» »

Mizar, rabim zidno omaro

Mizar, rabim zidno omaro

«
1
2

kuglvinkl ::

Zdej, mizarja rabim. Okolica Ljubljane. Nič usodnega, zidna omara.

Pozna kdo koga, da je cena ok, da je zanesljiv in natančen?
Your focus determines your reallity

korenje3 ::

verjetno si zgrešil forum.

http://www.podsvojostreho.net/forum/
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

m0LN4r ::

Pa naslov, bi lahko bil minipunymičkeno bolj specifičen, kot samo "poklic"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kuglvinkl ::

Molnar :).

Nisem falil, sem našel na ST vse kar sem kadarkoli rabu :). Zanimajo me izkušnje zadovoljnih kupcev.
Your focus determines your reallity

Gwanaroth ::

Kontaktiraj jih direkt, alpa dobi resellerja: http://www.akron.si/

Mamo 2 doma, sta top.
Lights often keep secret hypnosis..

;-) ::

lesnina

korenje3 ::

Taki delajo omare z umetnim furnirjem.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Machete ::

Umeten furnir ne obstaja. So samo prefabricirane iveral imitacije (plastificirane) ali ultrapasi, potem pa furnir, ki je pač pravi les. Če pa nisi videl iše poceni varjanto. In tu furnirana zadeva itak odpade.

WarpedGone ::

Mal DIY, hobby program?
Ni ravno nujno da poceni, bo pa točn tak kot boš naredu si ;)
Zbogom in hvala za vse ribe

darkolord ::

Gwanaroth je izjavil:

Kontaktiraj jih direkt, alpa dobi resellerja: http://www.akron.si/

Mamo 2 doma, sta top.
Akron je fajn, ja. Lahko si na strani naklikaš omaro, da vidiš približno, po čem so.

korenje3 ::

Machete je izjavil:

Umeten furnir ne obstaja. So samo prefabricirane iveral imitacije (plastificirane) ali ultrapasi, potem pa furnir, ki je pač pravi les. Če pa nisi videl iše poceni varjanto. In tu furnirana zadeva itak odpade.


ko greš v bauhaus si dobro poglej vrata. no tista vrata imajo umetni furnir.
http://www.sezamy.si/notranja-vrata/not...
tudi pisalne mize v podjetjih so večinoma iz umetnih furnirjhev, lahko pa narediš tudi sprehod po rutarju. tam je 80% izdelkov iz umetnega furnirja. umetni furnir je plastika z naprintanim dekorjem lesa.

http://www.alibaba.com/showroom/pvc-woo...

pvc lesni furnir je 2EUR na m2, pravi lesni furnir pa 40÷100EUR/m2.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

fosil ::

Možno sicer da so stuhtali izraz umetni furnir, ampak dejansko je to absurd in zavajanje.
Nekaj takega kot bi rekel umetne naravne rože.
Če je stvar umetna, potem ne more bit furnir. Gre pač za neko umetno folijo, ki jo lahko poimenuješ tudi korenje, če hočeš :)
Tako je!

3man ::

kuglvinkl je izjavil:

Zdej, mizarja rabim. Okolica Ljubljane. Nič usodnega, zidna omara.

Pozna kdo koga, da je cena ok, da je zanesljiv in natančen?


Peklenk je kul: http://mizarstvo.com/pohistvo_po_meri/v...
Lastne izkušnje - dobre.

Rok Woot ::

Jaz ti naredim, lepo, natančno, a drago.

Fizikalko ::

Kuglvinkl, lahko ti svetujem svojega mizarja - naj ti bo za referenco dejstvo, da ko mi je naredil delovno sobo (pisarno), sem mu dal celotno novo hišo za opremit komplet po meri, od tega pol masiva, pol kvaliteten iveral (približno). Kvaliteta top, lahko ga le časovno zabaše oz. ni nujno, da boš takoj na vrsti. Tip je sicer diplomiran filozof, mal poseben, a dela odlično.

Gre pa Gregorja Bizjaka, je iz LJ. Kontakt lahko dam na ZS, če te pač zanima.

Machete ::

korenje3 je izjavil:

Machete je izjavil:

Umeten furnir ne obstaja. So samo prefabricirane iveral imitacije (plastificirane) ali ultrapasi, potem pa furnir, ki je pač pravi les. Če pa nisi videl iše poceni varjanto. In tu furnirana zadeva itak odpade.


ko greš v bauhaus si dobro poglej vrata. no tista vrata imajo umetni furnir.
http://www.sezamy.si/notranja-vrata/not...
tudi pisalne mize v podjetjih so večinoma iz umetnih furnirjhev, lahko pa narediš tudi sprehod po rutarju. tam je 80% izdelkov iz umetnega furnirja. umetni furnir je plastika z naprintanim dekorjem lesa.

http://www.alibaba.com/showroom/pvc-woo...

pvc lesni furnir je 2EUR na m2, pravi lesni furnir pa 40÷100EUR/m2.


Hvala za izčrpno pojasnilo, vendar ga ne rabim, ker sem član zelo uspešnega srednje velikega (ca 20 glav) podjetja.
Vem kaj želiš s tem terminom povedat, vendar se pač meni zdi to poimenovanje napačno in delno zavajajoč. Imaš oplemeniten dekor iveral v teksturi lesa in to je to. Kar si ti linkal pa je neka kitajska verzija ultrapasa v že omenjenem lesnem dekorju. Gre za imitacijo. Skratka itak da se razumemo, samo izraz ni pravi. Pa furnir se začne pri par €/m2 (floder) ne 40.. Tele kitajske zadeve pa nevem če bi dajal v svoje produkte :} cena pa ni merodajna za primerjavo z našim trgom. Vidim pa smešne cene furnirja na kitajskem. Kar seveda ne pomeni smešne ceno ko je uradno pripeljan v EU, o kvaliteti pa lahko samo ugibam.

*mizarskega podjetja, sem pozabil dodat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

kuglvinkl ::

Ok, včer je bil majster na obisku, zmeru, obljubu dobavo v 1 dneh. poročam, ko bo gotovo, hvala vsem.

Fizikalko, še par zadev bo treba naredit, tko da zihe pride v poštev, thnx.
Your focus determines your reallity

fosil ::

V 1 dneh? A potem danes omaro že imaš?
Velikost, material, notranja oprema in kakšna je cena za to?
Tako je!

Magic1 ::

Jaz sem slišal po izkušnjah se dobrega mizarja konkretno čaka. To v mesecih... lahko so se časi spremenili s krizo. Če je kdo naletel na kašnega, ki te ne pusti predolgo čakat, dela kvalitetni in ima ugodno ceno, se priporočam za kontakt.
Magic

kuglvinkl ::

fosil je izjavil:

V 1 dneh? A potem danes omaro že imaš?
Velikost, material, notranja oprema in kakšna je cena za to?


14 dneh...

Videl sem že prej njegove omare, tako da sem se na podlagi tega odločil. Glede roka, pogovori so stekli že prej.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Tako, omara je končana in zmontirana. Material je iverka, oblečena v neko umetno maso. Cena je 1.200 evrov z montažo in DDVjem.





Na ZS, če koga zanima ta mizar. Lahko jih samo pohvalim.
Your focus determines your reallity

Fizikalko ::

Prima zgleda. Če je dober iveral, tudi fer cena.

kuglvinkl ::

Hvala, kakor vem, se več ali manj vgrajuje avstrijski iveral, ki ga prodajata dva veletrgovca, vsaj v naših koncih.
Your focus determines your reallity

Fizikalko ::

Jaz imam pri svojem mizarju na izbiro Fundermax, Egger in Kaindl. Prvi je najvkvalitetnejši (in najdražji), so pa vsi trije orenk.

fosil ::

Iveral je pri taki omari še najmanjši strošek.
Cena za m2 iverala je pod 20 EUR.
Tako je!

Fizikalko ::

Ja, vodila so tukaj od materiala ključna.

fosil ::

Tudi vodila niso nek blazen strošek, večina cene tukaj je bila cena storitve.
Če sem odkrit se mi zdi 1200 za tako omaro iz iverala kar precej.
Tako je!

kuglvinkl ::

fosil je izjavil:

Tudi vodila niso nek blazen strošek, večina cene tukaj je bila cena storitve.
Če sem odkrit se mi zdi 1200 za tako omaro iz iverala kar precej.


Ta mizar je bil najcenejši. Ostali so šibal od 1400 do 1700.

Sej, če sem odkrit, meni tudi ni poceni :).
Your focus determines your reallity

fosil ::

Očitno mizarji še vedno kar dobro zaslužijo.
Malo razmišljam, da bi se sam lotil ene podobne omare, sicer nekoliko ožje in s klasičnimi vrati in sem računal da bi material prišel pod 200 EUR.
Zadeva niti ni tako komplicirana, v hobby programu ti vse odrežejo in zarobijo, ti moraš samo sestavit.

Kako pa je police noter dal, glede na to da je omara od stene do stene?
Tako je!

Fizikalko ::

Saj sem rekel "od materiala".

WarpedGone ::

Zadeva niti ni tako komplicirana, v hobby programu ti vse odrežejo in zarobijo, ti moraš samo sestavit.

S tem da ma hobby zlatarske cene, če še to prestaviš na DIY in nakupiš 2x preveč materiala da lahk polovico zafušaš in nakonc sežgeš, pršparaš večparov stotakov, maš točn tak kot hočeš pa še kvalitetno porabljen frej čas.

V čem je sploh fora da morajo te omare v kompletu metu lesene stene, pod, strop, zadnjo leseno steno itd? Zakaj ne enostavno prednja stena in ličnih drsnih vrat, zadaj pa enostavno regal gladkih polic, in ramp z obešalniki?
Zbogom in hvala za vse ribe

kuglvinkl ::

am, kot vsake druge?

WarpedGone je izjavil:

Zadeva niti ni tako komplicirana, v hobby programu ti vse odrežejo in zarobijo, ti moraš samo sestavit.

S tem da ma hobby zlatarske cene, če še to prestaviš na DIY in nakupiš 2x preveč materiala da lahk polovico zafušaš in nakonc sežgeš, pršparaš večparov stotakov, maš točn tak kot hočeš pa še kvalitetno porabljen frej čas.

V čem je sploh fora da morajo te omare v kompletu metu lesene stene, pod, strop, zadnjo leseno steno itd? Zakaj ne enostavno prednja stena in ličnih drsnih vrat, zadaj pa enostavno regal gladkih polic, in ramp z obešalniki?


Sej ne morajo, tako sem hotu met. Doma-doma imamo točno tako kot praviš. Pa pri meni zadnje stene ni.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

fosil ::

WarpedGone je izjavil:

Zadeva niti ni tako komplicirana, v hobby programu ti vse odrežejo in zarobijo, ti moraš samo sestavit.

S tem da ma hobby zlatarske cene, če še to prestaviš na DIY in nakupiš 2x preveč materiala da lahk polovico zafušaš in nakonc sežgeš, pršparaš večparov stotakov, maš točn tak kot hočeš pa še kvalitetno porabljen frej čas.

Ne vem kaj so zate zlatarske cene.
Gledam v Slovenijalesu, za m2 iverala je cena 17 EUR z vključenim razrezom.
Kje dobiš pol ceneje?
Tako je!

WarpedGone ::

Zlatarske cene majo v Hobby programu :)
Metrska letvica X EUR. Preračunaš v sitne in te fršlog.
Zbogom in hvala za vse ribe

fosil ::

No sej, zanima me, kje dobiš ceneje in kakšna cena je tam?
Tako je!

WarpedGone ::

Odvisno kaj točno češ met. 'Navadne' letvice so v kakšnem merkurju, bauX zadevi tudi trikrat cenejše, ni pa nujno tko bogate ponudbe, niti tako bogatih možnosti obdelave po naročilu. Ne pravim da točno isto dobiš nujno drugje ceneje, le da imajo precej visoke cene za banalnost zadev, ki jih prodajajo. Eksluziva se plača.

Će/ko se bom spravu delat kako omaro, bom Hobby program preskoču.
Zbogom in hvala za vse ribe

Magic1 ::

Nazadnje ko sem eno preprosto omarico naredil za lijak dimenzij 60x80x80 s samo dvema vratoma, me je v Hobby programu materijal stal 90€...
Magic

fosil ::

WarpedGone je izjavil:

Odvisno kaj točno češ met. 'Navadne' letvice so v kakšnem merkurju, bauX zadevi tudi trikrat cenejše, ni pa nujno tko bogate ponudbe, niti tako bogatih možnosti obdelave po naročilu. Ne pravim da točno isto dobiš nujno drugje ceneje, le da imajo precej visoke cene za banalnost zadev, ki jih prodajajo. Eksluziva se plača.

Omare ne moreš narest iz letvic, rabiš iverale in jaz govorim o ceni iverala.
In pri iveralu je baux dražji.
In ne vem o kakšni ekskluzivi govoriš.
Tako je!

WarpedGone ::

Majo direktno konkurenco, ki nudi enake storitve?
Zbogom in hvala za vse ribe

fosil ::

Seveda imajo konkurenco, če poguglaš vidiš da je cel kup podjetij, ki nudijo enake storitve.
Tako je!

korenje3 ::

imajo predali mehko zapiranje z blumovimi vodili?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

WarpedGone ::

Seveda imajo konkurenco, če poguglaš vidiš da je cel kup podjetij, ki nudijo enake storitve.

Ja, večina privat mizarjev ampak predvidevam da nisi tega mislu.
Ne zezam ampak bi res rad vedu katere 'trgovine' majo podobn program kot Hobby?
Zbogom in hvala za vse ribe

francek1 ::

WarpedGone je izjavil:

Seveda imajo konkurenco, če poguglaš vidiš da je cel kup podjetij, ki nudijo enake storitve.

Ja, večina privat mizarjev ampak predvidevam da nisi tega mislu.
Ne zezam ampak bi res rad vedu katere 'trgovine' majo podobn program kot Hobby?

Razrez iverala...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Machete ::

To bi blo za prepovedat, ker koristijo sami šušmarji, ki vse naredijo brez računa.
Al pa tko k v Italiji, finančna policija, kam gre roba? Kje je predračun in na koncu še obisk delovišča/objekta in še enkrat pregled računov.

Pithlit ::

fosil je izjavil:

Tudi vodila niso nek blazen strošek, večina cene tukaj je bila cena storitve.
Če sem odkrit se mi zdi 1200 za tako omaro iz iverala kar precej.

Mene je cela kuhinja prišla 700-800€ (material, vključno z okovjem pa barvo). Je pa res da je masiva (sicer smreka+macesen).

Kolk bi delo prišlo raje ne sprašujem... sem nardila v prostem cajtu (manjka mi še omara za smeti pa polička za začimbe... bom že, se ne mudi).

https://www.dropbox.com/sh/vrwzwmco9yd6... (po enem letu je malo bolj zašarjena).
Life is as complicated as we make it...

francek1 ::

Machete je izjavil:

To bi blo za prepovedat, ker koristijo sami šušmarji, ki vse naredijo brez računa.
Al pa tko k v Italiji, finančna policija, kam gre roba? Kje je predračun in na koncu še obisk delovišča/objekta in še enkrat pregled računov.

A dej no? Ostali, ki pa si sami delamo pohištvo, naj pa na suhem ostanemo? Potemtakem bi morali prepovedati tudi prodajo rezervnih delov za avtomobile...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

WarpedGone ::

Nimaš kej sam si pohištva delat, to je čisto delo na črno.
Lepo sam sebi izstavi račun in si ga plačaj ter državi odvedi DDV.
Še prej pa seveda registriraj s.p. in plačuj mesečne prispevke za zdravstvo, itd.
Pa ne pozabt navest ustreznih dejavnosti, sicer se morš še samoprijavit in plačat kazn, ker delaš stvari za katere nisi registriran.

Kam bi pa pršl, če bi vsak sam seb vse naredu, brez plačanih davkov. Od kje bi policaji mel plačo?

//sarcasm off...
Zbogom in hvala za vse ribe

Machete ::

francek1 je izjavil:

Machete je izjavil:

To bi blo za prepovedat, ker koristijo sami šušmarji, ki vse naredijo brez računa.
Al pa tko k v Italiji, finančna policija, kam gre roba? Kje je predračun in na koncu še obisk delovišča/objekta in še enkrat pregled računov.

A dej no? Ostali, ki pa si sami delamo pohištvo, naj pa na suhem ostanemo? Potemtakem bi morali prepovedati tudi prodajo rezervnih delov za avtomobile...


Takih je 2%. A si nonstop delaš pohištvo zase? To nima veze. Taki ki si sami naredijo se štejejo v promilih.
Poznam razrezne centre in njihovo kliantelo. ŠIŠ MIŠ vse na črno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

fosil ::

Machete je izjavil:

To bi blo za prepovedat, ker koristijo sami šušmarji, ki vse naredijo brez računa.
Al pa tko k v Italiji, finančna policija, kam gre roba? Kje je predračun in na koncu še obisk delovišča/objekta in še enkrat pregled računov.

Itak.
Pa ne samo prepovedat prodajo iverala.
Prepovedat je treba tudi prodajo elektro in vodovodnega materiala, ker to itak samo šušmarji kupujejo.
Pa ob tem najbolje prepovedat kar vsega prodajo orodja, žag, električnega orodja in drugih stvari, ker to itak samo šušmarji rabijo.

Glede na zlatarske cene, ki jih še vedno imajo mizarji me ne preseneča, da si ljudje marsikaj naredijo sami.
Rešitev pa čisto slovenska, namesto da bi cene prilagodili cene in se spustili z izjemno dobro plačanih višav, dajmo prepovedat da si ljudje sami kaj naredijo.

Sicer pa po moje večjo konkurenco mizarjem predstavljajo trgovine s pohištvom, kjer zadnje čase dobiš res poceni pohištvo.
Ni čisto po meri, ampak ko primerjaš cene in se vprašaš ali se res splača dati za omaro 5x več samo zato da bo prišla čisto do roba.
Ali pa imaš par centimetrov lufta, za razliko pa greš za dva tedna na dopust.
Tako je!

m0LN4r ::

Saj kuglvingl nam bi lahko pokazal račun, da vidmo koliko je materiala, cena in dela.
V MS pri stari "lesnini" ti tudi režejo in lepijo zeeelooo poceni. Pa še izbira je dovolj velika.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mizar + Ikea kuhinja?

Oddelek: Loža
246587 (5510) fosil
»

Dekorativne folije za les

Oddelek: Loža
83191 (2930) techuser
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346825 (5392) NikolormousB

Več podobnih tem