» »

Ukrajina Part II

Ukrajina Part II

Temo vidijo: vsi
««
123 / 859
»»

Mato989 ::

Ukrajina ni razpadla, je razlika. Posebej je razlika, ce razpade federativna republika, kjer so drzave jasno znane in na drugi strani, da si neka drzava enostavno prisvoji del druge drzave, katere je sama, skozi ne vem koliko pogodb zacementirala tako kot je.

Slednji klise pa zal ni odgovor za vsako vprasanje.


SFRJ tudi ni razpadla ko je Slovenija razglasila neodvisnost btw...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Ne gre se za to, gre se za to da verjamemo NATU in USA kakorkoli da imata dobrobit ubogih Ukrajincev v mislih... Tako kot so imeli dobrobit Iračanov, Libijcev itd... naj pustijo in NATO se naj ukvarja z državami KI SO V NATU, ne pa z Ukrajino...Ukrajinci se pa naj zmenijo s Putinom, če so provocirali naj fašejo...


Ti pa ponavljas propagando, ki ti je vsec.

Ne potrdis prvega dela propagande in pokazes tisti dogovor/sporazum, da NATO ne bo silil na vzhod. Si morebiti ugotovil, da je bila izjava strgana iz konteksta? Si se morda naucil, da prehitro skaces k zakljuckom?

Stalisce, da ostalim pustis, da arajo po svetu kakor hocejo in ob enem uzivajo polno sodelovanje zahoda pa bi zelo hitro bilo nevarno. Ce ne kaj drugega bi lahko prehitevali po levi in desni dokler ne bi bili dovolj mocni, da bi oni tebi dali sankcije, ce ne bi bil v njihovi diktaturi.

donvitoc ::

Pac-Man je izjavil:


Bom začel zbirat te tvoje veleumne. Čez kaka 2 tedna zna bit zanimivo pogledat nazaj.


To je pa res vrhunec tragikomedije da ti govoriš o gledanju nazaj. Že par mesecev vsak dan trobiš da bo Putin ukradel ukrajino zdaj takoj. Mi pa še vedno čakamo da nam boš pokazal Trumpov posnetek o uriniranju na posteljo. Že 5 let pacman, 5 let za nazaj moraš popraviti svoje izjave preden se boš lahko komu drugemu smejal.

lynxslo5 ::

Pac-Man je izjavil:

Fritz je izjavil:

Sovraštvo do nekega naroda, skupine ipd. ni najbolj zdrava reč. Nikoli ni bila.

Prvi korak do tega je razčlovečenje. Ukrajinci so v ruskih medijih razglašeni za fašiste.


Najbolj je Ukrajince razčlovečil Putin, ko jih je razglasil, da nimajo zgodovine, državnosti, jezika... Skratka, da ne obstajajo in so v resnici Rusi. In potem ruski mediji Ukrajince razglašajo za fašiste, ruski predsednik pa uporablja isti besednjak kot ga je v 30ih uporabljal Hitler.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

TheBlueOne ::

donvitoc je izjavil:



Sem pa že prilepil zemljevid kater jezik območja ukrajine najbolj uporabljajo, tako da če teritorij poimenuješ Ukrajina ali pa Jugoslavija to ne spremeni dejstva da so deli poseljeni z različnimi populacijami.


Pac vzames kar ti pase. Tukaj ti pase jezik, pa naj bo jezik razlog za invazijo. Kdaj ti bo vsec zgodovina, ko bos opazil, da je morda bilo kdaj ozemlje od koga drugega. Morda bos kdaj nasel kaksen sporazum za katerega bos menil, da je nad vsem. Pac karkoli ti bo povedal Putin bo sveto.

Bos pa popolnoma ignoriral kaj se je konkretno dogajalo, kolikokrat je v tem primeru Rusija potrdila meje okoli Ukrajine, kaksna je konkretna zgodovina, konkretne pogodbe, tudi nasilno priseljevanje Rusov tja. Kaksni so sirsi aktualni mednarodni dogovori... To te ne zanima, ker vazno je kaj v tem primeru rece politik, ki ti je vsec.

Ko so ZDA sle nad Sirijo sem se strinjal z marsicem kar je okoli suverenosti povedal Putin. Ampak tukaj Putin pove obratno in seveda, ce si njegov totalni obozevalec ima ponovno prav. Vzame kar mu pride prav, naivne ovcke pa popapcajo vsak bullshit. Kaj ima tak zaupljiv obraz ali kaj?

RedDrake ::

Pac-Man je izjavil:


Bom začel zbirat te tvoje veleumne. Čez kaka 2 tedna zna bit zanimivo pogledat nazaj.

Just two more weeks.
Naslednjih 14 dni je ključnih.
Samo što nije.
Bi bilo smešno, če ne bi bilo žalostno.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ne gre se za to, gre se za to da verjamemo NATU in USA kakorkoli da imata dobrobit ubogih Ukrajincev v mislih... Tako kot so imeli dobrobit Iračanov, Libijcev itd... naj pustijo in NATO se naj ukvarja z državami KI SO V NATU, ne pa z Ukrajino...Ukrajinci se pa naj zmenijo s Putinom, če so provocirali naj fašejo...


Ti pa ponavljas propagando, ki ti je vsec.

Ne potrdis prvega dela propagande in pokazes tisti dogovor/sporazum, da NATO ne bo silil na vzhod. Si morebiti ugotovil, da je bila izjava strgana iz konteksta? Si se morda naucil, da prehitro skaces k zakljuckom?

Stalisce, da ostalim pustis, da arajo po svetu kakor hocejo in ob enem uzivajo polno sodelovanje zahoda pa bi zelo hitro bilo nevarno. Ce ne kaj drugega bi lahko prehitevali po levi in desni dokler ne bi bili dovolj mocni, da bi oni tebi dali sankcije, ce ne bi bil v njihovi diktaturi.



Ne, gre se za to da se gremo kvazi moraliste, sami pa delamo z NATOm enake ali še hujše svinjarije... tu je težava... namesto tega bi se kot Evropejci morali brigat predvsem za to, da finančno koristimo NAŠIM DRŽAVAM ne pa interesom USA NATOVCEM...

Saj mi smo v diktaturi Ameriških korporacij, pa se nič ne sekiraš glede tega... kako je to nevarno, najmanj tako če ne še bolj ker je prikrito...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

Ukrajina ni razpadla, je razlika. Posebej je razlika, ce razpade federativna republika, kjer so drzave jasno znane in na drugi strani, da si neka drzava enostavno prisvoji del druge drzave, katere je sama, skozi ne vem koliko pogodb zacementirala tako kot je.

Slednji klise pa zal ni odgovor za vsako vprasanje.


SFRJ tudi ni razpadla ko je Slovenija razglasila neodvisnost btw...


Verjetno bi za neko dobro primerjavo moral biti poznavalec obojega, ti pa ne znas povedati niti od kot podatki ruske propagande, ki jo ponavljas. Tebi je vse enako?

Kaj hoces povedati s tem, da takrat SFRJ ni propadla? Sploh ne vem kaj primerjas. Kdo je bil v primeru SFRJ Rusija in kdo Ukrajina? Kdo je bil Zahod?

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ukrajina ni razpadla, je razlika. Posebej je razlika, ce razpade federativna republika, kjer so drzave jasno znane in na drugi strani, da si neka drzava enostavno prisvoji del druge drzave, katere je sama, skozi ne vem koliko pogodb zacementirala tako kot je.

Slednji klise pa zal ni odgovor za vsako vprasanje.


SFRJ tudi ni razpadla ko je Slovenija razglasila neodvisnost btw...


Verjetno bi za neko dobro primerjavo moral biti poznavalec obojega, ti pa ne znas povedati niti od kot podatki ruske propagande, ki jo ponavljas. Tebi je vse enako?

Kaj hoces povedati s tem, da takrat SFRJ ni propadla? Sploh ne vem kaj primerjas. Kdo je bil v primeru SFRJ Rusija in kdo Ukrajina? Kdo je bil Zahod?


Kakšne ruske propagande... večina ljudi se strinja da če NATO ne bi silil na vzhod bi bilo težav z Rusijo zelo malo... NATO bi enostavno vse vzhodno od Nemčije zavrnil v NATO zavezništvo in konec... oziroma je tako, NATO je odveč odkar ni več USSR in Varšavskega pakta... naredit bi morali kvaliteten varnostni Svet oz. OZN bi moral delovat pa drugega ne potrebujemo.



Vsakdo ki je proti priznanju Donbas območja, je v osnovi moral biti tudi proti priznanju Slovenije =) oziroma je moral bit najmanj še proti Kosovu, in proti Kataloniji... ne moreš spreminjat vatlov kot ti paše.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pac-Man ::

Iz članka

https://www.thedailybeast.com/margarita...

strong March 2003 vibes, Bagdad je padel. Video v članku je bil dan na privat:

On Monday, RT’s editor-in-chief Margarita Simonyan appeared on The Evening with Vladimir Soloviev ready for a major celebration. “First of all, I don’t understand why there isn’t champagne in the studio,” she said. Beaming ear-to-ear, Simonyan described feeling “an overwhelming sense of euphoria” and added: “I've been waiting for 8 years for this… It finally happened. This is true happiness." Claiming to speak on behalf of the “Donbas’ people,” Simonyan exclaimed: “Thank you, Mother Russia!”


ko povedo tihi del naglas:

On Sunday’s Vesti Nedeli, host Dmitry Kiselyov claimed that the United States and NATO want war with Russia. (...) In his speech to the nation, he rejected the idea of former Soviet republics being allowed to “simply leave” the oppressive union. Kiselyov argued that Russia is “forcibly making the world happy by offering a new global system of equal security... Thanks again to Russian weapons.”

@4:14



On Soloviev’s Monday show, prominent pundit Karen Shakhnazarov asserted that Putin’s ultimatum to NATO was written for the sole purpose of absolving the Kremlin of its responsibility to peacefully “solve” the issue of Donbas. (...) In January, RT’s Simonyan tweeted that the Kremlin’s proposals to “NATO enemies” were never meant to be accepted.

https://twitter.com/M_Simonyan/status/1...
... and the most that neither is the enemy, and these proposals were written, respectively, not in order to be accepted, but from the very beginning it was clear why.
Or is it not clear?



Appearing on 60 Minutes last Friday, state TV pundits and experts predicted that in the case of an escalation, many “heads would roll,” including that of Ukrainian President Volodymyr Zelensky. Lawmaker Oleg Morozov asserted: “If the war starts, I wouldn’t bet one penny on Mr. Zelensky’s life and safety.”

@35:15


In another of Soloviev’s shows on Sunday, Margarita Simonyan made an ominous prediction. Describing Ukraine as “ungrateful” for all of the “gifts” and benefits it allegedly received from the Soviet Union and Russia, RT’s editor-in-chief said: “They became traitors towards us. They’re looking to join NATO, our enemy.” She concluded: “And what does Russia do to traitors? The answer is obvious."

@9:30






Da, na koncu samo novinarji-propagandisti. Ampak vsi po vrsti odlično plačani direktno iz proračuna. RF lahko to kadarkoli prekine, ampak so očitno na liniji.

Manufacturing Consent - war in Europe edition
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Ne, gre se za to da se gremo kvazi moraliste, sami pa delamo z NATOm enake ali še hujše svinjarije... tu je težava... namesto tega bi se kot Evropejci morali brigat predvsem za to, da finančno koristimo NAŠIM DRŽAVAM ne pa interesom USA NATOVCEM...

Saj mi smo v diktaturi Ameriških korporacij, pa se nič ne sekiraš glede tega... kako je to nevarno, najmanj tako če ne še bolj ker je prikrito...


Je kar razlika, ce imas konflikt v Afganistanu. Pa se tu smo kaj kasirali. Ti pa bi ignoriral konflikt na lastnem kontinentu?

In kdo pravi kaj se sekiram in kaj ne. Kako takim kot ti dotumpati, da nisem obozevalec ene pozicije. Kaj delajo korporacije pogledam vsak primer posebej. In ne, ne zaupam 100% ZDA. Dalec od tega. Ampak ker poznam kaj napak ZDA Rusija od mene pac ne dobi freepass za karkoli.

In ja, naceloma se strinjam, da zna biti trenuten konflikt super za ZDA in slab za EU. Kar pa ne pomeni, da Rusija lahko pocne kar hoce. Oni se niti ne bodo pogajali okoli Ruskih interesov, se bodo pa ocitno b.p. pogajali okoli Ukrajinskih.

In se, da bo jasno kaj je moja vizija/zelja. Jaz bi imel ultramocan EU s kompetentno EU vojsko. Da bi bili druga ZDA, ker samo tako sploh koga zanima tvoje mnenje. Ce tega ne bo bomo realizirali, bomo slej kot prej na krozniku kaksne Rusije. Taki kot ti, ki se niste direktno v tem sranju boste klicali ignoranco dokler ne bo prepozno.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ne, gre se za to da se gremo kvazi moraliste, sami pa delamo z NATOm enake ali še hujše svinjarije... tu je težava... namesto tega bi se kot Evropejci morali brigat predvsem za to, da finančno koristimo NAŠIM DRŽAVAM ne pa interesom USA NATOVCEM...

Saj mi smo v diktaturi Ameriških korporacij, pa se nič ne sekiraš glede tega... kako je to nevarno, najmanj tako če ne še bolj ker je prikrito...


Je kar razlika, ce imas konflikt v Afganistanu. Pa se tu smo kaj kasirali. Ti pa bi ignoriral konflikt na lastnem kontinentu?

In kdo pravi kaj se sekiram in kaj ne. Kako takim kot ti dotumpati, da nisem obozevalec ene pozicije. Kaj delajo korporacije pogledam vsak primer posebej. In ne, ne zaupam 100% ZDA. Dalec od tega. Ampak ker poznam kaj napak ZDA Rusija od mene pac ne dobi freepass za karkoli.

In ja, naceloma se strinjam, da zna biti trenuten konflikt super za ZDA in slab za EU. Kar pa ne pomeni, da Rusija lahko pocne kar hoce. Oni se niti ne bodo pogajali okoli Ruskih interesov, se bodo pa ocitno b.p. pogajali okoli Ukrajinskih.

In se, da bo jasno kaj je moja vizija/zelja. Jaz bi imel ultramocan EU s kompetentno EU vojsko. Da bi bili druga ZDA, ker samo tako sploh koga zanima tvoje mnenje. Ce tega ne bo bomo realizirali, bomo slej kot prej na krozniku kaksne Rusije. Taki kot ti, ki se niso v tem sranju boste klicali ignoranco dokler ne bo prepozno.


Jaz bi raje da bi bili Velika Švica v Svetu kot pa še ena sleparska ZDA... sicer pa dokelr imamo kot EU jedrske konice je to načeloma dovolj...

Jaz ne želim da EU postane ZDA verzija 2... EU je ekonomska unija, to naj ostane, naj pa da prednost na zaščito meja EU in notranje poenotenje predvsem finančnih in ekonomskih zakonov ter neumnosti kot je geoblocking itd...

naj bo Slovak v Sloveniji enak kot je Slovenec in obratno... samo da bo to možno moramo opustit kar nekaj neumnih zadev kot je nacionalni bismarkov sistem penzij itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ripmork ::

michael32 je izjavil:

Par let nazaj sem govoril z enim Ukrajincem, ki živi pri nas. Pa sem ga vprašal, kakšna je sploh razlika med Rusi in Ukrajinci. Pa mi je odgovoril takole. Ukrajinec pride na zabavo v lokal, da lahko pleše in poje. Rus pa pride na zabavo, da se lahko napije in stepe in na koncu razbije gostinski lokal.

Kar verjamem da je tako nekako, ja.



Branjenje tiranskega dosmrtnega predsednika, ki se dobesedno poščije na demokracijo in zakone, s svojo družbo Oligarhov vlada na veliki nogi v morju revščine, kritike režima pa zastruplja in zapira v gulage, je kot branjenje nasilnega alkoholika. Za lase privlečeno. V eni točki bo ruski narod moral pogruntat, da jih to ne vodi nikamor, pa ga dol zabrisat.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Jaz bi raje da bi bili Velika Švica v Svetu kot pa še ena sleparska ZDA... sicer pa dokelr imamo kot EU jedrske konice je to načeloma dovolj...

Jaz ne želim da EU postane ZDA verzija 2... EU je ekonomska unija, to naj ostane, naj pa da prednost na zaščito meja EU in notranje poenotenje predvsem finančnih in ekonomskih zakonov ter neumnosti kot je geoblocking itd...

naj bo Slovak v Sloveniji enak kot je Slovenec in obratno... samo da bo to možno moramo opustit kar nekaj neumnih zadev kot je nacionalni bismarkov sistem penzij itd...


Jaz samo pravim kaj hocem, da ne bos vec predivedeval, da 100% zaupam ZDA ali Putinu. Jaz sem zvest nasem kontinentu. Kot tretje pa ne sodim glede na pretekla dejanja. Sicer upostevam kot namig ampak kakor vidis, te je tvoj dragi Putin prvic peljal scat z "NATO je obljubil, da ne bo sel na vzhod", kot drugo pa ko naenkrat postane celovistost drzave realtivna, ko pa je v Siriji tako lepo znal povedati, da razpad ne pride v postev in da je treba spostovati celovitost. Mimogrede so tudi tam etnicne in verske razlike.

Kaj pa je tebi potrebno, da ponavljas njegovo propagando pa mi ni niti priblizno jasno. Posebej, ko z nepovezanimi primeru zelis povoziti diskusijo, ki je konkretna na trenutno situacijo.

Mato989 ::

Generalni sekretar Združenih narodov Antonio Guterres je pozval Rusijo, naj v celoti spoštuje ustanovno listino Združenih narodov in obsodil rusko priznanje "neodvisnosti" dveh separatističnih ukrajinskih regij. "Načela ustanovne listine ZN niso poljuben meni. Države članice so sprejele vsa načela in jih morajo tudi uporabljati," je povedal. Ruski predsednik Vladimir Putin je medtem dejal, da je Moskva pripravljena poiskati diplomatske rešitve ob naraščajočih napetostih z Zahodom zaradi Ukrajine. Obenem je poudaril, da se o njenih interesih ni mogoče pogajati.


A je enako povedal tudi glede Kosova? Da vidim a ve kdo? Dvoličnost?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



A je enako povedal tudi glede Kosova? Da vidim a ve kdo? Dvoličnost?


Mislis kot Putin. Siriji celovitost kakor je priznana, Ukrajina ne. Sedaj pa se skoraj moras odlociti vsebinsko in ne glede na nekaj podatkov, ki jih poznas iz preteklosti. Oziroma na rusko propagando.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



A je enako povedal tudi glede Kosova? Da vidim a ve kdo? Dvoličnost?


Mislis kot Putin. Siriji celovitost kakor je priznana, Ukrajina ne. Sedaj pa se skoraj moras odlociti vsebinsko in ne glede na nekaj podatkov, ki jih poznas iz preteklosti. Oziroma na rusko propagando.


Kaj so dejali Izraelu glede Golanske planote? A je že vrnjena Siriji? Kaj pravi OZN?

Kako kaj z Libijo? Irakom? A so se tam enako oglašali... to je težava... ko v nekaterih primerih pustiš, pač postaneš v takem primeru neverodostojen in v posmeh tem kvazi načelom...

Ne moreš pričakovat da bo USSR verodostojna če sam nisi že vrsto let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sbawe64 ::

Severni del Sirije (Afrin pod Turki) ?
Anyone ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

eventyrer ::

Poznavalci, kako kaj kaže plinskim in naftnim trgom?

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Ne moreš pričakovat da bo USSR verodostojna če sam nisi že vrsto let...


Pa kaj se s tabo sploh da pogovarjati?

Kaj bo za kosilo?

Mato: Ja ponekod sploh nimajo kosila. Poglej primer bla bla bla

Kaj pa bomo jedli?

Mato: Ja poglej, nimajo vsi za jesti.

Kaj ne bomo nic jedli?

Mato: Ja nekateri pojedo dosti vec. Poglej statistiko.

Grem po kaj v trgovino?

Mato: Trgovine so zahodni konstrukt ropanja.

Mato si misli "Uf kako sem jaz pameten. Sama dejstva. Norooo."

NMH ::

donvitoc je izjavil:


Spet ne delaš drugega kot papagajenje neodvisnih MSM. Isto kot ko so začeli vojno nad arabci, imajo WMD, nas sovražijo ker imamo svobodo, so teroristi, so dobesedno Hitler... čisto vsakič vas osle znova zvlečejo na led. Toliko o mentalnih sposobnostih.
Ja, pol miljona mrtvih otrok ni genocid ampak demokracija.


Podal sem besede "velikega" Putina in ne potrebujem MSMja, da razumem kaj je povedal.
Dementno momljanje o MSMju ter spuščanje dima o arabcih (in bogsigavedi še o kom) ne spreminja tega, da Putin fura nacistično politiko, njegovi apologeti na tem forumu ste pa naciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ukrajina ni razpadla, je razlika. Posebej je razlika, ce razpade federativna republika, kjer so drzave jasno znane in na drugi strani, da si neka drzava enostavno prisvoji del druge drzave, katere je sama, skozi ne vem koliko pogodb zacementirala tako kot je.

Slednji klise pa zal ni odgovor za vsako vprasanje.


SFRJ tudi ni razpadla ko je Slovenija razglasila neodvisnost btw...


Verjetno bi za neko dobro primerjavo moral biti poznavalec obojega, ti pa ne znas povedati niti od kot podatki ruske propagande, ki jo ponavljas. Tebi je vse enako?

Kaj hoces povedati s tem, da takrat SFRJ ni propadla? Sploh ne vem kaj primerjas. Kdo je bil v primeru SFRJ Rusija in kdo Ukrajina? Kdo je bil Zahod?


Kakšne ruske propagande... večina ljudi se strinja da če NATO ne bi silil na vzhod bi bilo težav z Rusijo zelo malo... NATO bi enostavno vse vzhodno od Nemčije zavrnil v NATO zavezništvo in konec... oziroma je tako, NATO je odveč odkar ni več USSR in Varšavskega pakta... naredit bi morali kvaliteten varnostni Svet oz. OZN bi moral delovat pa drugega ne potrebujemo.



Vsakdo ki je proti priznanju Donbas območja, je v osnovi moral biti tudi proti priznanju Slovenije =) oziroma je moral bit najmanj še proti Kosovu, in proti Kataloniji... ne moreš spreminjat vatlov kot ti paše.


Med Slovenijo, Kosovom, Katalonijo in Donbasom so velike razlike.

1) Slovenija ni pomagal noben zunanji stric, pomagali smo si sami, referendum za osamosvojitev je bil čez 90%, nobenih majhnih vojakov v zelenem, nobenih mitingov svobode

2) Kosovu so pomagali predvsem diaspora iz sveta in Albanija, Srbija meje z Albanijo ni kontrolirala, tovorili so orožje in municijo kitajskega porekla. Jasno je bilo rečeno, da Kosovo ostaja del Srbije. Srbi niso imeli kontrole nad ozemljem Kosova, ker jim je to preprečeval NATO

3) Katalonci so samostojen narod znotraj Španije. Španska ustava ne predvideva odcepitve. Katalonci niso vzeli orožja v roke, pač pa mahajo z zastavami. Rezultat je temu ustrezen.

4) Donbas je večinoma naseljen s prebivalci ruskega porekla. Separatisti imajo debelo neuradno pomoč od Rusije in v denarju in v orožju. Zdaj za referendum ne vem če so ga imeli, ampak dokler je vojno stanje, ne moreš nobenega referenduma šteti za merodajnega. Podobno kot pri Kosovu, sedaj Ukrajina ne more obvladovati celotnega ozemlja, ker jim sedaj Rusi to preprečujejo.

Kosovo in Donbas sta si še najbolj podobna.

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

TheBlueOne ::

NMH je izjavil:



Podal sem besede "velikega" Putina in ne potrebujem MSMja, da razumem kaj je povedal.
Dementno momljanje o MSMju ter spuščanje dima o arabcih (in bogsigavedi še o kom) ne spreminja tega, da Putin fura nacistično politiko, njegovi apologeti na tem forumu ste pa naciji.


Jaz mislim, da bo samo treba sprejeti, da nekateri niso sposobni nekih konkretnih pomislekov in zivljenje gurajo skozi minimalni set znanja, ki ga poskusajo aplicirati povsod na vse.

Primer tukaj: "Ce MSM tako pravi, potem ni res, ker so se kdaj ze lagali.". To tudi hitro najdem na YT.

Mato989 ::

1) Slovenija ni pomagal noben zunanji stric, pomagali smo si sami, referendum za osamosvojitev je bil čez 90%, nobenih majhnih vojakov v zelenem, nobenih mitingov svobode


Seveda so jim pomagali, ne direktno ampak indirektno... so lepo zagrozili da če bo SFRJ poslala letala nad Slovenijo da bo pokalo... saj to je bilo nekje objavljeno... a misliš da bi Slovenija lahko branila napad SFRJ? Nikakor...

Sicer pa ni to bistveno, bistven je odnos do odcepitve... ne moreš rečt da je 1x ok, drugič pa ne... Če lahko Kosovo, lahko Donbas(Ukrajina) ne moreš v OZNu 1x rečt tako, drugič pa drugače... ker ptoem za mene postaneš kot pudeljček ki zagovarja interese ene strani
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pac-Man ::

Tole so zgleda priprave na skorajšnji izbruh miru. Fotke na povezavi.

https://twitter.com/Mike_Eckel/status/1...

latest satellite imagery from 📸Maxar of Russian troop deployments/movements, taken Feb. 21-22. Images 1-2: new vehicles, troops at Bolshoi Bokov airfield, Belarus. Images 3-4: troops, equipment, ground clearing southwest of Belgorod, Russia.

Images 5-8: armor, vehicles at a railyard; field hospital, western Belgorod, Russia.

Images 9-11: land clearing, heavy equipment, new troop tents near Pochep/Bryansk, Russia. Image 12: heavy equipment transporters near Klintsy, Russia.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

NMH ::

TheBlueOne je izjavil:

NMH je izjavil:



Podal sem besede "velikega" Putina in ne potrebujem MSMja, da razumem kaj je povedal.
Dementno momljanje o MSMju ter spuščanje dima o arabcih (in bogsigavedi še o kom) ne spreminja tega, da Putin fura nacistično politiko, njegovi apologeti na tem forumu ste pa naciji.


Jaz mislim, da bo samo treba sprejeti, da nekateri niso sposobni nekih konkretnih pomislekov in zivljenje gurajo skozi minimalni set znanja, ki ga poskusajo aplicirati povsod na vse.

Primer tukaj: "Ce MSM tako pravi, potem ni res, ker so se kdaj ze lagali.". To tudi hitro najdem na YT.


Že to, da MSM ni ena monolitna kepa, ki vedno o stvareh govori enako, je hud mentalni zalogaj.
Če gledaš malo ta famozni MSM, imaš prvo poročanje o stvareh, nato pa še komentiranje tega in to komentiranje je maksikdaj popolnoma diametralno nasprotno. Primerjava recimo FOXtv in CNN. Popolno nasprotje pri komentiranju kakšnega dogodka.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Seveda so jim pomagali, ne direktno ampak indirektno... so lepo zagrozili da če bo SFRJ poslala letala nad Slovenijo da bo pokalo... saj to je bilo nekje objavljeno... a misliš da bi Slovenija lahko branila napad SFRJ? Nikakor...

Sicer pa ni to bistveno, bistven je odnos do odcepitve... ne moreš rečt da je 1x ok, drugič pa ne... Če lahko Kosovo, lahko Donbas(Ukrajina) ne moreš v OZNu 1x rečt tako, drugič pa drugače... ker ptoem za mene postaneš kot pudeljček ki zagovarja interese ene strani


Prvi del se vidi, kako super poznas, ko zakljucis "saj to je bilo nekje objavljeno...". Me zanima kaj tocno je "to", kdo je "to" in kje je nekje. Ker v aktualnem konfliktu vemo kdo je kdo.

In kaj zelis povedati s prvim delom? Jaz pameten, ker nekaj vem, ampak ne vem od kod vem in kaj je. Pa sploh ni vezno, je samo, da delujem nacitan, sledi...

In seveda lahko odcepitev gledas drugace, ker zivljenje ponovno ni tako enostavno, kot si predstavljas. Ne bos verjel, ampak so razlike. Je pa dejstvo, da je politika derivat interesov, tudi nasih. Kar pa je za nekoga, ki odcepitev vidi vedno enako tako ali tako svetlobna leta od razumevanja.

Mimogrede Rusija lahko b.p. kaj zavzame, tja naseli svoje (kar mimogrede v zgodovini tukaj je) in kasneje aneksira. Za Matota cisto OK. Meni tako postopanje pac ni sprejemljivo. In ce mi omenis zakaj potem podpiram interese ZDA okoli Palestine, ti bom dal samar skozi monitor, ker to ni moje stalisce.

NMH je izjavil:



Že to, da MSM ni ena monolitna kepa, ki vedno o stvareh govori enako, je hud mentalni zalogaj.
Če gledaš malo ta famozni MSM, imaš prvo poročanje o stvareh, nato pa še komentiranje tega in to komentiranje je maksikdaj popolnoma diametralno nasprotno. Primerjava recimo FOXtv in CNN. Popolno nasprotje pri komentiranju kakšnega dogodka.


Pogledam CNN, FOX, in se kaksnega. Aktualno tudi RT in se kaksnega. Pogledam tudi nemske medije. Ampak hvala za namig, ne vem od kod obcutek, da je bil potreben.

Zgodovina sprememb…

Pac-Man ::

Ukrajina sprejema pravico do nošnje orožja po ameriškem modelu. Za dobrodošlico vsem, ki najavljajo svoj obisk.

https://twitter.com/michaelh992/status/...
#Breaking Ukrainian parliament approves bill on the right of self-defense and right to bear arms #Ukraine #Russia
I don't think that there is anything that more clearly and conclusively rebukes #Putin's claim that the #Ukrainian nation does not exist than seeing Ukrainian civilians ready to protect their country.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

AtaŠtumf ::

BTW ali lahko počasi nehamo s tem debilnim argumentom - "Vladavina Prava"?

Bi razumel ta argument, če bi se ga redno držalo, samo, če ga pa vse večje države redno kršijo, od ZDA napada arabskih držav, Guantanomo zalivom, Kitajske s Tajvanom in Ujguri, Rusije s Krimom in sedaj Ukrajino, pa sam argument "vladavine prava" izpade prav debilen v tem kontekstu.

Pa lahko bi dal še 100 drugih primerov!

Utk ::

Meni tako postopanje pac ni sprejemljivo.

Ja, to ni sprejemljivo tebi, meni, Evropi, Američanom, Kitajcem, Srbom, marsikomu. Ampak kako daleč smo pripravljeni it za to? Očitno ne prav veliko. Če smo džeki, zaprimo import/export iz Rusije. To je najmanj kar lahko naredimo. Pa bomo?
Putin, če mu uspe in kolk mu uspe, bo prinesel nekaj zemlje Rusiji, ki bo za vedno ostala ruska. Tudi čez 300 let. Mi bomo čez 10 let pozabili, da je Ukrajina kadarkoli bila drugačna, če bo čez 10 let sploh še obstajala. Putin dela v interesu Rusije (not so much Rusov). Mi delamo v interesu naših žepov in premražene riti. Na čigavi strani bo zgodovina? Kdo bo junak in kdo bedak?

AtaŠtumf ::

Utk je izjavil:

Meni tako postopanje pac ni sprejemljivo.

Ja, to ni sprejemljivo tebi, meni, Evropi, Američanom, Kitajcem, Srbom, marsikomu. Ampak kako daleč smo pripravljeni it za to? Očitno ne prav veliko. Če smo džeki, zaprimo import/export iz Rusije. To je najmanj kar lahko naredimo. Pa bomo?
Putin, če mu uspe in kolk mu uspe, bo prinesel nekaj zemlje Rusiji, ki bo za vedno ostala ruska. Tudi čez 300 let. Mi bomo čez 10 let pozabili, da je Ukrajina kadarkoli bila drugačna, če bo čez 10 let sploh še obstajala. Putin dela v interesu Rusije (not so much Rusov). Mi delamo v interesu naših žepov in premražene riti. Na čigavi strani bo zgodovina? Kdo bo junak in kdo bedak?


EU ni sposobna prekiniti import/export z Rusijo, pa, če se ves naivni/eko anti Putin slo-tech na glavo postavi, zato je cela debata glede tega brezveze!

Še več, verjetno celo ZDA trenutno redno posluje z Rusijo, pa še marsikateri glasna demokratična država tudi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

lynxslo5 ::

Pac-Man je izjavil:

Ukrajina sprejema pravico do nošnje orožja po ameriškem modelu. Za dobrodošlico vsem, ki najavljajo svoj obisk.

https://twitter.com/michaelh992/status/...
#Breaking Ukrainian parliament approves bill on the right of self-defense and right to bear arms #Ukraine #Russia
I don't think that there is anything that more clearly and conclusively rebukes #Putin's claim that the #Ukrainian nation does not exist than seeing Ukrainian civilians ready to protect their country.


Da se oboroži navaden narod v Ukrajini je odličen ukrep. Ukrajina v konvencionalnem spopadu z Rusi nima nobene možnosti. Če bodo Rusi okupirali Ukrajino, jim je treba puščati kri z gverilskim vojskovanjem še naslednjih 20 let. V nobeni vasi in mestu se ruski vojak ne sme pučutiti varmno. Naj se Rusom zgodi Afganistan. Tudi Litovci se se po drugi svetovni vojni še do leta 54 upirali Rusom. Čeprav je Litva dosti manjša od Ukrajine je trajalo skoraj deset let, da so Rusi zatrli gverilski upor v Litvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lynxslo5 ()

Utk ::

AtaŠtumf je izjavil:


EU ni sposobna prekiniti import/export z Rusijo, pa, če se ves naivni/eko anti Putin slo-tech na glavo postavi, zato je cela debata glede tega brezveze!

Še več, verjetno celo ZDA trenutno redno posluje z Rusijo, pa še marsikateri glasna demokratična država tudi!

Ja...iz ww2 se slavi tiste, ki so se upali zoperstavit Nemcem, tudi če so zato nastradali. Kritizira se tiste, ki niso ukrepali prej, pa bi lahko. Po tretji strani imaš pa Švicarje, Dance, Nizozemce, itd., ki so rekli, da se jih to ne tiče kaj dost in so ostali nepoškodovani pa še obogateli so se.

IgorCardanof ::

Švede. Njih si pozabil. Bogato zaslužli za svojo kolaboracijo s hitlerjem.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Meni tako postopanje pac ni sprejemljivo.

Ja, to ni sprejemljivo tebi, meni, Evropi, Američanom, Kitajcem, Srbom, marsikomu. Ampak kako daleč smo pripravljeni it za to? Očitno ne prav veliko. Če smo džeki, zaprimo import/export iz Rusije. To je najmanj kar lahko naredimo. Pa bomo?


Verjetno ne. Ce bi lahko jaz odlocal bi zacel dosti vec metati v energijsko neodvisnot. Bi planiral odklop od drzav ki ne dosegajo demokraticnega standarda in robustne pravne drzave. Trenutno imam obcutek, da nocemo iz cone udobja, ampak bo treba.

In preden pridejo bukslji s komentarji v stilu "zahodne demokracije delajo te in te svinjarije" mu v naprej dodam, da samo demokracije take probleme lahko odpravi. Dokaz je, da se najvecji simpeltoni vedo da recimo v Iraku niso nasli orozja za mnozicno unicevanje. In samo v svobodni demokracijo lahko to poves vladajocim v obraz.

AtaŠtumf ::

lynxslo5 je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

Ukrajina sprejema pravico do nošnje orožja po ameriškem modelu. Za dobrodošlico vsem, ki najavljajo svoj obisk.

https://twitter.com/michaelh992/status/...
#Breaking Ukrainian parliament approves bill on the right of self-defense and right to bear arms #Ukraine #Russia
I don't think that there is anything that more clearly and conclusively rebukes #Putin's claim that the #Ukrainian nation does not exist than seeing Ukrainian civilians ready to protect their country.


Da se oboroži navaden narod v Ukrajini je odličen ukrep. Ukrajina v konvecionalnem spopadu z Rusi nima nobene možnosti. Če bodo Rusi rusi okupirali Ukrajino, jim je treba puščati kri z gveriskom vojskovanjem še naslednjih 20 let. V nobeni vasi in mestu se ruski vojak ne sme pučutiti varmno. Naj se Rusom zgodi Afganistan. Tudi Litovci se se po drugi svetovni vojni še do leta 54 upirali Rusom. Čeprav je Litva dosti manjša od Ukrajine je trajalo skoraj deset let, da so Rusi zatrli gverilski upor v Litvi.


Lako pametovati, ko imaš svojo rit na varnem in toplem.

Ko ti bo Rusek ukinil nafto in plin, boš hitro drugače razlagal.

Pa, če misliš, da ker imaš solarne panele na strehi in EV v garaži, da ne boš čutil zaprtja plina in nafte, si zelo naiven!

Večina ljudi si želi mir in dokler imajo mir, jih ne bo kaj dosti motilo, če govorijo ruski ali pa ukrajniski jezik.

Utk ::

IgorCardanof je izjavil:

Švede. Njih si pozabil. Bogato zaslužli za svojo kolaboracijo s hitlerjem.

Čez 20 let je to vse pozabljeno, biznis laufa na vse strani, meje pa ostanejo tam kjer jih je vojna postavila.

Verjetno ne. Ce bi lahko jaz odlocal bi zacel dosti vec metati v energijsko neodvisnot.

Nemci delajo pa ravno obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

AtaŠtumf ::

TheBlueOne je izjavil:



Verjetno ne. Ce bi lahko jaz odlocal bi zacel dosti vec metati v energijsko neodvisnot. Bi planiral odklop od drzav ki ne dosegajo demokraticnega standarda in robustne pravne drzave. Trenutno imam obcutek, da nocemo iz cone udobja, ampak bo treba.


Ti lahko danes po celi EU aktivno vlagaš milijarde v energijsko neodvisnost, v naslednjih 10 letih boš še konkretno odvisen od ruskega plina in nafte!

Po 10 letih boš morda lahko rekel, da sedaj pa lahko znižamo pritok plina in nafte za kakih 30%, za kaj več bo še vedno panika!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

TheBlueOne ::

AtaŠtumf je izjavil:



Ti lahko danes po celi EU aktivno vlagaš milijarde v energijsko neodvistnost, v naslednjih 10 letih boš še konkretno odvisen od ruskega plina in nafte!

Po 10 letih boš morda lahko rekel, da sedaj pa lahko znižamo pritok plina in nafte za kakih 30%, kaj več bo še vedno panika!


Morda bi bilo celo dolgorocno pozitivno, ce Putin malo zapre pipico. Se zavedam tega, kar pravis ampak dalec ne verjamem, da smo dovolj predani tem ciljem.

Sicer nisem 100% nacitan ampak jaz bi kaj takega:

https://www.cer.eu/sites/default/files/...

+ Solar in baterije v hise. V AT imamo trenutno ca. 50% subvencije, moralo bi biti 75%.

Fritz ::

Pac-Man je izjavil:

Fritz je izjavil:

Sovraštvo do nekega naroda, skupine ipd. ni najbolj zdrava reč. Nikoli ni bila.

Prvi korak do tega je razčlovečenje. Ukrajinci so v ruskih medijih razglašeni za fašiste.

V Ukrajini so fašisti ali nacisti in oblast jih tolerira in včasih tudi sama tako ravna. Ko so se leta 2014 vzhodne province začele upirati so tam živeči Rusi hitro spoznali, da imajo opravka z naciji in ljudmi, ki jih sovražijo. Putin je v svojem govoru jasno povedal, da so Rusi in Ukrajinci dva tesno povezana in bratska naroda.

AtaŠtumf je izjavil:


Ti lahko danes po celi EU aktivno vlagaš milijarde v energijsko neodvisnost, v naslednjih 10 letih boš še konkretno odvisen od ruskega plina in nafte!

Po 10 letih boš morda lahko rekel, da sedaj pa lahko znižamo pritok plina in nafte za kakih 30%, za kaj več bo še vedno panika!

Tudi jedrsko elektrarno boš ta čas verjetno najhitreje dobil pri ruskem Rosatomu, saj je povpraševanje večje od ponudbe.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Utk je izjavil:

Meni tako postopanje pac ni sprejemljivo.

Ja, to ni sprejemljivo tebi, meni, Evropi, Američanom, Kitajcem, Srbom, marsikomu. Ampak kako daleč smo pripravljeni it za to? Očitno ne prav veliko. Če smo džeki, zaprimo import/export iz Rusije. To je najmanj kar lahko naredimo. Pa bomo?


Verjetno ne. Ce bi lahko jaz odlocal bi zacel dosti vec metati v energijsko neodvisnot. Bi planiral odklop od drzav ki ne dosegajo demokraticnega standarda in robustne pravne drzave. Trenutno imam obcutek, da nocemo iz cone udobja, ampak bo treba.

In preden pridejo bukslji s komentarji v stilu "zahodne demokracije delajo te in te svinjarije" mu v naprej dodam, da samo demokracije take probleme lahko odpravi. Dokaz je, da se najvecji simpeltoni vedo da recimo v Iraku niso nasli orozja za mnozicno unicevanje. In samo v svobodni demokracijo lahko to poves vladajocim v obraz.


Kaj meni pomaga daj im povemo v obraz, če pa nihče zaradi tega ne sedi, ni odrezan za vedno ali v zaporu dosmrtnem ker je uničil tisoče življenj na podlagi fake informacije?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Fritz ::

Utk je izjavil:


Ja...iz ww2 se slavi tiste, ki so se upali zoperstavit Nemcem, tudi če so zato nastradali. Kritizira se tiste, ki niso ukrepali prej, pa bi lahko. Po tretji strani imaš pa Švicarje, Dance, Nizozemce, itd., ki so rekli, da se jih to ne tiče kaj dost in so ostali nepoškodovani pa še obogateli so se.

Danci in Nizozemci so ostali nepoškodovani. Kje si se ti učil zgodovino? Oboji so bili okupirani, s tem, da je Nizozemska dobro občutila vojno, Danci pa bistveno manj. Švicarji so ostali nevtralni in niso bili napadeni, Švedi pa so res pravi primer preračunljivosti in, prosto po Norvežanih, tudi zahrbtnosti.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Utk ::

Dej te prosim, okupirani ja, skoraj tako kot Avstrija:
The Dutch resistance (Dutch: Nederlands verzet) to the Nazi occupation of the Netherlands during World War II can be mainly characterized as non-violent.

Vanich ::

Samo čakam, kdaj bo nekdo tako neumen, da bo objavil najnovejši imbecilen twit ameriške ambasade v Kijevu, z slikami cerkva v Ukrajini od 996 do 1108 - in primerljivimi slikami ambijenta v Moskvi v istem obdobju. To bo špasno. :))

StarMafijec ::

Imam dve vprašanji:

1) LR Donetsk in LR Luhansk sta samostojnost razglasili že leta 2014. Zakaj ju je Rusija šele sedaj priznala? Krim so po hitrem postopku priključili že takrat.
2) Zakaj ne priključijo Rusiji tudi ti dve republiki?

Rusija je že priznala samostojnost Južni Ossetiji in Abkhaziav že nekje leta 2008, to kar se sedaj dogaja ni nič novega. V bistvu so že leta 1990 od Moldavije odcepili Pridnestrovian Moldavian Republic (Transnistria).

Zgodovina sprememb…

Pac-Man ::

V DNR so šli IED simulirat s tem, da so zažgali s kalašom prerešetan avto, noter pa posadili truplo, ki ima lobanjo odprto z žago za kosti.
Vse to so poslali v svet in se niti najmanj ne sekirajo, da jih bo kdo razkrinkal. Važne so samo naslovnice.

odprta lobanja, 18+:
https://glasnostgone.org/2022/02/22/in-...

https://twitter.com/r0wdy_/status/14963...
An actual vehicle hit with an IED vs this sham. They should have taken a pry bar to the sheet metal instead of shot it. Shrapnel doesn’t cause perfectly smooth round holes. Also the fake has no indication of being involved in an explosion. Just burnt.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

NMH ::

Fritz je izjavil:

V Ukrajini so fašisti ali nacisti in oblast jih tolerira in včasih tudi sama tako ravna.

Tolerira se jih, ker niso niti fašisti niti naciji.

Ko so se leta 2014 vzhodne province začele upirati so tam živeči Rusi hitro spoznali, da imajo opravka z naciji in ljudmi, ki jih sovražijo.

Zelenski je dobil 73% procentov glasov na volitvah. A se nisi nič naučil, kako je bivša RTS vsaki nad nabijala o tem kakšni fašisti so Hrvati in podobno. Isti štosi za prisvajanje ozmelja.

Putin je v svojem govoru jasno povedal, da so Rusi in Ukrajinci dva tesno povezana in bratska naroda.

LOL. Ne bosta več dolgo.

NMH ::

Na ruski TVju že kažejo, kaj vse od ozemlja so Ukrajinci dobili

donvitoc ::

NMH je izjavil:


Tolerira se jih, ker niso niti fašisti niti naciji.



Kakšen občutek patetike moraš imeti v sebi ko moraš slediti navodilom MSM da azov bataljon niso naciji.

Azov bataljon ni naci, Putin je naci!
Azov bataljon ni naci, Putin je naci!
Azov bataljon ni naci, Putin je naci!


:))

Kot ko poslušaš Trueduja ki hvali patriotske, nacionalistične ukrajinske protestnike ki se borijo za svoje pravice, takoj po tem govoru pa strogo obsodi kanadske patriotske nacionalistične protestnike ki se borijo za svoje pravice.

Jaz si niti predstavljati ne morem da eni to lahko požirate, zraven še navdušeno ploskate in prikimavate.
««
123 / 859
»»