» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
51 / 141
»»

Ikspe ::

Diski gredo čez 2 uri v spanje.
Ko hočem zadevo zbudit so se s pritiskom na tipko tipkovnice (ali miške? ) zbudili samo diski, tipkovnica in monitor še vedno spijo in potem moram zadevo resetirat.
Kako rešit stvar?

solatko ::

Sam se izogibam spanja, ker se mi je večkrat zgodilo, da je zaspal do reseta. Uporabljam zatemnitev zaslona, programje pa naj dela svoje, ko hočem pa za dlje časa zadeve ustavit pa mirovanje in se zbudi prej kot v 10-ih sekundah.

Spanje je nazadnje lepo delovalo v XP SP2, pri SP3 so se pojavili problemi in jih do danes še niso odpravili.
Sem se pač tako navadil in spanja ne pogrešam. Morda je problem tudi v tem, da povsod ugasnem zahtevo po preverjanju, pri bujenju.
Skratka, iz mirovanja se mi mašina najhitreje pojavi in to v opravilu, ki sem ga počel nazadnje.

Prenosnike vedno nastavim tako, da je zapiranje pokrova ali zaustavitev sistema ali mirovanje, spanje pa povsod izklopim. Po defaultu imaš na vseh pozijah spanje.
Delo krepa človeka

Malajlo ::

Išči ULPS. Dvojne grafike se očitno ne marajo in se težko zbudijo. Jajc se zna po kakšnem updateu ponastaviti nazaj.
Sicer pa spanje je zakon od win7 dalje. Na XPjih je delalo obupno nezanesljivo, zadnja leta pa samo poklopim zaslon in grem. Mašina zdrži nekaj dni v spanju, zbudi se pa takorekoč takoj. Solatko pa njegova hibernacija je strel v koleno nad 4GB pomnilnika. Tudi v kombinaciji s SSD diski.

BorutK-73 ::

Ikspe je izjavil:

Diski gredo čez 2 uri v spanje.
Ko hočem zadevo zbudit so se s pritiskom na tipko tipkovnice (ali miške? ) zbudili samo diski, tipkovnica in monitor še vedno spijo in potem moram zadevo resetirat.
Kako rešit stvar?

Jaz imam isti problem na PC.ju. Hibernacija dela normalno, pa še izklopim ga lahko iz elektrike.

Hibernate shortcut:
Step 1: Right click on the desktop and select New -> Shortcut
Step 2: Type this into the location field:
C:\Windows\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0

Lonsarg ::

V nastavitvah se da nastaviti da ti Sleep gumb sproži hibernacijo namesto sleepa(Settigs/System/Power/Aditional Settings/Chose what power buttons do). Prav tako se da nastavit da gre računalnik samodejno v hibernacijo namesto v sleep(Settigs/System/Power/Aditional Settings/Change Plan settings/Change advanced power settings).

To je tak lep workaround za sisteme, ki jim sleep ne dela. Sleep ti lahko ne dela pravilno bodisi zaradi driverja od matične, bodisi zaradi nepodpore biosa bodisi zaradi napačne nastavitve v BIOSu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

solatko ::

No, da ne bo kdo dobil ošpic - spanje na nekaterih mašinah sicer deluje o.k., na drugih ne. Da se izogneš sranju, daš v hibernacijo in ni problema, sploh mi pa ni jasno, kaj si hotel povedat s 4GB v kombinaciji s SSD.

Imam kombinacijo z 32GB in dva 256GB SSD-ja v RAID, pa ni nikakršnih problemov z mirovanjem, iz spanja pa mi je nekajkrat mrknil.
Delo krepa človeka

seba-beba ::

Zdravo!

Računalnik, na katerem imam OEM W10, se čudno obnaša.

1. So bile mogoče pred kratkim (lahko tudi dalj časa nazaj, saj le redko uporabljam ta pc...pc sicer uporabljo starši) kakšne posodobitve opracijskega sistema...namreč pojavila se mi je datoteka Windows.old, izklopljeno imam zaščito (obnovitev sistema) sistemskega diska.

2. Advanced Uninstaller se čudno obnaša. Ko sem ga zagnal je samodejno začel brisati nekatere programe. Ko sem žele odstraniti program (preko uninstallerja), mi napiše da sam sebe ne more izbrisati, zato sem ga izbrisal "ročno" (preko sistema za odstranjevanje programov v raziskovalcu, ga pa sploh nisem mogel najti), tako da sem izbrisal nameščeno datoteko na disku.
Pri ponovni namestitvi programa pa se mi sedaj izpiše "insufficient system resources exist to complete the requested service", ter Avira ga zazna kot virus oz. nazaželjen program.

3. Je mogoče Mozilla spremenila malenkost svojo podobo, namreč vrstica z menijem je sedaj obarvana sivo (prej belo).

Žal računalnik uporabljam le občasno zato že prej nisem zaznal "težav" (starši temu žal ne posvečajo pozornosti). Je možno, da je računalnik okužen. Uporabil sem Aviro ter Malware bytes, vendar brez uspeha.

Hvala

Motion ::

za 1. vprašanje. Najbrš si dobil windows fall update. (kot neke vrste service pack) Odpri CMD in poglej kakšna verzija Windowsov teče. Če je 10586 potem maš jesenski paket inštaliran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

seba-beba ::

Da, imam 10586.

Torej lahko izbrišem "prejšnje namestitve sistema Windows" in "začasne namestitvene datotete sistema Windows"?
Je ta update tudi razlog, da ni bilo zaščite (obnovitev sistema) sistemskega diska?

2. in 3. vprašanje ostaja nerazrešeno...

carota ::

Ima morda kdo kakšen recept za sledeči problem?

Tast je na prenosniku pognal update iz W8.1 na W10. Problem pa je WiFi, ki prikaže vsa ostala omrežja razen njegovega (stanuje v bloku). SSID je broadcastan, jaz ga na telefonu vidim in se normalno konektam gor in deluje. Preko kabla je tudi OK. Pred nadgradnjo mu je tudi normalno delovalo in ni imel nobenega VPN-ja.
Kaj sem poizkusil:
- odstraniti omrežje in ga ročno dodati
- pognati v command line brisanje enega key-a iz registry-ja v zvezi z VPN-jem (a tega ni imel in tudi key-a ni našel)
- downloadal in pognal nek network troubleshooter od MS, ki naj bi pomagal v podobnih primerih, a očitno ne v tem
- odstranil power saving za WiFi
- dizejblal IPv6 podporo za ta device (device / properties / ...)
- resetiral router in preveril nastavitve, a se mi zdijo OK in tudi s telefonom deluje b.p., SSID se broadcasta

Pregledal sem vse linke, ki mi jih je Google ponudil in so se mi zdeli relevantni, nič ni delovalo. Tega omrežja računalnik preprosto ne vidi. Je pa na Telemachu in ima TP-link 741.

Vsak namig dobrodošel.

Malajlo ::

Spremeni SSID omrežja. Ali pa obstoječega poišči v registru, da ga profil "pozabi".

Qcube ::

Poglej v device managaerju pod lastnosti katice da je nastavljena na pravilno regijo, in enako na routerju. Se lahko zgodi da je ruter nastavljen na regijo kjer je dovoljen še 14 kanal...

List of WLAN channels @ Wikipedia

pisco ::

Vem, da je podobno vprašanje že bilo na forumu ampak pravega odgovora pa ne.

Moj Win10 se občasno ponoči samodejno resetirajo. Danes sem šel gledat v Event Viewer kaj se je zgodilo danes ponoči in sem našel ta zapis:

The process C:\Windows\system32\svchost.exe (xxx-W10) has initiated the restart of computer xxxNB-W10 on behalf of user NT AUTHORITY\SYSTEM for the following reason: Operating System: Service pack (Planned)
Reason Code: 0x80020010
Shutdown Type: restart
Comment:



Seveda sem avtomatične posodobitve in te stvari že takoj prvi dan uporabe Win10 izključil, posodobitve zaganjam ročno. Tako, da mi ni jasno od kje je prišel ta Service pack update.


Kako preprečiti nadaljne podobne ponovne zagone sistema?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pisco ()

solatko ::

seba-beba - Datoteka windows.old se odstrani samo na en način - Disk C -> desni klik -> lastnosti -> čiščenje diska -> odstrani programske datoteke -> daš kljukice na faile, ki bi jih rad odstranil -- namestitvene, prejšnji instalirani,.... skratka vse kar bi rad odstranil in poženeš - traja nekaj minut.

Eset odstrani, saj ti upočasnjuje računalnkik, efekta od njega pa ni nikršnega.

V glavnem si sistem, ki je staršem deloval odlično, zaradi svojih principov, precej zmešal.
V windows 10 je nameščeni defender popolnoma dovolj za normalno zaščito sistema.

Potegni dol iz IOBIT strani Advanced systemcare in poženi popoln pregled sistema, pusti neodkljukane samo zadnje 3 postavke.
http://www.iobit.com/en/advancedsystemc...

Pri instalu pazi, ker ti ponudi še driver boster in ostale stvari, ki pa jih ti ne znaš pravilno uporabljat. Zraven dobiš odličen uninstaler, ki vsebuje tudi odstranjevanje nepotrebnih pluginov in nastavitve startnih programov ob zagonu sistema.

pisco - v mapi varnost in vzdrževanje imaš možnost nastavit, da ti posodobitve opravi v popoldanskem času in da posodobitve ne zaganjajo sistema. Po posodobitvi dobiš v mapi z obvestili možnost ponovnega zagona v dveh dneh.
Delo krepa človeka

McLuzo ::

pisco je izjavil:

Vem, da je podobno vprašanje že bilo na forumu ampak pravega odgovora pa ne.

Seveda sem avtomatične posodobitve in te stvari že takoj prvi dan uporabe Win10 izključil, posodobitve zaganjam ročno. Tako, da mi ni jasno od kje je prišel ta Service pack update.

Kako preprečiti nadaljne podobne ponovne zagone sistema?


V search vpiši in zaženi "services" in ko se ti pokaže okno, poišči in zaženi "windows update" in v zavihku "general" prestavi iz "startup type" iz "manual" na disabled. Sedaj se ti ne bo več posodabljalo ampak prav tako ti bo izpisalo error če boš pod settings pritisnil da pogleda za posodobitve. Takrat boš moral zagnati ponovno services in dati nazaj na manual.

soldat43 ::

Če se želite znebiti večino problemov pri windows 10 odstranite Avast antivirus in dajte gor kaj drugega. Avast je kriv za marsikateri problem pri Windows 10

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: soldat43 ()

oo7 ::

Jaz imam še vedno windows 7 in me vsak dan opominja, da lahko namestim Windows 10.

Sem se odločil za: začnite prenos in nadgradite pozneje. Zdaj pa me samo zanima kje bi lahko videl če je ta windows 10 x64, ker Windows 7 imam x64.

Zanima me tudi, ko se bom odločil za nadgradnjo ali je bolje računalnik formatirati in posneti Win 10 ali je tudi dobro čej jih posnameš čez Win 7? Če posnameš Win 10 čez win 7 programi in igre ostanejo?

Hvala

Motion ::

oo7 je izjavil:

Jaz imam še vedno windows 7 in me vsak dan opominja, da lahko namestim Windows 10.

Sem se odločil za: začnite prenos in nadgradite pozneje. Zdaj pa me samo zanima kje bi lahko videl če je ta windows 10 x64, ker Windows 7 imam x64.

Zanima me tudi, ko se bom odločil za nadgradnjo ali je bolje računalnik formatirati in posneti Win 10 ali je tudi dobro čej jih posnameš čez Win 7? Če posnameš Win 10 čez win 7 programi in igre ostanejo?

Hvala


Ti bo samo določilo katero verzijo dobiš na podlagi tega kar maš sedaj. ČE maš Home dobiš Home, če maš Pro dobiš Pro, če aš x64 dobiš x64.
Najbolje pa je ISO sliko snet s pomočjo media creation tool-a, narest zagoski usb in instalirat na čisto.

oo7 ::

Motion je izjavil:

oo7 je izjavil:

Jaz imam še vedno windows 7 in me vsak dan opominja, da lahko namestim Windows 10.

Sem se odločil za: začnite prenos in nadgradite pozneje. Zdaj pa me samo zanima kje bi lahko videl če je ta windows 10 x64, ker Windows 7 imam x64.

Zanima me tudi, ko se bom odločil za nadgradnjo ali je bolje računalnik formatirati in posneti Win 10 ali je tudi dobro čej jih posnameš čez Win 7? Če posnameš Win 10 čez win 7 programi in igre ostanejo?

Hvala


Ti bo samo določilo katero verzijo dobiš na podlagi tega kar maš sedaj. ČE maš Home dobiš Home, če maš Pro dobiš Pro, če aš x64 dobiš x64.
Najbolje pa je ISO sliko snet s pomočjo media creation tool-a, narest zagoski usb in instalirat na čisto.


Hvala za odogovr :)

StarMafijec ::

Na Windows 10 mi je nenadoma prenehala delovati mrežna povezava.

Tako mi že ob zagonu Octashape javi
Could not bind to localhost. Please check your firewall setup.


Poleg tega se svchost.exe nenavadno obnaša. Požira 50% CPU, ZoneAlarm pa požre naslednjih 20%. Približno po 10% pobereta WMI Provider host in drugi svchost.exe.

Kaj bi lahko to bilo? Računalnik je povsem neuporaben.

Zgodovina sprememb…

StarMafijec ::

System Restore sem naredil in sedaj zopet deluje. Krivec je očitno bil zadnji Windows Update.

solatko ::

M-Power - Če imaš računalnik čist, brez nesnage in programov, ki bi jih rad odstranil, imaš pri nadgradnji tri možnosti - ohraniš vse, ohraniš samo osebne podatke ali instaliraš na čisto.

V vseh primerih ti naredi mapo windows.old, iz katere lahko potegneš potrebne stvari ali pa enostavno to mapo zbrišeš.

Ni prav nobene potrebe po delanju iso datoteke za čisti instal, je samo zguba časa.

StarMafijec - Ni kriv update, temveč neka koda, ki si jo dobil nevede. Če imaš poleg defenderja še kak AV program, ga vrzi dol, ga ne rabiš in ti samo zavira procese.
Dokupi samo tole in si zaščiten, kot kočevski medved.

https://store.malwarebytes.org/342/purl...
Delo krepa človeka

carota ::

@StarMafijec: Tudi kakšen VPN client zna nagajat pri vzpostavljanju WiFi povezave - Microsoft ima nekaj člankov na to temo.

StarMafijec ::

solatko je izjavil:

StarMafijec - Ni kriv update, temveč neka koda, ki si jo dobil nevede. Če imaš poleg defenderja še kak AV program, ga vrzi dol, ga ne rabiš in ti samo zavira procese.

O kaki kodi je govora? O malware, virusu, trojancu? Kje bi sploh lahko to staknil?

solatko ::

Večinoma v priponkah pošte, FB,.......
Delo krepa človeka

nina48 ::

Mene pa zanima da ko si računalnik nadgradiš windows 10 če izgubiš vse slike,prenose....?????????

Lonsarg ::

Pri nadgradnji te vpraša kaj želiš ohraniti, lahko datoteke, lahko celo datoteke+programe(čeprav temu se izogibat ker je fajn da se programi popucaji, sploh če imaš veliko šmorna gor).

StarMafijec ::

Meni je ostalo vse, tudi programi.

solatko ::

Če ne izbereš drugače, ostane vse, vendar je pogoj, da je računalnik brez zlobne kode, sicer ti naloži samo sistem, ostalo pa ti porine v posebno mapo, tako da sicer nič ne izgubiš, se pa zgodi, da ti igre in ostale programe ne namesti.

Pred nadgradnjo sistem popolnoma preglej s temle -
http://www.superantispyware.com/
Delo krepa človeka

Navje ::

Eno vprašanje, se da na čisto namestiti Windowse 10 z 8.1 serijskim ključem?

Mare2 ::

Navje je izjavil:

Eno vprašanje, se da na čisto namestiti Windowse 10 z 8.1 serijskim ključem?


Da. 😔
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Navje ::

Mare2 je izjavil:

Navje je izjavil:

Eno vprašanje, se da na čisto namestiti Windowse 10 z 8.1 serijskim ključem?


Da. 😔

Hvala

spenstar ::

Navje je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Navje je izjavil:

Eno vprašanje, se da na čisto namestiti Windowse 10 z 8.1 serijskim ključem?


Da. 😔

Hvala


Vendar moras imeti ISO image build 1511.
SPENSTAR--builder

ProBook4740 ::

Zdravo.
Prosil bi za pomoč, imam pa naslednji problem:
Na prenosnem računalniku (Samsung) tete sem že pred časom posodobil OS na Windows 10, nato je prišlo še nekaj dodatnih posodobitev. Ko ga je kupila je že imel nameščen Windows 8 (kasneje posodobljen na Windows 8.1), zato je bila nadgradnja na Windows 10 sedaj brezplačna.
Na zaslonu desno spodaj mi piše Aktivirajte sistem Windows. Če želite aktivirati sistem Windows, odprite nastavitve. Ko grem pod nastavitve-->aktiviranje, aktivacija ni možna. Piše samo, da aktivacija ni uspela, ker nima veljavne digitalne pravice+koda napake. Funkcije spremeni ključ izdelka ne morem odpreti, ključa pa prav tako nimam.
Prosim za pomoč oz. svetovanje za odpravo tega problema..

Lonsarg ::

Če nima nalepke z serijsko(torej je licenca hardkodirana v BIOS) je edina šansa nazaj windows 8.1 in nato upgrade še enkrat.

Kaj točno je šlo narobe prvič pa je druga zgodba, če je res bil Windows 8 pravilno aktiviran bi navaden upgrade moral iti skozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gregor ::

Dober dan

Danes bom na PC naložil WIN 10 in imam nekaj vprašanj.

Kateri program priporočate, uporabljate za omejitev pošiljanja podatkov v Microsoft? Teh programov je ogromno, ne vem pa kateri je najboljši.

Katere druge programe še naj naložim takoj po namestitvi WIN 10? Kateri so "must have" programi na WIN 10. Kaj imate vi naloženo?

HVALA

LP

Navje ::

spenstar je izjavil:

Navje je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Navje je izjavil:

Eno vprašanje, se da na čisto namestiti Windowse 10 z 8.1 serijskim ključem?


Da. 😔

Hvala


Vendar moras imeti ISO image build 1511.


Kaj je pa fora tega?

Machete ::

gregor je izjavil:

Dober dan

Danes bom na PC naložil WIN 10 in imam nekaj vprašanj.

Kateri program priporočate, uporabljate za omejitev pošiljanja podatkov v Microsoft? Teh programov je ogromno, ne vem pa kateri je najboljši.

Katere druge programe še naj naložim takoj po namestitvi WIN 10? Kateri so "must have" programi na WIN 10. Kaj imate vi naloženo?

HVALA

LP


Googlaj za WIN10 Tweaker in najdi ustreznega, kjer imaš bližnjice do nastavitev, ker drugače so precej nepregledno in hektično nametane v 10ki (moje mnenje).

Katere programe? Tiste, ki jih potrebuješ seveda :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gregor ::

hvala za odgovor
ali ni bolje uporabit kakšen namenski program za prekinitev pošiljanja podatkov v MS?
bolj enostaven, ne rabiš iskat 100 nastavitev ki jih je potrebno izklopit?

LP

broken/link ::

shutup10

Lonsarg ::

Statistično gledano imajo uporabniki takih programov veliko več third party resnega nevarnega vohunjenega naloženega;)

broken/link ::

boš delil z nami to statistiko? :)

gregor ::

broken/link je izjavil:

shutup10


hvala, bom preizkusil to zadevo
LP

dottor ::

Spet jaz. Meni občasno ura zaostaja za 10-15 minut in ko jo hočem popravit mi ne odpre okna... Zgleda bo treba počasi it nazaj na Win7 :|
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

andromedar ::

dottor je izjavil:

Spet jaz. Meni občasno ura zaostaja za 10-15 minut in ko jo hočem popravit mi ne odpre okna... Zgleda bo treba počasi it nazaj na Win7 :|


Beta software pač :)

Navadi se. Morda bo popravljeno čez nekaj mesecev. Do takrat pa si nabavi ročno uro, pa je...ali pa si kupi Windows Phone pa tam glej na uro :D

Oh, wait...
Eh?

Malajlo ::

Če ti zaostaja tako veliko, jo najprej v BIOSu nastavi.
W32tm se pri določenem odstopanju ne synca s SNTP serverjem. Ni kriv "beta", ampak nastavitve v registru. TL/DR, popravi v BIOSu najprej.
(če pa laufaš v virtualcih, so pa eni hosti uro kar ustavili)

dottor ::

Trik je v temu da se med delovanjem spovni zaostajat... Ko sem ga vžgal je kazalo normalno do okoli 12-12:30 pol pa je najprej začela zaostajat ura za 10 minut in okoli 13ih za 15 minut ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Enterprise ::

Ali še komu iskanje preko Cortane ne deluje?

Indeksiranje imam vklopljeno, celo z iskanjem po vsebini dokumentov. Če iščem z raziskovalcem, v hipu dobim rezultate, četudi vnesem ključno besedo, ki ni ime datoteke, temveč vsebina enega od dokumentov. Kadar iščem s Cortano, ali pa če jo izklopim in preko Search Windows, rezultatov sploh ni, četudi iščem po imenu datoteke. Vnesem ključno besedo, kliknem na "Search my stuff", rezultatov ni.

crniangeo ::

dottor je izjavil:

Trik je v temu da se med delovanjem spovni zaostajat... Ko sem ga vžgal je kazalo normalno do okoli 12-12:30 pol pa je najprej začela zaostajat ura za 10 minut in okoli 13ih za 15 minut ;((


imaš slučajno dualboot ? ali pa napačne regijske nastavitve? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

andromedar ::

crniangeo je izjavil:

dottor je izjavil:

Trik je v temu da se med delovanjem spovni zaostajat... Ko sem ga vžgal je kazalo normalno do okoli 12-12:30 pol pa je najprej začela zaostajat ura za 10 minut in okoli 13ih za 15 minut ;((


imaš slučajno dualboot ? ali pa napačne regijske nastavitve? :)


Regijske nastavitve in dualboot nimajo NOBENEGA vpliva na prehitevanje/zaostajanje ure. Bodi no resen. Dualboot zato ne, ker je win preglup, da bi vedel kaj je na drugi particiji, če ni ravno fat/ntfs/exfat, regijske nastavitve pa ne zato, ker čas POVSOD na svetu teče enako hitro. Pomisli no malo, preden komentiraš.

To bo kar "feature" beta softwara. Pa ko rečem beta, sem še kar velikodušen.
Eh?
««
51 / 141
»»