» »

Ukrajina Part II

Ukrajina Part II

Temo vidijo: vsi
««
243 / 859
»»

connel ::

Tole zgoraj^^
Hitlerju so tudi popuščali, rezultat je znan.

TheBlueOne ::

Zelo vazno je stalisce Rusov:



Gre v tem duhu.

Malidelničar ::

bbbbbb2015 - zanimiv 'take' na zadevo Krim. Se pravi je bila vsa reč ruski blef (ki se je izjemno posrečil)? Mene je takrat izjemno prestrašilo češ, "Rusi vkorakali na Krim". Je pa res, da Ukrajinska vojska je bila v slabem položaju takrat, čeprav ob začetku spopadov 2014 je pridobila nazaj ozemlje,se pa zdi, da se je pred Doneckom in Luhanskom ustavila zaradi 'strahu pred rusko armado'.
Ampak v glavnem mene je šokiral odpor na jugu in JV, ker jaz sem si predstavljal novice v stilu:
"Rusi prodirajo proti Mariupolu, predala se je celotne ukrajinska garnizija"
"Rusi zavzeli Odeso, prebivalci vojsko pozdravljajo kot osvoboditelje, na okna obešajo ruske zastave. Pojavljajo se vzkliki "Smrt Ukrajini!" "
"Ruske enote prodirajo proti Zaporožju, Ukrajinci bežijo in zapuščajo vojaško opremo."
"Kijev v paniki, na severu še nič odpora, vse vojaške komunikacije prekinjene, panika v vrhu vojske."
"Prvi prodor proti Sumyju in Kharkivu, Ukrajina razmišlja o prestaviti fronte v centralno ozemlje iz strahu da lahko pade celotna vzhodna polovica države."
Itd.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

connel ::

Mhmmm, sem ga gledal, ogromno ljudi se boji, upravičeno, za svoja življenja v Rusiji. Eno besedo narobe zine in je kaj hitro lahko konec za njega.

l0g1t3ch ::

Chalky je izjavil:



Sem si ravnokar še enkrat pogledal njegov nagovor kjer je "napovedal vojno". Po eni strani ga razumem in je tudi potrebno priznati da so njegove skrbi popolnoma upravičene. Jaz ga zagotovo razumem, večina ljudi (pa ne mislim tule) niti ne ve kaj se dogaja in kaj so razlogi za trenutno situacijo. Večina ljudi vidi oziroma sliši samo eno stran, v bistvu pa je vse skupaj bistveno bolj zakomplicirano. Iz njegovega vidika mi je zdaj jasno zakaj se je odločil za takšen pristop. Zahod mu enostavno ni dal druge izbire, leta in leta je pozival in opozarjal na širjenje NATA pa ga je Zahod (predvsem America) vedno znova ignorirala. Seveda bo marsikdo trdil da imajo Ukrajinci vso pravico da sami odločajo o svoji usodi in o tem kdaj se bodo priključili NATU, vendar tisti ki vedo kaj se zares dogaja, razumejo tudi drugo stran in popolnoma legitimne skrbi ruskega naroda, ki so bazirane na podlagi znanega vzorca, kjer je Zahod obljubljan in govoril eno, delal pa nekaj povsem drugega. Američani so že od nekdaj znani po takšnih metodah in Putin dejansko ni imel nobene izbire več. Tudi vojne nebi smelo biti, vendar ko te nasprotna stran neprestano ignorira in ko se še naprej širi proti tebi, ti čez čas ne ostane drugega kot da reagiraš, predvsem če veš kaj sledi v nasprotnem primeru tako kot so to že občutili v času Sovjetske Zveze.

Dejstvo je da tule nihče ni nedolžen, tako Zahod kot tudi Putin in Rusija, bi bilo lepo da bi predvsem mediji o tem poročali bolj odkrito in ne samo eno stran zgodbe.


Še en apologet diktatorja in agresije nad manjšo suvereno državo.

Ne se smešit.
Kake ZDA in rakete...

ZDA lahko strelja rakete iz svojega ozemlja ali pa iz ducata podmornic. Nobene potrebe ni po dovažanju balističnih raket v Ukrajnino. To je zgolj in samo poceni propaganda.

Sploh je smešno poslušati folk, ki stalno trobezlja, Rusija uber alles, če bi hotel bi putin pojedel cel svet za zajtrk.
A potem v naslednjem stavku pa že blejajo da je nato v ukrajini grožnja za rusijo in da je ruse strah. Le zakaj bi jih bilo saj naj bi jih pojedli za zajtrk.

Pa osebno mislim da bi Rusi zares pojedli Nato, ker nam je v večini prelepo in nimamo želodca za neke krvave vojne. Po domače rečeno smo pussyi. Za jedrsko orožje pa nima nobenega smisla da bi ga USA šla vozit v Ukrajno.

Za hekerske napade pa tudi ne rabiš bližine, samo internet.

sir_mha ::

Malidelničar je izjavil:

bbbbbb2015 - zanimiv 'take' na zadevo Krim. Se pravi je bila vsa reč ruski blef (ki se je izjemno posrečil)? Mene je takrat izjemno prestrašilo češ, "Rusi vkorakali na Krim". Je pa res, da Ukrajinska vojska je bila v slabem položaju takrat, čeprav ob začetku spopadov 2014 je pridobila nazaj ozemlje,se pa zdi, da se je pred Doneckom in Luhanskom ustavila zaradi 'strahu pred rusko armado'.
Ampak v glavnem mene je šokiral odpor na jugu in JV, ker jaz sem si predstavljal novice v stilu:
"Rusi prodirajo proti Mariupolu, predala se je celotne ukrajinska garnizija"
"Rusi zavzeli Odeso, prebivalci vojsko pozdravljajo kot osvoboditelje, na okna obešajo ruske zastave. Pojavljajo se vzkliki "Smrt Ukrajini!" "
"Ruske enote prodirajo proti Zaporožju, Ukrajinci bežijo in zapuščajo vojaško opremo."
"Kijev v paniki, na severu še nič odpora, vse vojaške komunikacije prekinjene, panika v vrhu vojske."
"Prvi prodor proti Sumyju in Kharkivu, Ukrajina razmišlja o prestaviti fronte v centralno ozemlje iz strahu da lahko pade celotna vzhodna polovica države."
Itd.


Rusi so takrat tudi imeli na svoji strani presenečenje. Večina vojakov je napadla iz "Ukrajine" - pristanišča Sevastopol. Rusi so dejansko imeli več vojakov na Krimu kot Ukrajinci, in še to so bili profiči in specialci.

l0g1t3ch ::

Chalky je izjavil:

jernejl je izjavil:

Chalky je izjavil:

Meh nič pametnega nisi povedal v svojem komentarju.

Njegov komentar je bistveno bolj pameten od tvojega.

Si pač eden tistih, ki razumejo one, ki pretepajo svoje žene. Ali pa si tudi sam med njimi. Če je dobila po nosu, si je že zaslužila, saj ničesar kriv mož druge izbire ni imel.


Ti priporočam da si prebereš moje komentarje v tej temi oziroma vsak thread ki sem ga do sedaj odprl. To je sploh moj prvi malo drugačen komentar v katerem niti ne podpiram Putinova dejanja, gre samo zato da razumem njegove skrbi. Ne vem, morda bi bolje razumeli če bi bila Slovenija v takšen položaju, morda bi potem na situacijo gledali nekoliko drugače. Sem pa že nekajkrat omenil da je vojna s strani Putina ena velika napaka ki jo bo obžaloval, tako da si moj komentar narobe razlagaš.


Tvoji komentarji so, da če ni ne veš zakaj si ženo prebutal, pa ziher ona ve kaj je narobe naredila. Podpiraš nasilneža, ki se spravlja na manjšo sosedo.

Njegov govor na začetku napada, sploh ni več omenjal NATA. Nič,nada, zero,...
Samo robantil je o tem da ukrajinski narod sploh ne obstaja, da je to zgodovinsko rusko ozemlje, da ukrajine ni da je to rusija, ...

Sam sebe je diskreditiral in tudi vse vas podrepnike, ki pišete kako ga razumete, ker se boji NATA.

connel ::

Ma daj no, nič se ne boji Nata, se ga tudi nima za kaj. Samo bedak verjame temu.
Btw, kdaj se začnejo pogajanja, so danes?

l0g1t3ch ::

AtaŠtumf je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz nimam pojma o vojski, ampak zakaj zaboga se vozijo Rusi tako na blizu?

Tako začetniške napake še jaz ne bi delal. Enga ruknejo pa je drug tako blizu da ga še obvozit ne more.


Ker twitter prenese vse, situacija v prksi pa verjetno ni taka.


ps: Kako nek stari ponosni Rus, ki je vso življenje praktično pod komunizmom in je ljubil svojo mamo Rusijo, sedaj gleda na prihodnost svojega otroka, ki gleda ameriške filme, serije, posluša ameriško glasbo, igra ameriške igre in uporablja ameriške aplikacije?

a) ponosen, da mu je kapitalistični zahod spreobrnil sina, ter, da je njegova država posmeh vsem

b) pripravljen na vse sankcije, samo, da bi še enkrat videl ponosno Rusijo na svetovnem prizorišču


ps2: Koliko stvari pa vi imate, ki so narejene v Sloveniji?


50 letni rus, oče treh otrok si želi da se rusija znebi Putina in da bodo imeli njegovi otroci in potem vnuki boljšo prihodnost.

gruntfürmich ::

endelin je izjavil:

Meni je čudno da Putina ni sram ko gleda uboge ljudi kako se kot kolone premikajo proti meji - kakšno nesrečo je nakopal ljudem. Popoln psihopat. Saj se mu že vidi zadnje tedne da je bolan

meni pa je čudno kako tebe ni sram ko gledaš to zahodno propagando. čisto enako je naredila amerika vse povsod kamor se je utaknila.
v ponedeljek pa boš šel na bencinsko po ruski bencin in v fabriki izdeloval iz ruskih surovin.
pa te ne bo nič sram...

ja, retardiranost in hinavščina je neizmerna. predvsem tu, na zahodu!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

feryz ::

Kaj hočeš pravzaprav povedati? Da moramo najprej vprašati na pumpi čigav bencin je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

l0g1t3ch ::

TheBlueOne je izjavil:

Ta vojna je nekaj zelo posebnega, ker prvic lahko prakticno v zivo gledate kako je na terenu, kaj si dejansko mislijo ljudje, ki so tam itn. Streami se pojavljajo na yt, tiktoku itn. Lahko spremljate, kaj si mislijo Ukrajinci, kaj si mislijo Rusi, lahko gledate konflikt v zivo.

Kar je meni zanimivo je, da imamo v Sloveniji loleke, ki bolj navijajo za Putina kot sami Rusi. Ga bolj opravicujejo 1:1 v stilu ruske propagande, kot sami Rusi. Ponavljajo pa tudi ze ne vem kolikokrat jasno demantirane lazi totalnega avtokrata in agresorja. Ce zelite dobiti obcutek kako je v Putinovi Rusiji poglejte ruske youtuberje, ki previdno obsojajo konflikt in praviloma razlagajo kako je to morda njihov zadnji video. Da vidite realnost namesto nekih svojih putinovskih umotvorov.


Odlično povedano.

TheBlueOne ::

connel je izjavil:

Ma daj no, nič se ne boji Nata, se ga tudi nima za kaj. Samo bedak verjame temu.
Btw, kdaj se začnejo pogajanja, so danes?


Danes na meji z Belorusijo.

Drugace sam pravi, da se boji zveze NATO. Ce se jih ne bi, ga ne bi motilo pridruzevanje nadaljnih drzav, katerega je mimogrede pospesil. Finska in Svedska spreminjata stalisce.

https://yle.fi/news/3-12335563

Cesa pa mislis, da se boji? Fiktivnega ukrajinskega nacista zidovskih korenin? Kaj ima tam za cistit? Mi imamo vec nacijev in jih imamo kar v drustvih podprtih s strani vlade. Ni samo tu in tam kaksna svastika. Pa smo zato fit za denacifikacijo?

Konflikt lahko vidis bolj kot test. Putin pac postiska kolikor se da. In ja, ni edini, je pa prvi, ki potiska direktno proti nam. Ampak je narobe presodil kot prvo voljo Ukrajincev, kjer si je mislil, da bo morda zadeve prevzela vojska in naredila nek "kompromis" v stilu "ste defakto pod Rusijo". Podcenil pa je tudi kako polenjena je EU. Je ze res, da se zadnje case ukvarjamo s kaviar vprasanji ampak vidim kako hitro spreminjamo celotno doktrino.

l0g1t3ch ::

TheBlueOne je izjavil:

fikus_ je izjavil:



Žalostno pri tem pa je, da folk to aktivno spremlja, je postalo nekakšno kratkočasenje in zabava! Pozablja se pa, da so zadaj življenja oz. smrt ljudi, ki niso to izbrali za svoje življenjsko poslanstvo.


Zalostno je, da si navkljub direktnih informacij brez posrednika, torej njihovih osovrazenih medijev, ne znajo narediti realne slike. Samo teoretizirajo neumnosti. Verjamejo pa 1:1 diktatorju. Je kdaj povedal kaj, kar jim je bilo vsec in dobil vecno zaupanje.

In ljudje ne samo aktivno spremljajo, dejansko so premiki prostovoljcev v Ukrajino. Dejansko se tu brani svoboda, kar pa seveda ne razumejo loleki, ki menijo, da smo mi v represiji, diktatorski rezimi pa zanje niso nic slabsi. Kar naj gledajo live streame, da se malo zbudijo iz svoje omejenosti.


Najbolš je ta miselnost, Zahod so same barabe in lažnjivci, ki hočejo uničit Rusijo.

Ruski diktator, ki se na oblasti drži že 20 let pa ni diktator in tiran ampak ljubljenec naroda. Tako kot Tito :)

Fritz ::

connel je izjavil:

Ma daj no, nič se ne boji Nata, se ga tudi nima za kaj. Samo bedak verjame temu.
Btw, kdaj se začnejo pogajanja, so danes?

Ma ja, saj se tudi ZDA niso bale majhne Grenade ali namišljenih WMD v Iraku. Vzele so si pač kar so hotele, ne glede na žrtve. V prvih petih dneh invazije v Iraku so že pridelale več tisoč ubitih civilistov. Rusi so v primerjavi s tem več kot zadržani.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

feryz ::

Pravite, da se Ukrajine boji, zato jo je napadel? Dobra logika.

voss_ ::

Uau, nisem vedel da je Ukrajina že v 2014 začela izvajati agresijo, ko so Krimejcem blokirali dostop do pitne vode. Zakaj ni svet posredoval že takoj na začetku? Tega v Afriki svet nikoli ne bi dopustil. Razen seveda izrael lahko podobno dela Palestini.

Ukraine builds dam on North Crimean Canal to block water supply to peninsula

Fritz ::

l0g1t3ch je izjavil:


Najbolš je ta miselnost, Zahod so same barabe in lažnjivci, ki hočejo uničit Rusijo.

Ruski diktator, ki se na oblasti drži že 20 let pa ni diktator in tiran ampak ljubljenec naroda. Tako kot Tito :)

To ni miselnost temveč dejstvo. To, da imajo v Rusiji avtoritarno oblast tega dejstva ne spremeni. Tudi v Savdovi Arabiji imajo avtoritarno oblast vendar jih zahod tolerira. Razlika je samo v tem, da je Rusija suverena država, Savdova Arabija pa je zahodni vazal. A ti naštejem še nekaj držav, ki so bile suverene: Irak, Libija in Sirija. Le kaj imajo skupnega.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

connel ::

Trol, smo ti povedali, večkrat, da lahko bp izključiš vodo tuji državi.

gruntfürmich ::

še vedno bebčki ne dojamete mednarodne politike največjih držav. totalni teleti!

zda, rusija, verjetno tudi kitajska si bodo podrejale sosednje države ne glede na ceno. ali z državni prevratom in odstavitvijo oblasti, ali pa z vojaško agresijo. če bi rusija tako širila svoj vpliv na mehiko bi jo zda ali odstavile predsednika in nastavile svojo marioneto, ali pa vojaško napadle tako kot rusija ukrajino.

to ni opravičevanje kogarkoli, ampak realno zavedanje situacije na tem svetu. in tega vam teletom totalno manjka!

zdaj pa pejte naprej jokcat o kolonah beguncev...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

voss_ ::

l0g1t3ch je izjavil:


Najbolš je ta miselnost, Zahod so same barabe in lažnjivci, ki hočejo uničit Rusijo.


Ne Rusijo, cel svet hočejo patruljirar. Sploh kjer je nafta, minerali... Ne dvomim da bomo kmalu hodili osvobajat tudi morje okoli Kitajske.

TheBlueOne ::

Fritz je izjavil:


Ma ja, saj se tudi ZDA niso bale majhne Grenade ali namišljenih WMD v Iraku. Vzele so si pač kar so hotele, ne glede na žrtve. V prvih petih dneh invazije v Iraku so že pridelale več tisoč ubitih civilistov. Rusi so v primerjavi s tem več kot zadržani.


Verjetno ti ni jasno zakaj so zadrzani? Poglej live streame kako Ukrajinci blokirajo tanke s tem da stopijo prednje, kako pizdijo bakice in puncke na ruske vojake naj se spokajo. To je en in isti narod, kjer so Ukrajinci okusili kako je imeti svobodo. In ce mislis, da nimamo svobode poslusas Ruske youtuberje kako hudo je lahko pomanjkanje svobode. Ruski vojaki sigurno nocejo biti tam.

Putin v Ukrajini menda samo lovi neke nacije, to zanj sploh ni invazija. Ko pa jih bo polovil, pa bo zavladal kar nad vsemi.

Kot tretje pa majmuni ne vidite kje to je?!?!? Vi boste s kalasnikom globoko v grlo se vedno momljali "Saj vas razumemo, NATO je kriv, a lahko prej mojega froca ustrelite, da ne bo gledal.".

Vanich ::

Projekt: "Free guns and ammo for Everyone!", ki ga izvaja ukrajinska vlada, očitno ni bila tako dobra ideja. Kdo je pa pričakoval bande oborožene z avtomatičnim orožjem, ki bodo potem harale po ulicah?

voss_ ::

connel je izjavil:

Trol, smo ti povedali, večkrat, da lahko bp izključiš vodo tuji državi.


Po mednarodnih zakonih se šteje kot zločin če jim zapreš pitno vodo.

Kumkvat_7725 ::

¸NE vidim, kako Ukrajina lahko v tem zmaga, tudi če bi zanjo igrala Supermen in Iron Man osebno.

Tudi če bi imeli velike izgube, Rusi vedno lahko polarizirajo situacijo in jo predstzavijo domači javnosti kot "osebni boj" za obstoj v končni fazi.

Tako bi Ukrajina prišla na to, kar so mnogi že rekli, nenazadnje Tulsi Gabbard in mnogi drugi.
Edino, na kar lahko vpliva, je cena izgube.
Vsak "razbit kozarec" ji bo zaračunan.

Ravno tako je z EU. Rusija ji lahko vrne na več kot preveč načinov.

voss_ ::

TheBlueOne je izjavil:

. To je en in isti narod, kjer so Ukrajinci okusili kako je imeti svobodo.


Zahod je tako svoboden da sedaj uvajamo cenzuro internetnih medijev na nivoju Severne Koreje. V naše dobro seveda.

l0g1t3ch ::

gruntfürmich je izjavil:

endelin je izjavil:

Meni je čudno da Putina ni sram ko gleda uboge ljudi kako se kot kolone premikajo proti meji - kakšno nesrečo je nakopal ljudem. Popoln psihopat. Saj se mu že vidi zadnje tedne da je bolan

meni pa je čudno kako tebe ni sram ko gledaš to zahodno propagando. čisto enako je naredila amerika vse povsod kamor se je utaknila.
v ponedeljek pa boš šel na bencinsko po ruski bencin in v fabriki izdeloval iz ruskih surovin.
pa te ne bo nič sram...

ja, retardiranost in hinavščina je neizmerna. predvsem tu, na zahodu!


O glej še en rusofil in apologet agresije na sosednjo samostojno in suvereno državo.

Daj še ti malo povej kako so spet američani krivi, da se še malo nasmejem :)

Pa ne mi z Natom in raketami...

Ne se smešit.
Kake ZDA in rakete...

ZDA lahko strelja rakete iz svojega ozemlja ali pa iz ducata podmornic. Nobene potrebe ni po dovažanju balističnih raket v Ukrajnino. To je zgolj in samo poceni propaganda.

Sploh je smešno poslušati folk, ki stalno trobezlja, Rusija uber alles, če bi hotel bi putin pojedel cel svet za zajtrk.
A potem v naslednjem stavku pa že blejajo da je nato v ukrajini grožnja za rusijo in da je ruse strah. Le zakaj bi jih bilo saj naj bi jih pojedli za zajtrk.

Pa osebno mislim da bi Rusi zares pojedli Nato, ker nam je v večini prelepo in nimamo želodca za neke krvave vojne. Po domače rečeno smo pussyi. Za jedrsko orožje pa nima nobenega smisla da bi ga USA šla vozit v Ukrajno.

Za hekerske napade pa tudi ne rabiš bližine, samo internet.

Kvajeto ::

za kaj se gre

Kumkvat_7725 ::

BTW, v tem trenutku pokriva Rusija 40% EU potreb po energentih.

Kaj bi naredila, če bi ji Rusi sedaj zaprli pipo ?
In kaj bi lahko naredila Ukrajina ?
In kaj bi naredila EU, če Rusi preusmerijo Ukrajinski izvoz žita ?

Pa to sta samo dva od mnogih primerov.

connel ::

Seveda boš brez problema dal url, kjer piše da je nedobava vode TUJI državi vojni zločin.

Fritz ::

Pa poglejmo še EU. Popolnoma vseeno jim je za trpljenje v Jemnu in Palestini. Tudi pri Iraku so samo nekaj malega mencali in lepo sprejeli ameriško zločinsko invazijo (in sankcije pred tem). V času Covida so popolnoma nesposobni postavljali ekonomske interese pred življenja državljanov in dve leti bolj kot ne mečkali.

Ampak sedaj so se pa v nekaj dneh odločili, da bodo nečlanici EU za začetek kupili in podarili za pol milijarde € orožja. Ja, in suspendirali RT ter vse ruske medije, ker ubogi državljani ne znajo razločiti propagando, če lahko berejo različne vire. Jim bodo že Murdochovi mediji povedali edino zveličavno resnico. Marsikaj kar je bilo prikritega, sedaj prihaja na plano.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

sir_mha ::

Vanich je izjavil:

Projekt: "Free guns and ammo for Everyone!", ki ga izvaja ukrajinska vlada, očitno ni bila tako dobra ideja. Kdo je pa pričakoval bande oborožene z avtomatičnim orožjem, ki bodo potem harale po ulicah?


1) Če imajo ljudje orožje, posebno netrenirani, potem bodo vedno takšne in drugačne žrtve.
2) Iz tega posnetka se ne da zaključiti, da je prišlo do zlorabe ali nesreče.
3) Kakšen bo pa totalen učinek te odločitve, pa seveda sploh ne moreš ugotoviti na podlagi takih anekdotičnih videoposnetkov.

TheBlueOne ::

Kumkvat_7725 je izjavil:



Ravno tako je z EU. Rusija ji lahko vrne na več kot preveč načinov.


Se Italijo ima vecji BDP. Lahko samo nukajo, vse ostalo pa je za EU zgolj stvar prilagoditve. To bi ti lahko bilo jasno, ko je Nemcije naredila obrat za 180. EU Rusijo defakto brise iz sistema in radikalno spreminja strategijo. Putin je tukaj dosegel, kar niti priblizno ni uspelo nikomur v ZDA. Povisani NATO budgeti, nov interes za clanstvo, slabitev Rusije, posredno Kitajske itn.

voss_ ::

l0g1t3ch je izjavil:



O glej še en rusofil in apologet agresije na sosednjo samostojno in suvereno državo.



O glej še en amerofil ki opravičuje agresijo na cel svet. Sedaj bomo morali še Krko zapret, iz moralnih razlogov in ne zaradi izsiljevanja. Sem prepričan da vsi ram zaposleni raje dajo odpoved kot pa da delajo zdravila za ruse. Vsi rusi so kolektivno krivi, tako kot smo vsi evropejci kolektivno krivi za ropanje Afrike.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

l0g1t3ch ::

Fritz je izjavil:

connel je izjavil:

Ma daj no, nič se ne boji Nata, se ga tudi nima za kaj. Samo bedak verjame temu.
Btw, kdaj se začnejo pogajanja, so danes?

Ma ja, saj se tudi ZDA niso bale majhne Grenade ali namišljenih WMD v Iraku. Vzele so si pač kar so hotele, ne glede na žrtve. V prvih petih dneh invazije v Iraku so že pridelale več tisoč ubitih civilistov. Rusi so v primerjavi s tem več kot zadržani.


Ja, ker so američani svinje, potem so pa še rusi lahko ane? NOPE. Narobe.

TheBlueOne ::

voss_ je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

. To je en in isti narod, kjer so Ukrajinci okusili kako je imeti svobodo.


Zahod je tako svoboden da sedaj uvajamo cenzuro internetnih medijev na nivoju Severne Koreje. V naše dobro seveda.


No zaradi teke izjave bi v Rusiji znal biti zaprt. Dodaj se kaksno pa te verjetno ne bi vec videli. To je razlika.

voss_ ::

Kumkvat_7725 je izjavil:

BTW, v tem trenutku pokriva Rusija 40% EU potreb po energentih.

Kaj bi naredila, če bi ji Rusi sedaj zaprli pipo ?


Samo rusofil ne bi raje stradal in zmrzoval ter kupoval svobodni plin.

TheBlueOne je izjavil:



No zaradi teke izjave bi v Rusiji znal biti zaprt. Dodaj se kaksno pa te verjetno ne bi vec videli. To je razlika.


Čehi so zakonsko prepovedali podpirati Rusijo, torej če boš kaj stokal ko ne bo gretja greš sedet.

Samo po tv vam kažejo s prsti na druge medtem ko ti sami praznijo žepe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: voss_ ()

l0g1t3ch ::

Haha, koliko golazni je prilezlo na plano, noro.

Kumkvat_7725 ::

voss_ je izjavil:


Samo rusofil ne bi raje stradal in zmrzoval ter kupoval svobodni plin.


Izkušnej učijo, da je večinoma vse z "free" in "liberty" v imenu težek nateg.
Freedom Phone, Liberty Coin etc etc.

"Svobodni plin" pa sploh.

gruntfürmich ::

l0g1t3ch je izjavil:

O glej še en rusofil in apologet agresije na sosednjo samostojno in suvereno državo.

Daj še ti malo povej kako so spet američani krivi, da se še malo nasmejem :)

Pa ne mi z Natom in raketami...

glej, nisem rusofil ampak realist.

in ti pa si bebček da ni večjega. in točno NATO je vzrok od padca sovjetske zveze. če že ravno ti nisi dovolj brihten in nimaš časa spremljat politike, poslušaj druge ki to počnejo.

kaj pa je po tvojem vzrok napada? putinova blaznost?
če je to po tvojem vzrok, si še bolj blazen kot to pripisuješ putinu. se mi kar smiliš kako zarukan si.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

feryz ::

Svet ne bo več tak, kot je bil, pravijo.
Upajmo, da to velja predvsem za take, ki mečejo bombe na druge.
Ne glede na to, kako se pišejo.

Grunta niti ni treba komentirati. Za njega bo putin vedno imel upravičen razlog. Pa je lahko to sonce ki sije, ali dež ki pada.

link_up ::

ce vsa ta caga res ni fake, potem so kar naenkrat vsem zrasla jajca. Baje maja pridejo vesoljci. Vsi so pa dosegli, da sem izgubil vso voljo se kdaj zaspilat red alert.
In and Out

Fritz ::

Kvajeto je izjavil:

za kaj se gre


Še bolj za to, ampak lepše je prodajati floskule:
Other prominent experts fervently opposed expansion; they did not fall into predictable political camps. Consider those who helped to forge a collection of organizations encompassing the political left and right into the Coalition against NATO Expansion (CANE) (‘Founding Declaration’ 1998). CANE’s founding members were Richard Pipes (a preeminent conservative historian of Russia who had favored adopting a hardline toward the Soviet Union during the Cold War and served as director for East European and Soviet Affairs in the National Security Council under President Ronald Reagan), Jack Matlock (US ambassador to the Soviet Union from April 1987 to August 1991), and Fred Iklé (undersecretary of defense during the Reagan administration). Another opponent of expansion was George F. Kennan, the father of containment, who predicted that pushing ahead with expansion ‘would inflame the nationalistic, anti-Western, and militaristic tendencies in Russian opinion,…have an adverse effect on the development of Russian democracy,’ and ‘restore the atmosphere of the Cold War to East–West relations.’ It would, he declared, prove to be ‘the most fateful error of American foreign policy in the entire post-Cold War era’ (Kennan 1997). Michael Mandelbaum, another prominent participant in the debate on NATO expansion, agreed with Kennan’s critique and made his case in articles, books, and media appearances (1995, 9–13, 1996; GovInfo 1997).

There were voices of caution within the government as well. Although senior military officers obviously did not express their concerns publicly, some feared that the USA would be committing itself to the defense of additional countries without added resources at a time when the US military presence in Europe would likely be pared down. William Perry, secretary of defense under President Clinton from February 1994 to January 1997, had a different concern. He did not oppose expansion in principle but believed that it should be delayed and pursued slowly thereafter. Perry worried that rapid expansion would damage the US relationship with Russia and make it harder to gain Russia’s cooperation for further arms control agreements, which he considered essential. In Perry’s view, Russia did not object to the participation of Eastern and Central Europe and the former Soviet republics in the Partnership for Peace (formed in 1994), which was designed to foster military cooperation between NATO and individual countries that were not part of the alliance, and Moscow was itself eager to join that program. But he was convinced that Russia retained ‘its traditional opposition to Eastern European countries, especially those on its periphery, joining NATO,’ which it still considered ‘a potential threat.’ According to Perry, ‘We needed to keep moving forward with Russia…and…NATO enlargement at this time would shove us into reverse.’ His plea for a delay and slow pace was based on the assessment ‘that we needed more time to bring Russia, the other major nuclear power, into the Western security circle,’ to him ‘an over-riding priority’ (Perry 2015, 127).

https://link.springer.com/article/10.10...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

l0g1t3ch ::

gruntfürmich je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

O glej še en rusofil in apologet agresije na sosednjo samostojno in suvereno državo.

Daj še ti malo povej kako so spet američani krivi, da se še malo nasmejem :)

Pa ne mi z Natom in raketami...

glej, nisem rusofil ampak realist.

in ti pa si bebček da ni večjega. in točno NATO je vzrok od padca sovjetske zveze. če že ravno ti nisi dovolj brihten in nimaš časa spremljat politike, poslušaj druge ki to počnejo.

kaj pa je po tvojem vzrok napada? putinova blaznost?
če je to po tvojem vzrok, si še bolj blazen kot to pripisuješ putinu. se mi kar smiliš kako zarukan si.


Ja putinova blaznost.
V govoru pred napadom je robantil kako ukrajina ne obstaja, da je to rusko ozemlje, da so ukrajinci neka umetna tvorba.

Nata sploh omenil ni. Tak da ja samo Putin je bedak.

TheBlueOne ::

voss_ je izjavil:

Kumkvat_7725 je izjavil:

BTW, v tem trenutku pokriva Rusija 40% EU potreb po energentih.

Kaj bi naredila, če bi ji Rusi sedaj zaprli pipo ?


Samo rusofil ne bi raje stradal in zmrzoval ter kupoval svobodni plin.

TheBlueOne je izjavil:



No zaradi teke izjave bi v Rusiji znal biti zaprt. Dodaj se kaksno pa te verjetno ne bi vec videli. To je razlika.


Čehi so zakonsko prepovedali podpirati Rusijo, torej če boš kaj stokal ko ne bo gretja greš sedet.

Samo po tv vam kažejo s prsti na druge medtem ko ti sami praznijo žepe.


Jaz dobivam vecino podatkov direktno. Je dovolj streamov. Ti pa verjetno ne ves kako je v Rusiji, da jih opravicujes. Poglej si posebej sedaj, ko imas Ruse, ki blago govorijo proti vojni in seveda omenijo, da je to morda njihov zadnji video. Opisujejo kako srhljivo je biti proti itn.

Taki kot ti pac najdete nekaj, da opravicite svojo neumnost. Meni je nepredstavljivo, da nimas dometa razumeti razlik, kako je ziveti v Rusiji itn.

Kakor pravim, ti bi v Rusiji verjetno ze davno bil odstranjen, ce pokas take po netu. Ampak hej, si nasel nek zakon na Ceskem. Potem pa v tvoji glavi obvelja tvoja norost.

Motion ::

Malidelničar je izjavil:

Tukaj vas je očitno veliko, ki ste služili še v JLA, da se tako spoznate na zadeve? Ob vsej tragiki vas je res zanimivo brat. Mmeni je bila vojska prihranjena, ker sem letnik 85, tako da iskreno povedano o vojaški tehnologiji in taktitki nimam pojma, čeprav me je vedno fascinirala in sem spremljal zadeve.

Ena zadeva me BLAZNO bega glede ruskega vdora in kako je bil izpeljan, pa če lahko iz vidika taktike razložite:

Hipotetično, če bi Rusi osvojili ogromna ozemlja na jugu (in JV), kako bi zadevo zadržali? Recimo, kaj so mesta (zdaj smo postali kar naenkrat strokovnjaki za geografijo Ukrajine vsi, čeprav imena mest poznamo le po nazivih fuzbalerskih klubov): Mariupol, Mikolajev, Zaporožja, Odesa, Dnipro. V prvih korakih so problem logistika in konvoji: ali so Rusi kar domnevali, da se bo lepo logistika peljala v miru za tanki in ne bo nobene gverile, nobenih zased nič, na lokalni občini zamenjajo ukrajinsko zastavo z rusko, dotankajo gorivo na bencinski, in to je to?

V drugem koraku je bil verjetno plan desanti iz helikopterjev okoli mest, zavzetje točk in lepo da se počaka, se pravi dejansko niso pričakovali bojev. Zelo konkretno: recimo Rusi naredijo helikopterski desant na Zaporožje, zasedejo občino in policijo, zamenjajo zastavo in civilsti lepo počakajo v hišah?

V tretjem koraku, ko za prodorno silo pride verjetno disperziran drugi val - pehota in dodatne motorizirane enote - ne vem, so mislili, da se jim bodo civilisti pridružili, na hišah msovno obešene ruske zastave, uradniki predajo vso administrativno oblast, vse bo lepo mirno, ruski vojaki bodo malo patruljirali po mestih in vaseh, posamezni ukrajinci pa bodo protestirali z rožami?

Ker ste pisali, da zato Rus kao poizkuša da nič civilnega ne razstrelit, to drži in naj bi se držali nazaj, ampak mislim, da so se nekje zakalkulirali. Putin je govoril o 'OPERACIJI' dobil pa je 'VOJNO'. Ali je res možno, da gre za tako hud 'blunder' da niso računali na tak razplet?!?!?!


JSt sem bral razlago da je problem ker si je putin oziroma rusi napačno zastavili operacijo. Putin ima zelo malo izkušenj z vojnami ima pa veliko izkušenj z specialnimi operacijami kot jih oni imenujejo. Oni so planirali specialno operacijo. Hitro noter odrezat glavo vrhu in ostalo bo padlo. Niti nerabiš dosti logistike. Dejansko pa se je zgodila vojna. Pri vojni pa moraš ti napadat v valovih. Pošlješ prvi val noter ki samo šiba naprej. Za sabo pa pusti tudi sovražnikove enote. Za njim pošlješ drugi val ki poskrbi za te ostale enote zadaj,... in tako naprej. To pa zahteva ogromno logistike.

Fritz ::

l0g1t3ch je izjavil:


Ja putinova blaznost.
V govoru pred napadom je robantil kako ukrajina ne obstaja, da je to rusko ozemlje, da so ukrajinci neka umetna tvorba.

Nata sploh omenil ni. Tak da ja samo Putin je bedak.

A je treba lagati?

https://www.aljazeera.com/news/2022/2/2...

Zato pa je treba cenzurirati vse medije, ki niso po volji oblastnikom. Jaz pa sem mislil, da so samo Rusi takšni.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

gruntfürmich ::

l0g1t3ch je izjavil:

Nata sploh omenil ni. Tak da ja samo Putin je bedak.

NATO omenja že vsaj desetletje.
tako da se raje vprašaj koga ali kaj ti poslušaš da si tako neinformiran.
analitiki so vedeli da bo tu sranje že desetletje.

daj se raje vprašaj po zdravju!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

l0g1t3ch ::

Chalky je izjavil:

Meni se Rusi kljub vsemi smilijo in mislim da nas bo na dolgi rok to stalo predvsem ker bomo Ruse potrebovali v primeru Kitajske ki ima skupaj skoraj 1.5 milijarde ljudi. Rusi so del Evropskega kontinenta, 90 procentov vseh Rusov živi v Zahodnem delu Rusije oziroma Vzhodnem delu Evropskega kontinenta. Res mi je žal kar se dogaja zdaj in na dolgi rok bo to Zahod lahko stalo ogromno. Rusija bi lahko bila ključen faktor v 21 stoletju. Če bi dobili Rusijo na svojo stran se nimamo kaj bati da bi nas Kitajci povozili. Upam da se bo situacija čez čas spremenila in da bomo vsi dojeli da je bolje če sodelujemo saj smo vendarle vsi del Zahodnega sveta. ZDA in Rusija se bosta morali pobotati, hladna vojna je bil notranji problem Zahoda, Kitajska pa je zunanji problem ki ima povsem drugačen, sistem, kulturo, vrednote, cilje itd. Pravi tekmec bo Kitajska in kot kaže se trenutna Ameriška administracija tega ne zaveda. Na kratki rok bomo Rusijo onesposobili, vendar nas bo na dolgi rok to lahko stalo marsičesa. Si predstavljate če bi dobili Ruse na svojo stran? 15.000K jedrskih raket, dve najmočnejši vojski na svetu, dodatnih 150 milijonov ljudi in popoln mir na Evropskem kontinentu. Nihče nas nebi mogel ogrožati na našem kontinentu. Skupaj nas bi bilo 1.2 milijardi (Japonska, Avstralija, Južna Koreja, Nova Zelandija niso vštete). Poleg tega bi lahko po Vzhodni Rusiji postavili močno vojaško obrambo in bi lahko Kitajsko ustavili že pred njihovimi vrati v morebitnem konfliktu (ki si ga jasno nihče ne želi). Rusija je košček sestavljanke ki nam manjka in ga bomo potrebovali. Rusija bo igrala izredno pomembno vlogo in bo lahko prevesla tehtnico v prid enih ali drugih. Močno upam da bodo Rusi nekega dne stopili na našo stran.


Meni se rusi smilijo, ker so se pustili pojebat takemu diktatorju.

Se pa s tvojim postom sicer zelo strinjam.
To da bi sedanje države EU imele odlične odnose in sodelovanje z Rusijo, Belorusijo, Ukrajino,... pa kaj sam sodelovanje, da bi se eventuelno celo integrirali v EU, bi bil zame odličen scenarij.
Izjemno močna EU, ki bi lahko konkurirali Kitajski in ZDA.

Ampak to žal ni možno z Putlerjem na prestolu.
Predolgo se ga je toleriralo in so mu zrasla krila in blaznost.

gruntfürmich ::

l0g1t3ch je izjavil:

Ampak to žal ni možno z Putlerjem na prestolu.

si siguren da naslavljaš problem na pravi naslov?

meni se zdiš izredno naiven in zabit.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
243 / 859
»»