» »

Z3 Compact ali Galaxy Alpha

Z3 Compact ali Galaxy Alpha

«
1
2

abyssus ::

Kmalu bom kupil nov telefon. Odločam se med Z3 Compact in Galaxy Alpha. Kaj je boljši nakup?

hojnikb ::

z3 compact
#brezpodpisa

bluefish ::

Alpha naj bi imel probleme z zaslonom. Pa jasno, Android na Samsungih je bloat: http://www.theverge.com/2014/9/26/68458...

Po drugi strani je Z3 odličen telefon (ja, test je za "navadno" verzijo, vendar je compact dokaj podoben): http://www.neowin.net/news/sony-xperia-...

gusto ::

Osebno mi xperije še do pred kratkim niso bile ravno všeč, potem pa sem se malo zagledal v Z3 compact in spremenil mnenje.:D Moj glas gre Z3 compact, boljše specifikacije in cenejši.

facepalm ::

glede na review na gsmarena.com ima z3 compact zelo dobro avtonomijo. celo boljso od vecjega z3 z vecjo baterijo.

pocakaj se kasen teden pa preglej forume, ce ima kateri od teh telefonov kaksen nevsecen bug, sele nato pojdi v trgovino:)

Okapi ::

Jaz tudi ravno razmišljam o Z3 Compact. Mobitel ga ima za 408 evrov (24x17, z vezavo na 2 leti). Je to OK cena?

O.

Vajenc ::

V BigBangu je brez vezave 550€. Verjetno se da v BB vzeti tudi na kakšne brezobrestne obroke.
Edit: Pri Majdiču pa 499€
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

facepalm ::

Okapi je izjavil:

Jaz tudi ravno razmišljam o Z3 Compact. Mobitel ga ima za 408 evrov (24x17, z vezavo na 2 leti). Je to OK cena?

O.



ce ti vezava ne predstavlja problema, je to super cena!

Okapi ::

Kar lahko kupiš danes, ne odlašaj na jutri.;)
Ne bi imel sicer čisto nič proti, če bi bil kakšen centimeter krajši, ampak OK, človek ne sme biti preveč izbirčen. Kako se obnese v praksi, bom pa še videl, sedaj se polni. Pa luštne zelene barve je.


Slika je z neta.

keitai ::

Še en glas za Z3C.

Okapi ::

Prvi vtis o Z3c je zelo v redu (upam, da ga ne hvalim prehitro;) ). Včeraj sem ga kupil, se cel večer igral z njim (prestavil vse podatke in programe s starega telefona in podobno), pa je po 24 urah še vedno na 35%, brez kakršnegakoli varčevanja (wi-fi ves čas vklopljen, recimo).

Vidim tudi, da ima nameščeno Garminovo navigacijo, čeprav še nisem uspel ugotoviti, a je samo poskusno za en mesec, ali bo delala ves čas.

O.

Vajenc ::

Na gsmarena pravijo da zdrži 4 dni normalne uporabe. Ena boljših avtonomij v glavnem.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

abyssus ::

Telefon se mi na oko zdi zelo debel. Kakšen je občutek držati ga v roki?

Okapi ::

Meni se malo manj kot 9 mm zdi več kot dovolj tanko. Prej sem imel Xperio Go, ki je milimeter debelejša in me ni to čisto nič motilo. OK, imaš tudi par mm tanjše telefone, ampak meni se zdi teh 8,6 mm debeline pri Z3c čisto dovolj udobnih. Občutek v roki je za moje pojme zelo dober (nisem pa en od tistih, ki bi preizkusil sto telefonov in razglabljal o prednostih 7,9 mm debeline pred 8,6 mm;) ).

O.

BladE_ ::

abyssus je izjavil:

Telefon se mi na oko zdi zelo debel. Kakšen je občutek držati ga v roki?


Za Z3 lahko rečem, da je občutek super, res ti da vtis, da imaš v roki neko kvaliteto, veliko boljši kot Z2... Z3 compact pa zelo spominja na Z1 compact...
Akcija - Reakcija

Okapi ::

Z3 compact ima v primerjavi z Z3 še eno veliko prednost (poleg tega, da je manjši) - je tudi 200 evrov cenejši;)

O.

BladE_ ::

Ja, poleg tega pa predvidevam, da zna avtonomija baterije biti precej dobra oziroma kar boljša kot Z3, ampak mi "majhen" zaslon enostavno ne ustreza, Z3 je pa kot ulit... Zaslon je tudi fenomenalen(moje mnenje)...
Akcija - Reakcija

abyssus ::

Nihče takšen, ki je kupil Galaxy Alpha? Me še zanima, kakšen je ta drugi. Android vem, da je slaba šala pri Samsungu. Me pa zanima, kako se baterija obnese v praksi.

Egidij88 ::

Alpha ima dosti slabšo baterijo kot S5 recimo. Razen builda čisto povprečen fon... pa ima lahko octa cockta super duper core, dosti boljših izbir imaš.

abyssus ::

Lastniki Z3C, kaj mislite o Magnetic Charger Dock? Se ga da nabavit pri nas?

Okapi ::

A se ga dobi pri nas, ne vem, jaz sem ga naročil na nemškem Amazonu za 26 evrov. Edino se zna zgoditi, da sem se malo zeznil, ker sem prepozno opazil, da je štacuna na Jerseyju, se pravi izven EU, in se zna zgoditi, da bom plačal še 5 evrov davka.

O.

koli99 ::

Kakšna je fora tega magnetic chargerja? Da lahko polniš ne da odpiraš vhod za polnjenje?

Sprašujem ker dobim do konca tedna Z3...

Okapi ::

Ja, pač bolj ali manj klasičen dock, da gor postaviš telefon in se polni.

O.

abyssus ::

Imam vprašanje. Jaz sem si ga danes prinesel domov. Na mobitelu mi je ženska rekla, da naj se polni 4 ure. Stvarca je bila napolnjena že do 60%, sedaj pa ga polnim 1 uro pa že sveti zelena lučka. Naj pustim ali ne? Sem mislil, da ni več panike s tem prvim polnjenjem. Vsaj punca ni dobila tega obvestila za Lumio 925 pa ga polnila kakšno uro.

Okapi ::

Jaz sem ga takoj začel uporabljati, če ti to kaj pomaga.;)

Sicer pa ugotavljam, da brez posebnih težav zdrži 2 dni zmerno intenzivne rabe, brez varčevanja (se pravi ves čas wifi, gps ...). Prej sem imel Xperio Go in je ob taki rabi zdržal en dan, in to komaj, ob izklopljenem gps-ju.

Ugotavljam tudi, da je steklo na zadnji strani sicer morda res videti lepo, ampak (preveč) drsi.

O.

abyssus ::

Je kdo testiral to navigacijo, ki je že naložena? Je zastonj za uporabo in ali je možno prenesti zemljevid, da potem pozneje ne potrebuješ povezave?

hojnikb ::

abyssus je izjavil:

Imam vprašanje. Jaz sem si ga danes prinesel domov. Na mobitelu mi je ženska rekla, da naj se polni 4 ure. Stvarca je bila napolnjena že do 60%, sedaj pa ga polnim 1 uro pa že sveti zelena lučka. Naj pustim ali ne? Sem mislil, da ni več panike s tem prvim polnjenjem. Vsaj punca ni dobila tega obvestila za Lumio 925 pa ga polnila kakšno uro.

ma, to je bullshit. Telefoni so zdaj vsi li-ion/poly, tako da te fore ne veljajo več.
#brezpodpisa

Okapi ::

Je kdo testiral to navigacijo, ki je že naložena? Je zastonj za uporabo in ali je možno prenesti zemljevid, da potem pozneje ne potrebuješ povezave?
Na telefon se na začetku prenese za skoraj 1 GB Garminove robe, se pravi so zemljevidi na voljo brez povezave. Ampak se mi zdi, da navigacija brezplačno dela samo 1 mesec, potem pa lahko samo na zemljevidu gledaš, kje si, ne bo te pa več telefon usmerjal.

O.

Vajenc ::

Tukaj je en plus alphe, ki bo v kratkem dobila brezplačno Nokia maps (tako kot vsi novejši Samsung androidi).
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

abyssus ::

Ta google zemljevid se da uporabljati brez povezave?

abyssus ::

https://www.dropbox.com/s/hd87ecdd72bfb...

Dokaj običajna uporaba telefona, torej klicanje, sms, adobe reader, gmail, facebook, 9gag, preproste igre (geometry dash, piano tiles), pa prvi dan malce več igranja, da sem vse pobrisal in onemogočil, kaj ne potrebujem. V glavnem, zelo zadovoljen, kar se tiče telefona, sploh baterije. Nekako isto uporabo mi je prejšnji xperia arc s zdržal do 2 dneva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

Okapi ::

Evo, ravnokar je poštar prinesel "magnetno" polnilno zibko. 26 evrov, s poštnino vred. Na srečo se cariniki niso vtikali v paketek (pravzaprav malo debelejše pismo), čeprav je prišel izven EU (kupil sem na amazon.de, ampak nisem pravočasno opazil, da je trgovina na Jerseyu) in je bila gor pravilno označena cena.

Kakorkoli že, napravica je primerna za Z3 in Z3 compact (zraven je par adapterjev), in na prvi pogled je videti kar priročna, še zlasti, ker je res malo tečno vsakokrat tisti pokrovček za usb odpirati na telefonu. Še bolje bi bilo, če bi imela spodaj prisesek, ker je majhna in lahka. Lahko bi bila tudi malo cenejša - 26 evrov sicer ni veliko, ampak dobiš pa v bistvu tudi samo preprosto plastično škatlico z dvema konektorjema. Še kabla ni zraven. Če pomislim, da za ta denar dobiš recimo predvajalnik dvd/divx, z daljincem vred, je cena pravzaprav astronomska>:D Po mojem bodo na ebayu kmalu kitajske kopije za 5 evrov;)



O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

theBill ::

A lahko na temu chargerju polnis telefon s silikonskim ovitkom, ali mora biti brez?

wini ::

Brez mora bit ... na žalost

Okapi ::

Pravijo, da lahko, samo je odvisno od ovitka. Zraven dobiš 4 različno široke adapterje in imaš tako na voljo 5 debelin reže, kamor vtakneš telefon (3 za compact in 5 za ta večjega, ki je tanjši).

O.

theBill ::

Sprobaj in porocaj, ali gre s silikonskim ovitkom, ce ga seveda uporabljas.

Okapi ::

Ne uporabljam, vsaj za zdaj ne.

O.

dukedl ::

abyssus je izjavil:

Nihče takšen, ki je kupil Galaxy Alpha? Me še zanima, kakšen je ta drugi. Android vem, da je slaba šala pri Samsungu. Me pa zanima, kako se baterija obnese v praksi.


http://www.gsmarena.com/iphone_6_vs_gal...
lp dukedl

abyssus ::

Jaz sem naletel na prvo težavo: ko na hitro dvignem telefon in takoj za tem nekaj rečem, sogovornik tega ne sliši. Tako da moram vedno, ko dvignem, počakat kakšno sekundo in potem začet govorit. Je kar annoying, ker sem očitno navajen, da takoj začnem govoriti. Še kdo s to težavo?

EDIT: Govora je seveda o Z3C, ne Alphi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

BladE_ ::

Se boš moral navaditi... Na stari Z sem imel identično "težavo" ne glede na ROM, na Z3 zdaj niti nisem opazil, ker avtomatsko počakam in se oglasim...
Akcija - Reakcija

Thunder wave ::

Tudi na Z2 je enako. Se kar hitro navadiš.

abyssus ::

Me je kar pomirilo. Hvala :)

FlyingBee ::

tole z oglašanjem je kar lame zadeva in Sony si ne bi smel to privoščiti, vsekakor pa avtonomija in velikost naprave je zares najboljša trenutno za marsikoga, ne morete pa preveč za resno jemat nekoga, ki iz yperia GO gre na z3c, najboljše bi bilo prebrat mnenje na review straneh ali pa tukaj od nekoga, ki je šel iz bivšega top dog telefona na z3c

koli99 ::

To z 1 sekundnim zamikom sem imel tudi na HTC EVO 3D. Pač počakaš sekundo in govoriš.

Sam imam 10 dni Z3 (ne compact) in sem zelo zadovoljen. Recimo, polnil sem predvčerajšnjim ob 16:00, pa imam sedaj še 63% baterije. Ob heavy use pa mi zdrži polna 2 dni. Imam pa skozi vkljopljem Wifi in Bluetooth, ob vklopljeni funkicji STAMINA.
Ta funkcija je res kul, ob izklopljenem ekranu se Wifi/mobilni prenos podatkov izklopi, ko prižgeš ekran pa se v 1-2 sekundah naložijo prejeti e-maili; Potem je tudi funkcija da ob vklopu ekrana samo za ogled ure povezave ne vzpostavijo, kar mi pride prav saj sam uporabljam velikokrat mobitel za uro...

FlyingBee ::

koli99 je izjavil:

To z 1 sekundnim zamikom sem imel tudi na HTC EVO 3D. Pač počakaš sekundo in govoriš.

Sam imam 10 dni Z3 (ne compact) in sem zelo zadovoljen. Recimo, polnil sem predvčerajšnjim ob 16:00, pa imam sedaj še 63% baterije. Ob heavy use pa mi zdrži polna 2 dni. Imam pa skozi vkljopljem Wifi in Bluetooth, ob vklopljeni funkicji STAMINA.
Ta funkcija je res kul, ob izklopljenem ekranu se Wifi/mobilni prenos podatkov izklopi, ko prižgeš ekran pa se v 1-2 sekundah naložijo prejeti e-maili; Potem je tudi funkcija da ob vklopu ekrana samo za ogled ure povezave ne vzpostavijo, kar mi pride prav saj sam uporabljam velikokrat mobitel za uro...

to je res koristna zadeva, vse preveč se posvečajo nekim gimmick sranju, namesto, da bi dejansko up. izkušnjo izboljšali, recimo kot je LG s knock on pa tole kar si opisal z Z3 in tako naprej

vseeno pa tole 1 s za počakat ni tako grozno ampak na flagship telefonu konec let 2014? žalost

FlyingBee ::

pa 3 ure in 28 minut se polni, 2x kot ostali flagship 2014 http://www.phonearena.com/reviews/Sony-...

koli99 ::

Ja to je pa res. Na xda so naredili test:

The phone charges up to 95% with 0.5% per minute. (Stock Charger)
It drops to 0.125% between 95% und 100%, likely to put less strain on the battery.

Verjetno je kar prekosorazmerno (50% več časa polnjenja kot ostali, 50% več battery lifa kot ostali...:)

FlyingBee ::

ni ravno tako primerljivo, tehnologija za hitrejše polnjenje obstaja, samo Sony je zagnojil

theBill ::

Vsi, ki si lastite Z3C, ste verjetno precej presnofal po netu pred nakupom, mi lahko en pove bistvene razlike od Z1C?

Razen malenkost bolj navitega procesorja in drugacne zadnje strani namrec ne vidim nekih konkretnih izboljsav, ki bi opravicevala visjo ceno Z3C.

FlyingBee ::

screen to body ratio, boljša avtonomija, svetlejši zaslon ... če že imaš Z1c, potem se nesplača nadgrajevat
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri telefon za okoli 300€

Oddelek: Mobilne tehnologije
495430 (3420) Voluhar88
»

Kateri boljši telefon?

Oddelek: Kaj kupiti
233667 (3216) facepalm
»

Kateri android oz. Iphone (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6310656 (9103) 2f4u
»

Nova anketa: kolikšna je idealna velikost zaslona mobilnega telefona? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
5210515 (7112) BlaY0
»

Novosti iz Sonyja: E3, Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet, SmartWatch 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5421539 (20233) PrihajaNodi

Več podobnih tem