» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
64 / 91
»»

facepalm ::

Misljeno je bilo na majhne premike. Npr ce slikani obrne pogled med slikanjem. Ne poznam tehnike za avtomatskim algoritmom kamere ampak s kamero z OIS je slika vedno ok, brez pa vecinoma zmazek. Ob zmanjsani svetlobi seveda.
Sklepam, da se zaradi OIS morda lahko zaslonka hitreje poklopi (ceprav dobi tako teoreticno manj svetlobe), mogoce je problem v moji "stabilni" roki..
Ne vem. Se ne spoznam na fotografijo, opazam pa rezultate slikanih slik ob neoptimalnih svetlobnih pogojih.

kanarin ::

Meni je dejansko fascinantno, da danes lahko kupiš nov model telefona že za 150€ (kakšen starejši model pa še za manj) in dobiš povsem spodoben telefon v vseh pogledih. V mislih imam predvsem Xiaomije. (mnogo)dražji modeli po mojem vedno težje upravičujejo svojo (pre)visoko ceno - so bolj prestiž kot dejanska potreba (da bi bili funkcionalno res toliko boljši). Će smo realni, dandanes noben nov telefon več ne "šteka" (beri: deluje tekoče), razlike pa so vedno manjše tudi pri fotografskem delu (beri: za res opazno razliko se praktično moraš stegnit v cenovni razred 1.000 € +). Tako da po mojem za nov telefon danes racionalno gledano res nima smisla dajati več kot 500 € (sam nisem še nikoli presegel 300 €).

MrStein ::

facepalm je izjavil:


in se en update.. :))
https://www.gsmarena.com/asus_releases_...


- Enabled VoLTE on Vodafone (Spain)

Če še kdo vpraša, zakaj na katerem telefonu ne dela VoLTE (ali kaki drugi feature).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FireSnake ::

kanarin je izjavil:

Meni je dejansko fascinantno, da danes lahko kupiš nov model telefona že za 150€ (kakšen starejši model pa še za manj) in dobiš povsem spodoben telefon v vseh pogledih. V mislih imam predvsem Xiaomije. (mnogo)dražji modeli po mojem vedno težje upravičujejo svojo (pre)visoko ceno - so bolj prestiž kot dejanska potreba (da bi bili funkcionalno res toliko boljši). Će smo realni, dandanes noben nov telefon več ne "šteka" (beri: deluje tekoče), razlike pa so vedno manjše tudi pri fotografskem delu (beri: za res opazno razliko se praktično moraš stegnit v cenovni razred 1.000 € +). Tako da po mojem za nov telefon danes racionalno gledano res nima smisla dajati več kot 500 € (sam nisem še nikoli presegel 300 €).


Ko govorimo o telefonih je treba na pol delujoča kitajska jajca tipa Šaomi zaobiti.
Ko jaz vzamem telefon v roke, mora le-ta delovati.
Ne pa, da se je z njim treba ukvarjati
Komu se da, ok.
Še vseeno pa je to polizdelek. In dobra strojna oprema tega ne odtehta.

Eni svoj čas cenimo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: aborko ()

kanarin ::

Ta "jajca" od Šaomija bodo kmalu prehitela še Apple in se zasidrala kot 2 največji proizvajalec telefonov na svetu.

Tebi pa priporočam, da si tvoje frustracije zdraviš na primernejšemu kraju.

MrStein ::

McDonalds tudi veliko proda. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kanarin ::

Seveda, torej to pomeni, da je uspešen in da so ljudje zadovoljni z njihovo ponudbo. Menda pa noben nikogar ne sili, da hodi tam jest - ne pa v neko kvalitetno oz prestižno restavracijo.

FireSnake ::

kanarin je izjavil:

Ta "jajca" od Šaomija bodo kmalu prehitela še Apple in se zasidrala kot 2 največji proizvajalec telefonov na svetu.

Tebi pa priporočam, da si tvoje frustracije zdraviš na primernejšemu kraju.


Marketinški delež o kavaliteti pomeni: popolnoma nič. Kaj si želel povedati s tem?

Razumem, da si na ta jajca čustveno navezan, a to ne spremeni dejstva, da je to polizdelek.
Sem preizkusil, ne govorim na pamet. Ko tako preprosta stvar, kot je prenos podatkov ko potuješ med državami, crkne:
https://www.google.com/search?client=fi...
potem je jasno da govorimo o polizdelku (če mu sploh lahko rečemo polizdelek).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

leeon ::

kanarin je izjavil:

Ta "jajca" od Šaomija bodo kmalu prehitela še Apple in se zasidrala kot 2 največji proizvajalec telefonov na svetu.

Tebi pa priporočam, da si tvoje frustracije zdraviš na primernejšemu kraju.

na cesti je več clio kot Ferrarijev. iz tvoje logike sledi, da je clio boljši avto, kot Ferrari

kanarin ::

Kdo to trdi oz kje je to zapisano ? To je tvoja , ne moja logika. Jaz sem zapisal samo to ,da so ljudje očitno zadovoljni s Xiaomi telefoni - sicer jih ne bi tako množično kupovali. Isto lahko rečemo za Samsung in Apple, gre pa seveda za različen krog ljudi, različne želje in potrebe.

Še enkrat ponavljam - kdo komu preprečuje kupovati drage (logično da tudi kvalitetne) zadeve (beri:prestiž) ? Govor je samo o tem, kaj je iz golega racionalnega vidika (za veliko večino uporabnikov) smiselno kupovati, oz kje dobiš največ glede za svoj denar. Samo to.

kanarin ::

@FireSnake res zanimivo, da je toliko ljudi po vseh svetu (tudi pri nas vedno več) zadovoljni s temi kao "polizdelki". To pa je edino kar res šteje. Če tebi ne ustrezajo pač kupuj drugje - problem rešen in vsi zadovoljni.

Da pa bi bil čustveno navezan na en kos plastike - ah dej, bodi resen no. Pred Xiaomijem sem imel Samsunge in takrat si nisem predsatvljal da bi šel na "neke" kitajce. Nimam pa tudi zdaj nobenih težav če bi za naslednji telefon spet izbral Samsunga (ali kaj drugega). Pač izberem tisto, kar mi v določenem trenutku najbolj ustreza (cenovni vidik je tu precej pomemben, no bolje rečeno razmerje P/P).

xandros ::

Zanimiva izjava ustvarjalca Telegram-a:

Pavlov certainly didn't mince his words. In a public post on his Telegram channel, Durov called people who use an iPhone a "digital slave" to the company:

Apple is very efficient at pursuing their business model, which is based on selling overpriced, obsolete hardware to customers locked in their ecosystem.

He also criticized Apple's decision to disallow third-party app stores on the iPhone.

You are only allowed to use apps that Apple lets you install via their App Store, and you can only use Apple's iCloud to natively back up your data.

Durov's App Store comment echoes accusations that Fortnite maker Epic Games in its lawsuit has leveled against Apple. Epic is arguing that Apple is stifling competition and creativity by not allowing third-party stores on the iPhone.

aborko ::

Pomoje je bolj pri njemu problem, sem 99% da več potujem kot FireSnake, pa nikoli imel problemov s Xiaomi telefoni, no lažem... v Črni gori sem imel podatke in roaming izklopljen, pa so mi vseeno zaračunali par KB, ampak baje to ni od telefona odvisno. Tako kot je on googlal imajo ogromno problemov tudi iphoni: https://www.google.com/search?client=fi.... Pa to kar jst počnem na Xiaomi telefonih (dual apps, second space,..) bi rekel da kr zlorabljam telefon. So hrošči seveda, ampak ne ovirajo funkcionalnosti, tudi vsi ki jih poznam so uglavnem zelo zadovoljni s Xiaomi telefoni.

ressurection ::

FireSnake je izjavil:

kanarin je izjavil:

Meni je dejansko fascinantno, da danes lahko kupiš nov model telefona že za 150€ (kakšen starejši model pa še za manj) in dobiš povsem spodoben telefon v vseh pogledih. V mislih imam predvsem Xiaomije. (mnogo)dražji modeli po mojem vedno težje upravičujejo svojo (pre)visoko ceno - so bolj prestiž kot dejanska potreba (da bi bili funkcionalno res toliko boljši). Će smo realni, dandanes noben nov telefon več ne "šteka" (beri: deluje tekoče), razlike pa so vedno manjše tudi pri fotografskem delu (beri: za res opazno razliko se praktično moraš stegnit v cenovni razred 1.000 € +). Tako da po mojem za nov telefon danes racionalno gledano res nima smisla dajati več kot 500 € (sam nisem še nikoli presegel 300 €).


Ko govorimo o telefonih je treba na pol delujoča kitajska jajca tipa Šaomi zaobiti.
Ko jaz vzamem telefon v roke, mora le-ta delovati.
Ne pa, da se je z njim treba ukvarjati
Komu se da, ok.
Še vseeno pa je to polizdelek. In dobra strojna oprema tega ne odtehta.

Eni svoj čas cenimo.


Eni pa svoj denar LoL. Katere telefone pa predlagaš, če so samsungi no-go (hardware, reklame bloatware, ugly UI ipd.), iphoni so čist zapti v svoj sistem pa še bremzajo jih z updejti in ostalo, oneplusu manjka v kameri, sony je ful dober sam malo mu še fali (support time), prav tako asus in xiaomi nimajo dobrega UI-ja(skor isti problem k samsung)? Mogoče Pixel potem, k ma odličen software pa kamero? Aja sj res pixel ima pa kompromis na strojni opremi(manjši, kot nekateri zgoraj).

In na koncu si rečeš zakaj bi sploh hotu enega od dražjih telefonov če je itak skor ista stvar + še to da lohk flashas custom ROM (maš za 7 let mir) na OP-ja, xiaomi in ostale znamke, ki uporablajo open-source snapdragon čipe(razumem da se večino ljudi nebi znalo ukvarjati s tem). Ampak useeno ljudje menjajo telefone bolj pogosto na ene 2-3 leta, zato je pixel še najbolša opcija za tiste, ki so pripravljeni plačati malo več, ker je dober telefon out of the box brez komplikacij, brez slabih prednaloženih aplikacij in reklam. Dobiš redne posodobitve, odlično kamero in vredu baterijo. Xiaomi je pa prav tako odličen telefon, zato ker ponudi odlično strojno opremo za res ugodno ceno.
BTW upam da LeEco naredi dober comeback + še o sharpu se nekaj govori zadnje dni.

Upam, da ne prejmem preveč hejta :P To je samo moje mnenje, kakorkoli že vzameš.

FireSnake ::

@kanarin: če je nekdo pripravljen na kompromise, potem je to dober nakup. V tem se popolnoma strinjam.

@aborko: tvoje blodnje o 99% več potovanja. Daj zadrži take otročje zase, bo šlo? Nisem edini, ki je imel v tistem času probleme z roamingom in podatki (jaz sem imel v tistem časi Mi5). Še ena cvetka iz tistega časa: SMS ležeče. Kaj je to? :))
Meni ni sedel. Če ne bi obljubil, da ga bom podaril kolegici bi to sranje prelomil na pol.

@ressurection: sam sem imel Samsunge (zamerili zaradi njihove navlake), potem Sony (manjše verzije so imele enako dober hardver, kot večje, zato je zadeva letela). So se mi zamerili, ker kasneje niso več posodabljali.
Na koncu pristal na Pixlu.
Prej sem imel dvojko (se še valja v predalu, moram prodati).
Zdaj petko. Super zadovoljen s hitrostjo, osveževanjem zaslona in zaslonom do roba (zaslon do roba sem si res želel).
To, da je "manjši" (ja, za današnje razmere je Google pixel 5 just black mali) je zame plus.
Pri Pixlu se mi dopade, ker hitro dobiš posodobitve.
Malo manj se mi dopade to, da špijonirajo še bolj, kot ostali.
Vseeno upam, da ga bom imel par let (da bo preskok, ko bom zamenjal, spet velik).

"Hejt"? Zakaj že?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

broken/link ::

- samsungi so tudi s snapdragonom. hardware sploh ni slab, UI in bloatware so pa zelo pošlihtali v zadnjih letih
- iphone je pač iphone.
- oneplus slaba kamera? od kdaj pa to? in spet, o katerem oneplusu govorimo? ne morš primerjat telefona za 200eur in 800eur.
- o sonyju jaz nisem slišal že X let. tako da ne bom niti komentiral. v času malih xperij so pa bli zakon. potem pa ne vem, kaj se je z njimi zgodilo.
- Glede pixela ti dam prav. Vemo, da google stavi na software + kamero.
- snapdragon *NIMA* open-source čipov. nikol jih ni imel. to si po moje pomešal s tem, da je največ custom romov za snapdragon-based telefone, ampak ni to zaradi open-sourcea.

kaj je najboljše ni enoznačnega odgovora. odvisno kaj rabiš, kaj ti je pomembno, in kaj hočeš. Za nekoga bo OK telefon za 200eur, za drugega pa bo telefon za jurija premal.

ressurection ::

FireSnake je izjavil:

@kanarin: če je nekdo pripravljen na kompromise, potem je to dober nakup. V tem se popolnoma strinjam.

@aborko: tvoje blodnje o 99% več potovanja. Daj zadrži take otročje zase, bo šlo? Nisem edini, ki je imel v tistem času probleme z roamingom in podatki (jaz sem imel v tistem časi Mi5). Še ena cvetka iz tistega časa: SMS ležeče. Kaj je to? :))
Meni ni sedel. Če ne bi obljubil, da ga bom podaril kolegici bi to sranje prelomil na pol.

@ressurection: sam sem imel Samsunge (zamerili zaradi njihove navlake), potem Sony (manjše verzije so imele enako dober hardver, kot večje, zato je zadeva letela). So se mi zamerili, ker kasneje niso več posodabljali.
Na koncu pristal na Pixlu.
Prej sem imel dvojko (se še valja v predalu, moram prodati).
Zdaj petko. Super zadovoljen s hitrostjo, osveževanjem zaslona in zaslonom do roba (zaslon do roba sem si res želel).
To, da je "manjši" (ja, za današnje razmere je Google pixel 5 just black mali) je zame plus.
Pri Pixlu se mi dopade, ker hitro dobiš posodobitve.
Malo manj se mi dopade to, da špijonirajo še bolj, kot ostali.
Vseeno upam, da ga bom imel par let (da bo preskok, ko bom zamenjal, spet velik).

"Hejt"? Zakaj že?


Ok ta komentar je veliko bolj realen. Sony dela v zadnjem času visokokvalitetne telefone. Vsaj še en, ki mu samsung ni kul hehe. Pixel 5 je vredu je pa tudi malo na srečo kok ti bo zdržal(kot pri večini stvari). Meni je tud ful ušeč stock android, ker je ful clean pa lahk. Funkcij je manj sam jih jaz osebno več uporabljam. Drugače sem pa tud jaz gledu xiaomije ze leta 2014 ko je mi 4 vn pršu.

ressurection ::

broken/link je izjavil:

- samsungi so tudi s snapdragonom. hardware sploh ni slab, UI in bloatware so pa zelo pošlihtali v zadnjih letih
- iphone je pač iphone.
- oneplus slaba kamera? od kdaj pa to? in spet, o katerem oneplusu govorimo? ne morš primerjat telefona za 200eur in 800eur.
- o sonyju jaz nisem slišal že X let. tako da ne bom niti komentiral. v času malih xperij so pa bli zakon. potem pa ne vem, kaj se je z njimi zgodilo.
- Glede pixela ti dam prav. Vemo, da google stavi na software + kamero.
- snapdragon *NIMA* open-source čipov. nikol jih ni imel. to si po moje pomešal s tem, da je največ custom romov za snapdragon-based telefone, ampak ni to zaradi open-sourcea.

kaj je najboljše ni enoznačnega odgovora. odvisno kaj rabiš, kaj ti je pomembno, in kaj hočeš. Za nekoga bo OK telefon za 200eur, za drugega pa bo telefon za jurija premal.


-Ja keri samsungi? A serije, ki so slabo narjene pa s20fe 5G k pa pravjo, da ma neke probleme z amoledom.
-se strinjam
-nevem op9pro proti pixel 5, samsungu s21 recimo
-Sony-u upam da uspe, k so dobri telefoni bli in so
-Proti drugim čipom kot exynos, bionic, kirin, MT je kar precej open source. Fora je da delijo dost pomenbnih stvari za razvoj rom-ov (ker delajo čipe za večino telefonov), medtem ko je samsung zelo skrivnosten in rabijo reverse-inženirat celo stvar. A ja pa v US majo snapdragon usi samsungi sam glej ga zlomka, k se ne da bootloaderja odklent tako kot na eu verziji.

Drugače pa samsung je dobr telefon če kupiš premium verzije.

Drugače pa kupiš kar ti paše, saj je tvoj denar in veš kaj imaš rad.

Zgodovina sprememb…

aborko ::

@FireSnake: meni je roaming vedno delal na Xiaomi od 2014 ko sem bil na mi4 + bil sem v krajih katere ti še v sanjah po zemljevidu ne greš :) Pač povem, ko je govora o roamingu, ne rabiš biti zato užaljen. Tako da očitno je pri/v tebi problem, no sej taki tehnologije nevešči bolje, da ste na pixlih/iphonih. Pa še tam so problemi z roamingom baje sodeč po googlu. Edina kombinacija, ki bi lahko delala probleme je stara bob simka z starimi APN nastavitvami od simobila, tisto res moraš ročno vpisati, ampak to je bolj stvar izbire operaterja. No pa Telemach je 1x imel podobne probleme.
Ko rad googlaš evo ti za pixla problemi z roamingom: https://www.google.com/search?q=pixel+d...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

FireSnake ::

Ker si še vedno pameten in najedaš: si bil v Severni Koreji?
Nisi?
No, zdaj lahko utihneš s svojo samohvalo o tvojih potovanjih. Ker se ti sanja ne, kje vse smo bili ostali. Jaz lahko jutri umrem, pa sem potoval toliko, kot večina ostalih v celem življenju ne bo (pa s tem ne najedam v vsaki objavi - tudi sedaj ne bi omenil, če ne bi bil ti siten kot podrepna muha).

Če si bil trikrat v Bihaču še nisi videl celega sveta, veš? :))

In upam, da nisi dovolj neumen, da misliš, da kar koli ti napišeš lahko mene užali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

aborko ::

Kjerkoli sem bil, je roaming na Xiaomiju delal, večkrat sem bil totalno odvisen od telefona, pa me ni pustil na cedilu. Kje je torej problem? V telefonu (očitno ni, če meni dela) ali je morda v tebi? Že to da jemlješ roaming debato kot samohvalo se vidi, da si precej omejen v svojem razmišljanju. Če bi napisal malo več, argumentiral, bi mogoče prišli do rešitve tvojega "problema" z roamingom, tako pa me spominjaš na kakega starega čičota, ki ga je napredek povozil, pa samo jamra. Kdo je potem tukaj neumen? Btw težko se nasmejim, če stran ne dela. Opaziš vzorec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

FireSnake ::

Jac je imel, med drugim, probleme z roamingom.
Ne vem zakaj iz tega želiš povleči "višji cilj" pa, da sem bil jaz kriv.
Edino ta jajc je ob prehodu zaštekal.
Podal sem tudi vir, da moj problem ni bil osamljen.
Kaki argument bi ti rad?

Vzorec naj opisujem: pelješ se z avtom čez mejo (primer Grčija - Makedonija) in zadeva neha delat.
Reset, vse kar probaš - nič.

Zategadelj: polizdelek (če mu še malo oprostimo).
Ti pa lahko zadevo malikuješ še naprej, ti nihče ne brani.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

aborko ::

Podal sem tudi vir, da moj problem ni bil osamljen.
Kaki argument bi ti rad?

Kakšen vir pa? Dal si google iskanje...Jst sem podal za tabo še dva taka "vira", samo zamenjal sem v tvojem iskanju besedo xiaomi s iphone in drugič s pixel. Obakrat več vrnjenih rezultatov. Ok iphonov je več prodanih, zato tudi 5x več rezultatov, ampak da pa je pixlov več prodanih kot vseh xiaomijev pa ne verjamem...Očitno so to pogosti problemi tudi pri drugih telefonih in zelo verjetno ima znamka telefona bolj malo pri tem. Sicer bi vsi z Xiaomi imeli takšne probleme kaj misliš? Pa vemo, da jih nimajo.
Vzorec se je nanašal tudi na nedelovanje strani, ki jo imaš v podpisu...

FireSnake ::

Tvoja idiotska analogija: meni dela, tebi ne.
Problem je v tebi!

Moj vir je bil čisto kredibilen: tudi ostali so imeli enake probleme.
Tudi ljudje, ki sem jih poznal.
Kaj to, da si enako težavo iskal pri drugih telefonih? Nič!
Kakšno povezavo ima to s tem kar sem pisal? Popolnoma nobene!

Če ti izdelovalec teh jajc ne plačuje, da si njihov odvetnik (mimogrede, slabo ti gre) potem se mi smiliš.

Še to: imel sem ogromno različnih telefonov. Vse sem vzel iz škatle in začel uporabljati. Nobenih problemov! Samo ta jajc ni delal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kanarin ()

MrStein ::

1.) Problemi so z vsakih izdelkom. Če bi rad kdo primerjal statistike, naj objavi (verodostojne) statistike.
2.) Kar je v redu za Franceljna, ni vredu za Jožata. Eni kupujejo avto za 5000 EUR, drugi za 10, 15 ali 45 tisoč EUR. Ni "one size fits all".

In ne, dražji izdelek ni "isti a z znamko". Ker če bi bil, bi konkurenca naredila enak izdelek, ga prodajala po 20% nižji ceni in izrinila taprvega s trga. Pa se to ne zgodi. Niti približno. (mnenja fanboyev ne štejejo, čeprav so najbolj glasni)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Morientes ::

Je slučajno že kdo kupoval preko Etoren strani.
Ker zahtevanega telefona ni več na zalogi pri eu.mobileshop sem ga na eu.etoren najdu še za mal cenej in to v modri barvi. :)

Twixz ::

Odkar je Huawei šel stran od Googla (oziroma obratno, whatever :D) sem totalno izgubil stik z telefonijo.
Drugače Mate Series fan že leta (Mate 7, 9, 10 in zdaj 20 PRO) ampak ga EMŠO že je*e jaz sem pa zahteven uporabnik in mi telefon ki šteka gre na živce.

Torej kaj se splača kupit? Kupil bi novo. Gledal sem Note 20 Ultra ampak je že skoraj eno leto star in ne bom dal 1000€ za eno leto star telefon.

Budget do 1000€. Večji ekran. Baterija vsaj 4000 mAh (neki kot Mate 20 PRO) :)

link_up ::

Samo se Sony. Ostalo je drek. Ampak pri nas ga noben operater ne ponuja, ker so butli.
In and Out

m0LN4r ::

Kaj imate tezave s samsungi? Mam enga rabljenga A5 2017, se dela enako kot 2017, pa je budget telefon.

Note10 se vedno dela odlicne slike, kdor ne ve, pa se naj nauci slikat. Od tu naprej ni nekih bistvenih razlik.

Razlike so na Youtubu in ostalih tu nastetih internet strokovnjakov.

Kolega je menjal iz siamijev ali zopojev flagship, naceloma samsung hejter, ampak je na bolhi dobil zelo ugodno s20 ultra in je rekel, da to ne mores primerjat s ostalo navlako.

Nekako od Note10 naprej, se moras specificno vprasat, zakaj sploh rabim telefon.
Rabim S Pen? Potem Note.
Rabim boljso kamero kot Note10? Zakaj? Delam tako hude fotke s telefonom? Ali zato, ker nek tipac na youtubu dela neke primerjave robnih primerov in se glede na barvne prednastavitve LUT odloca, kaj je boljse in kaj ne? Ste se slisali za Photoshop in Lightroom express?

Rabis dober Zoom? Potem ves, da mimo novih ultra modelov ne mores.

Rabis za Instant VLOGE, live stream na lokacijah, bi rad v zivo cimvec.
- SAMSUNG directors view, to je to, sprobal in ni da ni

Rad bi tudi namesto wide tudi kdaj v ultrawide posnel 4k/60 ?
To zna S21 ultra, vsi ostali budget flasghipi so v ultrawide se vedno cappani na 30fps pa se ta ima, preverite sami na YT obcasen judder. Judder, kot ga je imel samsung v prerelease firmware pri 8k posnetkih.

Zdaj pa se povzetek blind testa: https://www.computerbase.de/2021-05/xia...
Galaxy S21 Ultra siegt bei Tag

Die mit Abstand meisten 1. Plätze bei Tag holt sich das Galaxy S21 Ultra (12), gefolgt vom Mi 11 Ultra (5) und iPhone 12 Pro Max (3). Die meisten 2. Plätze der Aufnahmen bei Tag entfallen eindeutig zugunsten des iPhone 12 Pro Max (13), gefolgt vom Galaxy S21 Ultra (5) und Mi 11 Ultra (2). Am häufigsten den 3. Platz bei Tageslicht belegt das Mi 11 Ultra (13), gefolgt vom iPhone 12 Pro Max (4) und Galaxy S21 Ultra (3).
iPhone 12 Pro Max siegt bei Nacht

In der Nacht rückt das iPhone 12 Pro Max mit den meisten 1. Plätzen (6) an die Spitze, es folgen Mi 11 Ultra (2) und Galaxy S21 Ultra (1). Am häufigsten den 2. Platz belegt das Mi 11 Ultra (5), gefolgt vom Galaxy S21 Ultra (3) und iPhone 12 Pro Max (1). Beim 3. Platz führt das Galaxy S21 Ultra (5) vor dem Mi 11 Ultra und iPhone 12 Pro Max, die gleichauf (2) liegen.
Dritter Platz für das Mi 11 Ultra

Das Galaxy S21 Ultra ist damit nach 1. Plätzen (12) und nach Gewichtung der Plätze (49 Punkte) der eindeutige Sieger bei Tag. Das Mi 11 Ultra würde gemessen nach mehr 1. Plätzen das iPhone 12 Pro Max schlagen, bildet zugleich aber viel häufiger das Schlusslicht. Mit Gewichtung versehen landet das iPhone 12 Pro Max (39 Punkte) vor dem Mi 11 Ultra (32 Punkte).
___________________________________

Zdaj pa list v roke, napisati kaj rabis, kaj ne rabis in to je to.
Tisto picajzlanje o kamerah je brezveze, vsake oci imajo svojega malarja, razlike v HWju so minimalne. V blind testu je sodelovalo ca. 2000 forumasev, taksnega kalibra kot so patroni tukaj.

Zdaj pa. Jaz za sebe vem, da bo naslednji telefon, moral imeti. Spen, ultrawide 4k/60, wide 8k/30 al 60 in seveda directors view 2.0, DEX in to je to.
Tiste z lupo opazne razlike med kamerami, ne odtehtajo zgoraj nastetih funkcij.

Kar se pa tice exynos in snappy verzij. Sem imel prerelease S20 z snappijem in exynosom. V praksi, ce ne pise gor, kateri je kateri, ne opazi zivi bog razlike. Pics or it didnt happen? One moment.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ressurection ::

Twixz je izjavil:

Odkar je Huawei šel stran od Googla (oziroma obratno, whatever :D) sem totalno izgubil stik z telefonijo.
Drugače Mate Series fan že leta (Mate 7, 9, 10 in zdaj 20 PRO) ampak ga EMŠO že je*e jaz sem pa zahteven uporabnik in mi telefon ki šteka gre na živce.

Torej kaj se splača kupit? Kupil bi novo. Gledal sem Note 20 Ultra ampak je že skoraj eno leto star in ne bom dal 1000€ za eno leto star telefon.

Budget do 1000€. Večji ekran. Baterija vsaj 4000 mAh (neki kot Mate 20 PRO) :)


MI11 in S21+, ni kaj dosti razlike med njima. Software je dost osebno mnenje oz. kaj imaš rajši. Je pa miui(xiaomi) bolj podoben emui(huawei) vsaj tako izkušnjo sem jaz imel in z 12.5 posodobitvijo je postal zelo stabilen (kar so rekli po forumih). One ui ma pa tudi svoje prednosti kot je dex. MI11 ma pa mal bol čip pa ekran, s21+ pa mogoče kamero sam to so zelo majhne razlike. Mi smo jih kopuvali iz kommdata k jih majo ceneje.

Twixz ::

Jah, pol bom pa Note 20 Ultra 5G nabavil. UI mora bit android, že zarad športnih rekvizitov ki jih uporabljam. :)

link_up ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj imate tezave s samsungi? Mam enga rabljenga A5 2017, se dela enako kot 2017, pa je budget telefon.

Note10 se vedno dela odlicne slike, kdor ne ve, pa se naj nauci slikat. Od tu naprej ni nekih bistvenih razlik.

Razlike so na Youtubu in ostalih tu nastetih internet strokovnjakov.

Kolega je menjal iz siamijev ali zopojev flagship, naceloma samsung hejter, ampak je na bolhi dobil zelo ugodno s20 ultra in je rekel, da to ne mores primerjat s ostalo navlako.

Nekako od Note10 naprej, se moras specificno vprasat, zakaj sploh rabim telefon.
Rabim S Pen? Potem Note.
Rabim boljso kamero kot Note10? Zakaj? Delam tako hude fotke s telefonom? Ali zato, ker nek tipac na youtubu dela neke primerjave robnih primerov in se glede na barvne prednastavitve LUT odloca, kaj je boljse in kaj ne? Ste se slisali za Photoshop in Lightroom express?

Rabis dober Zoom? Potem ves, da mimo novih ultra modelov ne mores.

Rabis za Instant VLOGE, live stream na lokacijah, bi rad v zivo cimvec.
- SAMSUNG directors view, to je to, sprobal in ni da ni

Rad bi tudi namesto wide tudi kdaj v ultrawide posnel 4k/60 ?
To zna S21 ultra, vsi ostali budget flasghipi so v ultrawide se vedno cappani na 30fps pa se ta ima, preverite sami na YT obcasen judder. Judder, kot ga je imel samsung v prerelease firmware pri 8k posnetkih.

Zdaj pa se povzetek blind testa: https://www.computerbase.de/2021-05/xia...
Galaxy S21 Ultra siegt bei Tag

Die mit Abstand meisten 1. Plätze bei Tag holt sich das Galaxy S21 Ultra (12), gefolgt vom Mi 11 Ultra (5) und iPhone 12 Pro Max (3). Die meisten 2. Plätze der Aufnahmen bei Tag entfallen eindeutig zugunsten des iPhone 12 Pro Max (13), gefolgt vom Galaxy S21 Ultra (5) und Mi 11 Ultra (2). Am häufigsten den 3. Platz bei Tageslicht belegt das Mi 11 Ultra (13), gefolgt vom iPhone 12 Pro Max (4) und Galaxy S21 Ultra (3).
iPhone 12 Pro Max siegt bei Nacht

In der Nacht rückt das iPhone 12 Pro Max mit den meisten 1. Plätzen (6) an die Spitze, es folgen Mi 11 Ultra (2) und Galaxy S21 Ultra (1). Am häufigsten den 2. Platz belegt das Mi 11 Ultra (5), gefolgt vom Galaxy S21 Ultra (3) und iPhone 12 Pro Max (1). Beim 3. Platz führt das Galaxy S21 Ultra (5) vor dem Mi 11 Ultra und iPhone 12 Pro Max, die gleichauf (2) liegen.
Dritter Platz für das Mi 11 Ultra

Das Galaxy S21 Ultra ist damit nach 1. Plätzen (12) und nach Gewichtung der Plätze (49 Punkte) der eindeutige Sieger bei Tag. Das Mi 11 Ultra würde gemessen nach mehr 1. Plätzen das iPhone 12 Pro Max schlagen, bildet zugleich aber viel häufiger das Schlusslicht. Mit Gewichtung versehen landet das iPhone 12 Pro Max (39 Punkte) vor dem Mi 11 Ultra (32 Punkte).
___________________________________

Zdaj pa list v roke, napisati kaj rabis, kaj ne rabis in to je to.
Tisto picajzlanje o kamerah je brezveze, vsake oci imajo svojega malarja, razlike v HWju so minimalne. V blind testu je sodelovalo ca. 2000 forumasev, taksnega kalibra kot so patroni tukaj.

Zdaj pa. Jaz za sebe vem, da bo naslednji telefon, moral imeti. Spen, ultrawide 4k/60, wide 8k/30 al 60 in seveda directors view 2.0, DEX in to je to.
Tiste z lupo opazne razlike med kamerami, ne odtehtajo zgoraj nastetih funkcij.

Kar se pa tice exynos in snappy verzij. Sem imel prerelease S20 z snappijem in exynosom. V praksi, ce ne pise gor, kateri je kateri, ne opazi zivi bog razlike. Pics or it didnt happen? One moment.


Kaj pa, ce bi MS za vsak version/security upgrade zahteval nov hardware? Zabluzili so in zato se kupi super hw(valda ne kitajca) in gor fura custom rom 5 let. Latest seveda...potem pa v nakup sodobnejsega, ce ne se kaki dve leti kasneje...
In and Out

m0LN4r ::

Pravim mam A5 2017 enga s custom romom in enga z orginal. Ne vidim prednosti custom roma za navadne uporabnike.
Celo dolocene built in stvari delajo na orginal Android 8.0.0 z SE 9.0 predvidljivejse.
Custom romi so stvar zgodovine, no vsaj pri samsungu niso potrebni za 99% ljudi.

Sm oblubu:



Zanimivo je tudi, da odkar imam Note10 na testu in FoldZ, se skozi cas funkcionalnost in UI sproti izboljsuje. Res nobenih pripomb.

Aja, kdor bi pa amazing macro fotke delal, pa mimo S21 Ultra ne mores it. To so svetlobna leta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::


;)
Ali bi lahko bile dolocene stvari boljse? Da. So dolocene stvari, pri konkurenci boljse? Da. Ampak overall, se za vsakega najde to kaj potrebuje. Boljse je pa velikokrat zelo stvar okusa.
Po mojem obcutku se pri Samsungu najde telefon za zahtevne in nezahtevne social media userje, najvecja razlika pa je, da se najde primeren model za skoraj vse starostne skupine.
Se ena zanimivost, ki jo marsikdo ne ve. Bundeswehr (vojska) uporablja Samsunge z Knox, ne pa chaomije pa shaomije...
#Note21Ultra
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::





Neki na hitr z bednim samsungom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

A110 ::

Govorimo o telefonu za 1200e. Kdor plača 1200e za dobre fotografije si naj raje kupi fotoaparat. Vsi ti sodobni flagshipi so velik nateg za svoj denar. Midrange ali morda celo ze budget telefoni (torej nekje do 500e) so daleč najboljša stvar za ceno. Pri tem samsungu dobiš za več kot 2x višjo ceno kaj? Polno nekih novosti,... ki jih večina niti ne rabi kaj šele dnevno uporablja. Samo da lahko prodajalci rečejo da je nekaj novega. Seveda je vsak gospdoar svojega denarja in naj dela z njim kar želi ampak 1200e za stvar ki ponuja zanemarljivo malenkot več od tiste za 500e (ali še manj) je neumnost. Sploh za hobi uporabo. In ja, samsung je zelo precenjen v svojem cenovnem razredu. Kitajčki in tudi kak picel ponujajo za isto ceno dosti več

Dimnik ::

Molnar ne fanboysaj z samsungom.....

Ni razlike med snapdragonom in exynosom, hahahaha....po 5=10min uporabe veš kateri čip imaš, ker bo z exyinosom telefon topel oz vroč, baterija pa tudi žalost, imam s20+ sranje,da ne govorim o hitrosti zapiranja aplikacij, dokler se ikona ne namesti na svoje mesto, lahko tapkaš tri dni po ekranu. Ni vreden tega denarja

m0LN4r ::

Zato pa sem zgoraj napisal, da se za vsakega nekaj najde in nisem govoril izkljucno o tem, da rabi vsak telefon za 1200.
Note10 stane tolko: https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...
S21Ultra tolko: https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...
Note 20 Ultra pa tolko: https://www.idealo.de/preisvergleich/Of...

Jaz si tudi nebi kupil nobenega za 1200.

Kitajčki in tudi kak picel ponujajo za isto ceno dosti več
Razen specifikacij na papirju, jaz nisem opazil teh "bistveno" vec pri uporabi. Sicer sem sosedi nabavil Xiaomi X3 Pro, ampak po 20ih minutah uporabe in drzanja v roki, ves da je to kitajcek, pa magari ima superduper specifikacije. Kaj sele cez eno leto in tisti IPS, mojbog. Jaz sem svojo kariero s kitajci zakljucil, pac tisti megaherci pa piksli pa ram pa nevemkaj, me niti na kratki rok niso prepricali.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Dimnik je izjavil:

Molnar ne fanboysaj z samsungom.....

Ni razlike med snapdragonom in exynosom, hahahaha....po 5=10min uporabe veš kateri čip imaš, ker bo z exyinosom telefon topel oz vroč, baterija pa tudi žalost, imam s20+ sranje,da ne govorim o hitrosti zapiranja aplikacij, dokler se ikona ne namesti na svoje mesto, lahko tapkaš tri dni po ekranu. Ni vreden tega denarja
No dej poslikaj mi oba o katerih govoris. Jaz sem snemal soncni vzhod 3 ure v 4k z hdr, nevem kaksne probleme mas. Verjetno si na internetu prebral in mislis, da drugi telefoni niso toplo, ko uporabljajo racunsko moc. Tudi snapdragon se lepo greje, da ne bos mislil, da se ne. Tudi odvisno od ohisja, koliko toplote prevaja koliko ne. Ti bi rad, da se toplota zadrzuje v telefonu? Ok.
No shit vecji telefon z 120hz porabi vec baterije, si nisi prebral opisa preden si kupil? Pa bi vzel S20 brez plus. Zapiranje aplikacij? Proper aplikacije se zapirajo enako hitro na telefonu za 400 in na telefonu za 700. Razlika je v hitrosti animacije zapiranja, seveda lahko to prilagodis, vklopi dev mode in lepo poisci pod nastavitvami.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dimnik ::

Daj ne bluzi, sem imel telefone z snapdragonom in kirin, noben se ne segreva niti približno toliko, nazadnje prodal p30pro in vzel sranje od samsunga, pa sem že pri s8+ rekel, da sem končal z samsungi, ti se kar tolaži z samsungom

Aja, nastavitev animacij ne pomaga nič, ker si je samsung tako zamislil..še vedno je treba počakat, da se ikona kao namesti, pri drugih telefonih tega ni

m0LN4r ::

Sej ni panike, ampak nas user feedback daje povsem drugacno sliko od tvoje. V povprecju ljudje iz menjave Huwijev na Samsung porocajo pozitivne izkusnje.
Saj itak, da ne mores narediti telefona, da je vsakemu picajlu ustrezen. To kar ti opisujes v niti enem feedbacku se nihce ni zapisal.
Daj ne bluzi, sem imel telefone z snapdragonom in kirin,
Jaz sem ti pa napisal, da kr tko vsepovprek primerjati zunanjo temperaturo ne mores. Jebiga, kot da govori clovek proti vetru.
Je temperatura pri 4k, 8k, h.264, h.265 ista pri snemanju? Ni? Aja?
A ima telefon s plastivnim ohisjem isto temperaturo, kot aluminij in steklo? Aja ne?

Jaz bi na tvojem mestu prodal S20+ in sel nazaj na p30pro, da bos vsaj lahko z mlacnim telefonom snemal juddery 4k.

Zakaj si si sploh kupil s20+, ce je p30pro tako super, bi ga obdrzal, se vedno lahko gres nazaj na boljse ane.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Dimnik ::

Eee molnar..... telefone menjavam pogosteje, tako da je v zadnjih 3-4letih šlo uhuhu telefonov čez roke, zato ne nakladaj

Sem napisal, da sem bil bedak in po letih še enkrat šel probat samsunga...no v glavnem bedak... saj bo v kratkem šel v prodajo

m0LN4r ::

Jaja dobro, potem pa vzames A71 namesto Note10, ker si na Note10 zazges prste A71 pa ima snapdragona, ki je ledeno mrzel xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sass628 ::

...just choose your poison people:))

Itak vsak posameznik kupuje telefon glede na svoje potrebe, ne obstaja "die beste" telefon...let that sink in.

scipascapa ::

Note10 kot XIAOMI NOTE 10 za 140-160€?

FireSnake ::

Dimnik je izjavil:

Eee molnar..... telefone menjavam pogosteje, tako da je v zadnjih 3-4letih šlo uhuhu telefonov čez roke, zato ne nakladaj

Sem napisal, da sem bil bedak in po letih še enkrat šel probat samsunga...no v glavnem bedak... saj bo v kratkem šel v prodajo


Zakaj bi bil bedak?
Ena izkušnja več!
To ti, v prihodnosti, lahko samo koristi.

To je podobno, kot hotelske sobe: vse moraš sprobat ... luksus, s perzijskimi preprogami in masažno kopeljo in srovšno, kjer te fedra od jogija pika v rebro.
In potem veš, kaj je OK in kaj ni.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Kodrnusa ::

Za mene oneplus najboljši telefon.. Edini minus je kamera (malo pomaga gcam).. še zmeraj ne dosega standard iphonih samsungov, huawei.. (govorim o top of the top line).. Drugače pa software, updati, odzivnost, custum romi... Ni da ni. Enostavnost odklepanja bootloadarja, rootanja (rabim za adaway).. Ne izgubis garancije ce rootas!
Zena flagshipa ce kupis preko aliexpress, bangood.. okol 500 , 550€... Sedaj so malo podrazili ampak se zmeraj pol cenejsi kot samsungi in iphoni.. Upam da zrihtajo kamero...
Drugace pa gledam da bi si kupil xiaomi mi 11 ultra, rootal, odstranil vso navlako in uzival v kameri... Sam mi se oneplus 7 še zmeraj leti kot sneta skira :)

m0LN4r ::

scipascapa je izjavil:

Note10 kot XIAOMI NOTE 10 za 140-160€?

Za candycrush gamerja bo tudi shaiomi note 10 dovolj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Rias Gremory ::

Se dobi kaj pametnega do cca. 200€? Lahko tudi rabljen.
Važno mi je, da je telefon bolj "rugged" oz. ima dobro ponudbo zaščitnih ovitkov, ker bo uporabljen na kolesu. Samo Androidi seveda.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

A110 ::

Rias Gremory je izjavil:

Se dobi kaj pametnega do cca. 200€? Lahko tudi rabljen.
Važno mi je, da je telefon bolj "rugged" oz. ima dobro ponudbo zaščitnih ovitkov, ker bo uporabljen na kolesu. Samo Androidi seveda.


Pixel 3a bi se verjetno moral dobiti za manj kot 250e
««
64 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021324 (2293) kanarin
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813268 (9941) toro69
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810153 (7900) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798089 (55968) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315681 (13905) boris82

Več podobnih tem