» »

Alenka Bratušek in Violeta Bulc, kandidatki za komisarko

Alenka Bratušek in Violeta Bulc, kandidatki za komisarko

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 18
»»

imagodei ::

Gledam zaslišanje A.B. v zvezi kandidature za komisarko za energetski sektor, pa moram reči, da me spominja na puljenje zob. Na konkretna vprašanja ponavlja parole, pa da imamo probleme, pa da se ne da nič naredit, če ne sodelujejo članice... Bolj jo sprašujejo, naj zavzame kakšno stališče, bolj se ona izvija.

Katastrofa.

Res da nisem gledal nobenega drugega zaslišanja kandidatov in nimam pojma, kako so se odrezali drugi, ampak mene je kar mal sram. Na misel mi pridejo npr. tudi predvolilna srečanja: ko stranke kao predstavljajo program, v resnici pa imajo napisanih nekaj parol, pa nobenega konkretnega ukrepa.

En od poslancev ji je rekel nekaj v stilu - vemo, da imamo probleme, cel svet ima probleme, mi smo tukaj, da jih nekaj rešimo - dajte že kaj konkretnega predlagat.

Ta hip ji je nekdo drug direktno očital, da kot kaže nima kaj dosti pojma o evropski energetski uniji in ji namesto tega zastavil vprašanje o zavlačevanju prevzemanja pošte od KPK.
- Hoc est qui sumus -
  • spremenil: bluefish ()

bond007 ::

Ponavljanje, posloševanje, veliko mašil, nič konkretnega... Standard pri nas, ampak tam so jo/jo bodo razrtgal, ker slabo prenašajo prodajanje megle.

Wrop ::

imagodei je izjavil:


Ta hip ji je nekdo drug direktno očital, da kot kaže nima kaj dosti pojma o evropski energetski uniji in ji namesto tega zastavil vprašanje o zavlačevanju prevzemanja pošte od KPK.


Rekla je da je pošto dobila. Seveda ni pozabila dodati, da ni v poročilu nič obremenilnega. Ne vem zakaj ni potem že sama dala poročilo na splet in nam dvomljivcem zaprla usta.

Drugače pa iz odgovora v odgovor se ponavlja. Če skrčim: boljša pametnejša infrastruktura, skupna energetska unija, obnovljivi viri, skupaj moramo, manj co2, skupni cilji, se še ponavljam, najlepša hvala za vaše vprašanje (gospod poslanec/poslanka), ammmmm...

Mene je tudi sram.

black ice ::

Tragikomedija.

Matako ::

16:05: Več poslancev je doslej zahtevalo bolj konkretne odgovore o energetski uniji. Alenka Bratušek v odgovoru ugotavlja, da se mora ponavljati.


:D

Cornelia Ernst (GUE, European United Left/Nordic Green Left): -- You are a mistress of generalisations... It's not necessarily a bad thing, but please be concrete for once.

Ooo mistress of generalisations. si bo dala zraven imena naziv "MofG" :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

imagodei ::

Še nekako bi razumel, če bi ta čas, ko smo vsak dan pričakovali, kdaj bo dvignila pošto KPK, porabila za detajlno študiranje problematike energije v EU. Bi danes rekel, saj punca upravičeno ni imela časa iti dvignit pošte, ker je naštudirala celo reč.

Ampak tole... Tole je pa kar nekaj. Če ni že vse v naprej odločeno, se je tukajle fino zaklala. Upam, da je Junckerju kaj nerodno.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Matako ::

Ampak ta "(Alenka,) Meisterin der Verallgemeinerung..." je legendaren... po mojem se je bo prijel. :))
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Wrop ::

Mogoče je vse napore usmerila v učenje angleščine in v uvodni nastop.
Pa ji je zmanjkalo časa za bolj podrobno poznavanje s tematiko.

Alencica ::

Meni se pa zdi zelo suverena in prepricljiva. Vse je odgovorila v skladu in na nivoju.

Za komisarko je tudi dovolj sposobna in odlocna. Proevropsko je usmerjena in bo 100x bolj aktivna kot JP.

bluefish ::

Alencica je izjavil:

Vse je odgovorila v skladu in na nivoju.
Si je očitno treba ogledati še kako drugo soočenje, da človek dobi dejanski občutek, kaj je v skladu in na nivoju.

imagodei ::

@Alencica,

Po teh merilih ji ne bi bilo treba pred komisijo. Bi samo ugotovili, da je vodila Slovenijo in da je primerna za executive funkcijo.

Je pa menda treba malo poznati področje, imeti v glavi kakšne konkretne ukrepe, ali pa vsaj namigniti, kakšna so tvoja stališča.
- Hoc est qui sumus -

Matako ::

Po mojem ni pričakovala, da se pa ostali _bodo_ pripravili na zaslišanje - preveč časa v našem DZ. Ker dajmo si priznati, saj ostali imajo tudi pač samo neko osnovno poznavanje, samo so si saj prebrali kak klinčev stavek ali dva in vzeli tisto malo časa za priprave.
In sedaj jo lepo pražijo... grilla, grilla....

No, dobro je tudi, da vidimo da delo evro poslanca ni lahko... nekateri zadaj prav patijo. Alenkino blebetanje je kot najhujša vogonska poezija iz Štoparskega vodnika... jep zaslužene plače!
/\/\.K.

IL_DIAVOLO ::

Alencica je izjavil:

Meni se pa zdi zelo suverena in prepricljiva. Vse je odgovorila v skladu in na nivoju.

Za komisarko je tudi dovolj sposobna in odlocna. Proevropsko je usmerjena in bo 100x bolj aktivna kot JP.


Username te je izdal.

drvo ::

Njeni odgovori me spominjajo na čase v šoli, ko je bilo potrebno malo blefirat, da ni blo ravno tišine, po zastavljenem vprašanju.

Za to blamažo je kriva najprej Alenka, KArel, gospod Židan in seveda Miro, ki bi lahko blamažo preprečil. DA SE NE POZABI!!!

Zanima me kaj je počela recimo zadnji mesec ali dva, ko bi se lahko pripravljala na zaslišanje? Po mojem se v takšnem času lahko, če ne ravno odlično pa vsaj dobro pripraviš s pomočjo kakih strokovnjakov s tega področja. Vsaj nek konkreten program, ki bi ga zagovarjala bi lahko pripravili skupaj in bi jo lahko poučili kaj točke programa pomenijo in kako jih izpeljati. Lahko bi ji pripravili Q&A na pričakovana vprašanja, da bi znala na njih vsaj zadovoljivo odgovoriti in ji razložiti kaj določene stvari pomenijo. AMPAK ČISTO NIČ, FLOSKULA NA FLOSKULO IN PA SEVEDA NENEHNO ZAHVALJEVANJE ZA VPRAŠANJA, ki kažejo na njeno nemoč in so namenjena mašilu, da zapolni tiste dve minuti predvideni za odgovor.

Alencica ::

Kot da je treba vse imet v malem prstu za komisarja. Saj imajo svetovalce, to je lepa prilika za Slovenijo in morali bi biti hvalezni za to. V njenem kabinetu bo tudi sigurno se kaj Slovencev in bojo imeli vpliv na celotno EU politiko.

Cervantes ::

Nismo slišali drugih kandidatov, nimamo primerjave. Po mojem so tudi drugi - bolj ali manj - meglo prodajali.
Kaj pa naj? Dokler nimaš konkretnih problemov, je megla čisto priročen menjalni artikel.

imagodei ::

Matako je izjavil:

Po mojem ni pričakovala, da se pa ostali _bodo_ pripravili na zaslišanje - preveč časa v našem DZ. Ker dajmo si priznati, saj ostali imajo tudi pač samo neko osnovno poznavanje, samo so si saj prebrali kak klinčev stavek ali dva in vzeli tisto malo časa za priprave.
In sedaj jo lepo pražijo... grilla, grilla....

Jah, to je pa privilegij spraševalcev v tem primeru. Oni ne rabijo imeti poglobljenega znanja, poznat morajo samo par problemov. Njim ni treba poznati rešitev, rešitve mora poznati komisar.

Alenka res ne navdaja z zaupanjem.
- Hoc est qui sumus -

Matako ::

Cervantes je izjavil:

Nismo slišali drugih kandidatov, nimamo primerjave. Po mojem so tudi drugi - bolj ali manj - meglo prodajali.
Kaj pa naj? Dokler nimaš konkretnih problemov, je megla čisto priročen menjalni artikel.


Menjati se da tudi kaj drugega. Hint: sem pokvarjenec. >:D
/\/\.K.

MrStein ::

bluefish je izjavil:

Eto, Alenka se pa v živo poti pred evropskimi poslanci: http://www.delo.si/svet/evropa/v-zivo-a...

Veliko megle in eee-jev.

Čisto tehnični komentar na to spletno stran: Če nimaš flasha, namesto mrtvega pravokotnika ponudi link na M3U fajl, ki linka na live stream, ki ga lahko predvajaš s svojim priljubljenim predvajalnikom.
Pohvalno!
(zakaj ni HTML5, pa kdaj drugič)

Matako je izjavil:


Če koga zanima je tukaj tudi komentar v živo te žalosti.
http://www.neurope.eu/article/alenka-br...

"She repeated herself" je dokaj pogosto mašilo. :D

Meni piše: Be the first to comment.

Si mislil transkript?

Heh, upam da ni vse tem stilu:
Cornelia Ernst (GUE, European United Left/Nordic Green Left): -- You are a mistress of generalisations... It's not necessarily a bad thing, but please be concrete for once.

(edit: vidim, da je ravno ta vrstica že popularna :O)

"Meisterin" so prevedli v "mistress"? Ali obratno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

bluefish ::

Cervantes je izjavil:

Nismo slišali drugih kandidatov, nimamo primerjave. Po mojem so tudi drugi - bolj ali manj - meglo prodajali.
Niti ne. So na voljo posnetki in povzetki.

GTX970 ::

Ta ženska je parodija na komisarja in državo, ki jo je predlagala.
Če bo dala v zaslišanju 1 konkreten odgovor bo to uspeh zanjo.

dukedl ::

ampak z vsakim odgovorom začne...

"hvala za to vprašanje"..."kot sm že omenila prej"....

torej je za vsa vrpašanja že podala odgovore prej? a je noben ne posluša? :D
lp dukedl

nevone ::

Kakorkoli že pljuvate po njej, kvota je kvota. Če se evropski parlament zavzema za ženske kvote, potem mora požreti tudi kakšno ne povsem perfektno kandidatko.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

GTX970 ::

Komisar bi moral znati vsaj 1 svetoven tuj jezik, (ang, de, fr, špa), ne da se tako šlepajo v domačem ko odgovarjajo na vprašanja.
Za +20 jurjev evričev na mesec gre (in vodenje najvišjega organa Eu in s tem celotne Eu), tako da bi pričakoval malo več resnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

bluefish ::

Heh:

Niels Torvalds (ALDE - her own party): Give some figures about renewables. Commission seems to be unable for now.
— She says: “ We, in Europe, are to dependent on energy. We import about 1 billion euros of energy. I order to reduce this dependency, we need renewables. But we need infrastructures and a smart grid.”

This is about the 20th time she repeats this.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

drvo ::

Alencica je izjavil:

Kot da je treba vse imet v malem prstu za komisarja. Saj imajo svetovalce, to je lepa prilika za Slovenijo in morali bi biti hvalezni za to. V njenem kabinetu bo tudi sigurno se kaj Slovencev in bojo imeli vpliv na celotno EU politiko.


Ne rabi imetni vsega v malem prstu, mogla pa bi področje poznati vsaj toliko, da bi področje za katerega kandidira vsaj okvirno poznala in, da bi bili njeni odgovori pred odborom več kot puhljice sestavljene iz zahval za vprašanje in nenehnega miksa 3-5 stavkov, ki jih uporabi neglede ali so relevantni za postavljeno vprašanje

IL_DIAVOLO ::

Kako to, da vsak govori v svojem jeziku, kak to komunicirajo da vsak po svoje tolče? Mislim ne, kakšna neprofesionalnost.

dukedl ::

http://www.neurope.eu/article/alenka-br...

(This is about the 20th time she repeats this.)
(She is far off the mark and not answering the question at all...)
She again answers vaguely, again reciting mantras about renewables.
(She mentiona again the competence of the member states. There is clear discontent and hilarity among MEPs...)
She mentions again infrastructure and smart grids... No concrete answer.
She is on the defensive and obviously has no answer.
She has no answer.. She starts again with cooperation with member states and that she will do what needs to be done. -- "And that Europe alone will not be able to solve this. I certainly will take the initiative", she assures...
No concrete answer again.
She repeates: " If we have the same goals, we can achieve together"... She agrees that energy is too expensive and mentions her "vision" again...

kr žalostno no..nima pojma o čem govori..oz kaj bi morala
lp dukedl

Okapi ::

Tule se eni že spet na veliko pametne delate;(( Ali pa ste res tako naivni, da ste pričakovali od nje čudežne rešitve problemov, s katerimi se EU ukvarja že 20 let. Ali da bi raje slišali, da bi se lagala in obljubljala gradove v oblakih, ki jih potem nihče ne bi mogel zgraditi.

Lahko pa si za vajo vzamete eno naključno izbrano vprašanje in poskušate nanj (domišljijsko) bolje odgovoriti.

O.

black ice ::

Il DIAVOLO: Vsi jeziki držav članic EU so uradni jeziki. Mislim, da ni potrebe po dodatni razlagi.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

torej je za vsa vrpašanja že podala odgovore prej? a je noben ne posluša?
Če spremljaš vprašanja, potem vidiš, da se dejansko stvari ponavljajo. Pač isto sprašujejo na 10 različnih načinov.

O.

drvo ::

Okapi, nihče ne pričakuje od nje čudežne rešitve problemov, še najmanj slovenci, ki jo poznamo. Pričakova pa bi, da bi se na zaslišanje vsaj solidno pripravila.

bluefish ::

Okapi je izjavil:

Tule se eni že spet na veliko pametne delate;(( Ali pa ste res tako naivni, da ste pričakovali od nje čudežne rešitve problemov, s katerimi se EU ukvarja že 20 let. Ali da bi raje slišali, da bi se lagala in obljubljala gradove v oblakih, ki jih potem nihče ne bi mogel zgraditi.

Lahko pa si za vajo vzamete eno naključno izbrano vprašanje in poskušate nanj (domišljijsko) bolje odgovoriti.

O.
Kako torej, da so lahko drugi kandidati za komisarje podajali smiselne odgovore na zastavljena vprašanja, brez ponavljanj in nenehnih mašil v obliki zahval in zatikanj?

Kar pa se tiče poskusa odgovarjanja na naključno izbrano vprašanje. Ona je tista, ki se poteguje za pozicijo in naj bi se torej pred zaslišanjem vsaj približno informirala o ključnih problematikah.
Mislim, kot bi človek šel na izpit in pričakoval desetko za variacije enega in istega odgovora na različna vprašanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

IL_DIAVOLO ::

black ice je izjavil:

Il DIAVOLO: Vsi jeziki držav članic EU so uradni jeziki. Mislim, da ni potrebe po dodatni razlagi.


Zakaj pa se je sploh učila angleščino? Razumevanje kot vem ji ni delalo težav, težave je imela z izgovorjavo iirc.

Alencica ::

Dobro se drzi glede na to, koliko je bilo medijskega pritiska in podtikanj ter metanja polen njej pod noge. Ob tem, da je bila rdeca nit sovrazne kampanje placa - ki jo sele bo prejemala.

Okapi ::

Kako torej, da so lahko drugi kandidati za komisarje podajali smiselne odgovore na zastavljena vprašanja, brez ponavljanj in nenehnih mašil v obliki zahval in zatikanj?
A da so res? Vsi? Verjetno že cel teden spremljaš samo zaslišanja kandidatov, da to veš.>:D

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

IL_DIAVOLO ::

Hardware in software...višek njene angleščine :))

imagodei ::

Okapi je izjavil:

Tule se eni že spet na veliko pametne delate;(( Ali pa ste res tako naivni, da ste pričakovali od nje čudežne rešitve problemov, s katerimi se EU ukvarja že 20 let. Ali da bi raje slišali, da bi se lagala in obljubljala gradove v oblakih, ki jih potem nihče ne bi mogel zgraditi.

Lahko pa si za vajo vzamete eno naključno izbrano vprašanje in poskušate nanj (domišljijsko) bolje odgovoriti.

O.

Mah, Okapi... Imel sem že kdaj priliko sedet na kakšnem sestanku, ko se je predstavil nov direktor podjetja, ali pa novi odgovorni za kakšno področje v podjetju. Velikokrat začnejo, moji prvi cilji bodo taki in taki, spremeniti bo treba to in to, tam bomo varčevali, o smiselnosti te prodajne skupine bo treba razmisliti in se fokusirati na ono drugo... Kaj se je potem dogajalo v prihodnosti, je druga pesem. Ampak - iz tega je bilo videti, da je človek vzel v roke finance podjetja, pregledal številke, in razmišljal o možnih novih pristopih.

Nihče ne zahteva od Alenke konkretnih rešitev s konkretnimi številkami in z imeni oseb, ki bodo sodelovale. Lahko pa bi, namesto da nenehno ugotavlja, da imamo probleme, podala kak svoj konkreten pogled, ali mnenje, kje vidi možno rešitev. Saj ne, da bi jo kasneje uresničila oz. da bi jo bilo zaradi interesov držav možno uresničiti. Ampak dalo bi to vsaj vedeti, da je razmišljala o področju
- Hoc est qui sumus -

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kako to, da vsak govori v svojem jeziku, kak to komunicirajo da vsak po svoje tolče? Mislim ne, kakšna neprofesionalnost.

Temu se reče enakopravnost.

Kar je prav. Seveda pa naj bi človek na njenem mestu obvladal vsaj en glavni evropski jezik.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GTX970 ::

black ice je izjavil:

Il DIAVOLO: Vsi jeziki držav članic EU so uradni jeziki. Mislim, da ni potrebe po dodatni razlagi.

Na poslušaj tega za primerjavo in se čudi kakšen konj je AB.

http://www.europarl.europa.eu/ep-live/e...
In odg v Ang !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

bluefish ::

Okapi je izjavil:

A da so res? Vsi? Verjetno že cel teden spremljaš samo zaslišanja kandidatov, da to veš.>:D
Nikakor. Sem pa preletel nekaj povzetkov in ni bilo zaslediti kakih pripomb ali zgražanj nad odgovori. Zataknilo se je le nekemu Nemcu.

imagodei ::

Okapi je izjavil:

Kako torej, da so lahko drugi kandidati za komisarje podajali smiselne odgovore na zastavljena vprašanja, brez ponavljanj in nenehnih mašil v obliki zahval in zatikanj?
A da so res? Vsi? Verjetno že cel teden spremljaš samo zaslišanja kandidatov, da to veš.>:D

O.

A to zato sprašuješ, ker ti veš, da so drugi prodajali meglo, al zato, ker tudi nisi gledal in ugibaš, da so prodajali meglo?
- Hoc est qui sumus -

black ice ::

GTX970 je izjavil:

black ice je izjavil:

Il DIAVOLO: Vsi jeziki držav članic EU so uradni jeziki. Mislim, da ni potrebe po dodatni razlagi.

Na poslušaj tega za primerjavo in se čudi kakšen konj je AB.

http://www.europarl.europa.eu/ep-live/e...
In odg v Ang !

Kobila. :>

Okapi ::

A to zato sprašuješ, ker ti veš, da so drugi prodajali meglo, al zato, ker tudi nisi gledal in ugibaš, da so prodajali meglo?
Ni mi treba spremljati, da sem povsem prepričan, da niso vsi drugi kandidati "podajali smiselne odgovore na zastavljena vprašanja, brez ponavljanj in nenehnih mašil." Še nikoli niso in tudi tokrat ni bilo nič drugače.

O.

imagodei ::

Okapi je izjavil:

A to zato sprašuješ, ker ti veš, da so drugi prodajali meglo, al zato, ker tudi nisi gledal in ugibaš, da so prodajali meglo?
Ni mi treba spremljati, da sem povsem prepričan, da niso vsi drugi kandidati "podajali smiselne odgovore na zastavljena vprašanja, brez ponavljanj in nenehnih mašil." Še nikoli niso in tudi tokrat ni bilo nič drugače.

O.

Se pravi, ne veš. OK. Alenka mora met informirano mnenje, ker kandidira za politično funkcijo, za katero bo vsak mesec bogato plačana - pa ga nima. Tebi neinformiranega mnenja ne bi bilo treba delit z nami. Podobna sta si v tem, da oba prodajata meglo.
- Hoc est qui sumus -

Matako ::

Povzetek Lenčine predstavitve: vi dont nid enerdži.. vi džast need mor bulšit!

:(
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

harmony ::

Tudi slovensko ji ravno ne gre.

imagodei ::

Če komisarju, kot politični personi, ni potrebno imeti strokovnega mnenja o področju, bi lahko poslance na to tudi opozorila, ne pa, da uporablja 5 različnih punch-lineov, ki jih navaja v različnem vrstnem redu.

Lahko bi poslance opozorila na svoje vodstvene spososobnosti in poudarjala ta aspekt. No, ravno ko to pišem, ji je nek nemško govoreči poslanec postavil takšno vprašanje, da lahko ravno to poudari in je dobila par minut odmora med tem brutalnim boksarskim obračunom.
- Hoc est qui sumus -

Cervantes ::

Včasih pa zveš tudi kaj novega... recimo, da ene evropske države porabijo več fosilnih goriv kot druge?
Seriously... na trideset enakih ali zelo podobnih vprašanj ni mogoče dati trideset odgovorov, ne da bi se ponavljal.
Tole je en dolgcajt. Preklapljam.
Da nima vizije? Če bi rekla, da je treba več denarja dati za projekt ITER... kaj bi jo šele pol žrli!

Matako ::

Alenka je potegnila Joškota:

Investicije, investicije in še enkrat investicije!


:))

Drugače pa bomo imeli izgleda "energetski miks".
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()
««
«
1 / 18
»»