» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
46 / 141
»»

Tralala999 ::

Sedaj prihaja k meni laptop/tablica z win10 k meni in nemčije. Kolikor razumem, ne bi smelo biti težav s spremembo jezika (raje v angleškega). Tako za win10 kot office, ali pač?
Čeprav ni nujno, pa vendarle, ali Cortana deluje, ali so potrebne regijske nastavitve, kot pri windows telefonih. In tisti ki imate nove procesorje, ali kdo uporablja windows hello (odklep naprave z prepoznavo obraza). Hvala za odgovore.

Marley94 ::

Pozdravljeni!
Imam te€žavo z windows 10, ki mi zelo para ž€ivce.. za vsako ko stisnem tipko backspace (tipko za brisanje). se mi računalnik ugasne, poleg tega mi še pa znak evro meče v besede. braa se ogromno na internetu o tem, a še nisem našla rešitve. za pomoč bi bila zelo hvalež€na.

Motion ::

Tralala999 je izjavil:

Sedaj prihaja k meni laptop/tablica z win10 k meni in nemčije. Kolikor razumem, ne bi smelo biti težav s spremembo jezika (raje v angleškega). Tako za win10 kot office, ali pač?
Čeprav ni nujno, pa vendarle, ali Cortana deluje, ali so potrebne regijske nastavitve, kot pri windows telefonih. In tisti ki imate nove procesorje, ali kdo uporablja windows hello (odklep naprave z prepoznavo obraza). Hvala za odgovore.

Za polno uporabo cortane morajo bit regijske nastavitve naštimane na državo v kateri je le ta podprta. Drgač nekatere stvari ne bodo funkcionirale se mi zdi. Sam jezik nevem kolk, če sploh kaj vpliva.
Windows hello pa rabi tudi posebno infra red kamero če se ne motm?

Marley94 je izjavil:

Pozdravljeni!
Imam te€žavo z windows 10, ki mi zelo para ž€ivce.. za vsako ko stisnem tipko backspace (tipko za brisanje). se mi računalnik ugasne, poleg tega mi še pa znak evro meče v besede. braa se ogromno na internetu o tem, a še nisem našla rešitve. za pomoč bi bila zelo hvalež€na.

Prvič šlišim za kaj takega. Zlo namerna koda? A clean install ne pomaga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Mare2 ::

Marley94 je izjavil:

Pozdravljeni!
Imam te€žavo z windows 10, ki mi zelo para ž€ivce.. za vsako ko stisnem tipko backspace (tipko za brisanje). se mi računalnik ugasne, poleg tega mi še pa znak evro meče v besede. braa se ogromno na internetu o tem, a še nisem našla rešitve. za pomoč bi bila zelo hvalež€na.


Marley94 v katerem programi pa to tipkaš? Vidim, da se ti tudi za črko ž pojavlja €. Pa stavka ti ne piše z veliko začetnico. Mgoče se je tvoj fant pošalil s tabo in ti je v Wordu nastavil past. Poglej nastavitve. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MrStein ::

Kako pa bi nastavitev v Word-u vplivala na pisanje na forum (ki se izvaja v brskalniku)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Prej bi rekel, da tipkovnica narobe deluje, kot pa da so kake nastavitve.

s1m0n ::

Marley94 je izjavil:

Pozdravljeni!
Imam te€žavo z windows 10, ki mi zelo para ž€ivce.. za vsako ko stisnem tipko backspace (tipko za brisanje). se mi računalnik ugasne, poleg tega mi še pa znak evro meče v besede. braa se ogromno na internetu o tem, a še nisem našla rešitve. za pomoč bi bila zelo hvalež€na.


Kot pravi nebivedu, poskusi z drugo tipkovnico sem imel podoben proble a ne z ugašanjem.

Mare2 ::

MrStein je izjavil:

Kako pa bi nastavitev v Word-u vplivala na pisanje na forum (ki se izvaja v brskalniku)?


MrStein, saj veš, da vpliva, če nekdo začne stavek z malo začetnico npr. "za pomoč ..."
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

DuleKrtola ::

Googlam rešitve kako na hitro izklopit špijoniranje v W10, obstaja miljon orodji ki to ponujajo. Kako ste vi to izklopli? Kakšna simple batch skripta?

Fairplay ::

Na Windows store v USA regiji je od danes naprej veliko dobrih aplikacij po 10 centov. Ve kdo kako kupiti to s slovenskim paypal računom?

slitkx ::

Tole se mi dogaja vedno znova, tako po sveži namestitvi kot po nadgradnji.
Po nekaj dneh.



Torej vse Metro aplikacije, ki so bile privzeto nameščene, postanejeo nedosegljive.
Vgrajen Microsoftov fixer ne odpravi težave. (Še več, je niti ne zazna.)

radmannsdorf ::

Cela tema je dolga, zato vprašam:
Ali je možno danes aktivirat win 10 z win8 ključem, brez predhodne nadgradnje win8->win10?
Win10 inštalacijski file je danes potegnjen z MS strani.
Pred meseci vem da ni bilo možna aktivacija z win8 ključi.

Qcube ::

radmannsdorf je izjavil:

Cela tema je dolga, zato vprašam:
Ali je možno danes aktivirat win 10 z win8 ključem, brez predhodne nadgradnje win8->win10?
Win10 inštalacijski file je danes potegnjen z MS strani.
Pred meseci vem da ni bilo možna aktivacija z win8 ključi.


Da, seveda verzijo 1511.

radmannsdorf ::

Fora je, da sem že dal na računalnik, ampak mi ne prime ključa, ne med installom, ne kasneje v win. Moram narediti kakšen update al kako? Al je pač možno da ISO z MS strani še ni 1551 verzija?

Mare2 ::

radmannsdorf je izjavil:

Fora je, da sem že dal na računalnik, ampak mi ne prime ključa, ne med installom, ne kasneje v win. Moram narediti kakšen update al kako? Al je pač možno da ISO z MS strani še ni 1551 verzija?

Tu je pravi. :)
https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Alexius Heristalski ::

radmannsdorf je izjavil:

Fora je, da sem že dal na računalnik, ampak mi ne prime ključa, ne med installom, ne kasneje v win. Moram narediti kakšen update al kako? Al je pač možno da ISO z MS strani še ni 1551 verzija?

Saj lahko pogledaš, katero različico si namestil. V iskanje napiši winver, stisneš Enter, pa je. Mora biti 1511.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

radmannsdorf ::

Različica 10.0 (Delovna različica 10240).
Pa od danes je... bo update pomagal?

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Bo. Lahko nadgradiš kar z orodjem, ki ga je linkal Mare2.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

slitkx ::

slitkx je izjavil:

Tole se mi dogaja vedno znova, tako po sveži namestitvi kot po nadgradnji.
Po nekaj dneh.



Torej vse Metro aplikacije, ki so bile privzeto nameščene, postanejeo nedosegljive.
Vgrajen Microsoftov fixer ne odpravi težave. (Še več, je niti ne zazna.)

Očitno Microsoftova napaka:

Tweaking.com - Windows Repair v3.6.5 Released
Posted by: Shane on: 11/21/2015 12:21 AM
Tweaking.com - Windows Repair v3.6.5 Released.
http://www.tweaking.com/content/page/wi...

v3.6.5
Due to a bug in the Windows 10 build 10586 the powershell command used to reinstall the apps and app store instead breaks them and deletes their install folders. Till Microsoft fixes this bug the repair app store is skipped for this version of Windows.

Updated the default registry and file permissions with all the latest Windows updates for Windows 7, 8 and 10.

Enterprise ::

Mogoče kdo ve, zakaj od TH2 nadgradnje v Windows update in Store-u pri posodabljanju dobivam napako 0x800706d9 , in ne morem več ničesar posodabljat?

radmannsdorf ::

Mare2 je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Fora je, da sem že dal na računalnik, ampak mi ne prime ključa, ne med installom, ne kasneje v win. Moram narediti kakšen update al kako? Al je pač možno da ISO z MS strani še ni 1551 verzija?

Tu je pravi. :)
https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

Očitno tole še ni 1511 Build 10586, ampak Build 10240.
Če probam narediti update, ne prime ključa(itak, ker je 10240)
Ima kdo link do 1511? :S

Qcube ::

radmannsdorf ::

Qcube, sem vzel tole dol, naredil usb, se je updejtalo par ur, in še kar Build 10240... fak..
Če le nebi bil ta laptop HP. In ker je HP, ma spet svoje fore. Mam win 8 dvd. A kdo ve kako hudiča HP pripravit da se bo bootal iz dvdja? Ker sem probaval že lani enkrat pa ni šlo. Skoz vsiljuje nek recovery, ki pa je zdej 10. Čeprav ima particijo kjer naj bi bil win 8 image gor. Groza...

Qcube ::

Običajno moraš v biosu izklopit secure boot(in mogoče tudi spremenit iz uefi na legacy ali nekaj podobnega, sem pozabil točno).

frtusnk ::

Qcube ima prav.

Secure boot off in Legacy Mode on. Potem pa F9(boot menu) pri ponovnem zagonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frtusnk ()

radmannsdorf ::

najprej hvala. mi je uspelo bootat, ampak hudič je cepljen na brzino. branje z dvd-ja je grozno počasno... najprej 15min bere, pol mi pa da 15 sekund časa da pritisnem tipko če hočem bootat z dvd-ja. pa dvd nov iz škatlice, laptop pa tudi kot nov, čist. grozno res. v glavnem, zdaj inštaliram win 8, potem pa bom probal updejtat na 10 - če bo sploh šlo..
HP - vedno problem. nikol ga ne bom kupil zase :)

MrStein ::

He he, vrteči se ploščki in hitrost.
Skoraj nostalgija... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

radmannsdorf ::

se strinjam, ampak ker ne vem kater win 8 tole sploh je, ker ma HP en svoj dvd, je tole še vseeno najhitrejše se mi zdi. najrajš bi ga pregriznu. komp in dvd :)

frtusnk ::

USB ključek ni opcija?

Mislim da si prej gotov, če greš delat sliko DVDja in potem pripraviš namestitveni USB ključ kot pa namestitev direktno iz DVDja. :)

radmannsdorf ::

win 8 je zdej že gor. sem hotel nadgradit na win 10 iz usb-ja, pa noče.
win 8 je aktiviran. speccy najde ključ na računalniku, update hoče da ga vpišem, pa pravi da ni pravi..
zdaj šibam win upadate, če bo kaj drugače, oz. da bi mogoče sam ponudil update na 10, ampak ker je 8, bo verjetno najprej hotel še 8.1? in to bo trajalo.. ah.

Zgodovina sprememb…

Motion ::

a nisi meu skip / latter opcije navoljo?
Če je aktiviran zakaj sploh še rabiš ključ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

radmannsdorf ::

zdaj je win 8, rad bi dal win 10 gor. update z usb ključa, s čisto svežim updejtom od danes, pa pravi da ni pravi ključ.

Mare2 ::

radmannsdorf je izjavil:

zdaj je win 8, rad bi dal win 10 gor. update z usb ključa, s čisto svežim updejtom od danes, pa pravi da ni pravi ključ.


Jaz sem sicer že updejtal pred meseci, sem jih pa zaprosil za ključ in so mi odgovorili 17.11.2015:


Hvala, da ste se obrnili na nas.

Kot smo se zmenili po telefonu smo Vaše vprašanje posredovali našim sodelavcem, smo sprožili elevacijo v tujino in dobili smo naslednji odgovor:
Vaša naprava je bila prodana z Windows 7 PRO 64bit in licenco za Windows 8 PRO operacijski sistem in imate možnost za Upgrade operacijski sistem na Windows 10. Ni možnosti, da bi Vam posredovali ključ za aktivacijo(product key). Upgrade lahko naredite na Windows 10 brez ključa, ne potrebujete za to ključ.

Več informacij o nadgradnji operacijskega sistem na Windows 10 najdete na naslednji povezavi:
http://support.hp.com/us-en/document/c0...

Še enkrat hvala, da ste se obrnili na nas.

Lep pozdrav,
Hewlett-Packard / Support Team
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Qcube ::

Zanimivo da so odstranili 1511 ISO iz njihove strani. Tudi po tujih forumih se sprašujejo zakaj.

Motion ::

radmannsdorf je izjavil:

zdaj je win 8, rad bi dal win 10 gor. update z usb ključa, s čisto svežim updejtom od danes, pa pravi da ni pravi ključ.

In te ne spusti mimo? niti nimaš opcije za preskočit vpis ključa? Čudno
Še vse inštalacije in upgrejdi na w10 ki sem jih do zdaj naredu, sem naredu brez vpisa ključa.

radmannsdorf ::

ne spusti ne. tudi meni še nikoli ni sralo, samo pri tem HP-ju je vedno nekaj.
vlečem zdej spet install/update file dol, da ga bom probal zagnat direkt s komp, nič preko usb.

Zgodovina sprememb…

Motion ::

Morda je kaj povezano s tem.
http://wmpoweruser.com/microsoft-pulls-...

Mare2 ::

Motion je izjavil:

Morda je kaj povezano s tem.
http://wmpoweruser.com/microsoft-pulls-...


V vsakem primeru upam, da ne bodo nekaterim zagrenili življenje s temi updejti.

Meni grejo itak že na k. ker npr hočem it, hočem ugasnit prenosnik, on pa začne updejtat.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

b3D_950 ::

Meni grejo itak že na k. ker npr hočem it, hočem ugasnit prenosnik, on pa začne updejtat.


v group policyu (Start->Run->gpedit.msc) nastaviš, da jih ne namešča takrat.
http://www.sevenforums.com/tutorials/21...

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

solatko ::

Lepo so ti povedal na HP - suportu, da je bil na tvojem prenosniku naložen windows 7 pro. Če ti rineš gor program iz travnika, ne moreš zahtevat, da ti aktivira.

Potegni iz M$ strani windows 7 pro 64 bit, namesti in takoj posodobi na win 10. Niti prvi niti drugi, ti ne bo zahteval kode. Pojdi v bios, naštimaj UEFI in ko boš štartal setup iz ključka (potegni skupaj s 7-ico še orodje), moraš zagnati EFI fail, potem ti da Boot mapo in napiše verzijo OS-a.
Ko se bo 7ica naložila, pojdi takoj na windows update in snemi dol 10-ko. Trajalo bo 2-3 ure, označi da ti namesti brez zgodovine, torej čisti instal in čakaj.

Po končanem postopku, pobrišeš mapo windows.old, namestiš še gonilnike, ki bodo imeli trikotnik (čitalec kartic, hp disk sequre in chipset.
Tako boš dobil čisto, delujočo in aktivirano verzijo 10-ke.
Delo krepa človeka

radmannsdorf ::

Je šlo čez noč skozi, z nadgradnjo 8->10.
Torej, zaenkrat niti slučajno še ne drži da bi bila možna aktivacija 10-ke z 7/8/8.1 ključi.
Je pa serijska na 10 drugačna kot na 8.

Zgodovina sprememb…

dunda ::

Microsoft pa vse bolj greši ... vsaj meni se zdi, da imam v zadnjem letu vse več težav z njihovimi izdelki.
Po zadnji nadgradnji na novembrski popravek za Windows 10, se mi stalno izpisuje "Some settings are managed by your organisation" v Windows Update oknu.
Ampak ta računalnik ni v nobeni domeni, lepo uživa doma in do zadnjih popravkov ni bilo tega obvestila (napisano je celo z rdečo).
Vidim, da nisem edini (recimo), ampak rešitve na spletu nisem našel.

Poleg tega se mi je sedaj pojavilo (sicer na drugem računalniku) še nekaj novih ščurkov. Res postajajo ščurkasti.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

Alexius Heristalski ::

radmannsdorf je izjavil:

Je šlo čez noč skozi, z nadgradnjo 8->10.
Torej, zaenkrat niti slučajno še ne drži da bi bila možna aktivacija 10-ke z 7/8/8.1 ključi.
Je pa serijska na 10 drugačna kot na 8.

Windows 10.0 (build 10240) res ne moreš aktivirati s ključi 7/8/8.1. Windows 10 1511 (build 10586) lahko. Pri tebi je problem, ker imaš stari build, na novega pa ne moreš posodobiti, ker je MS ravnokar umaknil orodje za ustvarjanje namestitvenega medija za build 10586. Ta posodobitev je na voljo tudi prek Windows update, ampak je ti ne dobiš, dokler ne preteče 1 mesec, kolikor imaš časa, da se lahko brez ponovne namestitve vrneš na Windows 8.

Serijska v W10, če si brezplačno nadgradil, nima zveze, ker gre za generičen ključ, s katerim se Windowsa ne da aktivirati. Pri brezplačni nadgradnji se aktivira z digital entitlement (po naše digitalna pravica), vezan na napravo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

mmiha ::

Pozdravljeni,

po dolgem času zopet na slo-tech po pomoč ;) Sem se mogel na novo logirat, ker se starega Unama ne spomnem več.

Situacija je sledeča :

Comp:
Lenovo Y50
I7
Nvidia GTX
SSDCrucial MX100 256
Prednaloženi Win 8 updatani na Win10

V soboto zjutraj se mi comp ni hotel več zagnati. Ko ga prižgem mi takoj napiše, da je problem z winsi in naj vstavim recovery disk . Ko to naredim poskusim obnovitev sistema, kje mi napiše, da je disk zakljenjen in naj ga odklenem, če želim nadaljevati.

Torej zaženem tist cmd , poskusim z c:\ - ko to naredim prvič mi napiše acces denied, ko naredim drugič napiše disk is write protected, ...

Poskusim z DISKPART-om odpravit read only .. še vedno protected ...





attributes disk cleanonly vrne Dickpart has encountered an error : acces is denied.

Any ideas ?

LP, M .

radmannsdorf ::

Na laptopu je zdaj: Windows 10 Home Single Language
Ali se sploh da uradno tole spremenit v samo slovenščino?

Lonsarg ::

radmannsdorf je izjavil:

Na laptopu je zdaj: Windows 10 Home Single Language
Ali se sploh da uradno tole spremenit v samo slovenščino?

A niso Single language licenc ukinili z Windows 10?

Drugače iz časov single language licenc je bil edini legalni način za spremenit jezik da reinštaliraš Windows in ob inštalaciji drug jzik izbereš, poljubnega seveda, serijska ni vezana na jezik.

radmannsdorf ::

Mja, komp je bil kupljen z angleškimi windows, ker mi včeraj ob inštalaciji win 8, ni pustilo izbrait kaj drugega, samo jezik tipkovnice sem lahko spremenil.
Vsak dan je slabše vidim.

issak ::

radmannsdorf je izjavil:

Na laptopu je zdaj: Windows 10 Home Single Language
Ali se sploh da uradno tole spremenit v samo slovenščino?


Jaz sem enepar čisto poceni laptopom (Windows 8 je bil gor, verjetno najcenejša varjanta) uspešno spremenil jezik, edino stvar ni preveč enostavna, moraš spremeniti na eneparih koncih da je res vse v slovenščini potem, sicer je naprimer login zaslon še vedno v drugem jeziku ipd. Za 10ko nisem 100% če je enako, ampak verjetno je kar.

V glavnem rabil boš spremeniti:
control panel - language - add a language - slovenian
in potem 'Move up' in potem options - download and install language pack
potem je najbolje da tudi ostraniš tistega drugega.

control panel - region: izbereš slovenian
zavihek administrative 'copy settings', in obe kljukici

potem pa še Settings (tiste moderne) -> Time and language -> region and language

Tole je meni delalo še na vsakih windowsih od 8 dalje, ne glede na verzijo, morda ti pride prav.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

radmannsdorf ::

to razumem, ampak meni enostavno ne dovoli downloadat še kakšnega jezika, ker ko to počnem sem itak v win ki so v tistem trenutku angleški.
imam pa prvič opravek s single language izdajo win. res ne vem kaj hočejo, da se bodo uporbaniki težje znašli al kaj :)
meni je sicer vseeno, ampak ne paše vsem samo en jezik. hvala vseeno, bom kar tako pustil zdaj. angleško in pika.
na mojih win 10 home, lahko nalagam jezike po želji. pa je tudi update iz 8.1 bil narejen. očitno so na tistem HP-ju še bolj oskubljena verzija home.

Lonsarg ::

Ja ti imaš očitno res licenco, ki dovoljuje samo en jezik, ampak še enkrat LAHKO inštaliraš tudi Slovenske Windowse na tako serijsko, ampak rabiš Windows 10 SLO DVD, ti pa imaš ENG DVD, zato ti ni pustilo drugega izbrati ob inštalaciji.

SLO DVD/USB si lahko narediš tukaj:
https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

Ko delaš ISO/USB so vsi jeziki na izbiro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()
««
46 / 141
»»