part II

Ukrajina Part II

Temo vidijo: vsi
««
346 / 859
»»

PrihajaNodi ::

Moje vprasanje je kaj pa ce ruski vojaki zbolevajo za kovidom pa zato vse stoji?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Pac-Man ::

Wendover.

The Failed Logistics of Russia's Invasion of Ukraine
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

BorutO ::

Rusija mi več ni nevarna. Rusi niso sposobni napasti države EUja, še posebej tiste, ki so v Natu ... Edino, kar je pri tem Hitlerju nemogoče vedeti, je to, kako daleč je pripravljen iti. Verjetno do konca, če mu ne bo šlo po planu. Sem pa tudi mnenja, da se krog zaupljivih ljudi okoli njega oža. Ko bo bilo treba pritisniti na gumbe za zagon jedrskega orožja, bo verjetno ostal sam - z metkom v glavi.

PrihajaNodi ::

Ruski konvoj caka rezervne dele. Za dinitrol tud se niso slisal

Mene bolj kot tale vojna skrbi nova verzija kovida.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

blay44 ::

V glavnem nekaj ne štima. Ogromne kolone tehnike,
vojakov pa nikjer? Vsaj vrsta za sranje bi morala biti:D

mackilla ::

PrihajaNodi je izjavil:

Moje vprasanje je kaj pa ce ruski vojaki zbolevajo za kovidom pa zato vse stoji?

Vsi so trikrat cepljeni z sputnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

FilipF ::

PrihajaNodi je izjavil:

Moje vprasanje je kaj pa ce ruski vojaki zbolevajo za kovidom pa zato vse stoji?

Cepijo jih, pa morajo počakati 14 dni, da cepivo prime. Si predstavljaš kaj bo, če koga v Kijevu okužijo.

l0g1t3ch ::

FilipF je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Chalky je izjavil:

Drugače ti da pa trenutna situacija malo misliti glede Ruskih S-400, S-500 in pa SU-57. Teh stvari še nismo videli v akciji in gre zgolj za domneve kako učinkovite so tovrstne zadeve. Glede na to kaj se trenutno dogaja v Ukrajini lahko hitro postaneš skeptičen glede same učinkovitosti.


Razlika med Rusijo in ZDA je ta, da ZDA nenormalno trošijo za vojsko. Čeprav so se tudi oni ustavili pri ceni F-22, pri ceni F-35. ZDA so tudi najbolj zadolžena država, šopajo dolarje, kot da jim zadnja ura bije. ZDA pa so (vseeno) država z največjim kumulativnim bruto produktom.

Rusija je *daleč* manjša po porabi za vojsko. Dolg imajo komparativno majhen (25%), na ekonomijo velikosti Texasa. Tudi razvoj SU-57 je trajal manj časa, Indijci (ki so plačali precejšen del razvoja) so odstopili od razvoja, ker niso bili zadovoljni z rezultati (karkoli je že pač bilo).

Rusi torej ne morejo deployati 250 S-400 sistemov (ki so varovani z S-300, ki so varovani AA sistemi kratkega dometa). Nimajo ne denarja, ne ljudi, ne sistemov.

Če se bodo kolone mehaniziranih enot spremenile v kup mrzlega železa, bo to tak epic fail. Skoraj ne morem verjeti, da bi se pa kaj tako zelo butastega zgodilo.

Moj point pa je... Rusija je daleč od neke super moči (v konvencionalnem orožju). Res me zanima, v kakem stanju imajo nuklearno orožje.

Mene pa to res ne zanima, v kakšnem stanju je njihovo nuklearno orožje. Sem že napisal, če poči v Rusiji vse nuklearno orožje, ki je Rusiji, je s človeštvom konec. Sicer ne v trenutku, bo smrt v večjih mukah in dolgotrajnejša. Pojdi v Belorusijo, ker zdaj tam nameščajo Rusi pa preizkusi. Še en Černobil bomo pa že preživeli. Poljaki so bili zelo navdušeni, da se jedrsko orožje namesti v Ukrajini, Zdaj ko ga nameščajo Rusi v Belorusiji pa ne ploskajo.



Nihče ni hotel nameščat jedrskega orožja v Ukrajino.
To je čista in popolna laž, ki nima nobenega smisla.

Comandante ::

Si predstavljaš kaj bo, če koga v Kijevu okužijo.

Bioloski napad!

Chalky ::

JUST IN - Mastercard suspends operations in Russia
BREAKING: Visa and Mastercard suspending their network services in Russia
BREAKING NEWS: PAYPAL SUSPENDS OPERATIONS IN RUSSIA

https://twitter.com/cliffordlevy/status...
https://twitter.com/YWNReporter/status/...
https://twitter.com/Investingcom/status...
https://twitter.com/disclosetv/status/1...
https://twitter.com/Investingcom/status...

BREAKING: After announcing suspension of operations, all Visa transactions in Russia will cease in coming days.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

l0g1t3ch ::

PrihajaNodi je izjavil:

Moje vprasanje je kaj pa ce ruski vojaki zbolevajo za kovidom pa zato vse stoji?


Zagotovo je to to.

Če jim pošljemo naše ventilatorje, misliš da se nas Putin usmili?

PrihajaNodi ::

Putin ni tak bav bav kot se ga tu opisuje. Problem zakaj je šel Putin v vojno je ker so mu ljduje zbolevali za kovidom. On hoče priti do cepiv in opreme za ljudi proti kovidu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

BorutO ::

Ruska propaganda ... že od nekdaj se je videlo, da putin laže, zatira svoj narod, jih zapira na veliko, če so proti njemu itd ... Še pred putinom so stalno lagali javnosti. Ok, že res, da se ne tiče globalno nikogar, kaj se v kateri državi dogaja, ampak najbolj žalostno in neumno je bilo, da so še lastnemu narodu in tudi domačim jedrskim znanstvenikom lagali kako nevarna je bila eksplozija v černobilu ... Najbolj žalostno je tudi bilo, ko so jih švedi odkrili, da prihaja iz njihove smeri radioaktivni oblak in so lagali, da ni res, vse dokler švedska ni zagrozila, da bo dala pijavo v iaea in svetu povedala resnico. Takrat so končno rusi doma objavili novico, da je prišlo do resne nesreče v černobilu, pa še to so tako nakratko povedali, da ljudje še vedno niso vedeli kako resna nesreča je bila, dokler ni zahod pritisnil na ruske medije.

PrihajaNodi ::

BorutO je izjavil:

Ruska propaganda ... že od nekdaj se je videlo, da putin laže, zatira svoj narod, jih zapira na veliko, če so proti njemu itd ... Še pred putinom so stalno lagali javnosti. Ok, že res, da se ne tiče globalno nikogar, kaj se v kateri državi dogaja, ampak najbolj žalostno in neumno je bilo, da so še lastnemu narodu in tudi domačim jedrskim znanstvenikom lagali kako nevarna je bila eksplozija v černobilu ... Najbolj žalostno je tudi bilo, ko so jih švedi odkrili, da prihaja iz njihove smeri radioaktivni oblak in so lagali, da ni res, vse dokler švedska ni zagrozila, da bo dala pijavo v iaea in svetu povedala resnico. Takrat so končno rusi doma objavili novico, da je prišlo do resne nesreče v černobilu, pa še to so tako nakratko povedali, da ljudje še vedno niso vedeli kako resna nesreča je bila, dokler ni zahod pritisnil na ruske medije.


khm, khm:
https://www.dailymail.co.uk/news/articl...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Chalky ::

Ali imajo Rusi kakšno alternativo glede Vise, Mastercard in Paypala? Tole bi znalo biti kar boleče.

PrihajaNodi ::

Jaz mislim da je rusom treba pomagat, da se vrnejo domov. Oni si želijo domov pa ni benicna, hrane, crknjena oprema pa še kovid.

Chalky je izjavil:

Ali imajo Rusi kakšno alternativo glede Vise, Mastercard in Paypala? Tole bi znalo biti kar boleče.


Bitcoin, kot venezuela
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Chalky ::

Ravnokar zasledil:

VISA AND MASTERCARD

- Account for three-quarters of payments in Russia
- Visa CEO says company was 'compelled to act' due to 'unprovoked' invasion
- Mastercard says it has watched the 'shocking and devastating' effects of invasion
- Transactions will halt in coming days

https://twitter.com/spectatorindex/stat...

@PrihajaNodi

Sem bral da tudi tam razmišljajo da bi vse skupaj ukinili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

ripmork ::

Chalky je izjavil:

JUST IN - Mastercard suspends operations in Russia
BREAKING: Visa and Mastercard suspending their network services in Russia
BREAKING NEWS: PAYPAL SUSPENDS OPERATIONS IN RUSSIA

https://twitter.com/cliffordlevy/status...
https://twitter.com/YWNReporter/status/...
https://twitter.com/Investingcom/status...
https://twitter.com/disclosetv/status/1...
https://twitter.com/Investingcom/status...

BREAKING: After announcing suspension of operations, all Visa transactions in Russia will cease in coming days.


Fajn. Naj se jih s sankcijami spravi 100 let nazaj, kamor spadajo. Če bi bilo v Rusiji kaj demokracije, bi norca narod lahko vsaj normalno izločil s prestola. Ker pa si ga je preko zakonov podjarmil, ga bodo morali zabrisat dol, če hočejo še kdaj približno normalno živet.

BorutO ::

Nodi ... tu vse, kar se je šlo, je bilo krivo samo to, da jim je gospodarstvo trpelo, to so tako težko prenašali, kot zdaj rusi, ki padajo dobesedno v prepad. Ampak kanada je veliko bolj odvisna od gospodarstva, zato so pač razglasili tako stanje, ki je opravičilo izgon in kaznovanje protestnikov.

Rusi so pa pač rusi, putin bo vse naredil, da ostane na oblasti in da doseže svoje, med tem ko je kanadčan vse naredil, da jim gospodarstvo laufa dalje.

Gregor P ::

Ali menite, da je Putin sposoben uporabiti jedrsko orožje?

Menim, da je Putin zmožen česa, kar bi nas presenetilo. Nikoli nisem bil njegov oboževalec, vedno se mi je zdelo, da je sposoben storiti kaj slabega. Menim, da bi prepoved preletov nad Ukrajino (angleško no-fly zone) lahko privedla do tega, da Rusija uporabi jedrsko orožje. Zveni strašno, a Putin nima česa izgubiti. Zaveda se, da je zagrešil vojne zločine in da ne bo mogel uživati v pokoju v Dubrovniku ali na Sardiniji, res nima česa izgubiti. Žal mi je, da moram to reči, a jaz sem prestrašen in mislim, da morate biti tudi vi. Ljudje so se norčevali iz zahodnih obveščevalcev, ki so opozarjali, da bo s treh strani napadel Ukrajino. A to se je zgodilo, kar je zame neverjetno.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PrihajaNodi ::

Kaj pa če Putin boleha za kovidom ali posledicami cepiva?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

mackilla ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj pa če Putin boleha za kovidom ali posledicami cepiva?

Eden prvih se je cepil z sputnikom:D

BorutO ::

Upam, da ga še danes pobere, kakršno koli bolezen ima. :P Ker neko bolezen zagotovo ima, glede na to kako hladnokrvno nastopa po medijih in grozi z nadaljnimi napadi tako po ukrajini kot po svetu, če se vmešajo ostali.

l0g1t3ch ::

Kaj pa Sirija sedaj?

Jih bodo rusi pustili na cedilu, sedaj ko jim Ukrajina ne gre?

Asad že švica.

FilipF ::

Zaenkrat kaže, da USA ne more spametovati Indije. Polovica človeštva se je odločila, da ne trgovala več v USD. Zaplemba Ruskih deviznih rezerv, kot sankcije, bo tudi pomagala pospešiti propad USD, kot svetovne rezervne valute. Z izključitvijo iz swift smo tudi dolgoročno zaj....
Verjetno bo eden od ukrepov Putina, da jim boš plačeval z rublji.

Chalky ::

l0g1t3ch je izjavil:

Kaj pa Sirija sedaj?

Jih bodo rusi pustili na cedilu, sedaj ko jim Ukrajina ne gre?

Asad že švica.


Nato sem že zadnjič opozoril oziroma namignil. Predstavljaj si da Putin čez noč umre oziroma da ga nekdo od njegovih pokonča. Verjetno bi potem kaj hitro podobno končal tudi Asad. Tako bi verjetno Američani obkolili Iran, podobno kot so zdaj Rusijo. To je lahko res domino efekt. Verjetno bi videli tudi atentat na Lukašenka, pa verjetno hitra odstranitev Madura. Ostal bi samo še Kim, ki ima za seboj Kitajsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

BlaY0 ::

...mi bomo čez Turčijo bežal v Sirijo in tam prosili za azil :P

l0g1t3ch ::

mackilla je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj pa če Putin boleha za kovidom ali posledicami cepiva?

Eden prvih se je cepil z sputnikom:D



Nodi bi ziher reku da se ni, da je blo fejk.

FilipF ::

l0g1t3ch je izjavil:

Kaj pa Sirija sedaj?

Jih bodo rusi pustili na cedilu, sedaj ko jim Ukrajina ne gre?

Asad že švica.

Zaenkrat najbolj švica J. Koreja in Japonska, ker so se Kitajci zelo zbližali S. Korejo. Od prejšnje sobote Kitajska ne sankcionira več S. Koreje. V nedeljo so v zamenjavo za sprostitev sankcij lahko že testirali svoje hipersonične rakete. Za demokracije, bi bilo pred dvema mesecema to nekaj nepojmljivega, danes pa trtjerazredna novica, ki ni vredna pozornosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FilipF ()

Chalky ::

Russian Foreign Ministry is asking NATO to "stop pumping weapons" into Ukraine

PrihajaNodi ::

Chalky je izjavil:

Russian Foreign Ministry is asking NATO to "stop pumping weapons" into Ukraine


Cepivo in maske obema stranema. Tole je joke.

A rusi sploh radarje majo glede na to da se morajo orientirati po znakih mest v ukrajini ker ne vejo kje so? Tudi za kompase nism zih da delajo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Chalky je izjavil:

Russian Foreign Ministry is asking NATO to "stop pumping weapons" into Ukraine
It's a "special supply operation"

Chalky ::

darkolord je izjavil:

Chalky je izjavil:

Russian Foreign Ministry is asking NATO to "stop pumping weapons" into Ukraine
It's a "special supply operation"


LOL tule si me pa nasmejal, plus iz moje strani.

PrihajaNodi ::

Rusija špara top tech za rusko parado ki bo poleti.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrimoZ_ ::

darkolord je izjavil:

Chalky je izjavil:

Russian Foreign Ministry is asking NATO to "stop pumping weapons" into Ukraine
It's a "special supply operation"


Sedaj so same specialne operacije.
Specialna vojaška
Specialna finančna
Specialna logistična
...

:))

PrihajaNodi ::

Sej jim bo zmankalo specilalne opreme za parado
https://www.dailymail.co.uk/news/articl...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PrimoZ_ ::

PrihajaNodi je izjavil:

Rusija špara top tech za rusko parado ki bo poleti.



Verjetno res.
Tistih par kosov novega orožja ki naredijo imajo za parade in za posnetke na yt, da rusofili drkajo...

Resno no, Rusija ima bdp kot Italija. Brez jedrskega jih ne bi noben 5% resno jemal.

kuall ::

rusija ima največ jedrskega orožja na svetu. zakaj je temu tako? komunajzarji so za to krivi, to jedrsko orožje so proizvedli komunajzarji. a ni naloga komunajzarjev pomoč ljudem, ne pa proizovdnja jedrskega orožja? komunajzarji lažejo takoj ko odprejo gobce.

BorutO ::

FilipF je izjavil:

Zaenkrat kaže, da USA ne more spametovati Indije. Polovica človeštva se je odločila, da ne trgovala več v USD. Zaplemba Ruskih deviznih rezerv, kot sankcije, bo tudi pomagala pospešiti propad USD, kot svetovne rezervne valute. Z izključitvijo iz swift smo tudi dolgoročno zaj....
Verjetno bo eden od ukrepov Putina, da jim boš plačeval z rublji.

Ne fantaziraj ... Rubelj bo kmalu padel. Valute kot so Dolar, Evro in Funt so premočni, da bi jih neki putin s kitajsko in indijo uspel spraviti na poden. Kitajski yen isto lahko hitro gre po poti rublja, saj kitajci veliko več izvozijo kot uvozijo, torej ... kitajci si ne bodo upali iti v konflikt z zahodom po tem, ko vidijo kaj so naredili z rusi. Preveč rizično.

PrihajaNodi je izjavil:

Rusija špara top tech za rusko parado ki bo poleti.

Ja ... da ne bodo na koncu tako, kot so severnokorejci ... ko so prikazali nevidnega reaktivca, kateri še danes ni poletel. :'D

Drugače pa, temu se reče "nevidnost" ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

endelin ::

Že dolgo v zgodovini ni bilo vojne, ko je bilo tako očitno kdo je bad in kdo je good! Zato pa so invaderje vsi tako zasovražili

PrimoZ_ ::

endelin je izjavil:

Že dolgo v zgodovini ni bilo vojne, ko je bilo tako očitno kdo je bad in kdo je good! Zato pa so invaderje vsi tako zasovražili


Putin je valda good!

korenje3 ::

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BorutO ::

Korenček, se ti že kaj bolj smeji, ko je vedno bolj rdeče?

sparklyslo ::

korenje3 je izjavil:



A z rdeco rusofili risejo kri pobitih civilistov?

kuall ::

zdejle bi nam pa kr prav prišel kakšen AI, ki bi znal svetovati, kaj narediti. vreči atomsko bombo na putina, prepoved letenja? namreč prihodnost je možno napovedati, samo mi smo preneumni, da bi bili tega zmožni. če bi imeli AI ko je hitler začel okupirati sosede in bi jim ta napovedal, koliko sranja bo naredil bi tudi prvi dan vrgli vse bombe na berlin, da ga takoj ustavijo. težko vprašanje je, ali je pametno s putinom ravnati zelo ostro ali blago? jaz bi rekel, da je ostro bolje, tako govori zgodovina.
sem včeraj poslušal enega britanskega diplomata, ki pravi, da je putinu treba pustiti "way out", da ga ne spravimo v kot, ker pol bo še bolj stopnjeval extremizem. nisem ziher v to. ponavadi strah ustavi ljudi, prestrašit bi ga morali. problem putina je, da ima hudo psihološko hibo, da se premalo boji, ne zna oceniti nevarnih situacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

endelin ::

Se ne čudim da iz vseh koncev sveta hodijo borci. Borba nad zlim že dolgo ni bila tako samoumevna.

Putin je zlo

sparklyslo ::

endelin ::

Med gverilskim bojevanjem se bo izpilo kri ruskim invaderskim izmečkom. Putin bo padel slej ali prej!

BorutO ::

««
346 / 859
»»