» »

Nakup monitorja

Nakup monitorja

r3spect ::

Pozdravljeni.

Kupujem nov monitor, ki bo služil predvsem za delo za faks, gledanje filmov, razvoj programske opreme (tudi igric), redko pa tudi za kakšen špil. Fajn bi blo, da ma HDMI pa še kak koristn priključek, ker ga bom imel priključenega na prenosni računalnik. Max budget je okoli 300EUR (+15EUR še gre). Na ceneje.si mi je padel v oči predvsem tale. Pa lahko rečem, da so kar specifikacije tega Asusa nekak minimalno kar želim. Zanimajo me razna mnenja, izkušnje, če pa kdo misli, da bi za ta denar dobil kaj boljšega pa kr na dan s predlogi.

Pa hvala za pomoč :)

The Player ::

definiraj faks? (na opis sklepam, da si programer)

Dokler ne boš delal česarkoli v povezavi z grafiko oz. česa kar potrebuje natančno prikazovanje barv lahko mirne vesti pogledaš za kakšen cenejši monitor z TN matriko (ali MVA/PVA matriko), ker je razvoj TN matrik zelo napredoval in je za navadno uporabo čist OK (tale asus ima IPS matriko).

Omenjeni monitor je OK, še zmeraj je pa dobro pogledat kak poglobljen review in ga tudi pogledati v živo (kar je danes žal težje kot je bilo včasih)

Glede na to, da boš imel monitor priklopljen na prenosnik ne potrebuješ USB hub-a na monitorju, a večkrat pride zlo prav, če je kišta oddaljena od tebe :)

DarwiN ::

LG 29UM55, ampak je šele izšel in ga pri nas še ni, tko da bi moral naročit iz tujine oziroma malo počakat. Iz Nemčije ga dobiš za 320€ (skupaj z dostavo).

21:9 so namreč idealni za delo, filme in igre.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

r3spect ::

The Player je izjavil:

definiraj faks? (na opis sklepam, da si programer)

Dokler ne boš delal česarkoli v povezavi z grafiko oz. česa kar potrebuje natančno prikazovanje barv lahko mirne vesti pogledaš za kakšen cenejši monitor z TN matriko (ali MVA/PVA matriko), ker je razvoj TN matrik zelo napredoval in je za navadno uporabo čist OK (tale asus ima IPS matriko).

Omenjeni monitor je OK, še zmeraj je pa dobro pogledat kak poglobljen review in ga tudi pogledati v živo (kar je danes žal težje kot je bilo včasih)

Glede na to, da boš imel monitor priklopljen na prenosnik ne potrebuješ USB hub-a na monitorju, a večkrat pride zlo prav, če je kišta oddaljena od tebe :)


Kot sem povedal se zna zgodit, da bom delal kaj iz področja računalniške grafike. Vem, da ima tale Asus IPS matriko, ravno zaradi tega sem omenil, da so njegove specifikacije minimum kar iščem od zaslona. Definitivno še imam namen zaslon pogledati v živo in se o kvaliteti prepričati na lastne oči. Vesel bi bil kakšnih konkretnih odgovorov predvsem glede tega modela ali pa kakšnega drugega, ki po specifikacijah konkurira temu in je v željenem cenovnem razponu. Vseeno pa hvala za pomoč ;)


DarwiN je izjavil:

LG 29UM55, ampak je šele izšel in ga pri nas še ni, tko da bi moral naročit iz tujine oziroma malo počakat. Iz Nemčije ga dobiš za 320EUR (skupaj z dostavo).

21:9 so namreč idealni za delo, filme in igre.


Uf, na tem pa bi si že vrat lomu :D Kolikor mi je znano iz notebooksbilliger, razen podjetjem, ne pošiljajo v Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: r3spect ()

DarwiN ::

Kolikor mi je znano iz notebooksbilliger, razen podjetjem, ne pošiljajo v Slovenijo.

Ja, očitno res..

No, kakorkoli, dobil ga nekako že bi, če se odločiš zanj.

V živo pa si lahko ogledaš njegovega leto dni starega bratca 29um65. Denimo v com-shopu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

bluefish ::

Glede na cene dandanes ni razloga, da bi se mučil s TN. Kupiš VA ali IPS. Za delo pri 24" modelih vsekakor išči 16:10 razmerje. Alternativa Asusu so še Dell monitorji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24"; 144hz; 1080p; FreeSync; <300€

Oddelek: Kaj kupiti
223341 (2713) peko_deko
»

Monitor do 300 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
253052 (2271) SloBiscuit
»

Išče se 17" laptop z IPS matriko

Oddelek: Kaj kupiti
434859 (3716) dope1337
»

Kater vecji LCD kupit, izbire prevec, tako da se ne znajdem

Oddelek: Kaj kupiti
142518 (1604) denisbegood
»

LCD (s-ips)

Oddelek: Kaj kupiti
81553 (1224) opeter

Več podobnih tem