» »

Knjiga o vesolju

Knjiga o vesolju

Sadida ::

Pozdravljeni,

že dalj časa me zanima vesolje in ob prebiranju današnje novice o plovilu Rosetta sem se odločil, da nekoliko obogatim svoje poznavanje vesolja. Zato me zanima, če mi lahko kdo priporoči kakšno literaturo oz. knjigo, ki bi me lahko pritegnila. Torej ne sme biti preveč strokovno usmerjena, ni pa tudi zaželjeno, da je namenjena otrokom.

jype ::

Pale Blue Dot %28book%29 @ Wikipedia

Super za vse vesoljske hipije.

ramiz?! ::

Bill Bryson - Kratka zgodovina skoraj vsega... zelo poljudna ... Drugače pa seveda Carl Sagan, Brian Greene in podobni avtorji
Never regret anything, there's always a reason things happen.

gusto ::

Prva knjiga ki sem jo sam prebral na temo vesolja je bila Veliki pok (avtor: Simon Singh). Mi je bila zelo všeč, ker opisuje odkrivanje vesolja od začetka, kronološko, opiše pomembne osebe in odkritja, hkrati pa govori tudi o ozadju vsega (kakšen motiv je imel nekdo za neko odkritje, kakšnen vpliv je imelo odkritje na družbo). Zdi se mi dobra knjiga, da dobiš nek pregled nad vsem, potem pa lahko nadaljuješ s kakšnim Brian Greenom (Čudovito vesolje, Tkanina vesolja), še kaj več bo pa kdo drug svetoval.

737 ::

Stephen
W. Hawking:
Kratka zgodovina časa je sicer že rahlo zastarela, a za začetek bo odlična.

Sadida ::

Super...tale kratka zgodovina skoraj vsega izgleda res kot odlična iztočnica za ostale knjige, ki ste jih omenili. Najlepša hvala vsem :)

[D]emon ::

737 je izjavil:

Stephen
W. Hawking:
Kratka zgodovina časa je sicer že rahlo zastarela, a za začetek bo odlična.


Je bla tudi prenovljena verzija izdana.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

737 ::

Nisem vedel, hvala. Pri The Teaching Company imajo na stotine predavanj v audio in video obliki z možnostjo on-line nakupa.

STASI ::

Ne pozabiti na Hermana in njegov: Problem vožnje po vesolju - Raketni motor
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

Machete ::

Ok, saj ne da ni vredna prebiranja, ampak verjetno išče material z aktualnimi znanji :)
Če gledamo tako, potem mora pred Hermanovo prebrati še zapise Kopernika :D

AndrejS ::

Pa ne pozabit na : Štoparski vodnik po galaksiji

lukethere ::

Moja prva knjiga, ki sem jo bral še kot froc je bila Nigel Henbest - Vesolje v eksploziji (original naslov je The Exploding Universe). Prevedena v slovenščino, stara knjiga (mislim da iz konca 70ih), ampak zares čudovita in jasno napisana. Danes predvidevam da že kar precej outdated. Ampak za osnove še drži.

Poldi112 ::

Krauss: Universe from nothing. Je pa cel povzetek knjige efektivno v tem govoru:
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Kocka ::

Jaz tudi priporočam knjigo Veliki Pok (Simon Singh). Se mi zdi precej boljša od Brian Green-ovih knjig, pa tudi te niso slabe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametna, dobra knjige za izobraževanje

Oddelek: Loža
244261 (3141) globalna80
»

znanstvene knjige (ali knjige o znanosti??)

Oddelek: Loža
6992 (953) zee
»

Dobre strokovne, znanstvene in poljudnoznanstvene knjige (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8029329 (19261) scarble
»

knjiga

Oddelek: Loža
51793 (1630) Boeing
»

Par gud knjig. Predlogi?

Oddelek: Loža
192791 (2484) ChiefThunder

Več podobnih tem