» »

vgradnja rama..rabim pomoč

vgradnja rama..rabim pomoč

WiseBear ::

danes sem kupil še 256mb rama(333mhz). pred tem sem mel 256mb(266mhz). mislil sem da ne bo nobenih problemov ko dodam še 256mb. ploščica je šla normalno v režo, pol vžgem računalnik. ko prešteva ram mi ga zazna 512mb. vse v redu si mislim. potem se zaganjajo nekam dolgo časa(plavo ozadj in napis dobrodošli). naenkrat se pojavi okno o oneki napaki, zdej se ne spomnim več točno kaj je pisalo. v glavnem je blo ko sem kliknil v redu več oken zaporedoma. v vsakem sporočilu je pisalo določeno mapo in kao da v njo ne more nič shranit in naj si izberem drugo mapo-kr neki.
pol resetiram vse skupi probam safe mode....dobim blue screen in od tam ne gre več naprej. v biosu sem nastavu ddr ram frequency na 266mhz. pol vržem nov ram ven, resetiram ..ponovno blue screen. hvala bogu sem pred 1 mesecom naredil ghost image8-) in sem uspel obnoviti sistem s seveda 256mb rama noter.
zdej pa rabim pomoč; a bi mogu kaj posebej nastavljat ko dodam nov ram noter? Please help!:|

LP

Klemenn ::

si pregledal timinge?

WiseBear ::

priznam da ne vem kaj misliš? a ni čudno da se šele ob prihodu v winse pojavijo napake?
na tajminge se ne spoznam, v biosu mam za ram nastavljat neke čudne nastavitve(2T,2.5T ne k latency, que depth...).
Tega ne razumem: ko sem dal nov ram noter mi javi napako. Ok, ma potem bi moglo normalno delat, ko ga dam ven.Pa ne dela.Meni se pa kao windowsi sesujejo.;((
Please help ker glede teh ramov ne vem prou dosti.

LP

Trubadur ::

Hm,..kere firme maš rame?Učasih je sranje sam zarad tega k maš različne firme.Pa tut hitrost te bo jebala.Prodej ta star ram pa kup istaga 333-mhz kt si ga zdej kupu
Berite Thomasa!

WiseBear ::

Nov ram je spectek in sicer točno tak: klik

Star ram je pa KingstonValue

Dead_Eye ::

ful mi je čudno kolko ljudi ima probleme z ramom... sicer pa provaj jih malo menjavat (slote... načeloma naj bi bil počasnejši ram v prvem slotu hitrejši pa v drugem/tretjem)

poglej če imaš slučajno CAS latency na 2 - dej na 2.5 al 3 ,...

če so timingi prehudi za ram se ponavadi winsi čudno obnašajo...
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti star RAM za prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
274807 (4242) Smukecc
»

Kaj se zgodi če daš na isto plato dva različno hitra rama?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5995 (841) nere
»

Kok sem jaz neumen !

Oddelek: Strojna oprema
281722 (1153) jest10
»

Keter RAM za Elite K7s5a - Nujno

Oddelek: Kaj kupiti
11934 (850) Cofko Cof
»

Epox 8RDA+ // Athlon 1700+ // 256 PC2700 DDR

Oddelek: Navijanje
7931 (759) Jure2k

Več podobnih tem