» »

Windows 7 tžave pri zagonu

Windows 7 tžave pri zagonu

krigla ::

Pozdravljeni,

zanima me kako naj rešim problem z zagonom win7. Težave nastopi pri win 7 logo. tu se ustavi in ne gre naprej. ko pa reseteram parkat pa se zažene in dela vse brez problema. kolikor sem uspel ugotoviti se zatakne pri datoteki mup.sys do te težave pa je prišlo pri menjavi matične plošče. naložene so vsi najnovejši driverji, ram je ok disk tudi tako da res nevem kaj bi lahko bilo narobe. če je že kdo imel izkušje s tem in je to odpravil naj mi prosim pomaga saj je to zelo moteče...
matična plošča je asrock g41c-gs

lp

Duhec ::

A takrat ko zašteka ledica za disk gori ?
Poizkusi, če varni zagon lepo deluje.
http://blackbird.si/

krigla ::

ja lučka gori in tudi v safe mode se ne zažene vedno

broken/link ::

če se menja matična plošča je fajn, da se sistem na frišno naloži. Tako da če imaš opcijo, naredi to. bo veliko manj zajebavanja kot pa iskanje napake, ki ti povzroča neodzivnost sistema.

solatko ::

Stestiraj disk. Sistem bi moral na novi plošči laufat enako kot na stari. W7 praviloma sam poišče potrebne gonilnike, pobriše stare in naloži nove.
Sam imam disk z W7, s katrim preizkušam delovanje prenosnikov. Še pri nobenmu nisem imel problemov, pa je skoraj vsak z drugačno MB in tudi procesorji se najdejo obeh vrst.

Lahko pa te muči slaba verzija OS-a iz travnika.
Delo krepa človeka

heero ::

tudi jaz imam isti problem ampak nisem menjal maticne

Duhec ::

krigla je izjavil:

ja lučka gori in tudi v safe mode se ne zažene vedno

Naredi še preverjanje diska, tako, da štartaš cmd in v commandpromptu odtipkaš:
chkdsk C:/R

potrdi z Y in naredi restart sistema. Ob naslednjem zagonu se ti bo začel izvajat chkdsk, ki traja kar nekaj časa (odvisno od velikosti diska in fajlov tudi uro ali več). Pusti, da naredi vseh 5 faz.
Načeloma bi moral zdaj lepo priti v Windows namizje.
Poročaj.
http://blackbird.si/

krigla ::

Sem nalozil na novo windowse takoj po menjavi maticne. Tako da mora problem biti nekje drugje. Jutri bom sprobal ko bom imel vec casa kar mi je Duhec svetoval in porocam.

Shark-357 ::

Takrat ko se ti PC zažene v win si namesti program Crystaldiskinfo in preveri stanje diska... zelo verjetno je problem v samem disku.

heero ::




jaz ki imam isti problem kot avtor teme imam stanje taksno. maxtor je disk za shranjevanje filmov WDC pa je disk ki je na njemu sistem

se da kaj popraviti ?

krigla ::

pri meni je pa tako

[url=http://shrani.si/?P/Yf/3S2MQ6V4/brez-na...



tako je pri meni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krigla ()

krigla ::

Pravkar se preveril disk kot je svetoval duhec vse ok z diskom kot kaze

BorutK-73 ::

heero - Tak disk ni več zanesljiv. ČE imaš pomembne podatke na prvem disku jih čimprej prekopiraj na drugega.

heero ::

BorutK-73 : a je mozno predvidet gdaj lahko crkne

gddr85 ::

lahko crkne dans(kar je mal verjetno), lahko pa čez en let.

heero ::

danes se je pri meni pojavila nova stvar na tem disku ki ima slabe sektorje, ko npr. stisnem da mi predvaja film ali muziko z tega diska zaruži kot so prej stare diskete ob zagonu
ali se mu bliza kmalu konec ?

hojnikb ::

jap
#brezpodpisa

heero ::

a se ga da kako popravit ? (doma)

hojnikb ::

Seveda. Vržeš ga v koš in greš po novega ;)
#brezpodpisa

vorantz ::

heero je izjavil:

danes se je pri meni pojavila nova stvar na tem disku ki ima slabe sektorje, ko npr. stisnem da mi predvaja film ali muziko z tega diska zaruĚŞi kot so prej stare diskete ob zagonu
ali se mu bliza kmalu konec ?


predvidevam, da do tega diska malokrat dostopaš
windows ma po defaultu nastavljeno, da po nekem cajtu neaktivnosti ugasne disk
ko spet neki delaš z njim rabi sekundo, da se nazaj vžge pri tem pa se glasno sliši ko zavrti plošče

to je po moje precej bolj verjetno

pejdi v power options in izklopi ti izklapljanje diska pa opazuj, če bo še delal to

heero ::

da res ga malokrat uporabljam pac imam gor filme in muziko
prej se je slisalo vziganje diska bolj normalno zdej pa zaruzi kot disketa in zacne delat nekaj casa dela normalno in kr naenkrat me prestrasi zvok ker je kr glasen

hojnikb ::

Če je glasen, je verjetno neki fizično narobe z njim...ˇˇ

hojnikb je izjavil:

Seveda. Vržeš ga v koš in greš po novega ;)
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zunanji trdi disk - formatiranje

Oddelek: Strojna oprema
111239 (1072) Baja
»

Problem z hitrostjo Samsung SM961

Oddelek: Strojna oprema
11863 (606) overklocker
»

Win - 7 čuden problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
242027 (1577) miranpozar
»

mnenje pri nakupu

Oddelek: Kaj kupiti
142044 (1701) klinker
»

Antivir mi najde trojanca

Oddelek: Pomoč in nasveti
91001 (902) x1x1x1

Več podobnih tem