» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
53 / 91
»»

mtosev ::

Redmi note 9
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Nebomgabiksa ::

Dilema; ni sicer da gori voda.

Apple iPhone SE (2020) vs Samsung Galaxy S10e
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Razlike v ceni je 27€ (oba 128GB).
Trenutno imam starega SE, ker se takrat na Adroid nisem mogel navaditi. Iz tega vidika ima apple prvi plus.
Drugo je redno in dolgo posodabljanje oz. specifikacija drobovja. SE 2020 se bo posodabljal 100% še vsaj 4 leta. Drugi plus za apple.
Apple se brez dodanih aplikacij super znajde v poslovnem okolju (exchange). Tretji plus?
Potem pa se plusi na jabukovi strani na papirju nehajo...

Od aparata pričakujem
- prižgi in pozabi
- wifi6
- redna posodabljanja (vsaj 4 leta)
- dober fotoaparat
- še boljša baterija
- sync z uro (huawei in samsung)
- zaželeno tudi Qi polnjenje
- nekaj malega sporočilnih aplikacij (teams, viber...)

PrihajaNodi ::

SE 2020
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

OK.d ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Dilema; ni sicer da gori voda.

Apple iPhone SE (2020) vs Samsung Galaxy S10e
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Razlike v ceni je 27€ (oba 128GB).
Trenutno imam starega SE, ker se takrat na Adroid nisem mogel navaditi. Iz tega vidika ima apple prvi plus.
Drugo je redno in dolgo posodabljanje oz. specifikacija drobovja. SE 2020 se bo posodabljal 100% še vsaj 4 leta. Drugi plus za apple.
Apple se brez dodanih aplikacij super znajde v poslovnem okolju (exchange). Tretji plus?
Potem pa se plusi na jabukovi strani na papirju nehajo...

Od aparata pričakujem
- prižgi in pozabi
- wifi6
- redna posodabljanja (vsaj 4 leta)
- dober fotoaparat
- še boljša baterija
- sync z uro (huawei in samsung)
- zaželeno tudi Qi polnjenje
- nekaj malega sporočilnih aplikacij (teams, viber...)

Ja in kaj še čakaš?
LPOK.d

Nebomgabiksa ::

Čakam, da se javi kdo ki ima iphone SE 2020 in pove, da mu brez problema zdrži en dan normalne uporabe. Teh 1821 mAh me res skrbi... saj imam Qi polnilec doma in v službi, ampak na kakšnem izletu pa ne - in bi rad v objektiv ujel tudi sončni zahod :-)

mtosev ::

Kaj na iphone se reviewih ne piše kolk baterija zdrži?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PlayTheGame ::

Na GSM Areni je review za iPhone SE (2020) in 59h endurance ratinga bi bil zame totalen deal breaker (tudi sicer je baterija pod minusi). Ampak to je zgolj moje mnenje...

Na drugi strani me pri Samsungih generalno motijo njihova Exynos čipovja za EU trg, ena svetlih izjem je Galaxy S10 lite, ki ima tudi za EU snapdragona 855...
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

MrStein ::

mtosev je izjavil:

Kaj na iphone se reviewih ne piše kolk baterija zdrži?


So schafft es das Einsteiger-iPhone in unserem Labortest mit dauerhaft eingeschaltetem Display auf eine Laufzeit von 12:08 Stunden. Das sollte für jeden noch so langen Tag ohne Probleme ausreichen.

https://www.chip.de/test/Apple-iPhone-S...

Ter iz tega testa:
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

sm4rt4ss ::

Je kdo kaj naročeval iz Banggooda ali Gearbesta zadnje čase? Gre bp?

Za mojo partnerko se odločava med Redmi Note 9 Pro ali pa Mi 10 Lite, ki je ravnokar na voljo z EU ROM-om. Note 9 Pro 6/64 je na voljo pri nas za 299€, Mi 10 Lite 6/64 pa iz Banggooda za cca 315€ s poštnino.

Primerjava tukaj: https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Mi 10 Lite me mika, ker ima OLED panel in pa boljši proc (720G vs. 765G). Ma pa Note 9 Pro 64mp glavni senzor, medtem, ko ima Mi 10 Lite 48mp.

Killermode ::

sm4rt4ss je izjavil:

Je kdo kaj naročeval iz Banggooda ali Gearbesta zadnje čase? Gre bp?

Za mojo partnerko se odločava med Redmi Note 9 Pro ali pa Mi 10 Lite, ki je ravnokar na voljo z EU ROM-om. Note 9 Pro 6/64 je na voljo pri nas za 299EUR, Mi 10 Lite 6/64 pa iz Banggooda za cca 315EUR s poštnino.

Primerjava tukaj: https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Mi 10 Lite me mika, ker ima OLED panel in pa boljši proc (720G vs. 765G). Ma pa Note 9 Pro 64mp glavni senzor, medtem, ko ima Mi 10 Lite 48mp.

Dodaj še v primerjavo Mi Note 10 Lite.
Sam sem naročil 4 telefone na Banggood brez problema iz HK skladišč priority line EU

Zgodovina sprememb…

The Wiber ::

sm4rt4ss je izjavil:

Je kdo kaj naročeval iz Banggooda ali Gearbesta zadnje čase? Gre bp?

Za mojo partnerko se odločava med Redmi Note 9 Pro ali pa Mi 10 Lite, ki je ravnokar na voljo z EU ROM-om. Note 9 Pro 6/64 je na voljo pri nas za 299€, Mi 10 Lite 6/64 pa iz Banggooda za cca 315€ s poštnino.

Primerjava tukaj: https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Mi 10 Lite me mika, ker ima OLED panel in pa boljši proc (720G vs. 765G). Ma pa Note 9 Pro 64mp glavni senzor, medtem, ko ima Mi 10 Lite 48mp.


Če ti ni težko dati 20€ več za Mi 10 Lite, ga vzemi. 9-ka ima res kamero z več megapiksli, vendar je senzor na 10 Litu dosti boljši in s tem tudi fotografije, ki jih posname.

sm4rt4ss ::

Killermode je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Je kdo kaj naročeval iz Banggooda ali Gearbesta zadnje čase? Gre bp?

Za mojo partnerko se odločava med Redmi Note 9 Pro ali pa Mi 10 Lite, ki je ravnokar na voljo z EU ROM-om. Note 9 Pro 6/64 je na voljo pri nas za 299EUR, Mi 10 Lite 6/64 pa iz Banggooda za cca 315EUR s poštnino.

Primerjava tukaj: https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Mi 10 Lite me mika, ker ima OLED panel in pa boljši proc (720G vs. 765G). Ma pa Note 9 Pro 64mp glavni senzor, medtem, ko ima Mi 10 Lite 48mp.

Dodaj še v primerjavo Mi Note 10 Lite.
Sam sem naročil 4 telefone na Banggood brez problema iz HK skladišč priority line EU


Note 10 lite je no go zaradi curved zaslona. :D

Tudi med časom korone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

Killermode ::

Da tudi med časom korone. Tudi ostale stvari ne samo telefonov.

sm4rt4ss ::

Kul. Jaz še čakam iz GB enih par trakov za Amazfit GTR 47mm. Naročeni so bli 7.5. pa še ni niti shipped.

EDIT: U, eno je celo packed. :D

No sej jih štekam. Bo pač treba malo potrpet. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

Killermode ::

Naročanje izdelkov, ki so na zalogi ter večjih vrednosti ima verjetno pri njih malo prioritete.

1309976 ::

Za hčer iščem nov telefon. Katera je najboljša zadeva za pod 100 EUR?

Lp

facepalm ::

1309976 je izjavil:

Za hčer iščem nov telefon. Katera je najboljša zadeva za pod 100 EUR?

Lp

Pri low budget telefonih se lahko hitro opeces (prepocasen, zanic avtonomija, slab support).
Priporocam Xiaomi Redmi 8 za okoli 120-130€ iz EU (amazon.it/.es). Iz kitajske bi ga verjetno dobil za manj kot 100€.

mtosev ::

Jaz mam blackview a80pro za 122eur pa je čisto ok za ta denar.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pegaso ::

Pozdravljeni,

iPhone 5 je blizu konca, tipka domov je fuč;)
Ker nekaj nujno rabim, bi vzel Realme X2 za 300€
Ali je kaj boljšega za tak denar? Rabim pa čimprej, tako, da BG, GB odpadejo...
Hvala za odgovor.

jocoj ::

Xiaomi Mi Note 10 Lite dobiš za 300 EUR. Boljša kamera (sony senzor), bolj svetel zaslon. Realme X2 dobiš za precej manj kot 300 EUR.

pegaso ::

ok, hvala
Kje ga dobim za 300€ v SLO?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegaso ()

jocoj ::

V SLO seveda ne. Na aliju je iz Španije 265 EUR 64GB in 295 EUR 128 GB. Pride v tednu dni.

1309976 ::

facepalm je izjavil:

1309976 je izjavil:

Za hčer iščem nov telefon. Katera je najboljša zadeva za pod 100 EUR?

Lp

Pri low budget telefonih se lahko hitro opeces (prepocasen, zanic avtonomija, slab support).
Priporocam Xiaomi Redmi 8 za okoli 120-130€ iz EU (amazon.it/.es). Iz kitajske bi ga verjetno dobil za manj kot 100€.


Imaš mogoče kak Link, ker jaz jih pod 150 nisem našel.

Sem pa leto dni nazaj kupoval za sina (Kitajca, s kitajske) in je šlo skozi ok.
Je še vedno aktualna kakšna brezcarinska (brez dajatev) opcija pošiljanja?

Lp

jocoj ::

Nima smisla iz Kitajske naročevati. Dobiš iz EU za več ali manj podobno ceno v tednu dni brez vseh potencialnih stroškov.

Saj ti je na napisal. Na španskem amazonu ga imaš za 108 EUR + 6 EUR poštnina

https://www.amazon.es/gp/product/B07Z61...

Sicer ti pa priroročam, da se stegneš še za 50 EUR in vzameš kaj novejšega. Recimo Redmi note 9s.

DarwiN ::

Na BG imaš trenutno Redmi 9 za 141€ + 5€ dostava EU priority. (koda za omenjeni popust: BG6R9).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

1309976 ::

DarwiN je izjavil:

Na BG imaš trenutno Redmi 9 za 141€ + 5€ dostava EU priority. (koda za omenjeni popust: BG6R9).


Hvala za tole.

Lp

P.s.
Hvala tudi ostalim za odgovore.

jocoj ::

Pozabi na tole, ker ni na zalogi. To boš čakal tedne, da dobiš. Raje vzemi v EU, karkoli se boš že odločil.

buttcrack ::

Nov šiht, nov telefon, vaši predlogi)?

častijo do 400€, ostalo doplačam.

ožji izbor:
- iphone xs (+200)
- iphone 11 (+350)
- sgs 10 (+200)

Glede na to, da imam zadnjih x let bolj budget xiaomije (trenutno A1), se mi zdi idealna šansa za "polovično" ceno presedlat na bolj premium mašinco.

Opcija je tudi da izberem, nekaj cenejšega, šenkam ženi, sebi pa vzamem redmi 9s ali 9pro, 10 lite... Pač nekaj v rangu 300€.

tikitoki ::

PrihajaNodi je izjavil:

SE 2020


Ce nebi not vtaknili kriminalno slabe baterije, bi bil še zanimiva izbira.

Ashrack ::

Za tasco rabim telefon za do 200 evrov. Zdaj ima se dumb phone in hoce nek telefon na katere bo lahko gledala slike.

Kaj se priporoča?
....

mtosev ::

Redmi note 9s npr.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Killermode ::

sam je treba razumet, da je to res ogromen telefon, ki že v marsikatero torbico žensko ne paše več.
76.7 mm X 165.7 mm X 8.8 mm
narište si te dimenzije na papir.

mtosev ::

Odvisno kaj kdo hoče. Nič ni napisal kolk velikega hoče.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

aborko ::

9s je res malo višji, glede širine in debeline pa ni panike. Še vedno lepo zdrsne v žep normalnih (ne cargo) hlač. Da ne bi šel v žensko torbico je pa malo huda.

facepalm ::

Sej je za starejso gospo, katera trenutno uporablja se dumbphone, dovolj ze Redmi note 8T. Za moje pojme best buy v rangu 150€.

MrStein ::

tikitoki je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

SE 2020


Ce nebi not vtaknili kriminalno slabe baterije, bi bil še zanimiva izbira.

Kriminalno v primerjavi s čim? V primerjavi s konkurenco je namreč na enakem nivoju.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jesenican2 ::

Ashrack je izjavil:

Za tasco rabim telefon za do 200 evrov. Zdaj ima se dumb phone in hoce nek telefon na katere bo lahko gledala slike.

Kaj se priporoča?

Jaz sem tako lani kupoval za oceta, skoraj isti razlog. Vzel sem A2 Lite, zadovoljen. Razmisljaj le tako, da ce se "ne prime" pri uporabniku ni prevelik strosek da nato stoji v predalu.

IcyFox ::

Kaj priporočate za nekje 300€, do max 400€. Lahko pri Telemachu s paketom ŠE VEČ, ali pa iz katerekoli slovenske trgovine (npr. MiShop). Bi pa bil moj daily driver naslednje 2 leti, 3.5 mm jack zaželjen, ostalo ni tok važno. Hvala!

facepalm ::

IcyFox je izjavil:

Kaj priporočate za nekje 300€, do max 400€. Lahko pri Telemachu s paketom ŠE VEČ, ali pa iz katerekoli slovenske trgovine (npr. MiShop). Bi pa bil moj daily driver naslednje 2 leti, 3.5 mm jack zaželjen, ostalo ni tok važno. Hvala!

Kaksne imas potrebe/prioritete?
Za tak budget lahko dobis konkretnega Xiaomija, midrange Nokio, Pixel 3a (xl), iphone SE,...
Skratka, kar ti srce pozeli. Vse je odvisno od osebnih preferenc.

mtosev ::

Osebno bi priporočal phone, ki ima android one, če hoče do 3leta podprt phone.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

buttcrack ::

iSE baj bi imel 5 let podpore.

IcyFox ::

facepalm je izjavil:

IcyFox je izjavil:

Kaj priporočate za nekje 300€, do max 400€. Lahko pri Telemachu s paketom ŠE VEČ, ali pa iz katerekoli slovenske trgovine (npr. MiShop). Bi pa bil moj daily driver naslednje 2 leti, 3.5 mm jack zaželjen, ostalo ni tok važno. Hvala!

Kaksne imas potrebe/prioritete?
Za tak budget lahko dobis konkretnega Xiaomija, midrange Nokio, Pixel 3a (xl), iphone SE,...
Skratka, kar ti srce pozeli. Vse je odvisno od osebnih preferenc.

Predvsem da nima nekega laggy UI-ja, problemov s Play Storom in pa da ti dve leti dobro deluje (ne začne štekati po pov leta)... drugače pa Android, Apple ni opcija, glede znamke nimam preferenc (razen tega da bi se izognil Huaweiu če je možno). Povsem običajna vsakdanja uporaba, torej socialna omrežja, YouTube, pregledovanje kakih dokumentov, brskanje po spletu... kamera mi ni tok pomembna, velikost zaslona pa če je možno ne prevelika, da gre normalno v žep...

OK.d ::

Potem drugo kot iphone SE brezveze gledat.
LPOK.d

1309976 ::

Mogoče zna kdo povedati zakaj je telefon Redmi 9 tako redek oziroma zakaj je še težje najti kakšne dodatke zanj (steklo, zaščito za zadnji pokrov ipd.)?

Drugih verzij in dodatkov za njih je koliko hočeš, tole pa kot da je nekaj čisto drugega.


p.s.
Mah sem idiot, sem šele zdaj videl datum izida. NVM

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

IcyFox ::

OK.d je izjavil:

Potem drugo kot iphone SE brezveze gledat.

Apple ni opcija

d0rK ::

Razmišljam da bi ženi kupil nov telefon...

Zaprisežena applovka sicer tako da gledam predvsem SE 2020, ostalo je predrago za darilo. Lahko kdo pokomentira baterijo? Nekako je samo to deal breaker. Iger ne igra, youtube bolj malo, veliko na forumih in instagram.

Bo ok nakup? 128gb verzija. Kakšen predlog se kje ga dobiti najceneje? Telekom ima ful dobro ceno ampak nisem naročnik.

Anybody? :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

bigbundle ::

d0rK je izjavil:

Razmišljam da bi ženi kupil nov telefon...

Zaprisežena applovka sicer tako da gledam predvsem SE 2020, ostalo je predrago za darilo. Lahko kdo pokomentira baterijo? Nekako je samo to deal breaker. Iger ne igra, youtube bolj malo, veliko na forumih in instagram.

Bo ok nakup? 128gb verzija. Kakšen predlog se kje ga dobiti najceneje? Telekom ima ful dobro ceno ampak nisem naročnik.

Anybody? :|


baje pride iphone 12 najosnovnejši model 4G že za 550usd...

mirancar ::

sem dobro stestiral baterijo na novem iphone SE-ju in je ugotovitev isto kar so drugje po reviewih dobil
na kratko: standby je zelo shit, za browsanje, fb, istragram etc je "solidno" (ne pričakovat redmi 5000mah performance)
za moj usage je baterija overall malo slabša od starega se-ja (ko je bil nov) zaradi zelo slabega standby. ta nov pokur 7% čez noč, ta star je skuru 3-4% in to z malo manjšo baterijo. simpl predvajanje youtube-a pije priblizno enako ali malo več kot ta star (je pa precej večji zaslon...). predvajanje muzke z screen na off približno enako. browser po feelingu zdrži dlje in je opazno hitrej.

Apofis ::

Predlog za nov telefon do max 250eur v prosti prodaji? Nezahtevn uporabnik, nobenih igrc ipd. Želje kokrtok ok baterija+zaslon+fotoaparat,dober zvočnik!(ga kr velik nucam), pa po možnosti kej zaščite pred prahom (sploh pri foto leči). Do zdej sm mel huaweia p8lite, kakih 5 let star sam je ratal preeecej počasn, je pa mel vse kar nucam (predvsem vrhunski zvočnik)...no razn zanič baterije od samega začetka. Sicer bi ostal na huaweiu, sam vemo kako je zdej z googleplayom...lohk je kak drug kitajc. Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Apofis ()

tikitoki ::

Moto G7 power ne izgleda slabo za ceno.
««
53 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021328 (2297) kanarin
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813269 (9942) toro69
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810153 (7900) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798092 (55971) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315682 (13906) boris82

Več podobnih tem