» »

Ukrajina Part II

Ukrajina Part II

Temo vidijo: vsi
««
302 / 859
»»

voss_ ::

PacificBlue ::

Jaz sm povsem za pogovore in gospodarsko sodelovanje.

Povej svojemu ljubljencu to, da se ne gre napadat sosednjih suverenih držav z bednimi izgovori.


Nekatere zahteve so imo smiselne.
Se pa strinjam, da bi v tem trenutku ruska vojska morala ustavit operacijo in napade, da se stvari nadaljujejo za mizo.

Treba je določiti tipe udarnega orožja, ki ne bodo nikoli nameščeni v Ukrajini in se jih tam ne bo razvijalo," je dejal Lavrov v pogovoru za Al Džaziro, ki je bil objavljen na strani ruskega zunanjega ministrstva. Po njegovih besedah Rusija priznava Volodomirja Zelenskega za ukrajinskega voditelja in kot pozitiven korak pozdravlja njegovo odločitev, da si želi varnostna zagotovila za Ukrajino.

"Naši pogajalci so pripravljeni za drugi krog pogovorov z ukrajinskimi predstavniki o teh varnostnih zagotovilih," je še dejal Lavrov.

endelin ::

Fantje, jaz ne bi podcenjeval Putina. Še vedno ima vojsko ki lahko potegne dva obrata gor in z brutalnimi metodami osvoji Kijev. Lahko odredi večdnevno bombardiranje in artilerijo (poglejte si Stalingrad ali Seelow Heights pri berlinu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

enemon ::

endelin je izjavil:

Fantje, jaz ne bi podcenjeval Putina. Še vedno ima vojsko ki lahko potegne dva obrata gor in z brutalnimi metodami osvoji Kijev. Lahko odredi večdnevno bombardiranje in arterijo (poglejte si Stalingrad ali Seelow Heights pri berlinu.


Zakaj že, slava Ukrajini pa to, ne? Kaj more Rusija heroju Zelenskemu na kijevskih ulicah, sklati jih vse dol z molotovkami.

Valvoline ::

mackilla je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Fritz je izjavil:

endelin je izjavil:

Zakaj evropa ne osvoji kavkaza in imamo free energijo? Tako razmišlja putin. Ziher moramo varovat kakšnega iz EU na kavkazu

Smo že probali v Iraku, Libiji, Afganistanu in še kje. Takšne reči se običajno ne izidejo. Tudi Rusiji se verjetno ne bodo.

@ Težko dihanje
Mrtvim Iračanom, Libijcem in Afganistancem je odleglo, ko so slišali, da ne gre za land grab temveč samo za uveljavljanje geopolitičnih interesov, uničevanje suverene države in grabež resursov.


Whataboutizem res opraviči dejanja Rusov

Čestitam

PacificBlue je izjavil:

endelin je izjavil:

Zakaj evropa ne osvoji kavkaza in imamo free energijo? Tako razmišlja putin. Ziher moramo varovat kakšnega iz EU na kavkazu


Saj s(m)o se sami odpovedali plinskim poljem v Rusiji.
Tako je če ne znaš izkoristit ponujenega.


Ubistvu je Putin upal da nas je tolk navleku na svoj plin da bomo mirno gledali kako hara po sosednji državi.


Bolj ugodno bi bilo za nas, da ne bi uvajali gospodarskih sankcij. Tako pa deloma pomagamo rušit lastno ekonomijo.
Za obe strani bi bila najboljša nmožnost, da ostane Ukrajina nevtralna država. Vsaj kar se Nata tiče. Nimam pa proti, da nekoč postane del EU.
Situacija bi se morala reševati s pogovori. Ne pa z grožnjami in blokadami.
Tako se samo poslabsujejo razmere. Imam obcutek, da si nekateri visoki zahodni politiki, prav želijo takih razmer, da uresničijo svoje vizije o prihodnji svetovni ureditvi. Ker v tem trenutku se dogajajo tektonski premiki.

Kaj bi pa ti naredil? A misliš,da bodo Rusi nehali napadati,če bo Ukrajina nevtralna? Bodo vrnili ozemlja,ki so jih zasedli?

Kdaj bo demokracija st.1 vrnila zemljo/drzavo indijancem? Oni down under pa aboriginom?

Tidule ::

Takrat ko bos ti sposoben enega relavantnega komentarja.

dice7 ::

Ej fantje, kul je pobijat, sej so drugi tut pobijali

- Valvoline

endelin ::

enemon je izjavil:

endelin je izjavil:

Fantje, jaz ne bi podcenjeval Putina. Še vedno ima vojsko ki lahko potegne dva obrata gor in z brutalnimi metodami osvoji Kijev. Lahko odredi večdnevno bombardiranje in arterijo (poglejte si Stalingrad ali Seelow Heights pri berlinu.


Zakaj že, slava Ukrajini pa to, ne? Kaj more Rusija heroju Zelenskemu na kijevskih ulicah, sklati jih vse dol z molotovkami.

Jaz sem realist in Putin ima dovolj firepowerja da spremeni Kiev v Stalingrad. Samo to bi pomenilo da je je najvecji vojni zločinec moderne dobe. Pa vprašanje kako bi tuje sile to gledale v letu 2022...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

fur80 ::

endelin je izjavil:

Fantje, jaz ne bi podcenjeval Putina. Še vedno ima vojsko ki lahko potegne dva obrata gor in z brutalnimi metodami osvoji Kijev. Lahko odredi večdnevno bombardiranje in artilerijo (poglejte si Stalingrad ali Seelow Heights pri berlinu.


Kaj bi pa imeli Rusi potem od tega, če zravnajo Ukrajino z zemljo? Sedaj smo lahko videli kje je Ruska vojska, podplačana, nemotivirana, slaba logistika, skratka se je razkrilo to kar je zahod že vedel! Imajo bombe, močne bombe, pa še to je vprašanje kako jim to dela, da si ne bi kake atomske tam pred nosom aktivirali! Putin je pa še samo kura na dveh nogah, zahod ga je bo uničil tako finančno kot medijsko! Sedaj bo pa še USA poplačala tujo legijo, da se pride borit in z zahodnim orožjem, pa bodo ti nabornike pomoje bežali čez mejo, Belorus si pa tako že želi jedersko raketo doma, da bo varen!

BorutO ::

Veste kaj vam rečem ... rusi imajo zelo težko delo, ker ne morejo iz zraka spremljati dogajanje na tleh, saj imajo v Ukrajini že vse te dneve zelo grdo vreme. Kar je v veliko prednost ukrajincem. Dron namreč ne vidi preveč lepo skozi oblake, razen preko infrardeče kamere, ampak če ne veš kaj gledaš, je lahko ruski vojak, ukrajinski ali pa civilist ...

Pimoz ::

Me zanima, če se bo rodilo kaj pametnega iz tega. Recimo odprava veta v ZN za vse stalne članice VS? In pa zakaj se je trenutna resolucija sprejemala kot ne precedenčna in, če mogoče nekoč v prihodnosti lahko vidimo, da bodo pravila za vse enaka?

Valvoline ::

dice7 je izjavil:

Ej fantje, kul je pobijat, sej so drugi tut pobijali

- Valvoline

Jaz bi vse jenkijevske kvinslinge ter nvo parazite kar po kratkem postopku, sus v glavo brez nepotrebnega sojenja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: LuiIII ()

Tidule ::

endelin je izjavil:

Fantje, jaz ne bi podcenjeval Putina. Še vedno ima vojsko ki lahko potegne dva obrata gor in z brutalnimi metodami osvoji Kijev. Lahko odredi večdnevno bombardiranje in artilerijo (poglejte si Stalingrad ali Seelow Heights pri berlinu.


Vsak civilist, ki umre in vsaka civilna stavba, ki pade poveca odpor ukrajincev proti rusom. Putin se je pac zakalkuliral, ker je pricakoval podporo ali pa vsaj apatijo prebivalcev. Ce se odloci zradirat kijev lahko pozabi da bo ukrajina naslednjih 100 let karkoli drugega kot okupirano obmocje. Nas zgodovina jasno uci, da se to nikoli ne izide v korist napadalca. Ukrajina vedno bolj postaja podobna vijetnamu, samo vloge so zamenjane.

Valvoline je izjavil:

dice7 je izjavil:

Ej fantje, kul je pobijat, sej so drugi tut pobijali

- Valvoline

Jaz bi vse jenkijevske kvinslinge ter nvo parazite kar po kratkem postopku, sus v glavo brez nepotrebnega sojenja.

Ja, psihopati kot sta ti in putin radi tako razmisljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

IL_DIAVOLO ::

Abramovic kot predstavnik vsega kar je ruskega, se je odločil da proda Chelsea. Zakaj? Ker so Rusi narod krutih, ampak pravilnih odlocitev.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

sparklyslo ::

Že to, da se Putler zeli pogajati, kaže na to, da se zaveda da mu kaže zelo slabo. Prakticno se ni dosegel nobenega resnega cilja, razen uničenja.

voss_ ::

Based!

Ukraine's special operations command just issued a warning to Russian soldiers that they will not be taken prisoner and will be "slaughtered like pigs" without the option of surrendering.

https://mobile.twitter.com/JoeShikhman/...

IL_DIAVOLO ::

sparklyslo je izjavil:

Že to, da se Putler zeli pogajati, kaže na to, da se zaveda da mu kaže zelo slabo. Prakticno se ni dosegel nobenega resnega cilja, razen uničenja.


Moder človek z jasnim sporocilom in ciljem. Ni neuravnovešen Hitler, kot ga mnogi označujejo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

dice7 ::

voss_ je izjavil:

Based!

Ukraine's special operations command just issued a warning to Russian soldiers that they will not be taken prisoner and will be "slaughtered like pigs" without the option of surrendering.

https://mobile.twitter.com/JoeShikhman/...




Fake, samo piksle poglej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Tidule ::

voss_ je izjavil:

Based!

Ukraine's special operations command just issued a warning to Russian soldiers that they will not be taken prisoner and will be "slaughtered like pigs" without the option of surrendering.

https://mobile.twitter.com/JoeShikhman/...

Temu se rece propaganda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

TezkoDihanje ::

https://twitter.com/Charles_Lister/stat...
According to U.S. officials speaking today, ~100,000 #Russia troops inside #Ukraine (~70% of its entire deployed force) is running out, or has already run out of fuel & food.

l0g1t3ch ::

Valvoline je izjavil:

dice7 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Nisem rusofil, sem pa vedno antinato. Je ze skrajni cas da se to jenkijevsko genocidno fasisticno prodajanje demokraticne megle konca. EU rabi/mo lastno vojsko, kavbojcem pa brco v rit, skupaj z njihovo jedrsko ter vohunsko kramo.

Poden od komentarja, ki nima veze s trenutnim dogajanjem v ukrajini

Vse je to povezano, sam so vam lepo oprali itaq praznih sivih celic pa niste sposobni skapirat kaj se v bistvu dogajalo zadnjih 15-20 let.


NWO, židi, plazilci...

Utk ::

link


LoL, še Ukrajinci pod okupacijo imajo več demokracije kot Rusi v Rusiji. Rusi si ne bi upali tako protestirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fur80 ::

voss_ je izjavil:

Based!

Ukraine's special operations command just issued a warning to Russian soldiers that they will not be taken prisoner and will be "slaughtered like pigs" without the option of surrendering.

https://mobile.twitter.com/JoeShikhman/...


To je namenjeno ruskim topničarjem, ki od daleč streljajo, kolikor je prikazal prevod, do njih brez milosti!

mackilla ::

Valvoline je izjavil:

mackilla je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Fritz je izjavil:

endelin je izjavil:

Zakaj evropa ne osvoji kavkaza in imamo free energijo? Tako razmišlja putin. Ziher moramo varovat kakšnega iz EU na kavkazu

Smo že probali v Iraku, Libiji, Afganistanu in še kje. Takšne reči se običajno ne izidejo. Tudi Rusiji se verjetno ne bodo.

@ Težko dihanje
Mrtvim Iračanom, Libijcem in Afganistancem je odleglo, ko so slišali, da ne gre za land grab temveč samo za uveljavljanje geopolitičnih interesov, uničevanje suverene države in grabež resursov.


Whataboutizem res opraviči dejanja Rusov

Čestitam

PacificBlue je izjavil:

endelin je izjavil:

Zakaj evropa ne osvoji kavkaza in imamo free energijo? Tako razmišlja putin. Ziher moramo varovat kakšnega iz EU na kavkazu


Saj s(m)o se sami odpovedali plinskim poljem v Rusiji.
Tako je če ne znaš izkoristit ponujenega.


Ubistvu je Putin upal da nas je tolk navleku na svoj plin da bomo mirno gledali kako hara po sosednji državi.


Bolj ugodno bi bilo za nas, da ne bi uvajali gospodarskih sankcij. Tako pa deloma pomagamo rušit lastno ekonomijo.
Za obe strani bi bila najboljša nmožnost, da ostane Ukrajina nevtralna država. Vsaj kar se Nata tiče. Nimam pa proti, da nekoč postane del EU.
Situacija bi se morala reševati s pogovori. Ne pa z grožnjami in blokadami.
Tako se samo poslabsujejo razmere. Imam obcutek, da si nekateri visoki zahodni politiki, prav želijo takih razmer, da uresničijo svoje vizije o prihodnji svetovni ureditvi. Ker v tem trenutku se dogajajo tektonski premiki.

Kaj bi pa ti naredil? A misliš,da bodo Rusi nehali napadati,če bo Ukrajina nevtralna? Bodo vrnili ozemlja,ki so jih zasedli?

Kdaj bo demokracija st.1 vrnila zemljo/drzavo indijancem? Oni down under pa aboriginom?

Boli me me kurac za Američane in Avstralce. A mi tudi moramo vrnit Slovenijo Keltom? Se pravi,če so Američani prasci morajo to biti tudi Rusi?

voss_ ::

fur80 je izjavil:



To je namenjeno ruskim topničarjem, ki od daleč streljajo, kolikor je prikazal prevod, do njih brez milosti!


Saj pravim, fing BASED Ukrajinci!

mackilla ::

dice7 je izjavil:

voss_ je izjavil:

Based!

Ukraine's special operations command just issued a warning to Russian soldiers that they will not be taken prisoner and will be "slaughtered like pigs" without the option of surrendering.

https://mobile.twitter.com/JoeShikhman/...




Fake, samo piksle poglej

Pa še statisti so isti kot v Bergamu. Zdi se mi tudi,da v ozadju vidim palme. Pravzaprav je vse retuširano. A je uradni Kremelj potrdil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

bbbbbb2015 ::

Xserces je izjavil:

ko vidim toliko zasežene mašinerije se vprašam zakaj to ne obrnejo proti rusiji in sprožijo.;((

ali delajo to?


Vprašanje je na mestu. Odgovor pa je verjetno - ne. Ali vsaj - ne takoj.

Namreč, vsako tako težko orožje je praviloma možno zelo enostavno onesposobiti. Za havbico to narediš tako, da vzameš namerilno napravo in zaklep s sabo. Zaklep je že pri havbicah relativno majhnega kalibra (105mm) relativno težak - potem vsaj vzameš ali polomiš udarno iglo. Potrebno je ohraniti trezno glavo in iz ROP (rezervno orodje in pribor) pobrati rezervno namerilno napravo in rezervni zaklep z udarno iglo.

Zdaj, če imaš pa 10 minut časa, pa lahko tudi narediš diverzijo na težko orožje, ki ga zapuščaš. Vzameš ročno bombo, potegneš varovalko ven, ter pač nastaviš prazen zaboj od municije, karkoli malo težjega (puška je zelo mejna - je kar lahka). Ko sovražnik pride, se poveseli težkega orožja, premakne škatlo - bum.

Zdaj, če si pa zelo obupan (kar je v vojni neredko), pa narediš takole:
a) najprej težko orožje na brzino pogledaš, odstraniš (morebitno) pehotno orožje, eventuelno vžigalnike
b) vzameš ujetnika, mu daš ukaz, da orožje prečisti (škatle pospravi, ipd.)
c) vzameš namerilno napravo od sosednjega ali uničenega orožja - ni idealno, a vedno lahko streljaš na popravek
d) zaklep enako - vzameš od tujega orožja

Pri zaklepu je edino problem t.i. "headspace". To rabiš ROP, da to uštimaš. Na brzino pa lahko uštimaš tako, da vzameš tuji zaklep. Če granate v tanku ali havbici ne zaklene, potem je ta zaklep NOGO. Rabiš orodje ali drug zaklep. Lahko pa zaklep zaklene, a je lahko headspace preveč narahlo. Potem bi se lahko zgodilo, da bi počilo v zaklepu na dnu tulca. Pač jebiga, nimaš sreče. Sicer pa... Prvi (testni) strel lahko naredi prostovoljec ali ujetnik.

Tako da... da se, odvisno od stopnje obupa.

Pithlit ::

Dejte počakat da se Italijani odločijo 'make Italy great again'. Tud enga begunca ne bo več.
Life is as complicated as we make it...

FilipF ::

endelin je izjavil:

enemon je izjavil:

endelin je izjavil:

Fantje, jaz ne bi podcenjeval Putina. Še vedno ima vojsko ki lahko potegne dva obrata gor in z brutalnimi metodami osvoji Kijev. Lahko odredi večdnevno bombardiranje in arterijo (poglejte si Stalingrad ali Seelow Heights pri berlinu.


Zakaj že, slava Ukrajini pa to, ne? Kaj more Rusija heroju Zelenskemu na kijevskih ulicah, sklati jih vse dol z molotovkami.

Jaz sem realist in Putin ima dovolj firepowerja da spremeni Kiev v Stalingrad. Samo to bi pomenilo da je je najvecji vojni zločinec moderne dobe. Pa vprašanje kako bi tuje sile to gledale v letu 2022...

Ko predsednik države javno pove, da je oborožil civiliste in otroke, so vsi civilisti in otroci teroristi. V spopadu kot vojak imaš dve možnosti, ali ubiješ ali si ubit. V tem primeru vojak ne sprašuje ali ugotavlja kdo je pred njim, temveč opravi svoje delo. Kruto vendar resnično.

l0g1t3ch ::

Valvoline je izjavil:

dice7 je izjavil:

Ej fantje, kul je pobijat, sej so drugi tut pobijali

- Valvoline

Jaz bi vse jenkijevske kvinslinge ter nvo parazite kar po kratkem postopku, sus v glavo brez nepotrebnega sojenja.


NWO, reptilijanci, židi...

mackilla ::

l0g1t3ch je izjavil:

Valvoline je izjavil:

dice7 je izjavil:

Ej fantje, kul je pobijat, sej so drugi tut pobijali

- Valvoline

Jaz bi vse jenkijevske kvinslinge ter nvo parazite kar po kratkem postopku, sus v glavo brez nepotrebnega sojenja.


NWO, reptilijanci, židi...

Itak je vse židovska kabalistična zarota.

l0g1t3ch ::

l0g1t3ch je izjavil:

Valvoline je izjavil:

dice7 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Nisem rusofil, sem pa vedno antinato. Je ze skrajni cas da se to jenkijevsko genocidno fasisticno prodajanje demokraticne megle konca. EU rabi/mo lastno vojsko, kavbojcem pa brco v rit, skupaj z njihovo jedrsko ter vohunsko kramo.

Poden od komentarja, ki nima veze s trenutnim dogajanjem v ukrajini

Vse je to povezano, sam so vam lepo oprali itaq praznih sivih celic pa niste sposobni skapirat kaj se v bistvu dogajalo zadnjih 15-20 let.


NWO, židi, plazilci...


Aja, pa še javna uprava ki zasluži več kot ti šlosar za tekočim trakom.

P. S. Če bi vložil v svojo izobrazbo pol toliko časa kot ga v gledanje yt conspiracy videov bi mel danes vsaj 4k bruto.

Tidule ::

FilipF je izjavil:

endelin je izjavil:

enemon je izjavil:

endelin je izjavil:

Fantje, jaz ne bi podcenjeval Putina. Še vedno ima vojsko ki lahko potegne dva obrata gor in z brutalnimi metodami osvoji Kijev. Lahko odredi večdnevno bombardiranje in arterijo (poglejte si Stalingrad ali Seelow Heights pri berlinu.


Zakaj že, slava Ukrajini pa to, ne? Kaj more Rusija heroju Zelenskemu na kijevskih ulicah, sklati jih vse dol z molotovkami.

Jaz sem realist in Putin ima dovolj firepowerja da spremeni Kiev v Stalingrad. Samo to bi pomenilo da je je najvecji vojni zločinec moderne dobe. Pa vprašanje kako bi tuje sile to gledale v letu 2022...

Ko predsednik države javno pove, da je oborožil civiliste in otroke, so vsi civilisti in otroci teroristi. V spopadu kot vojak imaš dve možnosti, ali ubiješ ali si ubit. V tem primeru vojak ne sprašuje ali ugotavlja kdo je pred njim, temveč opravi svoje delo. Kruto vendar resnično.

Kar ne spremeni dejstva da okupator v takem primeru obravnavan kot vojni zlocinec.

Pimoz ::

Hahah:
US Embassy in Moscow. On the projection is a 1995 Time cover with an image of an explosion justifying the bombing of Yugoslavia.

Caption: "Forcing the Serbs into submission.
A massive bomb attack opens the door to peace."
https://t.me/intelslava/21330

Diplomate izgnal pa jim projeciral :)

BorutO ::

Valvoline je izjavil:

dice7 je izjavil:

Ej fantje, kul je pobijat, sej so drugi tut pobijali

- Valvoline

Jaz bi vse jenkijevske kvinslinge ter nvo parazite kar po kratkem postopku, sus v glavo brez nepotrebnega sojenja.

To bom jaz naredil ruski vojski in rusofilom, če bodo kdaj rusi napadli slovenijo ...

PrihajaNodi ::

Borut se kurci tu a jadra z jahto po Zadru. Vzami pusko pa se pejt borit. Pa ne se pozabt cepit pa maske gor dat ker drugace ne bos preckal meje
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

Pac-Man je izjavil:

Tole se že malo bolj normalno bere, ampak Lavrov ni Putin in hudič je v detajlih. Verjetno so izpustili tudi mednarodno priznanje Krima in LDNR. MMC:

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/po-na...

Pred nocojšnjim nadaljevanjem pogovorov med Rusijo in Ukrajino je ruski zunanji minister Sergej Lavrov dejal, da Moskva vztraja pri demilitarizaciji Ukrajine in določitvi seznama določenega udarnega orožja, ki ne sme biti nikoli nameščeno na ukrajinskem ozemlju.
"Treba je določiti tipe udarnega orožja, ki ne bodo nikoli nameščeni v Ukrajini in se jih tam ne bo razvijalo," je dejal Lavrov v pogovoru za Al Džaziro, ki je bil objavljen na strani ruskega zunanjega ministrstva.
Po njegovih besedah Rusija priznava Volodomirja Zelenskega za ukrajinskega voditelja in kot pozitiven korak pozdravlja njegovo odločitev, da si želi varnostna zagotovila za Ukrajino.


Ah, to je v redu. Zdaj še Zelenski malo popusti in zahteva, da se streljanje *ustavi* ne pa tudi, da ruski vojaki takoj odidejo. Morda z dodatkom, da se do ruskih vojakov lahko dovaža hrana in voda. Ker bodo sicer šopingirali po okoliških trgovinah, brez da bi Mastercard kartica delala. To bodo pustili slab vtis.

Potem pa se lahko realni pogovori začnejo.

Zgodovina sprememb…

FilipF ::

Tidule je izjavil:

endelin je izjavil:

Fantje, jaz ne bi podcenjeval Putina. Še vedno ima vojsko ki lahko potegne dva obrata gor in z brutalnimi metodami osvoji Kijev. Lahko odredi večdnevno bombardiranje in artilerijo (poglejte si Stalingrad ali Seelow Heights pri berlinu.


Vsak civilist, ki umre in vsaka civilna stavba, ki pade poveca odpor ukrajincev proti rusom. Putin se je pac zakalkuliral, ker je pricakoval podporo ali pa vsaj apatijo prebivalcev. Ce se odloci zradirat kijev lahko pozabi da bo ukrajina naslednjih 100 let karkoli drugega kot okupirano obmocje. Nas zgodovina jasno uci, da se to nikoli ne izide v korist napadalca. Ukrajina vedno bolj postaja podobna vijetnamu, samo vloge so zamenjane.

Valvoline je izjavil:

dice7 je izjavil:

Ej fantje, kul je pobijat, sej so drugi tut pobijali

- Valvoline

Jaz bi vse jenkijevske kvinslinge ter nvo parazite kar po kratkem postopku, sus v glavo brez nepotrebnega sojenja.

Ja, psihopati kot sta ti in putin radi tako razmisljajo.

Ni psihopat, je pripadnik specialnih enot, to je njihovo delo.
Med naborniki je manj kot 5% takih, je pa vsaj tretjina takih, ki na človeka ne bodo nikoli streljali.

enemon ::

PrihajaNodi je izjavil:

Borut se kurci tu a jadra z jahto po Zadru. Vzami pusko pa se pejt borit. Pa ne se pozabt cepit pa maske gor dat ker drugace ne bos preckal meje


Baje je obtičal v Zadru, ker nima keša za drago nafto. Shibe pa ne sprejemajo na Ini. Klinc pa take pol, da je kripto prihodnost.

BorutO ::

FilipF je izjavil:

endelin je izjavil:

enemon je izjavil:

endelin je izjavil:

Fantje, jaz ne bi podcenjeval Putina. Še vedno ima vojsko ki lahko potegne dva obrata gor in z brutalnimi metodami osvoji Kijev. Lahko odredi večdnevno bombardiranje in arterijo (poglejte si Stalingrad ali Seelow Heights pri berlinu.


Zakaj že, slava Ukrajini pa to, ne? Kaj more Rusija heroju Zelenskemu na kijevskih ulicah, sklati jih vse dol z molotovkami.

Jaz sem realist in Putin ima dovolj firepowerja da spremeni Kiev v Stalingrad. Samo to bi pomenilo da je je najvecji vojni zločinec moderne dobe. Pa vprašanje kako bi tuje sile to gledale v letu 2022...

Ko predsednik države javno pove, da je oborožil civiliste in otroke, so vsi civilisti in otroci teroristi. V spopadu kot vojak imaš dve možnosti, ali ubiješ ali si ubit. V tem primeru vojak ne sprašuje ali ugotavlja kdo je pred njim, temveč opravi svoje delo. Kruto vendar resnično.

V sloveniji so se isto civilisti zoperstavili proti jugoslovanom. Tisto je pa bilo ok? Isto so se proti američanom v iraku in afganistanu raztreščali samomorilci oz. civilisti itd ... Ampak, da ukrajina brani svojo državo na vse ali nič, je pa narobe za rusofile ...

To, da rusi zbombardirajo stanovanjske objekte, je pa ok? Misliš, da rusi grejo prej preverit če so stanovanja prazna pa še le takrat bombardirajo?

Čisto prav je, da se ukrajinci borijo za svoj državo, isto se bom jaz, če bodo rusi v sloveniji .. ali pa srbi.
Rusi so sposobni zakuhati tretjo svetovno vojno, da prvi napadejo, krivi bodo pa spet američani (tako kot zdaj, pravijo rusofili).

Me zanima, če bo zdaj rusija vsako državo, ki bo napadla, grozila svetu, da če se vmešajo, da bo jedrska vojna? Se pravi, lahko s takimi grožnjami pridejo vse do berlina, ljubljane in londona, da se bo svet izognil jedrski vojni? Verjemi, da je to zadnja država, ki so jo rusi napadli brez protiukrepov. Naslednja bo tretja svetovna vojna z nukicami, kot je rekel lovrov ... Res, zdaj ko vidi kako ima zanič kopensko vojsko, ni čudno, da grozi še samo z jedrsko vojno, ko pa je to edini način, kako lahko premagajo okupirano državo.

Si misliš, da bi se američani tako borili v po iraku in afganistanu? Vse, kar bi za njimi ostalo, so samo vojaki ... ker konvoji bi ostali brez goriva, namesto, da bi zavili v bagdad, ker nekdo ne bi table dobro pogledal (ker jih skoraj tam nimajo), bi zavili v puščavo itd ... Da ruska vojska napada ukrajino s papirnato kartografijo v rokah, je smešno in noro žalostno za takšno velesilo, katero se boji cel svet ... no, se je ...

FilipF ::

Tidule je izjavil:

FilipF je izjavil:

endelin je izjavil:

enemon je izjavil:

endelin je izjavil:

Fantje, jaz ne bi podcenjeval Putina. Še vedno ima vojsko ki lahko potegne dva obrata gor in z brutalnimi metodami osvoji Kijev. Lahko odredi večdnevno bombardiranje in arterijo (poglejte si Stalingrad ali Seelow Heights pri berlinu.


Zakaj že, slava Ukrajini pa to, ne? Kaj more Rusija heroju Zelenskemu na kijevskih ulicah, sklati jih vse dol z molotovkami.

Jaz sem realist in Putin ima dovolj firepowerja da spremeni Kiev v Stalingrad. Samo to bi pomenilo da je je najvecji vojni zločinec moderne dobe. Pa vprašanje kako bi tuje sile to gledale v letu 2022...

Ko predsednik države javno pove, da je oborožil civiliste in otroke, so vsi civilisti in otroci teroristi. V spopadu kot vojak imaš dve možnosti, ali ubiješ ali si ubit. V tem primeru vojak ne sprašuje ali ugotavlja kdo je pred njim, temveč opravi svoje delo. Kruto vendar resnično.

Kar ne spremeni dejstva da okupator v takem primeru obravnavan kot vojni zlocinec.

Vojni zločinec je tisti, ki oboroži civiliste in otroke. Še Hitler je to naredil šele par dni pred svojo smrtjo in ne 1939.

kow ::

Cak... kdo je oborozil otroke? Na nobenih posnetkih bojev do sedaj nismo videli nobenih otrok. A ti mal sanjas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

enemon ::

BorutO je izjavil:

FilipF je izjavil:

endelin je izjavil:

enemon je izjavil:

endelin je izjavil:

Fantje, jaz ne bi podcenjeval Putina. Še vedno ima vojsko ki lahko potegne dva obrata gor in z brutalnimi metodami osvoji Kijev. Lahko odredi večdnevno bombardiranje in arterijo (poglejte si Stalingrad ali Seelow Heights pri berlinu.


Zakaj že, slava Ukrajini pa to, ne? Kaj more Rusija heroju Zelenskemu na kijevskih ulicah, sklati jih vse dol z molotovkami.

Jaz sem realist in Putin ima dovolj firepowerja da spremeni Kiev v Stalingrad. Samo to bi pomenilo da je je najvecji vojni zločinec moderne dobe. Pa vprašanje kako bi tuje sile to gledale v letu 2022...

Ko predsednik države javno pove, da je oborožil civiliste in otroke, so vsi civilisti in otroci teroristi. V spopadu kot vojak imaš dve možnosti, ali ubiješ ali si ubit. V tem primeru vojak ne sprašuje ali ugotavlja kdo je pred njim, temveč opravi svoje delo. Kruto vendar resnično.

V sloveniji so se isto civilisti zoperstavili proti jugoslovanom. Tisto je pa bilo ok? Isto so se proti američanom v iraku in afganistanu raztreščali samomorilci oz. civilisti itd ... Ampak, da ukrajina brani svojo državo na vse ali nič, je pa narobe za rusofile ...

To, da rusi zbombardirajo stanovanjske objekte, je pa ok? Misliš, da rusi grejo prej preverit če so stanovanja prazna pa še le takrat bombardirajo?

Čisto prav je, da se ukrajinci borijo za svoj državo, isto se bom jaz, če bodo rusi v sloveniji .. ali pa srbi.
Rusi so sposobni zakuhati tretjo svetovno vojno, da prvi napadejo, krivi bodo pa spet američani (tako kot zdaj, pravijo rusofili).

Me zanima, če bo zdaj rusija vsako državo, ki bo napadla, grozila svetu, da če se vmešajo, da bo jedrska vojna? Se pravi, lahko s takimi grožnjami pridejo vse do berlina, ljubljane in londona, da se bo svet izognil jedrski vojni? Verjemi, da je to zadnja država, ki so jo rusi napadli brez protiukrepov. Naslednja bo tretja svetovna vojna z nukicami, kot je rekel lovrov ... Res, zdaj ko vidi kako ima zanič kopensko vojsko, ni čudno, da grozi še samo z jedrsko vojno, ko pa je to edini način, kako lahko premagajo okupirano državo.

Si misliš, da bi se američani tako borili v po iraku in afganistanu? Vse, kar bi za njimi ostalo, so samo vojaki ... ker konvoji bi ostali brez goriva, namesto, da bi zavili v bagdad, ker nekdo ne bi table dobro pogledal (ker jih skoraj tam nimajo), bi zavili v puščavo itd ... Da ruska vojska napada ukrajino s papirnato kartografijo v rokah, je smešno in noro žalostno za takšno velesilo, katero se boji cel svet ... no, se je ...


Borut, tuki maš koordinate za San Simon: Šir: 45.532 | Dolž: 13.646. Se vidimo!

Motion ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Xserces je izjavil:

ko vidim toliko zasežene mašinerije se vprašam zakaj to ne obrnejo proti rusiji in sprožijo.;((

ali delajo to?


Vprašanje je na mestu. Odgovor pa je verjetno - ne. Ali vsaj - ne takoj.

Namreč, vsako tako težko orožje je praviloma možno zelo enostavno onesposobiti. Za havbico to narediš tako, da vzameš namerilno napravo in zaklep s sabo. Zaklep je že pri havbicah relativno majhnega kalibra (105mm) relativno težak - potem vsaj vzameš ali polomiš udarno iglo. Potrebno je ohraniti trezno glavo in iz ROP (rezervno orodje in pribor) pobrati rezervno namerilno napravo in rezervni zaklep z udarno iglo.

Zdaj, če imaš pa 10 minut časa, pa lahko tudi narediš diverzijo na težko orožje, ki ga zapuščaš. Vzameš ročno bombo, potegneš varovalko ven, ter pač nastaviš prazen zaboj od municije, karkoli malo težjega (puška je zelo mejna - je kar lahka). Ko sovražnik pride, se poveseli težkega orožja, premakne škatlo - bum.

Zdaj, če si pa zelo obupan (kar je v vojni neredko), pa narediš takole:
a) najprej težko orožje na brzino pogledaš, odstraniš (morebitno) pehotno orožje, eventuelno vžigalnike
b) vzameš ujetnika, mu daš ukaz, da orožje prečisti (škatle pospravi, ipd.)
c) vzameš namerilno napravo od sosednjega ali uničenega orožja - ni idealno, a vedno lahko streljaš na popravek
d) zaklep enako - vzameš od tujega orožja

Pri zaklepu je edino problem t.i. "headspace". To rabiš ROP, da to uštimaš. Na brzino pa lahko uštimaš tako, da vzameš tuji zaklep. Če granate v tanku ali havbici ne zaklene, potem je ta zaklep NOGO. Rabiš orodje ali drug zaklep. Lahko pa zaklep zaklene, a je lahko headspace preveč narahlo. Potem bi se lahko zgodilo, da bi počilo v zaklepu na dnu tulca. Pač jebiga, nimaš sreče. Sicer pa... Prvi (testni) strel lahko naredi prostovoljec ali ujetnik.

Tako da... da se, odvisno od stopnje obupa.


Ta takrat na počku ko je haubica ubila 2(se mi zdi) je tudi utgalo zaklep?

BorutO ::

Tota bo, ja. :D Bi te rad videl tam. :)

voss_ ::

Lani decembra je Zelenski obtožil svojega nasprotnika izdaje in so ga aretirali.

Sem mislil da to samo Putin dela.

Ukrainian court orders Kremlin ally Medvedchuk to remain under house arrest

KYIV, Oct 12 (Reuters) - A Ukrainian court on Tuesday ordered pro-Russian politician Viktor Medvedchuk to remain under house arrest until December after prosecutors widened their investigation into his activities and accused him of financing separatist fighters.

Medvedchuk, who strongly denies wrongdoing, has been under house arrest since May, facing accusations of treason and attempting to plunder state resources in Crimea, a part of Ukraine which Russia annexed in 2014.


Ne vem zakaj vsi molčite o temu da se Putin v Ukrajini bori proti diktatorju?

enemon ::

BorutO je izjavil:

Tota bo, ja. :D Bi te rad videl tam. :)


Tam pri svetilniku. Pa greva pol na plesko pa pomfri.

l0g1t3ch ::

voss_ je izjavil:

Lani decembra je Zelenski obtožil svojega nasprotnika izdaje in so ga aretirali.

Sem mislil da to samo Putin dela.

Ukrainian court orders Kremlin ally Medvedchuk to remain under house arrest

KYIV, Oct 12 (Reuters) - A Ukrainian court on Tuesday ordered pro-Russian politician Viktor Medvedchuk to remain under house arrest until December after prosecutors widened their investigation into his activities and accused him of financing separatist fighters.

Medvedchuk, who strongly denies wrongdoing, has been under house arrest since May, facing accusations of treason and attempting to plunder state resources in Crimea, a part of Ukraine which Russia annexed in 2014.


Ne vem zakaj vsi molčite o temu da se Putin v Ukrajini bori proti diktatorju?


Torej hočeš povedat da je narobe da sodišče opravi svoje delo in razsodi ali je ali ni kriv.

Prava metoda je samo to kar dela Putin da pobije nasprotnike.

FilipF ::

BorutO je izjavil:

FilipF je izjavil:

endelin je izjavil:

enemon je izjavil:

endelin je izjavil:

Fantje, jaz ne bi podcenjeval Putina. Še vedno ima vojsko ki lahko potegne dva obrata gor in z brutalnimi metodami osvoji Kijev. Lahko odredi večdnevno bombardiranje in arterijo (poglejte si Stalingrad ali Seelow Heights pri berlinu.


Zakaj že, slava Ukrajini pa to, ne? Kaj more Rusija heroju Zelenskemu na kijevskih ulicah, sklati jih vse dol z molotovkami.

Jaz sem realist in Putin ima dovolj firepowerja da spremeni Kiev v Stalingrad. Samo to bi pomenilo da je je najvecji vojni zločinec moderne dobe. Pa vprašanje kako bi tuje sile to gledale v letu 2022...

Ko predsednik države javno pove, da je oborožil civiliste in otroke, so vsi civilisti in otroci teroristi. V spopadu kot vojak imaš dve možnosti, ali ubiješ ali si ubit. V tem primeru vojak ne sprašuje ali ugotavlja kdo je pred njim, temveč opravi svoje delo. Kruto vendar resnično.

V sloveniji so se isto civilisti zoperstavili proti jugoslovanom. Tisto je pa bilo ok? Isto so se proti američanom v iraku in afganistanu raztreščali samomorilci oz. civilisti itd ... Ampak, da ukrajina brani svojo državo na vse ali nič, je pa narobe za rusofile ...

To, da rusi zbombardirajo stanovanjske objekte, je pa ok? Misliš, da rusi grejo prej preverit če so stanovanja prazna pa še le takrat bombardirajo?

Čisto prav je, da se ukrajinci borijo za svoj državo, isto se bom jaz, če bodo rusi v sloveniji .. ali pa srbi.
Rusi so sposobni zakuhati tretjo svetovno vojno, da prvi napadejo, krivi bodo pa spet američani (tako kot zdaj, pravijo rusofili).

Me zanima, če bo zdaj rusija vsako državo, ki bo napadla, grozila svetu, da če se vmešajo, da bo jedrska vojna? Se pravi, lahko s takimi grožnjami pridejo vse do berlina, ljubljane in londona, da se bo svet izognil jedrski vojni? Verjemi, da je to zadnja država, ki so jo rusi napadli brez protiukrepov. Naslednja bo tretja svetovna vojna z nukicami, kot je rekel lovrov ... Res, zdaj ko vidi kako ima zanič kopensko vojsko, ni čudno, da grozi še samo z jedrsko vojno, ko pa je to edini način, kako lahko premagajo okupirano državo.

Si misliš, da bi se američani tako borili v po iraku in afganistanu? Vse, kar bi za njimi ostalo, so samo vojaki ... ker konvoji bi ostali brez goriva, namesto, da bi zavili v bagdad, ker nekdo ne bi table dobro pogledal (ker jih skoraj tam nimajo), bi zavili v puščavo itd ... Da ruska vojska napada ukrajino s papirnato kartografijo v rokah, je smešno in noro žalostno za takšno velesilo, katero se boji cel svet ... no, se je ...

V Sloveniji nismo oborožili civilistov. Imeli smo TO in milico, ki sta bili uniformirani, Bila je tudi narodna zaščita, ki je bila oborožena, imela jasno vidne oznake pripadnosti enoti in je služila predvsem za varovanje pomembnih objektov, ne pa za spopade z vojsko. Tudi narodna zaščita je bila že predvidena v zakonodaji SFRJ. Vse legalno. Malo se pouči o zgodovini nastanka države preden govoriš neumnosti. Neoborožen civilist, ki se postavi pred tank je civilist. Civilist, ki meče molotovko na tank je terorist.

Aston_11 ::

Skratka, problem je oboroževanje tistih, ki jih bodo že itak zgranatirali, ni pa problem v granatiranju nacista vse povprek. Jp.

FilipF je izjavil:


V Sloveniji nismo oborožili civilistov.
In kljub temu so razsuli Gornjo Radgono s tanki. Stane pamet pri tej logiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()
««
302 / 859
»»