» »

VPN povezava

VPN povezava

Jebac18 ::

lep pozdrav

Zanima me kako bi recimo a oseba ,ki je v sloveniji... b v tujini in kako bi naredil, da bi se b oseba lahko povezala preko vpnja na a osebo. Ne najdem nobenega pametnega linka oz. povezave sem prebrskal že veliko in nič pametnega nisem našel.

SeMiNeSanja ::

Kaj pravzaprav želita oseba A in B doseči?
Za kaj potrebuje oseba B v tujini VPN povezavo?

VPN je bolj generičen pojem, načinov, kako ga vzpostaviti, pa je en cel kup.
Odvisno od tega, kaj za eno opremo imaš na voljo in kaj želiš doseči, pa se potem odločiš, katero varianto uporabiti.

Za enkrat pa ne vemo, kakšno opremo imata A in B stran, kot tudi ne vemo, čemu naj bi služila VPN povezava, tako da ti je teško kaj pametnega predlagati.

Jebac18 ::

zato da bi lahko gledal slo zadeve, ker jih tam ne more .... oz da nebi blo ip-tujina po domače povedano ...drugače vem da je vpn več vrst samo se ne spoznam pa toliko o tem oziroma nisem še nikoli delal s tem ...

SeMiNeSanja ::

Glej...realno je tako, da ima večina gospodinstev različen up in down-load.
Če imaš upload manj kot 1Mbps se po moje ne splača razmišljati, da bi to 'vozlišče' uporabil za gledanje videa preko VPN povezave.
Če pa imaš 20/20 povezavo, pa ni ovire - če imaš ustrezno opremo ali rešitev, ki ti to omogoča.

Eni to rešujejo na routerju (Microtic, Tomato in podobne zadeve, vse kar podpira VPN), drugi si namestijo kakšen poseben program na računalnik, ki omogoča vzpostavite VPN povezave. Slabost slednjega načina je v tem, da mora biti ta računalnik potem vedno prižgan medtem, ko imamo router ponavadi takointako ves čas prižgan (in porabi veliko manj elektrike).

Zato pa sem napisal, da je pomembno tudi da poveš, kaj za eno opremo imaš na razpolago.

Jebac18 ::

lej nism 14 letnik k ne ve kaj je internet ok ... druga stvar pa je imam povezavo 15/2 ...drugače pa imam brezžični ruter tp-link ...https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema... natančno tegale...

steev ::

DD-WRT gor na router, ki verjetno podpira kak openVPN.
:|

Jebac18 ::

aha hvala bomo pogledal

SeMiNeSanja ::

Od kod si zdaj privlekel to zadevo s 14-letnikom?
Kar sem napisal, velja enako za 99-letnika, kot za 14-letnika in vse ostale vmes.

Drugače pa tako kot je @steev rekel - za tvoj router bo DD-WRT firmware dodal podporo za VPN (OpenVPN), ki bazira na SSL VPN tehnologiji.

Na oddaljeni strani tako rabiš namestiti OpenVPN klient in ga skonfigurirati.

Drugače pa nisem nikoli nameščal ali uporabljal DD-WRT, tako da to bo moral kdo drug pomagati glede njegove namestitve in konfiguracije, če to sam nebi zmogel na osnovi navodil s spletnih strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5615468 (6142) rkobarov
»

Težave z OpenVPN povezavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
629376 (6272) čuhalev
»

Z OpenVPN-jem ven iz MPLS-ja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5014399 (13343) SeMiNeSanja
»

WR740N in VPN

Oddelek: Omrežja in internet
293347 (2927) Daniel
»

Domači Proxy?

Oddelek: Omrežja in internet
355028 (4060) wungad

Več podobnih tem