» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
85 / 141
»»

harmony ::

Sigurno ste to ze pisali, ampak cele teme se mi resnicno ne da pregledovati.

Katere toolse uporabljate za izklop vseh "spajverov" na desetki? Trenutno sprobavam Spybot Anti Beacon, pa vseeno ne ugasne vsega. Pa najbolj motece je tudi to, da po kaksnih vecjih posodobitvah se dosti stvari prizge samodejno nazaj.

CyberPunk ::

W10Privacy
https://www.winprivacy.de/english-home/

...sicer pa rocno po vrsti tweakanje glede na nasvete ipd. v preteklosti.

japol ::

Ti rpgrami delujejo le v verzijah 10ke, če se datumsko poklapajo. novejše 10-ke imajo spremembe itd. in tega programi ne poznajo. Je treba vedno iskat nove programčke. In vsak update ti postavi večino na ON in je treba spet ponavljat itd. Rešitev je edino ta, da se namesti "prvo verzijo" 10-ke, uporabi programe, powershell, popravi registre,... da se vse poštima, potem pa izklopi updatanje dokončno.
Če najdo kdo kar je najnovejše (tudi za creators update) naj objavi. povezave, navodila,...
Je pa teh navodil že sedaj preko 100 strani.

CyberPunk ::

Slučajno sem opazil, da Win10 sedaj po določenem času iz standby vrže v hibernacijo. A kdo ve, kje tiči kakšna nastavitev za to? Prejšnje podverzije tega niso imele - standby je ostal standby, kot pri Android in iOS tablicah.
(Edina podobna za to početje, ki jo poznam, je bila v primeru, da je baterija padla pod določen % in je moral narediti iz standbyja prehod v hibernacijo.)

Modri dirkač ::

To je default nastavitev že verjetno od 7ke. Se pa da izklopit v power options.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

CyberPunk ::

To, kar je v oklepaju navedeno, je že od prej, ja. Tole, da pa samodejno ne glede na vse spravi v hibernacijo, je pa novo.

BivšiUser2 ::

Prijaviti za skušam na SDLnet. Nameščen imam tisti client, vendar se ne gre prijaviti. Moram iti pod "Status" ter omogočiti Secure2w ttls avtentikacijo , za kar mi pa noče shraniti profila. Slednji je corrupted. Če se pa ne povežem na net, pa je v kontekstnem meniju "Status" zaklenjen...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

Ne vem sicer zakaj, ampak mi s pravilnimi začetnimi nastavitvami (vsaj tako piše), vsakič javlja, da se konfiguracija ni mogla shraniti zaradi corruptanega fajla. No, sem pa vtipkal v clientu prestavil PAP -> EAP (kar je narobe, ampak mi je vsaj shranilo nastavitve. Potem pa je potrebno prestaviti EAP -> PAP in začuda, po shranjevanju nastavitev dela...Kaj je to za Windowsov?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

gregorinho ::

Včeraj sem pognal ponovno namestitev Win 10, kjer bom ohranil svoje dokumente. Najprej se je pojavilo okno "We're getting a few things ready", kar je trajalo kakšni 2 uri. Potem se se je računalnik bznova zagnal in "mlel" v nedogled. Po 6, 7 urah sem ga resetiral in pustil čez noč - enako še vedno melje.

Črn ekran, sodaj pa se vrti nek krogec, kot da nekaj nalaga brez kakršnihkoli procentov.

Kaj lahko storim?

gregorinho ::

Laptop sem priklopil na internetni kabel (prej wifi) in sedaj deluje normalno. Ob prvem zagonu pa se je pojavilo okno, da je prišlo do težav in ni bila opravljena nobena sprememba. WTF?

Lahko bi dal tudi clean install, saj sem si naredil backup. Bi znalo to biti kaj drugače? Je kakšna druga fora?

CyberPunk ::

Modri dirkač je izjavil:

To je default nastavitev že verjetno od 7ke. Se pa da izklopit v power options.

Izgleda, da je to nov feature z imenom Adaptive Hibernation:
https://answers.microsoft.com/en-us/sur...
In da je samo za odkljukati "Save power when my device knows I'm away".

Alexius Heristalski ::

gregorinho je izjavil:

Laptop sem priklopil na internetni kabel (prej wifi) in sedaj deluje normalno. Ob prvem zagonu pa se je pojavilo okno, da je prišlo do težav in ni bila opravljena nobena sprememba. WTF?

Lahko bi dal tudi clean install, saj sem si naredil backup. Bi znalo to biti kaj drugače? Je kakšna druga fora?

Nekaj se ti je obesilo med ponovno namestitvijo, ponavadi kakšen driver. Izklopi zunanje naprave (npr. disk, tiskalnik, dodatni monitor, ...), po potrebi izklopi, odstrani v Device Managerju tudi katero od notranjih komponent, npr. sekundarno grafično kartico, omrežno/Wifi kartico, ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

lopov ::

Evo, pa mam problem z desetko, posodobljeno na CU in kolikor sem googlal, nisem edini in zaenkrat še nisem našel nasveta, ki bi meni pomagal.

Računalnik z 10 je en sam, vsi ostali so win7, fedora, debian, ubuntu oz. android in nobena od naprav ne vidi desetke na mreži. Da bo še bolj absurdno -- z 10 lahko normalno dostopam do vseh ostalih računal, ki imajo karkoli v skupni rabi. Za deljenje datotek uporabljam uporabniška imena in gesla in ne želim imeti "home network".

Je kdo uspešno rešil omenjen problem?

spucek ::

Preveri, če maš vklopljen "network discovery"
Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings
Previdnost je mati modrosti.

Modri dirkač ::

Res je, po CU se tudi moj (edini) PC čudno obnaša na mreži. Ostale linux/macos naprave ga včasih le s težavo najdejo, pred CU teh težav tudi jaz nisem imel.
Everybody lies!

lopov ::

spucek je izjavil:

Preveri, če maš vklopljen "network discovery"
Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings


Vse vklopljeno, zresetiral sem cel network stack, brez uspeha.

Danes sem dobil stacionarca z win8.1 in ta mi računalnik celo najde na mreži, povezati se pa ne more :/

vaščan ::

Loool V start meni se še kar neda pinat map desni klik na mapo sploh ne naredi nič kdaj bodo to zrihtal jao. Druga reč če jaz nucam internet windows se pač odloči in na vso silo enkrat umes updejta in mi zabije povezavo na nulo lahko bi sprogramirali da se updejta ko se internetna povezava ne nuca ali pač čisto malo saj pc ves čas ve koliko prometa porabijo aplikacije čez mrežno naj takrat pusti pri miru ko se rabi internet ampak ne to je misija nemogoče. Zadovoljen sem s windows 10 ampak take banalne zadeve in s kakšnimi dovolilnicami ko se moraš skoraj da ne skregat s windowsi to bi pa lahko malo porihtali.

vaščan ::

lopov je izjavil:

Evo, pa mam problem z desetko, posodobljeno na CU in kolikor sem googlal, nisem edini in zaenkrat še nisem našel nasveta, ki bi meni pomagal.

Računalnik z 10 je en sam, vsi ostali so win7, fedora, debian, ubuntu oz. android in nobena od naprav ne vidi desetke na mreži. Da bo še bolj absurdno -- z 10 lahko normalno dostopam do vseh ostalih računal, ki imajo karkoli v skupni rabi. Za deljenje datotek uporabljam uporabniška imena in gesla in ne želim imeti "home network".

Je kdo uspešno rešil omenjen problem?


Jaz imam eno podobno reč win 8.1 wind 10 in telefoni tablice televizije. Mrežo sem pustil da windowsi sami rihtajo samo vklopil sem share in network discovery tam v opcijah in na enem od pcjev ustvaril domačo skupino. In sedaj je tako če nisi pridružen domači skupini moraš potem od tistega pcja ali naprave vpisat ime in geslo če pač se pridružiš domači skupini potem pa sploh špila in ne teži več za gesla itd . Mreža mi dela super vidijo se vse televizije telefoni računalniki sploh ni važno kateri sistem je naložen iz pcja lahko mirno gledam filme na telefonu lahko tudi printam uglavnem zadeva dela v nulo. Sem si pa privoščil en asusov ruter in mi vse lavfa preko njega.

Malo si pa tukaj poglej če vse špila

gensi ::

Ali je mogoče v Windows 10 za vsako WI-FI omrežje izvesti ločene nastavitve?
Primer: samodejno dodeljevanje IP-ja, točno določen IP, posebni prehodi,...

Dzhimen ::

A je kdo mogoče v teh dneh preverjal (verify) MS račun na Win10?

Ko izberem preverjanje preko SMS sporočila, bi mi naj poslali 4-mestno kodo, ampak na SMS dobim neki dolgi string z random številkami/črkami (220 znakov). Wtf! 8-O
Probal štirikrat v zadnjih dveh dneh, vedno isto. Se to samo meni dogaja ali je napaka pri MS-ju?

Alexius Heristalski ::

Kontaktiraj podporo za MS račun. Izpolniš obrazec z opisom napake in te kontaktirajo po e-pošti.

https://support.microsoft.com/en-us/hel...

I'm having problems receiving or using a security code
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

lopov ::

Evo kost za glodat -- https://www.theinquirer.net/inquirer/ne...

Pod črto -- ne trudite se, vse je zaman ...

BeerRover ::

Pozdrav.

Zanima me vaše mnenje o nakupu win pro na tejle strani,
https://www.software-deals.si/windows-1...

Preveril sem ponudnika nič ne kaže na prevaro, in ponujajo za 50% ceneje.

In kaj pomeni electronic certificate (ESD), stric google skoraj da nepozna te besedne zveze povezane z windowsi.

Hvala za mnenja:)

lopov ::

ESD -- electronic software distribution. Pomeni, da z neta snameš ISO z namestitvijo. Oni ti prodajo samo kodo (ali na papirčku, ali preko maila). Ne dobiš fizičnega medija.

EDIT: saj ti vse piše na strani:


Package contents
    Electronic licence (ESD)
    ISO file to download
    The certificate of legality in accordance with the EU laws
    Confirmation of purchase (invoice)



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Alexius Heristalski ::

Microsoftove smernice glede spletnih nakupov:
https://www.microsoft.com/en-us/howtote...

Pri teh Čehih je vprašanje, kaj dobiš. Glede na to, da prodajajo Office 2016 Professional Plus, ki se dobi samo prek kanalov količinskega licenciranja, tovrstne licence pa niso namenjene prosti prodaji oz. preprodaji nasploh, so njihove trditve o legalnih licencah samo leporečenje.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

krepki ::

A še komu na windows 10 meče ven sporočilo,ko hočeš odpret kakšno stran recimo 24 ur ,klik,slo tech itd vaš računalnik je okužen če potrdiš te vrže na eno stran kjer ponuja čiščenje računalnika,seveda izbire nisem potrdil,ker vem da moj računalnik ni okužen saj sem ga pregledal z kasperskim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

crniangeo ::

to je spyware, nalozi si malwarebytes :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Lonsarg ::

Zna biti di nič inštalirano, ker najbolj pretkani spyweri zgolj spremenijo konfiguracijo brskalnikov da te kam preusmerja itd in moraš ročno tako konfiguracijo popravit. Najprej sicer vseeno pregled s malwarebytes ter nato rpeglej vse plugine za brskalnik.

Če ne bo nič našlo po je res samo konfiguracija za popravit, v tem primeru je tvoja najbolša opcija za zgooglaš kako res popolnoma resetirat nastavitve brskalnika.

IL_DIAVOLO ::

Na novo sem instaliral win 10...se komu sanja kako odpraviti sledeco napako.

Karkoli kliknem, ne prikaze v oknu, samo ostane v orodni vrstici.

IL_DIAVOLO ::

Ps: Odpravil "napako". Z graficno imam povezan monitor in tv in je bilo nastavljeno na "extended screens".

Lp

Dzhimen ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Kontaktiraj podporo za MS račun. Izpolniš obrazec z opisom napake in te kontaktirajo po e-pošti.

https://support.microsoft.com/en-us/hel...

I'm having problems receiving or using a security code


Sem probal s Microsoft online chat supportom, pa da niti ne govorim kašne loleke dobiš "v pomoč". Jaoooo bože, z dvema sem "govoru" in tista dva bi znala edino kaki stari mami k ne zna računalnika uporabljat pomagala. Popolnoma neuporabne informacije, koristne pomoči nobene, porazna izkušnja, katastrofa. To je blo na ravni "a ste poskusili resetirat modem, gospod?".

Pol sem še mail poslal, kot si predlagal, podrobno opisal težavo in prosil za pomoč, čez 3 minute sem dobil avtomatski odgovor, da so prejeli moje sporočilo in da bodo odgovorili v roku 24 ur (to je bilo 24. 05. 2017 17:09). Zdaj je več kot 4 dni kasneje, še vedno brez odgovora.

Ta čas jaz torej ne morem preveriti svoje identitete MS računa. Sinhronizacija ne dela, ne morem kupovat/plačevat v trgovini, na računalniku in na dveh telefonih mi parkrat na dan nabiva obvestilo, da "moj microsoftov račun potrebuje posredovanje". Lumio 650 sem nameraval hard resetirati, ker mi po CU kar veliko nagaja, ampak ga sedaj ne morem, ker se pol ne bom mogel vpisati z MS računom in ne bom imel sinhroniziranih kontaktov in ostalega sranja. Skratka vsakodnevna uporaba računalnika in telefona je prav mala muka, ker določene stvari, katerih sem vajen, ne delujejo, in jaz lahko samo čakam s prstom v riti da oni zadevo popravijo, če jo sploh nameravajo.

Da jim dol visi za Win10m uporabnike sem se že sprijaznil, ampak tukaj je težava z Microsoftovim računom. To je praktično center vseh Microsoftovih storitev. Prav malo šokiran sem, da se mi to dogaja... Tega od Microsofta vseeno ne bi pričakoval. :8)

ST-777 ::

Dzhimen je izjavil:

A je kdo mogoče v teh dneh preverjal (verify) MS račun na Win10?
7 številčno kodo za ponastavitev gesla za Microsoftov račun sem prejel preko mail.google.com na namizni računalnik, kjer imam Win 10 in z vpisom ni bilo težav.

Morda ti bo v pomoč: https://support.microsoft.com/sl-si/hel...

Dzhimen ::

Ja jaz mam probleme z preverjanjem MS računa (verify) in mam opcijo samo preverjanje preko SMS sporočila (če hočem dodat še opcijo preverjanje preko alternativenga eMail računa, moram čakat en mesec da zadeva prime in da ta možnost pride sploh v veljavo). In kakor rečeno, iz nekega razloga namesto SMS-a z varnostno kodo dobim SMS z 220 znaki random črk in številk, ko je ne morem uporabiti in zato postopka preverjanja ne morem dokončati.

In očitno edino kar lahko naredim je, da čakam in vsak dan probam, če se bo sistem odločil delovati in da bom dejansko dobil varnostno kodo na SMS. Do takrat pa mam praktično zaklenjen MS račun. :D

gregorinho ::

Vsakič, ko želim na namizje namestiti bližnjico direktno iz menija, mi ne uspe ("pripni na začetni zaslon"). Poskusil sem na že na dveh računalnikih in obakrat enako. Tudi "refresh" nič ne spremeni. Zadevo uredim tako, da kopiram bližnjico direktno iz mape, tako da na koncu deluje, a me vseeno zanima, zakaj ne deluje prvi način?

lopov ::

lopov je izjavil:

spucek je izjavil:

Preveri, če maš vklopljen "network discovery"
Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings


Vse vklopljeno, zresetiral sem cel network stack, brez uspeha.

Danes sem dobil stacionarca z win8.1 in ta mi računalnik celo najde na mreži, povezati se pa ne more :/


Odgovarjam sam sebi ... firewall je blokiral blokiral 445.

Danes sem to ureil po teh navodilih (best answer): https://community.spiceworks.com/topic/...

gregorinho je izjavil:

Vsakič, ko želim na namizje namestiti bližnjico direktno iz menija, mi ne uspe ("pripni na začetni zaslon"). Poskusil sem na že na dveh računalnikih in obakrat enako. Tudi "refresh" nič ne spremeni. Zadevo uredim tako, da kopiram bližnjico direktno iz mape, tako da na koncu deluje, a me vseeno zanima, zakaj ne deluje prvi način?


Začteni zaslon ni namizje -- to ustvari bližnjico v "start meni", po novem "začetni zaslon".

Ukaza za namizje pravzaprav ni -- izbiraš med "start meni / začetni zaslon" in "taskbar / opravilna vrstica".

Za namizje moraš poskrbeti sam, se pravi delaš vse OK :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Dzhimen ::

Dzhimen je izjavil:

Ja jaz mam probleme z preverjanjem MS računa (verify) in mam opcijo samo preverjanje preko SMS sporočila (če hočem dodat še opcijo preverjanje preko alternativenga eMail računa, moram čakat en mesec da zadeva prime in da ta možnost pride sploh v veljavo). In kakor rečeno, iz nekega razloga namesto SMS-a z varnostno kodo dobim SMS z 220 znaki random črk in številk, ko je ne morem uporabiti in zato postopka preverjanja ne morem dokončati.

In očitno edino kar lahko naredim je, da čakam in vsak dan probam, če se bo sistem odločil delovati in da bom dejansko dobil varnostno kodo na SMS. Do takrat pa mam praktično zaklenjen MS račun. :D


Sem klical danes na MS Slovenija, na tehnično podporo in izkaže se, da je težava pri njih. Majhno število uporabnikov (ne vedo kaj je krivo, očitno) namesto kode dobi tale random string ki sem ga dobil jaz. Je reku majster naj pustim številko in da me pokliče proti koncu delovnika z rešitvijo, ampak guess what? Ni me klical in jaz še vedno ne morem do mojega MS računa. :))

En teden je že mim, odkar se mi je tole zgodilo, pa še kar nobenega znaka od MS-ja, da jih vsaj malo briga za stranke/uporabnike, prav nobene pomoči ali koristne informacije. Svašta! :))

MrStein ::

Pomoč? Od MS? Kje pa si to slišal?
Mogoče, če imaš z njimi pogodbo z vsaj petimi ciframi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Alexius Heristalski ::

Katerega mobilnega operaterja imaš in iz katere številke pošljejo SMS? Jaz imam bob in vedno dobim z +447781470659, nikoli imel težav. Sicer pa si že sam ugotovil, da bi bil workaround z dodajanjem nadomestnega emaila in čakanje 30 dni, da stopi v veljavo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Kaj ::



Požarni zid Windows - se komu sanja kaj je teh prvih 9?

...in še zadnji del imena:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Dzhimen ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Katerega mobilnega operaterja imaš in iz katere številke pošljejo SMS? Jaz imam bob in vedno dobim z +447781470659, nikoli imel težav. Sicer pa si že sam ugotovil, da bi bil workaround z dodajanjem nadomestnega emaila in čakanje 30 dni, da stopi v veljavo.



Te čudne SMS-e dobivam iz številke +386 31 469 666. Operaterja mam Telemach.

Danes me je klical še iz MS Slovenija nazaj majster, ampak spet brez kakršnihkoli koristnih informacij ali kakega koraka proti rešitvi problema. Počasi bom obupal. :))

Kaj ::

Ko inštalirate Windows 10 na PC, po končani namestitvi naložite le gonilnike za grafično (R9 390 iz AMD strani) ali tudi za matično ploščo (GA970aUd3p iz Gigabyte strani)? Za grafično je treba, za matično (zvok, mrežna, usb in podobne drobnarije se pa itak z windows inštalacijo same poštimajo, je tko? Ali je kakšna posebna korist še v inštalaciji gonilnikov za vse našteto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Dzhimen ::

Po mojih izkušnjah Windows 10 namesti bolj generične gonilnike. Recimo en primer bi bil gonilnik za zvok. Windows ti bo gonilnik namestil, zvok bo delal, lahko boš mutal, spreminjal glasnost, mešalka ipd. Ampak ponavadi moraš namestiti še Realtek (ali karkoli že je marka zvočne) gonilnik iz uradne strani matične, kjer dobiš zraven še aplikacijo spodaj desno, kjer lahko nastavljaš malo bolj advanced stvari (nastavitev da ti muta zvočnike ko priklopiš slušalke recimo). Pri WiFiju na prenosnikih znajo nastat težave, kjer se recimo noče povezat z omrežji z določenim naprednim tipom avtentikacije, če ni tapravi gonilnik zadnje različice, pa take stvari. Al pa spet pri prenosniku recimo driver-aplikacija za touchpad. Windows bo že namestil generični driver, delalo bo, levi, desni klik... Ampak če namestiš ta prav driver in aplikacijo, maš pol omogočene še kretnje, nevem, dva prsta za scrollanje, tri prsti za minimiziranje okna al kaj so že te fore. Pa recimo nastavitev da ti touchpad onemogoči ko zazna priklopljeno miško, takih stvari ni, če ne preneseš in namestiš zadeve iz uradne strani mamaplate.

Nevem no, jaz sem se tako navadil, da ko namestin Win10, najprej pustim da se posodobi do konca, nato namestim še gonilnike iz uradne strani matične (Chipset, LAN, Audio najmanj, pri prenosnikih pa še ostalo (WiFI, BT, Touchpad itd.). Pri PC-jih skoraj ne porabiš nič časa za to, ker je samo par gonilnikov, tako da to je skoraj no-brainer. Pri prenosnikih pa pač malo dlje traja, ker je več gonilnikov, pa še kake firme prenosnikov majo tako zrihtano stran za prenose gonilnikov da te srat prime, ampak jaz si vzamem čas pa namestim vse tko kot je treba da zadeva pol dela. :D

Včasih reče, da je že nameščen gonilnik novejše različice (za kak LAN ponavadi), tisto pol preskočim. Ampak tako sem pa pol ziher da je use tipi topi. In seveda pol na konc še golnilnik za grafo, tist ne sme manjkat. :D

Lonsarg ::

Če proizvajalec za svoj ID hardwera pošlje driver na Windows Update Microsoftu potem boš preko Windows Update dobil ne samo generični driver, pač pa tudi prav od proizvajalca.

99.9% proizvajalcev to sedaj dela, včasih je bil procent manjši.

Windows Update ne dovoli preveč "balastnih" driverjev(sicer od AMDja balast sm dobil preko tega, tako da so se poslabšali). Ampak kljub vsemu to je to ponavadi bolša opcija, kot pa klikat next na proizvajalčev gonilnik, ki pa skoraj ziher še kaj zraven namesti če ne paziš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Alexius Heristalski ::

Prek Windows Update se zna zgoditi, da dobiš zastarel gonilnik. Jaz vedno vzamem tiste s strani proizvajalca.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spc ::

Ima kdo kakšno idejo kako shraniti route z netsh, da zavedno ostane, tudi po reboot-u ?

Recimo primer:
netsh interface ipv6 add route ::/0 interface=10 store=persistent

Ta primer mi ne ostane po reboot-u.

ali še moram kaj druga dodat?

 add route
Adds a route for a specified prefix. Time values can be expressed in days (d), hours (h), minutes (m), and seconds (s). For example, 2d represents two days.
Syntax
add route [prefix=]IP4Address/Integer [[interface=]String] [[nexthop=]IPv4Address] [[siteprefixlength=]Integer] [[metric=]Integer] [[validlifetime=]{Integer | infinite}] [[preferredlifetime=]{Integer| infinite}] [[store=]{active | persistent}]
Parameters

[ prefix=] IPv6Address/Integer
    Required. Specifies the prefix for which to add a route. Integer specifies the prefix length.

[[ interface=] String]
    Specifies an interface name or index.

[[ nexthop=] IPv6Address]
    Specifies the gateway address, if the prefix is not on-link.

[[ siteprefixlength=] Integer]
    Specifies the prefix length for the entire site, if the prefix is not on-link.

[[ metric=] Integer]
    Specifies the route metric.

[[ validlifetime=]{ Integer| infinite}]
    Specifies the lifetime over which the route is valid. The default value is infinite.

[[ preferredlifetime=]{ Integer| infinite}]
    Specifies the lifetime over which the route is preferred. The default value is infinite.

[[ store=]{ active| persistent}]
    Specifies whether the change lasts only until the next boot (active) or is persistent (persistent). The default selection is persistent."


Čeprav bi persistent moral ostati, ga po rebootu odstrani.
:|
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Dzhimen ::

Zaradi mojih težav s starim MS računom (ne morem preveriti identitete ker SMS koda ne deluje) sem se odločil da naredim nov MS račun in vse na novo nastavim, stike, mail, vse nakupe aplikacij na novo (nimam dost, tam okoli 10€), onedrive, vse iz nule naštelat. Se mi zdi vredno riskirat pest drobiža in eno uro dela, samo da bo delalo normalno in da v prihodnje ne bom več mel takih butastih nerešljivih težav ki mi pobirajo živce.

Naredim nov outlook.com račun. Za varnostno opcijo si izberem drugi eMail račun (brez tega SMS sranja, ki ne deluje). Vse v redu, takoj prime, brez čaanja 1 mesec, kot bi moral na drugem računu. Hočem dodat kartico za plačevanje, ampak ne prime. Čudno si mislim, bom že kasneje dodal ko bom kupoval, tam bo ziher prijelo. Grem v outlook nabiralnik za ta moj now mail, dobim neko napako, da "tega trenutno ni mogoče dostopati". Grem v moj stari mail, dela. Grem v novega, ne dela. Kontaktiram chat podporo, mi rečejo da ta nov račun "migrira", ali se sinhronizira al nekaj podobno butastega in da nič ne morejo in da moram počakat. Čakam že cel dan, še zmer ne dela (uradna stran https://outlook.live.com/).

Navajen sem da kake malenkosti pri MSji ne delujejo, še posebej pri Win10mobile. Ampak tole je že moj drugi velik problem v roku enega tedna, in gre za problem Microsoft računa, ki je center vseh MS storitev. Zdaj ne vem ali sem jaz zaklet in se samo meni tako sranje dogaja, ali imajo pri Microsoftu kake velike probleme, ali imajo pa preveč uporabnikov pa se jih hočejo ene par znebit. 8-O

Alexius Heristalski ::

Si poskusil odpreti novo okno brez beleženja zgodovine ali pobrisati piškotke in cache brskalnika?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Si poskusil odpreti novo okno brez beleženja zgodovine ali pobrisati piškotke in cache brskalnika?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Dzhimen ::

Ja, sem probal na IE, Firefox in Edge, pri vseh treh sem poizkusil tudi pobrisat VSE (obrazce, gesla, piškotke, zgodovino, VSE kar se da), rezultat je isti.

Ker se mi ne da s tem ubadat, sem naredil še en račun (tretji, lol :))), in sem začel tega rihtat. Tu je mailbox dostopen (in s tem tudi druge storitve, npr imenik), si rečem bom najprej prenesel kontakte. Grem v stari račun, dam export, dobim CSV, ga odprem, zgleda da je vse v redu. Grem v ta nov račun, dam import outlook csv-ja, izberem tole datoteko, počakam da kontakte vnese noter in ko konča, opazim, da določena polja manjkajo. Najbolj pogosto manjkajo rojstni dnevi. V CSV-ju vse štima, pri importanih kontaktih pa pri približno tretjini manjka rojstni dan. Probam trikrat, vedno isto. Če bi prenšal iz outlooka na google al kaj podobnega še razumem da ne štima vse (različen sistem, baze, ni standardizirano), ampak da iz outlooka na outlook, njihova lastna storitev ne deluje, tega pa ne morem razumet za boga ne. 8-O

Medtem so mi danes zjutraj odpisali glede moje prvotne težave ("you can expect a reply to your request within 24 hours" --> 9 dni). Da ne morejo ničesar narediti in da naj čakam en mesec. *facepalm*. Bolš bi blo, da sploh ne bi odpisali jaooo...

Sem mel vedno dobro mnenje od Microsofta, ki se je sicer počasi slabšalo zadnje čase... Ampak pretekli teden je moje mnenje o Microsoftu strmoglavilo ko delnice na črni torek.

solatko ::

Dzhimen - verjetno si eden redkih s takimi težavami, ki si jih po vsej verjetnosti povzročil sam. Računaj, da je več kot pol poslovnega sveta na M$ in bi bila cela štala, če bi bile take težave, kot jih imaš ti, pogoste.
Verjetno je malo tudi to, da ne moreš imeti dva M$ računa, na isti napravi in se ti vse pomeša, ko iz starega kopiraš podatke na novega.
Meni je takole sral gmail, ko sem spremenil račun, pa sem hotel podatke in vse faile prenesti iz starega. Sem ravno tako čakal več kot mesec, da so se zadeve, zadovoljivo uredile.
Bil je namreč problem, ker mi je bil stari račun hackan in je bil potem neuporaben (enkrat je, drugič ne).
Delo krepa človeka
««
85 / 141
»»