» »

Lenovo IdeaPad G510 ali Z510

Lenovo IdeaPad G510 ali Z510

houdre ::

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup prenosnega računlnika in v ožjem izboru sta mi ostala ta dva računalnika:

http://www.mimovrste.com/prenosniki/len...
http://www.computercenter.si/Lenovo-Ide...

Sedaj pa nevem za katirega bi se odločil... G510 se mi zdi, da ima malo bolso vsebino, Z510 pa je veliko bolj všečen po videzu in zaslonu..
Je pa fora tut, da G510 bi dobil za cca. 620eur z 3-letno garancijo, ga je pa ze dobavitelj serviseral (menjava maticne), ker naj bi tak ze prisel k njim.

Kaj mislite vi, ki se malo bolj spoznate na računalnike.

Vsakega nasveta bom hvaležen :)
Hvala!

Han ::

Tale Asus je po moje trenutno najboljši nakup v tem cenovnem razredu.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

houdre ::

ja nevem če res... pa še windowse ma že gor...

Han ::

Pa kvalitetno je izdelan + Full HD ekran, nesvetleč + hibriden disk (HDD+SSD)...

houdre ::

nč kar nima z510.

hojnikb ::

Mamo tega g510 doma in lahko rečem, da je edina pozitivna lastnost samo tale i7 proc.
Ohišje je zanič (tapravi plastik fantastik viden v 300€ zadevah), ekran precej slab za tako ceno (da 720p ne omenjam), disk je počasen in mrežna je le 100Mbit (halo, smo v 2014).

Tako da glej kej druga.
#brezpodpisa

Han ::

Z510 ima pol manjši disk in le 8 GB SSD. Boljši od Asusa K551LN-DM065H je edino v količini spomina in delno v procesorju, ki pa ima večjo porabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

houdre ::

a tako praviš... sej lih ta ohišje mi gre na k...
sam kukr gledam majo računalniki tega ranga po večini 100Mbit?
a ma z510 možnost da dodaš ssd še notr?

Han ::

100 Mbps ethernet vgrajujejo v glavnem v cenejše oziroma vstopne modele. Lenovo Ideapad je vstopni model. Z serija je sicer nekoliko boljša, a še vseeno precej plastična.

Asusa je včeraj naročil prijatelj. Če ga bo dobil do jutri, ga bom lahko čez vikend stestiral...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

bella_trix ::

Pozdravljeni,

bom kar uporabila obstoječo temo.

Torej, lastim si prenosnik Lenovo Ideapad Z510 in imam en problem kar se tiče zaslona. Zdi se kot da ne morem najti "idealnega kota", da bi enako dobro videla vse barve. Če ga preveč nagnem nazaj, se ne vidi dobro temnih slik oz. slika je zelo nejasna, če ga pa premalo, so pa svetle barve zanič. Poleg tega se mi nekako zdi, da je slika na splošno čez cel zaslon malček zamegljena.

Specifikacije zaslona so:
1920 x 1080 pik (Full HD)
LED osvetlitev
mat zaslon

A je to kakšna tovarniška napaka ali gre pač samo za tako slab zaslon?

solatko ::

Namesti najnovejše gonilnike za grafiko.
Delo krepa človeka

Han ::

Preveri, če imaš nastavljeno optimalno ločljivost (1920×1080).

Boljši vidni kot in precej realne barve imajo zasloni z IPS in PVA matriko.

bella_trix ::

Sem naložila najnovejše gonilnike, ni pomagalo. Pravzaprav je to prineslo nov problem, sedaj mi vsakokrat ko odprem nek zavihek v brskalniku slika po 3 s "poblisne" in se spremeni na malček svetlejšo (nekako kot da bi se slika prilagajala stranem). Posodobila sem Nvidia in Intel display driverje. Mogoče kdo ve, kje bi lahko bil problem?

Han ::

V takšnem primeru je najbolje z Lenovo spletne strani prenesti oba gonilnika, obstoječa odstraniti in ju znova namestiti... Najprej Intel, potem nVidio.

bella_trix ::

Sem posodobila še nVidia gonilnik (iz Windows menija, na nVidia mi je kazalo kot da je zadnja verzija) pa je odstranilo problem pobliskavanja slike.

Ugotovila sem tudi, da je bila neostra slika prisotna samo na brskalniku in s posodobitvijo le-tega se je rešil tudi ta problem.

Hvala obema za pomoč. :)

Gibbs007 ::

Han je izjavil:

100 Mbps ethernet vgrajujejo v glavnem v cenejše oziroma vstopne modele. Lenovo Ideapad je vstopni model. Z serija je sicer nekoliko boljša, a še vseeno precej plastična.

Asusa je včeraj naročil prijatelj. Če ga bo dobil do jutri, ga bom lahko čez vikend stestiral...


Kakšen je Asus, vreden nakupa?

Han ::

Kvaliteta izdelave je na visoki ravni, računalnik je tih, hladen in srednje odziven, tipkovnica dokaj plitka, FullHD mat ekran pa povprečen.

bella_trix ::

bella_trix je izjavil:

Sem naložila najnovejše gonilnike, ni pomagalo. Pravzaprav je to prineslo nov problem, sedaj mi vsakokrat ko odprem nek zavihek v brskalniku slika po 3 s "poblisne" in se spremeni na malček svetlejšo (nekako kot da bi se slika prilagajala stranem). Posodobila sem Nvidia in Intel display driverje. Mogoče kdo ve, kje bi lahko bil problem?


Ponovno se oglašam v tej temi in prosim za pomoč. Spet imam ta problem - slika poblisne po približno dveh sekundah, ko premenjam na drug zavihek. Problem se pojavlja samo na spletu, na Desktopu in drugod po računalniku je OK.

Ima kdo kako idejo, kaj lahko še naredim?

mtosev ::

tole je verjetno problem z GPU acceleratingom v browserju. probaj v brskalniku izklopiti hardware/GPU acceleration ali nekaj podobnega in če to ne pomaga poglej v gonilniku če se da to izklopiti
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

djabi ::

A Z510 ima IPS ali pa TN ekran?

bella_trix ::

mtosev je izjavil:

tole je verjetno problem z GPU acceleratingom v browserju. probaj v brskalniku izklopiti hardware/GPU acceleration ali nekaj podobnega in če to ne pomaga poglej v gonilniku če se da to izklopiti


Hvala, je odpravilo problem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So Lenovo prenosniki dobri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7428757 (16929) Invictus
»

Nadgradnja laptopa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727018 (4550) technolog
»

Lenovo IDEAPAD vs THINKPAD

Oddelek: Kaj kupiti
4810093 (7999) Invictus
»

Prenosnik mnenje

Oddelek: Kaj kupiti
71378 (1206) String
»

pomoč: Nov prenosnik, kakšen in kje kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
61667 (1523) jukoz

Več podobnih tem