» »

Ukrajina Part II

Ukrajina Part II

Temo vidijo: vsi
««
319 / 859
»»

kow ::

Ne, laznivec si. Ne poslusamo enakih neumnosti. V Rusiji poslusajo MNOGO vecje neumnosti.

Se pa strinjam, da je na zahodu tudi msm porocanje idelosko in zavajajoce. Ampak, niti priblizno se to ne primerja z ruskim enoumjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

AtaŠtumf ::

Pithlit je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

...

V bistvu še dobro da smo mi stisnili šupak in se predali ko je jugo armija zacepetala tistih dobrih 30 let nazaj...

Hočeš whataboutism? What about if someone broke into your home in the middle of the night to rape your wife and kid and then kill them while you were watching. A bi stisnil šupak pa rekel "ej stara, otroc... ne se upira, bo šlo hitreje mimo" al bi mogoče prijel za najbližjo dokaj trdo stvar in začel mlatit okol sebe kot da so to tvoje zadnje sekunde življenja?

To, je whataboutism. Zdej pa to apliciraj na samostojno državo s prekleto nacionalističnim folkom.

A mi bo kdo odgovoril na moje vprašanje? Koliko od vas je doživelo vojno? Kolikim od vas so krogle frčale okol ušes?


Saj smo stisnili šupak, saj smo se skrivali v kleteh, ko je SFRJ lovec prebil zvočni zid, ...

In takrat so zahodne države diplomatsko posredovale, da ni bilo vojne v Sloveniji oz. bolj pravilno, da je bila tako kratka, kakor je bila, če ne bi, bi bil isti drek kot na Hrvaškem, Bosni ali danes v Ukrajini!

fur80 ::

AtaŠtumf je izjavil:

sparklyslo je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

Nekaj časa nazaj smo vam tukaj razlagali, kaj se bo zgodilo, če se podpira ukrajisnki odpor in dolgo krvavo vojno.

Proglašeni smo bili za rusofile.



Ti prav dolgo nazaj nisi nic kaj prevec opozarjal, ker je tvoj profil star komaj en mesec. Morda si pisal iz kaksnega drugega ali tretjega profila. Še bolj verjetno pa je da te je sram. In lahko ti rečemo ne samo Rusofil ampak PUTINOFIL.


Polovica sveta je opozarjalo, ne samo jaz!

Pa čisto vseeno mi je, če me označiš za rusofila, whataboutista, putinofila, ..., vojna je drek.

In nehajte se smešit s svojimi izjavami o nekih vojnih zločincih, o ogorčenju, ko se uničuje civilne tarče, ogorčenju, ko se ubija ljudi na obeh straneh in NEHAJTE podpihovati vojno!


Kaj je opozarjalo, da bodo Rusi stopili v Ukrajino? Pa Rusi so to ja že odprej vedeli, sedaj čakajo na odziv, če bi bil ok, Ukrajinci se predali, zahod posral, bi terali dalje, Moldavija, kaj boš spet stran gledal in tako naprej?

Maxlos ::

Chalky je izjavil:

endelin je izjavil:

Rusofili, kakšno je vaše mnenje o obstreljevanju jedrske elektrarne z več reaktorji? že divjajo požari. Se vam ne zdi da je Putin malce ... insane, neprišteven?


Nekdo na twiterju je dobro zapisal:

Putin has to be dying to be this reckless...no way someone would do this and think this will end well.

Lol,
A so bili zraven še novorojenčki ?
Ker so Ukrajinci kar lepo streljali nazaj iz »trainig« bajte. Misliš da bi bilo popularno da bi se ukrajici zabarikadirali v sobo jedrskega reaktorja ?
To da gori transformator, no poglej kak YT video.

Chalky je izjavil:

Macronom predstavnik je danes izjavil da je Macron po telefonskem pogovoru s Putinom dobil občutek da najhujše šele prihaja, tako da...


Seveda, ko bodo na jugo zradirali še zadnjo utrdbo, no bodo radirali kijev.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Lonsarg ()

AtaŠtumf ::

fur80 je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

fur80 je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

...


Pa kaj ti misliš, da bi se zgodilo, če bi se predali? Pa ti res misliš, da bi jim Rusi in Putin pošteno sodili? Ker oni so vzor poštenja in sodišč? Bravo, za zapis, vidim, da imaš iluzije! ;)


Ko bo tvoja in moja hiša zgorela v atomski bombi, bo čisto vseeno, kdo živi v iluziji.


Samo ne govori o nekih herojih in nekem civilnem oboroženem uporu, potem se pa čudit, da so smrtne žrtve, da se raketira civilne tarče, da se uničuje energetsko infrastrukturo....


NATO, ZDA in EU so vrgli Ukrajino v drek tisti dan, ko so rekli, da aktivno vojaško ne bodo posredovali, če Rusija napade Ukrajino in isti dan je Ukrajina izgubila ta spopad!


Pa ti veš, da bi bilo še najbolje, če bi bi me taprva atomska zadela in to direkt v mojo hišo, bi se še najmanj sekiral! ;) PA Rusi bi vseeno napadli, pa ni si to Putin izmislil v enem tedni, tak bebo pa menda ja ni! Pa kaj so mu to za ene nasvete dajali in izračunali finančno izgubo in posledice, pa da mu gre vseeno ven me zanima, ali je to naredil brez izračunov, pa še enkrat tak bebo pa verjetno ja ni! Pa kaj misli z obleganjem Kijeva in kako prepričati 4 miljonsko mesto, da se mu preda, razen z istradanjem, misiš, da je tak bebo?


Kijev IMHO ni taprava tarča, Kijev je samo predstava za glupo javnost in predstava za zahodni svet ter Zelenskiga, da večino vojske brani Kijev.

Pravi cilj je stistiniti klešče in obkoliti večji del ukrajinske vojske, ter tako pridobiti vsa ozemlja od Dnijepera proti Rusiji.

Maxlos ::

Voss je izjavil:

Chalky je izjavil:

Voss je izjavil:

Jaz sploh nisem več presenečen. Že dva dni pišem, da mora NATO urgirati...

Putina je treba ubiti. Ni sploh druge variante več.


Problem je jedrsko orožje saj bi ga Putin zagotovo tudi uporabil, zato NATO tu ne more storiti ničesar. Ruski narod bi moral stopiti skupaj in ga odstraniti, to bi bila edina možnost. Samo narod mu lahko sodi. Če nebi imel jedrskega orožja bi bila situacija drugačna in bi NATO lahko posredoval, tako imamo pa praktično zavezane roke.

Po drugi strani je pa tudi noro da kljub vojaškemu proračunu NATA ki znaša skoraj 1400 milijard nimajo tehnologije s katero bi unesposobili rusko jedrsko orožje. Kaj ti pomaga vse to če lahko celotno situacijo zgolj spremljaš iz strani?


S targetiranjem jedrskih nukleark je ogrožena celotna Evropa in še kaj zraven in to je več kot dovolj dober razlog za vstop NATA. Pa, da se mi ne bo sedaj javljal spet kakšen rusofil, da nuklearka preživi bistveno več od kakšnega izstreka. Seveda... dokler ne več. Jaz tak napad enačim z napadom z jedrskim orožjem.


Sej če si obkoljen, imaš dve možnosti, se predaš ali pa se nastaniš v jederski rekator. Boš najbolj varen, rabiš kar precejšno količino exploziva da podereš steno rekatorja tistega cca 2m armiuranega betona.
Vse za naslovnice.

pirat ::

Vsi normalni razmišljajo primarno o tem kako čimprej doseči premirje in s tem prekiniti umiranje nič krivih (in ja, to velja na obeh straneh). Ampak trenutno je ruska vojska tista, ki se nahaja v drugi, samostojni državi, zato je absolutno nujni korak do tega ta, da se ruska vojska prične umikati nazaj v Rusijo.
Po umiku nazaj bi se tudi marsikatera mednarodna sankcija verjetno sprostila...

Pac-Man ::

Tale video umora ni azov v Mariupolu, ampak ruska vojska v okolici Kijeva. Zdaj s podnapisi in kontekstom.

https://twitter.com/RFERL/status/149949...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pithlit ::

AtaŠtumf je izjavil:

Pithlit je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

...

V bistvu še dobro da smo mi stisnili šupak in se predali ko je jugo armija zacepetala tistih dobrih 30 let nazaj...

Hočeš whataboutism? What about if someone broke into your home in the middle of the night to rape your wife and kid and then kill them while you were watching. A bi stisnil šupak pa rekel "ej stara, otroc... ne se upira, bo šlo hitreje mimo" al bi mogoče prijel za najbližjo dokaj trdo stvar in začel mlatit okol sebe kot da so to tvoje zadnje sekunde življenja?

To, je whataboutism. Zdej pa to apliciraj na samostojno državo s prekleto nacionalističnim folkom.

A mi bo kdo odgovoril na moje vprašanje? Koliko od vas je doživelo vojno? Kolikim od vas so krogle frčale okol ušes?


Saj smo stisnili šupak, saj smo se skrivali v kleteh, ko je SFRJ lovec prebil zvočni zid, ...

In takrat so zahodne države diplomatsko posredovale, da ni bilo vojne v Sloveniji oz. bolj pravilno, da je bila tako kratka, kakor je bila, če ne bi, bi bil isti drek kot na Hrvaškem, Bosni ali danes v Ukrajini!

Aha, ste se skrivali. Bravo. Clap, clap. Zdej pa pametujete tukaj.

No, jaz se nisem skrivala.

Ne, niso zahodne države naredile nič takrat. Hrvati in Bošnjaki so nam živi ščit postavili. Nehaj komentirat o stvareh o katerih pojma nimaš.
Life is as complicated as we make it...

AtaŠtumf ::

fur80 je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

sparklyslo je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

Nekaj časa nazaj smo vam tukaj razlagali, kaj se bo zgodilo, če se podpira ukrajisnki odpor in dolgo krvavo vojno.

Proglašeni smo bili za rusofile.



Ti prav dolgo nazaj nisi nic kaj prevec opozarjal, ker je tvoj profil star komaj en mesec. Morda si pisal iz kaksnega drugega ali tretjega profila. Še bolj verjetno pa je da te je sram. In lahko ti rečemo ne samo Rusofil ampak PUTINOFIL.


Polovica sveta je opozarjalo, ne samo jaz!

Pa čisto vseeno mi je, če me označiš za rusofila, whataboutista, putinofila, ..., vojna je drek.

In nehajte se smešit s svojimi izjavami o nekih vojnih zločincih, o ogorčenju, ko se uničuje civilne tarče, ogorčenju, ko se ubija ljudi na obeh straneh in NEHAJTE podpihovati vojno!


Kaj je opozarjalo, da bodo Rusi stopili v Ukrajino? Pa Rusi so to ja že odprej vedeli, sedaj čakajo na odziv, če bi bil ok, Ukrajinci se predali, zahod posral, bi terali dalje, Moldavija, kaj boš spet stran gledal in tako naprej?


Polne MSM si imel kako je samo vprašanje časa, da bo Rusija vstopila v Ukrajino.

Sedaj se pa delaš neumnega?

WTF?

Še enkrat, prvič, ko je Putler sanjal o Ukrajini bi morala ZDA, EU in NATO striktno reči, če napadeš Ukrajino bo jajc.

Obenem pa preveriti vse Putlerjeve trditve, da naciji požigajo, pobijajo ruski narod v Ukrajini, po možnosti z neko resno mednarodno preiskavo.

Ko so pa rekli, da ne bodo posredovali je bilo pa konec vse te ukrajinske zgodbe in sedaj lahko vsi samo upamo, da je vsega čimprej konec in da ne pridemo do WW3!

ps: Vojna je težka jeba in dalj časa bo tale konflikt trajal, več Ukrajincev in več Rusov bo mrtvih in večja možnost bo, da pridemo do WW3! Zato naj se pa preneha oboroževati Ukrajince in naj se pogleda real politiko in ne neke #pray4Ukraine BS!

Utk ::

Hrvati in Bošnjaki so nam živi ščit postavili.

Haha, to pa je epska laž.

AtaŠtumf ::

Pithlit je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

Pithlit je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

...

V bistvu še dobro da smo mi stisnili šupak in se predali ko je jugo armija zacepetala tistih dobrih 30 let nazaj...

Hočeš whataboutism? What about if someone broke into your home in the middle of the night to rape your wife and kid and then kill them while you were watching. A bi stisnil šupak pa rekel "ej stara, otroc... ne se upira, bo šlo hitreje mimo" al bi mogoče prijel za najbližjo dokaj trdo stvar in začel mlatit okol sebe kot da so to tvoje zadnje sekunde življenja?

To, je whataboutism. Zdej pa to apliciraj na samostojno državo s prekleto nacionalističnim folkom.

A mi bo kdo odgovoril na moje vprašanje? Koliko od vas je doživelo vojno? Kolikim od vas so krogle frčale okol ušes?


Saj smo stisnili šupak, saj smo se skrivali v kleteh, ko je SFRJ lovec prebil zvočni zid, ...

In takrat so zahodne države diplomatsko posredovale, da ni bilo vojne v Sloveniji oz. bolj pravilno, da je bila tako kratka, kakor je bila, če ne bi, bi bil isti drek kot na Hrvaškem, Bosni ali danes v Ukrajini!

Aha, ste se skrivali. Bravo. Clap, clap. Zdej pa pametujete tukaj.

No, jaz se nisem skrivala.

Ne, niso zahodne države naredile nič takrat. Hrvati in Bošnjaki so nam živi ščit postavili. Nehaj komentirat o stvareh o katerih pojma nimaš.


Si se skrivala, tako kot večina običajnih ljudi, preveri malce, kaj se je po diplomatski strani vse dogajalo, da ne boš preveč pametna!

dice7 ::

AtaŠtumf je izjavil:

Pravi cilj je stistiniti klešče in obkoliti večji del ukrajinske vojske, ter tako pridobiti vsa ozemlja od Dnijepera proti Rusiji.

In to se povprecnemu slotek rusofilu zdi nekaj povsem normalnega

AtaŠtumf ::

dice7 je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

Pravi cilj je stistiniti klešče in obkoliti večji del ukrajinske vojske, ter tako pridobiti vsa ozemlja od Dnijepera proti Rusiji.

In to se povprecnemu slotek rusofilu zdi nekaj povsem normalnega


Danes da, včeraj, pred vojno ne!

Samo tole je warmongerju pretežko razumeti!

fur80 ::

AtaŠtumf je izjavil:

fur80 je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

fur80 je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

...


Pa kaj ti misliš, da bi se zgodilo, če bi se predali? Pa ti res misliš, da bi jim Rusi in Putin pošteno sodili? Ker oni so vzor poštenja in sodišč? Bravo, za zapis, vidim, da imaš iluzije! ;)


Ko bo tvoja in moja hiša zgorela v atomski bombi, bo čisto vseeno, kdo živi v iluziji.


Samo ne govori o nekih herojih in nekem civilnem oboroženem uporu, potem se pa čudit, da so smrtne žrtve, da se raketira civilne tarče, da se uničuje energetsko infrastrukturo....


NATO, ZDA in EU so vrgli Ukrajino v drek tisti dan, ko so rekli, da aktivno vojaško ne bodo posredovali, če Rusija napade Ukrajino in isti dan je Ukrajina izgubila ta spopad!


Pa ti veš, da bi bilo še najbolje, če bi bi me taprva atomska zadela in to direkt v mojo hišo, bi se še najmanj sekiral! ;) PA Rusi bi vseeno napadli, pa ni si to Putin izmislil v enem tedni, tak bebo pa menda ja ni! Pa kaj so mu to za ene nasvete dajali in izračunali finančno izgubo in posledice, pa da mu gre vseeno ven me zanima, ali je to naredil brez izračunov, pa še enkrat tak bebo pa verjetno ja ni! Pa kaj misli z obleganjem Kijeva in kako prepričati 4 miljonsko mesto, da se mu preda, razen z istradanjem, misiš, da je tak bebo?


Kijev IMHO ni taprava tarča, Kijev je samo predstava za glupo javnost in predstava za zahodni svet ter Zelenskiga, da večino vojske brani Kijev.

Pravi cilj je stistiniti klešče in obkoliti večji del ukrajinske vojske, ter tako pridobiti vsa ozemlja od Dnijepera proti Rusiji.


Kijevčani, vsaj tisti del ko poznam nima vode in hrane že par dni... Specialna operacija uspela? Predajte se ali boste pocrkali? Kako si Putin predstavlja vladati Ukrajini po tem ne vem si ne predstavljam, to ve samo njegov zblojen um! Kako se bo Putin in Rusija sedaj predstavljala svetu, pa mi tudi ni več jasno, kdo mu je to svetoval in kako bo vladal naprej in potoval po svetu, ne vem. Zakaj, pahnil je Rusijo 20-30 let nazaj, če ne v bankrot! da se Rusi bojijo raket in jedrskih konic USA v Ukrajini so analitiki dejali, da so to pravljice za lahko noč, zakaj, ker Rusija in ZDA imata pred obalami podmornice z konicami drug drugega!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Pac-Man ::

Povzetek včerajšnje obvezne lekcije po ruskih šolah v Italijanščini. Prevajalnik pomaga.

https://www.balcanicaucaso.org/aree/Rus...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

fikus_ ::

Ko je zahod dal vedet, da ne bo aktivno vojaško posredoval, je bila to zelena luč za Putina, da lahko gre v UKR.
Se je pa za*ebal, ker je mislil, da bo konec prej kot v enem tednu. Sedaj kaže na vojno izčrpavanja ene in druge strani, še posebej, ko Z dovaža orožje v UKR. UKR narod je kanonfutr za svetovno real politiko in nič več.
Napišem še enkrat; nastradali bodo popolnoma nedolžni ljudje, ki niti ne želijo vojne. Ampak to oblastnikov ne gane.
Vprašanje, kaj bi morali ponuditi Putinu, da se umakne, kakšen je njegov ego, ali bi sprejel umik sedaj, ali pa vsak premirje?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Pimoz ::

kow je izjavil:

-vx- je izjavil:

kow je izjavil:

Moskovske borze se kar ne zazenejo? Nenavadna "specialna vojaska operacija"...

Nisi nor, da bos borzo zaganjal in se bojo nanjo spravili v momentu, ko ti pada rubelj, razni vojni dobickarji izven Rusije.


Narobe razumes. Nor si, ce vojno oz. invazijo poimenujes "specialna vojaska operacija". Potem pa ugasnes borzo. Koliko neumnega Rusa bos moral iskati, ki ne bo skapiral, da se nekaj resnega dogaja? Kaksne zapite 60 letnike ali sovjetske stara mame?

Drugače to z specialno vojaško operacijo je Rus pobral iz ameriškega cookbooka :)

fur80 ::

AtaŠtumf je izjavil:

fur80 je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

sparklyslo je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:

Nekaj časa nazaj smo vam tukaj razlagali, kaj se bo zgodilo, če se podpira ukrajisnki odpor in dolgo krvavo vojno.

Proglašeni smo bili za rusofile.



Ti prav dolgo nazaj nisi nic kaj prevec opozarjal, ker je tvoj profil star komaj en mesec. Morda si pisal iz kaksnega drugega ali tretjega profila. Še bolj verjetno pa je da te je sram. In lahko ti rečemo ne samo Rusofil ampak PUTINOFIL.


Polovica sveta je opozarjalo, ne samo jaz!

Pa čisto vseeno mi je, če me označiš za rusofila, whataboutista, putinofila, ..., vojna je drek.

In nehajte se smešit s svojimi izjavami o nekih vojnih zločincih, o ogorčenju, ko se uničuje civilne tarče, ogorčenju, ko se ubija ljudi na obeh straneh in NEHAJTE podpihovati vojno!


Kaj je opozarjalo, da bodo Rusi stopili v Ukrajino? Pa Rusi so to ja že odprej vedeli, sedaj čakajo na odziv, če bi bil ok, Ukrajinci se predali, zahod posral, bi terali dalje, Moldavija, kaj boš spet stran gledal in tako naprej?


Polne MSM si imel kako je samo vprašanje časa, da bo Rusija vstopila v Ukrajino.

Sedaj se pa delaš neumnega?

WTF?

Še enkrat, prvič, ko je Putler sanjal o Ukrajini bi morala ZDA, EU in NATO striktno reči, če napadeš Ukrajino bo jajc.

Obenem pa preveriti vse Putlerjeve trditve, da naciji požigajo, pobijajo ruski narod v Ukrajini, po možnosti z neko resno mednarodno preiskavo.

Ko so pa rekli, da ne bodo posredovali je bilo pa konec vse te ukrajinske zgodbe in sedaj lahko vsi samo upamo, da je vsega čimprej konec in da ne pridemo do WW3!

ps: Vojna je težka jeba in dalj časa bo tale konflikt trajal, več Ukrajincev in več Rusov bo mrtvih in večja možnost bo, da pridemo do WW3! Zato naj se pa preneha oboroževati Ukrajince in naj se pogleda real politiko in ne neke #pray4Ukraine BS!


To meni govoriš? Pa itak, da so vedeli že prej,!!! To ja moreš imeti izračune, ali se ti splača ali ne, kot vsak poslovni načrt že za osnovno firmo, kaj šele za tako vojno! Bi zelo rad videl, številke, ki so mu jih natvezili njegovi posrani podrejeni, ki so mu to subjektivno pisali!

l0g1t3ch ::

Norci ne streljajo na JE objekte.

V Ukrajini samo delijo prvo hrano in prvo pomoč! Ljudje jih pričakujejo s cvetjem!

Častna skavtska!

Pimoz ::

Pri nuklearki so ble budale na obeh straneh. Oboji so streljal.

poweroff ::

Jedrska elektrarna je sicer v ustavitvi, ampak ko se taka zadeva ustavi, jo je treba še kar nekaj časa aktivno hladiti.

Anyway, kakšni dve leti nazaj smo se s kolegi lotili izdelave DIY Geigerjevega števca... zadeva je bila mišljena kot projekt za učenje in zabavo, ne kot naprava, ki bi jo moral imeti vsakdo doma. :|
sudo poweroff

l0g1t3ch ::

Pimoz je izjavil:

Pri nuklearki so ble budale na obeh straneh. Oboji so streljal.


Tukaj so norci smo tisti, ki napadajo. Vse ostalo je sprenevedanje in relativiziranje.

TezkoDihanje ::

4 tunguške od včeraj preden so jih zakurili

https://twitter.com/KofmanMichael/statu...
A PVO-SV unit seems to have abandoned 4x 2k22 Tunguskas. Neatly parked. Reasons unclear.

https://twitter.com/GirkinGirkin/status...

mackilla ::

l0g1t3ch je izjavil:

Norci ne streljajo na JE objekte.

V Ukrajini samo delijo prvo hrano in prvo pomoč! Ljudje jih pričakujejo s cvetjem!

Častna skavtska!

Seveda. Nuklearko je Zelenko osebno zažgal. Source. -vx- aka AtaŠtumf.

kow ::

TezkoDihanje je izjavil:

4 tunguške od včeraj preden so jih zakurili

https://twitter.com/KofmanMichael/statu...
A PVO-SV unit seems to have abandoned 4x 2k22 Tunguskas. Neatly parked. Reasons unclear.

https://twitter.com/GirkinGirkin/status...


To so kar konkretni denarji. Pa tudi v nekih ogromnih kolicinah jih nimajo.

Pac-Man ::

Sam mislim, da je no fly zone nad Ukrajino korak predaleč, ampak Garry Kasparov trdi drugače

https://twitter.com/Kasparov63/status/1...

We are witnessing, literally watching live, Putin commit genocide on an industrial scale in Ukraine while the most powerful military alliance in history stands aside. It's impossible not to be emotional, but let us also be rational and focus our rage on the facts.

...

No treaty forbids NATO nations from fighting to defend in Ukraine. It's a choice based on the risk of Putin going nuclear, many say. That arming Ukrainians is an acceptable risk of WWIII & the citizenship of the pilot or soldier changes Putin's nuclear calculus, or NATO's.

If they care so much about the fine print and think Putin does too, ask Zelensky to issue Ukrainian passports to any volunteer to fly in combat. Sell jets to Ukraine for €1 each and paint UKR flags on them. Do you think Putin will care? Is it worth the lives lost?

...

Biden & others insist NATO would retaliate should Putin attack Baltic members. Watching Ukraine, I am not sure of that at all, and Putin won't be either. If the calculation is about nuclear risk, it's no different over Estonia than Ukraine. Don't say "Putin would never".

If this sounds familiar, it's the same argument from 2014, when Putin invaded E Ukraine and annexed Crimea. It was too risky to stop him, I was told, as I pleaded for intervention and warned he would never stop there. Here we are, with bombs raining down.

Risk and costs are higher now because the "reasonable" people in the West always choose lower risk today to guarantee higher risk tomorrow. Clearing the UKR skies after a warning period is risky. Letting Putin destroy Ukraine is riskier, & a human and moral disaster. There is no waiting this out. This isn't chess; there's no draw, no stalemate. Either Putin destroys Ukraine and eventually hits NATO with an even greater catastrophe, or Putin falls in Russia. He cannot be stopped with weakness.

...

As I said in 2014 and a fateful week ago, the price of stopping a dictator always goes up. What would have been enough to stop Putin 8 years or 6 months or 2 weeks ago is not enough today, and the price will rise again tomorrow. Fight. Find a way.

Putin vows to exterminate Ukrainians while we watch. Ukraine did nothing wrong but try to join the democratic world that is now witnessing crimes against humanity in real time. Not unable. Unwilling.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pimoz ::

l0g1t3ch je izjavil:

Pimoz je izjavil:

Pri nuklearki so ble budale na obeh straneh. Oboji so streljal.


Tukaj so norci smo tisti, ki napadajo. Vse ostalo je sprenevedanje in relativiziranje.

Ne, norci so tudi tisti, ki postavijo obrambo zraven. Pač se najbrž ne bova strinjala ampak jaz se ne premaknem iz tega mnenja.

TezkoDihanje ::

O ruskem vojaškem letalstvu v Ukrajini:

Reasons for Failure? Russian Air Force in Ukraine

sebox ::

Pimoz, ti si bedak ...

Telbanc ::

TezkoDihanje je izjavil:

O ruskem vojaškem letalstvu v Ukrajini:

Reasons for Failure? Russian Air Force in Ukraine


UKrajina ima 150.000 vojakov, Rusija je zavzela za eno Anglijo ozemlja, zato so izgube. V 8 dneh.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

kow ::

Ukrajina ima se 200k rezervistov. Pa ti rezervisti so bili verjetno motivirani zadnjih nekaj let in se verjetno bolj resno pripravljali kot je tipicno v drugih vojskah.
Zaenkrat se nisem videl posnetka kaksne vecje enote zajetih ukrajincev, v smislu 100 ljudi in vec. Kaksne izgube imajo, pa nimam pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Pac-Man ::

Čeprav so se v zadnjih dneh pojavljale nasprotne trditve je An-225 uničen, video:

https://twitter.com/RALee85/status/1499...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

TezkoDihanje ::

Telbanc je izjavil:


UKrajina ima 150.000 vojakov, Rusija je zavzela za eno Anglijo ozemlja, zato so izgube. V 8 dneh.


V bistvu ni zavzela tega ozemlja, ker se vozijo samo po cestah. Z mašinerijo ne morejo na polja, gozdove, ker se jim vse vgrezne v blato (pa tudi poraba je bistveno višja off road). Angažirali so že preko 90% svojega vojaštva in naredili praktično nič. Ko bodo te enote utrujene, v rezervi ne bo nikogar, da bi jih zamenjali. In kar nekaj silijo naprej, ne da bi spucali zaledje. Recimo v Kersonu še vedno trajajo spopadi, pa je to mesto velikosti Ljubljane. Sicer Rusi vlačijo na fronto enote celo iz daljnega Vzhoda (kar pomeni en teden z železnico), ampak to so v veliki večini enote, ki so v še slabšem stanju kot te v Ukrajini.

Zgodovina sprememb…

fur80 ::

Pac-Man je izjavil:

Sam mislim, da je no fly zone nad Ukrajino korak predaleč, ampak Garry Kasparov trdi drugače

https://twitter.com/Kasparov63/status/1...

We are witnessing, literally watching live, Putin commit genocide on an industrial scale in Ukraine while the most powerful military alliance in history stands aside. It's impossible not to be emotional, but let us also be rational and focus our rage on the facts.

...

No treaty forbids NATO nations from fighting to defend in Ukraine. It's a choice based on the risk of Putin going nuclear, many say. That arming Ukrainians is an acceptable risk of WWIII & the citizenship of the pilot or soldier changes Putin's nuclear calculus, or NATO's.

If they care so much about the fine print and think Putin does too, ask Zelensky to issue Ukrainian passports to any volunteer to fly in combat. Sell jets to Ukraine for EUR1 each and paint UKR flags on them. Do you think Putin will care? Is it worth the lives lost?

...

Biden & others insist NATO would retaliate should Putin attack Baltic members. Watching Ukraine, I am not sure of that at all, and Putin won't be either. If the calculation is about nuclear risk, it's no different over Estonia than Ukraine. Don't say "Putin would never".

If this sounds familiar, it's the same argument from 2014, when Putin invaded E Ukraine and annexed Crimea. It was too risky to stop him, I was told, as I pleaded for intervention and warned he would never stop there. Here we are, with bombs raining down.

Risk and costs are higher now because the "reasonable" people in the West always choose lower risk today to guarantee higher risk tomorrow. Clearing the UKR skies after a warning period is risky. Letting Putin destroy Ukraine is riskier, & a human and moral disaster. There is no waiting this out. This isn't chess; there's no draw, no stalemate. Either Putin destroys Ukraine and eventually hits NATO with an even greater catastrophe, or Putin falls in Russia. He cannot be stopped with weakness.

...

As I said in 2014 and a fateful week ago, the price of stopping a dictator always goes up. What would have been enough to stop Putin 8 years or 6 months or 2 weeks ago is not enough today, and the price will rise again tomorrow. Fight. Find a way.

Putin vows to exterminate Ukrainians while we watch. Ukraine did nothing wrong but try to join the democratic world that is now witnessing crimes against humanity in real time. Not unable. Unwilling.


Zgleda, da bo NATO to storil, no fly zone nad Ukrajino, samo a bodo počaki, da Rusija finančno potone in bo to zadnji udarec Putinu, ali se bo zgodil nek velik incident, lahko JE, kdo ga bo zakuhal verjetno ne bomo nikoli vedeli, bo pa treba vstopit, ker svet tega ne bo gledal več, gemblanja vsaki da ali bo šlo ali ne. Rusija je napadla, kot bi mesar svinjo najprej ustrelil v rit, potem v trebuh, nogo, .... skratka mrcvaro počasi, na koncu bi gujdek lovil lovca in tako naprej,...kdo bo to gledal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

l0g1t3ch ::

Pimoz je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Pimoz je izjavil:

Pri nuklearki so ble budale na obeh straneh. Oboji so streljal.


Tukaj so norci smo tisti, ki napadajo. Vse ostalo je sprenevedanje in relativiziranje.

Ne, norci so tudi tisti, ki postavijo obrambo zraven. Pač se najbrž ne bova strinjala ampak jaz se ne premaknem iz tega mnenja.


Z nekom, ki zagovarja klanje po sosednji suvereni državi, se z veseljem NE strinjam.

Pimoz ::

sebox je izjavil:

Pimoz, ti si bedak ...

Hvala, enako. Malo lepse se zacni obnasat, ker jaz se niti priblizno ne spuscam na tak nivo kot ti.

Akira_ ::

Par Srbov onanira tukaj nad Rusijo oz. Putinom, ker so še po več kot dvajset letih užaljenih da so dobili po nosu od NATA.

Srbi so vedno žrtve, pa nihče jih ne razume in vsi so se zarotili proti njim. Zdej pa to projecirajo na ukrajinsko situacijo.

Pimoz ::

l0g1t3ch je izjavil:

Pimoz je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Pimoz je izjavil:

Pri nuklearki so ble budale na obeh straneh. Oboji so streljal.


Tukaj so norci smo tisti, ki napadajo. Vse ostalo je sprenevedanje in relativiziranje.

Ne, norci so tudi tisti, ki postavijo obrambo zraven. Pač se najbrž ne bova strinjala ampak jaz se ne premaknem iz tega mnenja.


Z nekom, ki zagovarja klanje po sosednji suvereni državi, se z veseljem NE strinjam.

Ga ne zagovarjam.

l0g1t3ch ::

I'm not a racist, but ....

Pimoz ::

Ravno tako kot je imel Z v govoru polno argumentov tipa "imam prijatelja, ki je gay..."

Akira_ je izjavil:

Par Srbov onanira tukaj nad Rusijo oz. Putinom, ker so še po več kot dvajset letih užaljenih da so dobili po nosu od NATA.

Srbi so vedno žrtve, pa nihče jih ne razume in vsi so se zarotili proti njim. Zdej pa to projecirajo na ukrajinsko situacijo.

Kršena jim je bila ozemeljska celovitost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

l0g1t3ch ::

Pimoz je izjavil:

Ravno tako kot je imel Z v govoru polno argumentov tipa "imam prijatelja, ki je gay..."

Akira_ je izjavil:

Par Srbov onanira tukaj nad Rusijo oz. Putinom, ker so še po več kot dvajset letih užaljenih da so dobili po nosu od NATA.

Srbi so vedno žrtve, pa nihče jih ne razume in vsi so se zarotili proti njim. Zdej pa to projecirajo na ukrajinsko situacijo.

Kršena jim je bila ozemeljska celovitost.


Ukrajincem je bila res.
Lepo da priznaš.

Pimoz ::

Obojim je bila. Samo ti si zatiskaš oči. Očitno enako mislijo Španija, Slovaška, Ciper, Romunija in Grčija.

nightrage ::

Pimoz je izjavil:

Kršena jim je bila ozemeljska celovitost.


Definiraj ozemeljsko celovitost.

l0g1t3ch ::

Pimoz je izjavil:

Obojim je bila. Samo ti si zatiskaš oči. Očitno enako mislijo Španija, Slovaška, Ciper, Romunija in Grčija.


Leta 95 je bila Srbom kršena ozemeljska celovitost kako ?
A po tvojem bi moralal tudi Slovenija ostati del velike Srbije ?

Edina napaka je bila da nato ni zbombal srbije oz. JNA že prej preden je bil tak pokol na balkanu.

mackilla ::

Pimoz je izjavil:

Ravno tako kot je imel Z v govoru polno argumentov tipa "imam prijatelja, ki je gay..."

Akira_ je izjavil:

Par Srbov onanira tukaj nad Rusijo oz. Putinom, ker so še po več kot dvajset letih užaljenih da so dobili po nosu od NATA.

Srbi so vedno žrtve, pa nihče jih ne razume in vsi so se zarotili proti njim. Zdej pa to projecirajo na ukrajinsko situacijo.

Kršena jim je bila ozemeljska celovitost.

Pa Rusi niso nič pomagali. Kurc gleda takšne prijatelje.

TezkoDihanje ::

WizzardOfOZ ::

sir_mha je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

He claims Ukraine is using civilians and foreigners as "human shields."


Je kr nekaj ljudi, ki se s tem strinjajo. Zelenski je potalal orožje med civiliste in jih ni evakuiral, kot bi jih vsak normalen leader. Ne moreš postavit topov za blok, ki je povhen ljudi. Je treba prvo ljudi evakuirat.


To je sedaj opravičevanje Putina, iskanje izgovora, ker menjujejo taktiko, začela se bo (se že je na S in V) strategija požgana zemlja.


Ni ne opravičevanje ne izgovor. Noben normalen politik ne poriva civilom orožja v roko. Pa vojska je namenjena da se civilno prebivalstvo ščiti, ne zato, da se za njimi skriva.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Pimoz ::

nightrage je izjavil:

Pimoz je izjavil:

Kršena jim je bila ozemeljska celovitost.


Definiraj ozemeljsko celovitost.

Čitaj:
Territorial integrity @ Wikipedia
Advisory opinion on Kosovo%27s declaration of independence @ Wikipedia
2014 Donbas status referendums @ Wikipedia

Rules for thee and not for me.
In potem se čudite, da so nekateri užaljeni. In med zahodnimi državami najdeš članice ZN, ki pravijo, da se to ne bi smelo zgodit.

TezkoDihanje ::

Pimoz je izjavil:

Rules for thee and not for me.
In potem se čudite, da so nekateri užaljeni. In med zahodnimi državami najdeš članice ZN, ki pravijo, da se to ne bi smelo zgodit.


Že, samo od Srba bi človek pričakoval, da je proti ruskemu zavzemanju ozemelj, saj to direktno negira njihov boj o vrnitvi Kosova. Amapak saj, povprečni IQ Rusofila tukaj je tako ali tako globoko izpod 100.
««
319 / 859
»»