» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
22 / 91
»»

SumTingWong ::

Oneplus one ne kupuj, je le prestara zadeva. Za tiste case pa je bil kul.

Ali pa mogoce Lenovo Moto G4 Plus? Zelo hvalijo mobitel.

Infusion ::

Jaz ti definitivno priporočam Xiaomijeve telefone, mojim prijateljem in družini sem jih zrihtal in vsem delajo brez zatikanj in problemov. Na žalost od 200EUR naprej ranga ne poznam najbolje, vem pa da je že Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime huda mašina za cca. 190EUR. Odličen bang/buck.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

Excavator ::

Xiaomi dobiš tudi pri nas ali samo tujina? Ima kdo iskušnje z 5X?

mtosev ::

enaa ima xiamoije
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BorutK-73 ::

Excavator ::

Še vedno premlevam, če se splača vzet ta kitajski xiaomi, je res tako kvaliteten? Drži tudi par let da ne šteka?

Han ::

Če se ga ne da nadgradit na Android 6.0.1, po moje ni vreden nakupa.

Excavator ::

Saj to me ravno skrbi, nexus pa ima offical update pa še po obrokih ga lahko vzamem..ima kdo kakšno idejo zakaj ga ne bi vzel?

Excavator ::

http://www.enaa.com/oddelki/telefonija/...

android 6.0, meni je samo angleški, to ni težava..

vilonja ::

No glej updati naj te ne skrbijo.

RN3 Pro s snappyem ima podpore kolikor hočeš, kar se tiče romov.

Zdaj trenutno sem že en teden na offical cm13 baziran na 6.0.1 androidu.

Sem skoraj prepričan, da pride kmalu tudi official cm14 android 7.0.

Cm13 je zelo stabilen, v enem tednu nisem opazil še nobenega buga.
Prej sem bil par mesecev na xiaomi.eu weekly romu.
A to ni bilo zame. Vsak teden sem gledal kaj je novega prišlo in updatal telefon, pa še mi ni katera stvar delala tako kot sem hotel, kar nekaj težav sem imel z baterijo.

Zdaj sem pa na cm13 ter radon kernelu. Ter kamero sem flashal snapdragon camera.

Pros:
-Ni mi treba telefona vsak teden posodabljati.
-stock android experience
-opažam da je ram managememt boljši
-multi-tasking je hitrejši

Prav vsakemu bi priporočal, da morda proba tole kombinacijo, cm13 in radon kernel.

Je pa res fino, ker ima RN3 4000mAh baterijo. Če si heavy user z nuxus 5x baterijo ne boš prišel skozi dan, ko z RN3 boš.

Excavator ::

Baterija je kar pomembna...kaj pa cons tega rn3-ja? Torej enega izmed teh dveh v linkih?
Nato flasham gor cm13/14 oz. po želji...

https://www.mimovrste.com/gsm-telefoni/...
http://www.enaa.com/oddelki/telefonija/...

Torej predlagate RN3 PRO namesto Mi5?

Zgodovina sprememb…

Han ::

Excavator ::

Sem ze gledal ogromno tega, sprasujem kaj predlagate se ostali :)

Dimnik ::

Ti napišem moj primer. Imam rn3 3/32 in sem hotel kupit mi5 ampak odvisno kaj potrebuješ...močno baterijo in večji ekran, potem rn3, če manjši ekran in slabšo baterijo mi5...sam sem svojega rn3 dal hćerki in glih malo prej dobil še enga rn3 za sebe, mi5 nisem vzel zaradi manjšega ekrana in baterije, ker v hitrosti ni razlike, včasih rn3 deluje hitreje od mi5, v kameri pa tudi ni velike razlike....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Excavator ::

Torej vzamem kar rn3 pro 3/32, še pridem ceneje skozi..
Kateri rom pa dajo gor pri enaa, če si tam nabavil?

Kako pa spravim gor android 6, če piše na enaa da pride z 5.1.1?
Flasham CM ali najprej android 6 in nato cm?

Zgodovina sprememb…

Infusion ::

Glej da vzameš Redmi Note 3 Pro Prime , je izboljšan od normalnega Pro-ja.

https://www.aliexpress.com/store/produc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

Excavator ::

Infusion je izjavil:

Glej da vzameš Redmi Note 3 Pro Prime , je izboljšan od normalnega Pro-ja.

https://www.aliexpress.com/store/produc...


To pa imajo samo v tujini :/
Trustworthy seller? Problem nastopi pri plačilu, saj imam na paypal vezan bank account, kartice ne želim povezati..
Imajo to kje pri nas?

A niso samo PRO in PRIME, ne PRO PRIME?

Zgodovina sprememb…

Infusion ::

Aja ti hočeš kupit telefon v Sloveniji? Top One drugače pošilja k nam in ne plačaš nič carine (moraš izbrat DHL). Ja je trustworthy seller, sem naročil že 3 telefone pri njih, vedno prišlo v manj kot dveh tednih in vse OK. Pri nas ne najdem Prime-ov, samo normalne Note 3 Pro.

Saj ne vem, mogoče se motim in je Prime samo 3rd party ime ki ga uporabljajo nekatere strani, ubistvu je to verjetno isti kakor Note 3 Pro.

Edit: PRO Prime je očitno naziv za verzije z 32GB ROM-A in 3GB RAMa, v primerjavi samo s PRO-jem ki je 16GB ROM in 2GB RAMa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

Excavator ::

Aha, razumem...
Aliexpress po novem podpira bank transfer? Nimajo pa ga v črni barvi, npr. tukaj pa je
ta pro prime v črni če prav razumem? http://www.enaa.com/oddelki/telefonija/...

Dimnik ::

Prvega redmi note3 pro prime je 3/32 sem kupil pri topone, drugega ki je danes prišel pa na efox, imajo črnega za 160e plus 15e german ekspes minus popust na kodo in me je prišel 170e brez carine.prišel pa v 13 dneh z vikendom vmes

Sem pogledal link...haha 300e pa to ne moreš verjet, z kitajske dobiš za to že mi5 pa še ti ostane...lahko pa pogledaš na grossoshop, tam so malo dražji cca 200e in dve leti garancije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Excavator ::

Sem vzel preko topone, z bančnim nakazilom.
telefon+tempered glass+poštnina me pride cca 200e, je pač bele barve, gre se mi, da je možno plačati z bančnim nakazilom, kaj pri efoxu ni možno..

EDIT: Sem ugotovil, da na efoxu tudi gre z nakazilom...je varno, berem neke reviewe trgovine in nič kaj dobrega ne pišejo..

Excavator ::

Je tole ok ali je kak fake? http://www.efox-shop.com/xiaomi-red-ric...

scipascapa ::

ok.

Infusion ::

Excavator je izjavil:

Sem vzel preko topone, z bančnim nakazilom.
telefon+tempered glass+poštnina me pride cca 200e, je pač bele barve, gre se mi, da je možno plačati z bančnim nakazilom, kaj pri efoxu ni možno..

EDIT: Sem ugotovil, da na efoxu tudi gre z nakazilom...je varno, berem neke reviewe trgovine in nič kaj dobrega ne pišejo..


Saj si izbral DHL za dostavo ne? Da ne boš imel kakšnih problemov s carino. Govorim na pamet zdej vendar se mi zdi da je moreš pri njih izbrat DHL da se izogneš carini.

Excavator ::

Evo, poročam za konec.
Na topone sem preklical naročilo, ker sem na efox dobil veliko bolj ugodno ponudbo...
cca 170e, preko german expressa(baje da je duty free) da ne plačaš ne ddv in ne davka.
Plačilo pa z nakazilom, preko IBAN kar v € in me pride ogromno ceneje kot na topone, kjer me še samo nakazilo in plačilo pride cca 20e...

Zdaj pa upam da ni kak fake, ovitek in pa steklo moram pa še kje poiskati...

Dimnik ::

Excavator je izjavil:

Evo, poročam za konec.
Na topone sem preklical naročilo, ker sem na efox dobil veliko bolj ugodno ponudbo...
cca 170e, preko german expressa(baje da je duty free) da ne plačaš ne ddv in ne davka.
Plačilo pa z nakazilom, preko IBAN kar v € in me pride ogromno ceneje kot na topone, kjer me še samo nakazilo in plačilo pride cca 20e...

Zdaj pa upam da ni kak fake, ovitek in pa steklo moram pa še kje poiskati...


Kakšen fake? Točno takega sem danes dobil črnega, saj forumaši tudi ti naročajo in ni problemov, jaz sem tri tedne nazaj naročil dva komada redmi 3s za bratrancove otroke, tudi brez problemob..

Steklo vzemi nillkin h in pro zraven, cca 8e alixpres, etui pa odvisno kakšnega hočeš, pazi ker pri enih ne deluje smart case funkcija, pri mojem deluje, sem par postov nazaj prilepil link, ali pa v temi xiaomi telefoni in naprave...malo prebrskaj

Excavator ::

Piše da ni za special edition, je PRO PRIME mišljen kot to ali je to kaj drugega?
https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh...

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

To je to. Samo redmi note3 je kao z mediatek procesorjem, redmi note3 pro/prime pa z snapdragon procesorjem... Razlike v zunanjosti ni, razen če je international model, ki podpira lte B20, je pa daljši za 2mm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Excavator ::

Super, hvala fantje..
So pa vsi ti telefoni odklenjeni, nimajo kakšne blokade na omrežje ipd..?

BorutK-73 ::

Ne, saj se prodajajo kot samostojni telefoni.

Excavator ::

E super, mi je prav žal da sem naročil pri efoxu...na maile sploh ne odgovarjajo, pod treh dneh pa pravijo:
Dear customer,
Sorry for late shipment.
for this model MHAHMN3P32_GLD
since it is expensive of the cost.
and the price we have adjusted and the right price is Prezzo: €179.91,
not 159.90,
so if you would like to pay difference EUR 20, then we will stock it from supplier for you.
Please pay directly to our paypal account as belows:
aukey.ebussiness@gmail.com

After you finish payment,pls send us a screenshot of payment record.

Pls keep in touch with us if any further problem.

Best regards,
Guo

...

Je to sploh trustworthy mail? (Baje imajo težave in uporablajo gmail trenutno?)

Dimnik ::

Na kateri mail pa pišeš? Meni so vedno odgovorili najkasneje naslednji dan.
Glede cene si pa mogoče naročil v trenutku, ko so spremenili ceno, sicer nevem zakaj prosijo doplačilo sedaj.... Sem pa glih včeraj naročil že četrti telefon pri njih....jutri čakam že sledilno številko, ker bo odposlan, je pa res redmi note3 sedaj dražji za 20e od prejšnjega pred tremi tedni, ampak belega ni bilo na topone in goldway...

Excavator ::

Sem naročil črnega, odgovarjajo pa ravno okoli dveh treh zjutraj tako da ravno ne morem odgovoriti...
Bom nakazal teh 20e...za dostavo pa sem izbral german express, ker naj bi bil duty free...

Dimnik ::

Ja odgovarjajo ponoči ali popoldan sem že tudi dobil odgovor. Ja german expres je brez dajatev, pripelje dpd domov, dobiš sledilno številko, samo se moraš v efox prijavit in pogledat pod svoja naročila, tam bo sledilna ko bo odposlan.

Ja jaz sem 15 nov vzel črnega za 159 plus 15 german, minus 5 kupon, tako da sem dal 169e na dom. Je pa prispel med 11-13 dni ko je bil odposlan.

Excavator ::

Meni pa pravijo da sem naročil MHAHMN3P32_GLD ampak sem naročil GREY verzijo...sem plačal 171, pa dobro bom že doplačal teh 20e drugega ne morem...

Dimnik ::

Poglej v svojem računu kaj si naročil...

Excavator ::

V order details mi piše color: grey

scipascapa ::

katerega bi vzeli?

huawei p8 lite 159,99 big bang / mercator 169,99€ - 10% radostni kupon 19.12
moto g4 play 150-152 + ptt amazon / mercator 189,99 - 10% radostni kupon 19.12
asus zenfone go 7b500kl 169,99 - 10% radostni kupon 19.2

Han ::

Moto G4 Play.

vilonja ::

Če velikost ni problem, potlej Redmi Note 3 Pro za 189€ pri Mimovrste.

Btw če je telefon debel 1 cm, pa raje vzamem tanjšega 5.5" ki ima 1200mah večjo baterijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

vilonja ::

Pa ne mi začet da ima motorola stock android. Tole pišem z RN 3 Pro-ja, na katerem laufa official cm13 rom, ki laufa zelo tekoče in ga zelo priporočam.

Excavator ::

Kaj rn3 pro ima podporo za QC 3.0? Izgleda da je hardwersko podprt, ce dam gor CM13 bi po vsej logiki moral delat?

klekej ::

Izbiram med Honor 7 lite in P9 lite. 7ka je cenejša za skoraj 50€, po spec. sta ista.

MrStein ::

Lumia 650 (ali opcijsko 950) s paketom SiMobil SVOBODNI M (25 EUR na mesec).

Se to splača? A niso te Lumie "end-of-life" ?

Znanec kupuje, pomemben je internet, tako na telefonu, kot doma na PC (ni drugega interneta).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Motion ::

Se pravi bo telefon uporabljal kot dostopno točko?

Han ::

Če že Lumio, potem definitivno 950, ki po specifikacijah poseka cenovno primerljiv Galaxy A5 2016.

Windows platforma je bolj ali manj mrtva kar se tiče programske podpore. Tukaj se res ne more primerjati z App Store in Google Play.

MrStein ::

Motion je izjavil:

Se pravi bo telefon uporabljal kot dostopno točko?

Najbrž, razen če ima kdo boljši način za "PC dostopa do interneta".

Se pa bo seveda tudi telefoniralo, SMS-iralo, app-alo itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Motion ::

A se ne dobi modemov routarjev na sim karte za dostop do mobilnega interneta? Zna bit boljše če jih več naenkrat dostopa do interneta ker ma večji doseg. Če pa rabi predvsem zase pa zna bit telefon boljša rešitev ker ga lahko pokoristiš tudi za druge stvari.

Vzet 950 če bo rabu predvsem lte in dostopno točko je brez veze. To lahko reši z 550 ali pa 650 za male pare. Če bi rad mel kamero potem je 950 dobra izbira. Glede appov pa najbolj da sam počekira kaj rabi kaj je na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

primozsu ::

Kateri telefon bi bilo bolje vzeti:
Samsung Galaxy A3 ali Huawei P9 lite?

pixelzgaming ::

primozsu je izjavil:

Kateri telefon bi bilo bolje vzeti:
Samsung Galaxy A3 ali Huawei P9 lite?

P9 vsekakor.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine
««
22 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186633201143 (3794) kanarin
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021622 (2591) kanarin
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810350 (8097) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798950 (56829) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315904 (14128) boris82

Več podobnih tem