» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
75 / 91
»»

DePalmo ::

S punco iščeva nov telefon za njo, je nezahtevna uporabnica ampak so vseeno želje dobre slike tudi v slabših pogojih ter da je telefon odziven. Zaslon okoli 6 inčen, cena do 300 eur. Trenutno ima Xiaomi Mi A2.

Jaz trga ne poznam, tako da bi bil vesel kakšnega predloga.

Gogo ::

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

m0LN4r ::

Pisejo samo o kolicini spomina, ne pa o hitrosti... hmmm
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ZveeZ ::

DePalmo je izjavil:

S punco iščeva nov telefon za njo, je nezahtevna uporabnica ampak so vseeno želje dobre slike tudi v slabših pogojih ter da je telefon odziven. Zaslon okoli 6 inčen, cena do 300 eur. Trenutno ima Xiaomi Mi A2.

Jaz trga ne poznam, tako da bi bil vesel kakšnega predloga.

Za ta cenovni rang bi ti predlagal nekaj v rangu oneplus nord, nord ce, nord 2. Ni pa 6" :)

broken/link ::

Samsung a52s je tudi opcija, o kateri se splača razmislit. Ampak večji kot 6'' in v SLO malenkost čez 300eur.

DePalmo ::

Gogo je izjavil:

Tole si preberi: https://www.kajkupiti.si/najboljsi-pame...

Hvala, sem našel kar sva iskala.

Zaphod_B75 ::

Kateri telefon naj vzamem v prosti prodaji za mamo (starost 70+), do zdaj uporabnica samsung-a . Uporaba: maili, banka, bluetooth, dual sim pa zeželjen je dober fotoaparat in dobra baterija.
Huawei ne pride v poštev, najraje Samsung ali Xiaomi. Za zraven še nek trpežen flip case ovitek ker ji včasih zleti po tleh.
Do 250€
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

m0LN4r ::

A52s 5G je v tujini 276
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zaphod_B75 ::

Hvala obema za predloge.
Zdaj pravi da bo verjetno vzela nekaj na naročnino pri t2 .
Poco X3 (ne pro) ima že žena in je preverjeno super telefon, medtem ko m4 še nisem mel možnosti sprobat.
Kakorkoli je do nakupa loči še dober teden dni, poročam kasneje :)
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

mat11 ::

Glede na leta, ji kupi podoben telefon se pravi Samsunga vprašanje pa kateri model. Bo najmanj privajanja.
mat

MrStein ::

Že pri istem telefonu se lahko z update dovolj spremeni, da začne kdo jamrat "zakaj je zdaj vse drugače"... :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zaphod_B75 ::

Sm hotu kupit poco x3 pro na linku ki ga je Anney poastal, pa ga ni na zalogi :|. Kerega samsunga torej, a A52s al kaj druzga ?
Itak ne rabi nekega overkill telefona, sam uporablja ga pa za vse. laptopa skorajda niti pogleda ne več, prejšnji Samsung ji je okoli 4 leta držal.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Han ::

A52s 5G ali A53 5G.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Zaphod_B75 ::

gledam še https://www.amazon.de/dp/B09QLDRMRW?tag... ne vem kaj je special DE version. da ne bo na neko naročnino zaklenjen aja vidim da ima Betriebssystem MIUI 12. 199€ je sicer dobra cena. Al pa če prek bol.com naročim x3.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Slayer69 ::

Gledam za novimi telefoni in bi prosil za pomoč... Trenutno imam Huawei p20 lite (za idejo v kakšnem rangu približno iščem).
Okvirne želje:
- cena tja do 300€ (lahko tudi več, če je upravičen razlog p/p)
- da ni prevelik/težek (p20 se mi je zdel ravno pravšnji, vendar malo več bi še šlo... verjetno tja do 6,5" saj manj se mi zdi se že težko dobi)
- NFC in fingerprint, ter da delajo vse te bančne aplikacije (torej huawei verjetno odpade zaradi OSa?)
- solidna kamera
- čim manj bloatwarea oz da pač deluje tekoče... včasih odigram tudi kako igro, vendar to ni prioriteta

Trenutno sta mi na radar padla:
Xiaomi 11 Lite 5G NE, 8/128GB (cca 300€ v slo)
Samsung Galaxy A52s 5G, 6GB/128GB (cca 330€ v slo)

Kaj menite?

mancini ::

Ce imas gotovino kupis nov se zapakiran tel na bolhi ali marketplacu, jaz sem pred 1 mesecem kupil moji A52 5g za 230

Slayer69 ::

Imam, tako da to ni problem, vendar kolikor sem gledal trenutno ni neke dobre ponudbe (vsaj za ta 2 modela) .. cca 30e ceneje za malo rabljen (torej ne nov z zapakiran), kar pa mi niti ni vredno. Če kdo vidi kje kak dober deal pa se priporočam za info.

Drugače pa trenutno bi se raje najprej fokusiral kaj sploh kupiti =)

ZveeZ ::

Zaphod_B75 je izjavil:

gledam še https://www.amazon.de/dp/B09QLDRMRW?tag... ne vem kaj je special DE version. da ne bo na neko naročnino zaklenjen aja vidim da ima Betriebssystem MIUI 12. 199€ je sicer dobra cena. Al pa če prek bol.com naročim x3.

Premisli tudi o redmi note 10s, predvsem zaradi obcutno svetlejsega ekrana. Nima pa 5g.
Je cca 180€/170€ 6gb/4gb ram.

Slayer69 je izjavil:

Imam, tako da to ni problem, vendar kolikor sem gledal trenutno ni neke dobre ponudbe (vsaj za ta 2 modela) .. cca 30e ceneje za malo rabljen (torej ne nov z zapakiran), kar pa mi niti ni vredno. Če kdo vidi kje kak dober deal pa se priporočam za info.

Drugače pa trenutno bi se raje najprej fokusiral kaj sploh kupiti =)

1+ nord 2 8/128gb v akciji za 330€
https://www.amazon.it/OnePlus-Smartphon...

Za ta denar, ne verjamem da bos dobil kaj bolj primernega tvojim zeljam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

tikitoki ::

Kaj pa menite o realme X50 Pro? JE vredno dati 100 EUR vec v primerjavi s kaksnim Xiaomi X4 pro ali pa Mi lite 11 5G?

Egidij88 ::

Ne. M4 Pro 5G z 6gb rama dobis ze za 200EUR.

https://www.kajkupiti.si/telefoni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Slayer69 ::

Kakšne pa imate kaj izkušnje s kupovanjem iz tujine? Predvsem morebitno uveljavljanje garancije (ali se da uveljavljati pri našem pooblaščenem servisu ali je treba pošiljati nazaj kjer si kupil)? Kako je npr pri Amazonu (tisti link za Nord 2 recimo), koliko je tam sploh garancije, nikjer ne najdem... torej samo splošna 1 leto?

ZveeZ ::

Slayer69 je izjavil:

Kakšne pa imate kaj izkušnje s kupovanjem iz tujine? Predvsem morebitno uveljavljanje garancije (ali se da uveljavljati pri našem pooblaščenem servisu ali je treba pošiljati nazaj kjer si kupil)? Kako je npr pri Amazonu (tisti link za Nord 2 recimo), koliko je tam sploh garancije, nikjer ne najdem... torej samo splošna 1 leto?

Tisti nord2 ima 2 leti garancije. Kar se tice uveljavljanja garancije ali vracila izdelka v roku 30 dni (ce ti ne ustreza), pa so neprimerljivo bolj ustrezljivi (ne komplicirajo), kakor nasi trgovci.

Slayer69 ::

To za hitro vračilo, če kaj ni ok vem, da sploh ni problem (imam tudi jaz samo pozitivne izkušnje z Amazonom). Bolj me je zanimalo glede garancije... Mogoče še čisto splošno: kje pa se to vidi koliko garancije ima nek izdelek na Amazonu (ne najdem)? Tudi npr na Mindfactory nikoli ne vem kako je s to garancijo :/

ZveeZ ::

Hypathia ::

Iščemo en simpl telefon za enostavnega uporabnika v rangu 100-200 evrov, ki bo na kartico. Za klice, pa mal po FB pobrskat, kako fotko naredit...

Gledam na spletni strani Bigbanga, v tem cenovnem razredu je dosti telefonov Wiko, Blackview... kaj so to za ene znamke, solidne ali navadna jajca in je bolje vzeti kako bolj preizkušeno ala Xiaomi, Samsung?

Ali bi bilo za te potrebe dovolj 3/64GB ali mora biti več?

Kako mnenje in nasvet bi bila dobrodošla.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

ZveeZ ::

Hypathia je izjavil:

Iščemo en simpl telefon za enostavnega uporabnika v rangu 100-200 evrov, ki bo na kartico. Za klice, pa mal po FB pobrskat, kako fotko naredit...

Gledam na spletni strani Bigbanga, v tem cenovnem razredu je dosti telefonov Wiko, Blackview... kaj so to za ene znamke, solidne ali navadna jajca in je bolje vzeti kako bolj preizkušeno ala Xiaomi, Samsung?

Ali bi bilo za te potrebe dovolj 3/64GB ali mora biti več?

Kako mnenje in nasvet bi bila dobrodošla.

Nekako sem se vedno mnenja, da pod 200€, "kraljuje" Xiaomi.
3/64gb naj bi bilo dovolj, od viska rama pa ne boli glava (priporocam vsaj 4gb).
Slo cen ne spremljam, predvidevam pa, da bi za 200€ morala dobiti kaksen "redmi note 10s".

sfaljk ::

Mislim, da je v Slo za ta denar to to.
https://www.enaa.com/pametni-telefoni/x...

(ne rata mi dat hyperlinka)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sfaljk ()

innerspace ::

Kupujem sodoben telefon, trenutno mi umira star Sony X Compact, ki bi sicer se delal a potrebujem zmogljivejsi in rahlo vecji format.
Gledam Realme GT Master Edition(6/128) in Xiaomi 11T(8/256) ter Redmi Note 11(6/128).
Imel sem vezavo na A1, gledam ce bi se spet vezal 2 leti, pri trenutni ponudbi dobim GTja za 260 ali Mi 11T za 360€(paket MidiMIO).

Ali bi mi priporocili kateri drugi telefon, recimo kak PlusOne ali kaj drugega? Cenovni razpon 300-400€.

Hvala
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

robo125 ::

sfaljk je izjavil:

Mislim, da je v Slo za ta denar to to.
https://www.enaa.com/pametni-telefoni/x...

(ne rata mi dat hyperlinka)


je to približno isto (malo boljši procesor in malo slabša kamera)?
https://www.enaa.com/pametni-telefoni/o...

https://www.notebookcheck.net/Oppo-A54-...
https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-Re...

wcpapir ::

Iščem kitajca ki bo nadomestil Galaxy s20 ultra.

Poco x4 ima slabo kamero, je kaj drugega boljsega? Tam do 400eur.

OK.d ::

Si pa optimist, da boš za 400€ našel zamenjavo za s20 ultro.
LPOK.d

MrStein ::

Ah daj no, tam samo znamko plačaš!

(sorry, ampak ta izjava se marsikje sliši)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Twixz ::

wcpapir je izjavil:

Iščem kitajca ki bo nadomestil Galaxy s20 ultra.

Poco x4 ima slabo kamero, je kaj drugega boljsega? Tam do 400eur.


Nope, sam sem prešaltal iz Mate 20 PRO na F3 POCO, grozna razlika.

BTW. A ima kdo že Xiaomi 12 PRO pa kak feedback poda o tem telefonu?

wcpapir ::

OK.d je izjavil:

Si pa optimist, da boš za 400€ našel zamenjavo za s20 ultro.

Jah gledam ja v bistvu je samo kamera problem druge zadeve mi niso toliko pomembne.

Problem imam samo da se mi 5000mah na samsungu izprazni dosti prej kot naprimer se mi je na rn10pro, je pa res kamera ubijalska proti redmiju. Ampak xiaomi baterije držijo dlje.

Drug problem imam pa s SD karticami zato bi menjal, porabljam veliko prostora in imam 128gb verzijo, SD kartica pa mi od časa do časa zataji. Sem kupil novo in se je ponovno pojavil problem da naenkrat izgine in jo je treba na novo vpenjat...zato bi potreboval 256GB telefon z dobro kamero.

Motion ::

wcpapir je izjavil:

OK.d je izjavil:

Si pa optimist, da boš za 400€ našel zamenjavo za s20 ultro.

Jah gledam ja v bistvu je samo kamera problem druge zadeve mi niso toliko pomembne.

Problem imam samo da se mi 5000mah na samsungu izprazni dosti prej kot naprimer se mi je na rn10pro, je pa res kamera ubijalska proti redmiju. Ampak xiaomi baterije držijo dlje.

Drug problem imam pa s SD karticami zato bi menjal, porabljam veliko prostora in imam 128gb verzijo, SD kartica pa mi od časa do časa zataji. Sem kupil novo in se je ponovno pojavil problem da naenkrat izgine in jo je treba na novo vpenjat...zato bi potreboval 256GB telefon z dobro kamero.

Baterije niso boljše na rn10pro, le dosti manj pozrešen hardware mora napajat. Pač naprimer bolj kot je procesor močan več energije pokuri.

m0LN4r ::

@wcpapir
Resitev pri tebi je, da kupis cim bolj pocasen telefon z cim vecjo baterijo. Pa ekran naj bo cim manjsi in kamere cim bolj slabe, da minimaliziras porabo. Manj featurjev manjsa poraba.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

link_up ::

A je ze kaj boljsega od Sony 1 III?
In and Out

wcpapir ::

m0LN4r je izjavil:

@wcpapir
Resitev pri tebi je, da kupis cim bolj pocasen telefon z cim vecjo baterijo. Pa ekran naj bo cim manjsi in kamere cim bolj slabe, da minimaliziras porabo. Manj featurjev manjsa poraba.

Kupil iphone 13 k sreci zadrzal 20ultra, ker ima ip13 crap kamero, se vwdno iscem nadomestek.

Od iphona zmaga samo baterija ki zdrzi dan in pol ozemanja, ljub temu da je razmeroma majhne kapacitete.

Jerry000 ::

Kateri mobi mislite da je overall dober in glede foto, Galaxy S22 ali Pixel 6? + Kje se lahko najceneje dobi te naprave (rabljeno ali novo)

m0LN4r ::

wcpapir je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

@wcpapir
Resitev pri tebi je, da kupis cim bolj pocasen telefon z cim vecjo baterijo. Pa ekran naj bo cim manjsi in kamere cim bolj slabe, da minimaliziras porabo. Manj featurjev manjsa poraba.

Kupil iphone 13 k sreci zadrzal 20ultra, ker ima ip13 crap kamero, se vwdno iscem nadomestek.

Od iphona zmaga samo baterija ki zdrzi dan in pol ozemanja, ljub temu da je razmeroma majhne kapacitete.

Bemu no, nek kompromis bos moral najt. Al zmogljivost ali baterija. Kot da bi sanjal o 5L porabi, rad bi pa imel GTIja.
Kaj pa S21FE? Je 6,4" in ima 4500mah baterijo, zeni zdrzi 2-3 dni zdaj ko je uteceno in nima brezveznih aplikacij v ozadji.
5G, 120Hz, 4K snemanje, to ti bo pozrlo baterijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Jerry000 je izjavil:

Kateri mobi mislite da je overall dober in glede foto, Galaxy S22 ali Pixel 6? + Kje se lahko najceneje dobi te naprave (rabljeno ali novo)
Cisto odvisno kaj bi rad. Na grobo, pixlova glavna kamera je boljsa. Ostale kamere pa ma samsung boljse (ultrawide, tele). Na pixlu imas bolj nevtralne slike, samsung ti jih bolj nasici (insta, fb, tikitoki). S22 lahko snema 4K/60fps z wide in ultrawide. Pixel pa samo z glavno kamero.
S22 ima hitrejsi memory in storage. Pixel 6 je v tujini ca. 550€ - S22 je 200eur vec.
Glede slik tezko reces kdo je boljsi ali slabsi, ker je ze tolko filtrov in obdelave gori, da je na koncu stvar okusa. Na enem bo trava bolj zelena, na drugem pa tulipani bolj rdeci.

Jerry000 je izjavil:

Kateri mobi mislite da je overall dober in glede foto, Galaxy S22 ali Pixel 6? + Kje se lahko najceneje dobi te naprave (rabljeno ali novo)

Ce znas slikat in obdelat fotke, lahko privarcujes z S21 FE 5G
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Jerry000 ::

m0LN4r je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Kateri mobi mislite da je overall dober in glede foto, Galaxy S22 ali Pixel 6? + Kje se lahko najceneje dobi te naprave (rabljeno ali novo)
Cisto odvisno kaj bi rad. Na grobo, pixlova glavna kamera je boljsa. Ostale kamere pa ma samsung boljse (ultrawide, tele). Na pixlu imas bolj nevtralne slike, samsung ti jih bolj nasici (insta, fb, tikitoki). S22 lahko snema 4K/60fps z wide in ultrawide. Pixel pa samo z glavno kamero.
S22 ima hitrejsi memory in storage. Pixel 6 je v tujini ca. 550€ - S22 je 200eur vec.
Glede slik tezko reces kdo je boljsi ali slabsi, ker je ze tolko filtrov in obdelave gori, da je na koncu stvar okusa. Na enem bo trava bolj zelena, na drugem pa tulipani bolj rdeci.

Jerry000 je izjavil:

Kateri mobi mislite da je overall dober in glede foto, Galaxy S22 ali Pixel 6? + Kje se lahko najceneje dobi te naprave (rabljeno ali novo)

Ce znas slikat in obdelat fotke, lahko privarcujes z S21 FE 5G

To sem slišal da samsung saturira slike, pa je kakšna nastavitev da ohrani bolj naravne barve? Ker to ima Pixel 2XL da sem lahko izbral saturirane ali natural barve.
Me pa zanima za S21 FE, tale FE oznaka, to je slabši model kot S21 kajne? Sem tudi S21 že gledal in se pozna v ceni. Pri Pixel me samo moti da ni manjše različice, je samo velik

m0LN4r ::

Odvisno kaj je za tebe slabse, to sta dva razlicna telefona pac. Navadite se gledati na stvar, da so stvari razlicne, ne pa slabse in boljse v podobnem cenovnem rangu.
pa je kakšna nastavitev da ohrani bolj naravne barve?
Imas PRO-Mode, ampak treba znat znjim delat. Druga opcija je da izklopis pri slikah HDR, ampak osebno se s tem nisem igral, ker stvar ni moteca. Pac "naravno" lahko za nekoga pomeni "obicno"
Med S21 FE in S21 je spet cenovna luknja, vecja kot med S21 in S22. S21 je brezveze, ker S22 stane malenkost vec. To pa je ze cenovni razred Pixel 6 Pro, ki je zmagal na Computerbase blind testu bralcev.
Ce mislis slikat pretezno z glavno kamero in te ostalo bolj malo zanima vzames Pixel.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ZveeZ ::

Ce gledamo zgolj kamero.. a nima S20FE enake kamere kot s21FE za cca 100€ manj?
Za cca 350€ (amazon), se mi zdi s20fe boljsi p/p.

m0LN4r ::

Naceloma ja, samo jaz nebi vzel, ker je 2 leti starejsi model pa se procesor je mal slabsi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Morison ::

m0LN4r je izjavil:

Odvisno kaj je za tebe slabse, to sta dva razlicna telefona pac. Navadite se gledati na stvar, da so stvari razlicne, ne pa slabse in boljse v podobnem cenovnem rangu.
pa je kakšna nastavitev da ohrani bolj naravne barve?
Imas PRO-Mode, ampak treba znat znjim delat. Druga opcija je da izklopis pri slikah HDR, ampak osebno se s tem nisem igral, ker stvar ni moteca. Pac "naravno" lahko za nekoga pomeni "obicno"
Med S21 FE in S21 je spet cenovna luknja, vecja kot med S21 in S22. S21 je brezveze, ker S22 stane malenkost vec. To pa je ze cenovni razred Pixel 6 Pro, ki je zmagal na Computerbase blind testu bralcev.
Ce mislis slikat pretezno z glavno kamero in te ostalo bolj malo zanima vzames Pixel.


No jaz sem tudi pred dilemo. Za našo iščem zamenjavo. Trenutno na P30 Pro, ki sploh ŠE ni tako slab, toda po cca 2 letih počasi zrel za kaj novejšega. Kaj torej S22+ ali S21 FE ali S22...
Njej itak pomembna edino "velikost":))

tikitoki ::

Z Amazona sem narocil telefon in dobil prazno skatlo :S. Mamu jim....

Anney ::

Vsaj crknil ti nebo.:))
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

tikitoki ::

Kaksno oljasanje. Prokleti peki.
««
75 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186633200943 (3594) kanarin
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021621 (2590) kanarin
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810347 (8094) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798938 (56817) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315902 (14126) boris82

Več podobnih tem