» »

Ubuntu 14.10: na zahodu bolj malo novega

1
2
»

LightBit ::

Matija82 je izjavil:

LightBit je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

tudi deb8.0(3.16) jessie bo kmalu

Upam da res.
"Not yet planned; likely mid-December"


7.8 ni Jessie (testing), temveč Wheezy (stable).

Jessie pride v Q1/Q2 2015. Freeze je novembra, do februarja se lahko "vrnejo" odstranjeni paketi tko da enkrat po tem, jaz rekel bi april.

https://release.debian.org/jessie/freez...

Ja, sem spregledal.

April se ne zdi tako kmalu. Takrat bo že 15.04.
Po mojem ne bom zdržal.

melvin ::

McMallar je izjavil:

Mislim, da ima m4t3u5 kar prav. Sem namestil Ubuntu 14.04 LTS dva dni nazaj in prva stvar ki mi je padla v oko so bili rezultati iskanja.

 Ubuntu 14.04 LTS

Ubuntu 14.04 LTS


kako si drugače (ne)zadovoljen s 14.04?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: melvin ()

McMallar ::

V bistvu sem ga namestil v VM in ni še bil kaj preveč v uporabi. Tudi drugače ga bom rabil za en projekt z DNSSEC in ne za normalno domačo uporabo.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

GTX970 ::

Unity je meni grd, nepraktičen in neefektiven, zato je Ubuntu po 1 uri živciranja letel dol, sledil je Manjaro xfce, katerega nisem uspel spraviti skozi install, nekaj mu niso bile povšeči particije (težave s problemi), tako da sem na koncu pristal na Mint cinnamon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Lindir ::

GTX970 je izjavil:

Unity je meni grd, nepraktičen in neefektiven, zato je Ubuntu po 1 uri živciranja letel dol, sledil je Manjaro xfce, katerega nisem uspel spraviti skozi install, nekaj mu niso bile povšeči particije (težave s problemi), tako da sem na koncu pristal na Mint cinnamon.


Probej Xubuntu.

BigWhale ::

McMallar je izjavil:

Mislim, da ima m4t3u5 kar prav. Sem namestil Ubuntu 14.04 LTS dva dni nazaj in prva stvar ki mi je padla v oko so bili rezultati iskanja.


Sem preveril, res je. Se vedno je vklopljen online search po defaultu. Pa se kr debatirajo okrog tega, ce bi to spremenili. Povsem mozno, da je kak deal z Amazonom zadaj.

melvin ::

aha kul, grem se japki pol težit? :)

BigWhale ::

melvin je izjavil:

aha kul, grem se japki pol težit? :)


Ja, itak. Uni so se bolj evil. :>

Utk ::

Vse UX studije tezijo k temu, da je UI nabasan s cim manj opcijami in so v nastavitvah samo tiste stvari, ki jih potrebuje velika vecina uporabnikov. Kaj je 'osnovna' nastavitev pa lahko poves takrat, ko izprasas dovolj veliko stevilo ljudi in imas dovolj velik procent ljudi, ki to funkcionalnost zahtevajo.

To nalogo včasih Microsoft opravi slabo in naredi kakšno neumnost, ki jo v naslednji verziji popravi, ampak pri raznih linux distribucijah pa se s tem nihče niti ne ukvarja. Da te opcije ni v ubuntuju, ker je njihova raziskava povedala, da ljudje tega ne rabijo, lahko pripoveduješ v kakšnem pravljičarskem krožku.
Če grem v nastavitve, vidim zraven opcij za miško tudi "Tablice wacom". Če je to bolj iskana funkcija v OS-u kot eno ubogo scrollanje, ki ga bi fliknili zraven drugih nastavitev za miško...bi res rad videl to raziskavo, ki je to dognala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

sisemen ::

BigWhale je izjavil:

melvin je izjavil:

aha kul, grem se japki pol težit? :)


Ja, itak. Uni so se bolj evil. :>


Isto sranje.

BigWhale ::

Utk je izjavil:

ampak pri raznih linux distribucijah pa se s tem nihče niti ne ukvarja.

Sedaj si povedal samo to, da ne ves kako pri raznih distribucijah te stvari pocnejo. Za druge sicer ne vem, vem pa, da ima KDE svoje UX ljudi, prav tako ima Gnome svoje UX ljudi, ogromno pa dela na UX tudi Canonical, ki ima cel design team, ki se ukvarja z vmesniki.

Utk je izjavil:

Da te opcije ni v ubuntuju, ker je njihova raziskava povedala, da ljudje tega ne rabijo, lahko pripoveduješ v kakšnem pravljičarskem krožku.


Na AskUbuntu ni prav dosti sprasevanja za nastavljanje mouse wheel-a. Nekaj je, ni pa nekaj kar bi horda masovno zahtevala. :)

Utk je izjavil:

Če grem v nastavitve, vidim zraven opcij za miško tudi "Tablice wacom". Če je to bolj iskana funkcija v OS-u kot eno ubogo scrollanje, ki ga bi fliknili zraven drugih nastavitev za miško...bi res rad videl to raziskavo, ki je to dognala.


Tle gre predvsem za user pressure. V tem primeru je bilo vec pritiska (he he) s strani uporabnikov Wacom tablic.

LightBit ::

Utk je izjavil:

Vse UX studije tezijo k temu, da je UI nabasan s cim manj opcijami in so v nastavitvah samo tiste stvari, ki jih potrebuje velika vecina uporabnikov. Kaj je 'osnovna' nastavitev pa lahko poves takrat, ko izprasas dovolj veliko stevilo ljudi in imas dovolj velik procent ljudi, ki to funkcionalnost zahtevajo.

To nalogo včasih Microsoft opravi slabo in naredi kakšno neumnost, ki jo v naslednji verziji popravi, ampak pri raznih linux distribucijah pa se s tem nihče niti ne ukvarja. Da te opcije ni v ubuntuju, ker je njihova raziskava povedala, da ljudje tega ne rabijo, lahko pripoveduješ v kakšnem pravljičarskem krožku.
Če grem v nastavitve, vidim zraven opcij za miško tudi "Tablice wacom". Če je to bolj iskana funkcija v OS-u kot eno ubogo scrollanje, ki ga bi fliknili zraven drugih nastavitev za miško...bi res rad videl to raziskavo, ki je to dognala.

Napačne prepričuješ: https://bugs.launchpad.net/ubuntu

BigWhale ::

In kaj si povedal s tem linkom? Da ima Ubuntu buge?

Hvala! Nismo vedl.

bMozart ::

1. openSUSE z KDE okoljem. (primarni računalnik)
2. Debian z Xfce okoljem. (sekundarni računalnik)

To svetujem tudi ostalim.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

SeMiNeSanja ::

Čakam, da že končno izide tale novi Suse Linux Enterprise 12, da si ga namestim.... (vsako tele ma svoj vesele...)

zk_eu ::

A mogoče kdo ve kdaj ponavadi LTS verzija dobi kernel upgrade, ki ga ima najnovejši Ubuntu (v tem primeru 3.16)? Navadno sem vedno ob izidu namestil najnovejši Ubuntu, vendar sem se, ko je izšel 14.04 odločil, da bom na tej verziji dlje časa ostal, po vrhu mi Ubuntu 14.04 deluje naravnost odlično. Vem, da kernel lahko ročno namestiš, ampak raje ne bi razkiral in bom počakal, da bo preko updatov možen :).

Hvala!
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Matija82 ::

LightBit je izjavil:

Matija82 je izjavil:

LightBit je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

tudi deb8.0(3.16) jessie bo kmalu

Upam da res.
"Not yet planned; likely mid-December"


7.8 ni Jessie (testing), temveč Wheezy (stable).

Jessie pride v Q1/Q2 2015. Freeze je novembra, do februarja se lahko "vrnejo" odstranjeni paketi tko da enkrat po tem, jaz rekel bi april.

https://release.debian.org/jessie/freez...

Ja, sem spregledal.

April se ne zdi tako kmalu. Takrat bo že 15.04.
Po mojem ne bom zdržal.


Ne sej Jessie še ne bo kmalu (vsekakor po februarju), ne vem točno kaj je imel trnvpeti v mislih. Po drugi strani je pa res, da se Beta 3 (in morebiti 4) najverjetneje ne bodo veliko razlikovale od končne verzije, ipak je to Debian.

trnvpeti ::

ob nalozitvi beta2 sem dobil info, da bo pred koncem leta
zdaj, tudi ce bo feb, mi nic kaj ne spremeni

LightBit ::

BigWhale je izjavil:

In kaj si povedal s tem linkom? Da ima Ubuntu buge?

Hvala! Nismo vedl.

Hotel sem povedati naj napiše bug, da ne more nastavlajti scroll wheel-a.

DuleKrtola ::

Linux postaja zrel operacijski sistem


Bi se spodbilo da bi končno enkrat zrihtal, da browser lahko disablea screen saver/lock (full screen video). Nastavitev svetlosti ekrana se stalno resetira ob sleep/resume, bluetooth in wifi ON/OFF nastavitev se pozabi pri restartu, bluetooth audio ne dela nikoli iz prve (da sploh ne omenjam da si ne zapomni glasnosti). Ko priklopim externi monitor na laptop ga ne zna pozicionirat nad laptopov ekran sam od sebe (čeprav so v xfce skopirali MSjev win+p selector). Noben file manager ne seže do kolen explorerju (kje je grouping po extensionu, eni file managerji (xfce) ne znajo niti pravilno upravljat s širino stolpcev v detailed view)...

Malenkosti, ki jih zreli OSi obladajo že leta.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tu je Ubuntu 15.10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4918672 (13192) Ozric
»

Izšel Ubuntu 15.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8935092 (24489) andromedar
»

Ubuntu 14.10: na zahodu bolj malo novega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6929045 (23989) DuleKrtola

Več podobnih tem