» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
76 / 141
»»

BivšiUser2 ::

Linko je izjavil:

ok...samo kaj so to assistive technologies?

To je namenjeno slabovidnim na primer.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

darkolord ::

Če slo-tech bereš na 125% povečave, je to že dovolj :)

solatko ::

Torej boste vsi uporabniki nelegalne programske opreme, legalno izkoristili možnost, ki jo je M$ dal za osebe z drugačnimi potrebami. Odlično, najlepše pa bo, ko bo M$ zaradi takih, kot ste vi, prenehal invalidom dajati zastonj programsko opremo.
Do julija ste imeli možnost, čisto legalne pridobitve zastonj Windows 10 (tudi piratskih verzij), pa ste rok zamudili, sedaj boste pa postali invalidi, zato, ker nebi dali nekaj več kot 100€ za nakup legalnega sistema.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

Tako je. Če je vohunska programska oprema, naj bo zastonj tako kot googlova.

Jerry000 ::

A na parking za invalide tut parkirate?

111111111111 ::

Seveda. To pa žal legalno.

EDIT: mislim, da je nelegalno, da kolegu namestim W10 za invalide ali se motim?

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Chuapoiz - Zbiranje podatkov, se pri M$ ne uporablja v komercialne namene, tako, kot pri Googl-u, Yahoo-u in drugih podobnih ponudnikih.
Tudi Adobe, A-cad,.... zbira podatke, pa so precej zasoljeni programi.

Povsem nelegalno, če ni invalid!!!!!!!
Delo krepa človeka

k4vz0024 ::

To še ne pomeni, da se jih ne bo v prihodnje zlorabljajo.

Že samo navajanje MS, da se da v nastavitvah izklopiti zbiranje podatkov, postavlja M$ na laž. Ker se kljub izklopu sistem povezuje na 100+ strežnikov.

In samo naivni ali kolaboranti z M$ verjamejo, da M$ ne uporablja podatke za komercialne namene.

Če to počnejo drugi, to še ne pomeni, da to lahko počne M$.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

111111111111 ::

solatko je izjavil:

Chuapoiz - Zbiranje podatkov, se pri M$ ne uporablja v komercialne namene, tako, kot pri Googl-u, Yahoo-u in drugih podobnih ponudnikih.
Tudi Adobe, A-cad,.... zbira podatke, pa so precej zasoljeni programi.


Delaš v trženju pri MS-ju, da tako natančno veš? Ubogi MS uporablja naše podatke samo in samo za izboljšanje njihovih storitev.

solatko ::

Chuapoiz - Edina komercialna pošta, ki jo dobivam in vem, da je povezana z M$ je ponudba M$ izdelkov, na M$ računu.
V yahoo mail dobivam pošto, ki je posledica njihovega vohunjenja po mojih stvareh, iskanjih,....
V Google mail pa dobim pošto nekaj minut po tistem, ko kaj iščem v Google-u in je povezana s tistim, kar sem iskal.
Moram pa obema priznati, da v trenutku, ko vržem v spam, te pošiljke ne pridejo več v inbox, imam pa zato spam predal nafilan, tudi po 300+ mailov/dan.

Na M$ sem bil prijavljen z yahoo-jevim računom, kot preizkuševalec 10-ke in ne dobim niti ene pošte, ki bi jo lahko povezoval z M$.
Zato upravičeno sklepam, da dejansko podatke uporabljajo v skladu s pravili.
Glavno shrambo osebnih stvari imam v One Driwe in za enkrat ni bilo nikakršnih problemov z morebitnimi odtekanji podatkov.

Verjetno si M$ tudi ne bo drznil trgovati s podatki, dokler njegovo programje uporablja toliko firm.
Delo krepa človeka

Machete ::

solatko je izjavil:


Na M$ sem bil prijavljen z yahoo-jevim računom, kot preizkuševalec 10-ke in ne dobim niti ene pošte, ki bi jo lahko povezoval z M$.
Zato upravičeno sklepam, da dejansko podatke uporabljajo v skladu s pravili.
Glavno shrambo osebnih stvari imam v One Driwe in za enkrat ni bilo nikakršnih problemov z morebitnimi odtekanji podatkov.


O sveta preproščina, kaj vse človek lahko prebere :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

solatko ::

In v čem je zmota, če nisem paranoičen in v vsem ne vidim slabih namenov?
Delo krepa človeka

KTr1sk ::

solatko je izjavil:

Torej boste vsi uporabniki nelegalne programske opreme, legalno izkoristili možnost, ki jo je M$ dal za osebe z drugačnimi potrebami. Odlično, najlepše pa bo, ko bo M$ zaradi takih, kot ste vi, prenehal invalidom dajati zastonj programsko opremo.
Do julija ste imeli možnost, čisto legalne pridobitve zastonj Windows 10 (tudi piratskih verzij), pa ste rok zamudili, sedaj boste pa postali invalidi, zato, ker nebi dali nekaj več kot 100€ za nakup legalnega sistema.

o hudimarja s čim se eni obremenjujete, kot da bi res nekomu kaj vzeli, še mal pa bodo ljudje v palčke začel verjet, zakaj pa se da legalno aktivirat z windows 7/8,8.1 ključi na windows 10? Nekako hoče še vedno ms verjetno omogočit nadgradnjo, samo na drugačen način, prej je že bilo malo preveč vsiljivo
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

klinker ::

Ahh pusti solato, verjetno mu kruh daje MS da take biksa.
Zadnji Win ki sem ga placal je 7ka, edina se vredna svojega denarja. 8+ placujemo dovolj in prevec s tem ko ga imamo sploh instaliranega, ne pa da jim se 100€ dam za ta spijunski drek, ki dela na MOJEM racunalniku kar se mu zahoce.

solatko ::

klinker - In za to si seveda car.
Telefon imaš pa Android, seveda.

In mimogrede, od M$-ja edina zveza, ki jo imam, je uporaba njihovih programov, tako na računalnikih, kot telefonih.
Delo krepa človeka

klinker ::

Np, samo realen. Sej placujem, le da ne z denarjem.
A ti imas pa Lumio in si varen, ane :))

Alexius Heristalski ::

solatko je izjavil:

Torej boste vsi uporabniki nelegalne programske opreme, legalno izkoristili možnost, ki jo je M$ dal za osebe z drugačnimi potrebami. Odlično, najlepše pa bo, ko bo M$ zaradi takih, kot ste vi, prenehal invalidom dajati zastonj programsko opremo.
Do julija ste imeli možnost, čisto legalne pridobitve zastonj Windows 10 (tudi piratskih verzij), pa ste rok zamudili, sedaj boste pa postali invalidi, zato, ker nebi dali nekaj več kot 100€ za nakup legalnega sistema.

Joj, kakšno pretiravanje. Tudi bližnjice na tipkovnici so "assistive technology".
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mtosev ::

ljudje kateri bodo želeli win10 bodo lepo downloadali tole in imeli free upgrade. mislim, da večino ne zanima, če je to namenjeno njim ali ne
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Lonsarg ::

Mimogrede, tisti upgrade do junija iz piratskih Windowsov je tehnično deloval(dobiš dejanski original ključ), ampak v bistvu imaš pe vedno piratske windowse, ker tehnično delujoči ključ brez veljavne licence ni nič.

Enako je z temle zastonj windowsi za invalide. Če ne ustrezaš pogojem sicer lahko vseeno dobiš serijsko, ker ni preverjanja, nimaš pa original windowsev.

Skratka Microsoft se je pač z Windows 10 odločil da piratom omogoča brez nevarnih z virusi obloženimi cracki poganjati windows.

solatko ::

Ta njegova poteza, je pač naredila to, da ni v domači uporabi več kot 70%-ov z vsem živim nafilanih Windows sistemov. Kitajcem so celo dali celotno kodo, da si jih lahko uredijo po svoje (njihove tričrkovne organizacije), seveda fantje ne veste, da imajo tričrkovne organizacije lahek vpogled v čisto vse OS-e, ki izvirajo iz Amerike.
Zato so Rusi in Kitajci razvijali svoj OS, ki pa še ni zagledal luč sveta in je še vedno večina uporabnikov pod nadzorom ameriške špijonaže.
To je urejeno od prvega DOS-a naprej, takoj, ko je računalnik na medmrežju.
Drugo so pa sledenja zaradi drugačnih potreb, kar vam pa M$ vnaprej pove, tudi zakaj se to rabi. Kdor se ne strinja ima možnost it pač na drug sistem.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

KTr1sk ::

Glede originala pri podjetih, ki je nujna že zaradi kazni itd..imaš naprimer, račun, licenčno nalepko itd od win7/8, vse kar je pač potrebno, da je legalno..in potem narediš free upgrade in imaš licenčne windows 10, ampak ta serijska ni več enaka kot je bila predtem na prejšnem OS
In vedno pri vseh pcjih, ki sem nadgradil v prejšnem "free" obdobju in zdajšnem, ki je kao za "posebne potrebe-invalide" se serijska spremeni v VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T.
(če bo kdo mislil, s to serijsko se ne da aktivirat ničesar, tako da ni potrebe straha za warez,da širim kao serijsko od win10)

http://www.pcworld.com/article/2970075/...

In ko se enkrat iz win7/8 nadgradi na win10 se za vedno aktivira, v smislu, če windows formatiraš in na novo naložiš je že samodejno aktivirano ob zagonu (če je internetna povezava),...
..lahko mi pa še poveste kako dokazati ali se je upgrejdalo zdaj ali prej (do 29julija)? in kaj pokazati inšepektorju, da je ta sistem originalnem, če ni dokmentov za windows 10 in so samo za prejšni sistem dokumenti?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Aja pa kot rečeno še vedno lahko aktiviraš če imaš svoj legalni win7/8 ključ v Windows 10, in verjetno je potem ta ključ vpisan v OS in ne od "upgrejda" (nisem preverjal)
http://www.howtogeek.com/266072/you-can...

mislim da je vse to na legalni način, včasih sem si rekel sam da je original vse tisto heh, kar ne potrebuješ crackov in aktivatorjev, da deluje, danes pa da lahko na legalen način dobiš nelegalen program :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

MrStein ::

Še komu na dnu tak odreže?



Čak, a nisem to že vprašal? Hmm...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Malajlo ::

KTr1sk je izjavil:

Aja pa kot rečeno še vedno lahko aktiviraš če imaš svoj legalni win7/8 ključ v Windows 10, in verjetno je potem ta ključ vpisan v OS in ne od "upgrejda" (nisem preverjal)
http://www.howtogeek.com/266072/you-can...

mislim da je vse to na legalni način, včasih sem si rekel sam da je original vse tisto heh, kar ne potrebuješ crackov in aktivatorjev, da deluje, danes pa da lahko na legalen način dobiš nelegalen program :P

Tebi ni jasno po enem letu in pol, da imaš z veljavno win7 licenco veljaven tudi nadgrajen OS na win10? Pa a ste nekateri v glavnem na medover.net ali na S-T?
In koga vraga tisti jezik steguješ, če ne ločiš med nadgradnjo nelegalnih win7 na win10, in upravičenostjo do (legalne... Wtf je to, saj je vse free, tudi moj šupak) uporabe programske opreme.
Res, če že kradeš, preberi, do česa si upravičen in pod kakšnimi pogoji. Menda v OŠ še učijo slovenščino in vsaj en tuj jezik.
Danes lahhko na nelegalen način dobiš legalen program ... Joj.
Mulci, začnite razmišljati. Kako mislite preživeti brez staršev?

ameba ::

Živjo.

Vprašanje. Torej imam piratske windows 10. Rad bi imel licenčne.

Kakšen je postopek?

Našel sem:

http://www.ebay.co.uk/itm/WINDOWS-10-PR...


Torej če to kupim in zamenjam serijsko bi moglo delovati?
Hvala za odgovore.

Motion ::

Delovat bi moglo (če gre za prave ključe), če maš inštalirano isto verzijo Windowsov. Sam legalno nebo (če je to pomembno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

ameba ::

Zakaj ne bo legalno?
Predvsem se mi gre za to, da če bom nesel prenosnik, ki je še pod garancijo, na servis in mi bodo rekli da ne deluje ker ni licenčnih windowsov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ameba ()

bluefish ::

Programska oprema nima veze z morebitno okvaro strojne.

ameba ::

To mi je jasno in se strinjam. Če je napaka na strojni strani, se nimajo na kaj sklicicevati. Vendar če je za nepravilno delovanje računalnika, kriva programska oprema se lahko serviserji sklicujejo na piratsko verzijo windowsov ali se morda motim?
Čemu potem služijo te ključi, ki se prodajajo na spletu?

klinker ::

Za domacega userja je dovolj legalno. OS je registriran pri MSu na legalen nacin, to je to.

Motion ::

Windowsi bodo licenčni in aktivirani, in bodo delovali povsem normalno. In če boš nesel na servis nebodo nič opazili, ker gre za prave ključe.

V tvojem primeru pa ne bodo legalni ker ti ključi niso namenjeni za prodajo tebi kot končnemu kupcu. Tako, da če ti pride inšpekcija (recimo če gre za računalnik vezan na firmo) in ugotovi da maš Windowse aktivirane z OEM ključom ki si ga za par evrov kupu na ebayu, stvar zelo verjetno nebo šla skoz.

Ti ključi so namenjeni OEM proizvajalcem PC-jev (DELL, HP,..) in se nebi smeli prodajat na spletu končnim uporabnikom, še posebi ne na ebayu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

NejcSSD ::

ameba je izjavil:

Zakaj ne bo legalno?
Predvsem se mi gre za to, da če bom nesel prenosnik, ki je še pod garancijo, na servis in mi bodo rekli da ne deluje ker ni licenčnih windowsov

Takrat vržeš linux gor
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

crniangeo ::

NejcSSD je izjavil:

ameba je izjavil:

Zakaj ne bo legalno?
Predvsem se mi gre za to, da če bom nesel prenosnik, ki je še pod garancijo, na servis in mi bodo rekli da ne deluje ker ni licenčnih windowsov

Takrat vržeš linux gor

Sploh ne, das disk ven in neses pc na servis brez diska.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Spc ::

ameba je izjavil:

To mi je jasno in se strinjam. Če je napaka na strojni strani, se nimajo na kaj sklicicevati. Vendar če je za nepravilno delovanje računalnika, kriva programska oprema se lahko serviserji sklicujejo na piratsko verzijo windowsov ali se morda motim?
Čemu potem služijo te ključi, ki se prodajajo na spletu?

To še nisem slišal.
Sej če inštaliraš originalni MSDN iso image in ga aktiviraš so to še vedno isti windowsi kot original kupljen v trgovini.
MSDN original ISO ti bo deloval točno tako kot kupljeni windowsi v trgovini.
 

mtjz33 ::

Pozdravljeni.

Inštaliral sem si windows 10. V nasprotju z W7, imam sedaj težave pri nastavitvi resolucije. Namizje je raztegjeno,(npr. v opravilni vrstici manjka pol ikon itd..). Če pa menjam resolucijo, imam pa zamegljene črke. Kot sem omenil, na sedmici je bilo vse OK. Monitorja ne uporabljam, računalnik imam priklopljen na TV (samsung). Hvala za vsak namig. Lep dan.

solatko ::

Poizkusi nastavitve v grafični kartici. Nastavitve hdmi.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

Inštaliraj driverje od grafične

mtjz33 ::

Driverji so inštalirani. Nastavitve hdmi?

solatko ::

V orodju za upravljanje z grafično kartico - AMD - nVidia ali Intel. Če si inštaliral gonilnike so ta orodja del gonilnika. Po navadi moraš na nastavitvah HDMI dat kljukico, po defaultu je prazno.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Kako ločljivost pa imaš nastavljeno?
Overscan na TV izklopljen? (ni nujno pod tem imenom, lahko je "screen size" ali podobno - gre za to, da TV sliko poveča tam za 5 % , s tem recimo robovi izginejo. Preprosto testirat: pomakni kazalec miške na rob ekrana in glej, če se še vidi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

diler515 ::

crniangeo je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

ameba je izjavil:

Zakaj ne bo legalno?
Predvsem se mi gre za to, da če bom nesel prenosnik, ki je še pod garancijo, na servis in mi bodo rekli da ne deluje ker ni licenčnih windowsov

Takrat vržeš linux gor

Sploh ne, das disk ven in neses pc na servis brez diska.

to itak nardiš če maš rad svoje podatke

solatko ::

Samo takrat, ko veš, da se napaka ne pojavja ravno zaradi diska, ki je ravno tako v garanciji.
Po navadi na taki mašini naredim image diska, potem pa format aktivnih particij. Če ima recovery sistema, zaženem še to, sicer gre računalnik brez sistema v servis. Za ugotavljat napako lahko uporabijo svoje sisteme.
Delo krepa človeka

diler515 ::

ne format ampak prepišeš z random podatki + imel si že od nakupa šifriranega

crniangeo ::

prekopiraš podatke, daš gor FreeDos ter ga jim neseš na servis češ, da gor ne moreš igrat igrc :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

trnvpeti ::

Eugene Kaspersky o tem, kaksno igro(teden dni casa za razvijalce po novem update-u...) igra Microsost in da to ni samo na podrocju antivirus resitev
https://eugene.kaspersky.com/2016/11/10...

Jserkam ::

Pozdravljeni.

Imam probleme z Win10. Naložil sem jih na laptop, ki mi ga zdaj boota 4 min preden pridem do login screena. Sprobal sem veliko različnih možnosti da bi pospešil boot (fast start up .. ) ampak nič ne pomaga.

Drugi problem pa je v samem wifiju. Ne najde nobenega brezžičnega omrežja. Gumb ki ga imam za vklop wifija mi samo preklopi v airplane mode in kao v wifi ON. Ampak skoz sveti na gumbu oranžna lučka. Za ta problem sem najprej sprobal izbisati driverje ..neuspešno. Sprobal sem jih updejtat .. neuspešno .. prav tako imam naložene driverje za gumb in tudi ne dela. Sami windowsi so drugače posodobljeni.

Model laptopa: dv7-6c02sm



Če je podobno vprašanje že bilo postavljeno se opravičujem.

Hvala lp:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jserkam ()

solatko ::

Jsercam - Na prenosniku dv7-6c02sm deluje 10-ka b.p., deluje čisto normalno. S HP-jeve strani potegni gonilnik za touchpad, wi-fi, BT in, če imaš AMD-jevo grafiko poglej še tole:
http://www.overclock.net/t/1587347/how-...
Delo krepa človeka

Jserkam ::

solatko je izjavil:

Jsercam - Na prenosniku dv7-6c02sm deluje 10-ka b.p., deluje čisto normalno. S HP-jeve strani potegni gonilnik za touchpad, wi-fi, BT in, če imaš AMD-jevo grafiko poglej še tole:
http://www.overclock.net/t/1587347/how-...


Te informacije mi pomenijo glih tolk, kot bi rekel mesarju kako se naredijo pečenice ;)
Hvala drugače :) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jserkam ()

solatko ::

Jserkam - Ta informacija ti pove to, da v primeru AMD-jevih grafik, hočejo po defaultu v cross način, ker ni druge kartice, ti ob zagonu minuto in več daje črn ekran in zagon traja z navadnim diskom tudi do 4minute. Tam imaš opisano, kaj moraš v registru poiskat, kako to narediš in navodilo, da zamenjaš 1-ico z 0.

Gonilnike pa dobiš na HP-jevi strani, ker M$ ne more sam na njihov strežnik, moraš to storit ročno, če ti generični gonilniki Windows ne delujejo v redu.

Kako ti lahko še drugače pomagam, kot, da ti rečem prinesi mi prenosnik, pa ti ga bom zrihtal.

Če ti pač ne gre, poišči pomoč profesionalca, ki to zna.
Delo krepa človeka

Jserkam ::

solatko je izjavil:

Jserkam - Ta informacija ti pove to, da v primeru AMD-jevih grafik, hočejo po defaultu v cross način, ker ni druge kartice, ti ob zagonu minuto in več daje črn ekran in zagon traja z navadnim diskom tudi do 4minute. Tam imaš opisano, kaj moraš v registru poiskat, kako to narediš in navodilo, da zamenjaš 1-ico z 0.

Gonilnike pa dobiš na HP-jevi strani, ker M$ ne more sam na njihov strežnik, moraš to storit ročno, če ti generični gonilniki Windows ne delujejo v redu.

Kako ti lahko še drugače pomagam, kot, da ti rečem prinesi mi prenosnik, pa ti ga bom zrihtal.

Če ti pač ne gre, poišči pomoč profesionalca, ki to zna.


Hvala solatko ... linka v prvem odgovoru sploh nisem videl. Zagon je delno zrihtan.. še vedno sicer relativno dolg ampak bolje kot prej (mogoče je čas za nakup SSD;))
Kar se pa tiče wifija pa nimam več idej :(
««
76 / 141
»»