» »

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

««
14 / 38
»»

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Sicer prvim slišim za ta NFT ? Kaj točno je NFT ?

Kaj so NFT-ji?

NFT = Non Fungible Token
Slovensko = Nezamenljiv žeton

NFT-ji predstavljajo lastništvo digitalnih del.
Skratka s pravim denarjem kupiš nekaj virtualnega in tako postaneš lastnik neke virtualne zadeve. Neumnost? Točno to.
A si slišal, da je nekdo postal lastnik prvega Twitta?
Jack Dorsey, ki je poslal prvi Tweet, leta 2006, je tega prodal kot NFT in to za neverjetnih 2,9 milijonov dolarjev.
Tudi umetniške slike, ki jih umetniki ustvarjajo na računalnikih in ne na platnu, se prodajajo kot NFTji za velike denarje.
V igrah pa boš kot NFT lahko kupil na primer kakšno posebno orožje s pravim denarjem in tako postal ekskluzivni lastnik tega orožja. Samo ti boš imel to orožje in nihče drug. NFT pa ti bo služil kot dokaz, da si njegov pravi lastnik. Ta svoj NFT boš lahko tudi drago prodal, če ga bo seveda kdo hotel kupiti :P

Če mene vprašaš je NFT ena večjih človeških neumnosti.


Hvala za razlago ;)

oo7 ::

Kayzon je izjavil:

NTF je ena od novih neumnosti ocitno,ce damo se poleg to da ima STALKER 2 tri edicije igre ki stanejo 100€,ima tudi season pass,microtransactions in sedaj se NTF. Iskreno,ko jih jebe. Igro mogoce piratiziram par let po izidu,niso vredni mojih centov.



Pravijo, da NTF ne bo nič vplival na kampanijo.

- S.T.A.L.K.E.R. 2 is not a blockchain-based game
- No influence on gameplay
- Completely optional
- There will be free giveaways for the community members
- All tokens to be activated before the release



Ampak ja kot kaže so si z to objavo o NTF nakopali kar veliko neodobravanja nekateri pišejo celo prijave na Steam, da naj Steam odstrani igro iz Steam knjižnice.

Maximus ::

Še ena oblika molzenja denarja a.k.a "naročniški" model v preobleki.

oo7 ::

Še novica v SLO jeziku - STALKER 2 bo imel NFT-je - https://hop.si/2021/12/16/stalker-2-bo-...

oo7 ::

Uporabniki Steam-a na splošno pozivajo Valve, da odstrani to igro iz svoje lastniške storitve. Po njihovem mnenju so razvijalci kršili pravilo, ki prepoveduje distribucijo iger, ki temeljijo na blockchainu. Je pa eden od avtorjev videoigre že opozoril, da STALKER 2 Heart of Chernobyl ne temelji na blockchainu, zato je prepričan, da niso kršili zgornjega pravila.

https://games.24tv.ua/vimagayut-vidalit...


Ena najbolj pričakovanih iger 2022 pa gredo zaradi neke manjšine, ki jih ni niti 1% vse skupaj uničiti ;(( najbolj bi bilo, da GSC game world sedaj reče, da bodo opustili NFT.

oo7 ::

Kot kaže je hud pritisk na razvijalce zalegel. GSC Game world bo opustil NFT :D


oo7 ::

Še novica iz domačega medija - STALKER 2 preklical vse NFT-je - https://hop.si/2021/12/17/stalker-2-pre...

ahac ::

Izi je izjavil:


Skratka s pravim denarjem kupiš nekaj virtualnega in tako postaneš lastnik neke virtualne zadeve.
...
Tudi umetniške slike, ki jih umetniki ustvarjajo na računalnikih in ne na platnu, se prodajajo kot NFTji za velike denarje.

V resnici niti ne postaneš lastnik tiste stvari. Postaneš samo lastnik nekega zapisa na blockchainu.
Kot NFT se menda prodaja veliko "ukradenih" slik, kjer prodajalec sploh ni avtor in nima pravic, da bi tisto prodal. Pravi avtor ima pa zelo malo možnosti, da bi to preprečil.

Pri gamingu to tudi ne poimeni, da si lastnik nekega itema. Npr. pri Ubisoft NFTjih so oni še vedno lastnik vseh avtorskih pravic. Ti z itemom ne smeš delat drugega kot tega kar ti omogoča igra. Kupiš samo zapis po katerem ti oni dajo pravico, da tisti item uporabljaš v igri.
Na koncu bomo dobil Steam Markeplace al pa Diablo 3 real money auction house... ampak slabše pa brezveze zakomplicirano.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Gagatronix ::

Kayzon je izjavil:

NTF je ena od novih neumnosti ocitno,ce damo se poleg to da ima STALKER 2 tri edicije igre ki stanejo 100€,ima tudi season pass,microtransactions in sedaj se NTF. Iskreno,ko jih jebe. Igro mogoce piratiziram par let po izidu,niso vredni mojih centov.


Originalna trilogija je imela v povprecju pet razlicnih special edition verzij, odvisno od teritorija, kjer se je igra prodajala.

oo7 ::

Valve bans blockchain games and NFTs on Steam, Epic will try to make it work

https://www.theverge.com/2021/10/15/227...


Mogoče je pa Valve tisti, ki je dal ultimat studiju GSC game world ? Umaknite NFT-je iz igre ali pa odstranite igro iz Steam knjižnice ?

Seveda razvijalci so govorili, da njihova igra ne krši Steam pravil ampak mogoče je Valve to videl drugače in ukrepal ali pa je res to samo zasluga hudega pritiska igralcev na razvijalce igre.

oo7 ::

Za primerjavo dva kometarja na Stalker 2 twitter strani.

V twittu objavijo, da bo igra imela NFT - 1,7K komentarjev in 1,6K like-ov.

V twittu objavijo, da umikajo NFT-je iz igre - 3,7K komantarjev in 123K like-ov.

Gagatronix ::

TW je greznica.

oo7 ::

So zbrisali TW račun Stalker Metaverse, kjer so oglaševali NFT.


Kampiranje ;)

oo7 ::

GSC Game World se je odzval na kritike glasovnega igranja v STALKER 2 - profesionalni igralci delajo

https://gamemag.ru/news/161223/stalker-...

Glasovno igranje v vseh jezikih izvajajo profesionalni igralci.

oo7 ::

Stalker 2 na PS5 julija 2022 ?




Lori Wright, podpredsednica Xboxa, je napovedala ohranitev ekskluzivnega statusa igre GSC Game World. Novinarji so opozorili, da Microsoft ni načrtoval vnaprej, da bi razkril informacije o tem, kdaj STALKER 2 ne bo več ekskluziven za osebne računalnike in Xbox. Vendar je moral Wright to razkriti med sodno obravnavo na sojenju, ki obravnava zahtevke Epic Games proti Applu .

Na sodišču je Microsoftov menedžer napovedal, da bo igra ukrajinskega studia ekskluzivna za Xbox tri mesece po izidu naslova. V tem času bo STALKER 2 na voljo brezplačno za naročnike Game Pass. Sodeč po tem, da naj bi se nova igra STALKER 2 pojavile 28. aprila, bodo igralci lahko julija kupili naslov na konzolah PlayStation.

https://lenta.ru/news/2021/12/22/stalke...

Motion ::

4 mesece pred načrtovanim izidom ni še nobenega game play videa?

oo7 ::

Motion je izjavil:

4 mesece pred načrtovanim izidom ni še nobenega game play videa?


Ne še. Pravijo, da bo vse ob pravem času :|

Gagatronix ::

Ja, potem bo pa spet delay na delay na delay. Typically GSC.

oo7 ::

Gagatronix je izjavil:

Ja, potem bo pa spet delay na delay na delay. Typically GSC.



Če bo delay bo to šele prvi za igro Stalker 2.

oo7 ::

Razvijalci igre stalker 2 so leto in pol ven dajali majhne koščke slike sedaj je nekomu uspelo sestaviti celotno sliko.

STALKER 2 fans showed a new screenshot - it was assembled for a year and a half piece by piece




Kaj piše se pa še ne ve.

oo7 ::

Proti koncu januarja 2022 naj bi pokazali 20 minutni gameplay v katerem bodo pokazali iskanje artifakta po imenu CORE.

oo7 ::

Anton Logvinov o STALKER 2: "Brez hroščev ne more biti"

https://www.cybersport.ru/games/news/an...

Saj hrošči so pričakovani :P

oo7 ::

oo7 je izjavil:

Proti koncu januarja 2022 naj bi pokazali 20 minutni gameplay v katerem bodo pokazali iskanje artifakta po imenu CORE.


GSC game world pravi, da ta informacija ni točna :|

https://www.playground.ru/stalker_2/new...

Se pravi še vedno ni znano kdaj bodo pokazali gameplay.

oo7 ::

Kot kaže bodo imeli banditi v Stalker 2 drugačen glas kot v prvih treh igrah saj niso povabili igralca na snemanje, ki je posodil glas banditom v prvih treh igrah.

In the original STALKER trilogy, the bandits spoke in the voice of Grigory German. Cult phrase Cheeki-breeki were voiced by him.

https://www.championat.com/cybersport/n...

oo7 ::

Drawings and notes: fans guessed the code from the authors of STALKER 2 and received awards








https://www.unian.ua/games/malyunki-ta-...

oo7 ::

STALKER Fan film - Contract

oo7 ::

2.0.2.2.

oo7 ::

Feministke s peticijo Change.org nad igro Stalker 2 in zahtevajo, da se igra ukine :))

Tole so zapisale - >>Stalker je igra, ki spodbuja nasilje, seksizem in umor. V nobenem od njegovih preteklih delov ni žensk, LGBT ali drugih manjšin. Skoraj vsi igralci zalezovalcev so preveč agresivni, psihično nestabilni, večina jih užali ženske, sovraži ljudi zaradi njihove etnične pripadnosti ali spola, zaradi njihove spolne usmerjenosti. Iz vsega tega lahko sklepamo, da zalezovalec negativno vpliva na krhke misli mladostnikov, ki predstavljajo večino skupnosti te igre. Če pride stalker 2, bo še več otrok izpostavljenih propagandi in postali agresivni seksisti in homofobi, zato je treba izdajo te igre preklicati.


Članek v Ruščini - https://www.cybersport.ru/games/news/fe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Horas ::

bog se jih ne usmil golazen ničvredna, zblojena. kje se najdejo te babe??
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

Igralci franšize STALKER se bojijo, da bi lahko drugi del pokvaril zapuščino izvirne trilogije. Zato so razvijalci podali izjavo, da ne bodo odstopali od izročila prejšnjih delov, ampak bodo naredili nekaj prilagoditev.

STALKER 2 bo nadaljeval zgodbo izvirne trilogije, vendar bodo v igri prisotne novosti in odstopanja od zapleta. Skrbno spreminjamo ustaljeni kanon, ki je bil temeljni pri pisanju scenarija in misij.

https://cq.ru/news/gaming/razrabotchiki...

Po izdaji STALKER 2 razvijalci obljubljajo brezplačen način za več igralcev. Po mnenju predstavnikov studia to ne bi smelo biti "battle Royale".

oo7 ::

Eden od testerjev, ki testira igro Stalker 2 je objavil tole sliko




Danes so pri studiu GSC Game world potrdili, da gre za lažno sliko.

To se dogaja, ker studio kar odlaša pokazati kakšen video z igralno vsebino. Igralci težijo za gameplay video studijo pravi vse ob svojem času čeprav je izid igre čedalje bližje pa GSC game world na twitterju raje objavlja razne slike.

Gagatronix ::

Enako so poceli ze pri prvih treh igrah, tako da to ni nic novega. Sem kot urednik novic popizdeval. Komunikacija z njimi pa bolj hush-hush kot ce bi se s KGB-jevci pogovarjal.

oo7 ::

Imeli ste prav... kot kaže bo Stalker 2 igra preložena iz aprila na jesen 2022.

oo7 ::

oo7 je izjavil:

Imeli ste prav... kot kaže bo Stalker 2 igra preložena iz aprila na jesen 2022.



No ja to ni uradno potrjeno, da bo Stalker 2 imel zamudi. Bomo videli ali bo GSC Game world zanikal to informacijo. Mogoče jih je pa ta bloger izval, da bodo več govorili o igri ali pokazali kaj več.


Iz članka - https://lenta.ru/news/2022/01/10/stalke...


Izid STALKER 2 bo prestavljen na jesen 2022. Priljubljeni bloger v ukrajinskem jeziku OLDboi je to izjavil v videoposnetku na svojem kanalu YouTube .

Po mnenju avtorja se ukrajinskim razvijalcem iger ne mudi obveščati igralce, da bo izid naslova preložen. Strokovnjak je ugotovil, da se je GSC Game World na ta način odločil zbrati čim več prednaročil igralcev. Kot pravi OLDboi, bodo predstavniki studia o tem obvestili pred začetkom pomladi oziroma prvim prikazom igranja.

Bloger verjame, da bo popolna izdaja STALKER 2 potekala jeseni 2022. Po njegovih besedah ​​je ta podatek 100-odstotno zanesljiv. OLDboi je tudi opozoril, da bo izid igre za PlayStation 5 potekal 3-7 mesecev po glavni izdaji - torej ne prej kot leta 2023.

Gagatronix ::

GSC so pravi kletni developerji, "aja, ce se spomnimo bomo nekaj rekli" varianta. So bili, vedno bodo.

oo7 ::

Avtorji igre Stalker 2 so se odzvali na novico, da bi lahko bila igra Stalker 2 prestavljena na jesen. Rekli so, da tukaj ni kaj komentirati in, da se je treba navaditi na razne govorice, ki so se pojavile ali se še bodo in, da velja samo tisto kar oni zapišejo na uradnih kanalih.

Niso pa zanikali, da bi lahko bila igra prestavljena zato so lahko govorice resnične.

Gagatronix ::

"treba navaditi na govorice"

Ja. Da so drekaci.

Horas ::

in zakaj sooni drekači?

zakaj ste vi neučakanci drekači? vi primadone ki ne morte zdržat do izida brez nekih namigovanj pa natolcevanj.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

killer86 ::

Stalkers,
Prestavljeno na 8.12.2022

We have made a decision to postpone the release of S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl to December 8th, 2022.

These additional seven months of development are needed to fulfill our vision and achieve the desired state of the game. S.T.A.L.K.E.R. 2 is the biggest project in the history of GSC, and it requires thorough testing and polishing. We are convinced that game development should take as long as necessary, especially in the case of such a project.

This decision is not an easy one, but we are doing the best possible to deliver you a game that can live up to the expectations.


With more information, updates and showcases coming, we have an exciting and important year ahead. Thank you for your patience and understanding.

With love, GSC Game World team.

oo7 ::

8 december 2022 se pravi je možno tudi 2023.

oo7 ::

oo7 ::

Gagatronix je izjavil:

Jaz pricakujem vsaj eno prestavitev datuma izida. Ker pac govorimo GSC GameWorld. ;D


Prav si imel jaz pa sem bil preveč optimističen >:D



Nagi Bator je izjavil:

Se zmeraj sem istega mnenja - najhitreje 2024.


Upam, da ne boš imel tudi ti na koncu prav in bo res izšel šele 2024 :P

Nagi Bator ::

oo7 je izjavil:

Nagi Bator je izjavil:

Se zmeraj sem istega mnenja - najhitreje 2024.


Upam, da ne boš imel tudi ti na koncu prav in bo res izšel šele 2024 :P


Cuj, sem lih htel spet uletet s kaksno pesimisticno, pa vidim da se prejsnja ni pozabljena ;)
Se zmaraj pa mislim, da pred '24 ne bo nic.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Nagi Bator je izjavil:

oo7 je izjavil:

Nagi Bator je izjavil:

Se zmeraj sem istega mnenja - najhitreje 2024.


Upam, da ne boš imel tudi ti na koncu prav in bo res izšel šele 2024 :P


Cuj, sem lih htel spet uletet s kaksno pesimisticno, pa vidim da se prejsnja ni pozabljena ;)
Se zmaraj pa mislim, da pred '24 ne bo nic.


Ne ne nič ni pozabljeno ;)

Saj mene ne bi motilo če bi jo zdaj prestavili v leto 2023, ker manj kot 1 mesec prej pred Stalker 2 izide igra Starfield, da bi jo lahko preigral v miru :)

Nagi Bator ::

Sicer pa hej, trenutna graficna, ki si jo lastim, ne zadovoljuje niti minimalnim zahtevam novega Stalkerja,
oz. je tu nekje in ne pride mi na kraj pameti, da bi zdaj kupoval drugo.
Tako, da se komaj kaj sekiram glede zamika izida.

oo7 ::

Nagi Bator je izjavil:

Sicer pa hej, trenutna graficna, ki si jo lastim, ne zadovoljuje niti minimalnim zahtevam novega Stalkerja,
oz. je tu nekje in ne pride mi na kraj pameti, da bi zdaj kupoval drugo.
Tako, da se komaj kaj sekiram glede zamika izida.


Jaz pa ravno zaradi Stalkerja pohitel z obnovitvijo mojega računalnika. Ampak tudi ni videti, da se bodo cene kaj kmalu normalizirale kar se tiče GPU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Ampak je zanimivo, da so za poliranje igre prestavili igro za kar 7 mesecev. Da niso preveč dela vložili v NFT pa morajo zdaj to popravljati ?

oo7 ::

Nagi Bator je izjavil:

oo7 je izjavil:

Nagi Bator je izjavil:

Se zmeraj sem istega mnenja - najhitreje 2024.


Upam, da ne boš imel tudi ti na koncu prav in bo res izšel šele 2024 :P


Cuj, sem lih htel spet uletet s kaksno pesimisticno, pa vidim da se prejsnja ni pozabljena ;)
Se zmaraj pa mislim, da pred '24 ne bo nic.



Mogoče boš imel še enkrat prav.

Govori se, da imajo težave z igro in, da bo verjetno še enkrat prestavljena v 2023.

oo7 ::

Razlogi zakaj so prestavili igro in zakaj bi jo lahko spet.

Pozno so zamenjali pogon iz UE4 na UE5.
Končni koncept igre je bil dokončan šele maja 2020.
Septembra 2021 se je ekipa GSC povečala za 40 ljudi večinoma gre za novince in samostojne delavce.
Studio GSC ima novince za potrošno silo in, ko opravijo svojo delo se jih enostavno znebijo zato naj bi redni razvijalci morali delati veliko nadur.
Bivši sodelavci, ki se spoznajo na UE5 delajo na Metro seriji.


Prevod iz Ruščine v SLO je bil malo čuden pa sem ga sam popravil malo upam, da nisem kje zaj... :))



Jaz mislim, da so hoteli izdati igro letos v kakršnem koli stanju je že bila in sedaj rabijo čas za poliranje (7 mesecev) ampak niso upali, ker igra je skoraj povsod na listah najbolj pričakovanih iger leta 2022 in bi bilo preveliko razočaranje.
Seveda če so si res vzeli samo čas za poliranje lahko pa, da igra še zdaleč ni končana in tako verjetno še ne bo letos ali drugo leto in jo bodo prestavljali kot so Cyberpunk 2077. Ampak ja naj si vzamejo čas in igro naredijo orng.

Nagi Bator ::

Niti ni tezava v tem, da utegnem imeti prav. Problem bo, ko bo moja napoved postala optimisticna ;((
««
14 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Metro Exodus [Metro 2035] (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Igre
746118984 (3062) oo7
»

S.T.A.L.K.E.R. (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Igre
52385262 (3142) Meizu
»

Areal

Oddelek: Igre
83901 (3630) Heavy
»

Igre podobne Fallout 3 (New vegas)

Oddelek: Igre
206669 (6385) yayo
»

Kaj od tega se splaca spilat?

Oddelek: Igre
282938 (2938) damjan11

Več podobnih tem