» »

Nov študij računalništva na FIŠ v Novem mestu

Nov študij računalništva na FIŠ v Novem mestu

webmojsterrr ::

Letos sem se mislil vpisati na FIŠ - družboslovna informatika (VS ali UNI, izredno) pa zgleda, da bo potrebno počakati še eno leto, jeseni 2015 se namreč odpira nov študijski program - Računalništvo in spletne tehnologije (VS). Tole je pa na prvi pogled ravno to kar iščem, zelo me namreč zanima splet pa še na koncu nisi družboslovec tako kot si pri družboslovni informatiki ampak imaš naziv diplomirani/a inženir/ka računalništva in spletnih tehnologij (VS). Nekaj informacij boste našli tukaj: http://www.racunalniske-novice.com/novi...

Kaj praviti? Meni zgleda zelo zanimivo. Se moram pozanimati, če bo možen izredni študij. Se mogoče kdo že je?

čuhalev ::

Program je bil ustvarjen ravno zaradi takih in za tiste, ki bi pri družboslovni informatiki želeli bistveno manj družboslovja.

Čemu bi se vpisal na izreden študij?

MasterKiD ::

Dovolj je že teh faksov, se strinjam, da je to še en fail. Saj pa niso računalničarji tako iskani, da bi rabili toliko teh faksov, lol. >:D

webmojsterrr ::

čuhalev je izjavil:

Program je bil ustvarjen ravno zaradi takih in za tiste, ki bi pri družboslovni informatiki želeli bistveno manj družboslovja.

Čemu bi se vpisal na izreden študij?


Ker imam za sabo že en faks, žal nedokončan. Mogoč ga končam v tem letu, ker mi fali še nekaj izpitov in diploma, samo kaj ko je star 4 letni uni program pa še zanima me ne, eh :P

Za računalništvo mi v vsakem primeru ostane samo izredni študij.

Sta pa v Sloveniji samo 2 računalniška faksa tko da mi ni jasno od kje vam ideja, da jih je več? En je v LJ, drugi je v MB in tu se zadeva zaključi (noben ne omogoča izrednega študija). Je pa res še polno dvoletnih višjih šol ampak te se ne morejo primerjati z omenjenima, pa seveda še študij družboslovne informatike (NG, LJ-FDV in FIŠ) ampak to spet nisi računalničar ampak diplomiran družboslovni informatik.

Program Računalništva in spletnih tehnologij pa je prvi program za FRI/FERI, ki ti bo dal naziv diplomiran INŽENIR (računalništva in spletnih tehnologij) zato mi je še posebaj mikaven. Seveda pa je v prvi vrsti program, ki bi lahko bi res zanimiv.

Phantomeye ::

webmojsterrr je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Program je bil ustvarjen ravno zaradi takih in za tiste, ki bi pri družboslovni informatiki želeli bistveno manj družboslovja.

Čemu bi se vpisal na izreden študij?


Ker imam za sabo že en faks, žal nedokončan. Mogoč ga končam v tem letu, ker mi fali še nekaj izpitov in diploma, samo kaj ko je star 4 letni uni program pa še zanima me ne, eh :P

Za računalništvo mi v vsakem primeru ostane samo izredni študij.

Sta pa v Sloveniji samo 2 računalniška faksa tko da mi ni jasno od kje vam ideja, da jih je več? En je v LJ, drugi je v MB in tu se zadeva zaključi (noben ne omogoča izrednega študija). Je pa res še polno dvoletnih višjih šol ampak te se ne morejo primerjati z omenjenima, pa seveda še študij družboslovne informatike (NG, LJ-FDV in FIŠ) ampak to spet nisi računalničar ampak diplomiran družboslovni informatik.

Program Računalništva in spletnih tehnologij pa je prvi program za FRI/FERI, ki ti bo dal naziv diplomiran INŽENIR (računalništva in spletnih tehnologij) zato mi je še posebaj mikaven. Seveda pa je v prvi vrsti program, ki bi lahko bi res zanimiv.



amm... upam, da se zavedaš, da je diplomirani inženir zgolj naziv, ki ga dobijo diplomanti naravoslovnih programov?

Vsak diplomant na FERI/FRI je diplomirani INŽENIR (nečesa).

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

pa saj imaš še FAMNIT v kopru. Pa mogoče kakšna višja šola(dovolj, da kdor jo konča zase pravi, da je dipl. ing. rač.). Kar se teh INŽENIRJEV rač. tiče pa vsak, ki ni uspel dobit uradnega naziva ing.(je sfalil faks) zase pravi, da je rač. inženir.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

webmojsterrr ::

Phantomeye je izjavil:

webmojsterrr je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Program je bil ustvarjen ravno zaradi takih in za tiste, ki bi pri družboslovni informatiki želeli bistveno manj družboslovja.

Čemu bi se vpisal na izreden študij?


Ker imam za sabo že en faks, žal nedokončan. Mogoč ga končam v tem letu, ker mi fali še nekaj izpitov in diploma, samo kaj ko je star 4 letni uni program pa še zanima me ne, eh :P

Za računalništvo mi v vsakem primeru ostane samo izredni študij.

Sta pa v Sloveniji samo 2 računalniška faksa tko da mi ni jasno od kje vam ideja, da jih je več? En je v LJ, drugi je v MB in tu se zadeva zaključi (noben ne omogoča izrednega študija). Je pa res še polno dvoletnih višjih šol ampak te se ne morejo primerjati z omenjenima, pa seveda še študij družboslovne informatike (NG, LJ-FDV in FIŠ) ampak to spet nisi računalničar ampak diplomiran družboslovni informatik.

Program Računalništva in spletnih tehnologij pa je prvi program za FRI/FERI, ki ti bo dal naziv diplomiran INŽENIR (računalništva in spletnih tehnologij) zato mi je še posebaj mikaven. Seveda pa je v prvi vrsti program, ki bi lahko bi res zanimiv.



amm... upam, da se zavedaš, da je diplomirani inženir zgolj naziv, ki ga dobijo diplomanti naravoslovnih programov?

Vsak diplomant na FERI/FRI je diplomirani INŽENIR (nečesa).


Ja saj je jasno, da moraš biti diplomiran inženir nečesa. "Inženir" sem poudaril predvsem zato, ker je potem za pričakovati bolj tehnični študij in ne družboslovnega (kot je na primer družboslovna informatika, ki je v mojem primeru tudi ena izmed možnosti). Sicer pa, kot sem že omenil v citatu, zna biti program zanimiv.

Za FAMNIT nisem vedel vendar zame tako ali tako ne pride v upoštev, ker ni razpisanega izrednega študija.

harmony ::

Lol Inženir pol pa instaliranje win posodobitev v firmah (grobo receno).

Blinder ::

če je res da tisti na fri in feri dobijo prednost pri iskanju joba pred temi na teh levih faksih, potem je ta faks totalno nič vreden. nevem kako sploh dovolijo ustanovit tak faks in potem prevarat bogo mladino, da zabija svoj trud za nič
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

s6c-gEL ::

nevem kako sploh dovolijo ustanovit tak faks in potem prevarat bogo mladino, da zabija svoj trud za nič

Saj takih faksov je veliko.

harmony ::

Blinder je izjavil:

če je res da tisti na fri in feri dobijo prednost pri iskanju joba pred temi na teh levih faksih, potem je ta faks totalno nič vreden. nevem kako sploh dovolijo ustanovit tak faks in potem prevarat bogo mladino, da zabija svoj trud za nič

Se vedno je boljsi od 5-te stopnje (rac tehnik).

Blinder ::

rač tehnik je zapravil v bistvu nič let za šolanje, ima osnovno minimalno izobrazbo(srednja šola). če pa greš faks delat pa zabiješ 6 let na njemu imaš v idealnem svetu 6 let primanjka prihodka. ob medianski plači 833€ neto pride že 60.000€ razlike kot če bi hodil v službo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Phantomeye ::

webmojsterrr je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

amm... upam, da se zavedaš, da je diplomirani inženir zgolj naziv, ki ga dobijo diplomanti naravoslovnih programov?

Vsak diplomant na FERI/FRI je diplomirani INŽENIR (nečesa).


Ja saj je jasno, da moraš biti diplomiran inženir nečesa. "Inženir" sem poudaril predvsem zato, ker je potem za pričakovati bolj tehnični študij in ne družboslovnega (kot je na primer družboslovna informatika, ki je v mojem primeru tudi ena izmed možnosti). Sicer pa, kot sem že omenil v citatu, zna biti program zanimiv.

Za FAMNIT nisem vedel vendar zame tako ali tako ne pride v upoštev, ker ni razpisanega izrednega študija.


Ti si napisal
prvi program za FRI/FERI, ki ti bo dal naziv diplomiran INŽENIR

kaj naj bi to pomenilo potem?


Ja, ce hoces 'tehnicni' studij, potem ne greš na družboslovno informatiko. Ker tam je poudarek na drugih stvareh, ki niso tehnične.

webmojsterrr ::

Sem bil pred leti tudi sam mnenja, da je edina prava stvar univerzitetni študij in to v Ljubljani, vse ostalo je manj. VS (3 letni program)? Ma daj, to je hec. :D 2-letni programi, ki jih praktično narediš s seminarskimi nalogami? Pa to bi bilo potrebno ukiniti. :) ... no, pa se je tudi moje mnenje od takrat spremenilo :) Mogoče se s tem podzavestno tolažim, ker se mi ni dalo diplomirati na enem precej zahtevnem tehničnem faksu pa čeprav sem imel diplomo praktično že v žepu (star uni program :P ) ampak če ne druga, se lahko vsaj zamisliš nad dejstvom, da ima ogromno folka iz raznoraznih 2-3 letni VS, VSŠ programov zelo dobre službe, medtem ko so njihovi kolegi z 2. stopnjo za delodajalce pač "preveč izobraženi" in kot taki nezanimivi. Žal, realnost v Sloveniji. No, saj v tujini pa diploma baje niti ne šteje veliko - tam je pomembno samo kaj znaš, sploh na področju računalništva, ker se lahko praktično naučiš veliko sam, brez da bi ti bilo potrebno zato imeti diplomo. Sem se ravno pred kratkim pogovarjal z eno, ki je več let delala v Veliki Britaniji. Je rekla, da tam dipoma ne pomeni nič, pomembno je samo kaj znaš.

webmojsterrr ::

Phantomeye je izjavil:

webmojsterrr je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

amm... upam, da se zavedaš, da je diplomirani inženir zgolj naziv, ki ga dobijo diplomanti naravoslovnih programov?

Vsak diplomant na FERI/FRI je diplomirani INŽENIR (nečesa).


Ja saj je jasno, da moraš biti diplomiran inženir nečesa. "Inženir" sem poudaril predvsem zato, ker je potem za pričakovati bolj tehnični študij in ne družboslovnega (kot je na primer družboslovna informatika, ki je v mojem primeru tudi ena izmed možnosti). Sicer pa, kot sem že omenil v citatu, zna biti program zanimiv.

Za FAMNIT nisem vedel vendar zame tako ali tako ne pride v upoštev, ker ni razpisanega izrednega študija.


Ti si napisal
prvi program za FRI/FERI, ki ti bo dal naziv diplomiran INŽENIR

kaj naj bi to pomenilo potem?


Ja, ce hoces 'tehnicni' studij, potem ne greš na družboslovno informatiko. Ker tam je poudarek na drugih stvareh, ki niso tehnične.


Ne vem zakaj se zdaj okoli tega loviš, ker je povsem nepomembno.

Citiraj vse, ne samo del. Zapisal sem...


Program Računalništva in spletnih tehnologij pa je prvi program ZA FRI/FERI, ki ti bo dal naziv diplomiran INŽENIR (računalništva in spletnih tehnologij) zato mi je še posebaj mikaven.


Torej

FRI - diplomirani inženir računalništva in informatike
FIŠ - diplomiran inženir računalništva in spletnih tehnologij

Seveda sem to zapisal, ker nisem vedel za FAMNIT.

Zgodovina sprememb…

webmojsterrr ::

Pa seveda je bilo mišljeno, da dobiš neko "inženirsko" izobrazbo na področju računalništva in informatike in ni bilo mišljeno, da bi bila naziva na FRI in FIŠ izenačena, če te to mogoče moti... Itak je jasno, da je FRI razred zase in da sta naziva drugačna.

Phantomeye ::

webmojsterrr je izjavil:

Ne vem zakaj se zdaj okoli tega loviš, ker je povsem nepomembno.
Citiraj vse, ne samo del. Zapisal sem...

Program Računalništva in spletnih tehnologij pa je prvi program ZA FRI/FERI, ki ti bo dal naziv diplomiran INŽENIR (računalništva in spletnih tehnologij) zato mi je še posebaj mikaven.


Torej

FRI - diplomirani inženir računalništva in informatike
FIŠ - diplomiran inženir računalništva in spletnih tehnologij

Seveda sem to zapisal, ker nisem vedel za FAMNIT.


'lovim' se za to, ker se mi zdi, da ti ni čisto jasno kaj je Družboslovna informatika.

Sploh si dal pa računalništva in spletnih tehnologij v oklepaje, kar spremeni pomen povedi. In zakaj si gor zapisal prvi program za FRI/FERI, če bo pa program na FIŠ-u.

webmojsterrr ::

Phantomeye je izjavil:

webmojsterrr je izjavil:

Ne vem zakaj se zdaj okoli tega loviš, ker je povsem nepomembno.
Citiraj vse, ne samo del. Zapisal sem...

Program Računalništva in spletnih tehnologij pa je prvi program ZA FRI/FERI, ki ti bo dal naziv diplomiran INŽENIR (računalništva in spletnih tehnologij) zato mi je še posebaj mikaven.


Torej

FRI - diplomirani inženir računalništva in informatike
FIŠ - diplomiran inženir računalništva in spletnih tehnologij

Seveda sem to zapisal, ker nisem vedel za FAMNIT.


'lovim' se za to, ker se mi zdi, da ti ni čisto jasno kaj je Družboslovna informatika.


Možno, ker lahko sklepam samo po predmetniku, ki je kar precej družboslovno obarvan. Si ti na družboslovni infomratiki? Lahko poveš kaj več o študiju?

Sploh si dal pa računalništva in spletnih tehnologij v oklepaje, kar spremeni pomen povedi.


Seveda sem dal v oklepaj, ker drugače ne bi bilo točno - naziva pri FRI in FIŠ se ujemata zgolj v "diplomiran inženir" :).

In zakaj si gor zapisal prvi program za FRI/FERI, če bo pa program na FIŠ-u.


Ja prvi program, kjer boš lahko dobil naziv "diplomiran inženir" na področju računalništva in informatike ZA FRI&FERI seveda, ker nisem vedel za FAMIT. Ali se mogoče motim? Obstaja še kak takšen program? Družboslovna informatika to seveda ni saj dobiš naziv diplomiran družboslovni informatiki.

Phantomeye ::

webmojsterrr je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

webmojsterrr je izjavil:

Ne vem zakaj se zdaj okoli tega loviš, ker je povsem nepomembno.
Citiraj vse, ne samo del. Zapisal sem...

Program Računalništva in spletnih tehnologij pa je prvi program ZA FRI/FERI, ki ti bo dal naziv diplomiran INŽENIR (računalništva in spletnih tehnologij) zato mi je še posebaj mikaven.


Torej

FRI - diplomirani inženir računalništva in informatike
FIŠ - diplomiran inženir računalništva in spletnih tehnologij

Seveda sem to zapisal, ker nisem vedel za FAMNIT.


'lovim' se za to, ker se mi zdi, da ti ni čisto jasno kaj je Družboslovna informatika.


Možno, ker lahko sklepam samo po predmetniku, ki je kar precej družboslovno obarvan. Si ti na družboslovni infomratiki? Lahko poveš kaj več o študiju?

Sploh si dal pa računalništva in spletnih tehnologij v oklepaje, kar spremeni pomen povedi.


Seveda sem dal v oklepaj, ker drugače ne bi bilo točno - naziva pri FRI in FIŠ se ujemata zgolj v "diplomiran inženir" :).

In zakaj si gor zapisal prvi program za FRI/FERI, če bo pa program na FIŠ-u.


Ja prvi program, kjer boš lahko dobil naziv "diplomiran inženir" na področju računalništva in informatike ZA FRI&FERI seveda, ker nisem vedel za FAMIT. Ali se mogoče motim? Obstaja še kak takšen program? Družboslovna informatika to seveda ni saj dobiš naziv diplomiran družboslovni informatiki.



Ti rajši povej, kaj pomeni pri tebi besedna zveza 'prvi program'

Smurf ::

webmojsterrr je izjavil:

ampak če ne druga, se lahko vsaj zamisliš nad dejstvom, da ima ogromno folka iz raznoraznih 2-3 letni VS, VSŠ programov zelo dobre službe, medtem ko so njihovi kolegi z 2. stopnjo za delodajalce pač "preveč izobraženi" in kot taki nezanimivi. Žal, realnost v Sloveniji.

Tudi ogromno folka iz UNI programov imajo zelo dobre sluzbe tako, da je ta argument precej slab. V Sloveniji mocno primankuje izobrazenega kadra, pri nas smo recimo prisiljeni uvazati Avstrijce/Nemce, ker jih v Sloveniji ne najdemo dovolj. Seveda v racunalniskem svetu predvsem steje realno znanje, faks je ena izmed poti, ki ti to znanje lahko prinese, definitivno pa ni edina.

s6c-gEL ::

V Sloveniji mocno primankuje izobrazenega kadra, pri nas smo recimo prisiljeni uvazati Avstrijce/Nemce, ker jih v Sloveniji ne najdemo dovolj.

Koliko dotičnih Avstrijcev/Nemcev dela v Slo ?

Prej trdim da je obratno, kdor karkoli zna, dela v tujini (vsaj za Štajersko/Prekmurje to velja).

Smurf ::

s6c-gEL je izjavil:

V Sloveniji mocno primankuje izobrazenega kadra, pri nas smo recimo prisiljeni uvazati Avstrijce/Nemce, ker jih v Sloveniji ne najdemo dovolj.

Koliko dotičnih Avstrijcev/Nemcev dela v Slo ?

Prej trdim da je obratno, kdor karkoli zna, dela v tujini (vsaj za Štajersko/Prekmurje to velja).

3, dva software developerja, en hardware developer. Zivijo sicer se zmeraj v Avstriji, ker se da veliko naresti od doma, na firmi (v Sloveniji) pa prezivijo recimo 15-20 ur tedensko.

webmojsterrr ::

Phantomeye je izjavil:

webmojsterrr je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

webmojsterrr je izjavil:

Ne vem zakaj se zdaj okoli tega loviš, ker je povsem nepomembno.
Citiraj vse, ne samo del. Zapisal sem...

Program Računalništva in spletnih tehnologij pa je prvi program ZA FRI/FERI, ki ti bo dal naziv diplomiran INŽENIR (računalništva in spletnih tehnologij) zato mi je še posebaj mikaven.


Torej

FRI - diplomirani inženir računalništva in informatike
FIŠ - diplomiran inženir računalništva in spletnih tehnologij

Seveda sem to zapisal, ker nisem vedel za FAMNIT.


'lovim' se za to, ker se mi zdi, da ti ni čisto jasno kaj je Družboslovna informatika.


Možno, ker lahko sklepam samo po predmetniku, ki je kar precej družboslovno obarvan. Si ti na družboslovni infomratiki? Lahko poveš kaj več o študiju?

Sploh si dal pa računalništva in spletnih tehnologij v oklepaje, kar spremeni pomen povedi.


Seveda sem dal v oklepaj, ker drugače ne bi bilo točno - naziva pri FRI in FIŠ se ujemata zgolj v "diplomiran inženir" :).

In zakaj si gor zapisal prvi program za FRI/FERI, če bo pa program na FIŠ-u.


Ja prvi program, kjer boš lahko dobil naziv "diplomiran inženir" na področju računalništva in informatike ZA FRI&FERI seveda, ker nisem vedel za FAMIT. Ali se mogoče motim? Obstaja še kak takšen program? Družboslovna informatika to seveda ni saj dobiš naziv diplomiran družboslovni informatiki.



Ti rajši povej, kaj pomeni pri tebi besedna zveza 'prvi program'


"prvi program...ZA...", bilo je že tolikokrat citirano, da komentar res ni več potreben

Phantomeye ::

webmojsterrr je izjavil:

"prvi program...ZA...", bilo je že tolikokrat citirano, da komentar res ni več potreben


Kaj pomaga, če je tolikorat citirano ... če pa narobe sklanjaš in potem itak ni razumljivo, kaj si hotel povedat.

Prvi program za FRI-jem/FERI-jem, kjer na koncu dobiš naziv diplomirani inženir; ne prvi program za FRI/FERI, kjer na koncu dobiš naziv diplomirani inženir.

Vidiš razliko?

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Smurf je izjavil:

s6c-gEL je izjavil:

V Sloveniji mocno primankuje izobrazenega kadra, pri nas smo recimo prisiljeni uvazati Avstrijce/Nemce, ker jih v Sloveniji ne najdemo dovolj.

Koliko dotičnih Avstrijcev/Nemcev dela v Slo ?

Prej trdim da je obratno, kdor karkoli zna, dela v tujini (vsaj za Štajersko/Prekmurje to velja).

3, dva software developerja, en hardware developer. Zivijo sicer se zmeraj v Avstriji, ker se da veliko naresti od doma, na firmi (v Sloveniji) pa prezivijo recimo 15-20 ur tedensko.


15 ur tedensko pomeni zate močno primanjkuje? če ima firma tako malo dela za njih pomeni da imajo nek marginalen pomen v firmi
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Smurf ::

Blinder je izjavil:

Smurf je izjavil:

s6c-gEL je izjavil:

V Sloveniji mocno primankuje izobrazenega kadra, pri nas smo recimo prisiljeni uvazati Avstrijce/Nemce, ker jih v Sloveniji ne najdemo dovolj.

Koliko dotičnih Avstrijcev/Nemcev dela v Slo ?

Prej trdim da je obratno, kdor karkoli zna, dela v tujini (vsaj za Štajersko/Prekmurje to velja).

3, dva software developerja, en hardware developer. Zivijo sicer se zmeraj v Avstriji, ker se da veliko naresti od doma, na firmi (v Sloveniji) pa prezivijo recimo 15-20 ur tedensko.

15 ur tedensko pomeni zate močno primanjkuje? če ima firma tako malo dela za njih pomeni da imajo nek marginalen pomen v firmi

? Za nas delata polni delavnik (verjetno nabereta vec kot 40ur tedensko), zgolj v slovenskih pisarnah sta po 15ur.

Blinder ::

Sam ne moreš rečt, da v slo manjka izobraženih. Manjka takih ki poznajo vaše področje. V sloveniji se itak večinoma sam html in css tipka. Vi pa se grete še z nekim hardware development. Boš prej dobil vesoljskega inženirja v slo kot hardware developerja.

Bi firma uzela enga iz fri-uni, ki niso nič manj dobri kot bilokiri nemci. Sam problem je ko tej vaši firmi se ne da vlagat v nekoga, da bo čez x mescov postal koristen. Rajši uzame nemca, da je koristen že danes. Izobraženih je dovolj. Al ste uzeli nemce, ker imajo doktorat?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Smurf ::

Blinder je izjavil:

Sam ne moreš rečt, da v slo manjka izobraženih. Manjka takih ki poznajo vaše področje. V sloveniji se itak večinoma sam html in css tipka. Vi pa se grete še z nekim hardware development. Boš prej dobil vesoljskega inženirja v slo kot hardware developerja.

Bi firma uzela enga iz fri-uni, ki niso nič manj dobri kot bilokiri nemci. Sam problem je ko tej vaši firmi se ne da vlagat v nekoga, da bo čez x mescov postal koristen. Rajši uzame nemca, da je koristen že danes. Izobraženih je dovolj. Al ste uzeli nemce, ker imajo doktorat?

Ne rabijo poznati nase podrocje specificno, morajo pa dovolj dobro poznati splosno podrocje, da lahko nato to znanje nadgradijo z nasimi specificnimi potrebami. Na zalost se za take grebe veliko firm (ker je povprasevanje visje od ponudbe) in moras zato posezti tudi zunaj mej Slovenije.

Drugace zaposlujemo tudi perspektivne studente in sveze diplomirane, in v njih ne vlagamo samo par mesecev, ampak traja kar kaksno leto. Pri taki firmi rabis oboje, mentorja in ucence, zato isces oba tipa kadrov.

harmony ::

Smurf je izjavil:


Drugace zaposlujemo tudi perspektivne studente in sveze diplomirane, in v njih ne vlagamo samo par mesecev, ampak traja kar kaksno leto. Pri taki firmi rabis oboje, mentorja in ucence, zato isces oba tipa kadrov.


Dobro, da vsaj nekdo vlaga v zaposlene in da ne vidi zaposlene kot le nek nepotreben strosek.

gazibo ::

A lahko prosim kdo napise katere so vse te racunalniske visje sole, ki jih je tako veliko ? Jaz poznam CPU pri gospodarski zbornici.

Blinder ::

harmony je izjavil:

Smurf je izjavil:


Drugace zaposlujemo tudi perspektivne studente in sveze diplomirane, in v njih ne vlagamo samo par mesecev, ampak traja kar kaksno leto. Pri taki firmi rabis oboje, mentorja in ucence, zato isces oba tipa kadrov.


Dobro, da vsaj nekdo vlaga v zaposlene in da ne vidi zaposlene kot le nek nepotreben strosek.


Sej vidijo kot nepotreben strošek, zato uzamejo celo drago delovno silo iz tujine(nemčija) raje kot da bi uvajali nove slovenčke :D
Zaposlujejo tudi študente ja, poceni delovna sila preko ŠS ter še cenejša delovna sila preko šolske prakse :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

čuhalev ::

Vprašanje za delodajalce: Kakšna znanja pogrešate? Ali slovenski računalniški faksi pretiravajo pri snoveh, ki se kasneje izkaže kot nepotrebna?

Osebno pogrešam zgodnjo povezavo med faksom in zaposlitvijo. To pomeni, da bi si moral študent že med študijem najti bodoče podjetje, prilagoditi svoje izdelke ter izdelati diplomo tesno s človekom iz tega podjetja.

To pišem, ker sem se počutil razočaranega, da poleg diplome nisem znal izbrati (pokazati) kakršnega koli izdelka, ki sem ga naredil v sklopu študija in na katerega bi bil ponosen.

Smurf ::

@Blinder
In kaj si ti predstavljas pod uvajanjem? Kot sem ze napisal, zaposlujemo tudi sveze diplomirane ljudi in jih uvajamo, tako je zacelo 3/4 razvojnikov, ki sedaj dela na firmi. Zal pa ne mores tega naresti za vsa delovna mesta (ker traja in ker vcasih isces neko znanje, ki ga na firmi se ni).

Drugace ravno studentje so bolj kot ne strosek za firmo, ki pa se ga splaca investirati, ker iz njih lahko v prihodnosti dobis kaksnega sposobnega delavca.

Modri dirkač ::

Ima kdo kakšne konretne izkušnje, mnenja v zvezi s tem faksom?
Zanima me izredni študij računalništva in spletnih tehnologij.

Kako je stvar organizirana, kvaliteta predavanj, vaj, itd.
Everybody lies!

lebdim ::

Ne vem zakaj dobivam občutek, da je teh računalniških študijev kar precej precej preveč. Drugo vprašanje pa je sama kakovost študijskih programov.

urli ::

lebdim je izjavil:

Ne vem zakaj dobivam občutek, da je teh računalniških študijev kar precej precej preveč. Drugo vprašanje pa je sama kakovost študijskih programov.


Saj študijev računalništva ("Computer science") niti ni tako veliko. FRI, FERI, en v Novi Gorici in sedaj še na FIŠ Računalništvo in spletne tehnologije. Vse ostalo je študij informatike, ki je kvalificiran kot družboslovje, če se ne motim (družboslovna informatika, poslovna informatika, varstvoslovje, organizator informacijskih sistemov al kaj je že itd. itd. itd.).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

urli ::

Drugače pa po moje je konkurenca dobrodošla, da se bodo pač fakultete malo boj trudile za študente (tudi s kakovostjo programa) ne pa da bo profesor neodstavljiv in nedotakljiv alfa in omega vsega. Pa tudi neumnosti kot se (baje) dogajajo na FRI niso ravno merilo kakovosti in naprednosti - včasih naj bi se utrujalo z nekim ekonomskim predmetom, zdaj naj bi bil zatežen prfoks za fiziko... Očitno je tam kar nekaj prfoksov z manjvrednostnim kompleksom, ki potem svoje predmete, ki s samim študijem sploh nimajo neposredne povezave, naredijo neprebavljive. Naj bodo selekcijski predmeti programiranje, algoritmi, navsezadnje tudi matematika ne pa neki xy "brezvezni" predme oz. če že niso selekcijski, ti naj vsaj po nepotrebnem ne jemlejo preveliko časa. Če katermu prfokusu kaj ni prav, se ga pa stera na zavod. Seveda je pa trenutna situacija takšna, da so profesorji praktično neodstavljivi. Lahko je še takšen poden podna, pa se ga ne odstavi v nobenem primeru. Sploh ni važno ali se nek "brezvezen" predmet v povprečju naredi 10% študentov, da je povprečna ocena mogoče malo nad 6, da predmet sploh ni prav dosti povezan s študijem... ni važno, profesor bo ostal in pika. V tujini bi se verjetno prižgali sami rdeči alarmi, a v Sloveniji so profesorji svete krave i nemoj Bog da ji diraš!

lebdim ::

Pozabljaš pa tudi na študij matematike in računalništva na Pedagoški fakulteti. Sicer je to bolj smer za poučevanje, ampak še vseeno smo vsaj še mi "pedagoški računalničarji", ki potem opravljaš vlogo računalničarja na šoli in si deklica za vse.

Se pa strinjam, da morajo biti predmeti ala programiranje in algoritmi in podatkovne strukture selektivni. Pri nas sta bila mogoče še večja selekcijska predmeta Algebra in Analiza v 1. letniku. Ker sem ravno zadnjič zapisoval, da nas je samo 8 študentov prav iz moje vpisne generacije, ki je do zdaj že diplomiralo po starem študijskem sistemu. Jaz sem hodil na tale program.

Z lanskim študijskim letom pa lahko študentje študirajo tudi pedagoško računalništvo v povezavi PeF-a in FRI-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

lebdim ::

Ne bom pa dovolil, da bo kdorkoli mislil, da mi pedagogi nimamo pojma o računalništvu, če vem, da ga imamo.

Nesta ::

Katastrofa teli levi studiji, ko dobiš vn neznanje :(

          ::

urli je izjavil:

včasih naj bi se utrujalo z nekim ekonomskim predmetom,


Ekonomija oz. ekonomika je bistvo vsega in računalnišvo ni izjema. Tudi v računalnišvu se vse začne in konča pri denarju. Vprašanje je, kako je tak predmet na študiju računalnišva predstavljen, po vsebini pa vsekakor ni nek levi predmet.

lebdim ::

Enkrat mi je kolega dejal sledeče: "Najbolj pomemben faktor pri kateremkoli predmetu je učitelj / profesor, kakšen predmet naredi." In moram reči, da se s to trditvijo 100% strinjam.

gforce ::

Nesta je izjavil:

Katastrofa teli levi studiji, ko dobiš vn neznanje :(


No, no, verjetno je to letelo tudi na FIŠ - Računalništvo in spletne tehnologije, a te moram razočarati. Program je po mojem mnenju zastavljen dobro. Večina profesorjev in asistentov, ki se je zvrstila v 1. semestru je magistriralo ali doktoriralo na FRI ali FMF. Fakulteta je tudi aktivna na raziskovalnem področju. Pred dvema letoma, če se ne motim, so kupili super računalnik za pol milijona € na katerem zdaj opravljajo tako delo v raziskovalne namene, za gospodarstvo pa tudi študentje naj bi ga tekom študija bolje spoznali, kar je vsekakor en plus. Sicer je pa računalništvo precej specifično področje, kjer bolj kot diploma šteje znanje, ki ga lahko pravzaprav pridobiš povsem samoiniciativno, tako da kar delati zaključke iz tega, da diplomanti "tega pa tega" faksa nič ne znajo, "onega drugega pa ful" je mimo prav tako kot je mimo a priori trditi, da na vseh na novo ustanovljenih programi ne moreš pridobiti znanja.

Modri dirkač je izjavil:

Ima kdo kakšne konretne izkušnje, mnenja v zvezi s tem faksom?
Zanima me izredni študij računalništva in spletnih tehnologij.

Kako je stvar organizirana, kvaliteta predavanj, vaj, itd.


https://slo-tech.com/forum/t664225/p504...

lebdim ::

Sploh področje računalništva je pa itak tako zelo široko, da ne moreš vsega poznat in biti specialist na vseh področjih. Moraš spremljati tehnološke novosti na tistem področju, ki te najbolj zanima. In ko se povežejo znanja iz različnih strok, je lahko še toliko bolj zanimivo.

Blinder ::

V kopru je se FAMNIT.

Lahko pristejes se fakulteto za elektrotehniko (LJ): tista bolj 'resna' dela v racunalnistvu dobijo prej oni kot tisti 'z racunalnistva'.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FIŠ-fakulteta za informacijske študije

Oddelek: Šola
3411011 (5083) cheetah2
»

Bo šel letos kdo študirati izredni študij računalništva na FIŠ?

Oddelek: Šola
357976 (7096) Yacked2
»

Informatika -višješolski študij ali visokošolski študij

Oddelek: Šola
143244 (2746) TBAR
»

Študij informatike - VŠ

Oddelek: Šola
253719 (3221) PrihajaNodi
»

Visja sola informatika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7930191 (20357) drzni86

Več podobnih tem