» »

Ukrajina Part II

Ukrajina Part II

Temo vidijo: vsi
««
815 / 859
»»

rejven ::

https://www.usnews.com/news/world/artic...

To hoče povedat. Salomonovi otoki so lahko nova Ukrajina (v smislu geopolitičnih premikov, da ne bo nesporazumov), pa niso na pragu ZDA. Će podpišejo dogovor s kitajci, bodo izvozil demokracijo hitreje, preden bo prvi kitajc stopil na njih. Rus nima moči ZDA, in Ukrajina niso Salomonovi otoki, zdej pa mamo kar mamo. Zadeva je pa enaka.

mackilla ::

TezkoDihanje je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Gospodar mi dovoli pisati


In kdo je ta gospodar? ;((

Meni tudi noče odgovoriti. Ali so to ZDA ali lobiji v ozadju in če so kdo so ti ljudje.

TezkoDihanje ::

mackilla je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Gospodar mi dovoli pisati


In kdo je ta gospodar? ;((

Meni tudi noče odgovoriti. Ali so to ZDA ali lobiji v ozadju in če so kdo so ti ljudje.


Zakaj ta "gospodar" dovoli, da je Madžarska tako pro-ruska? 8-O

kow je izjavil:

Tole pa ni bil 'shelling', ampak raketa. Vprasanje kaj je bil cilj - gotovo niso na slepo streljali stanovanjske zgradbe.


https://twitter.com/AlArabiya_Eng/statu...
Russia’s defense ministry says its troops have conducted a missile strike on a depot containing weapons delivered by the #US and European countries to Ukrainian forces near #Odessa.

:))

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Hvala kurcu, da je Putin CIA agent in da dela za ameriške interese!
Menda so spet napadli železarno, za katero je putin_naci rekel, da ne sme niti muha noter. Ker je CIA agent, smo takoj vedeli, da bo napadel!

Poldi112 je izjavil:

ker to nima vpliva na podporo moje države pri vojaški tiraniji po svetu ter moralni podpori le-te.
Katera je tvoja država? Naci nemčija ali fašistična rusija?
Nodi oz Poldi /ignore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Pithlit ::

Poldi112 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Ampak, čak... Jaz nikjer nisem zasledila enega preprostega odgovora. Le neka čreva. Torej, ne... ni mi odgovoril. Kar ti misliš da je Poldi meni odgovoril je zame popolnoma nerelevantno. Jaz hočem preprost odgovor na preprosto vprašanje. Nismo na četrtkovem soočenju.


Kontekst, ne čreva.

Lahko ti odgovoriš na enostavno vprašanje - so 6.6.1944 američani napadli francoze ali ne?
Pa prosim nobenih črev o tem, kako so jih naciji okupirali in podobne izgovore. Preprost odgovor - da ali ne?

Eh srček. Jaz ničesar ne trdim. Razen tega da si prvak v izmikanju. Ergo ti nimam kaj dokazovat. Ti, vidiš, ti pa si nekaj trdil. Posledično sem ti postavila ekstremno preprosto vprašanje. Na katerega pa žal očitno nočeš odgovoriti. Imela sem te za bolj brihtnega. Ampak prav. Ni panike. Očitno si res tolk glup kot se delaš. Vsaj kar se te tematike tiče.
Life is as complicated as we make it...

TezkoDihanje ::

Je to gospodar? 8-O

Pac-Man ::

kow je izjavil:

Tole pa ni bil 'shelling', ampak raketa. Vprasanje kaj je bil cilj - gotovo niso na slepo streljali stanovanjske zgradbe.


Zadeli so ta novozgrajeni kompleks.

https://lun.ua/ru/%D0%B6%D0%BA-%D1%82%D...

Možno, da so šalabajzerji in so ga pri načrtovanju poti spregledali. Ali je raketa zatajila. Ali

https://twitter.com/DmytroKuleba/status...

The only aim of Russian missile strikes on Odesa is terror. Russia must be designated a state sponsor of terrorism and treated accordingly. No business, no contacts, no cultural projects. We need a wall between civilization and barbarians striking peaceful cities with missiles.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

PacificBlue ::

TezkoDihanje je izjavil:

Je to gospodar? 8-O


Večina je pod vplivom https://en.m.wikipedia.org/wiki/Demiurge

Sicer pa zanimivo branje: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nag_Ham...

mackilla ::

TezkoDihanje je izjavil:

Je to gospodar? 8-O

Ne verjamem:D Pravi gospodar bi zagotovo odstranil Merklovo in ostale Nemce,ki so preferirali ruski plin. Razen če vsemogočni gospodar ni planiral tudi tega,da Nemci postanejo odvisni od ruskih energetov. Pri gospodarju nikoli ne veš. Čudna so njegova pota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

TezkoDihanje ::

mackilla je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

Je to gospodar? 8-O

Ne verjamem:D Pravi gospodar bi zagotovo odstranil Merklovo in ostale Nemce,ki so preferirali ruski plin. Razen če vsemogočni gospodar ni planiral tudi tega,da Nemci postanejo odvisni od ruskih energetov. Pri gospodarju nikoli ne veš. Čudna so njegova pota.


Amerika je leta govorila Nemčiji, da naj ne bo odvisna od ruskih energentov, ampak ejga, mi imamo fakinega GOSPODARJA, ki nam vsem govori, kaj lahko, pa kaj ne!

fuckin retard Poldi

Pac-Man je izjavil:

kow je izjavil:

Tole pa ni bil 'shelling', ampak raketa. Vprasanje kaj je bil cilj - gotovo niso na slepo streljali stanovanjske zgradbe.


Zadeli so ta novozgrajeni kompleks.

https://lun.ua/ru/%D0%B6%D0%BA-%D1%82%D...

Možno, da so šalabajzerji in so ga pri načrtovanju poti spregledali. Ali je raketa zatajila. Ali

https://twitter.com/DmytroKuleba/status...

The only aim of Russian missile strikes on Odesa is terror. Russia must be designated a state sponsor of terrorism and treated accordingly. No business, no contacts, no cultural projects. We need a wall between civilization and barbarians striking peaceful cities with missiles.


Prav hecno, kako naznanijo Rusi, da so uničili vojaško skladišče.
Dejansko so zmešani.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

mackilla je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Gospodar mi dovoli pisati


In kdo je ta gospodar? ;((

Meni tudi noče odgovoriti. Ali so to ZDA ali lobiji v ozadju in če so kdo so ti ljudje.


USA.

TezkoDihanje je izjavil:

Zakaj ta "gospodar" dovoli, da je Madžarska tako pro-ruska? 8-O

:))


Madžari imajo hrbtenico.

Zakaj smo ni okupirali Afganistan in Irak? Iz sočutja?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

mackilla ::

TezkoDihanje je izjavil:

mackilla je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

Je to gospodar? 8-O

Ne verjamem:D Pravi gospodar bi zagotovo odstranil Merklovo in ostale Nemce,ki so preferirali ruski plin. Razen če vsemogočni gospodar ni planiral tudi tega,da Nemci postanejo odvisni od ruskih energetov. Pri gospodarju nikoli ne veš. Čudna so njegova pota.


Amerika je leta govorila Nemčiji, da naj ne bo odvisna od ruskih energentov, ampak ejga, mi imamo fakinega GOSPODARJA, ki nam vsem govori, kaj lahko, pa kaj ne!

fuckin retard Poldi

Ena teorija za retarde. Nemčija ni hotela poslušat gospodarja zato je le ta odigral dolgo igro,da kaznuje neposlušnega nemškega sužnja. Organiziral je euromaidan,da je prislil Putano v zasedno Krima. Mamil je Ukrajino v NATO,ker je vedel,da Kremeljski palček tega ne bo dopustil in bo interveniral. Vedel je da bo posledično sledil embargo na energente iz Rusije. Vse skupaj je bilo,da se kaznuje Nemčijo. Zakaj ni enostavno zastrupil nemškega energetskega sektorja kot Rusi opozicijo pa ne vem. To vesta samo Poldi in gospodar.

Poldi112 ::

TezkoDihanje je izjavil:

Amerika je leta govorila Nemčiji, da naj ne bo odvisna od ruskih energentov, ampak ejga, mi imamo fakinega GOSPODARJA, ki nam vsem govori, kaj lahko, pa kaj ne!


In kaj je narobe z gospodarsko odvisnostjo - mar ni to nekaj, kar demotivira velesile od vojne?

Razen če želiš zanetiti novo hladno vojno. Edino v tem scenarijo, s čim bi bilo po tvojem smiselno, da bi nemci pred 10 leti začeli nadomeščati plin, da bi bili danes "suvereni"?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mackilla ::

Poldi112 je izjavil:

mackilla je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Gospodar mi dovoli pisati


In kdo je ta gospodar? ;((

Meni tudi noče odgovoriti. Ali so to ZDA ali lobiji v ozadju in če so kdo so ti ljudje.


USA.

TezkoDihanje je izjavil:

Zakaj ta "gospodar" dovoli, da je Madžarska tako pro-ruska? 8-O

:))


Madžari imajo hrbtenico.

Zakaj smo ni okupirali Afganistan in Irak? Iz sočutja?

Gospodar kontrolira celo oblo Madžarske pa ne more,ker imajo hrbtenico? A jim jo ne more zlomit kot ostalim?

Poldi112 ::

Aston_11 je izjavil:


Katera je tvoja država? Naci nemčija ali fašistična rusija?


Slovenija. Saj to menda vemo, da smo izvajali vojaško agresijo na suverene države?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mackilla ::

Poldi112 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:


Katera je tvoja država? Naci nemčija ali fašistična rusija?


Slovenija. Saj to menda vemo, da smo izvajali vojaško agresijo na suverene države?

Mi moramo poslušat gospodarja,drugače nas bo napadel kot Rusi Ukrajino. Verjetno bodo posledice še hujše,ker je naš gospodar dosti bolj hudoben kot Rusija. Popolnoma nič nismo krivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

Aston_11 ::

Putin je CIA agent in dela v interesu Amerike.
poldi/ignore

Skratka, kaj je novega na Ukr. fronti? Koliko dodatnih sončnic bo zraslo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

dice7 ::

Poldi112 je izjavil:

dice7 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Malo mešaš vzrok in posledico. Rusi so pustili nemcem, da gredo na zahod, ter kolonijam, da postanejo nevtralne.

Zanimivo kako morajo imeti vsi blagoslov rusije preden lahko kaj storijo. Si vprasal danes putina ce lahko obiskujes zahodne spletne medije?


Vsi?

Ne vem v kateri vzporedni realnosti ti živiš, 3/4 sveta potrebuje blagoslov američanov, da lahko kaj stori.

3/4 sveta zeli sodelovati z americani na tak ali drugacen nacin.

Zato pa imamo pax americana

TezkoDihanje ::

https://twitter.com/CalibreObscura/stat...
Patron (Cartridge), the famous Chernihiv EOD dog, with a collection of 125mm HE-FRAG 3VOF36 rounds recovered after the Russian withdrawal.

Poldi112 ::

mackilla je izjavil:


Mi moramo poslušat gospodarja,drugače nas bo napadel kot Rusi Ukrajino. Verjetno bodo posledice še hujše,ker je naš gospodar dosti bolj hudoben kot Rusija. Popolnoma nič nismo krivi.


Hlapec.

Tako nemci kot francozi so brutalno nalomili ruse, ti pa verjameš, da nas rusi ogrožajo zgolj zato, ker si ne pustijo ukrasti ene svojih zadnjih kolonij.

Rusi nimajo za burek, kar je več kot očitno. Zgolj odzivajo se, ker so stisnjeni v kot.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

TezkoDihanje ::

Poldi112 je izjavil:

Slovenija. Saj to menda vemo, da smo izvajali vojaško agresijo na suverene države?


Aha, leta 2001 smo izvajali invazijo na Afganistan, ko še nismo bili del NATA.
Pejt spat bedak.

Pac-Man ::

Poldi112 je izjavil:

In kaj je narobe z gospodarsko odvisnostjo - mar ni to nekaj, kar demotivira velesile od vojne?

Zadnja 2 meseca kažeta, da ne, vsaj če se voditelj wannabe velesile zadeva z lastno robo.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

korenje3 ::

tega tezkodihanje in pac-man je treba dat preprosto na ignore. vam še ni kapnilo da gre za tuje agente - plačance. zaposlitev: interentni trol
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: marjanmb ()

PrimoZ_ ::

Poldi112 je izjavil:

mackilla je izjavil:


Mi moramo poslušat gospodarja,drugače nas bo napadel kot Rusi Ukrajino. Verjetno bodo posledice še hujše,ker je naš gospodar dosti bolj hudoben kot Rusija. Popolnoma nič nismo krivi.


Hlapec.

Rusi nimajo za burek, kar je več kot očitno. Zgolj odzivajo se, ker so stisnjeni v kot.


Torej praviš da bodo tole vojno izgubili?

Zakaj se sploh borijo?
Samo podaljšujejo si trpljenje, vsak dan ko traja tole je njihova ekonomija bolj uničena in več imajo mrtvih vojakov.

Poldi112 ::

dice7 je izjavil:

3/4 sveta zeli sodelovati z americani na tak ali drugacen nacin.


Večina je v to kar lepo prilisjena. Za začetek VSE države severjo in južno od ZDA, pa Japonska, Nemčija, Anglija, ....

Pax americana imamo pa zato, ker so se kolonialci v evropi medsebojno porušili, američani pa so to izkoristili še za prevzem angleških in francoskih kolonij, po tistem, ko so španske prevzeli par desetletij prej.

Zdaj pa evropski kolonialci pač še naprej sodelujejo pri ropanju sveta, soočeni z realnostjo, da si večino torte odrežejo američani.
Vsak, ki si drzne izpostavljati to resnico, je pa instant medijsko linčan. Demokracija in svoboda govora pač, kjer zmagujejo argumenti in ne enoumje, ki ga servira MSM.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

VladarP ::



Zmagovalci se veselijo v Mariupolu. Nekdo je rekel, da je Rusom morala padla, ni videti :)) Zivljenska mi je zelja popit kozarec ruskega vina v Odesi in srcno upam, da ga bom pil se letos ko bom dopustoval na Krimu.

Rabotajte bratje!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: marjanmb ()

l0g1t3ch ::


Elvira Nabiulina, predsednica ruske centralne banke, ki ji je Vladimir Putin marca tako rekoč na silo podaljšal mandat, je v petkovem pričanju v ruskem parlamentu priznala, da ekonomske sankcije zoper Rusijo, kljub temu da se je rubelj v zadnjem obdobju nekoliko okrepil, delujejo in vse bolj hromijo rusko gospodarstvo. To je v popolnem nasprotju s trditvami predsednika Putina, ki je sankcije Zahoda zoper Rusijo pred nekaj dnevi označil za neuspešne.


Odlično!

Poldi112 ::

TezkoDihanje je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Slovenija. Saj to menda vemo, da smo izvajali vojaško agresijo na suverene države?


Aha, leta 2001 smo izvajali invazijo na Afganistan, ko še nismo bili del NATA.
Pejt spat bedak.


Obstaja morda kakšno pravilo v svobodnem svetu, ki sem ga spregledal in pravi, da moraš državo "osvobajati" 20 let, predno smeš reči, da smo jo okupirali?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PrimoZ_ ::

Poldi112 je izjavil:

mackilla je izjavil:


Mi moramo poslušat gospodarja,drugače nas bo napadel kot Rusi Ukrajino. Verjetno bodo posledice še hujše,ker je naš gospodar dosti bolj hudoben kot Rusija. Popolnoma nič nismo krivi.


Hlapec.

Rusi nimajo za burek, kar je več kot očitno. Zgolj odzivajo se, ker so stisnjeni v kot.


Torej praviš da bodo tole vojno izgubili?

Zakaj se sploh borijo?
Samo podaljšujejo si trpljenje, vsak dan ko traja tole je njihova ekonomija bolj uničena in več imajo mrtvih vojakov.
Vsak dodaten dan pomeni še težje pogoje da se Rusija še kdaj pobere.

Prej se Rusi predajo bolje jim bo.

tikitoki ::

Tko, k rusi osvobajajo po Afriki, pa trenutno Ukrqajino, pa prej Gruzijo in se koga.

Poldi112 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Zakaj se sploh borijo?
Samo podaljšujejo si trpljenje, vsak dan ko traja tole je njihova ekonomija bolj uničena in več imajo mrtvih vojakov.


Zato ker je alternativa, da jih NATO povsem obkoli, slabša.

Saj ne, da je to že desetletja kristalno jasno.

Trpljenje je pa obojestranko in ga podaljšujemo predvsem mi, ki ne dovolimo, da bi bila Ukrajina nevtralna. Za izgovor imamo pa pravljice američanov, ki še kar aktivno propagirajo Monroe doktrino, da je Ukrajina suverena.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

VladarP ::

Tudi to noč Ukrajina ne bo mirno spala

Poročila o eksplozijah prihajajo iz Odese, Nikolajeva, Harkova.

V Pavlogradu v regiji Dnepropetrovsk je bila uničena infrastruktura železniške postaje, ki je pomembna za oskrbo ukrajinske skupine v Donbasu.

@anna_news


Akhmat sila!

l0g1t3ch ::

Če ruska centralna banka ne bi uvedla strogih kapitalskih ukrepov, bi se ruski finančni sistem lahko sesul, je dejala in opozorila, da se prave bolečine zaradi ekonomskih sankcij pravzaprav šele začenjajo.

Poldi112 ::

tikitoki je izjavil:

Tko, k rusi osvobajajo po Afriki, pa trenutno Ukrqajino, pa prej Gruzijo in se koga.


Gruzija je bila direktna posledica NATO vabila.

Enako je bil krim neposredna posledica puča in idej usmerjanja na zahod.

Afriko pa večinoma "osvobaja" zahod.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

l0g1t3ch ::

Poldi112 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Zakaj se sploh borijo?
Samo podaljšujejo si trpljenje, vsak dan ko traja tole je njihova ekonomija bolj uničena in več imajo mrtvih vojakov.


Zato ker je alternativa, da jih NATO povsem obkoli, slabša.

Saj ne, da je to že desetletja kristalno jasno.

Trpljenje je pa obojestranko in ga podaljšujemo predvsem mi, ki ne dovolimo, da bi bila Ukrajina nevtralna. Za izgovor imamo pa pravljice američanov, ki še kar aktivno propagirajo Monroe doktrino, da je Ukrajina suverena.



Pravljice imaš ti.
Jebi se ovca.

Na vratu vam stojimo in kmalu bo naredilo hrrsskkkk...

B86Tech ::

Poldi112 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Tko, k rusi osvobajajo po Afriki, pa trenutno Ukrqajino, pa prej Gruzijo in se koga.


Gruzija je bila direktna posledica NATO vabila.

Enako je bil krim neposredna posledica puča in idej usmerjanja na zahod.

Afriko pa večinoma "osvobaja" zahod.


Kaj pa Finska pa Švedska, ki bi sedaj same rade pristopile k natu?

scythe ::

Odstranjena dva rasistična generala: oborožene sile so uničile napredno poveljniško mesto 49. :))

https://defence-ua.com/news/dvoh_genera...

https://defence--ua-com.translate.goog/...
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

VladarP ::

"Ukrajina zdaj ne more odblokirati Mariupola z vojaškimi sredstvi.

"Ukrajinska vojska, ki je tam nameščena, to razume, to je realnost," je o razmerah okoli Azovstala dejal Volodimir Zelenski.

https://t.me/ratnenovosti


Ukrajina bo kmalu nabrcana preko reke Dnepr.

Aston_11 ::

Poldi112 je izjavil:

Zato ker je alternativa, da jih NATO povsem obkoli, slabša.

Glede na to, da imajo precej morja, Kitajsko, Mongolijo in še kaj, obkolitev s strani Nata ni mogoča,
torej si najbrž idiot.

l0g1t3ch ::

Poldi112 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Zakaj se sploh borijo?
Samo podaljšujejo si trpljenje, vsak dan ko traja tole je njihova ekonomija bolj uničena in več imajo mrtvih vojakov.


Zato ker je alternativa, da jih NATO povsem obkoli, slabša.


Kar je spet laž. Del o obkolitvi.

Kitajska je nato?
Finska je nato?


Država ki je daleč največja bo obkoljena z natom?

Hude droge model, res hude...

scythe je izjavil:

Odstranjena dva rasistična generala: oborožene sile so uničile napredno poveljniško mesto 49. :))

https://defence-ua.com/news/dvoh_genera...

https://defence--ua-com.translate.goog/...


Odlično!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

TezkoDihanje ::

Nacilandija (Korenje samo zate)

https://twitter.com/anneapplebaum/statu...
In Russia the state has ordered publishers to eliminate the word "Ukraine" from textbooks. An attempt to erase a nation and a people, and to leave no trace, has begun.

Poldi112 ::

Zakaj misliš, da smo poljake in Baltske države sprejeli v NATO? Ker se nam smilijo človekove pravice? Ker smo želeli varno in stabilno evropo?

Odgovor je na dlani - imperj.

Saj ne, da je o tem že pred pol stoletja Hollywood snemal blockbusterje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PrimoZ_ ::

Poldi112 je izjavil:

mackilla je izjavil:


Mi moramo poslušat gospodarja,drugače nas bo napadel kot Rusi Ukrajino. Verjetno bodo posledice še hujše,ker je naš gospodar dosti bolj hudoben kot Rusija. Popolnoma nič nismo krivi.


Hlapec.

Rusi nimajo za burek, kar je več kot očitno. Zgolj odzivajo se, ker so stisnjeni v kot.


Torej praviš da bodo tole vojno izgubili?

Zakaj se sploh borijo?
Samo podaljšujejo si trpljenje, vsak dan ko traja tole je njihova ekonomija bolj uničena in več imajo mrtvih vojakov.

Prej se Rusi predajo bolje jim bo.

TezkoDihanje ::

Poldi112 je izjavil:

Zakaj misliš, da smo poljake in Baltske države sprejeli v NATO? Ker se nam smilijo človekove pravice? Ker smo želeli varno in stabilno evropo?

Odgovor je na dlani - imperj.


Saj pravim, ubožec živi leta 1870.

Poldi112 ::

p7552885Posledično sem ti postavila ekstremno preprosto vprašanje. Na katerega pa žal očitno nočeš odgovoriti. Imela sem te za bolj brihtnega. Ampak prav. Ni panike. Očitno si res tolk glup kot se delaš. Vsaj kar se te tematike tiče.[/st.citat naj bi izjavil:



In jaz sem ti 5x odgovoril na vprašanje, ter hkrati jasno izpostavil retardiranost ignoriranja konteksta.

Sem te imel pa tudi jaz v spominu za pošteno sogovornico. Bom žal moram popraviti


In jaz sem ti 5x odgovoril na vprašanje, ter hkrati jasno izpostavil retardiranost ignoriranja konteksta.

Sem te imel pa tudi jaz v spominu za pošteno sogovornico. Bom žal moram popraviti to mennje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pac-Man ::

korenje3 je izjavil:

tega tezkodihanje in pac-man je treba dat preprosto na ignore. vam še ni kapnilo da gre za tuje agente - plačance. zaposlitev: interentni trol


Korenček boš malo koke?

Zelensky coke abuse video is passed around as being real but it’s fake ☝️


korenje3 je izjavil:

Kje ste đankiji. najboljši bestiči.
https://cdn.discordapp.com/attachments/...


Uporaben idiot.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

PrimoZ_ ::

Da ne pozabimo, kaj Poldi112 zagovarja...

Pac-Man je izjavil:

Tole nit sem želel prevest že konec februarja, pa se je zgodila vojna. Torej jo dajmo zdaj, ko jo je avtor še dodatno podaljšal.
Dolgo, ampak dobro pojasni, zakaj jih sosedi ne trpijo.

https://twitter.com/MaximEristavi/statu...
https://threadreaderapp.com/thread/1495...

Ko tujci mimogrede omenijo 'bombardiranje Kijiva', vedno pomislim na te slike.
To je ruski kolonializem naredil s Čečenijo in Groznim, ko sta leta 2000 poskušala zapustiti imperij.
Vojni zločin grozljivega obsega, a preostali svet je bil 'meh', zato je Moskva nadaljevala.
https://www.rferl.org/a/the-second-chec...

Moskva je strašno nekreativna. V zadnjih sto letih ruski kolonializem vedno znova in znova uporablja isto taktiko invazije in okupacije.

1920. Srednja Azija poskuša zapustiti ruski kolonializem. Moskva napade, da bi se zaščitila pred "etničnim nasiljem".
Buhara, eno najstarejših mest na svetu, konča v ruševinah. V pogromih in etničnem čiščenju po vsej regiji je bilo zaklanih 150.000.
Basmachi movement @ Wikipedia

1917-32. Ukrajina poskusi zapustiti ruski kolonializem.
Moskva vdre, da bi 'ustavila nasilje', leta izvaja množične umore po vsej državi, podžiga nemire in sčasoma zasede državo.
Kremelj uporabi holodomor in množični teror, da zatre odpor.

1917-20. Azerbajdžan poskuša zapustiti ruski kolonializem.
Moskva objavlja lažne novice o množičnih umorih in napade, da bi ustavila nasilje. Deset tisoč poklanih.
Red Army invasion of Azerbaijan @ Wikipedia

1917-20. Armenija poskuša zapustiti ruski kolonializem. Moskva objavlja lažne novice o množičnih umorih in napade, da bi ustavila nasilje.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Red_Arm...

1917-24. Gruzija poskuša zapustiti ruski kolonializem.
Moskva uprizori etnično nasilje in napade, da bi ga 'ustavila'. več kot 15.000 umorjenih in 20.000 deportiranih v etničnem čiščenju.
https://civil.ge/archives/397042

1918-45. Severni Kavkaz poskuša zapustiti ruski kolonializem. Moskva uprizori etnično nasilje in napade, da bi ga 'ustavila'.
Množično etnično čiščenje in deportacije v naslednjih dveh desetletjih ubijejo stotine tisočev.
Mountainous Republic of the Northern Caucasus @ Wikipedia

1917-21. Baškortostan poskuša zapustiti ruski kolonializem in postane prva muslimanska demokracija na svetu.
Moskva podžiga notranje delitve, vabi v vojaško unijo in nato absorbira republiko. V naslednjih protikolonialnih vstajah jih ubije več kot 10.000.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0...

1918. Latvija poskuša zapustiti ruski kolonializem. Moskva ustvari državljansko vojno, a ne uspe prevzeti države in Latvijcem uspe braniti novorojeno postkolonialno demokracijo.
https://okupacijasmuzejs.lv/en/history/...

1917-20. Estonija poskuša zapustiti ruski kolonializem. Moskva napade z uporabo estonskih marionet in dezinformacij, v katerih zahtevajo 'osvoboditev' države.
S solidarnostjo Združenega kraljestva in Finske Estoncem uspe obraniti novorojeno postkolonialno demokracijo.

1918. Litva poskuša zapustiti ruski kolonializem.
Moskva prelomi mednarodni sporazum po prvi svetovni vojni, ki Litvi zagotavljavlja neodvisnost, ustvari marionetno državo za legitimizacijo invazije, organizira državni udar, a Litovci se obranijo.
Lithuanian Wars of Independence @ Wikipedia

1918. Belorusija poskuša zapustiti ruski kolonializem. Moskva ustvari marionetno državo, da bi sabotirala gibanje za neodvisnost.
Majhna beloruska vojska se več kot mesec dni upira ogromnim silam Kremlja v junaški samomorilski misiji, a na koncu izgubi.
Belarusian Democratic Republic @ Wikipedia
Slutsk uprising @ Wikipedia

1919-22. Karelija poskuša zapustiti ruski kolonializem.
Moskva zatre protikolonialne vstaje, prepove demokratično izvoljen parlament, ustvari marionetno vlado.
Na stotine pobitih, približno 30.000 beguncev, v 1930ih so prepovedali lokalni jezik in kulturo.
East Karelian uprising @ Wikipedia

1929-30. Severni Afganistan postane baza za protikolonialne borce iz srednje Azije.
Poleg tega je nepriljubljeni afganistanski kralj odstavljen in zahteva da ruski kolonializem napade.
Kremelj pošlje vojake, oblečene v afganistanske uniforme. Pokoljejo stotine, a se vrnejo domov.
Red Army intervention in Afghanistan (1929) @ Wikipedia

1924. Tunguška republika avtohtonih arktičnih narodov poskuša zapustiti ruski kolonializem po stoletjih genocidov, izkoriščanja, kulturnega izbrisa.
Moskva zvabi republiko v premirje z lažnimi obljubami o avtonomiji, nato pobije vodstvo.
Tungus Republic @ Wikipedia

1927. Naveličana izkoriščanja avtohtonih dežel, poskusi Jakutija zapustiti ruski kolonializem in ustanovi demokratično konfederacijo.
Moskva zvabi voditelje v lažni dogovor o avtonomiji in amnestiji, nato prelomi besedo, usmrti večino udeležencev vstaje.
https://ojs.lib.uwo.ca/index.php/iipj/a...

1933. Avtohton sibirski narod Khanty po stoletjih genocidov, izkoriščanja, kulturnega izbrisa in množičnih ugrabitev poskuša zapustiti ruski kolonializem.
Protikolonialni upor je zatrt z množičnim klanjem.
Kazym rebellion @ Wikipedia

1934-43. Avtohtoni narod Nenetov po stoletjih genocidov, izkoriščanja in kulturnega izbrisa skuša zapustiti ruski kolonializem.
Vstaja Mandaladov je bila zatrta z drugim genocidom.
https://www.academia.edu/479640/Two_War...

1932. Staroselski narod Dolganov poskuša zapustiti ruski kolonializem, potem ko se naveličajo gospodarskega izkoriščanja in kulturnega izbrisa.
Moskva Tajmirsko vstajo utopi v krvi in ​​množičnih represijah.
https://tol.org/client/article/cold-col...

1939. Moskva si izmisli 'etnične konflikte' in napade Poljsko, da bi zaščitila 'manjšine' - kot fasado za tajni dogovor ruskega kolonializma s Hitlerjem za razdelitev Evrope.
Okoli 200.000 pobitih v nemško-ruski invaziji.
Invasion of Poland @ Wikipedia
Poljaki odložijo mobilizacijo pred invazijo, saj verjamejo, da bi to izzvalo napadalce in jim dalo razlog za kršitev miru v Evropi.



1939. Moskva laže, da se želi zaščititi pred varnostnimi grožnjami na Finskem in jo napade kot del skrivnega dogovora ruskega kolonializma s Hitlerjem za razdelitev Evrope.
Kremelj z velikimi izgubami zasede 11 % Finske. Več kot 400.000 pobitih.
Winter War @ Wikipedia

1940. Moskva po dogovoru ruskega kolonializma s Hitlerjem, laže, da se želi 'zaščititi' in ustrahuje Estonijo, Latvijo, Litvo, da sprejmejo ruske vojaške baze, ki jih uporabijo za invazijo.
Več kot 179.000 deportiranih, več deset tisoč jih umre v etničnem čiščenju.
Occupation of the Baltic states @ Wikipedia

1940. Moskva sklene dogovor ruskega kolonializma s Hitlerjem, laže, da se želi 'zaščititi', napade Romunijo in aneksira 15% romunskega ozemlja.
Soviet occupation of Bessarabia and Northern Bukovina @ Wikipedia

1953. Vzhodna Nemčija poskuša zapustiti ruski kolonializem, milijoni se zberejo na prodemokratičnih shodih.
Moskva uporabi uradno prošnjo za pomoč marionetnega režima, da pošlje tanke, pobije stotine in zatre vstajo.
East German uprising of 1953 @ Wikipedia

1956. Madžarska poskuša zapustiti ruski kolonializem, študenti sprožijo ljudsko prodemokratično vstajo.
Moskva za invazijo uporabi fasadni pakt o kolektivni varnosti. Na tisoče poklanih, upor zatrt.
https://www.rferl.org/a/remembering-the...

1930. Kazahstan poskuša sredi divjega ropanja kmetijskih zemljišč in lokalnih virov iz Moskve zapustiti ruski kolonializem.
Pojavi se več kot 372 uporov in protestov, nekateri so izrecno protikolonialni. Kremlj jih večino zatre, na tisoče ubitih.
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0...

1930-43. Pod pritiskom kolonialnih priseljencev poskuša avtohtoni narod krimskih Tatarov z več vstajami zapustiti ruski kolonializem.
Moskva laže, da se želi zaščititi in narod cilja z genocidom in deportacijo. Vsak drugi umre.
https://ukrainianinstitute.org/today-we...

1917-18. Avtohtoni narod krimskih Tatarov poskuša zapustiti ruski kolonializem, ustanovi drugo muslimansko demokracijo.
Moskva strmoglavi vlado, usmrti 33-letnega predsednika Nomana Çelebicihana, njegovo telo vrže v morje. Sledi etnično čiščenje.
Crimean People's Republic @ Wikipedia
Noman %C3%87elebicihan @ Wikipedia

1968. Čehi in Slovaki poskušajo zapustiti ruski kolonializem. Moskva za invazijo uporabi fasadni pakt o kolektivni varnosti. 137 zaklanih, upori zatrti.
https://www.rferl.org/a/prague-spring-i...

1929-44. Tannu-Tuva poskuša zapustiti ruski kolonializem.
Moskva izvede državni udar, uvede marionetni režim, začne s kulturnim izbrisom, pošlje etnično ruske kolonialiste, prisili Tuvo, da jim podeli državljanstva in na koncu pripoji državo.
Tuvan People%27s Republic @ Wikipedia

1917-22. Ukrajinci na daljnem vzhodu poskusijo zapustiti ruski kolonializem.
Ustanovijo državo Zeleny Klyn kot del sveže neodvisne Ukrajinske ljudske republike, demokratični parlament, vojsko. Protodržava propade z rusko okupacijo Ukrajine.
https://bigthink.com/strange-maps/ukrai...

1917-20. Kubanski Kozaki poskušajo zapustiti ruski kolonializem.
Ustanovijo demokratični parlament, republiko, pridružijo se federaciji z novo neodvisno Ukrajinsko ljudsko republiko. Po invaziji na Ukrajino jih Moskva obkoli in uniči.
Kuban People%27s Republic @ Wikipedia

1918. Idel-Ural poskuša zapustiti ruski kolonializem.
Tatarska protorepublika je imela enega prvih demokratičnih muslimanskih parlamentov in ustav na svetu.
Moskva podžiga notranje etnične delitve, ugrabi poslance, napade državo in razpusti parlament.
https://www.idelreal.org/a/29306275.html

1986. Kazahstan poskuša zapustiti ruski kolonializem, prodemokratična vstaja Jeltoqsan postane njihov Trg nebeškega miru.
Iz Moskve poslane sile ubijajo skvoterje: na stotine protestnikov je usmrčenih, a navdihnejo protikolonialne borce po vsem imperiju.
https://www.codastory.com/disinformatio...

1991. Estonija zapusti ruski kolonializem. Moskva pošlje tanke, da jo zvlečejo nazaj.
Estonci postavljajo barikade in se mirno soočijo z napadalci. Demoralizirani Rusi gredo domov.
Singing Revolution @ Wikipedia

1990-91. Latvija zapusti ruski kolonializem. Moskva z dezinformacijami orkestrira bombne napade, podžiga etnično sovraštvo, spodbuja strah in histerijo.
Državljani gradijo barikade, večinoma neoboroženi se srečujejo s kremeljskimi morilskimi celicami. 6 ubitih. Demoralizirani Rusi gredo domov.
The Barricades @ Wikipedia

1990-91. Litva zapusti ruski kolonializem.
Moskva vzpostavi ekonomsko blokado, uporablja dezinformacije za pospeševanje etničnih sporov, pošlje tanke, da pregazijo miroljubne protestnike.
15 ubitih, a Litva obstane. Demoralizirani Rusi gredo domov.
January Events (Lithuania) @ Wikipedia

1990. Azerbajdžan želi zapustiti ruski kolonializem. Moskva spodbuja etnično sovraštvo, ga uporabi kot izgovor za pošiljanje tankov in klanje privržencev neodvisnosti.
V januarskem pokolu jih umre 170. Namesto da bi jih demoraliziralo to okrepi željo po neodvisnosti.
Black January @ Wikipedia

1989. Gruzija želi zapustiti ruski kolonializem. Moskva pošilje vojake za množične poboje protestnikov v miroljubni vstaji za neodvisnost v Tbilisiju.
19 ubitih. Namesto da bi jih demoraliziralo to okrepi željo po neodvisnosti.
https://jam-news.net/33-years-since-apr...

1992. Moldavija zapusti ruski kolonializem.
Moskva jih kaznuje s podžiganjem etničnih sporov in to uporabi kot pretvezo za aneksijo 10 % države in ustanovitev Pridnjestrske republike pod ruskim nadzorom.
https://www.rulac.org/browse/conflicts/...

1992. Gruzija zapusti ruski kolonializem. Moskva jih kaznuje s spodbujanjem etničnih sporov in državljanske vojne.
Kremelj trdi, da je "nevtralen", vendar še naprej pošilja orožje in denar v podporo odcepljenim regijam. Gruzija konča razpadla, s proruskim kleptokratskim režimom.
https://www.rferl.org/a/georgia-civil-w...

2008. Gruzija izpodriva kleptokratski režim pro-ruskega kolonializma in se pomika k ponovni združitvi z Evropo. Kremelj se odloči, da jih kaznuje.
Moskva uporabi dezinformacije v podporo lažnih trditev o "genocidu", napade in zasede 20% ozemlja.
https://www.rferl.org/a/russia-georgia-...

2014. Ukrajina izpodriva kleptokratski režim pro-ruskega kolonializma.
Kremelj se odloči, da jih bo kaznoval, ustvari lažno zgodbo o etničnih sporih, trdi, da je "nevtralnen", vendar pošlje čete, da ustvarijo seperatistične nepriznane republike in aneksirajo Krim.
https://en.hromadske.ua/posts/an-open-s...

2015. Sirija je na tem, da izžene tirana in se znebi ključne vojaške postojanke ruskega kolonializma.
Moskva pošlje vojsko, ki s kasenimi bombami in plinom izvede množične poboje civilistov – vse zato, da ustavijo »preteči genocid«. 600.000 ubitih, 7 milijonov razseljenih.
https://www.nytimes.com/2019/10/13/read...

1940. Moskva želi kaznovati Finsko, ker je zapustila ruski kolonializem.
Ustvari marionetno državo na predhodno okupirani zemlji, obljubi da jo bo zaščitila pred 'genocidom' in jo uporabi kot paravan za invazijo na Finsko.
Finnish Democratic Republic @ Wikipedia

2022. Rusija želi kaznovati Ukrajino, ker je zapustila ruski kolonializem.
Ustvarja lažne zgodbe o 'genocidu', uporabi marionetne državice kot paravan za invazijo.
Napadalci sodelujejo v množičnih vojnih zločinih, vendar blitzkrieg ne uspe in se sočijo z odporom prebivalstva brez primere. Se nadaljuje.


Na splošno željo bom nit podaljšal s s primeri ruskega kolonializma pred letom 1917.

1552. Ruski kolonialni genocid v Kazanu.
Po več neuspešnih poskusih, da bi postavili marionetne vladarje, so Rusi mesec dni oblegali prestolnico, nato pa pobili vsakega od 65.000 prebivalcev in do tal zrušili večino zgradb.
Siege of Kazan @ Wikipedia

1651-56. Ruski kolonialni genocid ljudstva Daur, del kolonializma sibirskih priseljencev.
Ni natančne ocene, koliko umrlih, a moške so sistematsko klali. Rusi so posilstva in ugrabitve otrok uporabljali kot namerno strategijo genocida.
Daur people @ Wikipedia

1640-50. Ruski kolonialni genocid nad Jakuti, Korjaki, Kamčadali in Čuki. Del kolonializma sibirskih priseljencev.
80 % staroselcev je bilo ubitih ali je umrlo zaradi črnih koz, ki so jih prinesli priseljenci. Rusi so uporabili mesne kljuke za obešanje domačih moških, posiljevali ženske.
Russian conquest of Siberia @ Wikipedia

1706-44. Ruski kolonialni genocid nad Itelmeni. Avtohtoni narod je bil zasužnjen med kolonizacijo s strani sibirskih priseljencev.
Po več uporih so Rusi pobili 80% prebivalstva. samo 3k Itelmenov je preživelo v sedanjost.
Itelmens @ Wikipedia

1740-1850. Ruski kolonialni genocid avtohtonih narodov Kamčatke. Prvotna populacija 150.000 je s sistemskim klanjem padla na 10.000.
Vsaj 12 narodov je bilo popolnoma iztrebljenih, njihova zemljišča so ukradli priseljeni ruski kolonialisti.
Russian conquest of Siberia @ Wikipedia

1750-1800. Ruski kolonializem izvede genocid avtohtonega naroda Korjakov.
Prvotna populacija se zaradi sistemskega klanja, črnih koz, ki so jih prinesli priseljenci in suženjstva z 11.000 zmanjša na 4.800.
Koryaks @ Wikipedia

1820-70. Ruski kolonialni genocid nad Čerkezi.
Etnično čiščenje, množična posilstva in deportacije so prizadele 97 % ali 1.500.000 pripadnikov tega muslimanskega avtohtonega naroda.
Vasi so bile napadene in požgane večinoma ponoči, sistematično izstradane, masakrirane.
Circassian genocide @ Wikipedia

1900. Ruski kolonialni genocid Kitajskih in drugih avtohtonih narodov daljnega vzhoda.
Ker se je Moskva prestrašila, da bo protikolonialni bokserski upor navdihnil rusko kolonizirane Azijce, je poklala tisoče in deportirala desetine tisočev.
1900 Amur anti-Chinese pogroms @ Wikipedia

1944. Ruski kolonializem izvede genocid nad Čečeni in Inguši.
Po desetletjih protikolonialnih uporov se Moskva odloči za "končno rešitev" z deportacijo dveh avtohtonih narodov v srednjo Azijo.
Med 200 in 400 tisoč jih umre, vsak tretji Čečen ali Inguš.
Deportation of the Chechens and Ingush @ Wikipedia

1937-40. Ruski kolonializem izvede genocid nad Poljaki.
V strahu pred protikolonialno vstajo Moskva razglasi poljsko manjšino za 'peto kolono', jih usmrti 200k+ in v gulage pošlje 30k+ in s tem ubije vsakega petega Poljaka, ki živi pod rusko vladavino. To vključuje Katjin.
https://ipn.gov.pl/en/digital-resources...
Katyn massacre @ Wikipedia

1943. Ruski kolonializem izvede genocid Kalmikov.
Ogrožena zaradi protikolonialnih uporov znotraj tega avtohtonega in budističnega naroda, Moskva v Sibirijo deportira 20 % ali 93 tisoč ljudi.
17k jih umre, ostali postanejo sužnji. Njihova zemlja je še vedno ukradena.
Deportation of the Kalmyks @ Wikipedia

1944. Ruski kolonializem izvede genocid Karačajev.
Kot čiščenje ozemlja za ruske priseljence in kot 'končno rešitev muslimanskega vprašanja' si Moskva izmisli mit o tem, da je ta narod 'izdajalec'.
Vseh 70 tisoč jih deportirajo v srednjo Azijo, vsak peti je ubit.
Deportation of the Karachays @ Wikipedia

1944. Ruski kolonializem izvede genocid nad Mešetskimi Turki.
Kot 'končno rešitev muslimanskega vprašanja' jih Moskva 100.000 deportira v srednjo Azijo.
Vsak drugi je ubit. Večina potomcev ostane brez državljanstva.
Deportation of the Meskhetian Turks @ Wikipedia

Lonsarg ::

V bistvu je zlo enostavno, večje države druge države pridobijo na svojo stran preko različnih mehanizmov. V grobem jih lahko sicer razdelimo na dve kategoriji:
- propagandni/politični/ekonomski
- vojaški na silo

Načeloma je v 21. stoletju prvi način vedno bolj popularen, drugi način pa vedno manj (vojne hvalabogu stanejo!). Amerika se sicer poslužuje dokaj redno vojnega načina, ampak v glavnem pa maso držav dobi in tudi vzdržuje na svoji strani s prvim propagandnim načinom.

Rusija je propagandno pač izgubila v Ukrajini. Na izbiro je imela da se s to zgubljeno državo sprijazni ali pa da proba nazaj dobit vojaško. Odločili so se narobe (gledano iz njihovega stališča).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

VladarP ::



V novoruskem mestu Melitopol izobeseni plakati junakov velike domovinske vojne.


Slava vsem, ki so padli v drugi svetovni vojni za naso svobodo. Pravtako vecna slava vsem padlim v specialni vojaski operaciji proti nacisticnim vragom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VladarP ()

MojaDežela ::

Ukrajinec je s pomočjo aplikacije Find My spremljal pot ruskih sil na vzhod.
Kmalu po začetku ruske invazije na Ukrajino je ruski vojak Vitaliju Semenecu iz njegovega doma v Hostomelu ukradel brezžične slušalke AirPod, preko katerih je Ukrajinec lahko sledil prerazporejanju ruskih sil na vzhod države.
««
815 / 859
»»