» »

ADATA S102 Pro 64 GB USB 3.0

ADATA S102 Pro 64 GB USB 3.0

Han ::

Tale USB 3.0 ključek mi gre pošteno na živce, ker ima zelo muhast kontroler. Hitrost in odzivnost tako zelo nihata tako na USB 3.0 kot tudi na USB 2.0, da to ni normalno. 32 GB model deluje super, 64 GB je pa krneki. Še najbolj moteče je to, da je računalnik med kopiranjem pogosto neodziven oziroma "zamrzne" za nekaj časa. Takrat se tudi kopiranje povsem ustavi. Ima še kdo enaka opažanja?
  • spremenil: Han ()

hojnikb ::

si ga probu preflešat z adata toolom ?
#brezpodpisa

Han ::

Zaenkrat ne vidim razloga za to, saj ključek načeloma deluje. Se še ni zgodilo, da bi ga moral kar naenkrat formatirat, da ga računalnik sploh ne bi zaznal ipd. Medtem sem si prebral mnenja na newegg.com, ki potrjujejo moja opažanja. Vse kaže, da je 64 GB model po kvaliteti prej kitajski kot tajvanski. ;(

Sem pisal na ameriški Adata support, pa da vidimo...

hojnikb ::

resno; za hec probaj poflešat še enkrat firmwar gor
http://adata.com/index.php?action=ss_ma...

lahk pa tut povoziš adatin firmware in daš stock od innostor
http://www.usbdev.ru/files/innostor/
#brezpodpisa

Han ::

Pravzaprav s 64 GB modeli nimam sreče. Kot da bi vsi imeli defektne kontrolerje...

- Sandisk Cruzer Extreme (prva revizija) je bil totalno nekompatibilen z večino USB 3.0 priključkov.
- Corsair Voyager GT je deloval kolikor toliko normalno eno leto, potem pa ga TV ni več zaznal ali pa je prekinil predvajanje po nekaj minutah. Tudi na njem je hitrost kopiranja zelo nihala že od samega začetka, a ne tako zelo kot na ADATA.
- Probleme z ADATA sem opisal zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Če koga slučajno zanima, kaj pravi ChipGenius:

Manufacturer: ADATA
Product Model: USB Flash Drive
Product Revision: 1100
Controller Vendor: SMI
Controller Part-Number: SM3261AAS - ISP 130726-1AB
Flash ID code: 8984643C - Intel - 2CE/Single Channel [MLC] -> Total Capacity = 32GB

Han ::

Sem pognal ADATA Flash Drive Recovery, ki je očitno flešnil ključek, saj ga je sistem zaznal kot novega. Tudi serijska, ki jo sporoči ChipGenius, je zdaj druga. To je pa tudi vse. Ne opazim prav nobene druge spremembe - kontroler je še vedno "kitajski" - ključek se obnaša enako kot prej.

hojnikb ::

http://www.usbdev.ru/files/smi/

ewo probi poflešat katerga od teh firmwareov... sicer pa uveljavljaj garancijo :)
#brezpodpisa

Han ::

ADATA SMI RecoverTool na usbdev.ru je isti kot uradni ADATA Flash Drive Recovery. Na USB 2.0 včeraj nisem opazil neke razlike, na USB 3.0 pa se zdaj ključek obnaša bolj normalno. Hitrost ne niha toliko in tudi zoprnega zatikanja oziroma daljšega zmrzovanja ni opaziti, predvsem takrat, ko med kopiranjem po njem še malo brskaš.

Mimogrede, ameriški support je predlagal enako - flash ključka z ADATA Flash Drive Recovery. V kolikor to ne pomaga, izpolniš RMA obrazec in ga skupaj s ključkom pošlješ v ADATA center.

Skratka, če bo imel še kdo podobno izkušnjo z novim ADATA S102 PRO 64GB, svetujem takojšen flash z ADATA Flash Drive Recovery.

Han ::

Ključek sem še enkrat preveril z novejšim ChipGenius (v4.00.0030), ki zdaj pravilno zazna kapaciteto:

Manufacturer: ADATA
Product Model: USB Flash Drive
Product Revision: 1100
Controller Vendor: SMI
Controller Part-Number: SM3261AA - ISP 131213-1AB
Flash ID code: 8984643C - Intel L85C - 4CE/Single Channel [MLC-16K] -> Total Capacity = 64GB

hojnikb ::

zanimivo, da uporabljajo različne kontrolerje na različnih kapacitetah..
#brezpodpisa

Han ::

Ja, ADATA S102 PRO 32GB ima Innostor kontroler.

Bolj zanimivo je to, da ChipGenius nima pojma o kontrolerju za Corsair Voyager GT 64GB (CMFVYGT3A-64GB).

hojnikb ::

ga pa odpreš in pogledaš :)
#brezpodpisa

delfinus ::

Lahko das prosim link do Chipgenius v4.00.0030. Najdem samo prejsnje verzije. Ostalo je pa na kitajskih.

Han ::

delfinus ::

Tenks. Imam isti kljucek in se moja detekcija. Nisem pa nic fleshal in kaj podobno. No zaenkrat tudi deluje bp. Uporabljam ga pa kot snemalno napravo na TV.

Device Vendor: ADATA
Device Name: ADATA USB Flash Drive
Device Revision: 1100

Manufacturer: ADATA
Product Model: USB Flash Drive
Product Revision: 1100

Controller Vendor: SMI
Controller Part-Number: SM3261AA - ISP 131213-1AB
Flash ID code: 8984643C - Intel L85C - 4CE/Single Channel [MLC-16K] -> Total Capacity = 64GB

Han ::

Bi bil kdo, ki ima ta ključ, tako dober in prilepil CrystalDiskMark rezultat? Hvala!

Svojega bom verjetno reklamiral, saj je zapisovanje nanj še vedno obupno počasno...

Han ::

Po tem, ko sem dobil RMA številko in navodila za pošiljanje, sem ključek še enkrat poflešal z Adata RecoverTool, tokrat na USB 3.0 priključku, na svežem Windows 7 x64 SP1. Ključek zdaj čudežno deluje brezhibno, brez zatikanja in občasnega "zmrzovanja". Hmmm... :| Upam, da tako tudi ostane. :)

hojnikb ::

Zgleda da je bil firmware bug :)
#brezpodpisa

Han ::

Dvomim, ker je isti RecoverTool. Edina razlika je ta, da sem ga prvič poflešal na P4 mašini z Windows XP, na USB 2.0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB ključ prepozna kot DVD/CD ROM enoto

Oddelek: Pomoč in nasveti
152686 (2505) hojnikb
»

Formatiranje USB-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
81708 (1636) hojnikb
»

USB ključ write-protected

Oddelek: Strojna oprema
233276 (2963) hojnikb
»

usb storage locked

Oddelek: Strojna oprema
11846 (792) All

Več podobnih tem