» »

Vprasanje glede DVB-C Mpeg 2/4

Vprasanje glede DVB-C Mpeg 2/4

damjan1980 ::

Torej koliko sem spremljal te zadeve, imamo mi mpeg 4, vsa ostala evropa pa mpeg2? Ali znajo tv sprejemniki predvajati oba standarda?
Zanima me predvsem zato, ker bi rad tv v Nemciji kupil in me je strah da slucajno ne bi delal pri nas

Mavrik ::

Ne nimajo vsi, morali pa to podpirati vsi novejši.

Išči podporo za "MPEG-4", včasih napisano tudi "H.264" oz. "AVC".
The truth is rarely pure and never simple.

mitja73 ::

Kak signal uporabljaš ? Po "zraku" ali ponudnik ?

damjan1980 ::

telemach

mitja73 ::

Potem je več ali manj vseeno ker vse delo že opravi Telemachov modem pri tebi.

Mavrik ::

Ne opravi če se hočeš znebiti tistega crappy STBja in uporabljati raje TV.
The truth is rarely pure and never simple.

damjan1980 ::

ja saj to me ravno zanima, da se resim tistega brezveznega stbja. Sem malo gledal po specifikacijah tvjev in res pise zraven kaj vse tocno podpira

webmaher ::

kar se tiče STB crappya Cisco 4682 to ni... to je super zadeva, slika v nulo dobra, preklop najhitrejši možen, štekanja zaradi slabega softverja praktično ni... podn je seveda EPG in meniji, ki so 100 let za časom...
Kaj točno nameravaš kupiti... načeloma ne bi smel imeti problemov...je pa vprašanje kakšen softver oz. vmesnik bo televizor mel...moj 55 inčni LG 6608 je glede tega tudi bogi in nič kaj dosti boljši pa še preklop med kanali je kar precej počasnejši od Cisca...
Če kdo ve slučajn za kak hekerski softver naj javi :-)

Alexius Heristalski ::

damjan1980 je izjavil:

Torej koliko sem spremljal te zadeve, imamo mi mpeg 4, vsa ostala evropa pa mpeg2?
To velja za DVB-T.

Glede DVB-C nima zveze MPEG2 ali 4, ker sta v uporabi oba. 2 za SD, 4 za HD programe. V nemških kabelskih sistemih ni nič drugače. Če ne kupuješ ravno 8 let starega modela televizorja, nimaš česa zajebat.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spc ::

damjan1980 je izjavil:

Torej koliko sem spremljal te zadeve, imamo mi mpeg 4, vsa ostala evropa pa mpeg2? Ali znajo tv sprejemniki predvajati oba standarda?
Zanima me predvsem zato, ker bi rad tv v Nemciji kupil in me je strah da slucajno ne bi delal pri nas

Ni odvisno od sprejemnega dela ker DVB-C je standard, odvisno je od tega ali ima TV inštaliran kodek mpeg-2 in mpeg-4.
TV danes ni več TV ampak "računalnik" z naloženimi kodeki, če TV nima kodekov jih dodatno ne moreš inštalirat lahko pa to narediš z računalnikom z USB TV Tunerjem.

Telemach uporablja MPEG2 4:2:0 za SD kanale in MPEG4 4:2:0 za HD kanale, tako da rabiš oboje.
Rabiš pa tudi TV, ki podpira common interface z conax kartico, kajti telemach ima conax, če boš povezoval STB potem je vseeno kateri TV kupiš ker so kodeki že na STBju.
 

hojnikb ::

Če smo čist pošteni, ti kodeki niso "naloženi", ampak so kr lepo realizirani v hardwareu :)
#brezpodpisa

damjan1980 ::

ok hvala za pojasnila, glede mpeg 2 in 4 sem res malo pomesal z dvb t. Ja kupujem nov tv in primarni cilj je seveda da ima dvb c tuner vgrajen, da se resim stbja. Kupujem pa v nemciji, ker imajo precej boljso ponudbo in tudi nizje cene.

Pa se eno vprasanje okrog modulov za kartico. Ga vzeti od operaterja, ali ga kupit? operater ti ga mesecno racuna kot najemnino, ce se prav spomnim? En modul ze imam, zdaj bi se enega vzel in razmisljam ce se ga mogoce bolj splaca kupit, kot pa pri telemachu vzeti

hojnikb ::

neboš nič profitiral, ker itk rabiš njihovo kartico..
#brezpodpisa

DognerDJ ::

Nekaj sem slišal, da baje po novem TM ne daje več posebaj CI modula in posedaj kartice ampak neko skombinirano čudo ( CI modul z vgrajenim čipom, ki ni več na kartici in ga ne moreš odstranit ). Ve kdo morda kaj več o tem ? Je možno, da je modul Power Key in nič več Connax ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DognerDJ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung SyncMaster T240HD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12524933 (15621) OK.d
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418473 (9947) mysterio
»

RTV SLO HD na Telemachu

Oddelek: Zvok in slika
328337 (7239) Alexius Heristalski
»

Stare televizije bodo zastarele (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14611793 (8253) AngelOfDeath
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425956 (22524) icek

Več podobnih tem