» »

ASUS ZenFone 2/Zoom

ASUS ZenFone 2/Zoom

«
1
2

kpkp ::

Pred slabim letom sem začel temo o OnePlus One, sedaj je čas za novega zmagovalca v razmerju cena/HW.

Asus je pravkar predstavil ZenFone 2:
5.5 Inch Full HD display (401ppi)
Quad Core Intel Atom Z3580
2/4GB Ram
3000mAh
13MP rear camera
Android 5.0 Lollipop
od $199





ter ZenFone Zoom s podobnimi specifikacijami ter 13MP kamero s 3x optičnim zoomom za $399.





Več podrobnosti sledi, upajmo da ne takih, ki bodo demantirale mojo napoved :-)

kpkp ::

scipascapa ::

pa kdo rabi tako dobre telefone? :P

keitai ::

Edini problem je, da intelovi proci še vedno prevajajo skoraj polovico appov z play stora. http://www.theregister.co.uk/Print/2014...

Ni ravno deal breaker, ampak bi bilo dobro, če bi kdo ponovil test z večimi aplikacijami (ter objavil kater je uporabil) na teh novejših atomih.

kpkp ::

ASUS držal besedo, pri cenah:


    ZE551ML (5.5″, 1080p display, 4GB RAM, 32GB) – 8990 NT$ (~US $285)
    ZE551ML (5.5″, 1080p display, 2GB RAM, 32GB) – 6990 NT$ (~US $221)
    ZE550ML (5.5″, 720p display, 2GB RAM, 16GB) – 5990 NT$ (~US $190)
    ZE550CL (5″, 720p display, 2GB RAM, 16GB) – 4990 NT$ (~US $158)


Definitivno je to novi zmagovalec pri p/p.

vilonja ::

http://www.coolicool.com/stock-in-europ...
Pa tole bi tut reku da je zlo dobr deal.

Mislite da bo drugače zenfone prišel v evropo (Eu warehouse)?

Sc0ut ::

S tem se sedaj približujemo da boš dal phone v dock in boš imel komp?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

vilonja ::

Nisem neki poznavalec, ampak 4gb rama na fonu se nemore primerjat s 4gb rama na računalniku, isto za procesor velja.

kpkp ::

vilonja je izjavil:

Nisem neki poznavalec, ampak 4gb rama na fonu se nemore primerjat s 4gb rama na računalniku, isto za procesor velja.

Gre za Atom jedra, te procesorje je pa res najlažje primerjat z "PC" varjantami. Saj se prodajajo windows tablice s slabšimi specifikacijami kot ta telefon ;-).

neboben ::

Zanima me ali se da Zenfone prednaročiti še kej drugje kot tukaj ? V fr in it pa indiji se ga da naročiti iz lokalne Asusove internetne strani. Ali se mogoče ve kdaj Zenfoni pridejo v Slo ?
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

shadeX ::

Aliexpress deal

Hud fon za ugodno ceno. Zagotovo se bo postavil ob bok novejšim Samsungom, HTC-jem. Pa še Asusov je :D

Edino avtonomija baterije me skrbi.

lovro535v2 ::

vilonja je izjavil:

Nisem neki poznavalec, ampak 4gb rama na fonu se nemore primerjat s 4gb rama na računalniku, isto za procesor velja.
4gb rama na telefonu ali pa na računalniku je pa čist isto oba sta ddr3 tako da je hitrost ista in kapaciteta tudi, procesori so pa druga zgodba.Me pa zanima kako se te atomi obnesejo na android telefonih če bi imel qualcomm bi bil top za svojo ceno.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Atom Z3580 v zenfone 2 je cca 20% pocasnejsi, kot najhitrejsi ARM cpu v telefonu, se pravi, samsungov Exynos 7420. Torej, ni dalec. Nevem pa, kako dalec je gpu.

Tako da ja, je top za tak denar (naj bi bil okoli 350e).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

shadeX ::

Maš dve verziji:

Quad-core 2.3 GHz (4 GB RAM model)
Quad-core 1.8 GHz (2 GB RAM model)

Kakor vem je drugi model malo manj kot polovico cenejši..

Uglavnem, kar visoka pričakovanja mam. Ta in OnePlusOne se pomoje kar približata realnim cenam tem igračkam. 700€ za fon je tu mač.

kpkp ::

Grafična je boljši del tega SoCa, G6430, kot v iPhonih prejšnje generacije.

neboben ::

V bistvu edini minus, ki sem ga jest prebral je kamera, slike niso ne vem kaj, potem sem pa prebral, da nej bi s HDR funkcijo (priznam niti ne vem kaj točno je to) nekako popravil kvaliteto slike, in sicer tako, da je manj zrnatosti na sliki. Je pa res, da zato dlje časa traja, da narediš fotko. Če niste prepričani glede tega, si preberte review na gsmarena.com. Na expansys nej bi bi bil na voljo v sredini maja, ni točnega datuma. Drugje po Slo, pa niti ne vem kako je s tem. BigBAng mi niti odgovoru ni, na vprašanje, če bodo prodajal ta telfon. Ve kdo kaj več o tem kdaj se bo ta telefon začel prodajati v Slo štacunah ?

p.s. Spet nek drug review hvali kamero, češ da je zelo vredu (amapk mislm da je tud tam pisalo, da s HDR funkcijo popravijo kvaliteto slike, problem je zrnatost slik.)

p.p.s da ne bo pomote, jest bom najbrz vseeno kupul ta telfon...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

shadeX ::

Tud če ga bojo mel v SLO, bo mel ceno 550€ +.

neboben ::

mid range phone je tole in pričakujem ceno tam ene 350EUR max 400EUR. No sej bomo vidl, mislm, da si previsoko cifro dal. Gruntam zakaj si tko visko postavu ceno ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

nurmaln ::

shadeX je izjavil:

Tud če ga bojo mel v SLO, bo mel ceno 550€ +.

ne ne, cene bodo kar blizu teh ki jih je Asus napovedal, tudi v sloveniji
na zalogi bodo pa čez kak mesec in pol najkasneje
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Dr_M ::

Kolikor sem videl na gsmarena za tega asusa, je tudi zaslon ne najboljsi, premajhna svetilnost. Zna bit dealbreaker.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nurmaln ::

sem uporabljal en teden 2GB verzijo tega telefona (ZE551ML), men se je zdel zaslon super
zaslon, baterija in kamera so bile tiste stvari ki so me nervirale pri prejšnji generaciji Zenfone, vse te pomanjklivosti so pri ZE551ML odpravljene, telefon je res top
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Dr_M ::

In kako je s svetilnostjo? Res tako nizka? Kako se obnese zunaj na soncu?
Recimo moj LG OGPro ravno komaj se zdrzi mocno sonce, ce je svetilnost na 100%, pa je drugace kar konkretno svetel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

shadeX ::

neboben je izjavil:

mid range phone je tole in pričakujem ceno tam ene 350EUR max 400EUR. No sej bomo vidl, mislm, da si previsoko cifro dal. Gruntam zakaj si tko visko postavu ceno ...


Hm. Midrange?

Zakaj? Kaj ga naredi midrange in ne highrange?

nurmaln ::

Kaj pa vem, uporabljal sem ga istočasno kot Galaxy s5 in ja samsung ima dejansko svetlejši zaslon, se mi je zdej pa tudi na asusu več kot dovolj svetel tudi zunaj
za stvari kot maili, spletne strani in podobno je več kot dovolj, za kakšne filme ali serije ki jih pogosto gledam na telefonu pa tudi s5 ni bil ravno super na soncu

verjamem pa da če bi ju gledal julija pod opoldanskim soncem na dan brez oblaka, bi bilo za oba telefona bolje najti malo sence
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

neboben ::

Hm. Midrange?

Zakaj? Kaj ga naredi midrange in ne highrange?


Tko pišejo drugi, ki so delal review-e, drugega ne morm tle rečt. Kamera recimo je nima HIGH, niti display ni HIGH.... pa cena je v tujini je postavljena med 200-300 EUR odvisno kater model (ker proc in kolk rama)...Pri nas je potem ponavad 50EUR dražje. Česar se jest bojim je, da se se ta močnejša verzija sploh nebi prodajala. Mid range phone po ceni sodeč. JE pa to tud TOP price/performace telefon zagotovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

shadeX ::

Sicer pa kaj je danes s temi non-removable baterijami. Tudi zenfone jo ima kar mi ni všeč. A je to še ena fora da servisi služijo na ta račun? Mam sedaj HTC One M7 in po enem letu uporabe vidim da baterija že počasi peša. Če bom hotu zamenjavo baterije ga bom mogu dat na servis. Pri starem HTC-ju sem od kitajčka kupil baterijo za 5€ in sem jo mel za naslednji dve leti.

neboben ::

+1 Za non-removable baterijo. Mi ni jasno zakaj se odločijo za takšen pristop. Jest bi tudi raje removable imel.

Dr_M ::

Res zna bit malo zoprno, da baterija ni odstranljiva, ampak ok, to je manjsa nevsecnost. Ima pa slot za microSD kartico, kar je bolj pomembno.


verjamem pa da če bi ju gledal julija pod opoldanskim soncem na dan brez oblaka, bi bilo za oba telefona bolje najti malo sence


Evo, recimo primerjava zaslona med Zenfone 2 in OG Pro (tabela svetilnost in kontrast). Razlika po stevilkah kar konretna, kot pravim, ze na OG Pro komaj kaj vidim, ce je bolj mocno sonce, zaslon pa na 100% svetilnost.
Sicer pa nekje so moral sparat, da so prisli do take cene, je razumljivo.

http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_2_...
http://www.gsmarena.com/lg_optimus_g_pr...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nurmaln ::

neboben je izjavil:

Česar se jest bojim je, da se se ta močnejša verzija sploh nebi prodajala.

Tvoje skrbi so odveč, pri nas bo 4GB verzija. Boj se tega da zaenkrat ne bo črnih ampak samo srebrni in rdeči :)
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

neboben ::

nurmaln je izjavil:

neboben je izjavil:

Česar se jest bojim je, da se se ta močnejša verzija sploh nebi prodajala.

Tvoje skrbi so odveč, pri nas bo 4GB verzija. Boj se tega da zaenkrat ne bo črnih ampak samo srebrni in rdeči :)


+1 glede barve, sem gledal na italjanski asusovi strani, ravno črnega se trenutno ne dobi, medtem, ko rdeči in sivi sta še na voljo. Čeprov mi tudi rdeča barva ni tko bad, ker je sprednja stran telfona še zmeri črno obrobljena. :)

scipascapa ::

nurmaln je izjavil:

neboben je izjavil:

Česar se jest bojim je, da se se ta močnejša verzija sploh nebi prodajala.

Tvoje skrbi so odveč, pri nas bo 4GB verzija. Boj se tega da zaenkrat ne bo črnih ampak samo srebrni in rdeči :)


kdo bo dobavitelj?

nurmaln ::

če sprašuješ kdo bo uvoznik... Panteh
dobilo se ga bo pa na vseh običajnih mestih
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

scipascapa ::

aaaa panteh, poznamo se :))

moby ::

Je kaj novega v SLO z Asus ZenPhone 2 4GB/32GB verzijo? Se jih že da kupit?

Dr_M ::

Do zdej sem ga videl samo na amazonu (UK/DE) in nikjer drugje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

moby ::

Uff 449,90EUR za 4GB/32GB verzijo. Predvidoma v prvi polovici junija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moby ()

neboben ::

moby je izjavil:

Uff 449,90EUR za 4GB/32GB verzijo. Predvidoma v prvi polovici junija.

Katera trgovina bo prodajala za 439,90 ?

moby ::

neboben ::

si.mobileshop.eu ima verzijo z 2GB rama in 16GB prostora za 312EUR.... pff. Cakam, da objavijo ceno se na expansys.si kjer je tud ta verzija z 2GB in 16GB ter 1.8Ghz. Pff ce bo taka cena kot so tebi rekli potem bo treba ponovno nardit razmislek, a se splača kupit al ne hmm, ker 440EUR je pa ze kr cena.
p.s. v bigbang so mi tudi rekli zacetek junija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

shadeX ::

No sej dost pol nisem falil k sm reku da bojo prodajal po 550€. Pač znajo si nabit ceno tile naši trgovci. ;((. A ni bilo rečeno da bo 4GB nekje 350€, ter 2GB neki čez 200€ v tujini?

Dr_M ::

Razmerje $/€ naredi svoje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nurmaln ::

551ML 2GB verzije v sloveniji ne bo (razen sivega uvoza)
4 GB verzija bo po 449€
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

neboben ::

shadeX je izjavil:

No sej dost pol nisem falil k sm reku da bojo prodajal po 550EUR. Pač znajo si nabit ceno tile naši trgovci. ;((. A ni bilo rečeno da bo 4GB nekje 350EUR, ter 2GB neki čez 200EUR v tujini?

jp

p.s. a je kakšen mobilni telfon za 450EUR kt poseka asus zenfone 2, je kateri od vas kakšnega našel ? (Jest gledam še Meizu MX4 hmm, offtopic, sorry)

p.p.s ker kamera je baje brez HDR pri zenfonu 2 bl slaba, hmm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

nurmaln ::

neboben je izjavil:

p.p.s ker kamera je baje brez HDR pri zenfonu 2 bl slaba, hmm


Sicer dvojke nimam trenutno pri sebi da bi naredil kakšno fotko, ampak ti lahko povem da kamera je bila za en drek pri ZF1, pri ZF2 je pa super.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

meho7 ::

moby ::

http://www.ebay.co.uk/itm/231536564361?...

no ja tole je pa dosti cenej, pa še carine ni.

nurmaln ::

moby je izjavil:

http://www.ebay.co.uk/itm/231536564361?...

no ja tole je pa dosti cenej, pa še carine ni.


No ja, če smo natančni je 85€ ceneje za 2GB model s slabšim procesorjem, poleg tega pa potencialno več komplikacij v primeru morebitnega uveljavljanja garancije. Ko preračunaš ni več neke resne razlike.

No ja, če smo natančni je 85€ ceneje za 2GB model s slabšim procesorjem, poleg tega pa potencialno več komplikacij v primeru morebitnega uveljavljanja garancije. Ko preračunaš ni več neke resne razlike.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

moby ::

Malce sem preveril, prodajalec zagotavlja 6 mesecev garancije. Pravi pošlješ v UK glede garancije.

nurmaln ::

v primerjavi z dvema letoma v sloveniji
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

mayne ::

Iz Francije se ga da za 350€ dobit + poštnina.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart phone do 200 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
101562 (1071) Hribowc
»

Primerjava dveh budget za isti denar (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
699772 (7990) pixelzgaming
»

Motorola Moto G 2015 - 3. gen. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9822509 (11249) jacksy
»

Nakup telefona v ameriki

Oddelek: Mobilne tehnologije
203655 (2073) bruco21

Več podobnih tem