» »

Budget gaming PC

Budget gaming PC

Trololololol ::

Če se le da, bi želel najboljše budget P/P komponente, prednost ima naročilo v Sloveniji, ne nujno vse pri isti trgovini. Proc bi navil.
Preference:
Procesor: G3258
Plata: ASUS H81...
Ram: 4GB
Shranjevanje: SSD, brez HDD; 60 ali 120GB? Namestil bi zgolj Linux in par iger s Steama.
Ohišje: Poceni Zalmanovo oz. nekaj, kjer je napajalnik nameščen na dnu.
Napajalnik: Brcam v meglo ...
Grafa: Za začetek imam na voljo GTX 560 TI OC( Gigabyte)*, kasneje pride rabljena 280X ali katera druga, če se izkaže za boljši nakup.

Ostalo za gaming:
Slušalke: Imam Gamecomove, 2.1, za silo bodo.
Tipkovnica: Neka poceni brezžična tipkovnica, za silo bo. Želel bi v bodoče nabaviti kakšno mehansko.
Miška: Zowie FK1
Podlaga: ...
Zaslon: Namen imam kupiti rabljenega, cena max 110EUR.
* Komponent z odebeljeno pisavo ne želim spreminjati.

Predlogi zaželjeni!

hojnikb ::

če bo igričarski sistem, potem raje najcenejši i3.
Aja, pa 120GB ssd. recimo intenso top je solidna budget izbira, en rang višje pa mx100.
#brezpodpisa

TOP ::

S tole plato ne boš navil nič in I3 proce pa še manj.

Trololololol ::

4.2 naj bi šlo na vsaki plati, razen če si nesrečnež z nesrečnim primerkom proca. Za to plato so poročali tudi 4.5 do 4,7 GHz, brez hladilnika - zato tudi ta plata. nasvet bi potreboval predvsem za SSD in kaksen bi bil primeren napajalnik.

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

če bo igričarski sistem, potem raje najcenejši i3.
Aja, pa 120GB ssd. recimo intenso top je solidna budget izbira, en rang višje pa mx100.

Napajalnik pa xfx 550w
#brezpodpisa

gddr85 ::

tale pentium ja, i3 pa ni oc friendly, če se ne motim

hojnikb ::

i3 bo v igrah, ki znajo delat z več kot 2 jedri posekal tega pentiuma, pa če ga še tolk naviješ.
#brezpodpisa

Trololololol ::

No ja, gnal bi večinoma igre na Source pogonu. CS GO, Insurgency, DotA. LoL in podobne igre niso baš lačne za procesorjem. Zato Pentium.

scipascapa ::

Lahko vprašam, čemu šparanje na komponentah + želja za igre? To je podobno, kot bi rekel "rad bi Ferrarija, imam pa samo denar za Golfa".
Kupi si potem rabljen PS3 pod 100€ :)
Zaslone se NIKOLI ne kupuje rabljene, sploh za 110€, saj imaš že spodobne pod 130-150€ NOVE z 2/3 letno garancijo.

Trololololol ::

Ker imam samo določena obdobje v letu ko na polno igram zgoraj omenjene igre. Za te bo pa en Pentium dovolj. Če kdaj pride potreba po kvalitetnejšem gamingu bom pa potrebne komponente že menjal. Trenutno neke hude potrebe ni.

Glede zaslonov sem pa včeraj opazil, da se 3-4 leta mid end modeli prodajajo za ceno novih low end, ki jih glede na sliko tudi pojejo. Tako bom raje kupil novega.

scipascapa ::

Tako je, na zaslonu ne varčevati....bi ti pa i3 držal dlje časa. Jaz imam recimo i5 2500 že 2 leti ali več, pa niti pod razno ne mislim ničesar menjati.

Trololololol ::

Mnenja o BenQ Gl2460 ? Bi raje imel kvaliteten TN ekran kot pa IPS jajca :D

djready ::

Kvaliteto iščeš za okol 120eur - (BenQ Gl2460) bahahaha pa koga farbaš? :)
To ti je minimalec. Malo para malo muzike.

BenQ Gl2460 je vredu za ta dnar sam ne misli da je neka kvaliteta, je samo vredu in zadovoljivo za določenega uporabnika kot vsi ostali v tem cenovnem rangu.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Trololololol ::

To sem rabil. M'ja, iscem budget variante, bi pa prosil za kaksen predlog za isto kesa .

GTX970 ::

vilonja ::

Pozdravljeni, ze skoraj cel mesec iscem graficno za moj pc, ki je pa seveda rabljena.

Zanjo sem najvec pripravljen odsteti 50 eur. Problem je pa tudi, da mora biti prodajalec v blizini ljubljane.

Pa se mi je ponusila priloznost za hd 6850 za 50 eur. Problem je pa tudi napajalnik. Na 12v ima 22A, kar se mi zdi, da je res meja ua tole graficno, pa seveda ne sme biti nic oc.

Se sploh se kaj najde za ta denar na bolhi, jaz nisem nic.

Lp in hvala za pomoc.

dxx ::

vilonja je izjavil:

Na 12v ima 22A

Premalo. Testirano.Nestabilno. Delalo je. 14 dni, potem se je napajalnik poslovil.

oemdzi ::

A nima 6850 porabo okoli 130W ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

vilonja ::

Jah, potem bo pa spet treba gledati za kaksno dobro ceno mogoce kasno 7770, ki ima majhno porabo, drugace ni pa nic pametnega, pa tudi ta grafa bi lahko bila malo ceneje.

GTX970 ::

229W full load, je psu precej na meji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri SSD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638106 (894) GrimReaper3
»

Monitor do 300 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
253072 (2291) SloBiscuit
»

FPS drops na novem monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
5689 (578) Something
»

Najcenejši računalnik za starejšo osebo

Oddelek: Pomoč in nasveti
151446 (1315) hojnikb
»

Računalnik za 900 €

Oddelek: Kaj kupiti
7862 (709) IIIman

Več podobnih tem