» »

Plesen_toplotno_odstranjevanje

Plesen_toplotno_odstranjevanje

Picajzl ::

Zanima me kaj menite o odstranjevanju plesni s toploto... (tu imam predvsem v mislih s toploto koncentrirane svetlobe, ker je baje gretje preko zraka nevarno)

Na kratko, gre se za plesen v kopalnici, baje določene plesni ne prenašajo toplotne obdelave nad cca 71°C, zato bi v neposredno bližino postavil kako močnejšo luč, oziroma da bi z lečo skoncentriral svetlobo da bi pač primerno grelo. Kdo kaj ve če je to brca v temo, če ni kakšno svetilo uporabit, kakšne so nevarnosti gretja (tu ne mislim na požar!), nekak nisem ničesar zasledil glede tega vedno vsi samo razne premaze ponujajo itd.. (Kemično odstranjevanje mi ne diši najbolj, kolikor sem zasledil se pa edino s tem da reševat, ma ne mi o tem pisat)

SeMiNeSanja ::

Po moje brca v temo. Seveda se lahko motim.
Že v osnovi bi moral uporabiti infrardečo luč. Pozabi na neke leče.
Plesen se lahko vžre v globino - kako globoko bo grela tvoja luč?

Toplota ti lahko vpliva na vezivo ploščic, pa ti nazadnje še kera stran odpade.
Če imaš kakšna tesnila, plastične zadeve,.... jih lahko sesmodiš (direktno zagorelo najbrž ne bo, če se ne bo dotikalo luči).

Jaz si vsekakor nebi obetal kakšnega hujšega učinka. 'Izginila' plesen ne bo od samega obsevanja. boš že moral podrgniti zadevo in sledi fizično odstraniti. Vprašanje pa je potem, koliko v globino so se vgnezdile spore in čez koliko časa bo plesen spet pognala ven.
Vprašanje, če bi držalo kaj bistveno dlje, kot če bi samo podrgnil, brez 'obsevanja'. Problem v kopalnici je v tem, da zadevo samo začasno izsušiš. Takoj, ko se prvič spet tuširaš, boš vlago spravil nazaj in rožice bodo lahko pognale.

RejZoR ::

Plesen se odstranjuje kemično in tko da dejansko rešiš izvorno težavo, ne samo rešuješ simptome. Torej da eliminiraš vlago in bolje izoliraš objekt.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Spajky ::

Plesen v kopalnici? Ker se tam ne zadržuješ veliko časa, lahko imaš odprto okno in zaprta vrata v ostali del stanovanja, ker se en mesec ne bo mraza!

Pojdi v Me*kator tehnika in kupi CLOX od TKI Hrastnik (500ml s pištolco). Našpricaj in glej kako ti zginja mufa :-) !!! Postopek ponovi spet, da se zadeva tudi malo vpije v zidove/vogale. Mir s plesnijo. Za med ploščicami (fuge) pa enako!

Mej luftano kopalnico še vsaj en teden (da vas ne bodo pekle oči od klora!!!

Ps.: jest sem v totalno "sivo" kopalnico pred 20 leti našprical skoraj 5L te zadeve, ker je res bilo hudo (oblečen v opremo za RBK vojskovanje!). Končano je bilo v 2-3 urah. V roku naslednje ure kopalnica bela ko sneg -zidovi. Sem pa pol luftal (spomladi!) še vsaj en mesec, ker je bilo to res extremno špricanje; zdržalo je leta in leta ...

Ne nasedaj trgovcu z nekimi dodatki za v barvo in da bo treba barvat !!! (ker bi ti radi prodali trikrat dražjo zadevo s trikrat manj efekta in trikrat več dela - glej moj podpis!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

tomaz88 ::

namazi varikino po plesni, ponavljalj vsake par dni (vmes rahlo drgn)

Spajky ::

Z varikino je več dela kot s Clox-om, pa še drgnit in ponavljat ni treba ! ;) cena pa ni toliko dražja (flaška s pumpico je skoraj enkrat dražja kot ona brez pumpice (vzameš pršilko od čistila za šipe, če paše navoj pokrova in prišparaš)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

fulgur ::

Živijo,

imel bi eno vprašanje. Na lesenem strešnem oknu v kopalnici se je naredila (sklepam da) plesen.

Kako to odstraniti, glede na to, da gre za leseno okno? CLOX verjetno ne pride v poštev...

Še slikici plesni:
https://ibb.co/WknKRS1
https://ibb.co/bLfbtY9

matobeli ::

1. odstrani senčila ker zadržujejo vlago zadaj. Bo treba klasične zavese.
2. probaj nekje na delu okvirja ki je skrit če bo clox poškodoval lak/les
3. več zrači ali uporabljaj razvlaževalec
4. (opt) zamenjaj termopan za 3 slojnega če gre, ne bo toliko kondenziralona šipi

fulgur ::

Hvala, glede Cloxa sem pa malo skeptičen, ker gre za strešno okno in zadeva kar precej kaplja dol, če spricaš navzgor, ti sam si pa spodaj. A obstaja morda še kakšno drugo učinkovito sredstvo?

MIHAc27 ::

Algicid.. še smrdi ne kot CLOX, čeprav na podstrešju to verjetno nima veze.
Dobiš takega brez pumpice, ki ga z čopičem naneseš.

Enako učinkovita se meni zdi varekina... ki stane 5x manj. Ampak za po lesu ne vem, če je primerna.

fulgur ::

Hvala za odgovore... Algicid pa ni problematičen za les? Verjetno čopič moram posebj kupiti, ga ni priloženega zraven, kot sem gledal...

Gre pa za kopalnico in ne podstrešje... je vonj tako problematičen, da naj raje počakam na pomlad, ko bom lahko ves čas zračil ali se to hitro zlufta?

starfotr ::

Ne čakaj. Črna plesen je zelo nevarna in jo je treba čim prej odstranit.

Nanesi eno sredstvo že gor in uniči to plesen. Potem pa več zrači.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plesen v kleti

Oddelek: Loža
202057 (1420) floyd1
»

Plesen v tuš kabini

Oddelek: Loža
4211243 (9488) louser
»

Plesen na stenah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17346061 (24536) Matejjjjj
»

Plesen v omari

Oddelek: Loža
299080 (7560) MatijaZ
»

Vlaga v stanovanju

Oddelek: Loža
256696 (5763) fujtajksel

Več podobnih tem