» »

Topli pod, laminat, parket, vinil?

Topli pod, laminat, parket, vinil?

1
2
3

blaz87 ::

Pozabil sem še omeniti, da bo najverjetnej tudi kakšen kuža imel svoj prostor pod streho.

Aston_11 ::

blaz87 je izjavil:

Pozabil sem še omeniti, da bo najverjetnej tudi kakšen kuža imel svoj prostor pod streho.

Mačke, pa najbrž tudi pse, je zabavno gledati, kako jim drsi na ovinkih, ko so v kakšnem hitrem šprintu. Še en razlog za laminat.

blaz87 ::

Mislim da imaš prav. Še vedno ga lahko zamenjam in sem komaj na ceni vinila ki mi je všeč. Osebne izkušnje z laminatom pa še tak nimam.

energetik ::

Kaj pa lepljeni vinil? Ima to prednost, da ni nobenega votlega zvoka ob hoji + odporen na vodo.
Jaz sem zaenkrat zadovoljen.
Minus - podlaga mora biti v nulo pripravljena in zglajena (brušena izravnalna masa), ker se skozi vidi vsaka nepravilnost.

kajetan ::

ne pozabite da vinil podlage oddajo v ozračje tudi nevarne hlape - predvsem ko se segrejejo (topli pod). kao da je v meji dovoljenega. verjetno ne vsi ampak samo nasvet za research.

jaz sem za to da se vsepovsod razen v kopalnici položi parket, kjer je pa kuhinja se pa tisti del "obrobi" s keramiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

energetik ::

Ne moderni vinili, ki ne vsebujejo več ftalatov.
https://www.project-floors.com/en/susta...
https://www.project-floors.com/en/susta...

Sicer pa misliš, da tisti lak na parketu nič ne "oddaja" v zrak?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Pithlit ::

Samo vprašanje (ker me pač zanima): kaj pa talno gretje + ploščice (seveda ne une iz kopalnice... ampak kakšna na pogled in otip bolj prijetna zadeva)? Meni ne deluje slabo - pozimi toplo, poleti hladno...
Life is as complicated as we make it...

;-) ::

Jaz bom po novi bajti dal povsod laminat brez izjeme razen kopalnice. Zakaj? Ker ga lahko na pol leta menjas v posameznih sobah ko ti dopizdi, sedaj z parketom v stanovanju se mi kar mesa in granitom na vikendu.

noraguta ::

;-) je izjavil:

Jaz bom po novi bajti dal povsod laminat brez izjeme razen kopalnice. Zakaj? Ker ga lahko na pol leta menjas v posameznih sobah ko ti dopizdi, sedaj z parketom v stanovanju se mi kar mesa in granitom na vikendu.

Staaaari kokr maš dinamičn majnd, najman oled displeje v podn. Še bolš pa holografijo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

koyotee ::

+1
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

noraguta ::

energetik je izjavil:

Kaj pa lepljeni vinil? Ima to prednost, da ni nobenega votlega zvoka ob hoji + odporen na vodo.
Jaz sem zaenkrat zadovoljen.
Minus - podlaga mora biti v nulo pripravljena in zglajena (brušena izravnalna masa), ker se skozi vidi vsaka nepravilnost.

Zakaj vinil? Dej epoxi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

energetik ::

Pithlit je izjavil:

Samo vprašanje (ker me pač zanima): kaj pa talno gretje + ploščice (seveda ne une iz kopalnice... ampak kakšna na pogled in otip bolj prijetna zadeva)? Meni ne deluje slabo - pozimi toplo, poleti hladno...
Pri dobro izolirani bajti so ploščice mrzle na otip...vedno. Tla imajo tudi v hudem mrazu tam do 27°, kar je na otip še vedno hladno.
Vinil je na otip precej toplejši, hkrati pa ima prevodnost na nivoju ploščic.

noraguta je izjavil:

energetik je izjavil:

Kaj pa lepljeni vinil? Ima to prednost, da ni nobenega votlega zvoka ob hoji + odporen na vodo.
Jaz sem zaenkrat zadovoljen.
Minus - podlaga mora biti v nulo pripravljena in zglajena (brušena izravnalna masa), ker se skozi vidi vsaka nepravilnost.

Zakaj vinil? Dej epoxi.
?? Vinil že imam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Pithlit ::

energetik je izjavil:

Pri dobro izolirani bajti so ploščice mrzle na otip...vedno. Tla imajo tudi v hudem mrazu tam do 27°, kar je na otip še vedno hladno.

A uno o talnem gretju si pa spregledal ane?
Life is as complicated as we make it...

energetik ::

Zakaj?

Pithlit ::

Zato ker bluziš neumnosti. Pa sem ti hotla dat šanso da rečeš "o pismu, pa res...". Tko pa kar vztrajaš.
Life is as complicated as we make it...

energetik ::

Kakšne neumnosti?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sam imam stanovanje opremljeno s talnim gretjem. V vseh prostorih je laminat, edino v kopalnici in hodniku so ploščice. Kopalnico namenoma držimo na malo višji temperaturi tako, da so ploščice na otip, rečimo temu, mlačne (ocenjujem na okoli 27 ~ 30°C). Da ni neprijetno, ko z boso nogo stopiš nanje. Laminat pa ima površinsko temperatura okoli 25°C, kot je energetik napisal...

LP

Jože

Pithlit ::

Jaz pa imam delno talno gretje izvedeno v kopalnici in kuhinji (še nismo renoviral, tko da me ne spraševat čemu so tako delal). In so tako plaščice v kopalnici kot marmor v kuhinji čisto prijetne.
Life is as complicated as we make it...

energetik ::

Saj sem napisal, da je temperatura tal ful odvisna od izolacije hiše/stanovanja, prav tako od režima gretja (24/7 ali ne). Še bolj pa od zunanje temperature. Če je zunaj +10, imajo tla praktično enako temperaturo kot zrak. Ploščice so na otip povsem mrzle.

Ko sem novogradnjo grel na +15° sobne, so imela tla v najhušem mrazu 18-19°, izmerjeno z IR termometrom.
Šele ko sem delal protokol sušenja estrihov, so tla ratala mlačna pri ~30°C, topla nekje pri 35°. V bajti je bila takrat savna.

m0LN4r ::

Les je faj, a je blazno občutljiv. Je zelo hitro poškodovan, spraskan, poluknjan, a se ga da obnovit(če ni najtanjši).

Ce estetika ni na prvem mestu so ravno to tiste lastnosti lesa, ki mu dajo obcutek toplote naravnosti. Da ni vse gladko kot porcelan.
Kot pr prababici, najboljsi obcutek - se deskan pod star ca. 70 let ni ga prijetnejsega ambienta.

Ampak tudi sterilno pa ogledalo izgled preferirajo nekateri, tak prostor pa daje hladen vtis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

igor1968 ::

Mene pa zanima kako je z polaganjem vinilnih laminatov? Ali je velika razlika med lesenimi laminati in vinilnimi laminati pri polaganju? Trenutno imamo leseni laminat. Pod njim je pluto. S kakšno žago režež vinilni laminat?

koyotee ::

Vinilni laminat?????
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

energetik ::

Misliš vinil na klik?

Magic1 ::

Verjetno misli na verzijo vinila, ki ima spodaj MDF ploščo. Taki so debeline okoli centimetra, podobno kot laminat, samo da ima vinil povrhu namesto cheap laminatnega zgornjega sloja.
Magic

koyotee ::

Žagaš z vbodno komot.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

igor1968 ::

energetik je izjavil:

Misliš vinil na klik?

da te imam v mislih

koyotee ::

Z biločem. Ročna žaga, vbodna, potezno-zajeralna, fleksarca, you name it.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

DimmniBurek ::

Drugo leto bom rihtal stanovanje v 1. nadstropju in me zanima vaše mnenje o keramičnih ploščicah v dnevni sobi. Načeloma bo kuhinja, jedilnica in dnevna soba en prostor (razbil bom zid, ker trenutno sta to 2 prostora). Na hodniku so tudi ploščice, v spalnici bo pa verjetno kar navaden laminat.
Zanima me kako bo z občutkom toplote, ploščice so načeloma mrzle, kolegi mi pravijo, glede na to, da je pritličje ogrevano, ploščice ne bojo mrzle. Ima kdo kake izkušnje? Razmišljal sem še o vinilu, samo je cenovno kar zalogaj.
Talno gretje ne pride v poštev.
There Is No Stronger Drug Than Reality

koyotee ::

Ploscice v dnevni sobi? To pa zelo redko vidis. Ce nimas sobnih copat pozabi o kakem obcutku toplote.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

starfotr ::

Povsod daj keramiko, tudi v spalnici. Če imaš talno, je to zmaga.

Skratka, drži se naravnih materialov, ali je to beton, keramika, les. Ne ovijaj se v plastiko, pa bo vse kul :)

DimmniBurek ::

Saj točno to me skrbi. Pomoje je laminat, parket, vinil boljša izbira. Po drugi strani, dobiš ploščice v videzu lesa.

starfotr, talno NI opcija.
There Is No Stronger Drug Than Reality

starfotr ::

Potem daj parket. Saj dobiš ugoden parket, oljen. Je še vedno volje, kot laminat.

energetik ::

Ploščice bodo na otip mrzle, preverjeno. Šele ko dosežejo nekje 25° na površini, so na otip "nemrzle", nikakor pa niso tople. Šele ko gre temp. nekje nad 29° postanejo dejansko mlačne oz. malce tople. Vse izmerjeno z IR termometrom in bosimi nogami (imamo talno gretje).

Zakaj se ti zdi vinil cenovni zalogaj? Ceneje od parketa je na m2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

koyotee ::

energetik je izjavil:

Ploščice bodo na otip mrzle, preverjeno. Šele ko dosežejo nekje 25° na površini, so na otip "nemrzle", nikakor pa niso tople. Šele ko gre temp. nekje nad 29° postanejo dejansko mlačne oz. malce tople. Vse izmerjeno z IR termometrom in bosimi nogami (imamo talno gretje).

Zakaj se ti zdi vinil cenovni zalogaj? Ceneje od parketa je na m2.


Ja kak crap vinil je definitivno cenejsi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Šimpanz ()

energetik ::

Dober vinil pride cca. 15€/m2 brez DDV. Napisal sem dober, ne najboljši in najdražji.
Vse skupaj s polaganjem, izravnalno maso in oblačenejm stopnic pa nas je prišlo dobrih 30€/m2 z DDV.

DimmniBurek ::

Kolk je zajebano vinil sam položit?
Jaz sem bil na začetku za vinil v teh prostorih, za spalnico pomoje un "vodoodporen" laminat, ker tam mi ni tolk važno...
Že več ljudi mi je reklo naj dam ploščice, samo mi nikakor ne gre skp, ker nočem mrzlega občutka
There Is No Stronger Drug Than Reality

energetik ::

Odvisno katerega polagaš. 2mm lepljenega je kar zaj..
Brušenje estriha (rabiš mašino), sesanje, emulzija, izravnalna masa, brušenje. Šele nato se lahko lotiš lepljenja, seveda moraš biti precej natančen, ker ni na klik.

DimmniBurek ::

OK, kaj pa recimo tega na klik? A je smiselno?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Steinkauz ::

Na klik se da sam. Vseeno morš met kolker tolk ravna tla.

DimmniBurek ::

Se pravi, bi lahko z polaganjem na klik, sam naredil, kar pomeni da vzamem za to ceno, ki prišparam pri mojstru malo boljši vinil. Keramike sam sigurno ne bi polagal... Na koncu verjetno pridem ceneje skozi z vinilom...
There Is No Stronger Drug Than Reality

koyotee ::

Poleg tega je plus pri vinilu, če se ti kaj zgodi, zamenjaš samo poškodovan kos, pri ploščicah je to nemogoče.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

TehDucky ::

Jaz sem vzel winflex vinil, 4mm debel, 0,55mm zgornji sloj, na klik. Za 85m2 je bilo razlike 300€ v primeru če bi ga sam polagal ali ne (9.5% vs 22% DDV), tako da sem prepustil mojstrom.
So pa vse rezali z neke vrste "olfa" nožem s kratko klino.
Je bilo v dveh dneh vse narejeno, pobrušen estrih, namazane delitacije z epoksi smolo, izravnalna masa in pa polaganje, zaenkrat pa še brez letvic. Sicer je mojster rekel, da tega z epoksi smolo in izravnalno maso ne delajo vsi, ampak da on vedno, ker potem ni nobenih problemov, daš pa tistih 200€ več. (imam vinil na šihtu in vem kaj pomeni, če ni dobra podlaga in je potem položeno, da ima luft spodaj in ko stopiš nanj, se pomakne za par mm).
Pa še pri polagalcu sem vzel, mi je dal boljši popust kot pa v salonu.

janko934 ::

V kuhinji imam preko 10 let star topli pod. Struktura je taka, da ima vsepovsod majhne vdolbinice, v katere se je nabrala umazanija. V toliko letih se je to vanj prav zažrlo. Dejansko niso take le vdolbinice, temveč je tak kar cel. Umazanija s nanj kar prime in sam to drgnem vseskozi. Nimam nekih profi orodij, ampak mokra cuna in kakšna krtača.

Stvar bo počasi za zamenjati. Doma sem že polagal laminat v prazni sobi. Vzel sem najcenejšega, pa je še vseeno super. Tu bi bilo potrebno odrezati še vrata in dvigniti kuhinjsko korito. Kaj mi priporočate? Zdi se mi, da je laminat veliko bolj odporen na umazanijo.

Najraje bi nekoga najdel, da naredi v enem dnevu in je to to. Ker gre za kuhinjo, bi jo itak takoj potreboval. Kakšne so cene naših "majstrov"? Drugače vse zadeve zelo rad delam sam in bi si brez problema vzel vikend in podelal. Zanima me bolj končni rezultat, da ne bo potem vse praktično enako.

Gabaritne mere kuhinje: 4 x 3 m

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janko934 ()

starfotr ::

Tisti, ki govorite, da lahko laminat položi vsak... Če prvič vidiš deske, potem to pač ne drži. Ker bo grdo in čudno na koncu. Poleg tega potrebujete orodje. Blokarji ga zagotovo nimate.

Kje je fora? Kupite si stanovanja za 3-4 k€/m^2, potem je pa škoda dati nekaj desetakov za kvaliteten pod oziroma 15 eur za polaganje za 1 kvadratni meter?

koyotee ::

Laminat v kuhinjo? Srečno ob raznih mokrih dogodkih po tleh.

starfotr je izjavil:

Tisti, ki govorite, da lahko laminat položi vsak... Če prvič vidiš deske, potem to pač ne drži. Ker bo grdo in čudno na koncu. Poleg tega potrebujete orodje. Blokarji ga zagotovo nimate.

Kje je fora? Kupite si stanovanja za 3-4 k€/m^2, potem je pa škoda dati nekaj desetakov za kvaliteten pod oziroma 15 eur za polaganje za 1 kvadratni meter?


Če nimaš 2 levi roki je to mačji kašelj. Rabiš lisičji rep ali vbodno žago ali zajeralno-potezno... svinčnik in kotnik ter kladivo.
Navodila so pa v vsakem paketu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Steinkauz ::

DimmniBurek je izjavil:

Se pravi, bi lahko z polaganjem na klik, sam naredil, kar pomeni da vzamem za to ceno, ki prišparam pri mojstru malo boljši vinil. Keramike sam sigurno ne bi polagal... Na koncu verjetno pridem ceneje skozi z vinilom...


Hja fora je da je lepljen cenejši, pa če oni polagajo je 8% davek, drugače pa 22%.

Jst sm ga sam polagal, ker nism mel tlakov ampak OSB plošče po tleh in je bil lepljen no go.

Tle pride kr poceni za limat, ko sm jst gledal
https://www.hotenjka.si/pvc-vinil/pvc-v...

Drugače je lepljen kao bolš, prav tako eno desko lažje menjaš, ker je odlimaš in zamenjaš.


Je za poračunat no :)

starfotr ::

Od kje vam nebuloze, da se to menjava po kosih?

Od kje vam ideja, da polagat zna vsak lolek? Še tepiha si ne znate položit, kaj šele trajnega poda. Davek je 9,5 %, če se odločiš za nakup in vgradnjo. Ter 22 %, če se odločiš samo za nakup.

Torej, recimo, da je kvadrat materiala 15 eur in tudi delo po kvadratu 15 eur.

58,5 eur znaša nakup in polganje z 9,5 % davkom.
36,6 eur samo za nakup z 22 % davkom.

Razlika v ceni je 21,9 eur na kvdratni meter.

Steinkauz ::

Menjaš če se ti sfuka kakšen, kaj ti ni jasno?
In tvoja računica je precej zanič.

Vinil za limat 15eur/m2 + 15eur/m2 polaganje. Torej 30eur/m2
Vinil na klik 27eur/m2.

starfotr ::

O fak, kaj sem napisal. Napačne številke ;) Delal sem še nekaj...

Glej, še tlakovec na dvorišču je težko menjat. Ne vem, kako bi menjal vinil. Res ne.

Torej, cene brez ddv. 15 material, 15 delo. Skupaj 30 in 9,5 % davka. Skupaj 32,85 € na kvadratni meter, položeno.

Drugi primer, spet cene brez ddv. Nabava samo materiala. 15 eur material, davek 22 %, skupaj 18,3 eur. Tole je samo material, brez polaganja.

Razlika 14,55 eur na kvadrat.

koyotee ::

starfotr je izjavil:

O fak, kaj sem napisal. Napačne številke ;) Delal sem še nekaj...

Glej, še tlakovec na dvorišču je težko menjat. Ne vem, kako bi menjal vinil. Res ne.

Torej, cene brez ddv. 15 material, 15 delo. Skupaj 30 in 9,5 % davka. Skupaj 32,85 € na kvadratni meter, položeno.

Drugi primer, spet cene brez ddv. Nabava samo materiala. 15 eur material, davek 22 %, skupaj 18,3 eur. Tole je samo material, brez polaganja.

Razlika 14,55 eur na kvadrat.


A si mal pozabil še na emulzijo, izravnalno pa lim?
Drugače pa zate ker si res očitno star fotr po razmišljanju:



Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laminat, ploščice ali vinil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21461408 (10532) Lonsarg
»

Električno talno ogrevanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6217374 (8099) Alfonz0
»

Itison vs. topli pod vs. les

Oddelek: Loža
283146 (2556) floyd1
»

Polaganje laminata direktno na tapison

Oddelek: Loža
336330 (5323) kixs
»

Talne obloge

Oddelek: Loža
92768 (2454) TehDucky

Več podobnih tem