» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
94 / 141
»»

Alien123 ::

windows fall creators update 1709 povzroča same probleme, naprimer če prestavim winse iz monitorja na TV mi začne sliko ugašat in prižigat cel čas. Na monitorju ni problemov in tudi pred updateom jih ni bilo.. kak to rešit? Kabel tudi ni kriv ker sem jih več probal.

klinker ::

Pocistit gonilnike in na novo namestit.

Alien123 ::

sem vse pa nič ne pomaga

blazkowich ::

Edini problem, ki sem ga zasledil odkar se updatal na Fall update je, da se mi ponoči, ko je PC v spanju kar prižiga. To prej ni delal :/

|ke ::

Pozdravljeni,

v roke sem dobil laptop z win10 ki naj bi ga pocistil za novega uporabnika. Sel sem normalno skozi proces v windowsih za ciscenje in svezo instalacijo. Na koncu mi je naredilo se update. Deluje vse ok, presenecenje pa je blo pri disku. Kar naenkrat imam zasedeno 450GB/500GB. Sel sem skkzi disk cleanup ki mi je sprostil nekih 20GB, se vedno ogromno zasedenega. Sel sem gledat kaj dejansko zaseda prostor in kljub temu da odkrijem skrite datoteke sploh ne najdem dovoljsne kolicine datotek ki naj bi jih blo na disku...

Se je to ze komu zgodilo? Kako resit?

Lp
Ike

blazkowich ::

Zna biti OneDrive.

solatko ::

Ali Dropbox. Možno je tudi, da HDD ni čisto v redu. Stestiraj disk.
Delo krepa človeka

|ke ::

Kaj pomen to ce sta onedrive ali pa dropbox.. a nista to programa? Racunalnik je ponastavljen.. gor naj nebi blo nic kot samo windowsi.. s cim naj testiram disk?
Ike

D3m ::

blazkowich je izjavil:

Edini problem, ki sem ga zasledil odkar se updatal na Fall update je, da se mi ponoči, ko je PC v spanju kar prižiga. To prej ni delal :/


To se mi je zgodilo danes ob 01:00 zjutraj na prenosniku. Je zalaufal vent na polno potem pa ugasnil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

solatko ::

Z orodjem za disk, najbolje s tovarniškim od proizvajalca.
One drive sicer rezervira prostor na disku, lahko pa je tudi virus. Preglej s temle:

http://www.superantispyware.com/
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

blazkowich je izjavil:

Edini problem, ki sem ga zasledil odkar se updatal na Fall update je, da se mi ponoči, ko je PC v spanju kar prižiga. To prej ni delal :/

Isto pri meni. Wake on Lan je izklopljen.

misek ::

BorutK-73 je izjavil:

blazkowich je izjavil:

Edini problem, ki sem ga zasledil odkar se updatal na Fall update je, da se mi ponoči, ko je PC v spanju kar prižiga. To prej ni delal :/
Isto pri meni. Wake on Lan je izklopljen.
Preverjanje za posodobitve morda?

solatko ::

Razni update, saj so ure nastavljene na ZDA časovne pasove. Veliko dela, če hočeš vse poštimat. Pri SSD-ju je najbolj pametno mašino ugasnit - shut down.
google, adobe, AV, dropbox, office,......

Za OS lahko nastviš čas z posodobitve v nastavitvah, najbolj zoprna ps ste google in office.
Delo krepa človeka

Dr-4Skull ::



Ali je kakšna rešitev? Tudi starejši Daemon Tools ne deluje več v Windows 10 1709.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr-4Skull ()

blazkowich ::

misek je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

blazkowich je izjavil:

Edini problem, ki sem ga zasledil odkar se updatal na Fall update je, da se mi ponoči, ko je PC v spanju kar prižiga. To prej ni delal :/
Isto pri meni. Wake on Lan je izklopljen.
Preverjanje za posodobitve morda?

Možno.

|ke ::

solatko je izjavil:

Z orodjem za disk, najbolje s tovarniĹĄkim od proizvajalca.
One drive sicer rezervira prostor na disku, lahko pa je tudi virus. Preglej s temle:

http://www.superantispyware.com/


Sem poskusil s tem programom pa ni nic boljse..

Na disku piše da je prostega samo 50GB/500GB.. Ko grem na disk in nastavim vidne tudi skrite datoteke, označim vse in preverim velikost izbranih datotek, napiše pa 20 GB. Ostalih 430 GB pa je zasedenih s čim??

Ma še kdo kakšno idejo?
Ike

Invictus ::

CCLeaner

WICleanup

To spuca vsako mašino ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ST-777 ::

|ke je izjavil:

... Sel sem normalno skozi proces v windowsih za ciscenje in svezo instalacijo. Na koncu mi je naredilo se update. Deluje vse ok, presenecenje pa je blo pri disku. Kar naenkrat imam zasedeno 450GB/500GB. ...
Ko sem delal svežo instalacijo win10, sem najprej formatiral cel disk, naredil particije in nato namestil win10 in programe na particijo C. V začetku je bilo na particiji C za okrog 40 GB podatkov, na ostalih particijah pa skoraj nič. Svetujem, da narediš enako.

blazkowich ::

|ke je izjavil:

solatko je izjavil:

Z orodjem za disk, najbolje s tovarniĹĄkim od proizvajalca.
One drive sicer rezervira prostor na disku, lahko pa je tudi virus. Preglej s temle:

http://www.superantispyware.com/


Sem poskusil s tem programom pa ni nic boljse..

Na disku piše da je prostega samo 50GB/500GB.. Ko grem na disk in nastavim vidne tudi skrite datoteke, označim vse in preverim velikost izbranih datotek, napiše pa 20 GB. Ostalih 430 GB pa je zasedenih s čim??

Ma še kdo kakšno idejo?


Najbolš kr jovo na novo particije zbrisat pa še enkrat probat.

klinker ::

Crap od win 10 ne zna vec niti diska spucat za sabo. Format in install na novo direkt zadnjo verzijo

jernej47 ::

https://windirstat.net/

Pregled zasedenosti diska.

BorutK-73 ::

A obstaja kakšen program da skipa login screen in gre direkt v namizje, user je samo eden. Ker je to htpc in ko se ponoči zbudi, ga ne morem na pilotu spravit nazaj v spanje, moram TV vklopit in se logirat. Čeprav to ne delam, ampak naredim kar "hard shutdown".;((

Zgodovina sprememb…

orreel ::

https://zmaga.com/content.php?id=7780

BorutK-73 je izjavil:

A obstaja kakšen program da skipa login screen in gre direkt v namizje, user je samo eden. Ker je to htpc in ko se ponoči zbudi, ga ne morem na pilotu spravit nazaj v spanje, moram TV vklopit in se logirat. Čeprav to ne delam, ampak naredim kar "hard shutdown".;((


https://zmaga.com/content.php?id=7780

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orreel ()

orreel ::

Zdravo

Zanima me kaj menite o tem programu.
https://www.oo-software.com/en/shutup10

Ali se sicer pri posodabljanju 10ke pojavljajo kakšne težave-problemi,saj sem začasno onemogočil posodabljanje za 1 mesec ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orreel ()

NejcSSD ::

BorutK-73 je izjavil:

A obstaja kakšen program da skipa login screen in gre direkt v namizje, user je samo eden. Ker je to htpc in ko se ponoči zbudi, ga ne morem na pilotu spravit nazaj v spanje, moram TV vklopit in se logirat. Čeprav to ne delam, ampak naredim kar "hard shutdown".;((


Raziskat zakaj :)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

lopov ::

Dr-4Skull je izjavil:



Ali je kakšna rešitev? Tudi starejši Daemon Tools ne deluje več v Windows 10 1709.


Poskusi s tem: https://www.elby.ch/products/vcd.html

Brezplačno :)

BorutK-73 ::

orreel je izjavil:

https://zmaga.com/content.php?id=7780

Hvala!:)

Matevz96 ::

Pozdravljeni,

od posodobitve windowsov imam težavo z določenimi programi - do sedaj sem odkril Opero in Geforce experience.

Če program normalno odprem je celotna slika črna (ali bela), ko dam miško na pozicijo kjer vem, da so tipke (naprimer zapri, orodna vrstica) mi zazna pozicijo in napiše ime gumba, torej povsem normalno ni pa slike! Ugotovil sem, da se temu problemu izognem če izberem možnost zaženi z grafičnim procesorjem -> integrirana grafika. Imate kakšno idejo kako to rešiti? Ostali programi delujejo normalno, poskusil sem posodobiti gonilnik grafične a ni spremembe.

Prilagam sliki, kako izgleda:



#hooldthedoor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matevz96 ()

Spc ::

Dr-4Skull je izjavil:



Ali je kakšna rešitev? Tudi starejši Daemon Tools ne deluje več v Windows 10 1709.

Uporabiš verzijo 1607 pa je to to ?
:)
 

StarMafijec ::

Windows 10 je napravil neko nadgradnjo, sedaj sploh ne morem zagnati Ubuntuja. Zažene se že nek boot manager, ampak Linux se ne uspe naložiti. Pa Microsoft sploh lahko dela take posege na uporabnikovih računalnikih in pa kako to sploh popraviti?

solatko ::

StarMafijec - vsaka nova namestitev (kar večja posodobitev je) ti izniči dual boot in ga moraš popravit. To ni Mikrosoftov problem, saj linux ni njegovo programje. Office, skype,....... deluje b.p. tudi po posodobitvi.
Delo krepa človeka

StarMafijec ::

solatko je izjavil:

StarMafijec - vsaka nova namestitev (kar večja posodobitev je) ti izniči dual boot in ga moraš popravit. To ni Mikrosoftov problem, saj linux ni njegovo programje. Office, skype,....... deluje b.p. tudi po posodobitvi.


Hvala. Ampak onemogočitev dual boota je morda nekaj takega kot to, da je Microsoft nekoč favoriziral Internet Explorer in v EU je bilo to spoznano kot nelegalno.

solatko ::

Ni onemogočanje, samo za dual boot je potrebno windows prilagodit, ker pa dfaultu nima tega. Tudi dual boot z dvemi različnimi sistemi windows, po večji nadgradnji ne deluje.
Delo krepa človeka

Lonsarg ::

Windows 10 se dvakrat na leto preko Windows update POPOLNOMA na novo naloži (novi Windows folder) in migrira inštalirane programe na nov sveži register in med drugim očitno na sveže tudi boot manager porihta(najbrž zazna dejstvo, da je linux boot manager glavni kot "boot not working" in avtomatsko na novo porihta managera) -> kar pomeni da je potrebno linux manager ponovno naložiti.

Rešitev, ki bi po moje delovala je, da Windows boot manager modificiraš, da podpira direkten boot v linux, brez grub, mislim da obstajajo na internetu neki vodiči.

ncc2000 ::

StarMafijec je izjavil:

Windows 10 je napravil neko nadgradnjo, sedaj sploh ne morem zagnati Ubuntuja. Zažene se že nek boot manager, ampak Linux se ne uspe naložiti. Pa Microsoft sploh lahko dela take posege na uporabnikovih računalnikih in pa kako to sploh popraviti?


Mikrosoft lahko vse, tudi tisto, kar delodajalec na lastnem službenem računalniku, ki ga ima zaposleni v uporabi, ne sme...

Matevz96 ::

Matevz96 je izjavil:

Pozdravljeni,

od posodobitve windowsov imam težavo z določenimi programi - do sedaj sem odkril Opero in Geforce experience.

Če program normalno odprem je celotna slika črna (ali bela), ko dam miško na pozicijo kjer vem, da so tipke (naprimer zapri, orodna vrstica) mi zazna pozicijo in napiše ime gumba, torej povsem normalno ni pa slike! Ugotovil sem, da se temu problemu izognem če izberem možnost zaženi z grafičnim procesorjem -> integrirana grafika. Imate kakšno idejo kako to rešiti? Ostali programi delujejo normalno, poskusil sem posodobiti gonilnik grafične a ni spremembe.

Prilagam sliki, kako izgleda:





anybody?
#hooldthedoor

solatko ::

Verjetno imaš kakšno nesnago, najprej ti predlagam, da zamenjaš torrent odjemalec s qbittorrent, katerega si potegni iz Ninite, ki je ena redkih strani, na kateri dobiš vse programe čiste, brez dodatkov download strani.
Preveri sistem z superantispyware, ki ga potegneš iz iste strani, tudi druge programe, ki jih morda uporabljaš, zamenjaj z verzijo iz ninite-a.
Če uporabljaš kaj drugega od windows defendrja za AV, je čas, da to navlako svinjarije, odstraniš.

Meni na 5-ih mašinah in mojim strankam na preko 200 kompjuterjih, dela sistem b.p., razen, ko si kakšne stvari potegnejo iz softonica in podobnih strani, potem pa je jok in stok.

Tudi winamp ni več podprt iz uradne strani, verjetno imaš še kaj navlake, ki je bila sicer odlična v xp, v novih sistemih pa je potrebno to navlako zamenjat z novmi, boljšimi zadevami.
Delo krepa človeka

D3m ::

Ali Tixati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Matevz96 je izjavil:

Matevz96 je izjavil:

Pozdravljeni,

od posodobitve windowsov imam težavo z določenimi programi - do sedaj sem odkril Opero in Geforce experience.

Če program normalno odprem je celotna slika črna (ali bela), ko dam miško na pozicijo kjer vem, da so tipke (naprimer zapri, orodna vrstica) mi zazna pozicijo in napiše ime gumba, torej povsem normalno ni pa slike! Ugotovil sem, da se temu problemu izognem če izberem možnost zaženi z grafičnim procesorjem -> integrirana grafika. Imate kakšno idejo kako to rešiti? Ostali programi delujejo normalno, poskusil sem posodobiti gonilnik grafične a ni spremembe.

Prilagam sliki, kako izgleda:





anybody?


Nova posodbitev je sfukala kr nekaj gonilnikov. Meni npr. od printerja in zunanje zvocne. Zvocna je ok po ponovni namestitvi, printer pa normalno tiska, a kaze status da ni povezan in ne more komunicirat z njim ;((

Lonsarg ::

Ja meni je po jesenskem upgradu vsakih 14 dni crashnila AMD grafična, tudi zadnja verzija iz Windows update ni pomagala. Šele zdaj ko sem čisto zadnjo decembersko potegnil dol iz uradne strani se je končno popravilo.

Skratka probaj najprej samo driver res čisto zadnji.

broken/link ::

@solatko: ne boš verjel, ampak nekateri računalnik uporabljamo, in ga nimamo na podestu, da ga častimo in občudujemo. in če imamo na računalniku nameščene ne-windows programe to še ne pomeni, da je gor nameščena nesnaga. in ne, tudi AV ni nesnaga. Vem, da nočeš priznati, ampak z windows10 ima Microsoft že od splavitve naprej kar precej takšnih ali drugačnih težav. ampak nekdo, ki je tako očitno pro-M$, teh stvari pač noče opaziti in bo seveda krivil vse drugo, samo vedno bolj zaprt MS-jev sistem ne.

na mojem HPju se tudi dogaja tudi zelo zanimiva stvar, namreč touchpadu se na random zmeša. takrat je touchpad neodziven, včasih preveč občutljiv, včasih premalo,... se ga ne da normalno uporabljat in zgubiš živce zravn.
Težava je v default windows gonilnikih, ker ko namestiš ustrezne s HPjeve strani, dela vse tipitopi. Tako da človek bi mislil: "namesti HPjeve gonilnike in stvar rešena." WRONG! Kljub temu, da imam windows update izklopljene se (na ne vem kakšen način) HPjev gonilnik zamenja z default driverjem in se stvar zjebe. Tako da do sedaj edina rešitev, ki jo imam je ta, da imam inštalacijo HPjevih gonilnikov shranjeno na disku, in jo poinštaliram vedno, ko se to zgodi.

misek ::

broken/link je izjavil:

Tako da človek bi mislil: "namesti HPjeve gonilnike in stvar rešena." WRONG! Kljub temu, da imam windows update izklopljene se (na ne vem kakšen način) HPjev gonilnik zamenja z default driverjem in se stvar zjebe. Tako da do sedaj edina rešitev, ki jo imam je ta, da imam inštalacijo HPjevih gonilnikov shranjeno na disku, in jo poinštaliram vedno, ko se to zgodi.
Onemogoči posodobitev driverja za to napravo kot je opisano na linku. Sam uporabljam rešitev za grafično kartico že nekaj let, kjer se z novejšim driverjem kartica greje kot mala pečica. In to v idle načinu.

How do I stop Windows 10 from updating my graphics driver: http://superuser.com/questions/964475/h...

solatko ::

broken/link - Jaz te čisto zastopim, vendar za večino problemov ni kriv OS, temveč programje, ki ni s strani programerjev, modificirano za vedno bolj napredne funkcije. Nihče od vas ne kolne telefona na Androidu, ki ga njegov proizvajalec ne posodobi, ker ni v shemi, katerim pripada posodobitev, tako, da potem določene stvari ne delajo tako, kot bi morale.
Vsi, katerim kakšna zadeva ne deluje v redu, pa kolnete M$, ker vam ne delujejo stvari, ki so odvisne od gonilnikov proizvajalcev HW. M$ to ve, zato z zadnjim programjem od w8 naprej, naredi generične gonilnike, ki pa na žalost niso idealne za vse mašine. Zato pogledaš na forum in gor so rešitve za skoraj vse rešljive probleme in tudi opisi, kako se to zadrži ob veliki posodobitvi.

Nisem fan M$, samo vse drugo, kar sem preizkusil, ni zadovoljilo mojih potreb in še 90%-ov uporabnikov po svetu.

Je pa res, da izdelovalci HW-ja, nudijo za starejše kose, izredno slabo poprodajno podporo, saj je interes prodje novih kosov, večji, kot zadovoljstvo kupcev starih zadev.
Za to pa ni kriv M$, saj ne more nikogar prisilit, da izdeluje gonilnike za 10+ let stare naprave, če prav delajo b.p..

Torej nesrečnežem, ki imajo take naprave, ne preostane drugega, kot, da uporabljate OS, na katerem preverjeno deluje, vse kar imate.

Druga zgodba pa je z ne M$-jevo programsko opremo, ki datira v devetdeseta leta in je bilo programje takrat za XP idealno - BS, WinAmp, winrar, winzip, AV programje, razni čistilci, odstranjevalci programov, optimizerji,......., ki pa ob današnji uporabi, lahko povzročijo razne neprijetne izpade,... se pa za vse dobi nadomestni, kvalitetnejši program, predvsem pa so novi programi, prilagojeni novim OS-om.

Od izida MSE uporabljam ta AV na vseh mojih mašinah in v tem času, še nisem doživel okužbe, ki je s tem orodjem nebi odstranil (če ne gre drugače, z online defenderjem).

Rekli boste, ta AV se izredno slabo izkaže na namenskih testih, kjer skozi cel kup AV programov, spustijo 100 znanih in včasih priljubljenih virusov, katere bi moral na netu namensko iskati, da bi jih na kakšnih piratskih straneh, sploh našel, se pa na teh testih izkažejo programi, ki so v maloprodaji in, če vam je znano, da so med največjimi zaslužkarji ravno izdelovalci AV in raznih zaščitnih programov, vas te testi ne ganejo kaj dosti, saj tudi zlatnine nimate spravljene v trezorju, ki je trenutno najtežje obvladljiv profesionalnim vlomilcem.

Pri zaščiti domačih računalnikov, je dovolj zaščita vgrajena v OS, za profesionalne rešitve, pa je pač potreben pristop profesionalcev, ki razen programske opreme, nudi tudi močno izobraževanje uporabnikov, kar pa je za domače potrebe veliko predrago.
Razni Avira, AVG, NOD,....... in mnogi drugi, vas ne bodo zaščitili pred lastno zvedavostjo, vam pa bodo požrli veliko živcev, zaradi problemov, ki jih naredijo prav ti programi.
Delo krepa človeka

hdx ::

Jaz testiram AV-je, vedno uporabim nove viruse in phishing strani in ti lahko povem, da WD pogrne. Je veliko boljših free rešitev (avast) in ne ni nobena nesnaga.
WD je ok za tiste, ki točno vedo kaj delajo z računlnikom, takih pa ni veliko. Na prenosniku sem imel disk usage 100% in je bil totalno neuporaben, dokler nisem izklopil WD in celega microsoft security sistema. Problem se je pojavil po zadnji nadgradnji.

Lonsarg ::

Vsi free antivirusi bodo zaznali vse odkrite viruse, ki jih je največ v divjini. Razlike se pojavijo pri novih/neodkritih, ki pa jih je največ seveda na raznih testih.

Avast recimo celo doda neko uporabno vrednost napravem Defenderju, ker ima Sandboxing. Ampak to je kar invazivno in jaz nočem imeti vklopljeno na svojem sistemu. Če pa to izklopiš pa je potem čisto vseeno, če uporabiš navaden Defender.

SmeskoSnezak ::

A ma kdo od vas kaksne probleme s disk clean_up? Ne spuce vsega, in na TIF je dal neko kljucavnico. Sprobali smo vse, od %temp% izbrisa, itd. ampak clean_up se vedno pise, da je TIF okoli 100MB.
@ Pusti soncu v srce... @

Unknown_001 ::

Un majstr ki ma problem s sliko. Drajverje posodob za grafično.

oo7 ::

Na Bolhi gledam OS zakaj je taka razlika nekateri windowsi 10 so 7-20 eur nekateri pa več kot 100 eur?

opeter ::

Jaz nimam težave z Nvidia gonilniki, odkar nimam gor Geforce Experience.

oo7 je izjavil:

Na Bolhi gledam OS zakaj je taka razlika nekateri windowsi 10 so 7-20 eur nekateri pa več kot 100 eur?


Tisti, ki prodajajo za 7-20 so brez legalne licence.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

klinker ::

opeter je izjavil:

Jaz nimam težave z Nvidia gonilniki, odkar nimam gor Geforce Experience.

oo7 je izjavil:

Na Bolhi gledam OS zakaj je taka razlika nekateri windowsi 10 so 7-20 eur nekateri pa več kot 100 eur?


Tisti, ki prodajajo za 7-20 so brez racuna.


Fixed
Licenca je "legalna", ni pa racuna, da bi to lahko uporabljal v kaki firmi, ipd. Za doma vse stima.
««
94 / 141
»»